برگزیده های پرشین تولز

چگونه به سرعت پولدار شویم؟

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
40 ملیون نه 40 درصد بازاریابی با دلالی خیلی فرق داره قرار نیست چون کشاورز بسته بندی و بازاریابی بلد نیست هیچی بهش نرسه در حالی ک بیشترین زحمت رو کشیده یکی از آشناها صحبت میکرد میگفت خیار رو سر زمین دلال کیلویی 100 تومن میخره تو میدون کیلویی 1500 میفروش اینجا کی بیشترین سود با کمترین زحمت رو برده دلال وقتی دلال میاد وسط حتما ضعف دولت وجود داره ک باقیمت مناسب جنس و برسونه دست مردم
حرف شما متین ولی خوب اون شخصی که محصولات رو از سر زمین جمع میکنه تا بخواد به میدون برسونه باز هم هزینه کرده هزینه حمل , هزینه کارگر و یه سری چیزای دیگه که چون ما نمیدونیم دلیل بر این نمیشه که نباشه ( مثل شیرینی هااا و ... ) البته این هزینه ها هم فکر نکنم بیشتر از کیلویی 200 300 تومن روی هر کیلو اظافه بکنه , کیلویی 200 300 هم خودش به عنوان حق الزحمه میکشه روش حالا خود اون هم شاید یه بالاسری داشته باشه و اون هم یه مقدار بکشه و ... . ولی مورد دیگه که هست و من باز هم میگم شخص کشاورز (که برای همه ما عزیز هستن) میتونه با 100 هزار تومن پول هم بار خودشو بفرسته توی شهر تا ازش بخرن ولی چرا اینکارو نمیکنه؟؟ 100 هزار تومن پول که دیگه چیزی نیست! ولی از اون طرف بجای 100 بره همون 1500 بده ! شما اون کشاورز رو معرفی بکن من یه وانت میخرم میفرستم سر زمینش خودش بار بزنه با راننده بره میدون بفروشه 50 درصد از اون سود بیشتر رو بده به من (جدی میگم شما بیار واسه من 15 20 تومن بیشتر هزینه نداره ولی همه مسئولیت هاش از فروش تا هر چیز دیگه ای) اصلا 40 کشاورز 40 من 20 شما ;)
مطمئن باش کسی حاضر نیست اینکارو بکنه دلیلشو خدا میدونه!

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
خوب چرا خیار کار خودش خیارشو نمیاره تو میدون 1500 بفروشه ؟؟؟؟؟؟؟؟؟
باور کن اگر دلال نبود خیارهای کشاورز میموند سرش هرکدوم اندازه کدو میشد به درد سالاد هم نمیخورد .
منم نمیگم کشاورز کم سود ببره درسته .
راهش اینه که کشاورز با یه دلال با انصاف تر وارد معامله شه.
40% نه 40 میلیون آیا همون هایی نیستن که پولشونو میزارن بانک سود 23% میگیرن ؟
من دارم تو چند تا کار دلالی میکنم
یکی ش لوازم ارداری وسیستم بایگانیه سود خوبی هم میببرم بیا ببینیم چرا این وسط من دارم سود میبرم
اقای کارخونه دار که داره سیستم بایگانی ریلی.صندلی .............. تولید میکنه درگیر مناقصه بزرگه و نمیاد خودشو با کارهای کوچک تر سردر گم کنه و من از این فضا استفاده کردم
محصول این کارخونه رو برا خودم بازار یابی کردم و شدم طرف حساب کارخونه و کارخونه به جای اینکه با 20 تا کاسب بازاری سرو کله بزنه با یه نفر سرو کله میزنه که کاملا به شیوه کار کارخونه اشنا شده و درگیری اضافه درست نمیکنه
واقعا درسته همه همینن , مثلا همون کارخونه داری که ماهیانه 100 میلیون به بالا درآمدش فقط از همون یه کارخونشه چرا باید برای ماهی یکی دو تومن خودشو خسته کنه؟!
طرف جنس رو 100 هزار میخواد بفروشه به دلال میگه اگه فلان مقدار خرید کنی من به تو 90 میدم . اتفاقا خیلی خوبه. شما جنس رو بفروش منم تولید میکنم کاملا منصفانست
arasdeco` جان شما چه کالاهایی رو میتونی بفروشی؟
تو کار ملک هستی؟

taralius

Registered User
لایک‌ها
2,393
6 صفحه صحبت کردید هنوز تعریف دلال رو دوستان نمیدونند.
دلال کسیه که جنش رو از یک دست میگیره به دست دیگه میفروشه بدون اینکه خودش سرمایه بذاره وسط.
مثلا شما یه موبایل به من بفروشی به مالک گوشی بگی من میفروشم 100 تومن 10 تومن حق دلالی من.

