• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
درحالت عادی لپتاپ خیلی خنک و خوبه حدود 40 45، فقط موقع بازی دماش میره بالا !
لپتاپ های Hp مثه آتیشن، اینا که مخصوصن گیم هستن! معماری ساختشون خیلی کارشده روشون!
کول پد هم از این فن پهناس، ولی دورش به نظرم کمه!

در مورد بایوس دیگه جرات نمیکنم اینکارو کنم و هیچوقت اینکارو نمیکنم! یه مادربورد حرفه ایی داشتم خواستم بایوس آپدیت کنم ناقص آپدیت شد، 6 ماهه تموم دنبالش دویدم، آخر سرم نابودشو فروختم 40 هزار تومن!

حدود 2 ساله دارمش، راستش خیلی ازش کار میکشم الان چن روزه اصلا خاموش نشده! شاید 30 تا گیم با گرافیک بالا رو باهاش تموم کردم!
یه بار کال آف دیوتی رو 12 ساعت تموم بدون اینکه از بازی بیام بیرون باش بازی کردم!

نظر و ایده بهتری ندارین؟؟
در مورد اپدیت بایوس به دلیل دریافت از خود سایتش و اینکه خودش قبل از اپدیت بایوس رو verify میکنه . صفر درصد هست احتمال fail شدن . چون هم شارژر وصله هم باطری
کول پد بهتر مثل این
DEEPCOOL Notebook Cooler Multi Core X6

mosi-cowboy

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
5
در مورد اپدیت بایوس به دلیل دریافت از خود سایتش و اینکه خودش قبل از اپدیت بایوس رو verify میکنه . صفر درصد هست احتمال fail شدن . چون هم شارژر وصله هم باطری
کول پد بهتر مثل این
DEEPCOOL Notebook Cooler Multi Core X6
راستش دیگه فعلا دنبال دردسر الکترونیکی نیستم، چون شهرمون هزار تا فروشگاه داره نه نمایندگی درست حسابی نه تمیرگاه حسابی ، تهران هم یه بار فرستادم توی پست داغون کردن!
من اصلا از باتری استفاده نمیکنم خودش ایجاد گرما میکنه که هم واسه باتری هم واسه خود لپتاپ ضرر داره!
درمورد کول پد واقعا چیز خوبیه خوشم اومد!
ولی از اون طرف موقع بازی خود لپتاپ کلی آمپر میکشه، اینم وصل کنی، 4تا فن، 10 دقیقه ای شارژر پوووووووووووووووووف

پس شما نظرتون اینه که از گرافیکه؟؟؟
برنامه تست حرفه ایی گرافیک که مثلا تک تک هسته های گرافیک رو چک کنه سراغ ندارین؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
راستش دیگه فعلا دنبال دردسر الکترونیکی نیستم، چون شهرمون هزار تا فروشگاه داره نه نمایندگی درست حسابی نه تمیرگاه حسابی ، تهران هم یه بار فرستادم توی پست داغون کردن!
من اصلا از باتری استفاده نمیکنم خودش ایجاد گرما میکنه که هم واسه باتری هم واسه خود لپتاپ ضرر داره!
درمورد کول پد واقعا چیز خوبیه خوشم اومد!
ولی از اون طرف موقع بازی خود لپتاپ کلی آمپر میکشه، اینم وصل کنی، 4تا فن، 10 دقیقه ای شارژر پوووووووووووووووووف

پس شما نظرتون اینه که از گرافیکه؟؟؟
برنامه تست حرفه ایی گرافیک که مثلا تک تک هسته های گرافیک رو چک کنه سراغ ندارین؟
برنامه هست ولی برای لپتاپ خطریه . بنچمارک 3d mark 2011 بگیرید
میتونید از این دو شاخه های تبدیل usb بگیرید که برق رو تبدیل به usb میکنه . کولپد رو بهش وصل کنید .

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
سلام دوستان. من یه مشکل دارم با مانیتورم، خیلی عجیب غریب هست. مدل مانیتور lg 2261v.
زمانی که هیچی بهش وصل نیست یا هیچ دستگاهی روشن نیست روشن میشه. ولی وقتی چیزی بهش وصل میکنم که از حالت استند بای درمیاد، ولی بعد ۲ ۳ ثانیه بدون اینکه تصویر بیاد برقش قطع میشه.باید ۲ ۳ دقیقه از برق دربیارمش و بزنمش تا دوباره برقش بیاد ولی بازم همون جوری میشه.
قبلا اینجوری که میشد میذاشتم سیستم روشن شه بعد مانیتور رو روشن میکردم بعد ۲ ۳ دقیقه، درست میشد.
الان دیگه این راه حل جواب نمیده. کلا با هر ۳ ورودی و دستگاه های مختلف امتحان کردم . نشد. هفته پیش بردمش به یکی از نمایندگی های lg ، با rgb تست کرد، دیدم تصویرش اومد. تا اون موقع rgb رو خودم امتحان نکرده بودم، گفتم شاید hdmi , dvi خراب شده.
بعد اومدم خونه زدم دیدم بازم همون داستانه.

