برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام
در مورد لنز ها توی سایت عکاسی بحث زیادی شده (لنز های با ارزش) که العان خرابه سایت
من هم تمام صفحات این قسمت رو دارم اگه میخواهید از اینجا http://www.box.net/public/mb74hoaan0 دانلودش کنین
امیدوارم موثر باشه
و اما در مورد انتخاب دوربین بین 350 و دی50 از نظر نویز در ایزو های بالا + نوردهی طولانی مدت فرق بین این دو دوربین زیاد هست و این برتری ماله 350 هست / به طوری که اگر به عکاسی از شب و ستاره ها علاقه دارید 350 نسبت به دی 50 انتخاب بهتری هست

خیلی ممنون از توضیحاتتون. اون فایل شامل تاپیک لنزهای با ارزش هم خیلی جالب بود و البته بسیار بالاتر از سطح سواد من. حالا حالاها باید اصطلاحات عکاسی را یاد بگیرم تا برم سروقت لنزها.

دوستان یک سوال دیگر در مورد خرید canon 350d
این آفومار یا نورنگار گارانتی تعویض دارن؟

mezrabchi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام.
دوستان راهنمایی فرمایند که دوربین دیجیتال SLR نیمه حرفه ای جهت کار در شرایط مختلف با قیمتی حدود 500-600 تومان چه مدل و مارکی را توصیه می کنند؟

طبق شنیده ها، در این محدوده قیمت، Canon 350D و Nikon D50 گزینه های مناسبی هستند.
نظر شما چیست؟ چرا؟

اگر مورد مناسبی سراغ دارید محبت فرموده و معرفی نمایید. ممنون

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوستان لطف کنید در مورد گارانتیهای canon 350d نظرتون رو بگید، گارانتی آفومار میده 770 تومن و گارانتی نورنگار میده 700 تومن. 70 تومن فرقش هست.
در ضمن یکی از دوستان 3-4 ماه پیش خریده بود با یک گارانتی دیگه که اسمش رو نمیدونم با گارانتی یکسال تعویض و اون موقع هم 70 تومن از آفومار ارزونتر. آدم وسوسه میشه (بخاطر یکسال تعویضش).

در ضمن لطف کنید راهنمایی کنید که موقع خرید حواسم به چی باید باشه و چه مواردی رو باید تست کنم؟
امیدوارم بتونم زودتر بخرم تا بتونم از این آسمون زیبای پاییزی عکس بگیرم باهاش.

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
دوستان لطف کنید در مورد گارانتیهای canon 350d نظرتون رو بگید، گارانتی آفومار میده 770 تومن و گارانتی نورنگار میده 700 تومن. 70 تومن فرقش هست.
در ضمن یکی از دوستان 3-4 ماه پیش خریده بود با یک گارانتی دیگه که اسمش رو نمیدونم با گارانتی یکسال تعویض و اون موقع هم 70 تومن از آفومار ارزونتر. آدم وسوسه میشه (بخاطر یکسال تعویضش).

در ضمن لطف کنید راهنمایی کنید که موقع خرید حواسم به چی باید باشه و چه مواردی رو باید تست کنم؟
امیدوارم بتونم زودتر بخرم تا بتونم از این آسمون زیبای پاییزی عکس بگیرم باهاش.

سلام دوست گرامی

به نظر من آفومار هزینه تعمیرات احتمالی رو پیش پیش از مشتری میگیره من خودم از نور نگار خریدم البته نمیخوام برای جایی تبلیغ کنم ولی 70000تومن اضافه برای گارانتی خیلی زیاده حالا شما از هر جایی که میخری . اون هم تو ایران که اصلا گارانتی جا نیفتاده (با یک برچسب :استفاده نادرست آدم رو راهی منزل میکنن)

