برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

xPlod

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8
قیمت D70 با لنز کیت اش چقدره؟

MCP

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
1
يه دوربين كه كاملا از نظر مشخصات با سوني 828 برابر هست.
نيكون 8800
از همه نظر عين سوني 828 هست حتي قيمت و حتي اندازه CCD كه بين دوربين ها خيلي متغير است.
فقط قيافش يه كم بيريخته!
كشتم خودمو تو اين مدت ها! بس كه مقايسه كردم دوربينا رو! !!!

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
بالاخره سوني 828 رو خريدم.
دوربين بسيار خوشدست و همه دكمه هاش دم دست. زوم دستي و فوكوس دستي بسيار دوست داشتني.

تنها عيبي كه ميشه ازش گرفت يك مقدار نويز ( اگر خيلي تصوير رو بزرگ كنيد ) در عكس هايي كه نور كم دارند يا با ايزو بالا گرفته شده مشاهده ميشه ، كه در همين حد من راضي هستم.

كيفيت ساخت دوربين كاملا محسوس و نكته جالب هم ركورد آماده شدن براي عكاسي كه 1.5 ثانيه ميباشد.

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
12
اقا تبريک ميگم. ايشا الله هالشو ببري چقدر خريدي و با گارانتي کجاست.

MCP

کاربر فعال
لایک‌ها
1
ممنون.
780 و گارانتي خود شركت سوني در ايران .

babak22ir

Registered User
لایک‌ها
1
اون دوست عزیز که هنوز دوربین نخریده بود ! (چون معلوم نیست اینجا چند نفر می خوان دوربین بخرن!!) من بهش کنون A620 رو پیشنهاد میکنم.
شما دوربین های کنون به این خوبی رو گذاشتین کنار و رفتین سر سونی دعوا میکنین !!

Henry14ُ

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام:
منم می خوام یه دوربین تاا سقف 150000 هزار تومان بخرم .aiptek... olempiyos... aosta ..و اگه شما دوربینی دارین که ازش راضی هستین به منم بگین ممنون

amir41540

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من دوربين LZ2 PANASONIC دارم ازش راضي ام 5 مگاپيكسلي است و 6 زوم اپتيك دارد من سال 84 خريدمش 245000تومان

shork

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
4
با 140 ، a410 کنون و 160 تومان a510 کنون .

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
مدلی که بین مدلهای Canon 350D و Canon A700 باشه، چی هست؟ یعنی منظورم اینه که 350D که حرفه ای هست. مدلی که ارزانتر از آن باشد و از نظر امکانات بهتر از A700 باشد.

یک سوال دیگه هم بپرسم: فرق A620 با A700 چی هست؟

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
مدلی که بین مدلهای Canon 350D و Canon A700 باشه، چی هست؟ یعنی منظورم اینه که 350D که حرفه ای هست. مدلی که ارزانتر از آن باشد و از نظر امکانات بهتر از A700 باشد.

در مورد سوال اولتون فکر میکنم : s3is مناسب باشه ( با توجه به اینکه همیشه میگم بین کلاس این دوربینها فرق هست و قابل مقایسه نیست)

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23

سلام دوست گلم

دوست و سرور دانشمندم جناب حاجيخاني مقايسه کامل و بهترين توصيه رو کردند و هيج چيزي نيست که به فرمايش ايشون اضافه کنم ولي ذکر چند نکته رو خالي از لطف نميبينم

دوست گلم دقت کنيد که کانن 350D حرفه اي نيست اجازه نديد اين مسئله گمراهتون کنه اتفاقا اين دوربين dslr consumer هست و اميدوارم حمل بر اين نکنيد که بخاطر تعصب روي دوربين خودم اونو توصيه ميکنم اما فکر ميکنم با توجه به امکانات قيمت بسيار مناسبي داره. البته الان انتخاب هاي بسيار عالي چون D50 نيکون هم وجود داره و حتي D70 با اومدن D200 ارزون ميشه که بهتر از 350 هست و به نظرم اگر ميخواهيد يکبار سرمايه گذاري کنيد dslr قطعا ارزشش رو داره. فکر ميکنم دوست بسيار عزيزم جناب حاجيخاني هم صحبت منو تاييد کنند ايشون از iixus 750 که دوربين بسيار خوبيست با سنسور کوچک استفاده کردند و الان به سنسور aps-c با کانن 350d شيفت کردند. مسئله فقط تعويض لنز نيست اون فقط 10% قضيست 90% ديگه به تفاوت چشمگير تصاوير مربوط ميشه به راحتي استفاده در نور کم نويز عملا صفر در نور متعادل و تصوير يکدست واضح در هر نقطه. ارزش اين دوربينها موقع زوم عکس و کراپ اونها هم معلوم ميشه که چندين برابر دوربينهاي با سنسور کوچک هست و با تنگ کردن دياف و بالابردن عمق تصوير شارپنس شما افت نميکنه. باز هم هست اينا فقط سرانگشتي به ذهنم رسيد . واقعا ارزشش رو داره . هر dslr که بگيرين از بهترين کامپکت بهتره.
در مورد تقسيم بندي dslr هاي کانن هم 350D consumer مجسوب ميشه. Eos30 کانن Prosumer يعني براي کاربران آماتور هست Eos5 کانن entry level professional محسوب ميشه و Eos1Ds MkII کانن professional محسوب ميشه

