• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

پرینتر و اسکنر

shervin

ASP.net
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
261
سلام. آقا من هم يك پرينتر مي خوام تا 300 تومن براي مغازه تايپ و تكثير ( سياه و سفيد ) و مي خوام واقعا كيفيتش يك باشه!
سرعت بالا - كيفيت عالي - كارتريج در دسترس و ....
و بقيه ويژگي هايي كه دوستان گفتند...
با تشكر از دوستان عزيز
تو تاپیکتون بهتون جواب دادم
1320 خوبه

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
دوستان من به شدت دنبال آدرس یا شماره تلفن وارد کننده ها یا نمایندگیهای رسمی محصولات hp تو ایران هستم( البته بغیر از ایران اچ پی)
برای پرینترم کارتریج میخوام اما تو بازار نمیتونم پیدا کنم، قبلا از این ایران اچ پی میگرفتم ولی دیگه کارتریج مورد نظرمو تکی نمیفروشه و میگه باید پکی بخری که قیمتش خیلی بالا در میاد
ممنون میشم کمک کنید

من كه ندارم. اگه كسي داره لطفاً راهنماييشون كنه. در ضمن اين چه كارتريجيه كه گير نمياد؟ من ديدم كه حتي كارتريج پرينترهاي خيلي قديمي اچ پي هم توي بازار موجوده. مال شما چي هست كه گير نمياد مگه؟

من با توجه به اینکه یه پرینتر میخوام که هم بتونم عکس با کیفیت بالا و هم متن رو با هاش چاپ کنم دوتا انتخاب کردم( قبلا با R220 کار کردم ازش راضی بودم):

کنون IP4300 و اپسون R270 ولی اطلاع ندارم قیمت جوهر و مقدار مصرف کدومشون پایینتره که یه مسئله مهم توی انتخابه.
اگه فکر میکنین مدل دیگه ای برای من بهتر باشه لطفا راهنمایی کنین.

مواردی که برام مهمه:
- داشتن کارتریج مجزا برای هر رنگ
- داشتن رزولوشن بالا (حداقل 5600)
- کیفیت قابل قبول در چاپ متن روی کاغذ معمولی
- داشتن تنظیمات حرفه ای ( برای مثال منوی تنظیمات اپسون خیلی تنظیمات دقیقتر و بیشتری نسبت به کنون داره)
- هزینه چاپ پایین تر

با تشکر

به نظر من هر دو انتخاب خوبي هستند. اگه بخوام اولويت بندي كنم اول كنن دوم اپسون رو پيشنهاد مي كنم. اما اينطور كه دوستان ميگن چاپگرهاي اپسون به دليل مصرف بالا، اگه به همراه كيت CIS (كيت شارژ مجدد به قيمت 80 هزار تومان) خريداري بشن خيلي هزينه جوهرشون نسبت به ديگر چاپگرها پايين مياد.

سلام دوستان عزیز

یک راهنمایی حرفه ای برای انتخاب پرینتر و اسکنر برای شرکت می خوام با مشخصات زیر :

1) پرینتر حداقل روزی 30 پرینت داریم که البلته همش نوشته هست و عکس نداریم ( سیاه سفید )

2) سرعت پرینت مهمه چون متقاضی نشسته و نمی خوایم معطل بشند پس فکر کنم لیزری باشه بهتره

3) کارتریجش راحت گیر بیاد و ارزون باشه

4) اسکنرش اذیت نکنه به مرور زمان ایراد دار نشه

5) در نهایت می خوام در عین ارزون بودن کیفیت قابل قبولی هم داشته باشند و خرابی تو کارشون نباشه ( یعنی مارک متفرقه نمی خوایم )

لطفا پیشنهاد تون و لینک دستگاه با قیمت در ایران را ذکر کنید .

