برگزیده های پرشین تولز

پرسش و پاسخ هاي سوالات و مشكلهاي سخت افزار

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
خیلی بی کیفیتن این برندا من ترجیح میدم دست دوم یه برند معتبر بگیرم تا اینا.
چاره ای نداشتم ، باید بین همین ها انتخاب میکردم و این تعطیلی چند روز هم اجازه ی دست دوم خریدن را نمیداد
نهایتا سادیتا SP-330 را انتخاب و سفارش دادم ، اگر یکسال کار کنه بازم خوبه ( گارانتی 18 ماهه داره که میدونم شاید گارانتیش الکی باشه )
پاورهای کارکرده و چند دست چرخیده ی بی نام و نشان هم حدودا 150 تا 200 قیمت میدن که همونا چندسال کار کردن و 30 تومان هزینه ی ارسال هم اضافه میشه
از طرفی برای باندل AM2 آنبرد میخواستم که خود باندل نهایت 250 ارزش داره
ممنونم
ارزونترین پاوری که میتونید تهیه کنید سری اکو گرین هست . بر اساس توان مصرفی سیستم
گرین خیلی خوبه ، قبلا 535 واتش را داشتم و 11 سال روی باندل AM3 کار کرد و سالم فروختمش
اما برای باندل کم ارزش ، انتخاب برندی که ارزانترین مدلش بالای 700 هست عقلانی نیست
ممنونم

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
دوستان من مادربرد z490a دارم و 4 تا رم 8 گیگ 4400 گرفتم
کسی میتونه راهنماییم کنه xmp رو فعال کنم؟

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234
ممنون ولی میخوام از تموم ظرفیت استفاده بشه
یه حرکت خلاقانه بزنید ببینید جواب میده یا نه..نتیجه ش رو هم اگه خواستید اینجا بگید..
فضاش رو به دو تا پارتیشن 32 گیگ تقسیم کنید..

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
دوستان من مادربرد z490a دارم و 4 تا رم 8 گیگ 4400 گرفتم
کسی میتونه راهنماییم کنه xmp رو فعال کنم؟
این مراحلشه
وارد بایوس بشید
  • Press <F7> key and go to [Advance Mode] ...
  • Click [Ai Tweaker] page as below.
  • Click [Ai OverClock Tuner] item and set to [XMP I]
  • Press <F10> key and click <OK> , the system will auto reboot.

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
چاره ای نداشتم ، باید بین همین ها انتخاب میکردم و این تعطیلی چند روز هم اجازه ی دست دوم خریدن را نمیداد
نهایتا سادیتا SP-330 را انتخاب و سفارش دادم ، اگر یکسال کار کنه بازم خوبه ( گارانتی 18 ماهه داره که میدونم شاید گارانتیش الکی باشه )
پاورهای کارکرده و چند دست چرخیده ی بی نام و نشان هم حدودا 150 تا 200 قیمت میدن که همونا چندسال کار کردن و 30 تومان هزینه ی ارسال هم اضافه میشه
از طرفی برای باندل AM2 آنبرد میخواستم که خود باندل نهایت 250 ارزش داره
ممنونم

گرین خیلی خوبه ، قبلا 535 واتش را داشتم و 11 سال روی باندل AM3 کار کرد و سالم فروختمش
اما برای باندل کم ارزش ، انتخاب برندی که ارزانترین مدلش بالای 700 هست عقلانی نیست
ممنونم
سلام
با سلامت قطعات خود با پاورهای سادیتا و خیلی از موارد متفرقه دیگه بازی نکنید .
خوب با دقت متوجه منظورم نشدید . سری ECO گرین بالاترین نسخه اش 500 وات هست و 400 و 450 وات و 330 هم داره و دقیقا اومده اون طیف که نیاز به پاور ارزون و استاندارد را دارند هدف قرار داده است .

