منتخب بازارچه

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش سخت افزار
مدیر انجمن
مرسی. چندتا فایل دانلود کردم از اینتل که فکر میکردم مناسب دستگاه باشه ولی همه شونو مینویسه نرم افزار سیستم حداقل requirements رو نداره. به نظرتون ممکنه یکی از کابل هایی که سوکت رو از داخل وصل میکنه قطع شده باشه؟
نرم‌افزارهای نصب درایور هم هیچ حرفی راجع به USB3.0 نمیزنن اصلا که نصب شده یا نشده
احتمالا مشکلی در کنترلر USB 3.0 هست .

ed2008

Registered User
سلام
توضیحاتی که نوشتید اصلا قابل فهم نیست . عکس ها حجم زیاد دارند . عکس ها را مرتب و توضیحات را شمرده و دقیق بیان کنید .
سلام عکس ها را با سایز کوچکتر اپلود کردم شاید بشه از روی عکس منظورم فهمیده بشود در واقع من برای شناسایی کارت گرافیک دومی DDR5 1 گیگ که خریدم به مادبرد دچار مشکل شده ام انرا از طریق رایز به مادبرد وصل کردم عکسی که اول ان smart fan control هست را قرار داده ام که اگر شد بگوید که باید به کدام گزینه برای شناسایی کارت گرافیک مراجعه کنم

2.jpg 3.jpg 1.jpg

دوستان من یک مادبردonboard motherboard جدیدا گرفتم که به مشکل تنظیم کارت گرافیک دوم برخورده ام مادبرد TB250 BTC pro هست
این مادبرد گرافیک انبرد دارد intel hd Graphics 510 حالا من یک کارت گرافیک جدا گرفتم و با رایزر به پورت PEX1 متصل کرده ام
درایور ان را هم در ویندوز نصب کردم هم میتوانم تصویر از گرافیک انبرد مادبرد بگیرم و هم از کارت گرافیک دوم تا اینجا مشکل نیست اما برای یک برنامه ماینینگ من در قسمت system Agent (SA) Configuration گزینه internal Graphics را برای اینکه از گرافیک انبرد استفاده نکند
Desibaled میکنم و ویندوز با کارت گرافیک دوم بالا میایدیعنی کابل را ار گرافیک دوم به مانیتور وصل میکنم و تصویر نشان میدهد تو منیجر ویندوز هم گرافیک انبرد دیگه نیست اما مشکل این هست که برنامه که من استفاده میکنم کارت گرافیک دوم را نمیشناسه من باید کجا در بایوس باز برای شناسایی گرافیک دوم تغییرات بدم؟

همچنین من که گرافیک 1 گیگ دارم چرا با internal Graphics Desibaled هنوزGTT size 8m ,Aperture size 256M تغییر نمیکند

یا اینکه من برای شناسایی کارت گرافیک دوم جایی دیگه را در بایوس باید تنظیم کنم

Last edited:

ed2008

Registered User
در واقع اگر من گزینه internal Graphics را Desibaled نکنم هر دو کارت گرافیک در قسمت منیجر نشان داده میشود
5.png

اما کجای مادبرد باید تنظیم کنیم که گرافیک دوم مثلا HD 5850 بعنوان گرافیک اصلی است؟

alireza771

همکار بازنشسته
فروشنده معتبر [؟]
در واقع اگر من گزینه internal Graphics را Desibaled نکنم هر دو کارت گرافیک در قسمت منیجر نشان داده میشود
مشاهده پیوست 1138949

اما کجای مادبرد باید تنظیم کنیم که گرافیک دوم مثلا HD 5850 بعنوان گرافیک اصلی است؟
اصلا نیازی به همچین کاری داره؟
من هم گرافیک آنبورد دارم هم یه gtx1070
هر دو رو دیوایس منیجر نشون میده
ولی اونی که با کابل hdmi به مانیتور وصله بعنوان گرافیک دیفالت شناسایی میشه و هیچ مشکلی ندارم
شما درایوراتون درست نصب شده؟
نهایتا اگه مشکلی هست تو بایوس گرافیک انبوردو disable کنین نه تو ویندوز ( در قسمت onboard device config) مادربرد

ed2008

Registered User
اصلا نیازی به همچین کاری داره؟
من هم گرافیک آنبورد دارم هم یه gtx1070
هر دو رو دیوایس منیجر نشون میده
ولی اونی که با کابل hdmi به مانیتور وصله بعنوان گرافیک دیفالت شناسایی میشه و هیچ مشکلی ندارم
شما درایوراتون درست نصب شده؟
نهایتا اگه مشکلی هست تو بایوس گرافیک انبوردو disable کنین نه تو ویندوز ( در قسمت onboard device config) مادربرد

