برگزیده های پرشین تولز

tanha2011

Registered User
لایک‌ها
251
سلام .من یه پرایدتکسوز مدل85 دارم. الان یه مدته از وقتی که انژکتور وسوزنهاشو با دستگاه شستشو دادم. تو دنده1و2وقتی پدال گازو فشار میدم موقع شروع حرکت ماشین کله میزنه.قبل از شستشو مشکلی نداشت. شمع هاووایرهارو عوض کردم.شمع بوش دوزمانه.فیلر گیری کردم.صافی بنزین و عوض کردم.دوبار به دستگاه وصل کردم هیچ خطایی نشون نداد.باطری سازی بردم بازم گفتن خطا نداره.روغن.فیلتر روغن. فیلتر هوا.همه رو عوض کردم بازم مشکل داره.البته همش نه گاهی اوقات خوب میشه.مکانیک پیشنهاد داد که وقتی ماشین بنزینش فوله یه تینر 20000 هزار فوری داخل باک خالی کنم مشکل حل میشه.به نظر شما این کار عقلانی هست؟یا اینکه ضرری واسه انژکتور نداره؟میگن احتمالا داخل باک کثیفه.ممنون میشم راهنمایی کنید.

داداش شمع 2زمانه برای دوگانه سوز هستش !! مگه برای شما گاز سوز هست ؟

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
سلام
شما همون آقا فرزاد تو تیونینگ تاکی؟ بخش رنو..؟

درسته پوریا جان،در خدمتم

سلام. اولا واسه پرایدم انژکتوری 84 که دوگانه هم هست البته دستی بهترین شمع که خیلی خوب باشه چی بگیرم ؟ وایر شمع هم چی بگیرم عالی باشه

دوما : من ماشینم وقتی ماشین یکم داغ میشد مثلا یه ربی باش میروندی وقتی توی دنده 2 یا 3 پام رو از رو گاز برمیدارم بعضی وقتا ماشین شروع میکنه به لگد زدن یعنی هی جلو عقب میشه مث وقتی که مثلا میخای حرکت کنی ولی کلاج را درس ول نکنی ماشین هی شل و سفت کنه ها همونجوری . دارم با دنده 2 میرم پا رو که از رو گاز برمیدارم اینجو میشه سرعتم هم برا دنده 2 خوبه خیلی کم نیست که بخای بگی بخاطر سرعت کم ودنده بالا هست

قبلا ها فقط روی بنزین اینجوری میشد ولی الان رو گاز هم داره میشه و رو بنزین هم زیادتر شده . تو سرعتهای بالا اصلا نمیشه ها

نشون دادم بعضی ها میگن مال شمع هست بعضیا میکن مال پمپ بنزینت . نمیدونم
اساتید کمک کنید

دوست عزیز خودروتون چند کیلومتر کار کرده؟از کی این مشکل پیش اومده؟ماشینتون انژکتوری دلکو دار هست؟دوگانه فابریکی کارخانه هست؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
استفاده کنید از آقا فرزاد. از بزرگان تیونینگ تاک هستن

Sent from my GT-P7510 Using tapatalk 2

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
دوست عزیز خودروتون چند کیلومتر کار کرده؟از کی این مشکل پیش اومده؟ماشینتون انژکتوری دلکو دار هست؟دوگانه فابریکی کارخانه هست؟

دوست عزیز فک کنم دلکو داره . مشکل 6 ماهی هست اوایل خیلی کم بود ولی الان زیاد شده حتی رو گاز هم داره میشه . دوگانه دستی هست . شما مشکلم را دقیق بخون توش گفته بودم

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
استفاده کنید از آقا فرزاد. از بزرگان تیونینگ تاک هستن

پوریا جان لطف داری شما،اینجورها هم که میفرمایید نیست

دوست عزیز فک کنم دلکو داره . مشکل 6 ماهی هست اوایل خیلی کم بود ولی الان زیاد شده حتی رو گاز هم داره میشه . دوگانه دستی هست . شما مشکلم را دقیق بخون توش گفته بودم