data4u

Registered User
لایک‌ها
658
سلام
با سلامت قطعات خود با پاورهای سادیتا و خیلی از موارد متفرقه دیگه بازی نکنید .
خوب با دقت متوجه منظورم نشدید . سری ECO گرین بالاترین نسخه اش 500 وات هست و 400 و 450 وات و 330 هم داره و دقیقا اومده اون طیف که نیاز به پاور ارزون و استاندارد را دارند هدف قرار داده است .
سلام
اتفاقا متوجه منظورتون شدم ، ارزانترین پاور گرین در دیجی کالا 300 وات و با قیمت 740 فروخته میشه
اگر زمانی قصد بستن سیستم DDR4 داشتم حداقل گرین و بهترین نوعش را میخرم و به قیمتش هم نگاه نمیکنم ، اما برای باندلی که 250 بیشتر ارزش نداره فکر نکنم کسی پاور 740 تومنی بخره عزیز . برای سیستم های DDR2 کم ارزش ، بعید میدونم کسی پاور گرین نو بخره ، مگر در موارد خاص
این پاورهای متفرقه هم روی اکثر سیستم های قدیمی DDR2 هست و در بازارچه ی همین فروم هم بارها خرید و فروش شده و جوابگوست
740 ارزان هست برای سیستمی که حداقل خودش دو برابر این قیمت ارزش داشته باشه نه برای باندلی که یکسوم این مقدار ارزش داره
اینکه من لینک گذاشتم هدفمند بود ، وگرنه گرین که قبلا امتحانش را پس داده
در هر صورت بین همون بی کیفیت ها انتخاب کردم و چاره ای نداشتم ، اگر هفته ی اول به فنا نره ممکنه چند صباحی کار کنه :)
با شما موافقم ، اگر کسی سیستم ارزشمندی داشت حداقل گرین بگیره . ممنونم

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234
سلام
اتفاقا متوجه منظورتون شدم ، ارزانترین پاور گرین در دیجی کالا 300 وات و با قیمت 740 فروخته میشه
اگر زمانی قصد بستن سیستم DDR4 داشتم حداقل گرین و بهترین نوعش را میخرم و به قیمتش هم نگاه نمیکنم ، اما برای باندلی که 250 بیشتر ارزش نداره فکر نکنم کسی پاور 740 تومنی بخره عزیز . برای سیستم های DDR2 کم ارزش ، بعید میدونم کسی پاور گرین نو بخره ، مگر در موارد خاص
این پاورهای متفرقه هم روی اکثر سیستم های قدیمی DDR2 هست و در بازارچه ی همین فروم هم بارها خرید و فروش شده و جوابگوست
740 ارزان هست برای سیستمی که حداقل خودش دو برابر این قیمت ارزش داشته باشه نه برای باندلی که یکسوم این مقدار ارزش داره
در هر صورت بین همون بی کیفیت ها انتخاب کردم و چاره ای نداشتم ، اگر هفته ی اول به فنا نره ممکنه چند صباحی کار کنه :)
من یه زمانی سیستم ddr2 بستم..
دیدم پورت ساتاش کار نمیکنه...فرستادم گارانتی و برام تعمیرش کردن و گفتن پاورت رو عوض کن.. گفتم چی میگن.. گوش ندادم دوباره همون مشکل پیش اومد.. تا اینکه پرسیدم فهمیدم پاور نا مرغوب میزد چیپ جنوبیش رو می سوزوند..
بحث کیفیت کارکرد و عمر نیست فقط..بحث حفظ سلامت قطعات هم هست..

shahab1985

Registered User
لایک‌ها
178
این مراحلشه
وارد بایوس بشید
  • Press <F7> key and go to [Advance Mode] ...
  • Click [Ai Tweaker] page as below.
  • Click [Ai OverClock Tuner] item and set to [XMP I]
  • Press <F10> key and click <OK> , the system will auto reboot.
اینطور سیستم بالا نمیاد
کدوم اعداد رو عوض کنم و باید چند بذاریم

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام

البته یک پاور خوب میتونه سالها بدون مشکل کار کند . خرید یک قطعه استاندارد میتونه سالها روی سیستم شما بدون مشکل کار کنه . خرابی ها در ایران بالاتر از سایر کشورهاست هم در قسمت قطعاتی مثل مادربرد و کارت گرافیک و هم هارد و SSD
حدود 70 درصد با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند یا از پاورهای متفرقه بدون پروتکشن استفاده میکنند یا پاورهای قدیمی که مناسب قطعات جدید نیست استفاده میکنند . پاورهای قدیمی حتی همان پاورهای گرین علاوه بر کارکرد زیاد روی مصرف 5 ولت بهینه شدند ولی قطعات جدید بیشتر مصرف کننده 12 ولت هستند .
موفق باشید

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
البته یک پاور خوب میتونه سالها بدون مشکل کار کند . خرید یک قطعه استاندارد میتونه سالها روی سیستم شما بدون مشکل کار کنه . خرابی ها در ایران بالاتر از سایر کشورهاست هم در قسمت قطعاتی مثل مادربرد و کارت گرافیک و هم هارد و SSD
حدود 70 درصد با این مشکل دست و پنجه نرم میکنند یا از پاورهای متفرقه بدون پروتکشن استفاده میکنند یا پاورهای قدیمی که مناسب قطعات جدید نیست استفاده میکنند . پاورهای قدیمی حتی همان پاورهای گرین علاوه بر کارکرد زیاد روی مصرف 5 ولت بهینه شدند ولی قطعات جدید بیشتر مصرف کننده 12 ولت هستند .
موفق باشید
سلام بین این پاور ها کدوم رو انتخاب کنم؟ بیشتر دنبال پاوری هستم که صدا نداشته باشه یا کمترین صدا رو داشته باشه چون این دو مدل رو نداشتم از وضعیت نویزشون خبر ندارم.