اما در مورد دوربین حتما دقت کنید که جعبه سریال داشته باشه واون رو با سریال لنز و بدنه دوربین چک کنید
به ویزور نگاه کنید مبادا جای دست یا خش یا... داشته باشه همینطور لنز
سریال بدنه کم رنگ نباشه
پین های باطری خط دار نباشن(یعنی باطری وارد دوربین نشده باشه)
حتما یک حافظه با سرعت بالا وحجم بالا بخرید
دوربین رو تست کنید و باهاش عکس بگیرید
و در آخر به فکر یک لنز خوب باشید برای دوربینتون چون همونطور که جناب نعیمی فرمودند لنز کیت لنز جالبی نیست در ضمن پیرو فرمایش ایشون در مورد لنز 17-70 سیگما باید بگم یک لنز با ارزش هست وفوق العاده شارپ من همون ابتدابه توصیه دوستان فروم عکاسی با دوربینم خریدمش

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
سلام دوست گرامی

به نظر من آفومار هزینه تعمیرات احتمالی رو پیش پیش از مشتری میگیره من خودم از نور نگار خریدم البته نمیخوام برای جایی تبلیغ کنم ولی 70000تومن اضافه برای گارانتی خیلی زیاده حالا شما از هر جایی که میخری . اون هم تو ایران که اصلا گارانتی جا نیفتاده (با یک برچسب :استفاده نادرست آدم رو راهی منزل میکنن)

اما در مورد دوربین حتما دقت کنید که جعبه سریال داشته باشه واون رو با سریال لنز و بدنه دوربین چک کنید
به ویزور نگاه کنید مبادا جای دست یا خش یا... داشته باشه همینطور لنز
سریال بدنه کم رنگ نباشه
پین های باطری خط دار نباشن(یعنی باطری وارد دوربین نشده باشه)
حتما یک حافظه با سرعت بالا وحجم بالا بخرید
دوربین رو تست کنید و باهاش عکس بگیرید
و در آخر به فکر یک لنز خوب باشید برای دوربینتون چون همونطور که جناب نعیمی فرمودند لنز کیت لنز جالبی نیست در ضمن پیرو فرمایش ایشون در مورد لنز 17-70 سیگما باید بگم یک لنز با ارزش هست وفوق العاده شارپ من همون ابتدابه توصیه دوستان فروم عکاسی با دوربینم خریدمش

ممنون از راهنماییهاتون.

پس بنظرتون اون گارانتی متفرقه شاید بیارزه؟ بیینم آفومار اگه مشکلی برای دوربین پیش بیاد و با گارانتی آفومار نباشه، تعمیر میکنه؟ یا میگه فقط دوربینهای گارانتی خودمون رو تعمیر میکنیم؟

پس میشه توی مغازه تست کرد؟

خوب شد گفتید حافظه، حافظه خوب چی بگیرم؟

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون از راهنماییهاتون.

پس بنظرتون اون گارانتی متفرقه شاید بیارزه؟ بیینم آفومار اگه مشکلی برای دوربین پیش بیاد و با گارانتی آفومار نباشه، تعمیر میکنه؟ یا میگه فقط دوربینهای گارانتی خودمون رو تعمیر میکنیم؟

پس میشه توی مغازه تست کرد؟

خوب شد گفتید حافظه، حافظه خوب چی بگیرم؟

شاید تعمیر کنن ولی قطعا مجانی نیست(دقیقا نمیدونم)

نه اجازه تست نمیدن مگر اینکه مطمئن بشن همون رو میخری منظور من این بود دوربینی رو که میخوای بخرید اول تست کن بعد بخر....

راجع به مارکها و ... اطلاعی ندارم که کدوم بهتره... من خودم ترنسند 2گیگ 120X دارم

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
نه اجازه تست نمیدن مگر اینکه مطمئن بشن همون رو میخری منظور من این بود دوربینی رو که میخوای بخرید اول تست کن بعد بخر....

