برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ در مورد بیت کوین

mahi58

مدیر انجمن عکس و عکاسی
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
11,275
من در هر سه سایتی که نام بردی از روزهای اول باز شدنشون تا حالا ترید میکنم و هیچ مشکلی هم وجود نداره برای برداشت و واریز، البته BTC-E از هر لحاظ بهترین هست. احتمالاً بعد از تحریم ها اکانت باز کردی و نتونستی وریفای کنی، اما من که از قبل اکانتم وریفای شده هیچ مشکلی تا امروز نداشتم. ضمناً اختلاف 10-15 دلاری وجود نداره و بین 3 تا 6 دلار اختلاف داره و گاهی اوقات این اختلاف معکوس هم میشه، البته به جز سه هفته پیش که به دلایلی قیمت بیتکوین در چین با BTC-E بین 30 تا 60 دلار تفاوت قیمت داشت و اون هم حدود یک هفته بود و در نهایت بعد از برگشت بازار به حالت طبیعی اختلاف قیمت به همون 3 تا 6 دلار برگشت.
در مورد کارمزد هم کاملاً اشتباه میکنی، پرفکت مانی کارمزد برداشتش 1.5% هست و برداشت از طریق بانکی فقط همون کارمزد بانکه، البته BTC-E برای اینکه هر کاربری از هر کشوری امکان استفاده از اون رو داشته باشه یک تعداد زیادی از دلارهای مجازی رو ساپورت میکنه و با توجه به استقبال کمتر از اون دلارها و تعداد کمتر کاربران اونها در سطح دنیا و طبیعتاً خرید و فروش سختتر اونها مجبوره چند درصد بیشتر کارمزد بگیره که اون هم برای مشتری خاص خودش بسیار مناسبه. وگرنه کسی مثل ما ایرانی ها که امکان برداشت بانکی و یا پرفکت مانی رو داریم که نباید از این موضوع ناراحت باشیم.
ضمناً شما احتمالاً آشنا نیستی با این مسائل، وگرنه میتونی دلار BTC-E کد برداشت کنی و نه تنها کارمزدش 0% هست بلکه اینجا تو ایران میتونی دلارش رو بالاتر از نرخ اسکناس بفروشی.

به اخلاق روسها چه ربطی داره؟؟؟ بهتره در مورد چیزی که نمیدونی اظهار نظر نکنی. دز BTC-E فقط یکی از شرکای اصلی به نام مستعار دیمیتری روس هست و تنها علت اینکه در BTC-E روسهای زیادی خرید و فروش انجام میدهند اینه که BTC-E تنها سایتیه که هیچ کدام از قوانین KYC و قوانین بانکی کشورها رو به حساب نمیاره و حفظ حریم خصوصی کامل کاربران رو رعایت میکنه و روسها فقط اونجا میتونن ترید کنن چون در کشورشون بیتکوین ممنوعه و حتی داشتنش 4 سال حبس داره. اما خبره ترین تریدرها از تمام کشورهای دنیا اونجا ترید میکنن و اینطور نیست که فقط روسها باشن. ضمناً من صدها بار برداشت داشتم و اون طور که دیدم BTC-E از تمام کشورهای دنیا واریز داره و هر بار از یک کشور واریز میکنه که البته بیشتر از انگلیس هست. دلیلش هم اینه که مدیرانش ناشناس هستند و با اسم خودشون کارهای بانکی رو انجام نمیدن و معمولاً از طریق یک سری واسطه های مختلف این کار رو انجام میدن.
سلام. :)

شمردی چند بار گفتی شما آشنا نیستی و وقتی بلد نیستی حرف نزن و از این چیزا دخمل بد؟
j18tvz8wg62dzvlvmr.gif

به هر حال پست هاتون از لحاظ فنی پست های قوی و خوبیه. از اطلاعات تون ممنونم.