خیلی ممنون

به نظر من يكي از دو گزينه زير رو انتخاب كنيد:
1- چهاركاره ليزري سامسونگ (اسكن+كپي+پرينت+فكس) كه همگي اين كارها رو با سرعت، كيفيت و قيمت مناسب انجام ميده. دوام مناسب و يك سال گارانتي داره. كارتريج قابل شارژ، اسكنر تخت، فكس حافظه دار و يك اسكنر تغذيه خودكار (ADF) اضافه هم داره. قيمت تقريبيش 300 هزار تومن هست. فقط سايزش يه خورده بزرگه (45*45*45 سانتيمتر) و بهتره به جاي اين كه روي ميز كار گذاشته بشه، يه ميز كوچك مخصوص خودش داشته باشه. اما با اين وجود كمتر از يه اسكنر و پرينتر جدا از هم جا ميگيره.

2- پرينتر ليزري اچ پي 1020 (130 هزار) + اسكنر اچ پي g3010 (قيمت 110 هزار) كه اين دو تا هم هر دو كيفيت و سرعت مناسبي دارند و رضايت شما رو جلب خواهند كرد.

مشخصات تمام دستگاه هاي فوق رو در سايت:
www.rayansaba.com
ميتونيد پيدا كنيد. اگه نديديد بگيد تا لينك بدم.

سلام. آقا من هم يك پرينتر مي خوام تا 300 تومن براي مغازه تايپ و تكثير ( سياه و سفيد ) و مي خوام واقعا كيفيتش يك باشه!
سرعت بالا - كيفيت عالي - كارتريج در دسترس و ....
و بقيه ويژگي هايي كه دوستان گفتند...
با تشكر از دوستان عزيز

من هم همون اچ پي ليزري 1320 رو توصيه مي كنم. (با اچ پي جوهر افشان 1320 اشتباه گرفته نشه).
دقيقاً ساخته شده براي كار شما. فقط بپرسيد كه قابل شارژ باشه. يه وقت نكنه بگن اين مدلش سنسور داره و ديگه قابل شارژ نيست.

amd>intel

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
بله 1020 حتي كار مغازه هائي كه كار تايپ و ... رو انجام ميدهند راه ميندازه. كلا پرينتر خوبيه با قيمت خوب و مصرف كم تونر

p30p30

Registered User
لایک‌ها
41
آقا خيلي خيلي ممنون واقعا كمك كرديد!

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
JAvad2000 عزیز این 4 کاره که فرمودین چه مدلی هست ؟
رنگی پرینت می گیره یا سیاه سفید ؟
کارتریجش
راستش دیروز پایتخت بودم، نمایندگی HP یک مدل سه کاره بدون Fax سیاه سفید بهم معرفی کرد قیمت رو 205 گفت . مدلش یه چیزی شبیه M1005 بود ...
مدل مشابه در Epson , Canon , HP چی هست و چند قیمت ؟
راستی اصلا نمی خوام چند تا کاغذ رو با هم بکشه تو .
جواد عزیز شما لین مدل رو گفتی :
SAMSUNG - SCX-4200

lj_banamak

Registered User
لایک‌ها
2
من خودم پرینتر 1020 دارم خیلی ازش راضی هستم ولی اگه می خوای سرعتش بالاتر باشه 1320 بگیر که واقعاً عالیه و حرف نداره.

ly.comeng

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
--------------------------------------------------------------------------------

لطفا مدلهای زیر رو بررسی کنین و بهترین را برای خرید پیشنهاد کنین

Printer Epson photo C48 پرینتر اپسون - سی 48
قيمت جديد: 74,000 تومان

Stylus Photo Printer Epson C79 پرینتر اپسون سی 79
قيمت جديد: 85,000 تومان

Printer Epson C67 پرینتر اپسون - سی 67
قيـــــــــمت : 80,000 تومان

Hp Deskjet D1360 printer پرينتر اچ پي مدل دي 1360
قيـــــــــمت : 50,000 تومان

Printer HP Inkjet 5443 پرینتر اچ پی اینک جت
قيـــــــــمت : 65,000 تومان

Printer HP Deskjet 5943 پرینتر اچ پی دسک جت 5943
قيـــــــــمت : 98,000 تومان

Printer HP Deskjet 3845 پرینتر اچ پی دسک جت 3845
قيـــــــــمت : 45,000 تومان

Printer HP Officejet 1513 پرینتر اچ پی آفیس جت 1513
قيـــــــــمت : 95,000 تومان

printer CANON PIXMA iP1200 پرینتر کانن پیکسما آی پی
قيـــــــــمت : 48,000 تومان

printer CANON PIXMA iP1600 پرینتر کانن پیکسما آی پی

Printer Canon Multifunction MP150 پرینتر کانن سه کاره ام پی 150
قيـــــــــمت : 91,000 تومان