ممنون جناب حاجیخانی، منم منظورم همین بود. اینطوری خوب اول باید حافظه رو بخریم، بندازیم توی دوربین تست کنیم یا اینکه دعا کنیم خود فروشنده کارت حافظه داشته باشه (مستعمل) و برای تست استفاده کنه! درسته؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی یادم رفت بپرسم، دوستانی که 350D دارند برای انتقال عکسها از کابل usb استفاده میکنید یا کارت ریدر؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اون گارانتی هم که یکسال تعویض میده اسمش آساهی هست.
چیکار کنم؟ با چه گارانتی بگیرم؟

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
ممنون جناب حاجیخانی، منم منظورم همین بود. اینطوری خوب اول باید حافظه رو بخریم، بندازیم توی دوربین تست کنیم یا اینکه دعا کنیم خود فروشنده کارت حافظه داشته باشه (مستعمل) و برای تست استفاده کنه! درسته؟
-------------------------------------------------------------------------------------------------------
راستی یادم رفت بپرسم، دوستانی که 350D دارند برای انتقال عکسها از کابل usb استفاده میکنید یا کارت ریدر؟

سلام خدمت دوستان گرامي

دوست و سرور عزيزم جناب حاجيخاني
ممنون از توضيحات کامل و گوياي شما بخصوص تجربه شخصيتون با لنز سيگما که بسيار با ارزشه .

دوست گرانقدرم جناب احسان
منهم در مورد گارانتي با نظر شما و جناب حاجيخاني تا حدودي يعني بيش از 50% موافقم فقط مسئله اينه که تا جاييکه پارسال شخصا سوال کردم (اون موقع هم تفاوت همين حدودها بود) آفومار از پذيرفتن دوربينهايي که شماره سريالشون در بين دوربينهاي واردشده توسط خودشون نيست خودداري ميکنه. در واقع حتي پس از پايان گارانتي و گم کردن دفترچه هم بازهم پشتيباني اونها به اين شکل ادامه داره. توصيه ميکنم باهاشون تماس بگيريد در اين مورد. اگر قبول کنن که اصلا کوچکترين شکي در انتخاب گارانتي ارزونتر نيست چون اين کانن ها ساخت ژاپن هستن و تا حالا نشنيدم از خرابيشون که بخاطر مشکل اوليه باشه.

در مورد انتقال عکسها هم من تا حالا بدون استثنا با اتصال دوربين به يو اس بي اينکارو کردم. دليلش اينه که کارت cf هميچين بگي نگي سفت جا ميره و کانکتورش هم هزارپاست و آفومار هم شکستگي يا کج شدنشون رو خارج از گارانتي ميدونه در ضمن دوربين سرعت انتقال عکسش فوق العاده بالاست و اگر اشتباه نگم usb2.0 highspeed هست (نه فول اسپيد) و اونقدر سريع هست که احساس انتظار کشيدن نداشته باشيد .

من دوربين و کارت رو به شرط گرفتم که اگر بازکردند و مشکل نداشت بردارم. کارتي که گرفتم کانن 1 گيگ هست (در اصل کينگستونه و روش هم اينو نوشته) . نگران نباشيد فقط کمي دقت داشته باشيد همين. نکاتي که جناب حاجيخاني اشاره فرمودند بسيار عالي ميتونه شما رو راهنمايي کنه. در ضمن محل اتصال لنز رو هم چک کنيد حتي بستن يکبار لنز هم اونو خط ميندازه.

ادرادتمند
نعيمي

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
جناب نعیمی جواب سوال صفحه ی قبل رو ندادین :(
مگه قیمت 350 دی 680 تومن نیست ؟

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
سلام
جناب نعیمی جواب سوال صفحه ی قبل رو ندادین :(
مگه قیمت 350 دی 680 تومن نیست ؟

