برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون یعنی الان 4 گیگه بشه 6 گیگ؟
الان اسلات ها پر هستند
دو تا 2 گیگ نصب کردید
باید دو تا 4 گیگ باس 1333 بگیرید
هاینیکس و سامسونگ مناسب هستند
البته دو تا 8 گیگ ddr3 هم میتونید متصل کنید
باس 1333

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
الان اسلات ها پر هستند
دو تا 2 گیگ نصب کردید
باس 1333
مرسی خیلی ممنون

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
الان اسلات ها پر هستند
دو تا 2 گیگ نصب کردید
باس 1333
ببخشین خیلی سوال کردم بزنم رم لپتاب دیگه فرقی نداره؟
همه لپ تاب ها ب هم میخوره ddr3 باشه؟

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

rococo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
سلام به همگی من یک مشکل ناگهانی برای سیستمم پیش اومده که دلیلش رو نمیتونم پیدا کنم.
من داشتم گیم میزدم که ناگهانی سیستم خاموش شد اولش فکر کردم برق رفته اما دیدم نه ریست شده فقط اما سیستم که بالا اومد ویندوز بالا اومد وقتی پسورد رو وارد کردم دوباره ریست کرد و مجبور شدم سیستم رو خاموش کنم برای چند دقیقه و ویندوز کامل بالا اومد در تست دوباره من هر گیمی که رو که باز کنم بعد چند دقیقه سیستم ریست میشه برای همین هم gpu رو استرس تست گرفتم سیستم کرش نکرد و cpu رو هم استرس تست گرفتم باز هم مشکلی پیش نیامد به نظرتون مشکل کجا هست و این که امکانش هست مشکل از پاور باشه ؟

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
سلام به همگی من یک مشکل ناگهانی برای سیستمم پیش اومده که دلیلش رو نمیتونم پیدا کنم.
من داشتم گیم میزدم که ناگهانی سیستم خاموش شد اولش فکر کردم برق رفته اما دیدم نه ریست شده فقط اما سیستم که بالا اومد ویندوز بالا اومد وقتی پسورد رو وارد کردم دوباره ریست کرد و مجبور شدم سیستم رو خاموش کنم برای چند دقیقه و ویندوز کامل بالا اومد در تست دوباره من هر گیمی که رو که باز کنم بعد چند دقیقه سیستم ریست میشه برای همین هم gpu رو استرس تست گرفتم سیستم کرش نکرد و cpu رو هم استرس تست گرفتم باز هم مشکلی پیش نیامد به نظرتون مشکل کجا هست و این که امکانش هست مشکل از پاور باشه ؟
در مرحله اول اگه انبرد داری کلا گرافیک رو خارج کن و از انبرد استفاده کن ببین مشکل پابرجاست یا نه. اگه بازم اتفاق افتاد پاور رو تست کن و در نهایت اگه حل نشد قطعات دیگه

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام
وقتی سیستم ریست میشه اصلا سیستم رو تحت استرس تست نگذارید این کار غلطی هست .
مشکل شما احتمالا پاور هست . یک پاور استاندارد سالم تست کنید
مشخصات سیستم هم قید کنید .

rococo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
2
ممنون متاسفانه به پاور دیگه ای دسترسی ندارم ایا روش دیگه ای نیست برای امتحان ؟
مادربرد : gigabyte z370 hd3
گرافیک : gigabyte 1080 gtx
سی پی یو : i5-8400
پاور : cooler master mwe 750 gold

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
ممنون متاسفانه به پاور دیگه ای دسترسی ندارم ایا روش دیگه ای نیست برای امتحان ؟
مادربرد : gigabyte z370 hd3
گرافیک : gigabyte 1080 gtx
سی پی یو : i5-8400
پاور : cooler master mwe 750 gold

سلام
اول رم را به صورت بوت با برنامه زیر تست کنید passmark memtest
اگر ارور نداشت
باید پاور تعویض بشه و تست بشه

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
مادربرد میخام با هر دو قابلیت AHCI و Non AHCI برای کنترلر ساتا.
توضیحات:
۱) میخام بدونم لطفاً چطوری می تونم ویندوز ۷ رو روی مادربرد جدیدا خریداری شده گیگابایت H510M S2H نصب کنم ؟؟؟ در حالی که در بایوس ،کنترلر ساتا فقط AHCI هست و قابل تغییر نیست .(مادربرد فروخته شده قدیمیم از نسل ۴ اینو داشت و تغییر میدادم در مورد ویندوز ۷ و راحت بودم.)

