• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
در حالتیکه بر روی مادربرد هیچ قطعه سخت افزاری نصب نشده و پردازنده هم نصب نشده و فقط اون باطری کوچیکه روی مادربرد هست آیا وجود این باطری باعث میشود که مدار الکترونیکی برقرار باشد ؟

یعنی جریان الکتریکی روی مادربرد وجود دارد ؟

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
هاردش رو باز کنید و وصل کنید به pc و از اطلاعاتتون بکاپ بگیرید .
سلام
من خیلی وارد نیستم
هارد لپ تاپ و کامپیوتر یکیه؟
چطوری بک آپ بگیرم؟ یکسری عکس و فیلم های شخصی دارم.چون بالاخره بک اپ باید یجا ذخیره بشه.
میشه همزمان دوتا هارد وصل کرد به کامپیوترهای خونگی؟

Dragon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
سلام دوستان ببخشید کاری پیش اومد نتونستم زودتر مشخصات سیستم رو بزارم اینم مشخصات سیستم

Mainboard : GigaByte G31M-S2L

Total Memory : 3GB DIMM DDR2

(Processor : Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz (2C 1.7GHz/2.5GHz, 2MB L2

Memory Controller : Gigabyte P35/G33/G31 Processor to I/O Controller 4x 200MHz (800MHz), 2x 1.5GB DIMM DDR2 800MHz 128-bit, Integrated Graphics

Memory Module : Hynix (Hyundai) HYMP125U64CP8-S6 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-6-6-18 3-24-6-3)
Memory Module : Hynix (Hyundai) HYMP112U64CP8-S6 1GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-6-6-18 3-24-6-3)​

Video Adapter : Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (8SP 400MHz, 8MB DDR2 800MHz 128-bit, Integrated Graphics)

Maxtor 6Y080L0 (82GB, ATA133, 2MB Cache)

Power RedMax ATX300F-C​

Dragon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
دوستان سلام
من لپ تاپم ایراد پیدا کرده و حالا میخوام اطلاعات تویه هاردش رو بریزم تویه pc
چطوری میتونم این کارو بکنم که کم هزینه باشه و راحت؟

دوست عزیز مشکل لپ تابت چیه نرم افزاریه ؟ کمی توضیح دهید تا زودتر به نتیجه برسید

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان ببخشید کاری پیش اومد نتونستم زودتر مشخصات سیستم رو بزارم اینم مشخصات سیستم

Mainboard : GigaByte G31M-S2L

Total Memory : 3GB DIMM DDR2

(Processor : Pentium(R) Dual-Core CPU E5200 @ 2.50GHz (2C 1.7GHz/2.5GHz, 2MB L2

Memory Controller : Gigabyte P35/G33/G31 Processor to I/O Controller 4x 200MHz (800MHz), 2x 1.5GB DIMM DDR2 800MHz 128-bit, Integrated Graphics

Memory Module : Hynix (Hyundai) HYMP125U64CP8-S6 2GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-6-6-18 3-24-6-3)
Memory Module : Hynix (Hyundai) HYMP112U64CP8-S6 1GB DIMM DDR2 PC2-6400U DDR2-800 (5-6-6-18 3-24-6-3)​

Video Adapter : Intel(R) G33/G31 Express Chipset Family (8SP 400MHz, 8MB DDR2 800MHz 128-bit, Integrated Graphics)

Maxtor 6Y080L0 (82GB, ATA133, 2MB Cache)

Power RedMax ATX300F-C​

شما اولین کاری که میکنید . سیستم رو با یک پاور سالم دیگه تست کنید .

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
سلام
من خیلی وارد نیستم
هارد لپ تاپ و کامپیوتر یکیه؟
چطوری بک آپ بگیرم؟ یکسری عکس و فیلم های شخصی دارم.چون بالاخره بک اپ باید یجا ذخیره بشه.
میشه همزمان دوتا هارد وصل کرد به کامپیوترهای خونگی؟
هارد لپتاپ کوچک تر هستند . بله میشه دو هارد رو به pc وصل کرد .

zarindvd

Registered User
لایک‌ها
226
دوست عزیز مشکل لپ تابت چیه نرم افزاریه ؟ کمی توضیح دهید تا زودتر به نتیجه برسید
سلام
بردش سوخته
میخوام یه لپ تاپ دیگه بخرم
تویه فکرم بود این هارد رو بزارم رویه لپ تاپ جدید ولی چون گارانتی ان فکر کنم باز کردنش باعث میشه گارانتیش باطل بشه
برای همین دنبال یه راهی ام که فایل های شخصی ام را بریزم تویه کامپیوتر خونگی ام یا تویه لپ تاپی که قراره بخرم

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
آقا من لپ تاپم یه چند وقت بود یه دفه خود بخود صفحه شروع میکرد به تغییر رنگ دادن و بعد یه چند دقیقه همه ی صفحه راه راه های رنگ و وارنگ بود. بعد که به صفحش یه ضربه میزدم درست میشد.
الان چند روزه که اینطوری میشه ولی باید با هزار جاش ور برم ضربه بزنم تا دوباره صفحه درست شه ، خیلی وقتا هم درست نمیشه!
انگار که یه چیزی اتصالی داشته باشه وقتی بهش فشار میاد یه چند وقت میره سرِ جاش بعد دوباره شل میشه.
این مشکلش از کجاس؟ کارتِ گرافیک نیست چون وقتی به تلویزیون وصل میکنم مشکلی نداره.
ممنون میشم راهنمایی کنید.

