برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

mska

Registered User
لایک‌ها
22
آقا از این معافیت های جدید(چند برادری) خبر جدیدی نشد؟

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
من تازه چند روزه که وارد مرحله 6 ماه پست دفترچه شدم
ایا میتونم درخواست معافیت پزشکی بدم و بعد از چند ماه اگه معافیت من رو قبول نکردند دفترچه خدمت رو بفرستم؟
یا اینکه اگه معافیتم مورد قبول واقع نشه فورا واسه من تاریخ اعزام میزنند و کاریش نمیشه کرد؟

درود
بهتره برای این کار سریع اقدام کنید چون برای شما سه حالت وجود داره
1- بعد از بررسی پزشک و تایید شورای پزشکی شما معاف میشید ، که این بهترین حالت هست!

2-بعد از معاینه پزشکی و بررسی شورای پزشکی شما معاف از رزم میشید و در این مرحله بلافاصله برای شما تاریخ اعزام میزنن و حدود 10 روز بعد برگه سبزی که تاریخ اعزامتون درش درج شده برای شما پست میشه

3-شما در معاینات پزشکی و بررسی شورای پزشکی شمال معافیت دائم یا معاف از رزم نمی شید و مشکلی در شما نمیبینن .. توی این حالت اگر 6 ماه زمان فراغت از تحصیل یا همون فرصت ارسال دفترچه تون تموم شده باشه و در واقع وارد ماه هفتم شده باشید که با 3 ماه غیبت به سربازی اعزام میشید .. ولی اگر در همون مدت 6 ماهه باشید مثل حالت دوم براتون تاریخ اعزام میزنن و برگه سبز براتون ارسال میشه

پس سریع اقدام کنید که غیبت نخورید ، بستگی به شلوغ بودن یا نبودن معافیت پزشکی شما نباید بیشتر از 3 ماه طول بکشه ..
برای معافیت پزشکی نظر دکتری که شما رو معاینه میکنه شرطه و شورای پزشکی یه چیز فرمالیته هست ( البته برای شما که در شهرستان هستید)

پیروز باشید

kavehmech

Registered User
لایک‌ها
0
با درود.
میخواستم بدونم اگه برم سربازی بعد دانشگاه قبول شم میشه رفت دانشگاه؟
من 1 آبان باید برم سربازی و بهمن ماه هم دانشگاه قبول میشم.
حدود 3.5 ماه از سربازی رو میرم .یعنی آموزشی تموم میشه و 1.5 ماه هم ازسربازی میگذره.

tak2750

Registered User
لایک‌ها
5
درود
بهتره برای این کار سریع اقدام کنید چون برای شما سه حالت وجود داره
1- بعد از بررسی پزشک و تایید شورای پزشکی شما معاف میشید ، که این بهترین حالت هست!

2-بعد از معاینه پزشکی و بررسی شورای پزشکی شما معاف از رزم میشید و در این مرحله بلافاصله برای شما تاریخ اعزام میزنن و حدود 10 روز بعد برگه سبزی که تاریخ اعزامتون درش درج شده برای شما پست میشه

3-شما در معاینات پزشکی و بررسی شورای پزشکی شمال معافیت دائم یا معاف از رزم نمی شید و مشکلی در شما نمیبینن .. توی این حالت اگر 6 ماه زمان فراغت از تحصیل یا همون فرصت ارسال دفترچه تون تموم شده باشه و در واقع وارد ماه هفتم شده باشید که با 3 ماه غیبت به سربازی اعزام میشید .. ولی اگر در همون مدت 6 ماهه باشید مثل حالت دوم براتون تاریخ اعزام میزنن و برگه سبز براتون ارسال میشه

پس سریع اقدام کنید که غیبت نخورید ، بستگی به شلوغ بودن یا نبودن معافیت پزشکی شما نباید بیشتر از 3 ماه طول بکشه ..
برای معافیت پزشکی نظر دکتری که شما رو معاینه میکنه شرطه و شورای پزشکی یه چیز فرمالیته هست ( البته برای شما که در شهرستان هستید)

