برگزیده های پرشین تولز

چه دوربینی بخرم ؟؟؟؟ (تاپیک اختصاصی خرید دوربین)

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
سلام
ظاهرا دوست عزسز به پستهای قبلی جناب نعیمی دقت نکردید:( لنز کيت 350D ميشه گفت نوعي اشانتيونه بماند که من يکساله خريدمش و به اميد خريد لنز مورد علاقم که هيچوقت پولم بش نرسيد با همين دارم سر ميکنم .)منظور از لنز کیت لنزی هست که همراه دوربین معرفی میشه و وبر ای این دوربین زیاد جالب هم نیست اما در مورد سوال شمال اصولا یکی از تفاوتهای اساسی اس ال ار با کامپکتها و اس ال ار لایکها همین قابلیت تعویض لنزه چون دامنه فعالیت عکاس رو وسیعتر میکنه حالا ممکنه مثلا یه نفر احتیاج به لنز تله زوم نداشته باشه و همین لنز جواب کارش رو بده بحثی سوای قضیه است والبته بحث بودجه هم خیلی مهمه وگر نه مطمئن باشید تمام کسانی که اس ال ار دارند کوله باری پر از لنز رو همراهشون داشتنودوربینهای اس ال ار از لحاظ فوکوس و تقریبا همه موارد در عکس نهایی سر تر از کامپکتها هستند (دقیقتر ) از نظر زوم و بزرگنمایی هم بستگی به لنز داره واینکه دوربینهای کامپکت برای مصارف عمومی ساخته شدند( مصارف خانوادگی)به همین دلیل یک سری تعاریفی از قبل برای دوربین شده که عکسهای قابل قبولی بگیره مثلا سچوریشن زیاد ولی در اس ال ار ها همه چیز دستی هست و با گستره امکانات بیشتر اتنخاب نوع عکس رو عکاس تعریف میکنه

darya_s

کاربر فعال دوربین دیجیتال
کاربر فعال
لایک‌ها
5
ممنون آقای حاجیخانی، ممنون از توضیحتون و ببخشید که من سوادم پایین هست!

در مورد 350D میخواستم بپرسم:
کنار لنز S3 Is نوشته که 12X Optical Zoom ولی کنار لنز 350D هیچی ننوشته، جریان چیه، Optical Zoom نداره؟
همچنین کنار لنز بعضی از دوربینهای کانن نوشته Canon Lens made in Japan اما کنار لنز 350D ننوشته، این لنزها چه فرقی با هم دارند؟

و یک سوال دیگه، Normal focus range دوربین 350D چقدر هست، توی مشخصات سایت dpreview نبود.
Zoom wide و Zoom Tele اون چی؟
ببخشید که حسابی سرتون رو درد میارم با این سوالهای ابتداییم، و ممنون.

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
ممنون آقای حاجیخانی، ممنون از توضیحتون و ببخشید که من سوادم پایین هست!

در مورد 350D میخواستم بپرسم:
کنار لنز S3 Is نوشته که 12X Optical Zoom ولی کنار لنز 350D هیچی ننوشته، جریان چیه، Optical Zoom نداره؟
همچنین کنار لنز بعضی از دوربینهای کانن نوشته Canon Lens made in Japan اما کنار لنز 350D ننوشته، این لنزها چه فرقی با هم دارند؟

و یک سوال دیگه، Normal focus range دوربین 350D چقدر هست، توی مشخصات سایت dpreview نبود.
Zoom wide و Zoom Tele اون چی؟
ببخشید که حسابی سرتون رو درد میارم با این سوالهای ابتداییم، و ممنون.

