• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

iman_es10

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
سلام د.ستان.من یه هارد 3 ترا خریدم.وقتی به pc وصلش کردم فقط یک درایو 350گیگی و یک درایو 1.7 ترا موجود بود.
وقتی برای پارتیشن بندی مجدد رفتم اون 750 گیگ باقی موندهunallocated و وقتی روش کلیک راست میکنم گزینهnew simpel volume
نمیاد و نمیتونم اونو پارتیشن بندی کنم از دوستان اگه کسی میدونه چطوری میشه از این حافظه هم استفاده کنم ممنون میشم بگه
باتشکر

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلامی دوباره آقا من وقتی با فایل های حجیم کار میکنم تو فتوشاپ ، محیط برنامه اسلومویشن میشه آهسته در حد لاک پشت:general509:
یعنی وقتی من رو یه لایه کلیک میکنم 5 ثانیه بعد سلکت میشه:general505:
مشکلش چیه چیکار میشه کرد؟برنامه بهینه ساز و ترفندای فتوشاپم تست کردم درست نشد:general507:
مشخصات سیستم :
ram : 4gb
cpu: coro i5 / 2.60 ghz
graphic : 2
hard : 750 gb
گرافیکتون چی هست ؟
البته رمتون برای این حجم کار کم هست

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من اشتباه دیدم . باید میزانی که گرافیکت بر میداره رو کم کنی . مثلا بیشتر از 512 مگ کافیه . اگر 2 گیگش رو گرافیک برداره اینطوری این کندی پیش میاد .

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
سلام د.ستان.من یه هارد 3 ترا خریدم.وقتی به pc وصلش کردم فقط یک درایو 350گیگی و یک درایو 1.7 ترا موجود بود.
وقتی برای پارتیشن بندی مجدد رفتم اون 750 گیگ باقی موندهunallocated و وقتی روش کلیک راست میکنم گزینهnew simpel volume
نمیاد و نمیتونم اونو پارتیشن بندی کنم از دوستان اگه کسی میدونه چطوری میشه از این حافظه هم استفاده کنم ممنون میشم بگه
باتشکر

شما کل حجم رو پاک کنیدو سپس از کل حجم باقی مونده پارتیشن بندی رو انجام بدید
ترجیحا یا از محیط نصب ویندوز این کار رو انجام بدید یا با استفاده از یک نرم افزار مثل ایسوس پارتیشن پروفیشینال

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
سلامی دوباره آقا من وقتی با فایل های حجیم کار میکنم تو فتوشاپ ، محیط برنامه اسلومویشن میشه آهسته در حد لاک پشت:general509:
یعنی وقتی من رو یه لایه کلیک میکنم 5 ثانیه بعد سلکت میشه:general505:
مشکلش چیه چیکار میشه کرد؟برنامه بهینه ساز و ترفندای فتوشاپم تست کردم درست نشد:general507:
مشخصات سیستم :
ram : 4gb
cpu: coro i5 / 2.60 ghz
graphic : 2
hard : 750 gb
شما چه ویندوزی رو سیستمت نصبه؟ آخرین باری که ویندوز نصب کردی، چه وقت بوده؟ شاید ویندوزت مستهلک شده! وقتی سیستم رو روشن می کنی، خیلی طول می کشه تا ویندوز بالا بیاد یا عادیه؟

hosein 007

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
48
ویندوز 8.1 ، تقریبا 1 ماه ، نه سرعتش عادیه

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
ویندوز 8.1 ، تقریبا 1 ماه ، نه سرعتش عادیه
بعداً دیدم مدل کارت گرافیکتو نوشته بودی. کندی سرعت مال همونه. 710 برای کارای گرافیکی خیلی ضعیفه. بیشتر به درد کارای روزمره و اینترنت و فیلم و ... می خوره.

mtzking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
سلام دوستان من به یک برد و سی پی یو نیاز دارم برای کار سنگین با تری دی مکس و وری چه برد و سی پی یو برام پیشنهاد میکند بودجم حدود دو میلیونه
این گزینه هایی که خودم پیدا کردم

Intel Xeon X5650
Supermicro X8DTL-i
-------------------------------------------------------
AMD FX 9590
ASUS SABERTOOTH 990FX R2.0

به نظر شما کدوم بهتره یا پیشنهادی از این بهتر برای بودجه من در نظر دارید؟

ممنون میشم جواب بدید.

takman_236

Registered User
لایک‌ها
249
باتشکر
دوست گلم فکر کنم مشکل از نوع Partition Table باشه.
MBR فکر کنم مشکل داره با هارد های 2 ترابایت به بالا.(اگر اشتباه نکنم)
شما تبدیلش کن به GPT مشکل حل میشه (انشاا...)
میتونی از این راهنما استفاده کنی.
موفق باشی

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
سلام دوستان من به یک برد و سی پی یو نیاز دارم برای کار سنگین با تری دی مکس و وری چه برد و سی پی یو برام پیشنهاد میکند بودجم حدود دو میلیونه

Intel Xeon X5650
Supermicro X8DTL-i
AMD FX 9590

ممنون میشم جواب بدید.

