برگزیده های پرشین تولز

چگونه به سرعت پولدار شویم؟

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
در ایران: دلالی

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
در ایران: دلالی
البته همون دلالی از خیلی کارها سخت تره و همه نمیتونن انجامش بدن شما نگاه نکن تو 3 سال اخیر همه چی 3 برابر شده همیشه که اینجوری نیست تازه در همه جای دنیا دلال وجود داره

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
البته همون دلالی از خیلی کارها سخت تره و همه نمیتونن انجامش بدن شما نگاه نکن تو 3 سال اخیر همه چی 3 برابر شده همیشه که اینجوری نیست تازه در همه جای دنیا دلال وجود داره
درسته دلالی در همه جای دنیا وجود داره و هیچ مشکلی هم باهاش ندارن حالا نمیدونم چرا فقط توی ایران بده .
دلالی یعنی کاری رو انجام بدی و پورسانت بگیری . مثلا معامله جوش بدی و خریدار رو به فروشنده وصل کنی.اصلا هم آسون نیست.
بعضیا فکر میکنن دلالی یعنی پول بزاری و یه چیزی بخری بعد با سود بفروشی , این سرمایه گذاری هستش .توی همین قوانین این تالار هم اومده و کاملا توضیح داده که صحیح هم هست.
حالا اینکه دلالی یعنی چی خدا میدونه! توی همین pt طرف میگه اینقد پول دارم چیکار کنم میگن دلالی . بر اساس تعریف بالا دلالی یعنی بدون سرمایه پس سرمایه نمیخواد .
حالا اصلا فرض هم بکنید دلال یعنی کسی که یه چیزی رو بخره و بعد گرون تر بفروشه , در این صورت آخه اینکه چیرو از کجا , کی و از چه کسی بخری و کی و به چه کسی و کجا بفروشی مهمه! مثلا میگن دلال های میوه فلان قدر سود میکنن و کشاورز هیچی.البته اینجا هم دلال معنی نداره ولی ما هم به غلط استفاده میکنیم.خوب کسی جلوی همون کشاورز رو نگرفته پس چرا اینکارو نمیکنه؟! خوب بخاطر سختیه این کاره و این کارا از عهده هر کسی بر نمیاد و یه سری پیشنیاز ها داره مثل سرمایه + تجربه + اعتبار + سابقه + روابط + وقت و ... . کشاورز چون این شرایط رو نداره و یا داره ولی دوس نداره انجام بده پس انجام هم نمیده.
بعضی از کاربر ها به من توی این تاپیک ایراد گرفتن و گفتن تو دلالی و باعث افزایش قیمت ملک میشی!
خوب من در ازای کاری که انجام میدم (زحمتی که میکشم) وجهی رو دریافت میکنم و حقم هم هست.سر کسی رو هم کلاه نمیزارم و یا اینکه بخوام به دروغ معامله ای رو جوش بدم.پس این پولی هم که میگیرم پاکه. بعد یکی از همین کاربرا گفت که این پولی که میگیری قیمت ملک رو اظافه میکنه! توضیح زیر رو لطفا بخونید:
هر کسی در ازای کاری که انجام میده پول میگیره.کارگر ساختمونی در ازای کار پول میگیره.کارخونه دار مواد اولیه رو میگیره و تبدیل میکنه و در ازای کار و خواب سرمایه اش یه چیزی روش میکشه بعد میفروشه به سازنده . مهندسین (دفاتر مهندسی و ناظر و ...) پول دریافت میکنن کار میکنن.تولید کننده مواد اولیه , مواد خام رو یا استخراج میکنه یا دوباره از که کارخونه دیگه میخره و .... .
پس میبینید از مواد اولیه تا رسیدن دست فروشنده ملک هر کسی یه چیزی روش میکشه که خونه متری x میلیون میشه و ما هم دست آخر یه وجهی رو میگیریم و میفروشیم . پس همونطور که هیچکی مفتی کار نمیکنه ما هم نمیکنیم.
در مورد زحمت هم هر کسی یه زحمتی میکشه,کارگر یدی , مدیر کارخونه مدیریتی , مهندس دانش , فروشنده (دلال) فروش . درسته هیچ وقت فشاری که به کارگر وارد نمیشه به بقیه وارد نمیشه و از اون طرف هم فشاری که به بقیه وارد میشه به کارگر وارد نمیشه!
کارگر درس نخونه و زحمت درس خوندن نکشیده حالا به هر دلیلی , کار گر فشاری که روی مدیر کارخونه هست روش نیست , مدیر که کارخونه باید از نظر مالی کارخونه رو مدیریت بکنه با 100 نفر از خریدار بگییر تا فروشنده مواد اولیه و کارگر وکارمند سر و کله بزنه. حالا کارگر ماهی 1.5 میگیره ولی مهندس صفر به ماهی 700 هم نمیرسه! چرا ؟ چون همینه دیگه . گاهی اوقات ممکنه حق باشه گاهی اوقات نا حق ولی باز هم کسی جلوی اون یکی رو نگرفته ! مهندس دوس نداره واس پول بیشتر جای کارگر باشه (البته بعضی از مهندس ها درآمدشون فقط از طریق خدماتی که ارائه میدن به بالای 5 میرسه) و دلایل خودشو داره. کارگر دوس داره جای مدیر باشه اما اگه همون فردا مدیریت کارخونه رو بدن بهش نمیتونه چرا؟ چون بلد نیست و شاید بیشتر از 5 سال هم طول بکشه که یاد بگیره ولی تا اون موقع دیگه کارخونه ای نیست!
