• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

lepkin

Registered User
لایک‌ها
1,155
با سلام.
اگه میشه بهترین اسکنری که زیر قیمت 60 تومن باشه رو معرفی کنید.
باتشکر نیما

benam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
اقايان خانمها توجه كنيد
از بس كه تو اين تايپك از صفحه اول تا بدينجا زيرو روي كردم دچار سردرد شدم اخه يه پرينتر ليزررنگي
ميخوام كه بتونه
بروي گاغذهاي گلاسه باهزينه چاپ يك برك آ4 با كيفيت
نچندان خوب ولي 90% چاپ رنكي برگي
در بياد زير صد تومان وتونر انهم قابل شارژ نامحدود باشد وقيمت
پرينتر هم از پانصد هزار تومان بيشتر نشود
سرعت چاپش هم مهم است واگر هم يك لايه ورني هم بتونه بكشه واقعا عالي ميشه كيفيت مهم نيست
.فقط هزينه ارزون در بياد بقيش خدا بده بركت

وقتي گفته ميشه بافلان دستگاه نبايد بيش از 10000 برگ چاپ كرددر ماه بعد كه ده هزارتا چاپ كرديم
چه اتفاقي ميافتد درام ميسوزه يا دستگاه بدرك واصل ميشه
يا بايد صبر كنم تا به ماه دوم برسم
وسپس كارم را شروع كنم .راهنماي كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشكر فراوان از لطف همتون

benam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام.
اگه میشه بهترین اسکنری که زیر قیمت 60 تومن باشه رو معرفی کنید.
باتشکر نیما

nima-mgs3 دوست عزيز
من يك اسكنر كنون مدل ليد 20 دارم يكسال بيشتر است دارم استفاد ميكنم
ازش راضي هستم كيفتي خوب رزلوشن 1200وعمق رنگ 48من در شهرستان خريدم48000تومان
الان خبر ندارم قيمت چند باشديكسال پيشاين قيمت بود ليد 30 قابليت اسكن نگاتيو دوربين عكاسي را هم دارد
وده هزار تومان گرانتر است حالا بااين پيشرفت كي ميره دنبال فيلم و نگاتيو دوربين ديجيتال ارزان پرينتر ارزان با كيفيت
بگزريم فقط يه مشكل كوچلو داره انهم اينك زماني كه براياولين نصب ميشه يك دقيقه طول ميكشد تا كاليبر شود
حتما كنون بخر هر مدلي ازاين ليد باشه خوبه.
وسلام عليكم ورحمت الله وبركاتو.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
اقايان خانمها توجه كنيد
از بس كه تو اين تايپك از صفحه اول تا بدينجا زيرو روي كردم دچار سردرد شدم اخه يه پرينتر ليزررنگي
ميخوام كه بتونه
بروي گاغذهاي گلاسه باهزينه چاپ يك برك آ4 با كيفيت
نچندان خوب ولي 90% چاپ رنكي برگي
در بياد زير صد تومان وتونر انهم قابل شارژ نامحدود باشد وقيمت
پرينتر هم از پانصد هزار تومان بيشتر نشود
سرعت چاپش هم مهم است واگر هم يك لايه ورني هم بتونه بكشه واقعا عالي ميشه كيفيت مهم نيست
.فقط هزينه ارزون در بياد بقيش خدا بده بركت

وقتي گفته ميشه بافلان دستگاه نبايد بيش از 10000 برگ چاپ كرددر ماه بعد كه ده هزارتا چاپ كرديم
وسپس كارم را شروع كنم .راهنماي كنيد ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
با تشكر فراوان از لطف همتون

سلام

شما با بودجه 500 تومان چاپگرهاي خوبي ميتونيد بخريد. اگر هم بخواهيد هزينه چاپ ارزون در بياد بايد حتماً ليزري بگيريد. اما اين كه عكس رنگي A4 زير برگي 100 تومن بشه گمون نكنم. چون اگه فرض كنيم هر تونر چاپگر ليزري حدود 2000 برگ با پوشش 5% ميزنه، يعني با مجموع 3 تونر رنگي و 1 مشكي حدود 400 برگ عكس رنگي با پوشش 95% ميشه چاپ كرد.

