برگزیده های پرشین تولز

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
امروز هنگاه رانندگي به يكباره سخنگوي ماشين آلارم كم بودن فشار روغن و بالا بودن دميا ماشين رو داد در همين حين دور موتور پايين آمد و ماشين خاموش شد.ماشين رابلا فاصله استارت كردم و اومدم كنارخيابان .وضعيت روغن رو چك كردم .هيچ مشكلي نبود و اندازه اش هم خوببود.دماي آبا هم اصلا بالا نبود.با همين وضعيت تا حالا 20 كيلومتررانندگي كردم بدون هيچ مشكلي.

به نظر شما مشكل از كجاست؟به نظر م ECU يك لحظه قاتي كرده.

خيلي نگرانم كه دوباره اين مشكل اتفاق بيفته.

چطور ميتونم مورد رو پيگيري كنم.

ماشيم مدل 87 سمند ال-ايكس .27000 كيلومتر كاركرد
اتصال بدنه باتری رو چک کنید

در کل یه دیاگ باید بزنید ارور یا مشکل رو پیدا کنید

با احترام / حجت

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
سلام حجت جان/
میگم این ماشین بنده را یه خانم سه نقطه که به نظرم به جای ماشین لباسشویی اشتباهی سوار خودرو شده بود (!) کوبوند تو جدول زیر و بندو اورد پایین. الان که درستش کردم همچین یه ورش پایین تره! از چیه؟ کمکهاش تنظیم نیست؟
عمو جان والله یه عکس میزاشتی بهتر میشد نظر داد

اگه شاسی کج شده باشه شاید صافکار خوب در نیاورده

اگه کمک عقب رگلاژ بخواد که مشکلی نیست

امیدوارم مشکل خاصی نباشه

کلا میخوای ببینی ماشین دو طرف چقدر اختلاف دارن معمولا ماشین رو میزارن روی یه جای صاف و بالاترین لبه بالای لاستیک ( لبه گلگیر ) به زمین رو متر میزنن و با هم مقایسه میکنن

یه عکس بزاری خیلی بهتره

قربانت / حجت

Bahram.ws

Registered User
لایک‌ها
73
حجت جان یه پراید مدل پایین هست
تو سربالایی ها یه صدایی میده که دوستم گفت صدای سوپاپه! روی دور موتور 2 تا 3 شنیده میشه موقعی که گاز میدی
ماشین سنگین باشه بیشتر نشون میده یعنی از 4 به 3 هم میای باز شنیده میشه
ولی تنها خودم باشه رو 3 اصلا صدا نمیده ولی رو 4 میده
بدجوری رو مخه! از همون سوپاپه؟ چیکارش میشه کرد؟ خرجش زیاده؟ یکی گفت فیلرگیری کن! درسته؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
کلا اون صدا تو همه ماشن ها امکان شنیدنش هست وقتی دنده مرده باشه

اما برای شما موتور احتمالا نیاز به همون فیلر گیری سوپاپ و تنظیم موتور داشته باشه

به هر حال اگه درست نشد باید سوپاپ ها رو یه باز بینی بکنید

با احترام / حجت

nasreen

Registered User
لایک‌ها
23
سلام اقا ما یه 405 داریم مدل 84 و 2 ساله 2گانش کردیم ین بماند سوالم اینه : نمی دونم چرا داخل موتور ماشین صدا می کنه انگار که مخلفات داخلش تکون می خوره چه با گاز چه با بنزین داخل اتاق ماشین که هستی صدای ووووو از داخل موتور میاد به نظر شما علت از چیه ؟

mooZmar

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
156
دوستان نظر فنی تون در مورد Hyndai i30 چیه؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
سلام اقا ما یه 405 داریم مدل 84 و 2 ساله 2گانش کردیم ین بماند سوالم اینه : نمی دونم چرا داخل موتور ماشین صدا می کنه انگار که مخلفات داخلش تکون می خوره چه با گاز چه با بنزین داخل اتاق ماشین که هستی صدای ووووو از داخل موتور میاد به نظر شما علت از چیه ؟
اگه صدای تق تق بده که خیلی چیزا میتونه باشه میل سوپاپ یاطاقان و ...

اگه صدای دود و هوا هست میتونه از خرابی سوپاپ ها باشه که تو قدرت ماشین خیلی تاثیر داره و ماشین سنگین میشه

شاید هم صدای خروجی دود باشه که از گلویی موتور و اگزوز میتونه باشه

قربانت / حجت

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
دستگاه دیجیتالی واسه آمپر بنزین هست به جای این آنالوگها خودمون نصب کنیم ؟ اگه هست از کجا تهیه کنم و اینکه حدود قیمتش چقدره ؟
ممنون .

silverboy.ir

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
479
Tehran - Tehranpars Hossein Rezazadeh ------
سوالم فنی نیست ، ولی خوب ارزش تاپیک زدن نداره فکر کنم
من یه ضبط مارشال خریدم ولی این کنترل رو فرومونیش خیلی ضعیفه و روی فرمون کار نمی کنه در صورتیکه fm player همین مارک رو داشتم کنترل رو فرمونیش عالی بود ، راه حلی بلدید ؟