هرکسی توی این دنیا سر جای خودش باید بشینه.
همون طور کسی که 10 میلیارد داره ماشینش 500 میلیونه , کسی که 1 میلیارد داره ماشینه 100 سوار میشه , اونی که 100 داره ماشین 15 و اونی که نداره سوار نمیشه. حالا اونی که ماشینه 15 نداره نباید بگه چرا ندارم اونی که ماشین 15 داره نباید بگه چرا 100 ندارم , اونی که 100 داره نباید بگه چرا 500 ندارم.ولی اینکه اونی که ماشین نداره هدفش ماشین 500 باشه باید به همون اندازه هم پیشرفت بکنه.
حالا یه حقیقت هم هست کسی که پول داره هر چقدر هم کارش درست باشه نمیتونه 100 درصد تضمین کنه که پولش پاکه! اینو مطمئن باشید ( خودم هم اعتراف میکنم ).
دروغ,غیبت,زیر آب زنی و ... توی کارمندا میتونه باشه توی پولدار ها هم میتونه باشه.
برای هر کاری مجبوری شیرینی بدی ( اگه هدف رو دین بذاریم این کار باعث تولید پول حرام میشه ) اینو نمیشه پیشگیری کرد . هرکسی میخواد پول خودشو بگیره.
یجا ممکنه دروغ بگی,یجا باید طرف رو تو آب نمک بخوابونی , یه جا ممکنه توهین کنی یه جا تهدید یه جا شیرینی و .... اینا همشون باعث میشه پول نهایی کثیف باشه.
<اینو هم بخونید شاید ربطی به موضوع چگونه پولدار شویم نداشته باشه ولی خوندش بد نیست>
<بادقت بخونید>​
هرکسی در حد خودش میتونه هر توجیهی بیاره و هرکسی میتونه هر توجیهی رو رد کنه.یه مثال :
شما وقتی یه جنس قاچاق رو میخرید حالا هر چیزی در نتیجه یه کمکی به صورت غیر مستقیم به قاچاقچی کردید.حالا اون قاچاقچی هم پولدار تر میشه.چون پول درآوردن توی قاچاق راحت تره و حجم بیشتری پول تولید میشه اون شخص هم تصمیم به ادامه کار و سرمایه گذاری بیشتر در امر قاچاق میکنه.خوب اوایل کار فقط خودش بوده و برای یکی دیگه کار میکنه کم کم میره بالا , آدم استخدام میکنه حالا میخواد بیشتر پول تولید کنه ( اول فرض کنید کالا قاچاق میکرده ) پس کم کم میره سراغ مش روبا ت الکلی و بعد مواد و بعد از اون س لا ح و همینجوری الا آخر....
اون س لا ح میاد و کجا استفاده میشه ؟ سرقت از بانک , طلا فروشی , منازل , درگیری های خیابانی , درگیری های خانوادگی , زور گیری , بیشتر شدن گنگ ها در شهر و در نهایت رعب و وحشت و قتل انسان ها پس اونایی که جنس قاچاق میخرن باعث کشته شدن همون انسان ها میشن یعنی باعث کشته شدن خودمون!
اون مواد میاد و بین مردم و جوونا پخش میشه , مصرف میشه , باعث مشکلات خانوادگی میشه باعث کودک آزاری قتل و طلاق , باعث فقر میشه و فقر باعث یه سری مشکلات دیگه و .... و در نهایت باعث بسیاری از مشکلات جامعه , پس اونایی که جنس قاچاق میخرن باعث میشن مشکلات در جامعه پدید بیاد!
اگه یکبار و فقط یکبار هم که شده رنگ لوله اسلحه رو از نزدیک ببینید وقتی به طرفتون نشونه گرفته شده , اگه برق لبه تیز چاقو و قمه رو نزدیکتون دیدید,بدونید که اگه هیچ کس اون کالای قاچاق رو نمیخرید الآن شما توی اون موقعیت نبودید.
اگه یه قاچاقچی نتونه جنسشو بفروشه و سود بکنه هیچ وقت به کارش ادامه نمیده.کی باعث میشه این همه مشکلات به وجود بیاد ؟ خود ما ! وقتی یه جنس که از مسیر قانونی وارد شده 1 میلیون باشه و جنس قاچاقش 900 هزار اون جنس قاچاق رو میخریم و پیش خودمون میگیم وای چقد سود کردیم!
این سود هم پس ناپاکه
همون دوست قاچاقچی میاد توی تهران بهترین رستوران رو میزنه و شما شام رو میخورید و بعدشم میگید به به چه خوب بود بازم بیایم اما همین پول غذا باعث بزرگتر شدن همون شخص میشه.
نتیجه حرفام اینه که :
هر کاری که مردم انجام میدن باز هم به خودشون بر میگرده چه خوب و چه بد