پیروز باشید
خیلی مچکرم که خیلی کامل برام تو ضیح دادید.
من اول پیش یه متخصص قلب رفتم وگفت که مشکل قلبی دلری.
بعد رفتم پیش دکتر معتمد **** وظیفه تو شهر خودمون اون هم حرف متخصص قلب رو تایید کرد و فرم برگه شماره 5 رو که مربوط به معافی پزشکی میشه تایید کرد.و گفت که باید تو بیمارستان ارتش تهران هم باید تایید بشه.
حالا میخام مدارک رو ببرم پلیس +10 .
---ایا شما اطلاع دارید که تو تهران در این باره چقدر سخت میگیرند.(اخه اون متخصص قلب شر ما گفت که حتما معافی)

---در ضمن یه چیز خیلی مهم دیگه اینه که من میخام تو کنکر ارشد که تو بهمن برگزار میشه شرکت کنم اگه
معاف از رزم بشم چقدر احتمال داره که تاریخ اعزامم بیفته بعد از بهمن؟
لطفا در این دو مورد هم من رو راهنمایی کنید.

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان عزیز اگه میتونید تو رو خدا کمک کنید
من جمع ضعیفی چشمام 8 میشه
طبق قانون معاف هستم اما نیستم!
چون منه خاک بر سر لیسانس گرفتم :(
حالا میگن برای معافی باید جمع چشمام 10 بشه! :(:(:(:(
راهی روشی پیشنهاد کارآمد و مطمئن و بی خطری وجود داره تا من بتونم هر کدوم از چشمهام رو یک شماره ضعیف تر کمنم؟
تو رو خدا اگه راه کار دارید به من بگید.
دعاتون میکنم.

سوال شما بیشتر پزشکیه تا **** وظیفه!
بهتره از شهر های کوچیک اقدام کنید چون اونجا بیشتر از دو یا سه پزشک چشم نداره شاید بتونین یه جور راضیشون کنین.. کمسیون پزشکی هم که فقط بر اساس نظر همونا تصمیم میگره و شما رو معاینه نمی کنه

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
خیلی مچکرم که خیلی کامل برام تو ضیح دادید.
من اول پیش یه متخصص قلب رفتم وگفت که مشکل قلبی دلری.
بعد رفتم پیش دکتر معتمد **** وظیفه تو شهر خودمون اون هم حرف متخصص قلب رو تایید کرد و فرم برگه شماره 5 رو که مربوط به معافی پزشکی میشه تایید کرد.و گفت که باید تو بیمارستان ارتش تهران هم باید تایید بشه.
حالا میخام مدارک رو ببرم پلیس +10 .
---ایا شما اطلاع دارید که تو تهران در این باره چقدر سخت میگیرند.(اخه اون متخصص قلب شر ما گفت که حتما معافی)

اگر متخصص شهر شما گفته معافید نگران نباشید شما معاف میشید ... اگر به هر دلیل به تهران ارجاع دادن شما رو و شما بعد از معاینه شامل معافیت نشدید این حق رو دارید که به نظر پزشک اعتراض کنید و شما رو به پزشک دیگری معرفی میکنن اما به تصمیم شورای پزشکی نمی تونین اعتراض کنید ( هر چند شورا فقط بر اساس نظر پزشک تصمیم میگیره) بعد از نظر شورا شما در صورت معاف نشدن به خدمت اعزام میشین و در همون دوره اموزشی باز می تونین پرونده پزشکی تشکیل بدین و دوباره تلاش کنین

---در ضمن یه چیز خیلی مهم دیگه اینه که من میخام تو کنکر ارشد که تو بهمن برگزار میشه شرکت کنم اگه
معاف از رزم بشم چقدر احتمال داره که تاریخ اعزامم بیفته بعد از بهمن؟
لطفا در این دو مورد هم من رو راهنمایی کنید.

شما خیلی خوش شانس باشی اعزامتون برای اردیبهشت 89 در میاد! اما اگر در هر حال زمان اعزامتون جوری بود که به زمان بیشتری احتیاج داشتین به حوزه **** وظیفه برین و تقاضای تمدید زمان اعزام بد ین که در این حالت زمان اعزام شما 2 ماه به عقب میره ... اگر بیشتر 2 ماه می خواین بهتره با شخصی که هم مدرک ( اونم لیسانس باشه رشته تحصیلیش مهم نیست) و همشهری شماست و می خواد زودتر بره زمان اعزامتون رو جابه جا کنید

اما کلاً اگر اون متخصص گفته معاف میشید به حرفش امید داشته باشید

Last edited:

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
با درود.
میخواستم بدونم اگه برم سربازی بعد دانشگاه قبول شم میشه رفت دانشگاه؟
من 1 آبان باید برم سربازی و بهمن ماه هم دانشگاه قبول میشم.
حدود 3.5 ماه از سربازی رو میرم .یعنی آموزشی تموم میشه و 1.5 ماه هم ازسربازی میگذره.