ببین دوست عزیز چرا اپتیکال زوم داره ولی بستگی به نوع لنزی که داره تغییر میکنه مثلا لنز 18-55 از تقسیم عدد 55 بر 18 که حدود 3 میشه این یعنی زو م اون لنز 3X هست همینطور S3IS که لنزش36-432 هست که از تقسیم این دو عدد 12 به دست میاد
واینکه لنز کیت 350 دی تایوانی هست واینکه اگر بخوای یه لنز مثلS3IS برای 350 دی بخری باید 4برابر S3IS پول خرج کنی

در مورد سوالتون راجع به Normal focus range اگر منظورتون دامنه فوکوس هست باید بگم قابلیت فوکوس هفت نقطه ای داره وگرنه در این مورد اطلاعاتم کامل نیست

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
واینکه لنز کیت 350 دی تایوانی هست واینکه اگر بخوای یه لنز مثلS3IS برای 350 دی بخری باید 4برابر S3IS پول خرج کنی
ببخشید که من اینقدر اطلاعاتم پایین هست ولی من فکر میکنم که منظور از "لنز کیت" رو نفهمیدم!! یعنی همون لنزی که روی خود دوربین هست و باهاش دوربین فروخته میشه یا معنی دیگری داره؟
اگرمنظور همون لنزی که روی خود دوربین هست و باهاش دوربین فروخته میشه، هست؛ این تایوانی بودنش چقدر روی کیفیت تاثیر میذاره و الان تفاوت لنز تایوانی و ژاپنی چقدر هست، محسوس هست؟

در مورد focus range هم اندازه ای است که با mm مشخص میشود و مثلا برای S3IS این اندازه 50mm هست. اما در مشخصات 350D به آن اشاره نشده است.

ببین دوست عزیز چرا اپتیکال زوم داره ولی بستگی به نوع لنزی که داره تغییر میکنه مثلا لنز 18-55 از تقسیم عدد 55 بر 18 که حدود 3 میشه این یعنی زو م اون لنز 3X هست همینطور S3IS که لنزش36-432 هست که از تقسیم این دو عدد 12 به دست میاد
چطوریه که اپتیکال زوم 350D سه هست و برای S3Is دوازده هست؟ من متوجه نمیشم این تفاوت بخاطر چی هست و آیا مقدار زوم 3 یعنی امکان زوم کمتری وجود دارد یا بعلت تفاوت لنزهای 350D و S3Is نتیجه زوم دو تا دوربین با هم یکی خواهد شد؟
یعنی چون 350D دوربین حرفه ای تری محسوب میشود، انتظار این است که کاربر آن از انواع لنزها برای حالات مختلف زوم استفاده کند و بنابراین خود لنز موجود روی دوربین، کارایی کمتری از لنز مثلا S3Is دارد؟ یعنی بطورکلی لنز S3Is کاملتر از لنز 350D هست؟
باز هم بیسوادی منو ببخشید و ممنون از توضیحاتتون.

پی نوشت: فکر کنم سوالم خیلی ابتدایی هست، نه؟ چون کسی جوابم رو نمیده. ولی باور کنید توی این مدت که دنبال دوربین بودم، کلی مطلب یاد گرفتم.

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
ببخشید که من اینقدر اطلاعاتم پایین هست ولی من فکر میکنم که منظور از "لنز کیت" رو نفهمیدم!! یعنی همون لنزی که روی خود دوربین هست و باهاش دوربین فروخته میشه یا معنی دیگری داره؟
اگرمنظور همون لنزی که روی خود دوربین هست و باهاش دوربین فروخته میشه، هست؛ این تایوانی بودنش چقدر روی کیفیت تاثیر میذاره و الان تفاوت لنز تایوانی و ژاپنی چقدر هست، محسوس هست؟

در مورد focus range هم اندازه ای است که با mm مشخص میشود و مثلا برای S3IS این اندازه 50mm هست. اما در مشخصات 350D به آن اشاره نشده است.

چطوریه که اپتیکال زوم 350D سه هست و برای S3Is دوازده هست؟ من متوجه نمیشم این تفاوت بخاطر چی هست و آیا مقدار زوم 3 یعنی امکان زوم کمتری وجود دارد یا بعلت تفاوت لنزهای 350D و S3Is نتیجه زوم دو تا دوربین با هم یکی خواهد شد؟
یعنی چون 350D دوربین حرفه ای تری محسوب میشود، انتظار این است که کاربر آن از انواع لنزها برای حالات مختلف زوم استفاده کند و بنابراین خود لنز موجود روی دوربین، کارایی کمتری از لنز مثلا S3Is دارد؟ یعنی بطورکلی لنز S3Is کاملتر از لنز 350D هست؟
باز هم بیسوادی منو ببخشید و ممنون از توضیحاتتون.