اگه فرض كنيم روش محاسبه بالا صحيح باشه، با احتساب هزينه كارتريج ها يعني 15000+ 3*60000 ميشه حدوداً برگي 485 تومان جوهر+15 تومان كاغذ گلاسه. (كارتريج مشكي، فقط در مدل هاي سامسونگ و اچ پي قابل شارژ هست، اما كارتريج رنگي در هيچ يك از مدل ها قابل شارژ نيست. هزينه شارژ كارتريج مشكي، 13000 تومان است + 13000 تومان هزينه تعويض درام به ازاي هر سه بار شارژ، هزينه تعويض كارتريج رنگي، حدود 60 هزار تومان است كه با هر بار تعويض آن، درام و هد آن كارتريج هم نو مي شود)

البته شما ميتونيد با ديدن تعداد برگ قابل چاپ كارتريج هاي هر چاپگر و پرسيدن قيمت كارتريج هاي اون تخمين دقيق تري از هزينه چاپ چاپگر دلخواهتون داشته باشيد. قيمت انواع چاپگرها و كارتريج هاي اچ پي رو ميتونيد از شماره تلفني كه توي سايت www.iranhp.ir نوشته شده سوال كنيد.

مشخصات انواع ليزري هاي رنگي اچ پي را از اينجا:
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...1=Color+printing&v1=Color&catLevel=2#bcAnchor

ليزري هاي رنگي سامسونگ را اينجا:
http://www.samsung.com/products/printerandmultifunction/colorlaserprinters/index.asp

و قيمت انواع چاپگر ليزري در بازار ايران را از اينجا:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=135

مشاهده كنيد.

در مورد سوال دوم هم كه پرسيديد:

ذكر عدد 10 هزار بدين معني نيست كه شما نمي توانيد بيش از 10 هزار برگ در ماه چاپ كنيد. بلكه يعني آن دستگاه براي كساني ساخته شده كه مصرف ماهيانه شان به طور متوسط كمتر از 10 هزار برگ است و اگر با اين دستگاه، هر ماه بيش از 10 هزار برگ چاپ كنيم، درام و هد دستگاه، زود به زودتر نياز به تعويض پيدا مي كنند.

هميشه بهتر است دستگاهي بخريم كه عدد Recommended monthly cycle آن كمي بيش از نياز ما باشد. مثلاً اگر ماهي 10 هزار برگ مي خواهيم چاپ كنيم بايد يك دستگاه با ظرفيت 15 هزار در ماه بخريم.

fx-pip

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
خیلی ممنون از توضیحات خوبی که در مورد پرینتر رنگی لیزری دادید.
من قصد خرید پرینتر رنگی لیزری رو دارم
ارزانترین پرینتر رنگی لیزری چیه؟
با هر بار تعویض کارتریج چند تا صفحه کامل رنگی میتونم بزنم؟

ممنون

lepkin

Registered User
لایک‌ها
1,155
nima-mgs3 دوست عزيز
من يك اسكنر كنون مدل ليد 20 دارم يكسال بيشتر است دارم استفاد ميكنم
ازش راضي هستم كيفتي خوب رزلوشن 1200وعمق رنگ 48من در شهرستان خريدم48000تومان
الان خبر ندارم قيمت چند باشديكسال پيشاين قيمت بود ليد 30 قابليت اسكن نگاتيو دوربين عكاسي را هم دارد
وده هزار تومان گرانتر است حالا بااين پيشرفت كي ميره دنبال فيلم و نگاتيو دوربين ديجيتال ارزان پرينتر ارزان با كيفيت
بگزريم فقط يه مشكل كوچلو داره انهم اينك زماني كه براياولين نصب ميشه يك دقيقه طول ميكشد تا كاليبر شود
حتما كنون بخر هر مدلي ازاين ليد باشه خوبه.
وسلام عليكم ورحمت الله وبركاتو.

