• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152
سلام و خسته نباشی
داداش من مطلب فوق رو در مورد روشن نشدن سیستمم از شما پرسیدم گفتید احتمالا از پاور سیستم هستش.خواستم بگم که جدیدا سیستم وسط کار یهو یه صفحه آبی میاد و سیستم ریستارت میشه.خواستم بدونم این بخاطر پاور هستش؟

دوست عزیز در پایان صفحه ابی پیغامی نوشته میشه از اون طریق میشه به راحتی متوجه مشکل شد
اما برای شروع با استفاده از برنامه Hd tune از سالم بودن هاردتون مطمئن بشید و اگر جدیدا رم جدید اضافه کردید رم هارو به صورت تکی تست کنید

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام و خسته نباشی
داداش من مطلب فوق رو در مورد روشن نشدن سیستمم از شما پرسیدم گفتید احتمالا از پاور سیستم هستش.خواستم بگم که جدیدا سیستم وسط کار یهو یه صفحه آبی میاد و سیستم ریستارت میشه.خواستم بدونم این بخاطر پاور هستش؟
احتمالش هست . bsod رو باید عیب یابی کرد . ولی همینطور که تو پست قبل هم گفتم . این پاور شما قابل اطمینان نیست . چون مستهلک شده و مصرف سیستم شما هم زیاده . حتما پاور رو عوض کنید .
برای bsod هم برنامه blue screen viewer رو نصب کنید و بعد از اولین bsod اون ریپورتش رو شاتش رو بگذارید .

memo96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سلام دوستان.یه سوال داشتم.من هارد اکسترنال وسترنم رو وقتی به pc وصل می کنم بعد وقتی که یک فیلمی رو از توش اجرا کنم و ببندم ( با پات پلیر ) دیگه هاردم اجکت نمیشه!
کسی میدونه چرا؟ اخطار میده برنامه های در حال اجرا رو ببندین.
ولی من پات پلیر رو می بندم.تو تسک منیجر هم پیداش نمی کنم که ببندمش.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان.یه سوال داشتم.من هارد اکسترنال وسترنم رو وقتی به pc وصل می کنم بعد وقتی که یک فیلمی رو از توش اجرا کنم و ببندم ( با پات پلیر ) دیگه هاردم اجکت نمیشه!
با برنامه های دیگه مثل kmplayer هم اینطوری هست ؟

farshid0018

Registered User
لایک‌ها
152

در تسک منیجر به برنامه هایی که قبل از اجرا پات پلیر و بعد از اون اجرا میشن رو دقت کنید احتمالا برنامه ایی به طور مخفی در حال کار هست
انتی ویروستون اپدیت هست؟
در صورت امکان با پلیر دیگری همچون vlc هم تست بگیرید
در صورت امکان یک شات از تسک منیجر بزارید ممنون میشم

memo96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
در تسک منیجر به برنامه هایی که قبل از اجرا پات پلیر و بعد از اون اجرا میشن رو دقت کنید احتمالا برنامه ایی به طور مخفی در حال کار هست
انتی ویروستون اپدیت هست؟
در صورت امکان با پلیر دیگری همچون vlc هم تست بگیرید
در صورت امکان یک شات از تسک منیجر بزارید ممنون میشم

با برنامه های دیگه مثل kmplayer هم اینطوری هست ؟

دوستان.الان هر چی امتحان می کنم و نرم افزار رو اجرا می کنم و می بندم هاردم اجکت میشه!فکر کنم مشکل از جای دیگه بوده.خیلی جالبه برام ولی.
هر وقت دوباره همچین مشکلی داشتم از تسک منیجر عکس میگیرم میذارم.
خیلی ممنون

armankhs

Registered User
لایک‌ها
9
سلام
به تازگی یه کیس 1150 بستم ولی هر بار که روشن می کنم تصویر نمیده بوق هم نمی زنه (فقط فن کار می کنه)و باید کلید پاور کیس را نگه دارم تا خاموش بشه ولی بلافاصله که مجددا روشن می کنم بدون هیچ مشکلی با تک بوق روشن میشه ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
----------------
M.B : Asus B85-plus
Power : Green 530
CPU: intel i3 - 4150
ram : 1x 8 GB Adata 1600
graphic : Asus GT 630-4GB
HDD : 1 WD
DVD-rw

