برگزیده های پرشین تولز

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
مشکل ماشین من با ریختن یک عدد مکمل پاک کننده تو باک بنزین و روز بعدش دیاگ زدن حل شد.
واقعا ممنونم از دوستانی که این چند روزه کمک کردن. دم همه تون گرم.

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,044
مشکل ماشین من با ریختن یک عدد مکمل پاک کننده تو باک بنزین و روز بعدش دیاگ زدن حل شد.
واقعا ممنونم از دوستانی که این چند روزه کمک کردن. دم همه تون گرم.
اعتراف میکنم خواستم بهش اشاره کنم ولی بنظرم خیلی سطحی و ابتدایی اومد و فکر میکردم مشکل کمی دشوار تره :دی
بازم برگشتیم به همون قضیه که با هم توافق داشتیم مشکل ماشین فقط یه نکته ساده کشف نشده بود... :دی

negrasombra

Registered User
لایک‌ها
2,164
اعتراف میکنم خواستم بهش اشاره کنم ولی بنظرم خیلی سطحی و ابتدایی اومد و فکر میکردم مشکل کمی دشوار تره :دی
بازم برگشتیم به همون قضیه که با هم توافق داشتیم مشکل ماشین فقط یه نکته ساده کشف نشده بود... :دی
دقیقا. به قول یک نفر که می گفت اگر با همین کارهای ساده به صورت دوره ای بتونیم ماشین رو سرپا نگر داریم خیلی از مشکلات بزرگ هم بسیار کمتر می شن.
نکته ی جالب ترش اینجا هست که ۹۹درصد تعمیرکارها هیچوقت این مسائل رو به آدم نمی گن. عین کرکس منتظر می مونن یه مشکلی برای ماشین پیش بیاد و تعمیرشون رو بکنن و پولش رو بگیرن. بعضیا هم مث اون تعمیرکاره که می گفت تینر بریز قضیه رو بدتر می کنن.
خودمون باید سواد خودمون رو تو این زمینه بالا ببریم. وگرنه کلاهمون پس معرکه است.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
سوال داشتم در مورد معاینه فنی

وقتی ماشین بار اول بخاطر ایراد رد بشه در برگه می نویسه 14 روز! یعنی تا 14 روز فرصت داریم بریم همون مرکز یا باید 14 روز تموم بشه بعد رفت؟
بعد اینکه فقط همون مرکز باید رفت یا میشه جای دیگه رفت؟
کلا چطوریاس

balabala

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,745

وقتی ماشین بار اول بخاطر ایراد رد بشه در برگه می نویسه 14 روز! یعنی تا 14 روز فرصت داریم بریم همون مرکز یا باید 14 روز تموم بشه بعد رفت؟
کلا چطوریاس
قبلا فکر میکنم ۵ روز فرصت میدادن شاید ۱۴ روزش کردن. منظور فرصت برای رفع مشکله و باید به همون مرکز مراجعه کنی.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
قبلا فکر میکنم ۵ روز فرصت میدادن شاید ۱۴ روزش کردن. منظور فرصت برای رفع مشکله و باید به همون مرکز مراجعه کنی.
بعد از اتمام 14 روز میشه جای دیگه رفت ؟

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471

کلا چطوریاس
تا 14 روز وقت دارین رفع ایراد بکنید و به همون مرکز مراجعه بکنید که در صورت مراجعه مجدد فقط هزینه مراجعه مجدد رو پرداخت می کنید(هرچند بهتر تا 10 روز مراجعه بکنید)
تا اتمام این 14 روز هیچ مرکز دیگه ای نمیتونه خودروی شما رو پذیرش کنه،بعد از اتمام 14 روز می تونید به جای دیگه مراجعه کنید

الان هزینه معاینه فنی چه قد گرفتن؟مشکل ماشین چی بود؟

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
تا 14 روز وقت دارین رفع ایراد بکنید و به همون مرکز مراجعه بکنید که در صورت مراجعه مجدد فقط هزینه مراجعه مجدد رو پرداخت می کنید(هرچند بهتر تا 10 روز مراجعه بکنید)
تا اتمام این 14 روز هیچ مرکز دیگه ای نمیتونه خودروی شما رو پذیرش کنه،بعد از اتمام 14 روز می تونید به جای دیگه مراجعه کنید

الان هزینه معاینه فنی چه قد گرفتن؟مشکل ماشین چی بود؟
تا این مدت 14 روز تعیین شده جریمه که نمیشم؟

206 هست... معاینه فنی خودروهای سواری 47 هزار تومان

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
تا این مدت 14 روز تعیین شده جریمه که نمیشم؟