aryamehr1368

Registered User
لایک‌ها
4,170
6 صفحه صحبت کردید هنوز تعریف دلال رو دوستان نمیدونند.
دلال کسیه که جنش رو از یک دست میگیره به دست دیگه میفروشه بدون اینکه خودش سرمایه بذاره وسط.
مثلا شما یه موبایل به من بفروشی به مالک گوشی بگی من میفروشم 100 تومن 10 تومن حق دلالی من.
بی خیال تا بوده وضع همین بوده 6 صفحه دیگه هم بحث کنیم باز همینه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
درسته دلالی در همه جای دنیا وجود داره و هیچ مشکلی هم باهاش ندارن حالا نمیدونم چرا فقط توی ایران بده .
دلالی یعنی کاری رو انجام بدی و پورسانت بگیری . مثلا معامله جوش بدی و خریدار رو به فروشنده وصل کنی.اصلا هم آسون نیست.
بعضیا فکر میکنن دلالی یعنی پول بزاری و یه چیزی بخری بعد با سود بفروشی , این سرمایه گذاری هستش .توی همین قوانین این تالار هم اومده و کاملا توضیح داده که صحیح هم هست.
حالا اینکه دلالی یعنی چی خدا میدونه! توی همین pt طرف میگه اینقد پول دارم چیکار کنم میگن دلالی . بر اساس تعریف بالا دلالی یعنی بدون سرمایه پس سرمایه نمیخواد .