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام
به تازگی یه کیس 1150 بستم ولی هر بار که روشن می کنم تصویر نمیده بوق هم نمی زنه (فقط فن کار می کنه)و باید کلید پاور کیس را نگه دارم تا خاموش بشه ولی بلافاصله که مجددا روشن می کنم بدون هیچ مشکلی با تک بوق روشن میشه ، ممنون میشم راهنمایی کنید.
----------------
M.B : Asus B85-plus
Power : Green 530
CPU: intel i3 - 4150
ram : 1x 8 GB Adata 1600
graphic : Asus GT 630-4GB
HDD : 1 WD
DVD-rw
دوست عزیز توصیه میکنم . هر وقت تصویر داد . از طریق ویندوز یا فلش بوتیبل بایوس رو اپدیت کنید . بیشتر به خاطر بایوستون هست . چون برد شما برای پشتیبانی از این پردازنده نیاز به اپدیت بایوس دارد
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/B85-PLUS/B85-PLUS-ASUS-2104_and_BIOS_updater.zip

armankhs

Registered User
لایک‌ها
9
دوست عزیز توصیه میکنم . هر وقت تصویر داد . از طریق ویندوز یا فلش بوتیبل بایوس رو اپدیت کنید . بیشتر به خاطر بایوستون هست . چون برد شما برای پشتیبانی از این پردازنده نیاز به اپدیت بایوس دارد
بار دوم که روشن می کنم به راحتی تصویر می ده و حتی بازی های سنگین را هم اجرا می کنه ولی ورژن بایوس را چک نکردم !
مرسی از سرعتت

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
بار دوم که روشن می کنم به راحتی تصویر می ده و حتی بازی های سنگین را هم اجرا می کنه ولی ورژن بایوس را چک نکردم !
مرسی از سرعتت
17 تا بایوس بعد از بایوسی که روی برد موجود هست اومده . سری 4150 از سری هاسول ریفرش هست که با بایوس قدیمی این برد شناسایی نمیشه به خاطر همین این مشکل طبیعی هست .
بایوس رو دانلود کنید و اپدیت کنید .
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1150/B85-PLUS/B85-PLUS-ASUS-2104_and_BIOS_updater.zip
--------------------------------------------------

armankhs

Registered User
لایک‌ها
9
17 تا بایوس بعد از بایوسی که روی برد موجود هست اومده . سری 4150 از سری هاسول ریفرش هست که با بایوس قدیمی این برد شناسایی نمیشه به خاطر همین این مشکل طبیعی هست .
بایوس رو دانلود کنید و اپدیت کنید .
--------------------------------------------------
حق با شماست
اصلا خودش یه فایل هم واسه هاسول گذاشته!