پی نوشت: فکر کنم سوالم خیلی ابتدایی هست، نه؟ چون کسی جوابم رو نمیده. ولی باور کنید توی این مدت که دنبال دوربین بودم، کلی مطلب یاد گرفتم.

اول عذر خواهی که پاسختون دیر شد
2-بله منظور از لنز کیت همونیست که با دوربین فروخته میشه
3- در مورد فوکوس رنج اگر منظورتون فوکوس ماکرو هست باید بگم باز هم به لنز بستگی داره یعنی s3is تا 5 سانت اجازه فوکوس میده و اگر بیشتر به سوژه نزدیک بشید ممکنه در وضوح یابی اختلال ایجاد بشه
4- باز هم تاکید میکنم برتری یک slr نسبت به یک کامپکت و.. قابلیت تعویض لنز هستش
5- پرسیدن عیب نیست ندانستن...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
اول عذر خواهی که پاسختون دیر شد
2-بله منظور از لنز کیت همونیست که با دوربین فروخته میشه
3- در مورد فوکوس رنج اگر منظورتون فوکوس ماکرو هست باید بگم باز هم به لنز بستگی داره یعنی s3is تا 5 سانت اجازه فوکوس میده و اگر بیشتر به سوژه نزدیک بشید ممکنه در وضوح یابی اختلال ایجاد بشه
4- باز هم تاکید میکنم برتری یک slr نسبت به یک کامپکت و.. قابلیت تعویض لنز هستش
5- پرسیدن عیب نیست ندانستن...

جناب حاجیخانی، خیلی ممنون از جوابتون.
اگر به لحاظ مالی امکان خرید لنز رو نداشته باشیم، آیا لنز خود s3 Is کارایی بیشتری از لنز کیت 350D دارد؟

kamyar hajikhan

Registered User
لایک‌ها
0
جناب حاجیخانی، خیلی ممنون از جوابتون.
اگر به لحاظ مالی امکان خرید لنز رو نداشته باشیم، آیا لنز خود s3 Is کارایی بیشتری از لنز کیت 350D دارد؟

کیفیت بهتر زوم بهتر وسرعت فوکوس بهتری نسبت به لنز 18-55 داره

وبستگی به فرد مصرف کننده...

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
تصمیم گیری خیلی سخته. من یک عکاس حرفه ای نیستم ولی با توجه به سنسور 350D، کیفیت عکسهای نور کم این دوربین بنطرم خیلی خوب آمد. پول خریدن لنز هم ندارم و باید با لنز روی دوربین سر کنم. کارم هم خاص نیست، عکسهای خانوادگی و دوستانه و البته عکاسی از طبیعت. حالا موندم بین 350d و احتمالا S3 Is و البته اگر دوستان دوربین دیگری پیشنهاد دارند. در ضمن قیمت 350D هم برایم زیاد است و باید دلیل خوبی داشته باشم تا اینقدر هزینه کنم.
میدونم خودم باید تصمیم بگیرم، اما دوستان با شرایط من چی پیشنهاد میکنند؟

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,527
من مي خوام يه دوربين 400 هزار توماني از سري W سوني بخرم به نظرتون خوبه؟

hsn

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
374
من مي خوام يه دوربين 400 هزار توماني از سري W سوني بخرم به نظرتون خوبه؟