در مورد اختلاف قیمت BTC-E با بقیه اکسچنج ها، توی اون مدتی که یه دفعه بیت کوین یه افزایش قیمت فجیع پیدا کرد احتلاف BTC-E با بقیه جاها تو مایه های 25-20 دلار شده بود. در مورد BTC-E Code اگر یه کم بیشتر اطلاعات بنویسید برای همه عالی میشه. :)

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
تجربه شما جالبه!
من از قبل از تحریمها در bitstamp حساب وریفای شده داشتم اما تحریمها که شروع شد، حساب من رو بلاک کردند و از وریفای خارج شد!
در مورد btce آیا شما امکان واریز و برداشت از حساب داخل ایران رو هم دارید؟

ممنون از توضیحاتتون،
سپهر
من با پاسپورت ایرانی و آدرس سکونت انگلستان در Bitstamp ثبت نام کردم و حساب بانکیم هم مربوط به یک بانک انگلیسی هست، ولی با این حال تا امروز مشکلی نداشتم. در مورد BTC-E هم همیشه از BTC-E CODE استفاده میکنم و فقط برای واریز و برداشتهای بزرگ از همون حساب بانکی انگلیسی استفاده میکنم چون ایران از نظر فعالیتهای ارزی تحریمه، اما تا دو ماه آینده که آغاز لغو تحریم هست میشه از حسابهای ارزی داخلی هم استفاده کرد. اما وقتی تو ایران و خیلی کشورهای دیگه BTC-E CODE قابل خرید و فروش با قیمتی بالاتر از اسکناس دلار هست چرا از برداشت بانکی استفاده کنیم؟

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
سلام. :)

شمردی چند بار گفتی شما آشنا نیستی و وقتی بلد نیستی حرف نزن و از این چیزا دخمل بد؟
j18tvz8wg62dzvlvmr.gif

به هر حال پست هاتون از لحاظ فنی پست های قوی و خوبیه. از اطلاعات تون ممنونم.

در مورد اختلاف قیمت BTC-E با بقیه اکسچنج ها، توی اون مدتی که یه دفعه بیت کوین یه افزایش قیمت فجیع پیدا کرد احتلاف BTC-E با بقیه جاها تو مایه های 25-20 دلار شده بود. در مورد BTC-E Code اگر یه کم بیشتر اطلاعات بنویسید برای همه عالی میشه. :)
من اصلاً نگفتم وقتی بلد نیستی حرف نزن!!! ضمناً به سپهر گفتم بهتره در مورد چیزی که نمیدوی صحبت نکنی و این به خودش مربوطه که ناراحت بشه یا نه و شما نباید به جای دیگران پاسخ بدی. این حرفی هم که زدم برای اینکه حرف سپهر به نظرم بی معنی بود، چون BTC-E یک اکسچنج بین المللی هست و به روسها ربطی نداره و تازه اینکه روسها پول ندارن چه ربطی به قیمت بیتکوین داره؟ مگه چون روسها پول ندارن کسی بیتکوین ارزونتر بهشون میفروشه؟ بیتکوین که سبزیجات و یا لبنیات تولید داخلی روسیه نیست که تولید کننده چون کالاش داره تاریخ مصرفش میگذره و مردم پول ندارن بخرن مجبور باشه ارزونتر بفروشه، بیتکوین یک ارز هست و فروشنده به قیمت لحظه معامله میکنه، آیا چون روسها پول ندارن کسی بهشون دلار ارزون میفروشه؟ اگه مردم ما فقیر هستن آیا هر روز در کشور ما به علت فقر دلار ارزونتر میشه؟
من به شما گفتم با فلان موضوع آشنا نیستی و این گفته بی احترامی و فحش نیست، چون واقعاً آشنا نبودی که اگه بودی نمیگفتی BTC-E حدود 4% کارمزد برداشت داره. BTC-E دقیقاً 10 آپشن برای برداشت دلار داره که در اسکرین شاتی که میذارم درصدها مشخصه و همونطور که قبلاً گفتم بهترین گزینه ها برای ما ایرانی ها اول BTC-E CODE با 0% کارمزد ، بعد پرفکت مانی با 1.5% کارمزد و برای اونهایی که حساب ارزی در کشورهای خارجی دارن Wire Transfer با 1% کارمزد هست.
xw96IMe.jpg