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
سلام دوستان. یه مشکلی برای من پیش اومده. من می خوام 2 تا کارت رافیک GTX 680 رو SLI کنم.
مدل مادبورد: Asus M5A99fx PRO 2.0
مدل کارت های گرافیک: Asus GTX 680 DirectU TOP
پاور: Green 1000W
من کارت ها رو سوار می کنم، Bridge رو نصب می کنم، برق به هر دوشون متصل می کنم و همه چیز رو اونطوری که باید انجام می دم. اما وقتی سیستم رو روشن می کنم، هیچ اتفاقی نمی افته، حتی مادربورد هم بوق نداره و هیچ تصویری هم نمی ده.
جهت نصب Bridge اهمیت داره؟ چون یه بار که Bridge رو برگردوندم و از طرف دیگه نصب کردم، مادربورد یه بار بوق زد، اما باز هم اتفاقی نیفتاد و چیزی بالا نیومد.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان. یه مشکلی برای من پیش اومده. من می خوام 2 تا کارت رافیک GTX 680 رو SLI کنم.
مدل مادبورد: Asus M5A99fx PRO 2.0
مدل کارت های گرافیک: Asus GTX 680 DirectU TOP
پاور: Green 1000W
من کارت ها رو سوار می کنم، Bridge رو نصب می کنم، برق به هر دوشون متصل می کنم و همه چیز رو اونطوری که باید انجام می دم. اما وقتی سیستم رو روشن می کنم، هیچ اتفاقی نمی افته، حتی مادربورد هم بوق نداره و هیچ تصویری هم نمی ده.
جهت نصب Bridge اهمیت داره؟ چون یه بار که Bridge رو برگردوندم و از طرف دیگه نصب کردم، مادربورد یه بار بوق زد، اما باز هم اتفاقی نیفتاد و چیزی بالا نیومد.
ممنون می شم اگه راهنمایی کنید.
احتمال زیاد پاورتون نمیکشه دوست عزیز . بدون بریدج هم معمولا نباید مشکلی باشه . بدون بریدج تست کنید مشکل باقی بود احتمال پاورتون نمیکشه

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
احتمال زیاد پاورتون نمیکشه دوست عزیز . بدون بریدج هم معمولا نباید مشکلی باشه . بدون بریدج تست کنید مشکل باقی بود احتمال پاورتون نمیکشه
من تصور می کردم 1000W نباید کم بیاره. مخصوصاً این که من خیلی قطعه پر مصرف دیگه ای ندارم. 1 دونه هارد، 2 ماژول رم، یه DVD-Writer!

VTG

Registered User
لایک‌ها
212
دیروز موقعیتی پیش اومد و از یکی از کاربرای سایت یه کیس گرین x3 تهیه کردم بعد از نصب یه قطعه ای موند که من فکر میکنم یه ربطی به جای هارد داشته باشه ولی اینکه چه جوری نصب میشه و برای کجاست اصلا متوجه نمیشم از خود اون عزیز هم سوال کردم اظهار بی اطلاعی کردن شاید اصلا برای کیس نباشه!
اینم عکسش اگر کسی میدون چیه محبت کنه راهنمایی کنه ممنون میشم

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    851.5 KB · نمایش ها: 8

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من تصور می کردم 1000W نباید کم بیاره. مخصوصاً این که من خیلی قطعه پر مصرف دیگه ای ندارم. 1 دونه هارد، 2 ماژول رم، یه DVD-Writer!
بستگی داره به هزار وات برای چه برندی باشه . پاورتون چند سال کار کرده . چون اگر کارت ها تک به تک تست کردید غیر از مشکل تغذیه مشکلی دیگه نمیتونه باشه .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
دیروز موقعیتی پیش اومد و از یکی از کاربرای سایت یه کیس گرین x3 تهیه کردم بعد از نصب یه قطعه ای موند که من فکر میکنم یه ربطی به جای هارد داشته باشه ولی اینکه چه جوری نصب میشه و برای کجاست اصلا متوجه نمیشم از خود اون عزیز هم سوال کردم اظهار بی اطلاعی کردن شاید اصلا برای کیس نباشه!
اینم عکسش اگر کسی میدون چیه محبت کنه راهنمایی کنه ممنون میشم
این هولدر پشت کیس هست . که درست قسمتی قرار میگیره که گرافیک رو کیس پیچ میشه .

• Like
Reactions: VTG

mr_sasma

Registered User
لایک‌ها
68
بستگی داره به هزار وات برای چه برندی باشه . پاورتون چند سال کار کرده . چون اگر کارت ها تک به تک تست کردید غیر از مشکل تغذیه مشکلی دیگه نمیتونه باشه .
کمتر از 1 سال کار کردن. ممنون، دوباره تست کردم، جواب داد. نمی دونم مشکلش چی بود، اما الان که درست شد! :D

بالا