من تازه یه دبلیو70گرفتم 7.2مگاپیکسله و چون یه کامپکت جمع و جور میخواستم که کارای ضروری و روزمره ام رو راه بندازه خیلی راضیم......خیلی جمع و جوره.....کیفیتش هم خوبه

phoyo_live

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
13
دوستان گل مقایسه شما عزیزان از پایبست اشکال داره چرا ؟؟!! چون شما دارید سری اولترا زوم رو با دی اس ال ار مقایسه میکنید و این یعنی بزرگترین اشتباه ممکن. باز چرا ؟؟!! چون دی اس ال ار یعنی سرعت فوکاس ، سرعت fps ،سرعت ذخیره بالا ، قدرت ایزوی بالا ، سرعت شاتر نامحدود ، امکان تعوصی لنز ، سایز سنسور ، دینامیک رنج بالا ، بدنه محکم و مقاوم، استفاده از امکانات حرفه ای برای دوربین مثل انواع فیلترها و بهترین فلاشها و نرم افزار مناسب و سریع و خیلی چیزای دیگه که تو بحث اولترا زوم اصلا" نمیگنجه . من به شما d50 رو پیشنهاد میدم با قیمت کمتر و سایز سنسور بهتر و دومین دینامیک رنج بین تمام دوربینهای دیجیتال و همینطور لنز عالی ، یه انتخاب مناسبه. که درکنار صرفه جویی که میشه میتونید یه لنز 90-200 یا 35 -200 هم بخرید.

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
دوستان گل مقایسه شما عزیزان از پایبست اشکال داره چرا ؟؟!! چون شما دارید سری اولترا زوم رو با دی اس ال ار مقایسه میکنید و این یعنی بزرگترین اشتباه ممکن. باز چرا ؟؟!! چون دی اس ال ار یعنی سرعت فوکاس ، سرعت fps ،سرعت ذخیره بالا ، قدرت ایزوی بالا ، سرعت شاتر نامحدود ، امکان تعوصی لنز ، سایز سنسور ، دینامیک رنج بالا ، بدنه محکم و مقاوم، استفاده از امکانات حرفه ای برای دوربین مثل انواع فیلترها و بهترین فلاشها و نرم افزار مناسب و سریع و خیلی چیزای دیگه که تو بحث اولترا زوم اصلا" نمیگنجه . من به شما d50 رو پیشنهاد میدم با قیمت کمتر و سایز سنسور بهتر و دومین دینامیک رنج بین تمام دوربینهای دیجیتال و همینطور لنز عالی ، یه انتخاب مناسبه. که درکنار صرفه جویی که میشه میتونید یه لنز 90-200 یا 35 -200 هم بخرید.

خیلی ممنون از راهنماییتون. ولی چند تا سوال داشتم:
قیمت D50 چند هست مگه؟
توی ریویو D50 توی نمودار مقایسه نویز در ایزوهای مختلف نویز D50 از 350D کمتر است اما در مقایسه عکسها، بنظرم عکسهای 350D بهتر هستند. بخصوص تصویر دوم و سوم وچهارم، نظرتون چیه؟

ممنون

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
خوب من اینجا داره سوالهایم زیاد میشه!
D70s چه فرقی با D70 و ایندو چه فرقی با D50 دارند؟

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
خوب من این D50 رو قیمت کردم، قیمتش مثل 350D هست!

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
خوب من اینجا داره سوالهایم زیاد میشه!
D70s چه فرقی با D70 و ایندو چه فرقی با D50 دارند؟

سلام دوست گلم

با اومدن d80 روي d70 خط بکشيد چون نسبتا گرونه و با انتخاب d50 چيز زيادي رو از دست نميديد در واقع d70s دوربين بسيار خوبيست اما ديگه به اين قيمت نميارزه. مقايسه d70 و d70s در انجمن اگر بگرديد هست ولي بطور خلاصه تفاوت ايندو در ويزور d70s با امکانات بيشتر فوکوس بهتر و سريعتر ال سي دي بزرگتر و بهينه سازي هاي جزيي است و عملا يک دوربين هستند . مقايسه D70 با d70s و d50 رو اينجا ببينيد . همونطور که مشاهده ميکنيد به نسبت قيمت d50 فوق العاده دوربين خوبي است و نسبت کارايي به قيمت بهتري داره تنها ايرادش اگر بشه ايراد گفت استفاده از کارتهاي sd بجاي cf و عدم پشتيباني از ميکرودرايو است که الان sd بالاي 2 گيگابايت سخت پيدا ميشه اما واقعا محدوديت شديدي نيست .