سلام دوست بسيار عزيزم

متاسفانه سوال صفحه پيش رو نديده بودم
در مورد کونيکا مينولتا ماکسوم 5 سوال کرده بوديد. راستش من با اين دوربين يا بهتر بگم اغلب دوربينهاي کونيکا کار نکردم بجز 2 مورد که بد نبودن اما ...
همونطور که مستحضريد کونيکا مينولتا بخش ساخت دوربين عکاسي ديجيتال رو متوقف کرده و سوني پشتيباني از محصولات رو پذيرفته . آيا سوني ايران هم چنين کرده ؟ ميدونيد که سوني حتي در گارانتي محصولات خودش در ايران هم بسيار بد عمل ميکنه و عملا ميبينيد که 20 نوع گارانتي واسه سوني داريم مطمئن باشيد دوربين با مارک کونيکا رو قبول نميکنن مگر اينکه رسما اعلام کنند. به همين دليل برند "کونيکا مينولتا" رو مرده فرض کنيد و از اين نظر خريد يک دوربين با اين مارک با توجه به معلق بودن پشتيباني از اون در آينده تصميم خيلي مطمئني نخواهد بود . از طرفي دوربينهاي کونيکا برخلاف تبليغشون روي لرزشگير روي سنسور هيچوقت از اين نظر امتياز بالايي نداشتن . اگر واقعا به لرزشگير اهميت ميديد لنزهاي IS کانن يا VR نيکون روي dslr هاشون عالين . روي دوربينهاي کامپکت هم فقط پاناسونيک لرزشگير دست و حسابي داره که ميتونيد توي چارتهاي 2003 به بعد ژورنالها ببينيد که فقط همين 3 برند هست و هيچوقت اسمي از کونيکا برده نشد. همونطور که قبلا هم تاکيد کردم در دوربينهاي آماتور و بالاتر فعلا فقط کانن و نيکون بخصوص بخاطر شرايط ايران توصيه ميکنم.

قيمتش رو هم باور کنيد اصلا اصلا خبر ندارم اما اونطور که در پستهاي همين تاپيک خودتون و ساير دوستان نوشتن 350 دي کيت حول و حوش 700 تا 750 هست بسته به گارانتي .

ارادتمند
نعيمي

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب نعیمی خیلی ممنون از توضیحاتتون. پس این آفومار برای گرفتن اون 70 تومن اضافه، دوربینهای خارج از گارانتی خودش رو برای تعمیر قبول نمیکنه! سیاستی که خیلی از نمایندگیها توی ایران در پیش میگیرند تا محصولات رو با قیمت گرونتر بفروشن.

reza1354

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان ممنون از راهنماییهای همیشگیتون ..
دوربین جدید آلفا سونی رو پیشنهاد میکنین که حدود 900000 تومانه یا کانون 350d
جدای از برتری 10 مگا پیکسل سونی نسبت به کانون در مجموع کدوم حرفه ای تره مخصوصا برای عکاسی معماری

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
سلام دوستان ممنون از راهنماییهای همیشگیتون ..
دوربین جدید آلفا سونی رو پیشنهاد میکنین که حدود 900000 تومانه یا کانون 350d
جدای از برتری 10 مگا پیکسل سونی نسبت به کانون در مجموع کدوم حرفه ای تره مخصوصا برای عکاسی معماری

سلام دوست عزيز

اين دو دوربين هيچکدوم حرفه اي نيستند در مورد اين مطلب قبلا در انجمن بحث شده.
http://forum.persiantools.com/t58849.html

فعلا ارزانترين دوربيني که وارد حيطه دوربين هاي prosumer ميشه نيکون d80 هست. d70s و eos20 هم که ديگه توليد نميشن چنين جايگاهي دارن ولي انتخاب بدي نيستن. ترجيحا از محدوده d80 يا eos30 با بالا رو در نظر بگيريد و مقايسه کنيد اگر دنبال محصول حرفه اي هستيد چون dslr هاي پايينتر آماتور هستند و محدوديتهايي دارند

