برگزیده های پرشین تولز

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
دیروز درپوش فیلتر روغن ترکوندم. مثل آدمی که تیر خورده روغن همینجوری ازش چیکه میکرد تا این که رسیدم تعمیرگاه :D نزدیک 1 لیتر روغن ریخته بود/ 250 پیاده شدم
اگه 206 دارید حتما درپوش فیلتر روغن را فلزی تهیه کنید.

gheysar.

همکار بخش خودرو و رانندگی
همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
دیروز درپوش فیلتر روغن ترکوندم. مثل آدمی که تیر خورده روغن همینجوری ازش چیکه میکرد تا این که رسیدم تعمیرگاه :D نزدیک 1 لیتر روغن ریخته بود/ 250 پیاده شدم
اگه 206 دارید حتما درپوش فیلتر روغن را فلزی تهیه کنید.
خداروشکر متوجه شدید.
بعضی ها متوجه نمیشن و به رانندگی ادامه میدن.روغن ریخته شده روی منیفولد دود با گرما و باد آتش میگیره و....

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,720
خداروشکر متوجه شدید.
بعضی ها متوجه نمیشن و به رانندگی ادامه میدن.روغن ریخته شده روی منیفولد دود با گرما و باد آتش میگیره و....
استاد دلیلش چی بودبالاخره؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
خوب دوستان میدونید چرا موقع تصادف با اینکه ماشین فقط از جلو ضربه خورده ولی سقف مشکل پیدامیکنه و مثل سقف این 405 میشکنه؟

مشاهده پیوست 1198181
DSC_0057.jpg
بله
دلیل این قری و شکستگی سقف این بود که براثر ضربه قسمت A بالا کشیده شده و به دلیل پیوستدگی و جوش بودن قطعات بهم درنهایت قسمت B بالا کشیده شده و درنهایت موجب شکستگی سقف شد.
همچنین به جز اینکه سقف شکسته شده باعث شده درب جلو راست درست باز و بسته نشود و مقدار زیادی پیچیدگی ایجاد شود.

اما سوال مهم تر این که حالا برای صاف کردن این سقف باید چکار کرد؟!!

AM1N

کاربر فعال بخش فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
4,574
بله
دلیل این قری و شکستگی سقف این بود که براثر ضربه قسمت A بالا کشیده شده و به دلیل پیوستدگی و جوش بودن قطعات بهم درنهایت قسمت B بالا کشیده شده و درنهایت موجب شکستگی سقف شد.
همچنین به جز اینکه سقف شکسته شده باعث شده درب جلو راست درست باز و بسته نشود و مقدار زیادی پیچیدگی ایجاد شود.

سقفش که کاری نداره . با یه کتری آب جوش و دوتا چکش درمیاد :دی
ولی بی شوخی چقدر بد خورده :( من اگر جای صاب ماشین بودم بعد از درست شدنش ردش میکردم بره .
فکر میکنم اولین کار باید شیشه جلو رو دراورد.
تو این مدل تصادفها ماشین دیگه ماشین نمیشه :(

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,709
سال 95 سراتو داشتم و اینقدر دنبال قطعه نمیگشتم که تو این چند روز دنبال بلوک ABS پراید گشتم !

خدا رو شکر نمردیم و نبود قطعه پراید هم دیدیم !

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,094
چند روزی هست که وقتی با دنده 3 و گاهی با دنده 4 در حال حرکتم چراغ چک روشن میشن یک لحظه ماشین خاموش و روشن میشه.
مشکل چی می تونه باشه؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
چند روزی هست که وقتی با دنده 3 و گاهی با دنده 4 در حال حرکتم چراغ چک روشن میشن یک لحظه ماشین خاموش و روشن میشه.
مشکل چی می تونه باشه؟
سلام.عیبای بد انژکتوری/برقی که رفعشون هم هزینه زیادی داره.هم ممکنه برای رفع عیب ممکنه چنتا قطعه الکی عوض کنی.
پس حتما با تنظیم موتور طی کن بگو آقا مطمئنی بعد از تعویض این قطعه عیب برطرف میشه؟
مستقیما به قطعه خاصی نیمشه اشاره کرد چون قطعات زیادی درگیر هستن.

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
دیسک صفحه رو عوض کردم ولی بعد از اون دنده یک خیلی بد جا میره حتما باید بدم دو بعد بدم یک تا جا بره
جالب اینجاست که وقتی ماشین خاموشه راحت کلاچ میگیرم و دنده به نرمی جا میره ولی وقتی ماشین رو روشن میکنم مجبورم چندبار کلاچو بگیرم ول کنم تا دنده یک جا بره بقیه دنده ها اکی هست
مشکل از چی میتونه باشه ماشینم 206 تیپ 5

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
دیسک صفحه رو عوض کردم ولی بعد از اون دنده یک خیلی بد جا میره حتما باید بدم دو بعد بدم یک تا جا بره
جالب اینجاست که وقتی ماشین خاموشه راحت کلاچ میگیرم و دنده به نرمی جا میره ولی وقتی ماشین رو روشن میکنم مجبورم چندبار کلاچو بگیرم ول کنم تا دنده یک جا بره بقیه دنده ها اکی هست
مشکل از چی میتونه باشه ماشینم 206 تیپ 5
سلام.
5 دقیقه هم زمان نمیبره.
سیم کلاچ (متصل به گیربکس) رگلاژ نیست.باید یکم مهره سرسیم سفت بشه.(سفت کردن زیاد و خارج از دستورالعمل موجب خرابی بلبرینگ کلاچ میشود)
اگر سیم از نوع رگلاژ اتومات هست هم روشای خودشو داره.;)