d50 مقايسش با 350d سخت نيست . در مقايسه بدنه صرف d350 کمي امکانات بيشتر تصوير کمي بهتر نويز کمي کمتر رنگهاي بهتر و شايد بگم کانني تر و در مجموع دوربين نسبتا بهتري است و در سطح بالاتري هم قرار ميگيره . اما در عمل اگر بخوام يک عيب بزرگ از 350 بگيرم هندلينگ افتضاحشه که حداقل من مجبورم دوربين رو کف دستم بگيرم چون مينياتوريه البته هيکل منهم مجرمه! d50 خيلي خوش دست تره. وقتي کيت ها رو مقايسه ميکنيد وضع فرق ميکنه . لنز نيکور کيت d50 لنز آبرومنديه که هر دو انتهاي زوم و وايدش قابل استفادست . شارپه و عملا يک لنز واقعيه. لنز کيت 350 برعکس فوق العاده بده . دو انتهاي زوم و وايدش به شدت بارلينگ دارن به شکلي که در 18 عملا صورت رو شبيه آينه هاي خنده عکس ميگيره و ماکروش بدتر از اينه . به تجربه خودم بين 25 30 از وايد تا حداکثر 50 زومش قابل استفادست . شارپنسش رو من از 5 بهش 2 ميدم در دياف هاي باز به شدت تار ميشه تنها نکته مثبتش فوکوس نسبتا سريعشه . عملا بايد عين خط کشاي قديمي مهندسي درجاتي رو که باهم سازگارن حفظ بشين! d50 داراي لنزش بسيار لنز خوبيست نميگم در حد لنزهاي پروفشنال نيکور هست اما لنزي است که بصورت مجزا هم قابل خريد بوده نه مثل لنز کانن تايواني و صرفا يک اشانتيون. قيمتش هم جالبه لنز کيت کانن حدود 40 دلار قيمت داره!!! در واقع اگر از 350 عکسي رو ميخوايد که اين دوربين قابل به گرفتنشه بايد يک لنز هم واسش بگيريد. اما اونقدر هم نگرانتون نکنم که فکر کنيد تو جعبش بجاي لنز يک قوطي حلبيه! من الان يکساله با همين لنز سر ميکنم اما هر عکس کلي روتوش و صاف و صوف کردن ميخواد که اعصاب خورد کنه.

به نظرم فقط و فقط اگر مطمئنيد لنز ديگري نخواهيد خريد اونوقت d50 بهترين انتخابه مسلما d80 عاليه و ديگه شک نداريد که از هردو بهتره اما d70 به صرفه نيست ديگه . اگر احتمالي براي خريد لنز در آينده ميديد و حاضريد يک dslr مينياتوري با پلاستيکي و خط افتادني ترين بدنه دنيا رو نگهداري کنيد اونوقت در خريد 350 شک نکنيد . با اومدن 400 هم چندان ارزانتر نخواهد شد تجربه eos300 اينو نشون ميده چون افت قيمتش رو کرده. در ضمن لنزهاي خوب غير کانن هم با قيمت مناسبتر واسش هست جناب حاجيخاني يک جفت از اين لنزها رو دارن و اميدوارم برامون در موردشون بنويسن عکسهاشون که واقعا شارپه.

ارادتمند
نعيمي

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
جناب نعیمی، واقعا ممنون از توضیح کاملتون. حقیقتش اینکه با دیدن قیمت D50 که مثل 350D بود و پرسیدن نظر یکی دو نفر که مشخصات و عکسهای دو دوربین رو دیده بودند، تصمیمم روی 350d شد. بنظر خودمم هم عکسهای 350d بهتر بودند. (با توجه به یکسان بودن قیمت)
خط افتادن بدنه هم حالا خیلی مهم نیست و سعی میکنم ازش مواظبت کنم.
در مورد خوشدست نبودنش هم توی فرومها خونده بودم. دستم که گرفتم توی مغازه، بنظرم خیلی بد نیومد، خوب البته در حد 1 دقیقه بود. ولی منظورتون رو از اینکه گفتید مجبورید کف دستتون بگیرید، متوجه نشدم.