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
دستگاه دیجیتالی واسه آمپر بنزین هست به جای این آنالوگها خودمون نصب کنیم ؟ اگه هست از کجا تهیه کنم و اینکه حدود قیمتش چقدره ؟
ممنون .
ببینید چنین وسیله ای به صورت جانبی هست ولی طرز کارش و وسیله اندازه گیری همون شناور باک بنزین هست

پس فایده ای نداره

Network01

Guest
لایک‌ها
3
سلام جناب حجت
واقعا که دستتون درد نکنه با این تاپیکتون! خیلی مفید هست خدا کنه که همیشه تداوم داشته باشه

من هم با اجازت سوال داشتم
من یه پراید صفر 3 روزه که تحویل گرفتم 131sx . حقیقتش درست نمیدونم برای آب بندیش بهترین رفتار چیه؟ چه طوری باید باهاش رانندگی کرد که به بهترین نحو آب بندی بشه؟!
بعدش کل در هاش مخصوصا صندق عقب خیلی سخت بسته میشه!! به مرور زمان بهتر میشه؟ به نمایندگی گفتم گفت تو سرویس اولیه باید ریگلاڑ بشه که اونم باید 4500 کیلومتر ببرم
به نظرت صبر کنم تا اون موقع یا زودتر ببرم ریگلاڑ کنن؟ یعنی صدمه ای به در یا شیشه ها نمیرسونه با این وضعیت؟
باز هم ممنون

H@/\/\ID

کاربر فعال اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
1,883
برا پراید میخوام جعبه فرمون بگیرم خراب شده
از اینی که تو نمایندگی هاس بگیرم یا از بیرون بگیرم؟
نمایندگی مدل 7 و ساخت هند رو 79 هزار میده
بیرون ایرانی رو 55میدن
فوری راهنمایی کنین

vazirnia

Registered User
لایک‌ها
80
دوستان سواری کدوم یکی از اینا بهتره ؟ منظور لذت بردن از رانندگی هست . همشونم که شاسی بلندن . لطفا به تریتیب نام ببرید . خواهشا دوستانی که تجربه سواری با اینام دارن منو از نظرات خوبشون بی دریغ نزارن.

TOYOTA PRADO
HIYUNDAI SANTAFE
HIYUNDAI TUCSUN
KIA SPORTAGE
NISSAN RONIZ

ممنون .

hojatshabani

Registered User
لایک‌ها
146
از همگی دوستان عذر خواهی میکنم

متاسفانه با توجه به مشکلات پیش اومده من اینجا دیگه فعالیتی ندارم

به هر حال چون تاپیک خودم هست وظیفه خودم میدونم جواب بدم

با توجه به مدت زمان سوال ها فکر میکنم همه به جوابهاشون رسیدن تا الان و سوال اقا منصور باقی میمونه

کات آف یعنی چی؟

منصور جان دور موتور ماشین از حدود 6000 دور به بعد میتونه صدمات جبران ناپذیری به موتور وارد کنه

به همین دلیل در خودرو های دارای ای سی یو یا همون انژکتور برقی کات اف گذاشتن

که با رسیدن دور موتور به 6500 دور برق شمع ها رو قطع میکنه و مجددا بعد از پایین اومدن دور برق شمع ها رو وصل میکنه

با فشار دادن پدال گاز تا انتها در حالت خلاص میتونید قطع و وصل شدن برق شمع ها رو روز دور موتور 6500 مشاهده کنید

قربانت / حجت

lilyrose

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,207
سلام

کسی تا به حال خودش و یا اطرافیانش از MVM اتومات استفاده کرده؟ کلا بعنوان یه ماشین که بخوای توی خیابون پارکش کنی(پارکینگ اضافه نداریم!) و فقط بخواد توی تهران استفاده بشه ازش ، ماشین خوبی هست یا نه؟

پیشاپیش ممنون از راهنمایی هاتون

Mariachi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
94
چند روزی هست که یه 111 صفر از نمایندگی سایپا گرفتم میخواستم بپرسم چند روز طول میکشه پلاکش بیاد؟

sina1415

Registered User
لایک‌ها
260
سلام
من یه پراید دوگانه کارخونه ای دارم
روی بنزین خیلی بد کار می کند..حتی بعضی مواقع یه شیب چند درصد هم بزور بالا میره...ریپ میزنه بد رقم... باک بنزین رو باز کردم شستم ، صافی بنزین رو عوض کردم شمع ها رو عوض کردم..سوزن انژکتور رو تمیز کردم باز درست نشد ... حالا که باز چک کردم می بینم باز شمع سوزنده - از زرد شدن و بیرون اومدن شمع معلومه - تو 3 ماه 2 بار شمع عوض کردم علت سوختن شمع ها از چی می تونه باشه
اینو بگم که روی گاز فوق العاده خوب کار می کنه...شمع کاری به گاز نداره درسته؟

بالا