آقای خدایی عزیز اگر مطمئن هستید که خودروتون دلکو دار هست باید بدید فیوز دلکو و مگنت دلکو و آدوانس و ریتارد دلکو رو چک کنن،شما محض احتیاط فیوز دلکو رو عوض کنید ضرر نمیکنید و قیمتی هم نداره،یک عکس هم اگر از درون کاپوت خودروتون بزارید بهتون میگم که دلکو دار هست یا نه
منظور من ازینکه از کِی این اتفاق افتاده رو فکر میکنم درست متوجه نشدید یا من درست بیان نکردم،منظور اینکه بعد ازینکه خودرو رو از مکانیکی تحویل گرفتید این اتفاق افتاد یا بعد از تعویض شمع یا ... ، یا اینکه کلا یه روز که روشنش کردید این اتفاق افتاد

mr_khodaei2011

Registered User
لایک‌ها
179
نه ربطی به مکانیکی نداشت چون خدا را شکر فعلا واسه موتور پیش مکانیک نرفتم .

ببین وقت خاستی نداشت چون از اول شدید نبود و خیلی کم اینجور میشد گه گداری یه موقع در روز یک بار بیشتر نمیشد ولی هی به مرور زمان بیشتر شد و الان هم زیادتر از قبل شده و رو بنزین با سرعت کم یکم اذیتم میکنه . در کل میشه گفت از شش ماه پیش به مرور زیاد شد. برای چک کردن اون قسمتهای دلکو باید برم پیش باطری ساز ؟

عکس گوشی ندرام بگیرم ولی از مکانیک دقیق میپرسم میگم . ممنون از راهنمایت

راستی بهترین شمع واسش چی بگیرم . همچنین وایر شمع

ebara

Registered User
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان عزیز
من 1پراید 141 آی مدل 82 نیمه انژکتوری گرفتم که از وقتی خریدم هرروز پمپ بنزینم
مصرف سوختش وحشتناک بالاس
بنظرتون چیکارش کنم؟؟قابل حل هست
اصلا کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟
ممنون

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
نه ربطی به مکانیکی نداشت چون خدا را شکر فعلا واسه موتور پیش مکانیک نرفتم .

ببین وقت خاستی نداشت چون از اول شدید نبود و خیلی کم اینجور میشد گه گداری یه موقع در روز یک بار بیشتر نمیشد ولی هی به مرور زمان بیشتر شد و الان هم زیادتر از قبل شده و رو بنزین با سرعت کم یکم اذیتم میکنه . در کل میشه گفت از شش ماه پیش به مرور زیاد شد. برای چک کردن اون قسمتهای دلکو باید برم پیش باطری ساز ؟

عکس گوشی ندرام بگیرم ولی از مکانیک دقیق میپرسم میگم . ممنون از راهنمایت

راستی بهترین شمع واسش چی بگیرم . همچنین وایر شمع

جناب خدایی عزیز برای چک کردن دلکو و متعلقاتش میتونید به یه مکانیک یا یه کاربرات ساز مراجعه کنید تا همه رو چک کنه
برای شمع و وایر شمع هم میتونید از نمایندگی های سایپا تهیه کنید،حداقل از اصل بودن جنس مطمئن میشید

سلام خدمت دوستان عزیز
من 1پراید 141 آی مدل 82 نیمه انژکتوری گرفتم که از وقتی خریدم هرروز پمپ بنزینم
مصرف سوختش وحشتناک بالاس
بنظرتون چیکارش کنم؟؟قابل حل هست
اصلا کسی تا حالا همچین مشکلی داشته؟
ممنون

دوست عزیز شمع و فیلتر بنزین رو تعویض کردید؟
منظورتون از نیمه انژکتور همون C.L.C هست یا انژکتوری دلکو دار؟

azada

Registered User
لایک‌ها
279
بخش موتور نداریم نه؟ منظورم موتور سیکلت هست ها...

ebara

Registered User
لایک‌ها
3
دوست عزیز شمع و فیلتر بنزین رو تعویض کردید؟
منظورتون از نیمه انژکتور همون C.L.C هست یا انژکتوری دلکو دار؟