همونطور که ميبينيد Eos350 ديجيتال و البته حالا ديگه جايگزينش Eos400 دوربينهايي براي عکاسان مشتاق علاقمند و آماتوهايي است که معايب اين دوربين که کم هم نيست براشون محدود کننده نيستند و ميتونن با قيمت مناسب از کيفيت عکس مساوي با Eos20 بهره ببرن با يک سري محدوديت ها البته.

بعد از دقيقا يکسال استفاده و گرفتن 4 هزار و خورده اي عکس اگر بدنه بد دستش رو در نظر نگيريم در بقيه موارد به نظر من به نسبت قيمتي که پرداخت کردم فوق العاده راضيم و هنوزم اعتقاد دارم بهترين انتخاب رو انجام دادم. توصيه ميکنم اگر ميتونيد يه DSRL بگيريد بين سنسور APS-C تا 1/2.5 زمين تا آسمون اختلافه اينو جدي ميگم . فعلا انتخابهاي بسيار خوب و با قيمت مناسب زياد هستن به نظرم D50 به شدت وسوسه کنندست خيلي زياد. قديم نديما دوربينهايي به نام pro1 و ... وجود داشت که با رايج شدن dslr هاي ارزون و با کيفيت شدن dslr like ها ديگه توجيه خريد ندارن. منتظر نظرات دوست بسيار نازنينم جناب حاجيخاني هم هستم که در صورتي که صلاح دونستن از تفاوت تجربشون با يک کامپکت عالي مثل ixus 750 و eos350d بنويسن.

ارادتمند
نعيمي

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
با سلام خدمت استا د بزرگوار جناب نعیمی

راستش دوربین ixuz 750 به نظرم دوربین خیلی خوبیه فقط متاسفانه تنظیمات دستی زیادی نداره

در مورد 350d هم به نظرم با توجه به قیمتش وبا توجه به اینکه تو این رده پر فروش ترین دوربین دنیا بوده وبه نظرم از d70 ; d50 بهتره حداقل از این دوتا جدید تره من خودم بین این سه دوربین خیلی گیر کرده بودم ولی در نهایت 350 دی رو خریدم
البته من خودم فکر میکنم چیزی مثل مارک تو میتونه ارضام کنه ولی بحث بودجه هم خیلی مهمه

واینکه من معتقدم این هنر ودید عکاس هست که مهمه وابزار در درجه دوم قضیه مثلا یه عکاس خوب ممکنه با یک دوربین کامپکت یه عکس خیلی خوب بگیره ولی کس دیگه با بهترین دوربین dslr هم نتونه عکس خوبی بگیره
به هر حال من از دوربینم راضیم350d رومیگم فکر میکنم حالا حالاها خیلی چیزها هست که میتونم با این دوربین یاد بگیرم

