• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
مساله اینه که من قصد ارتقای کامیپوتر رو دارم و الان دقیقا نمیدونم چه قطعاتی در آینده خواهم خرید. تنها چیزی که میشه گفت اینکه قطعات خیلی گرونقیمت نخواهند بود.(البته بجز هارد که فکر نمی کنم موردی داشته باشه تعویض بشه).
با این شرایط پیشنهاد شما چیه؟
580 وات گیگابایت با قیمت 142 تومن

samiii77

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
دی وی دی رایتر لپ تاپم هر نوع دی وی دی رو رایت میکنه ولی نمیتونه بخوندشون(بصورت خالی نشون میده)!البته دیتا رو میتونه بخونه ولی ویدئو دی وی دی رو نه!!!جالبه بدونید که همون ویدئو دی وی دی در سایر دستگاه ها خونده میشه!من حتی دی وی دی رایترم رو عوض کردم ولی باز همین مشکل رو دارم.مدل دی وی دی رایتر HL-DT-SL DVDRam GT90N.
لطفا اگر کسی میتونه مشکل منو حل کنه ممنون میشم.

motymmm

Registered User
لایک‌ها
12
سلام من من یه جفت رم ژل EvoVeloce 2*4 دوال 1600 دارم وقتی با مموتست معمولی تست میکنم اروری نمیده و 12 لوپ تموم میشه
ولی اگه f2 رو بزنم که رو حالت force multi-thearidig تست کنه بعد از چند دقیقه فعالیت 23% لوپ7برنامه قفل میکنه و دیگه هیچ عملی انجام نمیده و جلو نمیره و هیچ اروری هم نمیده -چند ساعت هم منتظر ماندم فرقی نکرد
رم ها رو تک تک که وصل میکنی رو حالت force multi-thearidig موردی نداره و تستو پاس میکنه ولی رو حالت دوال فقط گیر میکنه
متخصصین محترم ایا این رم ها مشکل دارن -رمهای سالم و خراب دیگه با ظرفیت های مختلف هم قبل تر تست کردم که نهایتا برنامه ارور مشکل رم میزنه ولی ندیده بودم برنامه هنگ بشه.کسی میتونه راهنمایی کنه؟
بردم هم z77g43 به همراه اخرین ابدیت و سیپییو 3770
انیم بگم فرکانس رم هم کاهش های مختلف دادم همراه با دیسیبل کردن xmp بازم نشد هرچند با رمهای فرکانس بالاتر مشکلی نداشتم

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام من من یه جفت رم ژل EvoVeloce 2*4 دوال 1600 دارم وقتی با مموتست معمولی تست میکنم اروری نمیده و 12 لوپ تموم میشه
ولی اگه f2 رو بزنم که رو حالت force multi-thearidig تست کنه بعد از چند دقیقه فعالیت 23% لوپ7برنامه قفل میکنه و دیگه هیچ عملی انجام نمیده و جلو نمیره و هیچ اروری هم نمیده -چند ساعت هم منتظر ماندم فرقی نکرد
رم ها رو تک تک که وصل میکنی رو حالت force multi-thearidig موردی نداره و تستو پاس میکنه ولی رو حالت دوال فقط گیر میکنه
متخصصین محترم ایا این رم ها مشکل دارن -رمهای سالم و خراب دیگه با ظرفیت های مختلف هم قبل تر تست کردم که نهایتا برنامه ارور مشکل رم میزنه ولی ندیده بودم برنامه هنگ بشه.کسی میتونه راهنمایی کنه؟
بردم هم z77g43 به همراه اخرین ابدیت و سیپییو 3770
انیم بگم فرکانس رم هم کاهش های مختلف دادم همراه با دیسیبل کردن xmp بازم نشد هرچند با رمهای فرکانس بالاتر مشکلی نداشتم
مشخصات رم و ولتاژ کاری رم ها رو روی رم چند ذکر شده هست .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
ولتاژرم 1.5وتایمینگ 9.9.9.28 میباشد
و ولتاژ کاری 1.5 وهمچنین تایمینگ طبق مشخصات رم ست شده است
به شخصه رم geil رو به هیچ وجه توی سیستم هایی بستم به کار نبردم . متاسفانه از نظر سازگاری فاکتورهای مد نظرم من رو نداشتند . توصیه میکنم بایوس بردتون رو اپدیت کنید . اگر توی ویندوز مشکلی براتون ایجاد نمیکنه با همین رم سر کنید . اگر مشکل دارید kingston hyperx fury رو بهتون پیشنهاد میکنم .
بایوس 2.13 بردتون رو دانلود و اپدیت کنید .

