برگزیده های پرشین تولز

پایگاه مشاوره و راهنمایی درباره خدمت سربازی اعزام - معافیت

Ronan

Registered User
لایک‌ها
876
آقا این کمیسیون چیه که به من گفتن 2 هفته دیگه بهت تلفن میزنیم بیای؟

بگید چیه که من آماده باشم براش :(

داري معاف ميشي ؟ پزشكي ؟ اگه آره كه چند نفر جمع ميشن و تصميم گيري ميكنن در باره اون بيماري يا مشگل

5272

Registered User
لایک‌ها
1
سلام به دوستان.چند تا سوال داشتم ممنون ميشم دوستان راهنماييم كنند و پاسخ بدند.منتظرم.
1-من دي امسال ميخوام واسه معافيت كفالت پدر 59 سال تمام اقدام بكنم.دوستاني كه تجربه دارند و براي اين معافيت و ...اقدام كردند از زماني كه مداركم رو ميدم پليس +10 تا كارتم بياد دقيقا(ميانگينش) چقدر طول ميكشه؟يعني از وقتي كه تو پليس +10 ثبت نام ميكنم تا كارتم بياد چه قدر زمان ميبره؟شهرستانم.برگه سبز هم دارم كه بايد باطل كنم.
2-دعوت نامه كه برام مياد چند روز بعد برام ميزنه كه برم **** وظيفه براي تطابق شناسنامه ها و شاهد ....؟
3-اين نوع كفالت كميسيون داره؟مراحل كارش چطوريه؟
4-به هر حال برج 10(دي)كه اقدام كنم(پدرم متولد بهمن ماهه)كي كارتم مياد؟
5-اين داشتن اموزشي براي معافها مثلا اگه برج دو يا سه سال 89 اجرا بشه شامل من هم ميشه؟يا ديگه اسم من برج 10رفته تو سيستم و شامل من نيست؟و كارتم امده.
6-اموزشي براي معافها رو پارسال حذف كردند.كسي ميدونه تا كي اين مصوبه اجرايي هست؟
اين داشتن اموزشي از كي اجرا ميشه؟سال 90 يا ....؟كي؟چطوريه؟
ممنونم از شما دوستان.منتظرررررررررم.

كسي نيست يه كمك و راهنمايي بكنه؟
خواهشا جواب بديد؟
منتظرم

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
داري معاف ميشي ؟ پزشكي ؟ اگه آره كه چند نفر جمع ميشن و تصميم گيري ميكنن در باره اون بيماري يا مشگل
نه بابا. ساده ترین نوع معافی هست! پدر بالای 59. منم تک پسر. واسه همین مورد ساده سرویس کردن مارو!

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
نه بابا. ساده ترین نوع معافی هست! پدر بالای 59. منم تک پسر. واسه همین مورد ساده سرویس کردن مارو!

زياد نگران نباش معاف ميشي،فقط اذيت ميكنن كه بگن معافي گرفتن به اين راحتيا نيست،از بابات ميپرسن كه از تو راضي هست يا نه;)

hossein55

Registered User
لایک‌ها
410
آقا من یه سوال دارم البته مشکل یکی از دوستان هست، ایشون از سال 82 فکر کنم باید می رفته که فارغ التحصیل شده ولی نرفته، برادرش همراه خانومش در خارج از کشور زندگی می کنن و هر دو پاسپورت اون کشور رو دارن و در پاس هم خورده که محل اقامت از ایران تغییر کرده (برادره و خانومش) برادره هم سربازی رو رفته قبل رفتنش.
پدرشونم فکر کنم 65-67 سالش باشه و در عملیات خرمشهر هم بوده ، میخواد بدونه که معاف میشه کفالت یا نه؟

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
آقا من یه سوال دارم البته مشکل یکی از دوستان هست، ایشون از سال 82 فکر کنم باید می رفته که فارغ التحصیل شده ولی نرفته، برادرش همراه خانومش در خارج از کشور زندگی می کنن و هر دو پاسپورت اون کشور رو دارن و در پاس هم خورده که محل اقامت از ایران تغییر کرده (برادره و خانومش) برادره هم سربازی رو رفته قبل رفتنش.
پدرشونم فکر کنم 65-67 سالش باشه و در عملیات خرمشهر هم بوده ، میخواد بدونه که معاف میشه کفالت یا نه؟

خیر ... قانون معافیت شامل یگانه نگهدارنده پدر بالای 59 سال هست که با این شرایط ایشون یگانه نگهدارنده محسوب نمیشن ( اگر قرار بر این بود که همه یکیشون رو میفرستادن خارج تا اون یکی پسر معاف بشه)

منصور قیامت

کاربر ویژه گفتگوی آزاد
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
297
زياد نگران نباش معاف ميشي،فقط اذيت ميكنن كه بگن معافي گرفتن به اين راحتيا نيست،از بابات ميپرسن كه از تو راضي هست يا نه;)
لعنت بر این رژ*م

درود بر شما :*

ya30n

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
5,471
دوستان قديمي و جديد سلام

توضيح در مورد تيپ يك بندرعباس

البته طوري كه مربي ها و... ميگفتن يعني جهنم ولي خب...

شانس ما رو ...

ارتش نيروي دريايي !