اما توضیح در مورد BTC-E CODE : سایت BTC-E برای اینکه کاربران اون گزینه ای برای تبادل همه ارزها بین همدیگر رو داشته باشن و بتونن در کمترین زمان ممکن ارز مورد نظر خود را به اکانتهای دیگر خودشون و یا دیگر دوستان انتقال بدهند این گزینه رو برای برداشت تمام انواع ارز ها گذاشته. چون این سایت بسیار معتبر بوده و عملکرد خوبی تا امروز داشته به همین دلیل خیلی از صرافی ها و یا اشخاص، دلاری که به شکل BTC-E CODE از اکانتهای این سایت برداشت شده را خرید و فروش میکنن که البته در کشورهای مختلف قیمتها متفاوته. ولی در ایران معمولاً این دلار کد شده به قیمتی بالاتر از اسکناس دلار و یا حداقل به قیمت فروش اسکناس در صرافی ها از شما خریداری میشه.
حالا اگه از این به بعد از این گزینه برداشت برای دلار استفاده کردی و خواستی دلارت رو بفروشی میتونی به من پیام خصوصی بدی یا به هر خریدار دیگری که دلت خواست بفروشی.
در مورد اختلاف قیمتی که در اون چند روز گفتی با بقیه جاها 20$ تا 25$ شده بود به دلیل این بود که قیمت جفت ارز بیتکوین/ یوان با قیمت جفت ارز بیتکوین/ دلار اختلاف پیدا کرده بود ( که یکی دو مورد از دلایلش رو سپهر قبلاً در تاپیک بررسی و تحلیل قیمت بیتکوین گفته) و چون تریدرهای BTC-E عمدتاً قدیمی های این بازار هستند و از تجربه بیشتری برخوردارند میدونستن این یک حباب قیمتی هست که به زودی میترکه و به همین دلیل با ایجاد اختلاف قیمتی 30$ تا 60$ برای خودشون حاشیه امنیت درست کرده بودن که در صورت سقوط قیمت متضرر نشن، این اختلاف قیمت اول در Bitstamp و Bitfinex هم وجود داشت که به مرور و با هیجانی شدن بازار تفاوت قیمت این دو اکسچنج با اکسچنج های چینی کمتر شد و همین نکته باعث شد حتی در ساعاتی قیمت BTC-E با Bitstamp و Bitfinex اختلاف 30 دلاری پیدا کنن. اما این فقط یک اتفاق نادر در این بازار بود که شما به عنوان یک مشکل همیشگی اون رو عنوان کردی و همین موضوع نشانی از کم تجربه بودن شماست.
البته ناراحت نشو و فکر نکن کم تجربه فحش هست که بهت بر بخوره. به هر حال همه ما با تجربه های مختلفی که داریم روزی بی تجربه بودیم و همین حالا هم ممکنه در برابر افراد دیگری که بسیار با تجربه هستن کم تجربه به حساب بیاییم.

Last edited:

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
من با پاسپورت ایرانی و آدرس سکونت انگلستان در Bitstamp ثبت نام کردم و حساب بانکیم هم مربوط به یک بانک انگلیسی هست، ولی با این حال تا امروز مشکلی نداشتم. در مورد BTC-E هم همیشه از BTC-E CODE استفاده میکنم و فقط برای واریز و برداشتهای بزرگ از همون حساب بانکی انگلیسی استفاده میکنم چون ایران از نظر فعالیتهای ارزی تحریمه، اما تا دو ماه آینده که آغاز لغو تحریم هست میشه از حسابهای ارزی داخلی هم استفاده کرد. اما وقتی تو ایران و خیلی کشورهای دیگه BTC-E CODE قابل خرید و فروش با قیمتی بالاتر از اسکناس دلار هست چرا از برداشت بانکی استفاده کنیم؟

خوب برای رقمهای کم مثلا تا زیر 10 هزار دلار میشه رو btc-e code حساب کرد و تو بازار داخل فروخت، اما برای رقمهای بالاتر فروشش در بازار داخل راحت نیست. و انتقال بانکی لازم است. همین الان بازار Btce کد تو ایران چندان خوب نیست و زیر قیمت اسکناس بر میدارند! اما یک ماه پیش فرمایش شما درست بود.