من اصلا آدم مذهبی نیستم ولی انسانیت ربطی به دین نداره ولی اینو بدونید که هممون مقصریم توی همه چی پس نباید به همدیگه ایراد بگیریم وقتی مثل همیم.
هروقت شما تونستی از 1 میلیون ارزون تر خریدن جنس قاچاق بگذری به اون کسی که 1 میلیارد سود میکنه بگو از 1 میلیاردش بگذره!
هر وقت شما تونستی از لذت موقت بگذری به اون کسی که همیشه با پولش غرق در لذت بگو پولشو بده بره تا دیگه لذت نبره!
و خیلی هر وقت های دیگه
کسی که نتونه از یه چیزه کوچیک بگذره قطعا از بزرگشم نمیگذره
توجه: مقودم از من و تو و شما شخص خاصی نبود و همینطوری برای اینکه مخاطب قراردادن صحیح باشه استفاده کردم

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
یا خدااا :D
نه ناراحت نمیشم بفرمایید:general410::general611: آمادم:D

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
در مورد اون قسمتی ک گفتی با دقت بخونید کاملا موافقم در مورد قسمت دلالیش اصلا موافق نیستم تو خارج از ایران دلالی معنایی نداره کشورهای جهان اول رو میگم نه مثل ما جهان سومی اونجا کسی واسطه میشه و کار راه انداز و درصد قانونیشو میگیره ک حکومت تعیین کرده و باعث گرون تر شدن محصول دست مشتری نمیشه ی مثالش آمریکاست کشوری ک راحت ترین جا واسه خرید خونست چون تورمش بسیار پایین اونجا چون لوازم ساخت غیر اصل نیست ب علت نظارت شدید ارگانها و بازار سخت گیری ک مردم دارن بساز بفروشی معنی نداره هرکس واسه خودش میسازه اگر هم کسی انبوه ساز باشه مثل ایران نیست جنس آشغال بذار ب کلی دلال و اینو اون شیرینی بده آخرش ی کارمند بازنشسته یا ی جوون ک اول زندگیش حتی ب فکر خرید خونه هم نیفته ی مثال خیلی خوب در مورد دلالی همین بحث میوست بله کسی جلوی کشاورز رو نگرفته ولی میبینه محصولش ک با زحمت ب عمل اومده داره از بین میره مجبوره کیلویی 50 تومن 100 تومن بفروشه ک دلال پولدار همه رو بخره کیلویی 3000 تومن بفروشه زحمت مال کشاورز کیفش مال دلال اینجاست ک نبود نظارت و عملکرد ضعیف دولت باعث میشه دلال بیاد جلو اگه دولت قیمت خوب بخره ک کشاورز راضی باشه و ب قیمت خوب برسه دست مشتری هم کشاورز سود کرده هم مردم ضرر نکردن اینم اشتباهه کارگر درس نخونه و زحمت درس خوندن نکشیده حالا به هر دلیلی , کار گر فشاری که روی مدیر کارخونه هست روش نیست کارگر با حقوق کمی ک میگیره کلی فشار روش هست مدیر صد نفر دورشن از معاون و منشی بگیر و بازاریاب و مسئول فروش ک کارشو انجام میدن کارگر بدبخت با حقوق مفت باید عرق بریزه در کل شما اولش اومدی گفتی احتیاج ب ن دلالی رانت خواری دزدی نیست با تلاش هم میشه موفق شد اما حالا میای میگی دلالی هم تلاش باید معامله جوش بدی زحمت رو کس دیگه میکشه ی نفر باید مفت بخور و باعث گرون تر شدن جنس هم بشه