ارادتمند
نعيمي

reza1354

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
از راهنماییتون خیلی ممنون جناب نعیمی ...
من با اینکه رشته درسیم معماریه و 2 واحد عکاسی پاس کردم و سینمای جوان هم رفتم ولی کلی تو این فروم چیز یاد گرفتم که اصلا نمیدونستم ...
از این بابت خیلی خوشحالم ... امیدوارم همیشه موفق و شاد باشین ...
من بعد از راهنماییهای شما و با توجه به بودجه یه canon d 20 سفارش دادم و بیخیال 350 d و a100 sony شدم ..
حالا دیگه خیلی بهتر میدونم که چی انتخاب کردم .:lol:

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
دوستان بحث رو وارد دوربین های حرفه ای کرده اند. کسی که بخواد با بیش از یک ملیون تومان یه دوربین SLR خوب بخره باید حداقل از یک عکاس حرفه ای و با تجربه سوال کنه و نمونه های عکسش رو مقایسه کنه.در ضمن این دوربینها با توجه به قیمتشون اصلا برای استفاده خانگی مناسب نیستند و در صفحه مانیتور و چاپهای اندازه معمول تفاوت بسیار کمی با دوربینهای رده اماتور دارند, و به نظر من نتیجه گیری از این بحث برای خواستاران دوربین SLR اصلا عاقلانه نیست ,ولی این این تاپیک میتونه مرجع بسیار خوبی برای اماتور ها باشه .

بر اساس مقایسه نمونه عکسها و review های مختلف که خوندم چند تا از دوربین های خوب الان رو معرفی میکنم که از خریدن اونها پشیمون نخواهید شد!

دوربین های بسیار کوچک ultra compact ,ه تنظیمات حرفه ای محدودی دارن(تقریبا سایز 7610 nokia!!)

1_Fujifilm FinePix F31fd

2- http://www.dpreview.com/reviews/fujifilmf30/page12.asp fuji film F30 _6 MP_3x zoom

3-canon ixus 800 is_4 zoom_6M

4-canon ixus 850 is_4 zoom_7MP

دوربین های کوچک compact ,که تنظیمات حرفه ای دارن:

1- 7MP_ Canon powershot G6(قدیمی ولی هنوز بی رقیب,هر کی داره خوشا به حالش )

2- canon A710 iS_7MP_6x zoom

3- Canon PowerShot A630 & A640 - 8&10mpix

دوربین های سوپر زوم یا نیمه حرفه ای , که تنظیمات حرفه ای دارن ,بهترین لنز ها رو بین اماتورها دارن , امکان عکاسی واید,تله,ماکرو مشابه حرفه ای با یک لنز.:
1_Fujifilm Finepix S9600 9MPix

2_Fujifilm FinePix S6500fd6MPix

3-Sony CS H2 _12x zoom_6MP

4-canon s3 IS-_ 6 MP_12x zoom

این مقاله رو هم حتما بخونید: طریقه انتخاب یک دوربین دیجیتال مناسب

این دوربین ها اکثرا ژاپنی هستند .

در ضمن قیمت ها در شهرستانها گرونتر از تهرانه. قیمت ها رو هم میتونید اینجا ببینید http://www.digihouse.ir/ (بدلیل اینترنتی بودن حدود 20000 تومان گرونتر از بازاره)

و ویژگی های دوربین رو هم اینجا ببینید http://www.dpreview.com/reviews/specs/Canon/

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
B]اما یک توصیه دوستانه[/B] غیر از sony,canon,fuji چیز دیگه ای نخرید . البته غیر slr ,که در این رده nikon از همشون سره. ولی در اماتور ها nikon گند زده!!
Fuji بدون شک بهترین CCD ها رو داره.

ccd های canonوnikon رو sony میسازه (البته canon رسما اعلام نمی کنه)

CANON هم بهترین طراحی و تنظیمات وسرعت مولتی شات رو داره.

reza1354

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من فکر میکنم حتی در بحث مصارف خانگی تفارت بین دوربینهای حرفه ای و حتی نیمه حرفه ای با آماتورهای 300-400000 تومانی از زمین تا آسمان است ....
من خودم با sony p-72 و canon 350 d از یک مغازه پوشاک در شب و با نور هالوژن عکس گرفتم ...
اکه وفت شد upload میکنم اونوقت حتما میبینین که ..................................