بلی .. بعد از قبولی بلافاصله ترخیص میشد ... اما اموزشی شما بعد از دوران تحصیلیتون به مدت 15 روز معمولا تکرار میشه ( قبلا اینجوری بوده برای اطمینان از خود حوزه سوال کنید)
اگر هم می خواین نرین فعلاً و مطمئن هستید قبول میشید، می تونید برین با یه نفر که هم مدرک شماست ( رشته اش مهم نیست) و مایل هست زودتر اعزام بشه ( که خیلی ها می خوان مثل خود من ! ) و زمان اعزامتون رو جابه جا کنید

پیروز باشید

kavehmech

Registered User
لایک‌ها
0
بلی .. بعد از قبولی بلافاصله ترخیص میشد ... اما اموزشی شما بعد از دوران تحصیلیتون به مدت 15 روز معمولا تکرار میشه ( قبلا اینجوری بوده برای اطمینان از خود حوزه سوال کنید)
اگر هم می خواین نرین فعلاً و مطمئن هستید قبول میشید، می تونید برین با یه نفر که هم مدرک شماست ( رشته اش مهم نیست) و مایل هست زودتر اعزام بشه ( که خیلی ها می خوان مثل خود من ! ) و زمان اعزامتون رو جابه جا کنید

پیروز باشید
من آموزشیم کاملا تموم میشه و 1.5 ماه از سربازی رو هم میرم.بازم با اینکه آموزشی تموم میشه فکر میکنید بعد دانشگاه بازم برم آموزشی؟(حتی همون دو هفته)
من 1 بار عقب انداختم.1 شهریور بود که انداختم 1 آبان.
دو سواله دیگه دارم.من تک پسرم و یه خواهر هم دارم.آیا بعد از آموزشی میفتم شهر خودم؟
بعد از اینکه از دانشگاه برگشتم دوباره همون جایی میفتم که بودم؟

Last edited:

ali-agha1368

Registered User
لایک‌ها
5
ممنون از آقای پارسی مهر که به سوالات بچه ها جواب می ده.
من یه سوال سربازی دارم.من بابام هشت سال پیش فوت کرد.برادرم بزرگم معافیت کفالت گرفت از سربازی معاف شد.من الان دانشگاهم از مرخصی تحصیلی استفاده می کنم.اگه برادر من ازدواج کنه تحت چه شرایطی امکانش هست که من معاف بشم؟ منظورم معافیت کفالته.
ممنون

Last edited:

masoud197

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اگر بیشتر 2 ماه می خواین بهتره با شخصی که هم مدرک ( اونم لیسانس باشه رشته تحصیلیش مهم نیست) و همشهری شماست و می خواد زودتر بره زمان اعزامتون رو جابه جا کنید
شخصی که بخواهیم باهاش جابه جایی انجام بدیم حتما باید از یک شهر باشیم یا اگر از یک استانم باشیم کفایته؟در ضمن کدوم قسمت **** وظیفه باید برای جابه جایی اقدام کرد؟ آخه تو ملاقات مردمی ها که فقط فرم تمدید و تعجیل هست و صحبتی از جابه جایی نمیشه

tak2750

Registered User
لایک‌ها
5
اگر متخصص شهر شما گفته معافید نگران نباشید شما معاف میشید ... اگر به هر دلیل به تهران ارجاع دادن شما رو و شما بعد از معاینه شامل معافیت نشدید این حق رو دارید که به نظر پزشک اعتراض کنید و شما رو به پزشک دیگری معرفی میکنن اما به تصمیم شورای پزشکی نمی تونین اعتراض کنید ( هر چند شورا فقط بر اساس نظر پزشک تصمیم میگیره) بعد از نظر شورا شما در صورت معاف نشدن به خدمت اعزام میشین و در همون دوره اموزشی باز می تونین پرونده پزشکی تشکیل بدین و دوباره تلاش کنین