۲) اگر جواب منفیه و بالکل امکانش نیست ،میخام اینم بدونم که کدوم نوع از مادربردهای LGA 1200 هر دو نوع کنترلر ساتا AHCI و Non-AHCI رو دارن ؟؟؟ اگر مدل یا مدلهایی از هر نوع چیپست رایج ( با این مشخصه مهم برای من) موجود هست ،اونموقع بفروشم اینو و اونو بگیرم.

ممنون.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مادربرد میخام با هر دو قابلیت AHCI و Non AHCI برای کنترلر ساتا.
توضیحات:
۱) میخام بدونم لطفاً چطوری می تونم ویندوز ۷ رو روی مادربرد جدیدا خریداری شده گیگابایت H510M S2H نصب کنم ؟؟؟ در حالی که در بایوس ،کنترلر ساتا فقط AHCI هست و قابل تغییر نیست .(مادربرد فروخته شده قدیمیم از نسل ۴ اینو داشت و تغییر میدادم در مورد ویندوز ۷ و راحت بودم.)

۲) اگر جواب منفیه و بالکل امکانش نیست ،میخام اینم بدونم که کدوم نوع از مادربردهای LGA 1200 هر دو نوع کنترلر ساتا AHCI و Non-AHCI رو دارن ؟؟؟ اگر مدل یا مدلهایی از هر نوع چیپست رایج ( با این مشخصه مهم برای من) موجود هست ،اونموقع بفروشم اینو و اونو بگیرم.

ممنون.
سلام
ویندوز 7 رو فقط میتوانید روی مادربردهای b365 و یکسری محدود h310 نصب کنید که نسل 8 و نهم رو پشتیبانی میکنند .
روی مادربردهای جدید به هیچ عنوان این امکان نیست
بهترین حالت روی b365 با پردازنده های نسل هشتم است .

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
چیپست اینتله یا amd؟

یکسری محدود h310
میشه لطفاً چند نمونه؟

بهترین حالت روی b365
بنظرتون جهنم ضرر بفروشم h510 و i5 10400 رو و داونگرید کنم به نسل ۹ یا ۸؟ (البته از نسل ۴ جهش کرده بودم به ۱۰) .
آقا خیلی خورد تو ذوقم و رفتم تو کما ، گیج و کلافه و ناراحتم از این آپگرید و به خودم میگم سری که درد نمیکنه دستمال بستی و مذمت میکنم و دستم نمیره سیستم جدید کاراشو انجام بدم.چون هی به ذهنم میاد دانگرید کنم بخاطر ۷ و xp که بکاپ هاشونو از سیستم قبل دارم، آخه من تو این دو ویندوز قدیمی سوای از اینکه یه سری نرم افزارهای نوستالژیک دارم و تعلق خاطری هست ، گهگاه گیم های قدیمی تست و بازی میکنم که فقط xp sp3 و ۷ ،ساپورت میکنن.تو ماشین مجازی هم نمیشه که گیم بازی کرد.
به روز بودن به ما نیومده بدبختی شداااااااااا

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
بنظرتون جهنم ضرر بفروشم h510 و i5 10400 رو و داونگرید کنم به نسل ۹ یا ۸؟ (البته از نسل ۴ جهش کرده بودم به ۱۰) .
آقا خیلی خورد تو ذوقم و رفتم تو کما ، گیج و کلافه و ناراحتم از این آپگرید و به خودم میگم سری که درد نمیکنه دستمال بستی و مذمت میکنم و دستم نمیره سیستم جدید کاراشو انجام بدم.چون هی به ذهنم میاد دانگرید کنم بخاطر ۷ و xp که بکاپ هاشونو از سیستم قبل دارم، آخه من تو این دو ویندوز قدیمی سوای از اینکه یه سری نرم افزارهای نوستالژیک دارم و تعلق خاطری هست ، گهگاه گیم های قدیمی تست و بازی میکنم که فقط xp sp3 و ۷ ،ساپورت میکنن.تو ماشین مجازی هم نمیشه که گیم بازی کرد.

در کل به خاطر ویندوز 7 دانگرید کردن رو درک نمیکنم .ویندوز 7 الان متروک شده نه پشتیبانی نه امنیتی نه نرم افزارهای جدید باهاش سازگارند
به هر حال اگر جدی هستید i5 8400 به همراه یک برد b365 بگیرید .