سلام و عرض ادب خدمت شما ممنون به خاطر جواب
دیشب با 6 ساعت درگیری برای این مسئله با دوستان که این نوع مادبرد را داشتند مشخص شد که نوع منوهای این مادربرد با دیگر مادبردها متفاوت است در دیگر مادبردها میتوان نوع کارت گرافیک را مشخص کرد مثلا amd یا NAVIDIA اما در این نوع مادبرد اصلا همچنین چیزی وجود ندارد

فرمایش شما کاملا درسته و ماهم به این نتیجه رسیدیم ((اونی که با کابل hdmi به مانیتور وصله بعنوان گرافیک دیفالت شناسایی میشه))

و این کار را هم چند با ر برای تست نرم افزار ماین انجام دادیم ((نهایتا اگه مشکلی هست تو بایوس گرافیک انبوردو disable کنین نه تو ویندوز ( در قسمت onboard device config) مادربرد))

دست اخر به این نتیجه رسیدیم که بعضی از کارتهای گرافیک 1 گیگ را نرم افزار برای ماین نمیشناسه و تعریف نشده و کارتهای 1 گیگ DDR5 قابلیت ماین ندارند حالا فرق نمیکنه برای چه ارزی

پس در نتیجه مشکل سر نرم افزار ماین مثل Cgminer بود

بخاطر اینکه وقت گذاشتید ممنون و سپاسگذارم

alireza771

همکار بازنشسته
فروشنده معتبر [؟]
سلام و عرض ادب خدمت شما ممنون به خاطر جواب
دیشب با 6 ساعت درگیری برای این مسئله با دوستان که این نوع مادبرد را داشتند مشخص شد که نوع منوهای این مادربرد با دیگر مادبردها متفاوت است در دیگر مادبردها میتوان نوع کارت گرافیک را مشخص کرد مثلا amd یا NAVIDIA اما در این نوع مادبرد اصلا همچنین چیزی وجود ندارد

فرمایش شما کاملا درسته و ماهم به این نتیجه رسیدیم ((اونی که با کابل hdmi به مانیتور وصله بعنوان گرافیک دیفالت شناسایی میشه))

و این کار را هم چند با ر برای تست نرم افزار ماین انجام دادیم ((نهایتا اگه مشکلی هست تو بایوس گرافیک انبوردو disable کنین نه تو ویندوز ( در قسمت onboard device config) مادربرد))

دست اخر به این نتیجه رسیدیم که بعضی از کارتهای گرافیک 1 گیگ را نرم افزار برای ماین نمیشناسه و تعریف نشده و کارتهای 1 گیگ DDR5 قابلیت ماین ندارند حالا فرق نمیکنه برای چه ارزی

پس در نتیجه مشکل سر نرم افزار ماین مثل Cgminer بود

بخاطر اینکه وقت گذاشتید ممنون و سپاسگذارم
خواهش میکنم
ارادتمند شما خوشحالم که به پاسخ مشکلتون رسیدید

nima_00989166

Registered User
درود
یه پوشه 500 مگابایتی ولی مملو از فایل های کم حجم رو اوندم از درایو سی کپی کنم درایو دی
بخاطر یه سری کارهای سنگین که داشتم با کامپیوتر انجام میدادم سیستم هنگ کرد و مجبور شدن از روی کیس ری استارت کنم..بعد از این واقعا دیگه ویندوز ترکید و برای بازکردن یه پنجره قفل میکرد..
بزور تونستم با نرم افزار دیفراگمنت حرفه یی درایو سی رو اسکن و فیکس و دیفراگمنت کنم..ولی درست شد..
با نرم افزار تعمیر ویندوز هم ویندوز و ریجیستری رو تعنیر کردم فقط یخورده بهتر شد..
تا جایی که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم..
الان ویندوز جدید رو نصب کردم..
کارت گرافیک هم نصبه..
ولی موقه بزرگ کردن پنجره ها یه مقدار فرم میندازه و روون باز نمیکنه..
بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