Printer CANON Inkjet S200 پرینتر کانن اینک جت اس 200

من برای استفاده دانشگاهی لازم دارم فایل text بیشتر پرینت میگیرم

ممنون از توجه شما

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
JAvad2000 عزیز این 4 کاره که فرمودین چه مدلی هست ؟
رنگی پرینت می گیره یا سیاه سفید ؟
کارتریجش
راستش دیروز پایتخت بودم، نمایندگی HP یک مدل سه کاره بدون Fax سیاه سفید بهم معرفی کرد قیمت رو 205 گفت . مدلش یه چیزی شبیه M1005 بود ...
مدل مشابه در Epson , Canon , HP چی هست و چند قیمت ؟
راستی اصلا نمی خوام چند تا کاغذ رو با هم بکشه تو .
جواد عزیز شما لین مدل رو گفتی :
SAMSUNG - SCX-4200
_

سلام. ببخشيد. مدل رو فراموش كردم بگم. منظورم مدل چهاركاره سامسونگ 4216f به بالا بود. مثلاً 4521f قيمتش 305 تومن هست. البته اگه سه كاره بخواهيد همون 4200 خوبه. (180 تومن) اين هم لينكهاشون:
4521
http://www.samsung.com/Products/Pri...Products/SCX_4521FXAA.asp?page=Specifications

4200
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=807

كارتريج اون قابل شارژ هست و قيمت شارژش 12 هزار تومنه. با هر بار شارژ تقريباً 2000 برگ با پوشش 5% چاپ مي كنه. (5% يعني متن معمولي)

اما مدل هاي مشابه كنن و اپسون رو توصيه نمي كنم. چون:
1- اپسون ليزري نداره و فقط جوهر افشان هست. جوهرافشان ها با مشكل خشك شدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت، ضمن هزينه بالاتر چاپ نسبت به ليزري ها مواجهند.
2- كنن قابل شارژ نيست. با هر بار تمام شدن كارتريج، بايد اون رو تعويض كرد (60 هزار‌ تومن) (Brother هم همين مشكلو داره)

مدل مشابه اچ پي اين هست:
اچ پي 3052 به قيمت تقريبي 320 هزار تومان
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...copy,+scan&product_code=Q6502A#ABA&catLevel=2

اين مدل كيفيت خوبي داره (حتي بهتر از سامسونگ) و اسكنر ADF هم داره. اما به نظر من اختلاف كيفيت،‌ اونقدر نيست كه اين اختلاف قيمت رو توجيه كنه.

در ضمن من نميدونم چه برداشتي از كاربرد اسكنر ADF داشتيد كه گفتيد اون رو نميخوام. اما ADF دقيقاً‌ اين هست:

فرض كنيد ميخواهيد يك متن 10 صفحه اي را كپي كنيد. براي اين كار، در اسكنرهاي معمولي، بايد ده بار درب اسكنر را باز و بسته كرده، كاغذ را روي شيشه گذاشته و دكمه كپي را بزنيم. اما در اسكنرهاي ADF هر ده برگ را روي ADF گذاشته، دكمه كپي را مي زنيم و خود دستگاه آنها را به ترتيب داخل مي كشد و كپي مي كند. (حداكثر ظرفيت ADF در چندكاره هاي سامسونگ 25 برگ است)

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
--------------------------------------------------------------------------------