206 هست... معاینه فنی خودروهای سواری 47 هزار تومان
چرا دوربین های سطح شهر ممکنه جریمه بکنن
مشکل چی بود که مردود شد ماشین؟شاید راحت رفع بشه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
چرا دوربین های سطح شهر ممکنه جریمه بکنن
مشکل چی بود که مردود شد ماشین؟شاید راحت رفع بشه
آلایندگی
متاسفانه روزهای اول که ماشین گرفته بودم به دلیل عدم آگاهی کاتالیزو عوض کردم و همون مشکل ساز شد برام

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
دقیقا. به قول یک نفر که می گفت اگر با همین کارهای ساده به صورت دوره ای بتونیم ماشین رو سرپا نگر داریم خیلی از مشکلات بزرگ هم بسیار کمتر می شن.
نکته ی جالب ترش اینجا هست که ۹۹درصد تعمیرکارها هیچوقت این مسائل رو به آدم نمی گن.
فدات شم اصل مشکل بخاطر همین نگهداری اشتباه پیش میاد، ماشین اگه کیفیت ساخت خوبی داشته باشه با نگهداری درست میتونه سالها بدون خرابی کار کنه، یه مثال ساده بزنم که ببینی عمق فاجعه کجاست، تا حالا چند نفر رو دیدی که توی رادیاتور فقط آب رادیات فابریک همون مدل ماشین رو بریزن؟ اگه هم بگی احتمالا مسخره کنن! سیستم کولر به این راحتی خراب نمیشه، ولی این آب رادیات های متفرقه ناسازگار تمام مسیر سیستم رو درگیر میکنه و طول عمرشو بشدت کم میکنه، بنزین ایران خودش یه مشکل بزرگه، باید با هر باک یه اکتان بوستر و هر ۱۰ یا ۲۰ هزار کیلومتر انژکتور شور مارک خوب استفاده بشه! این هزینه ها از تعمیرات کمتر تموم میشن!

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
آلایندگی
متاسفانه روزهای اول که ماشین گرفته بودم به دلیل عدم آگاهی کاتالیزو عوض کردم و همون مشکل ساز شد برام
اگر عوض کردین نباید مشکلی باشه دیگه!! مگر این که حذفش کرده باشین که اون بحثش جدا هست
بنزین ایران خودش یه مشکل بزرگه، باید با هر باک یه اکتان بوستر و هر ۱۰ یا ۲۰ هزار کیلومتر انژکتور شور مارک خوب استفاده بشه! این هزینه ها از تعمیرات کمتر تموم میشن!
در مشکل بودن بنزین ایران که شکی نیست،اما اکتان بوستر با هرباک برای خودروهای داخلی به جز توربوها زیادیه،هر قوطی اکتان بوستر اورجینال الان حول حوش 200 قیمت داره
اکتان بوستر برای موتورهای توربو و موتورهای تراکم بالا بیشتر نیازه

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
اگر عوض کردین نباید مشکلی باشه دیگه!! مگر این که حذفش کرده باشین که اون بحثش جدا هست

در مشکل بودن بنزین ایران که شکی نیست،اما اکتان بوستر با هرباک برای خودروهای داخلی به جز توربوها زیادیه،هر قوطی اکتان بوستر اورجینال الان حول حوش 200 قیمت داره
اکتان بوستر برای موتورهای توربو و موتورهای تراکم بالا بیشتر نیازه
بله
با یک خالی عوض شدش

Benchmarker

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
31,829
یا باید کاتالیزور بخری
یا باید کاتالیزور یکی رو گیر بیاری ببندی بری معاینه بگیری
یا باید رشوه بدی
من شنیدم ماشین اگر اوکی باشه حتی بدون کاتالیزور هم معاینه میگیره
عکس بزار ببینیم کدوم الایندگیت بالاست

A.L.I-74

Registered User
لایک‌ها
1,471
بله
با یک خالی عوض شدش
یا باید کاتالیزور بخری
یا باید رشوه بدی
جاهایی هست کاتالیزور دست دو میفروشن برا معاینه

بله مواردی هست بدون کاتالیزور هم تایید شده ولی خیلی انگشت شماره

omidsolo

Registered User
لایک‌ها
732
بله
با یک خالی عوض شدش
کاتالیزور تا جایی که من میدونم و خوندم که البته تخصص من نیست قابلیت تعمیر نداره! یعنی متوجه نمیشم عوض شدن محتویات داخلش که چند تا از گرونترین فلزات روی کره زمین هستن چجوریه! فقط و فقط اگه بخاطر گرفتگی کاتالیزور، چراغ چک ماشین روشن بشه یه محصولی هست بنام Cataclean که معمولا جواب میده و تا حدی که کاتالیزور مدت بیشتری کار کنه تمیزش میکنه.

Hamid2day

مدیر ارشد
مدیر انجمن
مدیر ارشد
لایک‌ها
20,022
یا باید کاتالیزور بخری
یا باید رشوه بدی
هیچی ننوشته فقط درج کرده آلایندگی