برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام، دوستان قصد خرید هارد اینترنال دارم
میخواستم بدونم هارد های وسترن سری Purple مطلقا برای دوربین های مدار بسته هست؟ یا خیر؟
چه تمایزی با سایر هارد های وسترن مثل بلو و ... هست
کاربری عادی برای پی سی مد نظر هست.
توضیحات و جزئیات را داخل سایت ها مطالعه کردم اما به نتیجه ی قابل قبولی در تمایزشون نرسیدم.
اگر کسی اطلاعات داره ممنون میشم کمک کنه.
سلام
وسترن بلو برای استفاده های عادی و وسترن بلک برای حداکثر سرعت و کارایی
سری وسترن بنفش به درد pc نمیخوره و برای تجهیزات دوربین های مدار بسته ساخته شده است .

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,718
سلام مشکل سیم کشی ساختمان باید حل بشه .شما محافظ کمی به سیستم شما نمیکنه باید استابلیزر فارتل تهیه کنید که برق استیبل و بدون نوسان رو به سیستم بدهد .
محافظ برق ها به نظر شما تا چه حدود قیمت واقعا خوب هستن؟ اصلا بکار میان؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
محافظ برق ها به نظر شما تا چه حدود قیمت واقعا خوب هستن؟ اصلا بکار میان؟
محافظ خیلی کمکی نمیکنه البته بودنش بهتر از نبودنش . بهترین محافظا هم توسط پیشرانه و سارا ساخته میشن هر PC مخصوصا سیستم های گیمینگ باید استابلایزر داشته باشند . این دستگاه جلوی خیلی از خرابی ها رو میگیره

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
دور فن برای این کارت بالا نیست؟
سه تا فن داره

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سلام یه فلش 32 گیگ رو برای ویندوز بوتیبل کردم به کارم نیومد حالا هر چی فرمتش میکنم موقع وصل کردن ب سیستم دو تا پوشه وا میشه یکی خود فلش یکی یه پوشه به نام uefi یا همجین نامی با چند تا فایل بوت داخلش چیکا کنم؟

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
به جز بلوور که هر چند وقت یکبار با فشار باد میزنیم داخل کامپیوتر راه دیگه ای هست که هوای آلوده و گرد و خاک وارد کامپیوتر نشه؟

سلام یه فلش 32 گیگ رو برای ویندوز بوتیبل کردم به کارم نیومد حالا هر چی فرمتش میکنم موقع وصل کردن ب سیستم دو تا پوشه وا میشه یکی خود فلش یکی یه پوشه به نام uefi یا همجین نامی با چند تا فایل بوت داخلش چیکا کنم؟
با یه سیستم یا دستگاه دیگه فرمت کن مثلا وصلش کن به تلویزیون پوشه ها رو حذف کن یا با یه کامپیوتر دیگه فرمت کن

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
به جز بلوور که هر چند وقت یکبار با فشار باد میزنیم داخل کامپیوتر راه دیگه ای هست که هوای آلوده و گرد و خاک وارد کامپیوتر نشه؟

با یه سیستم یا دستگاه دیگه فرمت کن مثلا وصلش کن به تلویزیون پوشه ها رو حذف کن یا با یه کامپیوتر دیگه فرمت کن
روی هر سیستم و دستگاهی یک فولدر میاد که فولدر فلش هست اما روی ویندوز 10 خودم این مشکل هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
با دیسک منیجمت ویندوز پارتشین ها را حذف کنید و دوباره فرمت کنید .

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
اوایل روشن کردن کامپیوتر هارد یه دفعه به صدا در میاد ، دکمه shut down کیس رو میزنم کامپیوتر خاموش میشه دوباره خودش روشن میشه!! مشکل از کجاست؟ چطوری رفعش کنم تا کار خرابتر نشده

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
اوایل روشن کردن کامپیوتر هارد یه دفعه به صدا در میاد ، دکمه shut down کیس رو میزنم کامپیوتر خاموش میشه دوباره خودش روشن میشه!! مشکل از کجاست؟ چطوری رفعش کنم تا کار خرابتر نشده

توضیح دقیق بنوسید صدا در میاد یعنی چی .