لطفا مدلهای زیر رو بررسی کنین و بهترین را برای خرید پیشنهاد کنین

Printer Epson photo C48 پرینتر اپسون - سی 48
قيمت جديد: 74,000 تومان

Stylus Photo Printer Epson C79 پرینتر اپسون سی 79
قيمت جديد: 85,000 تومان

Printer Epson C67 پرینتر اپسون - سی 67
قيـــــــــمت : 80,000 تومان

Hp Deskjet D1360 printer پرينتر اچ پي مدل دي 1360

Printer HP Inkjet 5443 پرینتر اچ پی اینک جت

Printer HP Deskjet 5943 پرینتر اچ پی دسک جت 5943
قيـــــــــمت : 98,000 تومان

Printer HP Deskjet 3845 پرینتر اچ پی دسک جت 3845
قيـــــــــمت : 45,000 تومان

Printer HP Officejet 1513 پرینتر اچ پی آفیس جت 1513
قيـــــــــمت : 95,000 تومان

printer CANON PIXMA iP1200 پرینتر کانن پیکسما آی پی
قيـــــــــمت : 48,000 تومان

printer CANON PIXMA iP1600 پرینتر کانن پیکسما آی پی

Printer Canon Multifunction MP150 پرینتر کانن سه کاره ام پی 150
قيـــــــــمت : 91,000 تومان

Printer CANON Inkjet S200 پرینتر کانن اینک جت اس 200

من برای استفاده دانشگاهی لازم دارم فایل text بیشتر پرینت میگیرم

ممنون از توجه شما

معمولاً براي كاربردهاي دانشجويي، اگه نياز حتمي به چاپگر رنگي نداشته باشيم مدلهاي ليزري سياه و سفيد توصيه ميشن. چون هم مشكل خشك شدن جوهر ندارند و هم هزينه چاپ هر برگ اونها خيلي كمتره. يعني هزينه چاپ جوهرافشان ها 33 تومن جوهر+ 6 تومن كاغذ و در مدل هاي ليزري 11 تومن جوهر+6 تومن كاغذ هست. الآن بين ليزري ها، مدل اچ پي 1020 محبوب ترين هست. (قيمت 115 هزار)

اما اگر بخواهيم در محدوده قيمت زير 70 تومن مانور بدهيم، به نظر من بين مدل هايي كه معرفي كرديد،‌ اين سه تا بهتر از بقيه هستند:

HP 5443
HP 5943
Canon ip1600

Farid.db

کاربر فعال دانشگاه و تحصیل
کاربر فعال
لایک‌ها
116
سلام. ببخشيد. مدل رو فراموش كردم بگم. منظورم مدل چهاركاره سامسونگ 4216f به بالا بود. مثلاً 4521f قيمتش 305 تومن هست. البته اگه سه كاره بخواهيد همون 4200 خوبه. (180 تومن) اين هم لينكهاشون:
4521
http://www.samsung.com/Products/Pri...Products/SCX_4521FXAA.asp?page=Specifications

4200
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=807

كارتريج اون قابل شارژ هست و قيمت شارژش 12 هزار تومنه. با هر بار شارژ تقريباً 2000 برگ با پوشش 5% چاپ مي كنه. (5% يعني متن معمولي)

اما مدل هاي مشابه كنن و اپسون رو توصيه نمي كنم. چون:
1- اپسون ليزري نداره و فقط جوهر افشان هست. جوهرافشان ها با مشكل خشك شدن جوهر در صورت عدم استفاده طولاني مدت، ضمن هزينه بالاتر چاپ نسبت به ليزري ها مواجهند.
2- كنن قابل شارژ نيست. با هر بار تمام شدن كارتريج، بايد اون رو تعويض كرد (60 هزار‌ تومن) (Brother هم همين مشكلو داره)

مدل مشابه اچ پي اين هست:
اچ پي 3052 به قيمت تقريبي 320 هزار تومان
http://www.shopping.hp.com/webapp/s...copy,+scan&product_code=Q6502A#ABA&catLevel=2

اين مدل كيفيت خوبي داره (حتي بهتر از سامسونگ) و اسكنر ADF هم داره. اما به نظر من اختلاف كيفيت،‌ اونقدر نيست كه اين اختلاف قيمت رو توجيه كنه.