حالا دیروز بردم خونه یکی از اقوام امتحانش کردم با dvi دیدم یه خورده اذیت کرد ولی بعدش قشنگ کار کرد بدون هیچ مشکلی. چند بار هم ریست کردم و هیچ مشکلی نداشت.
باز دیشب اوردمش خونه زدم به ایکس باکس ، دیدم تصویر داد !!!!!!!! تو این ۲ هفته اصلا تو خونمون کار نمیکرد. باز امروز صبح همون حالت شده.

اصلا هرچی فکر میکنم نمیفهمم چرا جای دیگه کار میکنه تو خونه خودمون مشکل داره‌.
برق خونه هم از ۲۰۷ تا ۲۱۶ متغیره. تمام دستگاه های برقی اتاق هم کشیدم به غیر مانیتور و ایکس باکس، ولی بازم تغییری نکرد :|

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان. من یه مشکل دارم با مانیتورم، خیلی عجیب غریب هست. مدل مانیتور lg 2261v.
زمانی که هیچی بهش وصل نیست یا هیچ دستگاهی روشن نیست روشن میشه. ولی وقتی چیزی بهش وصل میکنم که از حالت استند بای درمیاد، ولی بعد ۲ ۳ ثانیه بدون اینکه تصویر بیاد برقش قطع میشه.باید ۲ ۳ دقیقه از برق دربیارمش و بزنمش تا دوباره برقش بیاد ولی بازم همون جوری میشه.
قبلا اینجوری که میشد میذاشتم سیستم روشن شه بعد مانیتور رو روشن میکردم بعد ۲ ۳ دقیقه، درست میشد.
الان دیگه این راه حل جواب نمیده. کلا با هر ۳ ورودی و دستگاه های مختلف امتحان کردم . نشد. هفته پیش بردمش به یکی از نمایندگی های lg ، با rgb تست کرد، دیدم تصویرش اومد. تا اون موقع rgb رو خودم امتحان نکرده بودم، گفتم شاید hdmi , dvi خراب شده.
بعد اومدم خونه زدم دیدم بازم همون داستانه.

حالا دیروز بردم خونه یکی از اقوام امتحانش کردم با dvi دیدم یه خورده اذیت کرد ولی بعدش قشنگ کار کرد بدون هیچ مشکلی. چند بار هم ریست کردم و هیچ مشکلی نداشت.
باز دیشب اوردمش خونه زدم به ایکس باکس ، دیدم تصویر داد !!!!!!!! تو این ۲ هفته اصلا تو خونمون کار نمیکرد. باز امروز صبح همون حالت شده.

اصلا هرچی فکر میکنم نمیفهمم چرا جای دیگه کار میکنه تو خونه خودمون مشکل داره‌.
برق خونه هم از ۲۰۷ تا ۲۱۶ متغیره. تمام دستگاه های برقی اتاق هم کشیدم به غیر مانیتور و ایکس باکس، ولی بازم تغییری نکرد :|
مشکل برد اینورتر داره . بفرستید نمایندگی مادیران براتون تعمیر میکنند . حدود 45 هزینش هست .

Nima_Azx

Registered User
لایک‌ها
379
مشکل برد اینورتر داره . بفرستید نمایندگی مادیران براتون تعمیر میکنند . حدود 45 هزینش هست .

ممنون از توجهتون . الان یه چیزی امتحان کردم فهمیدم دقیقا مشکل از کجاست، زمانی که بیش از ۱ ورودی بهش وصل میکنم این طوری میشه.چه روشن چه خاموش. مثلا الان ایکس باکس خاموش هست ولی وصله، پیسی رو روشن میکنم برقه مانیتور قطع میشه.

همون موقع که بردمش نمایندگی یارو همین طوری گفت ۲۰۰ پول برد ورودیشه که الانم نیست. شرکت هم نداره.
شما ادرس این نمایندگی مادیران رو دارین ؟
من به اون اصلیه زنگ زدم بعد از چند بار پاس دادن، شماره یه دفترشون تو ظفر رو بهم دادن که اونام گفتم چی گفتن.کلا نمایندگی تعریف متفاوتی داره تو ایران!
ولیعصر هم سوال کردم ازشون گفت بیار ببینم. اگر قرار نمایندگی ۲۰۰ بگیره و این وسط ۲۰ بار مانیتور چرخ بخوره و هزینشو مشتری بده میبرم همون پاساژ ایران.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
ممنون از توجهتون . الان یه چیزی امتحان کردم فهمیدم دقیقا مشکل از کجاست، زمانی که بیش از ۱ ورودی بهش وصل میکنم این طوری میشه.چه روشن چه خاموش. مثلا الان ایکس باکس خاموش هست ولی وصله، پیسی رو روشن میکنم برقه مانیتور قطع میشه.