اگر موردی هست که اشتباه میکنم استاد نعیمی لطفا رهنمایی کنند

ممنون

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
با تشکر از جناب حاجیخانی و نعیمی، راستش رو بخواهید سطح بالا توضیح داید، من زیاد با اصطلاحات آشنا نیستم. باید یک زحمت بکشید و در مورد "dslr "، سنسور APS-C و 1/2.5 توضیح بدید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت:
موردی که در s3is توجهم رو جلب کرد، کیفیت نه چندان جالب عکسهای اون در محیط سربسته با نور نسبتا کم بود، مثل عکس سوم و چهارم از گالری زیر:
http://www.dpreview.com/gallery/Canon_s3IS_samples/
که در محیط یک کلیسا گرفته شده اند.
تا جایی که من سرم میشه، بدلیل پایین بودن sensibility این مدل نسبت به 350D هست، که حداکثر برای این مدل ISO 800 و برای مدل 350D، Iso 1600 هست (اگر اشتباه میگم، لطفا تصحیح بفرمایید). وگرنه کیفیت عکسهای محیط باز با نور طبیعی روز بنظرم تفاوتی با 350D نداشت. کاش جایی بود که میشد، یک عکس رو گرفته شده با دو تا دوربین دید و مقایسه کرد.
خیلی ممنون میشم، اگر تفاوتهای بیشتر این دو دوربین رو (بیشتر از لحاظ کارکردی) بفرمایید. انتظار داشتم که وزن این s3is، کمتر از 500 گرم باشه!

باز هم ممنون

--------------------------------------------
پی نوشت دوم:
لطف میکنید در مورد انواع سنسور و فرق آنها توضیح دهید؟

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
با تشکر از جناب حاجیخانی و نعیمی، راستش رو بخواهید سطح بالا توضیح داید، من زیاد با اصطلاحات آشنا نیستم. باید یک زحمت بکشید و در مورد "dslr "، سنسور APS-C و 1/2.5 توضیح بدید.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
پی نوشت:
موردی که در s3is توجهم رو جلب کرد، کیفیت نه چندان جالب عکسهای اون در محیط سربسته با نور نسبتا کم بود، مثل عکس سوم و چهارم از گالری زیر:
http://www.dpreview.com/gallery/Canon_s3IS_samples/
که در محیط یک کلیسا گرفته شده اند.
تا جایی که من سرم میشه، بدلیل پایین بودن sensibility این مدل نسبت به 350D هست، که حداکثر برای این مدل ISO 800 و برای مدل 350D، Iso 1600 هست (اگر اشتباه میگم، لطفا تصحیح بفرمایید). وگرنه کیفیت عکسهای محیط باز با نور طبیعی روز بنظرم تفاوتی با 350D نداشت. کاش جایی بود که میشد، یک عکس رو گرفته شده با دو تا دوربین دید و مقایسه کرد.
خیلی ممنون میشم، اگر تفاوتهای بیشتر این دو دوربین رو (بیشتر از لحاظ کارکردی) بفرمایید. انتظار داشتم که وزن این s3is، کمتر از 500 گرم باشه!

باز هم ممنون

--------------------------------------------
پی نوشت دوم:
لطف میکنید در مورد انواع سنسور و فرق آنها توضیح دهید؟

دوست عزيز و دانشمندم جناب حاجيخاني

ممنونم از پاسخ بسيار کامل شما. نظرتون مثل هميشه متينه واقعا ابزار فقط جزء کوچکي از خلق زيباييه و بهترين دوربين هم نميتونه در دستان نا آموزده عکسهاي دلنشين بگيره.

در مورد dslr هاي آماتور البته D50 از D70 و 350D جديدتره و ارزونتر از هردو اينکه پيشنهادش کردم به اين دليل بود که دوستمون دنبال دوربيني ارزانتر از 350d هستند پس قطعا پيشنهاد 350d با يک لنز مجزا از کيت معقول نبود. D70 لنز بسيار بسيار بهتري در کيتش داره نسبت به 350D بنابراين براي کسي که نخواد لنز بخره عملا ارزونتر تموم ميشه خودتون ميدونيد اين لنز 18-55 تايواني که روي دوربيناي ماست عجب چيز افتضاحيه. اما 350D با يک لنز خوب کاملا بهتر از D70 هست. D50 کيت که کلا از 350D ارزونتره لنز کيت مناسبي داره و بعنوان يک dslr ارزان اگر محدوديت بودجه مطرح باشه بسيار وسوسه انگيزه. لنز کيت 350D ميشه گفت نوعي اشانتيونه بماند که من يکساله خريدمش و به اميد خريد لنز مورد علاقم که هيچوقت پولم بش نرسيد با همين دارم سر ميکنم .