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
از راهنماییتون خیلی ممنون جناب نعیمی ...
من با اینکه رشته درسیم معماریه و 2 واحد عکاسی پاس کردم و سینمای جوان هم رفتم ولی کلی تو این فروم چیز یاد گرفتم که اصلا نمیدونستم ...
از این بابت خیلی خوشحالم ... امیدوارم همیشه موفق و شاد باشین ...
من بعد از راهنماییهای شما و با توجه به بودجه یه canon d 20 سفارش دادم و بیخیال 350 d و a100 sony شدم ..
حالا دیگه خیلی بهتر میدونم که چی انتخاب کردم .:lol:

سلام دوست بسيار عزيزم

از محبت و لطف شما بي اندازه سپاسگزارم اطلاعات من در حدي نيست که شما رو راهنمايي کرده باشم و اتفاقا من هستم که از شما و ساير دوستان بسيار عزيز و دانشمند بسيار آموختم لطف شما رو به حساب بزرگواريتون ميگذارم.

در مورد انتخابتون ميتونم بگم "بهترين" انتخاب رو انجام داديد واقعا بهترين انتخابه و در اين محدوده قيمت مثل يک جواهره و بخصوص eos30 با سنسور بسيار نزديک و صرفا بهبود الکترونيکي عمرش رو طولاني تر کرد و اختلاف قيمتي که با 350 دي داره واقعا ارزشش رو داره و اگر مقايسه اي سرانگشتي با دوربينهاي اين محدوده انجام بدين اختلافات کاملا فاحشه بخصوص که دوربيني prosumer هست نه آماتور.

بهتون صميمانه تبريک ميگم و اميدوارم کلي عکس زيبا و استثنايي باهاش بگيريد و بهترين خاطرات و لحظات شيرين رو با اون ثبت کنيد ميتونيد از همين حالا فکر خريد لنزهاي خوب براش باشيد اول لنز زيبايي که توي همه ريويوها روش ميبينيد و کيت special edition کانن در آمريکا با اون لنز بوده 17-85 IS هست .

بازم تبريک ميگم

ارادتمند
نعيمي

LEnIn+$

کاربر فعال
لایک‌ها
0
من فکر میکنم حتی در بحث مصارف خانگی تفارت بین دوربینهای حرفه ای و حتی نیمه حرفه ای با آماتورهای 300-400000 تومانی از زمین تا آسمان است ....
من خودم با sony p-72 و canon 350 d از یک مغازه پوشاک در شب و با نور هالوژن عکس گرفتم ...
اکه وفت شد upload میکنم اونوقت حتما میبینین که ..................................

مسلما هیچ وقت لذت عکاسی دوربین slr رو نمیتوان با یک دوربین خانگی تجربه کرد.ولی اگر از تنظیمات حرفه ای و وسایل جانبی دوربین های اماتور استتفاده کنید عکاسی با اون هم لذت بخش میشه,البته یه حسن دیگه هم داره...
من چند سال پیش دوربین نگاتیوی نیکونم رو با یهnikon d70 عوض کردم ,ولی بدلیل گندگی اون و اینکه اکثرا همراهم نبود خیلی از صحنه های عالی رو از دست دادم ,فروختمش و با پولش یه A95 ویه دوربین فیلمبرداری دیجیتال خریدم .
تنها تفاوت اساسی این دو دوربین ضعف شدید A95 درایزوی400 ونوردهی در شب است.که اون هم با استفاده از یه پایه کوچولو تا حد زیادی رفع میشه.البته با توجه به این که قیمت D70 ,تقریبا 700000 تومان بیش از A95هست .
ولی, آره قبول دارم دوربین slr یه چیز دیگس.:rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:

بالا