در ضمن من نميدونم چه برداشتي از كاربرد اسكنر ADF داشتيد كه گفتيد اون رو نميخوام. اما ADF دقيقاً‌ اين هست:

فرض كنيد ميخواهيد يك متن 10 صفحه اي را كپي كنيد. براي اين كار، در اسكنرهاي معمولي، بايد ده بار درب اسكنر را باز و بسته كرده، كاغذ را روي شيشه گذاشته و دكمه كپي را بزنيم. اما در اسكنرهاي ADF هر ده برگ را روي ADF گذاشته، دكمه كپي را مي زنيم و خود دستگاه آنها را به ترتيب داخل مي كشد و كپي مي كند. (حداكثر ظرفيت ADF در چندكاره هاي سامسونگ 25 برگ است)

Javad عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون

به نظرم همین Samsung 4200 با این قیمت و مشخصات با یک دستگاه Fax خوبه . اول اینکه شما این انتخابو با توجه به تجربتون تایید می کنید ؟ دوم از نماینگی سامسونگ بگیرم یا از همین سایت Rayansaba ؟ نماینگی اصلیش کجاست ؟

دستگاه فکس چه مارکی رو پیشنهاد می کنین ؟ فاکس زیادی نداریم و می خوایم مقرون به صرفه هم باشه و هی این رولش باز نشه و اذیت نکنه

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
سلام
به نظر دوستان بین این 2 مدل چند کاره که در زیر معرفی شده کدام انتخاب مناسب تری است؟

HP - Officejet 6313 یا HP - Photosmart C6183

قطعا مدل 6183 با توجه به اختلاف قیمتی که با مدل 6313 دارد چند کاره بهتری است اما به نظر دوستان با توجه به اینکه مدل 6313 ، 205 هزار تومان و مدل 6183 ، 310 هزار تومان قیمت دارند آیا مدل 6183 با 105 هزار تومان هزینه اضافی تر ارزش دارد یا خیر؟
در مقایسه ای که در سایت HP بین این دو مدل شده است تفاوت زیادی بین آنها دیده نمی شود مگر در مصرف تونر و هزینه شارژ که متأسفانه من اطلاعاتی در مورد آن ندارم و ممنون میشم دوستان این دو را از لحاظ هزینه مصرفی هم مقایسه کنند.
من پرینتر لیزری سیاه سفید و اسکنر جدا دارم و از این دستگاه بیشتر برای دریافت و ارسال فکس و چاپ عکس رنگی میخوام استفاده کنم.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
Javad عزیز خیلی ممنون از راهنماییتون

به نظرم همین Samsung 4200 با این قیمت و مشخصات با یک دستگاه Fax خوبه . اول اینکه شما این انتخابو با توجه به تجربتون تایید می کنید ؟ دوم از نماینگی سامسونگ بگیرم یا از همین سایت Rayansaba ؟ نماینگی اصلیش کجاست ؟

دستگاه فکس چه مارکی رو پیشنهاد می کنین ؟ فاکس زیادی نداریم و می خوایم مقرون به صرفه هم باشه و هی این رولش باز نشه و اذیت نکنه

اول اين كه بله. من سه كاره و چهاركاره هاي ليزري سامسونگ رو تاييد مي كنم. 9 ماه هست آشناي خودم از 4 كاره 4216 استفاده ميكنه راضي هست. دوم اين كه آدرس نمايندگي سام الكتريك رو ندارم اما از هر كجا كه مي خريد بايد به شما كارت گارانتي بده و روي كارت گارانتي آدرس نمايندگي خدمات پس از فروش اون نوشته شده باشه. در اين صورت مهم نيست از كجا بخريد.

سوم اين كه در زمينه فكس، تخصص زيادي ندارم اما فكر مي كنم مدل سوزني پاناسونيك خوب باشه. به خصوص اگه منشي تلفني هم داشته باشه چه بهتر. قيمت يه مدل خوبش حدود 170 فكر مي كنم باشه.

اما حالا كه شما نياز به فكس هم داريد به نظر من 4 كاره ها مقرون به صرفه تره. چون اونوقت كيفيت چاپ فكسش هم با كيفيت ليزري هست. مگه شما چه كاري مي خواهيد با فكس انجام دهيد كه اين مدل انجام نميده؟ هم گوشي تلفن بهش وصل ميشه و ميتونيد حين مكالمه، فكستون رو ارسال يا دريافت كنيد، هم حافظه دريافت فكس داره براي زماني كه تصادفاً كاغذ داخلش نباشه و بخواد فكسي رو دريافت كنه. هم حالت دريافت خودكار فكس در صورت عدم حضور كاربر رو داره. كاغذي هم كه فكس رو روش چاپ ميكنه كاغذ معمولي A4 هست كه باعث ميشه فكسها رو مرتب و منظم تر چاپ كنيد (مشكل چاپ نشدن حاشيه ها رو هم نداره). فقط منشي تلفني نداره كه اگه بخوايد اون رو هم داشته باشيد ديگه بايد فكس جداگانه بخريد. هر طور ميلتونه. اما بين اين سه كاره ها و چهاركاره هاي سامسونگ هر كدوم رو بگيريد پشيمون نميشيد.