دوست نازنينم darya_s
در مورد بخش اول پستتون در فروم مطالب خيلي زيادي هست اگر جستجو بفرماييد پيدا ميکنيد اما بطور خلاصه DSLR مخفف Digital Single-Lens Reflex هست . اين دوربينها همون نوري که از لنز وارد دوربين ميشه رو با آينه اي که پشت شاتر هست به روي يک منشور پنج وجهي (پنتاپريسم) منعکس ميکنند که پس از شکست در منشور از طريق ovf = optical view finder به چشم عکاس ميرسه موقعي عکاسي آينه بالا ميره و همون نور به سنسور ميخوره (تک لنز و انعکاس از اينجا مياد)

در مورد سايز سنسورها هم بحث خيلي مفصله و نه چندان دلنشين اونم بخاطر طرز عجيب نامگذاري سايز سنسورها که حتي برحسب مقايسه با قطر cathod ray tube تلويزيونهاي عادي و مقايسه زاويه ديد اونها! نامگذاري شده. بطور خلاصه در مورد دو سايزي که اشاره کرديد:
قديم نديما که دوربينها فيلمي بودن سايزهاي متفاوتي وجود داشت يکي 135 که همين دوربينهاي مرسوم فيلميست که هنوز در بازار کمابيش هستن و ديگري که جديد معرفي شد و البته اصلا تو ايران مرسوم نشد و فيلمهاش اصلا پيدا نميشد APS بود مخفف Advanced Photographic System من يک کانن Elan اين مدلي دارم که 10 حلقه هم نشد باش عکس بگيرم. سايز فيلم دوربين 135 بطور دقيق 36 در 24 ميليمتر هست. APS فريم کوچکتري داره که البته جالبش اينه که وابسته به مود عکاسيه. با اين دوربينها ميتونستين 3 مود عکس بگيرين که تفاوتشون نسبت طول به عرض عکس بود و سه حالت هم H/C/P که مود C همين نسبت استاندارد 3 به 2 خودمون رو داره و سايز نگاتيوش حدود 25 در 16 هست که بهش ميگن aps-c . اون 3 مود هم مخفف HDTV 16:9/Conventional 3:2/Panoramic 3:1

حالا دوربينهاي ديجيتال رو با اينا مقايسه ميکنن. اونايي که سنسورشون اندازه 35 ميليمتري هاست رو full frame ميگن که قيمتشون هم فول فريمه مثل Canon Eos 1Ds MkII يا Canon Eos 5D اما شايعترين دوربينهاي DSLR از سنسور کوچکتري استفاده ميکنن که چون تقريبا همسايز با همون فيلمهاي aps-c هست الانم بهشون سنسور aps-c ميگن البته در واقع کمي کوچکترن. اين تفاوت هم با ضريب کراپ متفاوتشون معلوم ميشه در واقع يک سنسور aps-c کانن کراپ 1.6 برابر نسبت به فول فريم داره و سايزش 22.2 در 14.8 براي 350 دي و مال نيکون مثل d70 , d50 کراپ 1.5 هست با سايز 23.7 در 15.6 که به نام Nikon Dx format معروفه

زير ايندو ديگه سايزها عدديه و از راه مقايسه زاويه ديد تصوير ايجاد شده با crt هست و نميشه از روي عدد طول و عرض رو حساب کرد مثلا سنسورهاي 2/3 9 در 7 هستن و ديگه خودتون ميتونيد حدس بزنيد 1/1.8 اندازه ناخن انگشت کوچک و 1/2.5 حدود 18% کوچکتر از اونه ! چرا اين فسقلي ها رو توليد ميکنن ؟! بديهيه ارزوني و ضريب کراپ بالا. مثلا کانن s3is با سنسور 1/2.5 کراپ بالاي 5.5 داره . يک لنز 60 و خورده اي روش تبديل به 370 ميشه و به به! زوم 12 برابر به همين راحتي! و طبعا ارزاني