شما خیلی خوش شانس باشی اعزامتون برای اردیبهشت 89 در میاد! اما اگر در هر حال زمان اعزامتون جوری بود که به زمان بیشتری احتیاج داشتین به حوزه **** وظیفه برین و تقاضای تمدید زمان اعزام بد ین که در این حالت زمان اعزام شما 2 ماه به عقب میره ... اگر بیشتر 2 ماه می خواین بهتره با شخصی که هم مدرک ( اونم لیسانس باشه رشته تحصیلیش مهم نیست) و همشهری شماست و می خواد زودتر بره زمان اعزامتون رو جابه جا کنید

اما کلاً اگر اون متخصص گفته معاف میشید به حرفش امید داشته باشید

بازم از توضیح کاملتون مچکرم.
ولی یه سوال دیگه واسم پیش اومده.اون متخصص قلب که گفتم جزو افراد **** وظیفه نیست و واسه درییچه قلب اونطور که تو دفترچه نوشته باید در بیمارستان نیروی مسلح ثابت بشه.
ایا منظور شما از پزشک همون پزشکیه که تو بیمارستان نیروی مسلح تهران مردم رو معاینه میکنه؟و مرحله شورا بعد از این مرحله است؟(پس کمسیون چیه؟)

شما خیلی خوش شانس باشی اعزامتون برای اردیبهشت 89 در میاد!
پس با این وجود میتونم همین الان دفترچه معافیت پزشکی رو پسیت کنم؟چون اگه تارخ اعزام من دی هم باشه می تونم 2 ماه عقبش بندازم.(اخه من شنیده بودم اگه ادم معاف از رزم شناخته بشه فورا با اولین اعزام ادم رو میفرستند)

e.m

Registered User
لایک‌ها
199
سلام
من برادرم سرباز هست خودم هم دانشجو و یک ترم دیگه فارغ میشم
میتونم تا برادرم سربازیش تمام میشه سربازی نرم؟چجوریاست یک ماه یک ماه باید تمدید کنم که نروم؟

mska

Registered User
لایک‌ها
22

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از آقای پارسی مهر که به سوالات بچه ها جواب می ده.
من یه سوال سربازی دارم.من بابام هشت سال پیش فوت کرد.برادرم بزرگم معافیت کفالت گرفت از سربازی معاف شد.من الان دانشگاهم از مرخصی تحصیلی استفاده می کنم.اگه برادر من ازدواج کنه تحت چه شرایطی امکانش هست که من معاف بشم؟ منظورم معافیت کفالته.
ممنون

این قانون شامل تنها مراقب مادر فاقد شوهر میشه که با توجه به شرایط شما ، شما تنها مراقب بالای 18 سال محسوب نمی شید و برادر شما در زمان خودش شامل این قانون بوده که ازش استفاده کرده
فقط در چند مورد قوانینی تصویب شد که بعدا برداشته شدن که طبق اون قوانین در صورتی که مادر مشمولی که برادر بزرگتر از خودش هم داشت ، دچار بیماری خاصی بود و نیاز به مراقب داشت مشمول رو معاف می کردن ولی در حال حاضر این قانون وجود نداره

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
شخصی که بخواهیم باهاش جابه جایی انجام بدیم حتما باید از یک شهر باشیم یا اگر از یک استانم باشیم کفایته؟در ضمن کدوم قسمت **** وظیفه باید برای جابه جایی اقدام کرد؟ آخه تو ملاقات مردمی ها که فقط فرم تمدید و تعجیل هست و صحبتی از جابه جایی نمیشه

شما و شخص مورد نظر باید از یک حوزه اقدام کرده باشید .. یعنی در واقع اون فرد باید از شهرستان شما اقدام کرده باشه .. برای این کار معمولا در اکثر حوزه ها به شما اجازه میدن جهت جابه جای یک اگهی نصب کنید و شخص مورد نظر خودتون رو پیدا کنید
دقیقا نمی دونم مربوط به کدام قسمت **** وظیفه میشه ( در شهری که من زندگی می کنم حوزه **** وظیفه خیلی کوچیکه و این قسمت مربوط به قسمت تشکیل پرونده شورای پزشکی هست ) ، خودتون برید و سوال بگیرید و اگر مکان خاصی بود بیاید و اینجا بگین تا بقیه هم مطلع بشن