خیلی ممنون از راهنماییتون.
کمک بزرگی کردید.

benam

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام

شما با بودجه 500 تومان چاپگرهاي خوبي ميتونيد بخريد. اگر هم بخواهيد هزينه چاپ ارزون در بياد بايد حتماً ليزري بگيريد. اما اين كه عكس رنگي A4 زير برگي 100 تومن بشه گمون نكنم. چون اگه فرض كنيم هر تونر چاپگر ليزري حدود 2000 برگ با پوشش 5% ميزنه، يعني با مجموع 3 تونر رنگي و 1 مشكي حدود 400 برگ عكس رنگي با پوشش 95% ميشه چاپ كرد.

اگه فرض كنيم روش محاسبه بالا صحيح باشه، با احتساب هزينه كارتريج ها يعني 15000+ 3*60000 ميشه حدوداً برگي 485 تومان جوهر+15 تومان كاغذ گلاسه. (كارتريج مشكي، فقط در مدل هاي سامسونگ و اچ پي قابل شارژ هست، اما كارتريج رنگي در هيچ يك از مدل ها قابل شارژ نيست. هزينه شارژ كارتريج مشكي، 13000 تومان است + 13000 تومان هزينه تعويض درام به ازاي هر سه بار شارژ، هزينه تعويض كارتريج رنگي، حدود 60 هزار تومان است كه با هر بار تعويض آن، درام و هد آن كارتريج هم نو مي شود)

البته شما ميتونيد با ديدن تعداد برگ قابل چاپ كارتريج هاي هر چاپگر و پرسيدن قيمت كارتريج هاي اون تخمين دقيق تري از هزينه چاپ چاپگر دلخواهتون داشته باشيد. قيمت انواع چاپگرها و كارتريج هاي اچ پي رو ميتونيد از شماره تلفني كه توي سايت www.iranhp.ir نوشته شده سوال كنيد.

مشخصات انواع ليزري هاي رنگي اچ پي را از اينجا:
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...1=Color+printing&v1=Color&catLevel=2#bcAnchor

ليزري هاي رنگي سامسونگ را اينجا:
http://www.samsung.com/products/printerandmultifunction/colorlaserprinters/index.asp

و قيمت انواع چاپگر ليزري در بازار ايران را از اينجا:
http://www.rayansaba.com/index.php?categoryID=135

مشاهده كنيد.

در مورد سوال دوم هم كه پرسيديد:

ذكر عدد 10 هزار بدين معني نيست كه شما نمي توانيد بيش از 10 هزار برگ در ماه چاپ كنيد. بلكه يعني آن دستگاه براي كساني ساخته شده كه مصرف ماهيانه شان به طور متوسط كمتر از 10 هزار برگ است و اگر با اين دستگاه، هر ماه بيش از 10 هزار برگ چاپ كنيم، درام و هد دستگاه، زود به زودتر نياز به تعويض پيدا مي كنند.

هميشه بهتر است دستگاهي بخريم كه عدد Recommended monthly cycle آن كمي بيش از نياز ما باشد. مثلاً اگر ماهي 10 هزار برگ مي خواهيم چاپ كنيم بايد يك دستگاه با ظرفيت 15 هزار در ماه بخريم.

دوست عزيزم
خيلي ممنون ازاين توضيحات مفيدو واضحت لطف كردي .
من رفتم پيش يك فروشنده وگفتم من يك پرينتر ليزر رنگي ميخوام كه هزينه چاپ هر برگ اون پاينتر از صد تومان بشه
با چاپ 90%درصد رنگي برگ آ4گلاسه. اون فورا ماشين حسابش آورد وشروع كرد ب تلق تلق زدن
وجواب 160 تومان ميشه هزينه چاپ وقابل شارژ هم نيست مدل دستگاه اچ پي 1600است
زنگ زدم به ايران اچ پي و همون سوال ازشون پرسيدم گفتنند ما چه ميدونيم وليزر روي گلاسه چاپ نميكنه.
اين سايت رايان سبا سايت خوش برخوردي هستند من كه ازش خوشم امد
همون سوال براشون ايمل كردم جوابش فورا امد كه يك پرينتر 450.000 هزارتوماني بود ولي حيف كه سياه و سفيدبود
شايد بخاطر اينكه نوشته بودم ليزري. رنگيش ننوشته بودم
بهرحال نميشه روي حرف فرشنده زياد حساب كرد وانا بگن هزينش انقدر ميشه واز انقدر بيشتر نشه
بهترين راهش اينكه به قول آقاجواد 2000.گارتريج وتعداد ورق حساب كنيم يا اينكه كسي اگر از اين دستگاه ويا غيره استفاده كرده
هزينه چاپش بگه
با تشكر.:happy:

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
من هم می خواستم یه پرینتر رنگی لیزری بگیرم حدوداً 2 هفته پیش گفته بودم ولی هنوز تصمیم قطعی نگرفتم در حدود 300 تومان هم بودجه دارم شما چی رو پیشنهاد می کنید؟

m.shabani

کاربر فعال بازارچه
کاربر فعال
لایک‌ها
1,074
سلام
من ميخوام چيزي در خدود 30 هزار صفحه معمولي رو اسكن كنم (كاتولوگ سياه و سفيد) يه اسكنر ارزون قيمت
و سريع كه بتونم اينكار رو باهاش انجام بدم چيه

نبود:D :D :D

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
همونطور كه قبلاً هم گفتم، با توجه به اختلاف قيمت قابل ملاحظه چاپگرهاي اچ پي و سامسونگ و در عين حال، عدم مشاهده اختلاف چشمگير در مشخصات دستگاه هاي اين دو مارك، براي مصارف معمول شخصي و شركتي، در درجه اول، مدل هاي ليزري رنگي سامسونگ (CLP-300 به بالا) و در درجه دوم، مدل هاي ليزري اچ پي (HP 1600 به بالا) را توصيه مي كنم. اما جهت مصارف سنگين (بالاي 2500 برگ در ماه)، فقط اچ پي.

alfabeta

Registered User
لایک‌ها
0
همونطور كه قبلاً هم گفتم، با توجه به اختلاف قيمت قابل ملاحظه چاپگرهاي اچ پي و سامسونگ و در عين حال، عدم مشاهده اختلاف چشمگير در مشخصات دستگاه هاي اين دو مارك، براي مصارف معمول شخصي و شركتي، در درجه اول، مدل هاي ليزري رنگي سامسونگ (CLP-300 به بالا) و در درجه دوم، مدل هاي ليزري اچ پي (HP 1600 به بالا) را توصيه مي كنم. اما جهت مصارف سنگين (بالاي 2500 برگ در ماه)، فقط اچ پي.

یه سوال:
این لیزری رنگی های قیمت پایین (مثل clp-300) کیفیتشون تو عکس چجوریاس؟(مقایسه با جوهر افشان)

جوهرهای رنگی سامسونگ را مطمئن هستین شارژ نمیشه؟آخه فروشندش میگفت میشه

با تشکر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
این لیزری رنگی های قیمت پایین (مثل clp-300) کیفیتشون تو عکس چجوریاس؟(مقایسه با جوهر افشان)
نمي دونم. تا حالا نديدم. خودم حدس مي زنم با توجه به dpi پايين، نبايد كيفيتشون به پاي جوهر افشان برسه. اما سايت iranhp خلاف اين رو ميگه و ادعا داره كه بهتر از جوهر افشان هستند. اگه كسي ليزري رنگي داره لطفاً نظر بده. تا حالا چند بار از دوستان در اين مورد نظرخواهي كردم، اما تا حالا كسي جواب نداده.

جوهرهای رنگی سامسونگ را مطمئن هستین شارژ نمیشه؟آخه فروشندش میگفت میشه

خير سامسونگ رو مطمئن نيستم. اما hp رو مطمئنم. چون يكي از مسئولين iranhp توي تالار گفتگوي اون سايت گفته بود كه من شارژ تونر ليزري رنگي رو امتحان كردم جواب نداد. (البته تونر سياه چاپگرهاي ليزري رنگي، هم در مدل Hp و هم در مدل سامسونگ قابل شارژ هست، شايد فروشنده اي كه به شما راهنمايي كرده، تونر سياه رو گفته).

rax

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,351
HP 3600 میشه گفت میتونه زیر برگی 200 تومن چاپ کنه..باقی رو هر جوری حساب کردم دیدم بالا میزنن..