پ ن : خودم فقط ذهنم به بدسکتور راه میده:(
دارم دانلود میکنم که اسکن کنم..

alireza771

همکار بازنشسته
فروشنده معتبر [؟]
درود
یه پوشه 500 مگابایتی ولی مملو از فایل های کم حجم رو اوندم از درایو سی کپی کنم درایو دی
بخاطر یه سری کارهای سنگین که داشتم با کامپیوتر انجام میدادم سیستم هنگ کرد و مجبور شدن از روی کیس ری استارت کنم..بعد از این واقعا دیگه ویندوز ترکید و برای بازکردن یه پنجره قفل میکرد..
بزور تونستم با نرم افزار دیفراگمنت حرفه یی درایو سی رو اسکن و فیکس و دیفراگمنت کنم..ولی درست شد..
با نرم افزار تعمیر ویندوز هم ویندوز و ریجیستری رو تعنیر کردم فقط یخورده بهتر شد..
تا جایی که مجبور شدم ویندوز رو عوض کنم..
الان ویندوز جدید رو نصب کردم..
کارت گرافیک هم نصبه..
ولی موقه بزرگ کردن پنجره ها یه مقدار فرم میندازه و روون باز نمیکنه..
بنظرتون مشکل از چی میتونه باشه؟

پ ن : خودم فقط ذهنم به بدسکتور راه میده:(
دارم دانلود میکنم که اسکن کنم..
هارد

nima_00989166

Registered User
با hdd regenerator توی داس اسکن کردم چیزی پیدا نکرد..
البته نسخه limited بود..ولی بازم فکر نکنم تفاوتی داشت..

فایل های ضمیمه

Last edited:

nima_00989166

Registered User
با Hard disk sentinel
یا HD Tune pro اسکن کن
کل امروز وقتمو گرفت..
هارد هیچ مشکلی نداشت..
گرافیک و رم رو هم تست کردم سالم بود..
همینطوری به کارت کرافیک شک کردم..
با اینکه نصبش کرده بودم.. یبار دیگه بازنصبش کردم روی قبلی، درست شد :general208:

M H K

کاربر تازه وارد
سلام
اخیرا حین کار با سیستم گاهی پیش میاد یه لحظه سیستم گیر میکنه ، صفحه سیاه میشه و بعد یه چنین تصویری میاد و سیستم ریست میشه.

mn.jpg

مشکل از چی میتونه باشه ؟ کسی تجربه مشابهی داشته ؟

Saeed1366

کاربر تازه وارد
سلام
اخیرا حین کار با سیستم گاهی پیش میاد یه لحظه سیستم گیر میکنه ، صفحه سیاه میشه و بعد یه چنین تصویری میاد و سیستم ریست میشه.

مشاهده پیوست 1144294

مشکل از چی میتونه باشه ؟ کسی تجربه مشابهی داشته ؟
سلام
مشکل از کارت گرافیکتونه.چک کنین خازن های گرافیک باد نکردن؟

M H K

کاربر تازه وارد
سلام
مشکل از کارت گرافیکتونه.چک کنین خازن های گرافیک باد نکردن؟
صبح کیسو باز کردم یه نگاه سریعی انداختم بنظر مشکلی نبود باز دقیق تر چک میکنم ممنون.

ممکنه مشکل نرم افزاری یا عدم سازگاری باشه چون از وقتی ویندوزو آپدیت کردم اینطوری شده :rolleyes:

Last edited:

Saeed1366

کاربر تازه وارد
صبح کیسو باز کردم یه نگاه سریعی انداختم بنظر مشکلی نبود باز دقیق تر چک میکنم ممنون.

ممکنه مشکل نرم افزاری یا عدم سازگاری باشه چون از وقتی ویندوزو آپدیت کردم اینطوری شده :rolleyes:
فکر نمیکنم.معمولا این ایراد از کارت گرافیکه.

بالا