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
توضیح دقیق بنوسید صدا در میاد یعنی چی .
هارد عادی کار میکنه یه دفعه صداش زیاد میشه مثل صدای فنه صدای قیز قیز نیست

چطور بفهمم که پاور چند وات برای سیستم مناسبه؟ یا فرقی نداره؟ مثلا 300 وات یا 700 وات چه فرقی به حال سیستم داره و چطور تشخیص بدیم چه مقدار نیاز داره؟

ممکنه این مشکل از طرف پاور باشه؟ چون صدای هارد مثل صدای فن هست و شدیدتر احتمال میدم اون لحظه دور چرخش هارد زیاد هست پاور برق بیشتر میده، همینطوره؟ پاور گرین نیست مارک های متفرقه هست

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

چطور بفهمم که پاور چند وات برای سیستم مناسبه؟ یا فرقی نداره؟ مثلا 300 وات یا 700 وات چه فرقی به حال سیستم داره و چطور تشخیص بدیم چه مقدار نیاز داره؟

ممکنه این مشکل از طرف پاور باشه؟ چون صدای هارد مثل صدای فن هست و شدیدتر احتمال میدم اون لحظه دور چرخش هارد زیاد هست پاور برق بیشتر میده، همینطوره؟ پاور گرین نیست مارک های متفرقه هست
سلام
لطفا از ارسال های متعدد و سریالی خوداری کنید .
در تاپیک هارد نوشتم با نرم افزار HardDiskSentinel چک کنید
با استفاده از برنامه محاسبه گر گرین میتوانید توان مصرفی سیستم را محاسبه کنید .
بله ممکنه از پاور باشه . اولین قطعه که تحت تاثیر پاور نامناسب و مشکل دار قرار میگیره هارد دستگاه است .
کلا پاور متفرقه یعنی مشکل و دردسر

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
واقعا میشه رم کامپیوتر رو بهینه کرد؟ نرم افزار های بهینه سازی رم واقعا سرعت کامپیوتر رو بالا میبرن یا سرکاری هستن؟ اگر واقعا تاثیر دارن هرچند تاثیر کم ، اگه برنامه ای برای رم میشناسید و کارکردش رو تست کردی لطفا معرفی کنید

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
واقعا میشه رم کامپیوتر رو بهینه کرد؟ نرم افزار های بهینه سازی رم واقعا سرعت کامپیوتر رو بالا میبرن یا سرکاری هستن؟ اگر واقعا تاثیر دارن هرچند تاثیر کم ، اگه برنامه ای برای رم میشناسید و کارکردش رو تست کردی لطفا معرفی کنید

سلام
خیر با نرم افزار چنین کاری نمیشه کرد و همه نرم افزارهای این چینی تقریبا تاثیری ندارند .

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
13,996
بجز ram و cpu قطعه دیگه ای هست که روی سرعت تاثیرگذار باشه؟ برای استفاده معمولی و کار با مرورگر نه کار های سنگین مثل بازی و... ، میخوام سرعت برای استفاده معمولی و لود شدن برنامه ها خیلی زیاد باشه یعنی کامپیوتر اصلا هنگ نکنه آیا فقط به ram و cpu باید اهمیت بدم؟
لود شدن فایرفاکس خودش به تنهایی کلی طول میکشه تا باز بشه بفهمه که باید ادرس url رو بیاره، تب جدید هم باز بشه کلا سیستم هنگ میکنه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بجز ram و cpu قطعه دیگه ای هست که روی سرعت تاثیرگذار باشه؟ برای استفاده معمولی و کار با مرورگر نه کار های سنگین مثل بازی و... ، میخوام سرعت برای استفاده معمولی و لود شدن برنامه ها خیلی زیاد باشه یعنی کامپیوتر اصلا هنگ نکنه آیا فقط به ram و cpu باید اهمیت بدم؟
برای ویندوز 10 . ssd میتواند موثر باشد ولی پردازنده و رم مهمتر هست .

بالا