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
نوشته ای از otello
سلام
من ميخوام چيزي در خدود 30 هزار صفحه معمولي رو اسكن كنم (كاتولوگ سياه و سفيد) يه اسكنر ارزون قيمت
و سريع كه بتونم اينكار رو باهاش انجام بدم چيه

شما بايد دستگاه سندخوان (Document Reader) بگيريد كه اسكنر آن كيفيت بالايي ندارد، اما سرعت نسبتاً بالايي داشته و كاغذها را هم به طور خودكار داخل مي كشد. به اين اسكنرها، «تغذيه خودكار» (ADF) مي گويند. اما اينگونه دستگاه ها خيلي هم ارزان نيستند. حدود 250 هزار به بالا هستند. اگر اين قيمت، برايتان مي صرفد تا چند مدل معرفي كنم، اما اگر نمي صرفد، يك اسكنر HP 4370 يا HP g3010 را توصيه مي كنم. قيمت 90 و 110 تومان.

جهت ملاحظه قيمت انواع اسكنر و سندخوان به سايت www.rayansaba.com مراجعه كنيد.

snebi

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام به همه دوستان

من با بودجه 340000 توامان چه پرینتر لیزر رنگی میتونم بگیرم بین سامسونگ و کانون دو دل هستم البته سیاه و سفید سامسونگ قبلا داشتم راضی بودم این رنگیاش چطوره ؟؟؟؟

در مورد کارتریج اینها حدود قیمت رنگ هاش چطور هست

با تشکر

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
با سلام به همه دوستان

من با بودجه 340000 توامان چه پرینتر لیزر رنگی میتونم بگیرم بین سامسونگ و کانون دو دل هستم البته سیاه و سفید سامسونگ قبلا داشتم راضی بودم این رنگیاش چطوره ؟؟؟؟

در مورد کارتریج اینها حدود قیمت رنگ هاش چطور هست

با تشکر

من سامسونگ رو توصيه مي كنم چون كارتريج مشكي اون قابل شارژ هست در حالي كه كارتريج مشكي كنن قابل شارژ نيست. اما شخصاً با رنگيهاي ليزري كار نكردم.

در مورد قيمت كارتريج هم (در تمام مدل ها) حدود قيمت شارژ هر كارتريج مشكي، 13000 تومان و قيمت تقريبي تعويض هر كارتريج رنگي 60 هزار تومان است. (هر كارتريج قابليت چاپ تقريباً 2000 برگ با پوشش 5% را دارد)

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من یه canon ip6600D دارم
میخواستم بدونم این مدلم کارتریجش خشک میشه اگه استفاده نشه؟
و اینکه قابل شارژه یا باید بعد از تموم شدن یه کارتریج جدید بگیرم
ممنون

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
من یه canon ip6600D دارم
میخواستم بدونم این مدلم کارتریجش خشک میشه اگه استفاده نشه؟
و اینکه قابل شارژه یا باید بعد از تموم شدن یه کارتریج جدید بگیرم
ممنون
کسی جواب سوال منو نمیدونه؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
کسی جواب سوال منو نمیدونه؟

تا اونجا كه ميدونم كارتريج همه انواع جوهرافشان، خشك شدني هست. دير و زود داره اما سوخت و سوز نداره.

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
تا اونجا كه ميدونم كارتريج همه انواع جوهرافشان، خشك شدني هست. دير و زود داره اما سوخت و سوز نداره.
آخه یه مدل اچ پی رنگی بود اونی که داشت گفت موقع خرید گفتن که خشک نمیشه
و گفت خیلی کم کار میکنم
بعد از 4-5 ماه اومدم یه پرینت بگیرم اصلا خشک نشده بود
خواستم ببینم مال منم اینجوریه یا نه
مال اونم جوهر افشان رنگی بود

بالا