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
من اصلاً نگفتم وقتی بلد نیستی حرف نزن!!! ضمناً به سپهر گفتم بهتره در مورد چیزی که نمیدوی صحبت نکنی و این به خودش مربوطه که ناراحت بشه یا نه و شما نباید به جای دیگران پاسخ بدی. این حرفی هم که زدم برای اینکه حرف سپهر به نظرم بی معنی بود، چون BTC-E یک اکسچنج بین المللی هست و به روسها ربطی نداره و تازه اینکه روسها پول ندارن چه ربطی به قیمت بیتکوین داره؟ مگه چون روسها پول ندارن کسی بیتکوین ارزونتر بهشون میفروشه؟ بیتکوین که سبزیجات و یا لبنیات تولید داخلی روسیه نیست که تولید کننده چون کالاش داره تاریخ مصرفش میگذره و مردم پول ندارن بخرن مجبور باشه ارزونتر بفروشه، بیتکوین یک ارز هست و فروشنده به قیمت لحظه معامله میکنه، آیا چون روسها پول ندارن کسی بهشون دلار ارزون میفروشه؟ اگه مردم ما فقیر هستن آیا هر روز در کشور ما به علت فقر دلار ارزونتر میشه؟
من به شما گفتم با فلان موضوع آشنا نیستی و این گفته بی احترامی و فحش نیست، چون واقعاً آشنا نبودی که اگه بودی نمیگفتی BTC-E حدود 4% کارمزد برداشت داره. BTC-E دقیقاً 10 آپشن برای برداشت دلار داره که در اسکرین شاتی که میذارم درصدها مشخصه و همونطور که قبلاً گفتم بهترین گزینه ها برای ما ایرانی ها اول BTC-E CODE با 0% کارمزد ، بعد پرفکت مانی با 1.5% کارمزد و برای اونهایی که حساب ارزی در کشورهای خارجی دارن Wire Transfer با 1% کارمزد هست.

دلیل اینکه من عکس العملی نشان ندادم این بود که ترجیح میدم بحث فنی فنی باقی بماند و وارد مسائل دیگر نشویم، اما به نظر من ولو من آدم بی اطلاعی باشم، بی اطلاعی من را به رخم بکشند، بی احترامی است! بگذریم از وقتی که من اطلاع داشته باشم و متهم به بی اطلاعی بشم. به هر حال ما اینجا جمع شدیم تا روی اطلاعات هم تاکید بکنیم و استفاده کنیم، تاکید رو بی اطلاعی دیگران به نظرم کاملا یک بحث نامرتبط است! و جز احساساتی شدن و دور شدنمان از بحث فنی کاربردی ندارد! این از بحث غیر فنی.
اما استدلال شما برای اینکه بگید چون بیت کوین جهانی است، پس در یک کشوری باید قیمت قیمتش با همه جهان یکی باشد اصلا صحیح نیست!
یک ماینری به خاطر اینکه ممکن است به روبل احتیاج دارد و امکان فروش آن به دلار (در بازار جهانی) را هم ندارد حاضر باشد زیر قیمت جهانی بیت کوینش را بفروشد تا زودتر به روبلش برسد. و همین طور است برعکس در چین یا هر اکسچنج دیگری به هر حال بازار های محلی دلایلی دارد که ایجاد می شوند، الان قیمت بیت کوین در ژاپن از هر جای دیگر دنیا شاید بیشتر باشد که آن هم دلایل خود را دارد.

چون بیت کوین یک ارز جهانی است دلیل نمی شود که قیمت آن در همه جای جهان ثابت و یکسان باشد.

Last edited:

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
به هر حال به سهم خودم حضور کاربر BTC Tech که مشخص است اطلاعات خوبی در مورد بیت کوین و بازارهای آن دارند را در انجمن به فال نیک می گیرم و به شما خیر مقدم عرض می کنم، امیدوارم که بتوانیم از اطلاعات شما به نحو احسن استفاده کنیم.