حالا قیمت یک لنز حسابی برای این 350D (مثل لنز خودش) چنده؟ و آیا هست توی ایران؟
توی سایتهای خارجی دیدم که میشه این دوربینها رو بدون لنز کیتشون خرید و قیمت لنز ازش کم میشه. توی ایران نمیشه، نه؟

باز هم ممنون از توجه و کمکتون.

------------------------------------------------------------------------------
در مورد اینکه این 350D از کجا بخرم هم دوستان راهنمایی کنند. گارانتی هم داره؟ چه شرکتی؟ فروشگاه خود کانن که فکر کنم گرون میده (توی بلوار کشاورز). امیدوارم تا آخر ماه بتونم با راهنماییهای شما دوستان بخرم.

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
جناب نعیمی، واقعا ممنون از توضیح کاملتون. حقیقتش اینکه با دیدن قیمت D50 که مثل 350D بود و پرسیدن نظر یکی دو نفر که مشخصات و عکسهای دو دوربین رو دیده بودند، تصمیمم روی 350d شد. بنظر خودمم هم عکسهای 350d بهتر بودند. (با توجه به یکسان بودن قیمت)
خط افتادن بدنه هم حالا خیلی مهم نیست و سعی میکنم ازش مواظبت کنم.
در مورد خوشدست نبودنش هم توی فرومها خونده بودم. دستم که گرفتم توی مغازه، بنظرم خیلی بد نیومد، خوب البته در حد 1 دقیقه بود. ولی منظورتون رو از اینکه گفتید مجبورید کف دستتون بگیرید، متوجه نشدم.

حالا قیمت یک لنز حسابی برای این 350D (مثل لنز خودش) چنده؟ و آیا هست توی ایران؟
توی سایتهای خارجی دیدم که میشه این دوربینها رو بدون لنز کیتشون خرید و قیمت لنز ازش کم میشه. توی ایران نمیشه، نه؟

باز هم ممنون از توجه و کمکتون.

------------------------------------------------------------------------------
در مورد اینکه این 350D از کجا بخرم هم دوستان راهنمایی کنند. گارانتی هم داره؟ چه شرکتی؟ فروشگاه خود کانن که فکر کنم گرون میده (توی بلوار کشاورز). امیدوارم تا آخر ماه بتونم با راهنماییهای شما دوستان بخرم.

سلام دوست بسيار عزيزم

1. در مورد مقايسه بله همينطوره و اينو از مقايسه عکسهايي که همزمان با هم با دوربين گرفته شده خدمتتون ميگم البته تفاوت اونقدري نيست که مثلا بشه گفت اختلاف زياديه ولي هست و محسوسه و EOS350 واقعا عکسهاي بهتري ميگيره حتي با همين لنز خيلي بدش.

2. بله دقيقا اگر مواظب باشيد کاملا سالم ميمونه فقط خيلي زود کثيف ميشه بدنش پلاستيک زبر و نسبتا بي کيفيت است .

3. راستش منهم در فروم خواندم و زياد جدي نگرفتم اما حالا پشيمونم. دوربين بصورت درست بايد گريپ در يک دست طوري قرار بگيره که اگر دست ديگه رو رها کنيد بازهم ساکن بمونه و انگشت اشاره روي شاتر و شست روي سلکتور پشت قرار بگيره . مشکل من اينه که در تمام بخش ها انگشت زيادي ميارم و همش مجبورم دستم رو جابجا کنم خيلي واسم کوچکه بخصوص فاصله بين گريپ و لنزش . منم به اجبار دوربين رو کف دست چپم ميگيرم گاهي که دست راستم براي جابجا کردن و تغيير منوها راحت باشه بعدش تازه زوم رو تنظيم ميکنم. دردسره . عيب وحشتناک اين روش اينه که فريم هاي عمودي تقريبا از بين عکسهاي من حذف شدن و اين در آلبوم کاملا مشخصه چون گرفتن اين دوربين به شکل عمودي با اون گريپ افتضاح به معجزه نياز داره . البته ميگم هيکل منهم مجرم اصليه و مثلا يک خانم واقعا از خوشدستي اون لذت ميبره . البته يک دليل هم گريپ فوق العاده عالي دوربين آنالوگمه که بدعادتم کرده. به هر حال توصيه جدي ميکنم قبل از خريدن 350 يا 400 بدنشون مشترکه حتما دست بگيره و امتحان کنيد.