Green GP530A-EUD​

Cooler Master MWE White 550 A/EU​

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سلام بین این پاور ها کدوم رو انتخاب کنم؟ بیشتر دنبال پاوری هستم که صدا نداشته باشه یا کمترین صدا رو داشته باشه چون این دو مدل رو نداشتم از وضعیت نویزشون خبر ندارم.

Green GP530A-EUD​

Cooler Master MWE White 550 A/EU​

سلام
گرین باز خدمات داره و دردسرهای پشتیبانی رو نداره . اگر میتونی کمی بیشتر هزینه کنی 500 وات سری uk plus خیلی بهتره

saeid700

کاربر فعال *همکار بخش شبکه های اجتماعی
همکار انجمن
لایک‌ها
5,283
سلام
گرین باز خدمات داره و دردسرهای پشتیبانی رو نداره . اگر میتونی کمی بیشتر هزینه کنی 500 وات سری uk plus خیلی بهتره
مشکلم اینه صداش کم باشه یا نداشته باشه 500 وات هم کافیه برام شما تجربه استفاده از اون دو مدل داشتید ؟ کدوم بیصدا تره ؟ این کول مستر برندش خوبه یا نه جدا از بحث پشتیبانی

Last edited:

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
مشکلم اینه صداش کم باشه یا نداشته باشه 500 وات هم کافیه برام یدونه gp500 eco نو گرفتم از لحاظ قدرت کاملا کافیه منتهی فنش بلبرنگی نیست و کنترل فن نداره وقتی فشار رو پاور نیست مثلا دور فن رو کم کنه یا قطع کنه شما تجربه استفاده از اون دو مدل داشتید ؟ کدوم بیصدا تره ؟ این کول مستر برندش خوبه یا نه جدا از بحث پشتیبانی
صدای فن کم و فن بلبرینگی میخواهید حتما گرین uk plus بگیرید . کیفیت گرین شاید در طیف وسیعی از مدل ها بهتر از کولر مستره

memol1985

Registered User
لایک‌ها
2,006
سوکت Intel LGA 1200 با 1151 چ فرقی داره؟

sirneyou

Registered User
لایک‌ها
58

AMD.POWER

مدیر بخش کامپیوتر
مدیر انجمن
مدیر انجمن
لایک‌ها
23,611
سوکت Intel LGA 1200 با 1151 چ فرقی داره؟

فرقش تو پایه هاش هست و سازگار نیستند . ولی فقط خنک کننده های که روی سوکت 1151 نصب میشوند روی 1200 هم نصب میشوند ولی از نظر سایر موارد سازگار نیستند .

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234
درود
مهندس پردازندم core i3 4130 هست فنش سوخت..
با وجود این همه فن متنوع از کجا بفهمم کدوم اصلیه و کدومو بخرم؟
(فابریک و بی صدا )

nima_00989166

کاربر فعال پرشین تولز
کاربر فعال
لایک‌ها
16,234
درود
مهندس پردازندم core i3 4130 هست فنش سوخت..
با وجود این همه فن متنوع از کجا بفهمم کدوم اصلیه و کدومو بخرم؟
(فابریک و بی صدا )
توی کامنت های دیجی کالا ..یکی از خریدش از یه فن 100 تومنی ناراضی بود..گفت اگه میتونید برید یه فن فابریک دست دو بخرید..
رفتم گرفتم فوق العاده بود..

پ ن : اگه یادتون باشه مدتی پیش گفتم فن کامپیوترم در حالت روشن و استفاده معمولی یهو برای یکی دو ثانیهوبدون دلیل دورش زیاد میشه و برمیگرده به حالت اول.. دمای پردازنده هم همیشه طرفای 40 بوده..
توی محیط بایوس هم این مشکل برقرار بود و مشکل ویندوزی نبود..
الان که فن کامل از کار افتاد فهمیدم که حدس یکی از دوستان درست بود و بورد الکترونیک پشت خود فن مشکل داشت..
الانم فن با اینکه تمیز بود و روون میچرخید از کار افتاده که مسلما بخاطر خرابی کامل همون بورد بود..

بالا