Last edited:

daniyal67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
چه سایت های برای استخراج بیت کوین پیشنهاد می کنید ؟

daniyal67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
آیا منظورتون mining pool است؟ یا سایتهای Cload mining؟

فرقی نداره نمی دونم منظورتون از mining pool -Cload mining دقیقا چی هست .چون اطلاعات زیادی در این مورد ندارم ولی دیدم بعضی سایت ها که بیت کوین استخراج می کنن.
مطالب در مورد بیت کوین اونقدر طولانی هست که خیلی خسته کنندس من از هر مطلب چند خط اولش رو خوندم یا خیلی سریع از مطالب رد شدم
با تشکر

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
فرقی نداره نمی دونم منظورتون از mining pool -Cload mining دقیقا چی هست .چون اطلاعات زیادی در این مورد ندارم ولی دیدم بعضی سایت ها که بیت کوین استخراج می کنن.
مطالب در مورد بیت کوین اونقدر طولانی هست که خیلی خسته کنندس من از هر مطلب چند خط اولش رو خوندم یا خیلی سریع از مطالب رد شدم
با تشکر

برای استخراج بیت کوین شما به سخت افزارهای ویژه ای نیاز دارید که معمولا ASIC نامیده می شود.
اگر فرضا شما دستگاههای مناسبی مثل ASIC ها برای استخراج بیت کوین داشته باشید، باز هم با توجه به رشد سختی شبکه(Network Difficulty) امکان کشف یک بلاک به تنهایی کار دشواری است.
برای همین Mining Pool ها یا استخر های استخراج تشکیل شده است، تا با مشارکت ماینرهای مختلف امکان کشف بلاک آسان تر شود.
به این صورت هر کس به اندازه سهمی که در این استخر دارد، در زمان تقسیم سود از جایزه کشف بلاک(25 بیت کوین) سهم می برد.

اما اگر شما سخت افزار مخصوص استخراج ندارید، می توانید چنین سخت افزاری را اجاره کنید. سایتهای زیادی هستند که این سخت افزارها را به شما اجاره می دهند، نمونه این سایتها Cex.io است.
اما سایتهای زیادی هستند که این کار را می کنند. برخی مثل Cex.io کاملا شناخته شده اند و دنبال کلاهبرداری لا اقل تا کنون نبوده اند اما برخی دیگر گذشته مشخصی ندارند.

البته همیشه توجه داشته باشید که فرد یا سازمانی که سخت افزار خود را به شما اجاره می دهد، چه دلیلی دارد که این کار را می کند؟ آیا مشکل کمبود نقدینگی دارد که این کار را می کند؟ چرا؟ مگر کجای دنیا هزینه مالی پول مثلا بالاتر از کشوری مثل ایران است؟ چرا مثلا به شما سود 10 درصد ماهیانه بدهد در حالیکه می تواند از بانک وام با سود 3 درصد سالیانه بگیرد؟؟ یا اینکه قصد دارد که تکنولوژی قدیمی خود را به دیگران بفروشد یا اجاره بدهد، و خود تکنولوژی جدید تهیه کند؟ به هر حال چرا اگر چیزی واقعا سودده است خودش استفاده نمی کند و آن را به شما واگذار می کند؟

در این زمینه حتما خوب فکر کنید بعد وارد مشارکت یا اجاره یا همکاری با آنها شوید.

با احترام
سپهر محمدی

daniyal67

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
با تشکر از اطلاعات شما بسیار زیبا و مفید توضیح دادین .

در کل شما اجاره سخت افزار را توصیه نمی کنید چون ممکنه سود ده نباشه درسته ؟

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
با تشکر از اطلاعات شما بسیار زیبا و مفید توضیح دادین .

در کل شما اجاره سخت افزار را توصیه نمی کنید چون ممکنه سود ده نباشه درسته ؟

عموما بله! توصیه نمی کنم، اما ممکن است موارد خاصی باشد که شما جوابهای قانع کننده ای برای پاسخهای خود بیابید.