شمع رو بله ولی فیلتر بنزین رو خیر
انژکتوری دلکو دار دوست عزیز
راهی برای کاهش مصرفش هست؟
(ببخشید دیر جواب دادم)

farzad_sic

Registered User
لایک‌ها
21
پس فیلتر بنزین رو تعویض کنید،شمع هارو هم اگر عوض نکردید اونها رو هم جایگزین کنید
چک کردن دلکو و مگنت داخل اون هم توصیه میکنم

این کارهارو انجام بدید و ببینید مشکل حل میشه یا نه،و اینکه فیلر های سوپاپ هم به مکانیک نشون بدید تا ازین بابت هم مشکلی نباشه

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام دوستان علت ریپ زدن ماشین و کم و زیاد شدن شتابش چیه؟

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
با سلام دوستان علت ریپ زدن ماشین و کم و زیاد شدن شتابش چیه؟
اگه از جاهای مختلف بنزین میزنی ممکنه بخاطر کیفیت بنزین باشه که توی شهرهای مختلف و حتی جایگاه های مختلف در یک شهر فرق میکنه
سعی کن همیشه از یک جایگاه بنزین بزنی و تغییرش ندی
باز شاید موارد دیگه ای هم هست که به خودِ خودرو مربوط بشه که دوستان راهنمایی میکنن

adameh_bahal

Registered User
لایک‌ها
25
اگه از جاهای مختلف بنزین میزنی ممکنه بخاطر کیفیت بنزین باشه که توی شهرهای مختلف و حتی جایگاه های مختلف در یک شهر فرق میکنه
سعی کن همیشه از یک جایگاه بنزین بزنی و تغییرش ندی
باز شاید موارد دیگه ای هم هست که به خودِ خودرو مربوط بشه که دوستان راهنمایی میکنن

اره ظاهرا همینه که شما فرمودید من همیشه سوپر میزدم ولی این سری معمولی زدم ماشین اصلا راه نمیره وقتی هم حرکت نمیکنم ماشین میلرزه
الان صبرکنم تموم بشه یا برم سوپر بزنم?

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
اره ظاهرا همینه که شما فرمودید من همیشه سوپر میزدم ولی این سری معمولی زدم ماشین اصلا راه نمیره وقتی هم حرکت نمیکنم ماشین میلرزه
الان صبرکنم تموم بشه یا برم سوپر بزنم?
کلاً بهتره هیچوقت نذارید بنزین به حدِ تموم شدن برسه. من سعی میکنم قبل از اینکه به یک چهارمِ ظرفیت باک برسه برم پمپ بنزین. بخاطر اینکه آت و آشغالای ته باک وارد مجاری سوخت رسانی نشه. هر چند فیلتر داره ولی باز بهتره نذارید باک خیلی خالی بشه

در مورد اینکه الان بنزین سوپر بزنی یا بعداً، بستگی به ماشینت داره (نمیدونم چیه)

به نظر من یه سری از ماشینا مثل هیوندای و کیا و ... به کیفیت بنزین حساسترن و ممکنه با مشکل مواجه بشن. اگه ماشینم اینایی بود که اسم بردم همین الان بنزینشو تخلیه میکردم ( و اگر مقدارش زیاد بود میفروختم :D ) ، و بنزین سوپر میزدم

ولی اگه ماشینای وطنی بود با همین سر میکردم. یه چن روزی از این لرزش و افت شتاب چشم پوشی میکردم، بعد وقتی زمان بنزین زدنم بود (طبق روال و برنامه ی معمولم) سوپر میزدم

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172
چی خریدی مثن با اون پولت ؟
هیچی احسانی. فعلاً ماشین پدر رو صاحاب شدیم
s2670.gif

Exporter

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,172

azada

Registered User
لایک‌ها
279
آقا لطفا یکی منو راهنمایی میکنه؟
فروم موتور سیکلت می خواستم!
مشاوره انتخاب و خرید موتور با توجه به نیاز...
با تشکر

بالا