با این بودجه پیشنهاد میشه از سری سوکت های 2011 استفاده کنید
برای شروع این پیشنهاد بنده هست
ASUS P9X79 LE 2011 MB fh با قیمت حدود 960 تومن
core i7 4820 با قیمت حدود 1 تومن
پ.ن پیشنهاد میشه پردازنده و مادربرد رو به صورت دست دوم تهییه کنید تا بتونید پردانده 4930 رو به قیمت در حدود 1.5 تهییه کنید اگر هم فکر میکنید انقدر کارتون حرفه ایی هست که حتما باید از سری پردازنده ای زنون استفاده کنید همون مدل مادربرد به همراه این پردازنده پیشنهاد میشه
Xeon E5-2620
منتها فراموش نکنید بایوس مادربرد رو اپدیت کنید

mtzking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
با این بودجه پیشنهاد میشه از سری سوکت های 2011 استفاده کنید
برای شروع این پیشنهاد بنده هست
ASUS P9X79 LE 2011 MB fh با قیمت حدود 960 تومن
core i7 4820 با قیمت حدود 1 تومن
پ.ن پیشنهاد میشه پردازنده و مادربرد رو به صورت دست دوم تهییه کنید تا بتونید پردانده 4930 رو به قیمت در حدود 1.5 تهییه کنید اگر هم فکر میکنید انقدر کارتون حرفه ایی هست که حتما باید از سری پردازنده ای زنون استفاده کنید همون مدل مادربرد به همراه این پردازنده پیشنهاد میشه
Xeon E5-2620
منتها فراموش نکنید بایوس مادربرد رو اپدیت کنید
با تشکر از پاسختون
من یک مادر برد با مشخصات gigabyte p41t-d3p dual biosبه همراه cpu pentium dual core e6600 3.07 ghz دارم که قصد فروش آن ها را دارم میخواستم بپرسم که قیمت حدودی این دو در به صورت دست دوم در بازار چند می باشد؟

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611

Intel Xeon X5650
Supermicro X8DTL-i
AMD FX 9590

ممنون میشم جواب بدید.
شما پردازنده cpu corei7 4790k بگیرید به همراه مادربرد gigabyte z97-d3h . البته برای کار رندرینگ نیاز به کولینگ مثل thermalright hr2 macho دارید

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68

Intel Xeon X5650
Supermicro X8DTL-i
AMD FX 9590

ممنون میشم جواب بدید.
من با نظر دوستمون AMD.POWER موافقم. کارایی 4790K در عمل خیلی تفاوتی با CPU های سری 2011 نداره، اما قیمت بسیار مناسب تری داره.
البته اون گزینه 9590 که پیشنهاد خودتون بود هم خیلی خوبه و به خوبی براتون کار می کنه و نسبت به قدرتش، قیمت خیلی خوبی هم داره.
من خودم 8350 دارم و توی کارای سه بعدی و رندر واقعاً خوب کار می کنه.

mtzking

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
3
من با نظر دوستمون AMD.POWER موافقم. کارایی 4790K در عمل خیلی تفاوتی با CPU های سری 2011 نداره، اما قیمت بسیار مناسب تری داره.
البته اون گزینه 9590 که پیشنهاد خودتون بود هم خیلی خوبه و به خوبی براتون کار می کنه و نسبت به قدرتش، قیمت خیلی خوبی هم داره.
من خودم 8350 دارم و توی کارای سه بعدی و رندر واقعاً خوب کار می کنه.
با تشکر از راهنماییتون
پس شما هم از سی پی یو amd استفاده میکنین به نظرتون عملکرد خوبی تو سرعت رندر داره. میشه بگین که رم و گرافیکتون چه قدره؟
یک سوال دیگه هم دارم که به نظرتون شش هسته ای xeon بهتره یا هشت هسته ای amd ؟ واسه سیستم رندرینگ.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
با تشکر از راهنماییتون
پس شما هم از سی پی یو amd استفاده میکنین به نظرتون عملکرد خوبی تو سرعت رندر داره. میشه بگین که رم و گرافیکتون چه قدره؟
یک سوال دیگه هم دارم که به نظرتون شش هسته ای xeon بهتره یا هشت هسته ای amd ؟ واسه سیستم رندرینگ.
تو بحث رندر باید توجه داشته باشید حرارت پردازنده خیلی مهمه . سری fx مناسب رندر نیست و حتی ممکنه با خاموش شدن سیستم مواجه بشید . من برای 4790k هم با اینکه مصرفش پائینه . کولینگ پیشنهاد داردم . چون موقع رندر پردازنده کاملا روی 100% لودینگ هست .

بالا