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
آقا این کمیسیون چیه که به من گفتن 2 هفته دیگه بهت تلفن میزنیم بیای؟

بگید چیه که من آماده باشم براش :(

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
بازم از توضیح کاملتون مچکرم.
ولی یه سوال دیگه واسم پیش اومده.اون متخصص قلب که گفتم جزو افراد **** وظیفه نیست و واسه درییچه قلب اونطور که تو دفترچه نوشته باید در بیمارستان نیروی مسلح ثابت بشه.
ایا منظور شما از پزشک همون پزشکیه که تو بیمارستان نیروی مسلح تهران مردم رو معاینه میکنه؟و مرحله شورا بعد از این مرحله است؟(پس کمسیون چیه؟)

پس با این وجود میتونم همین الان دفترچه معافیت پزشکی رو پسیت کنم؟چون اگه تارخ اعزام من دی هم باشه می تونم 2 ماه عقبش بندازم.(اخه من شنیده بودم اگه ادم معاف از رزم شناخته بشه فورا با اولین اعزام ادم رو میفرستند)

درورد دگر بار
ببینید مهم نیست این پزشک کیه .. برای معافیت پزشکی داشتن یک بیماری خاص که جز بیماری های تعریف شده در **** وظیفه هست مهمه .. یعنی این موضوع یک چیز تعریف شده و مشخص هست .. حالا شاید بین 2 پزشک اختلاف نظر باشه .. یعنی یکی بگه شما فلان بیماری رو دارید یکی بگه نه ندارید .. اما از اونجایی که همه ی متخصص ها دقیقا می دونن که چه بیماری های شامل معافیت میشه .. نظر ایشان باید درست باشه و شما معاف بشید .. و یه چیز دیگه اینکه شما وقتی پرونده تشکیل بدین ، برای معاینه شما رو به یک بیمارستان معرفی میکنن و اون بیمارستان ممکنه نظامی باشه ممکنه هم نباشه .. بعد بیمارستان شما رو به یک درمانگاه یا یک مرکز تخصصی معرفی می کنه و شما در اونجا معاینه میشید ... جواب نامه حوزه رو مهر و موم میکنن میدن به شما .. شما نامه رو میبرید اونجا و منتظر کمسیون پزشکی میشین .. توی کمسیون نامه باز میشه و نظر اون پزشک رو میبینن .. معمولا باز شما رو به پزشک دومی معرفی می کنن و باز شما مراحل رو تکرار می کنید .. در مرحله دوم و کمسیون دوم یا شما معاف میشید یا اینکه به شهر دیگری جهت معاینه معرفی میشید که اگر برای شما اینجوری بشه طبق نظر اون متخصص شما رو میفرستن تهران ... توی تهران فقط یک پزشک شما رو میبینه و بعدش نتیجه مشخص میشه

منظور من از شورا همون کمسیون بود ;)

بعد از انجام این مراحل زمان اعزام شما توسط کامپیوتر تعیین میشه و معمولا بر اساس زمان تشکیل پرونده هست .. و اصلا ربطی به نوع پرونده شما نداره .. اگر شما الان اقدام کنید احتمالش خیلی خیلی ضعیفه که شما تو سال 88 در بیاین .. چون کسایی که تیر ماه هم ارسال کردن برای اردیبهشت 89 نوبت خوردن

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
من برادرم سرباز هست خودم هم دانشجو و یک ترم دیگه فارغ میشم
میتونم تا برادرم سربازیش تمام میشه سربازی نرم؟چجوریاست یک ماه یک ماه باید تمدید کنم که نروم؟

شما نیازی نیست یک ماه یک ماه این کارو کنید .. طبق ماده 127 **** وظیفه تا زمان پایان خدمت برادرتون شما می تونین با ارائه گواهی اشتغال به خدمت ایشون از معافیت موقت استفاده کنین البته به شرطی که هیچ کدوم غیبتی نداشته باشین

برای اطمینان متن خود این قانون رو از سایت پلیس ببین :
http://police.ir/Portal/Home/ShowPage.aspx?Object=Instruction&CategoryID=a1e98947-f745-40c1-83c2-578db36d1e55&LayoutID=1d781213-f5c6-4e6b-b3a0-376931cdf1d8&ID=44cf8d11-bea4-4ab0-a0e3-82f1076fb3b5

بالا