♣ACE

Registered User
لایک‌ها
1,385
خیلی دوست دارم بدونم این دوستانی که طز پول جمع کردن و سرمایه گذاری و پیشرفت و رشد سرمایه 4 5 میلیونی رو تو سر دارن .. الان چند سالشونه یا شغلشون چیه .. دستشون تو خرج هست یا اصن با این روش تونستن پس اندازی جمع کنن ؟

Pars207

Registered User
لایک‌ها
1,221

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
پول دلالی که بیش از 20 درصد کشیده باشه خوردن نداره.
ومن الله توفیق
قابل توجه شما که الان سوپر مارکتها بین 30 تا 100 درصد روی اجناسشون میکشن و میفروشن
در خیلی از صنفها حدود 100 تا 300 درصد روی جنس میکشن و میدن دست مشتری
البته اگه این کارها رو هم نکنند چیزی گیرشون نمیاد چون اینجا ایرانه و بهره وری به شدت پایینه

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
در مورد اون قسمتی ک گفتی با دقت بخونید کاملا موافقم در مورد قسمت دلالیش اصلا موافق نیستم تو خارج از ایران دلالی معنایی نداره کشورهای جهان اول رو میگم نه مثل ما جهان سومی اونجا کسی واسطه میشه و کار راه انداز و درصد قانونیشو میگیره ک حکومت تعیین کرده و باعث گرون تر شدن محصول دست مشتری نمیشه ی مثالش آمریکاست کشوری ک راحت ترین جا واسه خرید خونست چون تورمش بسیار پایین اونجا چون لوازم ساخت غیر اصل نیست ب علت نظارت شدید ارگانها و بازار سخت گیری ک مردم دارن بساز بفروشی معنی نداره هرکس واسه خودش میسازه اگر هم کسی انبوه ساز باشه مثل ایران نیست جنس آشغال بذار ب کلی دلال و اینو اون شیرینی بده آخرش ی کارمند بازنشسته یا ی جوون ک اول زندگیش حتی ب فکر خرید خونه هم نیفته ی مثال خیلی خوب در مورد دلالی همین بحث میوست بله کسی جلوی کشاورز رو نگرفته ولی میبینه محصولش ک با زحمت ب عمل اومده داره از بین میره مجبوره کیلویی 50 تومن 100 تومن بفروشه ک دلال پولدار همه رو بخره کیلویی 3000 تومن بفروشه زحمت مال کشاورز کیفش مال دلال اینجاست ک نبود نظارت و عملکرد ضعیف دولت باعث میشه دلال بیاد جلو اگه دولت قیمت خوب بخره ک کشاورز راضی باشه و ب قیمت خوب برسه دست مشتری هم کشاورز سود کرده هم مردم ضرر نکردن اینم اشتباهه کارگر درس نخونه و زحمت درس خوندن نکشیده حالا به هر دلیلی , کار گر فشاری که روی مدیر کارخونه هست روش نیست کارگر با حقوق کمی ک میگیره کلی فشار روش هست مدیر صد نفر دورشن از معاون و منشی بگیر و بازاریاب و مسئول فروش ک کارشو انجام میدن کارگر بدبخت با حقوق مفت باید عرق بریزه در کل شما اولش اومدی گفتی احتیاج ب ن دلالی رانت خواری دزدی نیست با تلاش هم میشه موفق شد اما حالا میای میگی دلالی هم تلاش باید معامله جوش بدی زحمت رو کس دیگه میکشه ی نفر باید مفت بخور و باعث گرون تر شدن جنس هم بشه
تو ایران ما و شاید همه دنیا هر کی بتونه میخواد پول بیشتری بدست بیاره حالا از هر راهی شده حتی دزدی و آدم کشتن
مثال الان مردم اسرائیل میگن برین همه فلسطینیها رو بکشین چرا چون به نفعشونه و براشون سود و منفعت داره
یا مردم مصرف گرا آمریکا که با 300 میلیون جمعیت اندازه 1.8 میلیارد آدم منابع طبیعی رو دارن مصرف میکنند و مردمش نمیگن بابا این ثروت که آمریکا داره و اونا دارن ازش استفاده میکنند از کجا اومده چقدر کارگر تو جهان باید بردگی کنند یا چقدر مردم دنیا باید کشته بشن تا مردم آمریکا بشینن اقیانوس آرام رو نگاه کنند و زندگی پر مصرف خودشون رو انجام بدن
البته کاریش هم نمیشه کرد چون اونا پول دارن قدرت دارن اسلحه هم دست هر کی باشه حق با اونه