motymmm

Registered User
لایک‌ها
12
به شخصه رم geil رو به هیچ وجه توی سیستم هایی بستم به کار نبردم . متاسفانه از نظر سازگاری فاکتورهای مد نظرم من رو نداشتند . توصیه میکنم بایوس بردتون رو اپدیت کنید . اگر توی ویندوز مشکلی براتون ایجاد نمیکنه با همین رم سر کنید . اگر مشکل دارید kingston hyperx fury رو بهتون پیشنهاد میکنم .
بایوس 2.13 بردتون رو دانلود و اپدیت کنید .
بایوس هم اپدیت کردم نشد -نه توی ویندوز که مشکلی نداره نرم افزار و بازیهای سنگینو نمیدونم تست نکردم
پس در اصل به نظر شما این رم مشکل داره در واقع؟ و آیا گارانتی سازگار زیر بار میره بفرستم تعویض!

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
بایوس هم اپدیت کردم نشد -نه توی ویندوز که مشکلی نداره نرم افزار و بازیهای سنگینو نمیدونم تست نکردم
پس در اصل به نظر شما این رم مشکل داره در واقع؟ و آیا گارانتی سازگار زیر بار میره بفرستم تعویض!
اگر مشکلی نیست توی ویندوز پس حساس نشید . چون گارانتی قبول نمیکنه با این حالت

ITsport

Registered User
لایک‌ها
30
با سلام قصد تهیه یک کارت گرافیک برای کارای معمولی مثه دیدن فیلم فول اچدی و اینترنت دارم مدل hd5450 یا gt 210 خواسته منو مرتفع میکنه اگه نه مدل بهتر معرفی بفرمایید و اینکه فن سایلنت برای سی پی یو 3،8 اینتل lga 775 چه مارک و قیمتی وجود داره چون دانلود میکنم سایلنت بودن سیستم برام مهمه
باتشکر

hamedhph

Registered User
لایک‌ها
26
دوستان فرق بین مودم یه آنتنه با دو آنتنه چیه؟ من برا خونه میخوام کدومشون رو شما پیشنهاد میدید؟
ممنون

Big_Radeen

Registered User
لایک‌ها
401
دوستان فرق بین مودم یه آنتنه با دو آنتنه چیه؟ من برا خونه میخوام کدومشون رو شما پیشنهاد میدید؟
ممنون
فرقشون فقط توی آنتن دهیشونه.
بستگی داره بخوای مودمو کجا بذاری تو خونه. اگه خیلی در و دیوار بینشه, دو آنتنه بهتره.

hamedhph

Registered User
لایک‌ها
26
فرقشون فقط توی آنتن دهیشونه.
بستگی داره بخوای مودمو کجا بذاری تو خونه. اگه خیلی در و دیوار بینشه, دو آنتنه بهتره.
برا یه خونه آپارتمونی حدود 80 متر یه آنتنه بسه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
برا یه خونه آپارتمونی حدود 80 متر یه آنتنه بسه؟
به کیفیت آنتن هم دقت داشته باشید . ممکنه مودمی با یک آنتن قوی بتونه پوشش بهتری از یک مودم با دو آنتن متوسط بده .

ITsport

Registered User
لایک‌ها
30
با سلام قصد تهیه یک کارت گرافیک برای کارای معمولی مثه دیدن فیلم فول اچدی و اینترنت دارم مدل hd5450 یا gt 210 خواسته منو مرتفع میکنه اگه نه مدل بهتر معرفی بفرمایید و اینکه فن سایلنت برای سی پی یو 3،8 اینتل lga 775 چه مارک و قیمتی وجود داره چون دانلود میکنم سایلنت بودن سیستم برام مهمه
باتشکر
یه بزرگوار راهنمایی میکنه

Big_Radeen

Registered User
لایک‌ها
401
یه بزرگوار راهنمایی میکنه
اگه فقط برای فیلم و اینترنت میخوای, کارت گرافیک تا قیمت ۴۰۰ ت کارتو راه میندازه.
دانلود کردن دور فن رو بیشتر نمیکنه مگه اینکه سیستم فوق العاده ضعیف باشه یا اینکه مشکل سخت افزاری وجود داشته باشه.
فن سایلنت برند گرین خوبش فک کنم حدود ۶۰ تومن باشه.

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
باتشکر
پیشنهادم خرید ASUS R7 240 2GB با قیمت 248 تومن

unp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
41
سلام ممکنه یه اموزش در مورد تعویض هارد از کامپیوتر دیگه به یه کامپیوتر دیگه بدید
چه پیش شرطهایی داره
چون یه بنده خدایی این کار رو کرده و هارد رو به سیستم جدید وصل کرده اما کامپیوترش pc بالا نمیاد

REZA Z8

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
230
درود بر شما
چطور مي توانم بفهمم كه كارت گرافيك من directx 11 را پشتيباني مي كند يا نه؟

سپاسگزارم.

بالا