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
سلام.
5 دقیقه هم زمان نمیبره.
سیم کلاچ (متصل به گیربکس) رگلاژ نیست.باید یکم مهره سرسیم سفت بشه.(سفت کردن زیاد و خارج از دستورالعمل موجب خرابی بلبرینگ کلاچ میشود)
اگر سیم از نوع رگلاژ اتومات هست هم روشای خودشو داره.;)
ممنون
منم احساس می کنم از سیم کلاچه
ولی سیم کلاچ خودکار از این رگلاژیا نیست.اگه روشی داره ممنون میشم بگی

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
مشاهده پیوست 1198465
بله

سقفش که کاری نداره . با یه کتری آب جوش و دوتا چکش درمیاد :دی
ولی بی شوخی چقدر بد خورده :( من اگر جای صاب ماشین بودم بعد از درست شدنش ردش میکردم بره .
فکر میکنم اولین کار باید شیشه جلو رو دراورد.
تو این مدل تصادفها ماشین دیگه ماشین نمیشه :(
خوب نکته کار همینجاس.قری سقف براثر عقب رفتن و بالاکشیدن قسمت های A&Bهست.
حتما اول باید شاسی کشی انجام بشه و قسمتهای A%B به جای اول خودشون برگردن.حدودا 90 درصد این قری سقف توی شاسی کشی خودش خود به خود درست میشه.دست آخر پس از اتمام کار شاسی کشی اگر اثری از این قری مونده باشه با ابزار درست میشه.

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
ممنون
منم احساس می کنم از سیم کلاچه
ولی سیم کلاچ خودکار از این رگلاژیا نیست.اگه روشی داره ممنون میشم بگی
رفتم مکانیکی میگه سیم کلاچ ریگلاژی بنداز اکی میشه
بله مشکل از سیم کلاچ ــــــه.
اگر بهش دست نزنید بعد از مدتی که یکم صفحه کلاچ خورده بشه و کار کنه خودش خود به خود درست میشه.
اما اگر رو مخه یه سیم رگلاژی بخرید و عوض کنید.
روشی که با همین سیم کلاچ درستش کنی زیاد اصولی نیست:p:D یه مهره بزرگ چاک میدی میندازی بین دوشاخ کلاچ و کله سیم کلاچ.پدالت بالاتر میاد و مشکل حل میشه.اما این روشو توصیه نمیکنم.:D

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
بله مشکل از سیم کلاچ ــــــه.
اگر بهش دست نزنید بعد از مدتی که یکم صفحه کلاچ خورده بشه و کار کنه خودش خود به خود درست میشه.
اما اگر رو مخه یه سیم رگلاژی بخرید و عوض کنید.
روشی که با همین سیم کلاچ درستش کنی زیاد اصولی نیست:p:D یه مهره بزرگ چاک میدی میندازی بین دوشاخ کلاچ و کله سیم کلاچ.پدالت بالاتر میاد و مشکل حل میشه.اما این روشو توصیه نمیکنم.:D
ممنون فکر کنم همینهه اصلا الان یادم اومد ماشین نو بود هم اولاش بد جا میرفت ولی بعد از یه خودش اکی شد. فکر کنم بی خیالش بشم تا اکی شه

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
دوستان دیسک ترمز میخوام بگیرم بین برند تلدا و ایساکو کدوم رو پیشنهاد میدین؟

gheysar.

همکار انجمن
لایک‌ها
4,492
دوستان دیسک ترمز میخوام بگیرم بین برند تلدا و ایساکو کدوم رو پیشنهاد میدین؟
ایساکو
لنت هم نو بنداز
حتما زیر دیسکا(نشیمنگاه دیسک) سمباده بزنید و زنگ و جرم تمیز کنیو.وگرنه با لرزش پدال موقع ترمز مواجه میشید.

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk

the raven

Registered User
لایک‌ها
644
ایساکو
لنت هم نو بنداز
حتما زیر دیسکا(نشیمنگاه دیسک) سمباده بزنید و زنگ و جرم تمیز کنیو.وگرنه با لرزش پدال موقع ترمز مواجه میشید.

Sent from my SM-A507FN using Tapatalk
ممنون از راهنماییتون عزیز
آره زیر دیسکا صاف نباشه دیسک نوسان پیدا میکنه و لرزه میده.

پسره خوب

Registered User
لایک‌ها
2,159
دوستان یه مشکله دیگه بعد از تعویض صفحه کلاچ دارم اونم اینه که وقتی کلاچ می گیرم یه صدای تق تق شنیده میشه . مشکلی پیش نمیاد؟. هر چی هست از گیربکس هستش

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,709
متاسفانه مشکل بلوک ABS پراید من هنوز حل نشده و ظاهرا این مدل بلوک ABS در بازار سخت پیدا میشه
مشکل دیگه اینه که میگن چند مدل داره و من نمیدونم دقیقا چه مدلی روی ماشین من نصب هست.
چند نمایندگی هم رفتم به دلایل مختلف از چک کردن و گفتن مدل دقیق بلوک امتناع میکن !

یکی دوجا پیشنهاد دادن از ABS خارج کنم , اگر از ABS خارج کنم بعدا که قطعه رو پیدا کردم میشه دوباره به ABS برگرده ؟
@gheysar.

بالا