تو ایران هم همینجوریه پولدارها قدرتشون بیشتره و سهم بیشتر از منابع و درآمد های کشور دارن مثلا اگه 300 میلیارد دلار در سال ایران درآمد داره 250 میلیارد دلارش برای 10میلیون پولدار هست بقیش برای اون 66م نفر دیگه

arasdeco`

Registered User
لایک‌ها
55
سلام
یکی از دوستای من دلاله مواد غذایی
تا اونجا که من در جریان کار هاش هستم حداقل 5 تا کارخونه رو از ورشکستگی نجات داده چون اقای کارخونه به هر دلیلی نتونسته محصول خودش رو بفروشه.
پس دلالی نمیتونه کار بدی باشه بعضی ها هم سئو استفاده تو خونشونه تو هر کاری برن اسم اون کارو خراب میکنن
یه کم دقیق تر باشیم میبینیم بیشتر کارها یه جور واسطه گریه .!!؟
راستی خودمم کار پخش میکنم ینعی دارم دلالی میکنم .
بهتر تو این فروم حرف های تکراری زده نشه مثل رانت . پارتی بازی . اقا زاده ها و....... راه کارهای عملی بدین از قابلیت های خودتون و محصولات شهر تون بگین یکی پیدا میشه یه پروژه رو باهم شروع میکنید انشاال.... به یه جایی میرسونیدش .
دقت کسایی که کار ثابت با پایه حقوق اداره کار دارن مثلا 600 هزار تومان بعد از 10 تا 15 سال همچی دارن من دنبال درامد ثابت هستم
ببخشید پر حرفی شد

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
سلام
یکی از دوستای من دلاله مواد غذایی
تا اونجا که من در جریان کار هاش هستم حداقل 5 تا کارخونه رو از ورشکستگی نجات داده چون اقای کارخونه به هر دلیلی نتونسته محصول خودش رو بفروشه.
پس دلالی نمیتونه کار بدی باشه بعضی ها هم سئو استفاده تو خونشونه تو هر کاری برن اسم اون کارو خراب میکنن
یه کم دقیق تر باشیم میبینیم بیشتر کارها یه جور واسطه گریه .!!؟
راستی خودمم کار پخش میکنم ینعی دارم دلالی میکنم .
بهتر تو این فروم حرف های تکراری زده نشه مثل رانت . پارتی بازی . اقا زاده ها و....... راه کارهای عملی بدین از قابلیت های خودتون و محصولات شهر تون بگین یکی پیدا میشه یه پروژه رو باهم شروع میکنید انشاال.... به یه جایی میرسونیدش .
دقت کسایی که کار ثابت با پایه حقوق اداره کار دارن مثلا 600 هزار تومان بعد از 10 تا 15 سال همچی دارن من دنبال درامد ثابت هستم
ببخشید پر حرفی شد
متاسفانه تو کشور ما جا افتاده کسی ک پول درمیاره حالا از هر راهی عزیز تر از اونیه ک درآمد زیادی نداره ی نمونش همین دلال ها هستن ک مورد احترام خیلی ها هستن واسه همین 40 ملیون نفر تو اقتصاد سهمی ندارن این یعنی فاجعه چرا اون کارخونه ها نتونستن محصولشون رو بفروشن چون چیزایی ک تولید میکنن ب درد بازار نخورده ومردم هم قبولش ندارن وگرنه کارخونه هایی مثل یک و یک چی توز بستنی میهن کاله برنج محسن و یک عالمه کارخونه دیگه دارن کار میکنن و هیچ کدوم از محصولاتشون تو مغازه ها نمیمونه وقتی ک تفکر ما این باشه ک دلالی خوبه همین میشه وضع مملکت هرچیزی ک باعث بشه محصول گرون تر دست مردم برسه میشه دلالی حالا با این حساب میشه از دلالی رانت و آقازاده حرف نزد