عيوب سنسور کوچک بي شماره (مزيتش فقط دوتاست که البته دومي اونقدر مهمه که آمار فروشش چند برابر dslr هست و اونم قيمته)
1. نويز زياد با افزودن حساسيت سنسور ديگه غير قابل کنترل مثلا ايزو 400 به ندرت روي چنين سنسوري اصلا قابل استفادست ولي سنسور aps-c کانن در eos20 تا ايزو 3200 قابل استفادست در 350d نرم افزاري به 1600 محدود ميشه
2. accuracy کم تصوير بديهيه فوتوزيت هاي بسيار کوچک عملا از رزولوشن ميکرو لنز بالا ميزنه و فوتوزيت هاي مجاور همپوشاني نوري دارن
3. DOF کم قابل دسترسي نيست در يک تاپيک ديگه مفصل توضيح دادم
4. ليک الکتروني بالا که نهايتا باعث ميشه سطوح نوري فوتوزيت ها خيلي تفاوت نکنه و نتيجه ديناميک رنج پايين
5. تمام مشکلات ناشي از ساير قطعات دوربين که ارزان سازي شده اند مکانيکي و الکترونيکي
6. فعلا دوربين سنسور کوچک با لنز قابل تعويض هم نداريم
7. عدم امکان magnify کردن تصوير که بحثش نسبتا مفصله ولي بطور خلاصه يک فريم سنسور کوچک فقط در بهترين شرايط نوري و بهترين قطر دياف براي اون سيستم نوري حدود 70% (در دوربينهاي خوب) پيکسل مجزاي واقعي داره . در نور کم به شدت افت ميکنه چون دياف باز ميشه و بخاطر کوچکي سنسور آستانه تغيير سايز دايره هاي آيري کمه. در اين دوربينها وقتي تصوير رو ريسايز ميکنيد به سايز کمتر تازه تصوير خوب ميبينيد. در سنسور بزرگتر هم اونطور نيست که نا محدود باشه ولي مثلا در aps-c با قطر دياف 8 تا دو برابر بزرگنمايي خوب داريد.
8. تنگ ترين ديافراگم بدون از دست دادن accuity هم به شدت پايينه و معمولا در حد دياف 4 و 5.6 در دوربينهاي کمپکت با سنسورهاي لي لي پوتي. در aps-c دياف هاي 8 و 11 (همه با لنز نرمال 50 منظورم بود) و در فول فريم ها تا 22 هم شارپ ميمونه

بازهم هست فعلا همينها در خاطرم بود و اميدوارم دوستان لطف کنند و سايز مزايا و معايب هرکدوم رو اضافه کنند

ارادتمند همگي
نعيمي

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون جناب نعیمی
فکر کردم توضیح زیر هم خالی از لطف نباشه

226884.jpg

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
ممنون جناب نعیمی
فکر کردم توضیح زیر هم خالی از لطف نباشه

سلام دوست و سرور بسيار عزيزم

واقعا سپاسگزارم اعداد به بهترين نحو گويا هستند و فکر ميکنم با اين جدول نيازي به پست قبلي من ديگه وجود نداره
يک نکته هم اشاره کنم که اونچه سنسور کانن 1.6 ذکر شده منظور سنسور eos20 هست چون کانن سايز کاملا فيکس نداره و اختلاف جزيي وجود داره مثلا eos350 حدودا چند ميلي متر کوچکتره ولي تفاوت معنا داري در کراپ ايجاد نميکنه .

ارادتمند هميشگی
نعيمي

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اين لنز 18-55 تايواني که روي دوربيناي ماست عجب چيز افتضاحيه. اما 350D با يک لنز خوب کاملا بهتر از D70 هست. D50 کيت که کلا از 350D ارزونتره لنز کيت مناسبي داره و بعنوان يک dslr ارزان اگر محدوديت بودجه مطرح باشه بسيار وسوسه انگيزه. لنز کيت 350D ميشه گفت نوعي اشانتيونه بماند که من يکساله خريدمش و به اميد خريد لنز مورد علاقم که هيچوقت پولم بش نرسيد با همين دارم سر ميکنم .
منظورتون لنز خود 350D هست؟ یعنی لنز رو باید عوض کرد؟ یکی از دلایل خرید کانن برای من اینه که کانن سالهاست دوربین ساز هست و فکر میکردم مشکلی از بابت لنز نداره. جریان چیه؟

این امر در مورد سایر دوربینهای کانن هم صدق میکند؟ مثل S3 Is و A700 که بیشتر روشون مطالعه کردم؟
کلا از کجا باید فهمید که لنز دوربینها کجایی هست؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
من به لطف پاسخهای دوستان تقریبا در مورد سنسور سوالی ندارم. اما در مورد سایر تفاتهای دوربینهای کامپکت با غیرکامپکتها (!) سوال داشتم.
1- از نظر امکان فوکوس و بزرگنمایی، چقدر دوربینهای کامپکت ارزانتر مثل A700 کارایی کمتری دارند؟ چون عکسهای نمونه این دوربین را که دیدم، بنظرم از نظر فوکوس و بزرگنمایی خوب بودند.
2- اندازه لنز (که در دوربینهایی مثل سایبرشاتهای سونی خیلی کوچک هست) چقدر تاثیر روی عکاسی دارد؟

فعلا اینهاست، گفتم که من خیلی وارد نیستم و حسابی مزاحمتون خواهم شد. با تشکر

بالا