Dragon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
آقا من لپ تاپم یه چند وقت بود یه دفه خود بخود صفحه شروع میکرد به تغییر رنگ دادن و بعد یه چند دقیقه همه ی صفحه راه راه های رنگ و وارنگ بود. بعد که به صفحش یه ضربه میزدم درست میشد.
الان چند روزه که اینطوری میشه ولی باید با هزار جاش ور برم ضربه بزنم تا دوباره صفحه درست شه ، خیلی وقتا هم درست نمیشه!
انگار که یه چیزی اتصالی داشته باشه وقتی بهش فشار میاد یه چند وقت میره سرِ جاش بعد دوباره شل میشه.
این مشکلش از کجاس؟ کارتِ گرافیک نیست چون وقتی به تلویزیون وصل میکنم مشکلی نداره.

دوست گرامی با توضیحاتی که دادی فکر نمی کنم مشکل از کارت گرافیکت باشه احتمال زیاد مشکل از صفحه نمایش لپ تابت هست یا این که از اتصال دهنده های صفحه به کارت گرافیک

ramtinhm

Registered User
لایک‌ها
835
دوست گرامی با توضیحاتی که دادی فکر نمی کنم مشکل از کارت گرافیکت باشه احتمال زیاد مشکل از صفحه نمایش لپ تابت هست یا این که از اتصال دهنده های صفحه به کارت گرافیک
از چند تا از دوستان پرسیدم گفتند مشکل از کابل متصل به صفحه نمایشه.
بنظرتون برم نمایندگی خودشون درست کنند بهتره تا جاهای متفرقه ؟

Dragon2017

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
از چند تا از دوستان پرسیدم گفتند مشکل از کابل متصل به صفحه نمایشه.
بنظرتون برم نمایندگی خودشون درست کنند بهتره تا جاهای متفرقه ؟

اگه گارانتی داره حتما بده نمایندگی ، اگه نداره کمی وقت بزار هم ببر نمایندگی ببین اونا چی می کن و هزینه رو چقدر براورد می کنن و هم ببر به چند جا نشون بده ، شاید بهتر باشه بدون لپ تابت بری و مشکل رو فقط براشون توضیح بدی ببینی چی میگن و قیمت تعمیر چقدر می شه ، اگه تو نستی تماس بگیری و مشکل رو توضیح بدی هم خوبه

alfons

Registered User
لایک‌ها
7
کسی سوال ما رو جواب نمیده ؟!

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
مشکل شما دو حالت داره
خرابی کابل فلت led یا خرابی خود پنل

saman3

Registered User
لایک‌ها
9
[]

احتمال داره از پاورتون باشه . کابل هارد رو عوض کنید . همچنین پورتی که هارد بهش وصل شده رو هم عوض کنید .
احتمالا پاورتون مشکل پیدا کرده نمی تونه برقشو تامین کنه. همین سیستمون را با پاور قوی تر تست کنید.

Sent from my HUAWEI G700-U10

احتمال داره از پاورتون باشه . کابل هارد رو عوض کنید . همچنین پورتی که هارد بهش وصل شده رو هم عوض کنید .

ممنون. پس اولین قطعه ای که بهش مشکوکید پاوره دیگه؟
یک سئوال دیگه در این رابطه داشتم: من اگر یک پاور قوی تر بگیرم و توان ورودی به سیستم فرض کنیم اینبار از مصرف سیستم بیشتر بشه، این آسیبی به قطعات نمیزنه؟

AMD.POWER

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
23,611
[]

ممنون. پس اولین قطعه ای که بهش مشکوکید پاوره دیگه؟
یک سئوال دیگه در این رابطه داشتم: من اگر یک پاور قوی تر بگیرم و توان ورودی به سیستم فرض کنیم اینبار از مصرف سیستم بیشتر بشه، این آسیبی به قطعات نمیزنه؟
خیر آسیبی نمیزنه .

saman3

Registered User
لایک‌ها
9
بستگی به مشخصات سیستم دارد .
مساله اینه که من قصد ارتقای کامیپوتر رو دارم و الان دقیقا نمیدونم چه قطعاتی در آینده خواهم خرید. تنها چیزی که میشه گفت اینکه قطعات خیلی گرونقیمت نخواهند بود.(البته بجز هارد که فکر نمی کنم موردی داشته باشه تعویض بشه).
با این شرایط پیشنهاد شما چیه؟

بالا