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
0.22515 mBTC به تومان چقدر میشه ؟
این مقدار بیتکوین اصلاً خرید و فروش نمیشه که بخواهید مقدارش رو حساب کنید. 1mBTC یعنی 0.001 بیتکوین(یک هزارم بیتکوین)، بیتکوین شما تقریباً یک پنجم این مقدار هست، یعنی تقریباً 5 برابر بیتکوین شما میشه 1mBTC یا یک هزارم بیتکوین که تازه خود 1mBTC هم خرید و فروش نمیشه و تازه اگر هم بشه مقدار قابل توجهی از اون در هنگام انتقال صرف کارمزد میشه. اما درکل اگه میخواهید ارزش این مقدار بیتکوین رو حساب کنید با نرخ بیتکوین یک میلیون و سیصد هزار تومانی که قیمت تقریبی بیتکوین در این لحظه هست میشه: 1300000x0.00022515=292.695 Toman
یعنی کمتر از 300 تومان(سیصد تا یک تومانی نه سیصد هزار تومان)، تازه اگه بخواهید این مبلغ بیتکوین رو منتقل کنید مقدار قابل توجهی از اون صرف کارمزد تراکنش میشه.
اگه به دنبال کسب بیتکوین رایگان هستید و یا این بیتکوین رو از سایتهای کلیکی و ... کسب کردید توصیه میکنم وقت گرانبهای خودتون رو صرف چنین کارهای پوچ و بی فایده ای نکنید. برای کسب درآمد از بیتکوین و دیگر ارزها یا باید سرمایه گذاری قابل ملاحظه ای انجام بدهید که ریسک هم شاملش میشه و یا باید به ترید روزانه بپردازید که اون هم یه کار تخصصی هست که هم نیاز به دانش تخصصی داره و هم باید بصورت فول تایم در بازار فعال باشید تا بتونید درآمد کسب کنید و راه دیگه هم ارائه خدمات به کاربران بیتکوین هست که اون هم نیاز به دانش برنامه نویسی و رمزنگاری داره.

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
وقت گرانبهای خودتون رو صرف چنین کارهای پوچ و بی فایده ای نکنید.
واقعا این جمله را باید با آب طلا بر بالای سر در همه فرومهای پول الکترونیک نوشت! واقعا دوستان جوان زیادی را می شناسم که وقت خود را صرف کارهای پوچ و بی بها می کنند که هزینه اینترنت آنها را هم بعید است تامین کند چه برسد به هزینه وقت گرانبهای آنها را!
واقعا فعالیت تخصصی در فضای بیت کوین، برنامه نویسی برای آن، ایجاد پروژه های خلاقانه و جدید با استفاده از بیت کوین و البته دیگر ارزهای رمزنگاری شده، دهها و صدها برابر می تواند برای شما بازگشت مالی داشته باشد تا این سایتهای کلیکی و امثال اینها!

با سپاس
سپهر محمدی

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دلیل اینکه من عکس العملی نشان ندادم این بود که ترجیح میدم بحث فنی فنی باقی بماند و وارد مسائل دیگر نشویم، اما به نظر من ولو من آدم بی اطلاعی باشم، بی اطلاعی من را به رخم بکشند، بی احترامی است! بگذریم از وقتی که من اطلاع داشته باشم و متهم به بی اطلاعی بشم. به هر حال ما اینجا جمع شدیم تا روی اطلاعات هم تاکید بکنیم و استفاده کنیم، تاکید رو بی اطلاعی دیگران به نظرم کاملا یک بحث نامرتبط است! و جز احساساتی شدن و دور شدنمان از بحث فنی کاربردی ندارد! این از بحث غیر فنی.
اما استدلال شما برای اینکه بگید چون بیت کوین جهانی است، پس در یک کشوری باید قیمت قیمتش با همه جهان یکی باشد اصلا صحیح نیست!
یک ماینری به خاطر اینکه ممکن است به روبل احتیاج دارد و امکان فروش آن به دلار (در بازار جهانی) را هم ندارد حاضر باشد زیر قیمت جهانی بیت کوینش را بفروشد تا زودتر به روبلش برسد. و همین طور است برعکس در چین یا هر اکسچنج دیگری به هر حال بازار های محلی دلایلی دارد که ایجاد می شوند، الان قیمت بیت کوین در ژاپن از هر جای دیگر دنیا شاید بیشتر باشد که آن هم دلایل خود را دارد.