در ضمن ممنون ميشم اگه امكان داشت بعد از خريد دستگاه دلخواه، مدل و قيمت اون رو همينجا ذكر كنيد.

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
سلام
به نظر دوستان بین این 2 مدل چند کاره که در زیر معرفی شده کدام انتخاب مناسب تری است؟

HP - Officejet 6313 یا HP - Photosmart C6183

قطعا مدل 6183 با توجه به اختلاف قیمتی که با مدل 6313 دارد چند کاره بهتری است اما به نظر دوستان با توجه به اینکه مدل 6313 ، 205 هزار تومان و مدل 6183 ، 310 هزار تومان قیمت دارند آیا مدل 6183 با 105 هزار تومان هزینه اضافی تر ارزش دارد یا خیر؟
در مقایسه ای که در سایت HP بین این دو مدل شده است تفاوت زیادی بین آنها دیده نمی شود مگر در مصرف تونر و هزینه شارژ که متأسفانه من اطلاعاتی در مورد آن ندارم و ممنون میشم دوستان این دو را از لحاظ هزینه مصرفی هم مقایسه کنند.
من پرینتر لیزری سیاه سفید و اسکنر جدا دارم و از این دستگاه بیشتر برای دریافت و ارسال فکس و چاپ عکس رنگی میخوام استفاده کنم.
من تفاوت هاي مهم اين دو مدل رو ميگم تصميم گيري رو بر عهده خودتون ميگذارم:
(اولي: 6313 دومي: 6183)
1- اولي نمايشگر LCD دو خطي سياه و سفيد دارد (بدون قابليت نمايش عكس) دومي LCD رنگي 2.5 اينچ با قابليت نمايش عكس دارد.
2- اولي يك كارتريج مشكي+ يك سه رنگ دارد دومي يك مشكي+ سه كارتريج رنگي مجزا+2 كارتريج رنگ هاي اضافه جهت بالا بردن قدرت تفكيك رنگ
3- اولي با كارتريج مشكي، 420 برگ متن و با كارتريج سه رنگ، 310 برگ متن يا 40 برگ عكس A4 تمام رنگي چاپ مي كند. دومي با كارتريج مشكي، 600 برگ متن و با 5 كارتريج رنگي، مجموعاً 2000 برگ متن يا 120 برگ عكس رنگي A4 چاپ مي كند.

در بقيه مشخصات، از قبيل سرعت، دقت و كيفيت چاپ، اسكن، كپي و فكس و امكانات اضافه مثل ADF و ... تفاوت مهمي نديدم. هر دو مدل، امكان اسكن، كپي، پرينت و فكس رو دارا بوده، قابليت چاپ بدون مرز رويA4، اسكنر ADF و حافظه دريافت فكس دارند.

لينك مشخصات فني كامل دو مدل بالا:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1044
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/za/en/sm/WF06a/1783261-1783539-1783573-1783573-1783637-12207202.html

LinuxBox

Registered User
لایک‌ها
126
من تفاوت هاي مهم اين دو مدل رو ميگم تصميم گيري رو بر عهده خودتون ميگذارم:
(اولي: 6313 دومي: 6183)
1- اولي نمايشگر LCD دو خطي سياه و سفيد دارد (بدون قابليت نمايش عكس) دومي LCD رنگي 2.5 اينچ با قابليت نمايش عكس دارد.
2- اولي يك كارتريج مشكي+ يك سه رنگ دارد دومي يك مشكي+ سه كارتريج رنگي مجزا+2 كارتريج رنگ هاي اضافه جهت بالا بردن قدرت تفكيك رنگ
3- اولي با كارتريج مشكي، 420 برگ متن و با كارتريج سه رنگ، 310 برگ متن يا 40 برگ عكس A4 تمام رنگي چاپ مي كند. دومي با كارتريج مشكي، 600 برگ متن و با 5 كارتريج رنگي، مجموعاً 2000 برگ متن يا 120 برگ عكس رنگي A4 چاپ مي كند.

