برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

ardj75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
دوستان یک عدد کارت گرافیک مدل Asus GTX 1070 O8G Strix خریداری شد. همینطور یک عدد رم ۸ گیگ با باس ۱۶۰۰ و برند Avexir خریداری شد.
سوال اینجاست که این کارت با پردازنده I5 4440 چه مقدار گلوگاه میشه؟ نیازی به تغییر پردازنده هست؟ تولید پردازنده ها با سوکت ۱۱۵۰ تا چه زمانی ادامه داره؟ امکانش هست در آینده خریداری کنم یا توقف تولید این سوکت نزدیک هست باید سریع اقدام کنم؟ چه مدلی رو برای پردازنده پیشنهاد میدید؟ نیازی به پاور بیشتر از ۶۰۰ وات هست برای تغییر پردازنده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
@AMD.POWER

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان یک عدد کارت گرافیک مدل Asus GTX 1070 O8G Strix خریداری شد. همینطور یک عدد رم ۸ گیگ با باس ۱۶۰۰ و برند Avexir خریداری شد.
سوال اینجاست که این کارت با پردازنده I5 4440 چه مقدار گلوگاه میشه؟ نیازی به تغییر پردازنده هست؟ تولید پردازنده ها با سوکت ۱۱۵۰ تا چه زمانی ادامه داره؟ امکانش هست در آینده خریداری کنم یا توقف تولید این سوکت نزدیک هست باید سریع اقدام کنم؟ چه مدلی رو برای پردازنده پیشنهاد میدید؟ نیازی به پاور بیشتر از ۶۰۰ وات هست برای تغییر پردازنده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید.
@AMD.POWER
4460 به هیچ عنوان برای 1070 گلوگاه نمیشه . نیازی به خرید پردازنده بالاتر نمیبینم .

biautiful_2012

Registered User
لایک‌ها
230
سوال درباره رم
سینگل و دوال چ فرقی دارن و اصلا چی هستن؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

ardj75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
با حوصله وقت بگذارید . هر جا دیدید مشکل دارید . بپرسید

آقا امید خسته نباشید. بنده سیستم رو بستم روی کیس ولی یه مقداری سیما زیاد بود بستن در کیس یکمی سخت شد اون سمتی که سیم ها هست. ولی بسته شد بالاخره. سوال اینجا که شنیدم کارت گرافیک Asus 1070 یک قابلیتی داره که فن های سیستم به اون متصل میشن و متناسب با دمای کارت تنظیم میشند.
میخواستم ببینم این قابلیت برای کیس Green Z2+ Hero هم وجود داره؟ چون فن ها حالت 3 پین داشتند و ورودی کارت حالت 4 پین! امکان این کار هست یا خیر؟ ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آقا امید خسته نباشید. بنده سیستم رو بستم روی کیس ولی یه مقداری سیما زیاد بود بستن در کیس یکمی سخت شد اون سمتی که سیم ها هست. ولی بسته شد بالاخره. سوال اینجا که شنیدم کارت گرافیک Asus 1070 یک قابلیتی داره که فن های سیستم به اون متصل میشن و متناسب با دمای کارت تنظیم میشند.
میخواستم ببینم این قابلیت برای کیس Green Z2+ Hero هم وجود داره؟ چون فن ها حالت 3 پین داشتند و ورودی کارت حالت 4 پین! امکان این کار هست یا خیر؟ ممنون
هیچ قطعه اضافی به کارت گرافیک وصل نکنید . البته ۳ ‍پین هم به 4 پین هم میخوره

ardj75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
هیچ قطعه اضافی به کارت گرافیک وصل نکنید . البته ۳ ‍پین هم به 4 پین هم میخوره
یعنی توصیه میکنید از روی همون دکمه های روی کیس استفاده کنم بجای اتصال به کارت؟

Sapas3

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان من کامپیوترم یه مشکلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید . وقتی روشنش میکنم بعد از چند دقیق تصویر به هم میریزه و پیکسل پیکسل میشه . کارت گرافیک رو که عوض میکنم بعد از چند دقیقه هنگ میکنه یا بلو اسکرین میده . بعضی وقتا هم رو صفحه ولکام ویندوز گیر میکنه . کدوم قطعاتش رو باید عوض کنم ؟ ممنون

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام دوستان من کامپیوترم یه مشکلی داره ممنون میشم راهنمایی کنید . وقتی روشنش میکنم بعد از چند دقیق تصویر به هم میریزه و پیکسل پیکسل میشه . کارت گرافیک رو که عوض میکنم بعد از چند دقیقه هنگ میکنه یا بلو اسکرین میده . بعضی وقتا هم رو صفحه ولکام ویندوز گیر میکنه . کدوم قطعاتش رو باید عوض کنم ؟ ممنون
مشخصات سیستم را بنویسید . پاور هم حتما قید بشه

ardj75

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
بله . اتصال فن اضافه به کارت را توصیه نمیکنم .
خیلی ممنون.
سوال دیگه اینکه آیا اورکلاک کردنِ Asus GTX 1070 Strix O8G خطری برای کارت داره؟ گرمای مجاز چقدر هست؟ آیا گارانتی رو باطل میکنه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
خیلی ممنون.
سوال دیگه اینکه آیا اورکلاک کردنِ Asus GTX 1070 Strix O8G خطری برای کارت داره؟ گرمای مجاز چقدر هست؟ آیا گارانتی رو باطل میکنه؟
گارانتی باطل میشه . دما هم نباید به بالای 77 در طولانی مدت بره . اورکلاک را سعی کنید یاد بگیرید . تا بدونید چه پارامتر هایی را باید دست زد و چه پارامتر هایی را نباید دستکاری کرد .

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
گرافیک hd4870 . رم 2 مدلشو نمیدونم . هارد سیگیت 500 . سیپیو amd athlon x3 . پاور گرین 580
گفتید با کارت گرافیک دیگه تست کردید ؟
رم سیستم هم با PASSMARK MEMTEST به صورت بوتیبل تست کنید . 1.5 ساعت تست کنید . هر وقت ارور داد یعنی رمت خراب شده

بالا