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
من چند تا از مطالب رو بیشتر نخوندم میخوام اینو بگم کسایی که میگن نمیشه پول دراورد کاملا در اشتباه هستند
اینقدر کار و ایده زیاد هست بهترین بازار همین بازار ایران هست
دلم هم خوش نیست
چند تا ایده جدید رو دارم تو شهرمون پیاده میکنم فقط منتظر مجوز هستم اینقدر کار و ایده زیاد دارم که موندم با کدومش شروع کنم
7-8 روز پیش یکیش رو برای پسر عمم که دفتر داره گفتم و کمکش کردم اجرا کنه تو 3 روز 2.5 میلیون سود کرده
الان هم تقریبا 5-6 روز شده ازش خبری ندارم که کار رو به کجا رسونده
میزان سرمایه ای هم که گذاشته صفر بوده!!
والا مردم فقط دنبال این هستن که با مقدار پولی که دارند کدوم کار تکراری رو انجام بدن ( دستفروشی کنم؟ موبایل فروشی بهتره یا پوشاک فروشی ؟؟)
یا اگر سرمایه ندارند پارتی ندارم وارد فلان شرکت بشم حتی حاضرم جارو کشی کنم- حقوقش خوب نیست -بازار خرابه-سابقه ندارم و...
هیچ کس دنبال ایده های جدید نیست که خودش انجام بده یا اینکه چند نفر با هم بشن یه کاری رو شروع کنند
من و چند تا از دوستام بعضی وقتا یه جا جمع میشیم درباره ایده و کارهایی جدید صحبت میکنیم هر کسی اطلاعاتش رو در اختیار بقیه میزاره واقعا برای من مفید بوده
دنبال کارهای اسم و رسم دار نباشید اینقدر مردم کارهای جالبی انجام میدن پول در میارند که ادم خندش میگیره از بعضیاش
الان کارهای تبلیغاتی واقعا عالی هست نگید که شرکت ها و کانون های بزرگ هستند و بازار اشباح شده
دنبال ایده باشید من یه نوع تبلیغات رو از چند روز دیگه شروع میکنم میزان سرمایه لازم 20 هزار تومان هست! اینم برای چاپ برگه A5
درامدش تو 45 روز حداقل 10 سود خالص!
فقط یکم باید خلاقیت داشته باشید والا اینقدر سختش نکنید
الان اینجا هر کسی همشهری من هست بهم پیام بده باهاش همکاری میکنم

arasdeco`

Registered User
لایک‌ها
55
متاسفانه تو کشور ما جا افتاده کسی ک پول درمیاره حالا از هر راهی عزیز تر از اونیه ک درآمد زیادی نداره ی نمونش همین دلال ها هستن ک مورد احترام خیلی ها هستن واسه همین 40 ملیون نفر تو اقتصاد سهمی ندارن این یعنی فاجعه چرا اون کارخونه ها نتونستن محصولشون رو بفروشن چون چیزایی ک تولید میکنن ب درد بازار نخورده ومردم هم قبولش ندارن وگرنه کارخونه هایی مثل یک و یک چی توز بستنی میهن کاله برنج محسن و یک عالمه کارخونه دیگه دارن کار میکنن و هیچ کدوم از محصولاتشون تو مغازه ها نمیمونه وقتی ک تفکر ما این باشه ک دلالی خوبه همین میشه وضع مملکت هرچیزی ک باعث بشه محصول گرون تر دست مردم برسه میشه دلالی حالا با این حساب میشه از دلالی رانت و آقازاده حرف نزد
شاید حرف شما درست باشه که 40% مردم تو اقتصاد سهمی ندارن!
ولی به نظر من حقیر بیشتر از35%شون توانایی سهیم شدن در اقتصاد رو ندارند. 5% درصد یا شاید کمتر باقی مانده هم یکی دیگه که شایسته نیست جاشونو گرفته!!!!؟؟
پس بیاید در مورد35% اول صحبت کنید چون صحبت در مورد 5% دوم جزء این که ذهن خود و دیگران رو درگیر کنه محصول دیگه ای نداره .
ولی آیا اون کارخونه داری که توانایی و دانش تولید یک محصول خوب رو داره حتما به دانش روز بازار یابی و فروش و تبلیغات هم به همون اندازه تسلط داره؟؟!؟
یا از اعتبار توی بازار برخوردار هست.؟
یا سرمایه کافی در اختیار داره که اول کاری بتوانه به صورت مدت دار محصول خودش رو ارائه بده تا محصول خودش رو به بازار مصرف معرفی کنه؟
نمیدونم تا حالا پیش اومده براتون یا نه وقتی میری یه محصول به بازار معرفی کنی که جنس جدیدیه یا از نمونه قبلی ش حداقل 30% کیفیت بهتری داره
بازارایا چطور برخورد میکنن ؟
به عبارتی اگر آدم سستی باشی همون روز اول بیخیال میشی.
ولی وقتی دیدن یکی از اون محصول سفارش داده میگن ما هم میخوایم.تو بازار ایران کار کردن کار مشکلیه و اگه بشه.....