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
همیشه بخوای سیستم و عوض کنی ضرر مالی میکنی مخصوصا اگه نو گرفته باشی اگه صرفا برای بازی های نوستالژی و قدیمی میخوای خوب یه کیس قدیمی بگیر کنارش فکر نکنم زیاد با ضررت تفاوتی ایجاد بشه ویندوزهای قدیمی هم مشکلات امنیتی خودشونو دارن جدا از ساپورت نرم افزاری

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
یه کیس قدیمی بگیر کنارش
البته آره اینم به ذهنم رسیده بود.اگر برای سیستم جدید ، دستم تنگ نبود ،چه کاری بود فروختن سیستم قبلی ،نگهش میداشتم و باهاش ایکس پی و ۷ ،حال میکردم ، حالا همون مشابه باندل خودمو باید بگیرم ،عجب از گردش روزگار !!!
ضمناً پاورهای متفرقه بی کیفیت کیس های قدیمی هم خودش مساله س که انتخاب رو محدودتر میکنه.
گرافیک قدیمی HD 5850 مو هم که هنوز دارم.
نهایتا هم باید ببینم ضرر این چقدره و هزینه اون دست دو چقدر...
نظری لطفاً و توضیحی یا راهنمایی اضافه ای لطفاً؟؟؟

سیستم قبلی ،نگهش میداشتم
البته اونموقع هم احتمال مسلم ، نمیدونستم بردهای جدید این شکلین

saeid700

همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
ضمناً پاورهای متفرقه بی کیفیت کیس های قدیمی هم خودش مساله س که انتخاب رو محدودتر میکنه.
قرار نیست کل کیسو یجا بگیری تیکه تیکه میتونی جمع کنی دقیقا تو ایکس پی و سون از چی میخوای استفاده کنی؟ نیازی نیست نسل 4 بگیری وقتی یه سیستم جدید داری برای کارای سنگینت صرفا یه چیزی باشه در حد کاری که میخوای بکنی

سیستم نسل 10 رو نو گرفتی ؟ مشخصاتش چیه بگو تقریبی ببینم چقدر ضرر میکنی تو فروش کدوم روش بهتره برات.

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
دقیقا تو ایکس پی و سون از چی میخوای استفاده کنی؟
بیشتر بازی های قدیمی+نرم افزارهای قدیمی کار راه انداز عمومی که مشابه امروزی ندارن.
نیازی نیست نسل 4 بگیری
میدونم مثال گفتم مشابه باندل فروخته شده مو باید بگیرم و گرنه که خیلی پایین تر هم میشه.راستی یه برد معیوب LGA 775 گیگا دارم که از زمانهای دور مونده و بعد اینکه سیستم بعدی گرفتم همت نکردم بدم‌ تعمیر فقط بالا نمیاد احتمالا از بایوسش باشه اگه بشه تعمیر بشه که عالی میشه و رو اون Core 2Duo ارزون قیمت هم میشه انداخت برای تجربه بازی های قدیم.
سیستم نسل 10 رو نو گرفتی ؟
بله
Core i5 10400F و مادربرد Gigabyte h510m s2h
رم ۲۶۶۶ که اون فروختن لازم نداره.

Saeed1980g

Registered User
لایک‌ها
46
آقا میگم یکی از دوستام بهم گفت کارت pci بگیر که ساتا و ide داره و هاردتو به اون وصل کن ، میگم میشه؟ عالیه که اگر بشه و کلا میشه ختم قائله . آره؟؟؟ جریانش چیه ؟ قابلیت SATA in IDE Mode اضافه میکنه به برد؟ یکم توضیح میده یه نفر ببینم صحت داره قضیه که بال در میارم از ذوق !!!!

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
آقا میگم یکی از دوستام بهم گفت کارت pci بگیر که ساتا و ide داره و هاردتو به اون وصل کن ، میگم میشه؟ عالیه که اگر بشه و کلا میشه ختم قائله . آره؟؟؟ جریانش چیه ؟ قابلیت SATA in IDE Mode اضافه میکنه به برد؟ یکم توضیح میده یه نفر ببینم صحت داره قضیه که بال در میارم از ذوق !!!!
درایوری وجود خارجی ندارند برای این مادربرد در ویندوز سون . همه چیز زورچپون نمیشه .

بالا