چون بیت کوین یک ارز جهانی است دلیل نمی شود که قیمت آن در همه جای جهان ثابت و یکسان باشد.
سپهر عزیز، از طرز بیانم عذر میخواهم که موجب ناراحتی شما شد :general208: شاید بدون آشنایی قبلی نباید با شما مثل دوست صمیمی خودم صحبت میکردم، البته قصد من توهین و متهم کردن نبود و شاید زندگی کردن دائمی در دنیای مجازی باعث شده تا افرادی مثل من مراعات یک سری مسائل را فراموش کنن و خیلی زود با همه خودمونی پشن، به هر حال عذر می خواهم.:general504:

در مورد اختلاف قیمت در بازارهای محلی کاملاً درست میگی و من قبول دارم که چون بیتکوین یک ارز جهانیه دلیل نمیشه که همه جا قیمت یکسان داشته باشه، اما به نظر من تفاوت قیمت در بازارهای محلی دو حالت داره 1- اختلاف قیمت وجود دارد، ولی جرئی است 2- اختلاف قیمت قابل ملاحظه است، اما حجم بسیار پایین است. البته ممکنه در این بین استثناعاتی هم وجود داشته باشه که البته نمیتونه بصورت دائمی و پایدار باشه.;)

ولی اگه یک بار دیگه به بحث برگردی موضوع سر بازارهای محلی نبود، بلکه موضوع بر سر BTC-E بود که همیشه جزء سه اکسچنج اول در مارکتهای LTC/USD , BTC/LTC , BTC/USD در دنیا قرار داشته و یک بازار کاملاً بین المللی هست که فقط در مارکت BTC/USD روزانه بین 5 هزار بیتکوین تا 60 هزار بیتکوین حجم معاملاتش هست. من از زمان بازگشایی BTC-E در اون ترید میکنم و صدها دوست مختلف اونجا دارم که از کشورهای سراسر دنیا از کشورهای مختلف اروپایی تا آمریکای شمالی و جنوبی و آسیا و .. اونجا ترید می کنند و شاید کاربران روس یک صدم کل کاربران BTC-E هم نباشند، پس قبول کن که چنین تاثیری نمیتونن در این مارکت داشته باشن و اون رو به بازار محلی خودشون تبدیل کنن.

ضمناً اختلاف قیمت مورد بحث در حد یکی دو دلار نبود، بلکه بحث بر سر یک مورد خاص بود که اختلاف قیمت به 30 تا 60 دلار رسیده بود و دلیلش رو هم من از دیدگاه خودم توضیح دادم و البته دیدگاه من از بحث هایی که در همون مدت در ترول باکس BTC-E شده شکل گرفته. ضمناً همون موقع اکسچنج های Bitstamp و Bitfinex هم در مواقعی بین 20 تا 40 دلار با اکسچنج های چینی اختلاف داشتن، پس این بحث که بخواهیم دلیل اختلاف قیمت BTC-E با سایتهای چینی و دیگر سایتها رو به دلیل بازار محلی بودن اون بدونیم از نظر من غیر منطقی و منتفی هست.

به هر حال هر کسی نظری داره و نظرش هم محترمه. اما در کل این پست رو نوشتم تا سوء تفاهم بین ما برطرف شه و امیدوارم دوستای خوبی برای هم باشیم و من فکر میکنم که میتونم چیزای زیادی از شما یاد بگیرم و با هم بحث هایی کنیم که به نفع خودمون و بقیه کاربران باشه.

امیدوارم همیشه سلامت و موفق باشی

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
آقا خیلی ممنون و احتیاج به این پست هم نبود و من هم امیدوارم بتونم از اطلاعات شما استفاده کنم و یاد بگیرم. به هر حال اطلاع شما در مورد BTCE مشخص است که از بنده بیشتر است.