اي خداااااااااااااا

راستي دو ماه كم ميشه از خدمت نه؟ بندر رو ميگم

يا حق

kavehmech

Registered User
لایک‌ها
0
درود.من یه سوال دیگه دارم.1آبان اعزامم.و مهر ماه ثبت نام ارشد دارم و میتونم معافیت تحصیلی بگیرم.تا چند روز مانده به اعزام میتونم نامه رو به **** وظیفه بدم و اعزامم فعلا لغو شه؟ فقط یه نامه از دانشگاه بیارم کافیه واسه معافیت تحصیلی؟ و آیا اگه حتی بعد از آمدن برگ سفید نامه رو ببرم باز هم اعزام لغو میشه؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
درود.من یه سوال دیگه دارم.1آبان اعزامم.و مهر ماه ثبت نام ارشد دارم و میتونم معافیت تحصیلی بگیرم.تا چند روز مانده به اعزام میتونم نامه رو به **** وظیفه بدم و اعزامم فعلا لغو شه؟ فقط یه نامه از دانشگاه بیارم کافیه واسه معافیت تحصیلی؟ و آیا اگه حتی بعد از آمدن برگ سفید نامه رو ببرم باز هم اعزام لغو میشه؟

اصولآ احتیاجی نیست ، دانشگاه خودش همه کار ها رو میکنه.
اگر مشمول معافیت تحصیلی بشی مشکلی برات پیش نمیاد

Radix

Registered User
لایک‌ها
170
دوستان قديمي و جديد سلام

توضيح در مورد تيپ يك بندرعباس

البته طوري كه مربي ها و... ميگفتن يعني جهنم ولي خب...

شانس ما رو ...

ارتش نيروي دريايي !

اي خداااااااااااااا

راستي دو ماه كم ميشه از خدمت نه؟ بندر رو ميگم

يا حق

بندرعباس 17 ماه خدمت هست چون فقط بدي آب و هوا بهت ميخوره ولي جزاير مثل ابوموسي يا تنب اگه باشي 16 ماه خدمت هست چون علاوه بر منطقه بد آب و هوا منطقه محروم هم بهت مي خوره .

kavehmech

Registered User
لایک‌ها
0
اصولآ احتیاجی نیست ، دانشگاه خودش همه کار ها رو میکنه.
اگر مشمول معافیت تحصیلی بشی مشکلی برات پیش نمیاد

آره .ولی بعیده دانشگاه 1 هفته ای بتونه به **** وظیفه خبر بده.باید خودم نامه رو دستی ببرم.

Persiastore

کاربر فعال تجارت آنلاین
کاربر فعال
لایک‌ها
212
آره .ولی بعیده دانشگاه 1 هفته ای بتونه به **** وظیفه خبر بده.باید خودم نامه رو دستی ببرم.
خوب روی برگه سبز نوشته که - در صورت قبولی در دانشگاه با شماره تلفن های سازمان وظیفه عمومی تماس بگیرید
منم بعد از ثبت نام میخوام زنگ بزنم

ali_mas

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.من تک پسرم و پدرم 54 سالشه.پدرم چشماش خیلی ضعیفه و سمعک هم می زنه ولی خیلی از نظر ظاهری خوب مونده.می خواستم ببینم می تونم مراقب بابام بشم و معافیت کفالت بگیرم؟

loyal280

Registered User
لایک‌ها
4
سلام

كسي از دوستان هست كه كارت معافيت سه برادري خودش يا آشنايانش به دستش رسيده باشه؟
الان تقريبا 70 روزه كه كارت دستم نرسيده،اگه آپولو بود تا حالا هوا رفته بود،نميگن مردم گرفتار ميشن

hesam_lopez

Registered User
لایک‌ها
3
سلام خدمت دوستان
من پدرم فوت کرده و 2 برادر دارم که یکی متولد 58 و دیگری 56 هست خودمم هم 65 هستم
هر دو برادرم معافی پزشکی گرفتن میخوام بدونم من راهی دارم که معافی بگیرم؟
در ضمن متولد 56 ازدواج کرده
ممنون

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
سلام.من تک پسرم و پدرم 54 سالشه.پدرم چشماش خیلی ضعیفه و سمعک هم می زنه ولی خیلی از نظر ظاهری خوب مونده.می خواستم ببینم می تونم مراقب بابام بشم و معافیت کفالت بگیرم؟

درود
اگر با رای کمسیون پزشکی پدر شما از کار افتاده تشخیص داده بشه شما معاف میشید .. ظاهر پدر شما هم نیست ، باید از نظر جسمانی بیمار تشخیص داده بشن

parsimehr

Registered User
لایک‌ها
0
سلام خدمت دوستان
من پدرم فوت کرده و 2 برادر دارم که یکی متولد 58 و دیگری 56 هست خودمم هم 65 هستم
هر دو برادرم معافی پزشکی گرفتن میخوام بدونم من راهی دارم که معافی بگیرم؟
در ضمن متولد 56 ازدواج کرده
ممنون

درود
در حال حاضر که شما شامل معافیت خاصی نمیشید.

mska

Registered User
لایک‌ها
22
آقا از این معافیت 2-1 برادری خبری نشد؟
قانون تایید شد ؟

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374

دانشگاه ممکنه حتی تا یک سال هم کارت رو انجام نده! اما مهم نیست غیبت نمیخوری!
من کسی رو میشناسم که تا فارغ التحصیلیش هم معافیتش رد نشده بود! اما وقتی خواست بره سربازی نامه برد از دانشگاه غیبت براش رد نکردن!

کلآ اگه اینکار راحتت میکنه انجام بده اما الزامی توش نیست.

بالا