4. بله دوست گلم تمام لنزهاش در ايران هست چون لنزهاي سري EF-S بهش ميخوره که بين تمام APS هاي کانن مشترکه و به يمن EOS20 بسيار پرفروش تمامشون هست . تامرون هم اصلا فقط لنز ديجيتال براي اين قطع ميزنه و سيگما هم لنزهاي خوبي داره . لنز جالب ميخوايد که مجبور نباشيد عوضش کنيد EF 28-300/3.5-5.6L IS USM که از هر نظر عاليست اما دور از دسترس براي من بخاطر هزينش . لنز بسيار مورد علاقه من EF-S 17-85/4-5.6 IS USM هست که کيفيت بسيار خوب و سرعت مناسبي داره البته فعلا تصميم گرفتم يک EF 28-135/3.5-5.6 IS USM
بگيرم يا يک سيگما 17-70 که اونهم لنز خوبيست .

فرموديد لنز حسابي براي EOS350 مثل لنز خودش ؟ شوخي ميکنيد احتمالا. لنز خودش ارزانترين لنز کانن بطور مطلق هست و قيمتش هم 40 دلاره . در ايران من هرچي 350 ديدم کيت بوده که بسيار هم خوبه چون با همه عيوبش براي 40 هزار تومن لنز خوبيست . قيمت لنز حسابي هم مثل همون EF 28-300/3.5-5.6L IS USM حدود 50 برابر اينه!

5. من آبان سال گذشته از کانن در ورودي مجتمع کامپيوتر پايتخت خريدم 900 تومان با يکسال گارانتي آفومار و هرچيم اصرار کردم آخرش فقط 1000 تومن تخفيف داد . با cf يک گيگ و کيف که هنوزم مال خودش پيدا نيشه شد 1 ميليون الان فکر کنم خيلي ارزونتر شده . به هر حال اون موقع گارانتي نورنگارش حدود نود و دو سه تومن ارزونتر بود اما من جرئت نکردم . آفومار به نظرم مطمئن تر مياد در ورود جنس و گارانتيش اما در اين زمينه هيچوقت توصيه اين نکردم حتي زماني که دوست بسيار نازنينم جناب حاجيخاني در صدد خريد بودن چون خيلي از دوستانم هم نورنگار گرفتن طي سال گذشته و هيچ مشکلي هم نداشتن اختلاف قيمت هم معمولا معني داره.

اما بطور خلاصه بگم انتخاب بسيار خوبي کرديد و مطمئنا پشيمون نخواهيد شد.

ارادتمند
نعيمي

darya_s

کاربر فعال
لایک‌ها
5
واقعا ممنون جناب نعیمی از پاسخ دقیقتون. فقط یک سوال، این عکسهای نمونه سایت dpreview معلوم نیست که با لنز کیت 350d گرفته شده اند یا نه، درسته؟

در مورد حدود قیمت لنز هم که بخوام جداگانه بگیرم، من خیلی توی باغ نیستم:
لنز جالب ميخوايد که مجبور نباشيد عوضش کنيد EF 28-300/3.5-5.6L IS USM که از هر نظر عاليست اما دور از دسترس براي من بخاطر هزينش
اینکه حتما قیمتش خیلی بالاست.

لنز بسيار مورد علاقه من EF-S 17-85/4-5.6 IS USM هست که کيفيت بسيار خوب و سرعت مناسبي داره
قیمت این یکی در چه حدی است؟

و اینکه تصمیم برای خریدش گرفتید چطور؟
البته فعلا تصميم گرفتم يک EF 28-135/3.5-5.6 IS USM
بگيرم يا يک سيگما 17-70 که اونهم لنز خوبيست .