کشاورزه میگه واسطه (دلال) بیشترین سود رو میبره . از نظر کشاورز شرکتی که بسته بندی انجام میده دلالی میکنه یکی نیست به کشاورز بگه خوب اگه این واسطه نباشه تو چطور میتونی حبوبات خودت رو بزاری تو قفسه سوپر مارکت یا اگه بلیدی خودت بسته بندی کن.!!!!؟
من چند تا از مطالب رو بیشتر نخوندم میخوام اینو بگم کسایی که میگن نمیشه پول دراورد کاملا در اشتباه هستند
دلم هم خوش نیست
چند تا ایده جدید رو دارم تو شهرمون پیاده میکنم فقط منتظر مجوز هستم اینقدر کار و ایده زیاد دارم که موندم با کدومش شروع کنم
7-8 روز پیش یکیش رو برای پسر عمم که دفتر داره گفتم و کمکش کردم اجرا کنه تو 3 روز 2.5 میلیون سود کرده
آفرین شما شب منو ساختی مرسی
اگه اشکالی نداره از ایده ات بیشتر بگو به امید این که برای یه نفر دیگه درامدی ایجاد کنه یا شاید کسی تخصصی داشته باشه بتونه مشاوره بده یا شراکت کنه

hesamkaveh

Registered User
لایک‌ها
92
دلم هم خوش نیست
والا مردم فقط دنبال این هستن که با مقدار پولی که دارند کدوم کار تکراری رو انجام بدن ( دستفروشی کنم؟ موبایل فروشی بهتره یا پوشاک فروشی ؟؟)
یا اگر سرمایه ندارند پارتی ندارم وارد فلان شرکت بشم حتی حاضرم جارو کشی کنم- حقوقش خوب نیست -بازار خرابه-سابقه ندارم و...
هیچ کس دنبال ایده های جدید نیست که خودش انجام بده یا اینکه چند نفر با هم بشن یه کاری رو شروع کنند
من و چند تا از دوستام بعضی وقتا یه جا جمع میشیم درباره ایده و کارهایی جدید صحبت میکنیم هر کسی اطلاعاتش رو در اختیار بقیه میزاره واقعا برای من مفید بوده
دنبال کارهای اسم و رسم دار نباشید اینقدر مردم کارهای جالبی انجام میدن پول در میارند که ادم خندش میگیره از بعضیاش
الان کارهای تبلیغاتی واقعا عالی هست نگید که شرکت ها و کانون های بزرگ هستند و بازار اشباح شده
دنبال ایده باشید من یه نوع تبلیغات رو از چند روز دیگه شروع میکنم میزان سرمایه لازم 20 هزار تومان هست! اینم برای چاپ برگه A5
درامدش تو 45 روز حداقل 10 سود خالص!
فقط یکم باید خلاقیت داشته باشید والا اینقدر سختش نکنید
الان اینجا هر کسی همشهری من هست بهم پیام بده باهاش همکاری میکنم
داداش لطفا بیشتر توضیح بده

rezax01

Registered User
لایک‌ها
453
توضیح دادنش سخت و طولانی هست هر کی حضوری میتونه بیاد در خدمتم
یه جور معما هست و به قول معروف معما چو حل شود اسان گردد!!