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دوستان عزیز یک سوال داشتم،
با توجه به اینکه در سایت okcoin و Huobi برای خرید و فروش نیاز به وریفای کردن اکانت هست و ایران هم در لیست کشورهای این اکسچنج ها نیست(به علت تحریم) دوستان از چه روشی استفاده کردن که میتونن در این سایتها خرید و فروش کنند؟
تشکر از پاسخ دهندگان.

BTC Tech

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
28
دوستان عزیز یک سوال داشتم،
با توجه به اینکه در سایت okcoin و Huobi برای خرید و فروش نیاز به وریفای کردن اکانت هست و ایران هم در لیست کشورهای این اکسچنج ها نیست(به علت تحریم) دوستان از چه روشی استفاده کردن که میتونن در این سایتها خرید و فروش کنند؟
تشکر از پاسخ دهندگان.
تشکر از راهنمایی دوستان!!! البته من مشکلم رو خودم حل کردم. من چند ماه قبل یه اکانت تو Huobi ساختم و موقع وریفای کردن دیدم اسم ایران تو لیست کشورها نیست و فکر کردم به علت تحریم به ما اجازه استفاده نمیدن و بی خیالش شدم. اما امروز که اینجا پرسیدم و کسی جواب نداد رفتم و وارد همون اکانتی که چند ماه قبل ساخته بودم شدم که با پشتیبانیش تماس بگیرم و بپرسم راهی داره، بعد یهو گفتم قبلش یه بار دیگه چک کنم ببینم مشکل ایران برطرف شده یا نه که دیدم ایران رو خوشبختانه به لیست کشورها اضافه کردن و من هم بلافاصله وریفای کردم و الان هم دارم ترید میکنم. :D
البته Okcoin دیدم هنوز اسم ایران متاسفانه تو لیست کشورهای تحریمی هست و وقتی دیدم اسم کشور ما در کنار چه کشورهای در پیتی تو لیست تحریم هست واقعاً دلم سوخت، یه تیکت دادم به ساپورتش و پرسیدم راهی نداره برای تجارت ما در اون سایت که هنوز جواب ندادن. وقتی جواب دادن اطلاع میدم. البته چند تا بدوبیراه هم بارشون کردم و گفتم خاک بر سرتون :general211: به خاطر آمریکا ما رو تحریم کردین و بعد من دارم تو Bitfinex که آمریکایه ترید میکنم.

sepehr.mohamadi

Registered User
لایک‌ها
79
تشکر از راهنمایی دوستان!!! البته من مشکلم رو خودم حل کردم. من چند ماه قبل یه اکانت تو Huobi ساختم و موقع وریفای کردن دیدم اسم ایران تو لیست کشورها نیست و فکر کردم به علت تحریم به ما اجازه استفاده نمیدن و بی خیالش شدم. اما امروز که اینجا پرسیدم و کسی جواب نداد رفتم و وارد همون اکانتی که چند ماه قبل ساخته بودم شدم که با پشتیبانیش تماس بگیرم و بپرسم راهی داره، بعد یهو گفتم قبلش یه بار دیگه چک کنم ببینم مشکل ایران برطرف شده یا نه که دیدم ایران رو خوشبختانه به لیست کشورها اضافه کردن و من هم بلافاصله وریفای کردم و الان هم دارم ترید میکنم. :D
البته Okcoin دیدم هنوز اسم ایران متاسفانه تو لیست کشورهای تحریمی هست و وقتی دیدم اسم کشور ما در کنار چه کشورهای در پیتی تو لیست تحریم هست واقعاً دلم سوخت، یه تیکت دادم به ساپورتش و پرسیدم راهی نداره برای تجارت ما در اون سایت که هنوز جواب ندادن. وقتی جواب دادن اطلاع میدم. البته چند تا بدوبیراه هم بارشون کردم و گفتم خاک بر سرتون :general211: به خاطر آمریکا ما رو تحریم کردین و بعد من دارم تو Bitfinex که آمریکایه ترید میکنم.
جالب! من این رو نمی دونستم در مورد Huobi که احیرا ایران رو اضافه کرده!

بالا