باز هم خیلی ممنون از توجه و وقتتون و همچنین دقت نظرتون و ببخشید که خیلی مزاحمتون شدم.

athlon64x2

Registered User
لایک‌ها
23
واقعا ممنون جناب نعیمی از پاسخ دقیقتون. فقط یک سوال، این عکسهای نمونه سایت dpreview معلوم نیست که با لنز کیت 350d گرفته شده اند یا نه، درسته؟

در مورد حدود قیمت لنز هم که بخوام جداگانه بگیرم، من خیلی توی باغ نیستم:

اینکه حتما قیمتش خیلی بالاست.

قیمت این یکی در چه حدی است؟

و اینکه تصمیم برای خریدش گرفتید چطور؟

باز هم خیلی ممنون از توجه و وقتتون و همچنین دقت نظرتون و ببخشید که خیلی مزاحمتون شدم.

سلام دوست گلم

شما محبت داريد اميدوارم بتونم کمک کوچکي کنم گرچه خودتون تصميم اوليه بسيار بجا و مناسبي گرفتيد و تنها کاري که ميتونم بکنم مطمئن کردن شما از تصميمتونه

قيمت اول لنز فلورايت 2 ميليون و هفتصد هزاره اما اگر از دبي بگيريد حدود دو هزار و چهارصد و خورده اي دلار درمياد در زمره لنزهاي کلاس 1 کانن هست

قيمت لنز EF زوم 135 پانصد تا پانصد و پنجاه هزار اما مشکلش ca نسبتا بيشتر از دوتاي ديگست کلا از نظر کيفيت جزو لنزهاي متوسط به بالاي کانن حساب ميشه در واقع درسيستم امتيازدهي لنزهاي کانن 3 هست.

لنز EF-S لنز بسيار شارپي است . عکس هايي که درسايت ها ميبينيد عمدتا با اين لنز گرفته ميشن چون اغلب تست کنندگان دوربين اصليشون EOS20 هست يا حداقل يکي دم دستشون هست و اين لنزي است که در پکيجهاي آمريکايي و ژاپني eos20 قرار داره و کيفيت عکسهاش هم با اينکه فلورايت نيست عاليه. در رده 2 قرار داره. قيمتش بين 650 تا 700 هزاره بسته به فروشنده . ارزانترين جا من کانن خيابان وليعصر روبروي پارک ساعي ديدم.

در مورد لنزهاي سيگما اگر دوست و سرور عزيزم جناب حاجيخاني لطف کنند و تجربشون رو بنويسند بسيار عاليه . من با اين لنز 17-85 کانن روي eos10 خيلي کار کردم و بي اغراق تمام دياف ها در در تمام فواصل کانوني دوربين بسيار خوب و شارپ هستند و حتي در بدتر ترکيب هم شارپي تصوير بهتر از اونيه که با لنز کيت در مياد.

ارادتمند
نعيمي

enikon

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام
در مورد لنز ها توی سایت عکاسی بحث زیادی شده (لنز های با ارزش) که العان خرابه سایت
من هم تمام صفحات این قسمت رو دارم اگه میخواهید از اینجا http://www.box.net/public/mb74hoaan0 دانلودش کنین
امیدوارم موثر باشه
و اما در مورد انتخاب دوربین بین 350 و دی50 از نظر نویز در ایزو های بالا + نوردهی طولانی مدت فرق بین این دو دوربین زیاد هست و این برتری ماله 350 هست / به طوری که اگر به عکاسی از شب و ستاره ها علاقه دارید 350 نسبت به دی 50 انتخاب بهتری هست

ولی یه سوال هم من داشتم جناب نعیمی : نظرتون راجع به Konica Minolta MAXXUM 5D چی هست با توجه با قیمت پایینش و لرزشگیر روی سنسور که خیلی موثره :f34r:

بالا