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
شاید حرف شما درست باشه که 40% مردم تو اقتصاد سهمی ندارن!
ولی به نظر من حقیر بیشتر از35%شون توانایی سهیم شدن در اقتصاد رو ندارند. 5% درصد یا شاید کمتر باقی مانده هم یکی دیگه که شایسته نیست جاشونو گرفته!!!!؟؟
پس بیاید در مورد35% اول صحبت کنید چون صحبت در مورد 5% دوم جزء این که ذهن خود و دیگران رو درگیر کنه محصول دیگه ای نداره .
ولی آیا اون کارخونه داری که توانایی و دانش تولید یک محصول خوب رو داره حتما به دانش روز بازار یابی و فروش و تبلیغات هم به همون اندازه تسلط داره؟؟!؟
یا از اعتبار توی بازار برخوردار هست.؟
یا سرمایه کافی در اختیار داره که اول کاری بتوانه به صورت مدت دار محصول خودش رو ارائه بده تا محصول خودش رو به بازار مصرف معرفی کنه؟
نمیدونم تا حالا پیش اومده براتون یا نه وقتی میری یه محصول به بازار معرفی کنی که جنس جدیدیه یا از نمونه قبلی ش حداقل 30% کیفیت بهتری داره
بازارایا چطور برخورد میکنن ؟
به عبارتی اگر آدم سستی باشی همون روز اول بیخیال میشی.
ولی وقتی دیدن یکی از اون محصول سفارش داده میگن ما هم میخوایم.تو بازار ایران کار کردن کار مشکلیه و اگه بشه.....

کشاورزه میگه واسطه (دلال) بیشترین سود رو میبره . از نظر کشاورز شرکتی که بسته بندی انجام میده دلالی میکنه یکی نیست به کشاورز بگه خوب اگه این واسطه نباشه تو چطور میتونی حبوبات خودت رو بزاری تو قفسه سوپر مارکت یا اگه بلیدی خودت بسته بندی کن.!!!!؟

آفرین شما شب منو ساختی مرسی
اگه اشکالی نداره از ایده ات بیشتر بگو به امید این که برای یه نفر دیگه درامدی ایجاد کنه یا شاید کسی تخصصی داشته باشه بتونه مشاوره بده یا شراکت کنه
40 ملیون نه 40 درصد بازاریابی با دلالی خیلی فرق داره قرار نیست چون کشاورز بسته بندی و بازاریابی بلد نیست هیچی بهش نرسه در حالی ک بیشترین زحمت رو کشیده یکی از آشناها صحبت میکرد میگفت خیار رو سر زمین دلال کیلویی 100 تومن میخره تو میدون کیلویی 1500 میفروش اینجا کی بیشترین سود با کمترین زحمت رو برده دلال وقتی دلال میاد وسط حتما ضعف دولت وجود داره ک باقیمت مناسب جنس و برسونه دست مردم

arasdeco`

Registered User
لایک‌ها
55
40 ملیون نه 40 درصد بازاریابی با دلالی خیلی فرق داره قرار نیست چون کشاورز بسته بندی و بازاریابی بلد نیست هیچی بهش نرسه در حالی ک بیشترین زحمت رو کشیده یکی از آشناها صحبت میکرد میگفت خیار رو سر زمین دلال کیلویی 100 تومن میخره تو میدون کیلویی 1500 میفروش اینجا کی بیشترین سود با کمترین زحمت رو برده دلال وقتی دلال میاد وسط حتما ضعف دولت وجود داره ک باقیمت مناسب جنس و برسونه دست مردم
خوب چرا خیار کار خودش خیارشو نمیاره تو میدون 1500 بفروشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باور کن اگر دلال نبود خیارهای کشاورز میموند سرش هرکدوم اندازه کدو میشد به درد سالاد هم نمیخورد .
منم نمیگم کشاورز کم سود ببره درسته .
راهش اینه که کشاورز با یه دلال با انصاف تر وارد معامله شه.
40% نه 40 میلیون آیا همون هایی نیستن که پولشونو میزارن بانک سود 23% میگیرن ؟
من دارم تو چند تا کار دلالی میکنم
یکی ش لوازم ارداری وسیستم بایگانیه سود خوبی هم میببرم بیا ببینیم چرا این وسط من دارم سود میبرم
اقای کارخونه دار که داره سیستم بایگانی ریلی.صندلی .............. تولید میکنه درگیر مناقصه بزرگه و نمیاد خودشو با کارهای کوچک تر سردر گم کنه و من از این فضا استفاده کردم
محصول این کارخونه رو برا خودم بازار یابی کردم و شدم طرف حساب کارخونه و کارخونه به جای اینکه با 20 تا کاسب بازاری سرو کله بزنه با یه نفر سرو کله میزنه که کاملا به شیوه کار کارخونه اشنا شده و درگیری اضافه درست نمیکنه

بالا