در بقيه مشخصات، از قبيل سرعت، دقت و كيفيت چاپ، اسكن، كپي و فكس و امكانات اضافه مثل ADF و ... تفاوت مهمي نديدم. هر دو مدل، امكان اسكن، كپي، پرينت و فكس رو دارا بوده، قابليت چاپ بدون مرز رويA4، اسكنر ADF و حافظه دريافت فكس دارند.

لينك مشخصات فني كامل دو مدل بالا:
http://www.rayansaba.com/index.php?productID=1044
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/za/en/sm/WF06a/1783261-1783539-1783573-1783573-1783637-12207202.html

ممنون جواد جان
جواد جان آیا کارتریج مدل اول قابل شارژ است؟

javad2000

Registered User
لایک‌ها
25
ممنون جواد جان
جواد جان آیا کارتریج مدل اول قابل شارژ است؟

كارتريج چاپگرهاي اچ پي قابل شارژ نيست اما بعضيها با «سرنگ» شارژش مي كنند كه اين دسته افراد معمولاً‌ از چاپگرهاي اچ پي ابراز رضايت مي كنند. لينك آموزش شارژشون رو هم اگه خواستيد بدم. ولي دقيقاً نميدونم اين كار چقدر عملي هست و چه محدوديت هايي داره. اگه كسي تجربه عملي داره لطفاً توضيح بيشتري بده.

bkh

Guest
لایک‌ها
1
سلام
من 10 صفحه ی اول و 10 صفحه ی آخر اینجا رو خوندم . حسابی قاطی کردم :wacko:

راستش من یک پرینتر می خام با استفاده های زیر :
1- حتما قابلیت چاپ رو سی رد رو داشته باشه .
2- هر ماه 100 تا پرینت آ4 رنگی 70% می خام . و 50 تا پرینت رو سی دی .
3- مصرفش با توجه به مورد بالا کم باشه . قابل شارژ تو خونه با سرنگ و ... باشه .
4- کیفیتش خوب باشه .
5- قیمتش نهایت 100-110 تومن باشه . (نو هم نبود مهم نیست)

جوادجان و سایر متخصصین به نظر شما من چه پرینتری واسه استفاده موارد بالا بخرم بهتره ؟

----------------------------------------------------------------
من خودم Epson r200 رو دیدم . بدم نیومد . فقط تو اینترنت عکساشو دیدم . نمی دونم کیفیت چاپ اصلیش و چاپ روی سی دیش واقعا" چظوره . نمی دونم قیمت کارتریجاش (6تاش) چقدر می شه و هربرگ پرینت رنگی با %70 چند تومن در می یاد و هر سی دی چاپ چند در می یاد ؟ (اگه سی دی تا 200 تومن باشه و آ4 هم تا 400 تومن در بیاد خوبه)

bkh

Guest
لایک‌ها
1
ضمنا برای چاپ رو سی دی توضیح بدین که سی دی مخصوص می خاد ؟ چاپش خوب در میاد ؟ مستفیم روی سی دی می زنه ؟ یا رو لیبل می زنه و بعد باید به سی دی بچسبونیم ؟ دوام رنگش چقدره ؟

بعد اگه مثلا تو این مدل Epson R200 یه مدت استفاده نکنیم (مثلا 1 ماه)مشکل پیش می یاد ؟ راه حل نداره که مشکل پیش نیاد ؟ مثلا کارتریج ها رو در بیاریم یا نمی دونم کار دیگه ای بکنیم ...

در مورد این کارتریجهای قلابی مادایران برای اپسون حرف و حدیثا درسته ؟ چاره چیه ؟

mammad81

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
23
یه پرینتر ارزون لیزری سیاه سفید برای مصرف خانگی البته با تعداد بالا (چندین کتاب ppdf هست که باید پرینت بشه) چی پیشنهاد میکنید؟

بالا