همون موقع که بردمش نمایندگی یارو همین طوری گفت ۲۰۰ پول برد ورودیشه که الانم نیست. شرکت هم نداره.
شما ادرس این نمایندگی مادیران رو دارین ؟
من به اون اصلیه زنگ زدم بعد از چند بار پاس دادن، شماره یه دفترشون تو ظفر رو بهم دادن که اونام گفتم چی گفتن.کلا نمایندگی تعریف متفاوتی داره تو ایران!
ولیعصر هم سوال کردم ازشون گفت بیار ببینم. اگر قرار نمایندگی ۲۰۰ بگیره و این وسط ۲۰ بار مانیتور چرخ بخوره و هزینشو مشتری بده میبرم همون پاساژ ایران.

ورودیش نیست . یک قسمت تغذیه دارد به نام اینورتر . در اصل اینورتر نمیتونه پنل رو روشن کنه .تو طبقه دوم پاساپ یاران یک نمایندگی هست .آقای ناسوتی 44047277

memo96

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
19
سلام دوستان.یه سوال داشتم.من هارد اکسترنال وسترنم رو وقتی به pc وصل می کنم بعد وقتی که یک فیلمی رو از توش اجرا کنم و ببندم ( با پات پلیر ) دیگه هاردم اجکت نمیشه!
کسی میدونه چرا؟ اخطار میده برنامه های در حال اجرا رو ببندین.
ولی من پات پلیر رو می بندم.تو تسک منیجر هم پیداش نمی کنم که ببندمش.

spillet.death

Registered User
لایک‌ها
11
سلام

دوستان وقتی کامپیوتر رو میخوام روشن کنم و روی دکمه پاور کیس فشار میدم کمتر از 1 ثانیه روشن و بعد خاموش میشه بعدش مجبور ميشم كل برق كيس رو قطع كنم و بعد از چند دقيقه بعد دوباره امتحان كنم تا روشن بشه.البته زماني كه سيستم روشن ميشه بعدش هيچ مشكلي وجود نداره و حتي سنگين ترين بازي هارو كه انجام ميدم موردي پيش نمياد.خواستم بدونم علتش ميتونه از كجا باشه؟ممنون

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام

دوستان وقتی کامپیوتر رو میخوام روشن کنم و روی دکمه پاور کیس فشار میدم کمتر از 1 ثانیه روشن و بعد خاموش میشه بعدش مجبور ميشم كل برق كيس رو قطع كنم و بعد از چند دقيقه بعد دوباره امتحان كنم تا روشن بشه.البته زماني كه سيستم روشن ميشه بعدش هيچ مشكلي وجود نداره و حتي سنگين ترين بازي هارو كه انجام ميدم موردي پيش نمياد.خواستم بدونم علتش ميتونه از كجا باشه؟ممنون

پاور سیستمت چیه ؟
مشخصات قطعات دیگه ؟
احتمال زیاد به خاطر ولتاژ 5 ولت استندبای پاورت هست .

spillet.death

Registered User
لایک‌ها
11
min: ausus p6 deluxe v2
ram: 6gb ddr3
vga: ati r9 290
cpu: cor i7 920
power: green 850

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
به احتمال زیاد قسمت 5 ولت استندبای پاور و قسمت 12 ضعیف شده است . چون قطعات فعلی هم مصرف زیادی دارد . یا باید پاورت رو تعمیر بشه تا خروجی هاش برگردن به وضعیت اولیه یا باید تعویض کنید . توصیه میکنم به سیستم فشار نیاری ممکنه به قطعاتت آسیب بزنه

spillet.death

Registered User
لایک‌ها
11
به نظرتون عوضش كنم يا تعميرش كنم؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
به نظرتون عوضش كنم يا تعميرش كنم؟
من خودم تعمیر میکنم . ولی در مورد سیستم شما با این مصرف پیشنهاد میکنم یک پاور 850 وات انرمکس بگیری. میتونم برات تعمیر کنم این رو بتونی بفروشی .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
من خودم تعمیر میکنم . ولی در مورد سیستم شما با این مصرف پیشنهاد میکنم یک پاور 850 وات انرمکس بگیری. میتونم برات تعمیر کنم این رو بتونی بفروشی .
orginal_1340280209_1309.jpg

Enermax REVOLUTION87+ 1000W Power Supply

spillet.death

Registered User
لایک‌ها
11
اين پاوري كه گفتيد الان چند قيمته؟اگر پاور كار كرده بگيرم مشكلي نداره؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
اين پاوري كه گفتيد الان چند قيمته؟اگر پاور كار كرده بگيرم مشكلي نداره؟
پاور کار کرده هم مثل پاور خودتون . قطعاتش ضعیف شده . 1000 واتش 740 هست .
ENERMAX Revolution 87+ 850w
هم 605 تومنه

spillet.death

Registered User
لایک‌ها
11
سلام و خسته نباشی
داداش من مطلب فوق رو در مورد روشن نشدن سیستمم از شما پرسیدم گفتید احتمالا از پاور سیستم هستش.خواستم بگم که جدیدا سیستم وسط کار یهو یه صفحه آبی میاد و سیستم ریستارت میشه.خواستم بدونم این بخاطر پاور هستش؟

بالا