حالا اصلا فرض هم بکنید دلال یعنی کسی که یه چیزی رو بخره و بعد گرون تر بفروشه , در این صورت آخه اینکه چیرو از کجا , کی و از چه کسی بخری و کی و به چه کسی و کجا بفروشی مهمه! مثلا میگن دلال های میوه فلان قدر سود میکنن و کشاورز هیچی.البته اینجا هم دلال معنی نداره ولی ما هم به غلط استفاده میکنیم.خوب کسی جلوی همون کشاورز رو نگرفته پس چرا اینکارو نمیکنه؟! خوب بخاطر سختیه این کاره و این کارا از عهده هر کسی بر نمیاد و یه سری پیشنیاز ها داره مثل سرمایه + تجربه + اعتبار + سابقه + روابط + وقت و ... . کشاورز چون این شرایط رو نداره و یا داره ولی دوس نداره انجام بده پس انجام هم نمیده.
بعضی از کاربر ها به من توی این تاپیک ایراد گرفتن و گفتن تو دلالی و باعث افزایش قیمت ملک میشی!
خوب من در ازای کاری که انجام میدم (زحمتی که میکشم) وجهی رو دریافت میکنم و حقم هم هست.سر کسی رو هم کلاه نمیزارم و یا اینکه بخوام به دروغ معامله ای رو جوش بدم.پس این پولی هم که میگیرم پاکه. بعد یکی از همین کاربرا گفت که این پولی که میگیری قیمت ملک رو اظافه میکنه! توضیح زیر رو لطفا بخونید:
هر کسی در ازای کاری که انجام میده پول میگیره.کارگر ساختمونی در ازای کار پول میگیره.کارخونه دار مواد اولیه رو میگیره و تبدیل میکنه و در ازای کار و خواب سرمایه اش یه چیزی روش میکشه بعد میفروشه به سازنده . مهندسین (دفاتر مهندسی و ناظر و ...) پول دریافت میکنن کار میکنن.تولید کننده مواد اولیه , مواد خام رو یا استخراج میکنه یا دوباره از که کارخونه دیگه میخره و .... .
پس میبینید از مواد اولیه تا رسیدن دست فروشنده ملک هر کسی یه چیزی روش میکشه که خونه متری x میلیون میشه و ما هم دست آخر یه وجهی رو میگیریم و میفروشیم . پس همونطور که هیچکی مفتی کار نمیکنه ما هم نمیکنیم.
در مورد زحمت هم هر کسی یه زحمتی میکشه,کارگر یدی , مدیر کارخونه مدیریتی , مهندس دانش , فروشنده (دلال) فروش . درسته هیچ وقت فشاری که به کارگر وارد نمیشه به بقیه وارد نمیشه و از اون طرف هم فشاری که به بقیه وارد میشه به کارگر وارد نمیشه!
کارگر درس نخونه و زحمت درس خوندن نکشیده حالا به هر دلیلی , کار گر فشاری که روی مدیر کارخونه هست روش نیست , مدیر که کارخونه باید از نظر مالی کارخونه رو مدیریت بکنه با 100 نفر از خریدار بگییر تا فروشنده مواد اولیه و کارگر وکارمند سر و کله بزنه. حالا کارگر ماهی 1.5 میگیره ولی مهندس صفر به ماهی 700 هم نمیرسه! چرا ؟ چون همینه دیگه . گاهی اوقات ممکنه حق باشه گاهی اوقات نا حق ولی باز هم کسی جلوی اون یکی رو نگرفته ! مهندس دوس نداره واس پول بیشتر جای کارگر باشه (البته بعضی از مهندس ها درآمدشون فقط از طریق خدماتی که ارائه میدن به بالای 5 میرسه) و دلایل خودشو داره. کارگر دوس داره جای مدیر باشه اما اگه همون فردا مدیریت کارخونه رو بدن بهش نمیتونه چرا؟ چون بلد نیست و شاید بیشتر از 5 سال هم طول بکشه که یاد بگیره ولی تا اون موقع دیگه کارخونه ای نیست!
هرکسی توی این دنیا سر جای خودش باید بشینه.
همون طور کسی که 10 میلیارد داره ماشینش 500 میلیونه , کسی که 1 میلیارد داره ماشینه 100 سوار میشه , اونی که 100 داره ماشین 15 و اونی که نداره سوار نمیشه. حالا اونی که ماشینه 15 نداره نباید بگه چرا ندارم اونی که ماشین 15 داره نباید بگه چرا 100 ندارم , اونی که 100 داره نباید بگه چرا 500 ندارم.ولی اینکه اونی که ماشین نداره هدفش ماشین 500 باشه باید به همون اندازه هم پیشرفت بکنه.
حالا یه حقیقت هم هست کسی که پول داره هر چقدر هم کارش درست باشه نمیتونه 100 درصد تضمین کنه که پولش پاکه! اینو مطمئن باشید ( خودم هم اعتراف میکنم ).
دروغ,غیبت,زیر آب زنی و ... توی کارمندا میتونه باشه توی پولدار ها هم میتونه باشه.
برای هر کاری مجبوری شیرینی بدی ( اگه هدف رو دین بذاریم این کار باعث تولید پول حرام میشه ) اینو نمیشه پیشگیری کرد . هرکسی میخواد پول خودشو بگیره.
یجا ممکنه دروغ بگی,یجا باید طرف رو تو آب نمک بخوابونی , یه جا ممکنه توهین کنی یه جا تهدید یه جا شیرینی و .... اینا همشون باعث میشه پول نهایی کثیف باشه.
<اینو هم بخونید شاید ربطی به موضوع چگونه پولدار شویم نداشته باشه ولی خوندش بد نیست>
<بادقت بخونید>​
هرکسی در حد خودش میتونه هر توجیهی بیاره و هرکسی میتونه هر توجیهی رو رد کنه.یه مثال :
شما وقتی یه جنس قاچاق رو میخرید حالا هر چیزی در نتیجه یه کمکی به صورت غیر مستقیم به قاچاقچی کردید.حالا اون قاچاقچی هم پولدار تر میشه.چون پول درآوردن توی قاچاق راحت تره و حجم بیشتری پول تولید میشه اون شخص هم تصمیم به ادامه کار و سرمایه گذاری بیشتر در امر قاچاق میکنه.خوب اوایل کار فقط خودش بوده و برای یکی دیگه کار میکنه کم کم میره بالا , آدم استخدام میکنه حالا میخواد بیشتر پول تولید کنه ( اول فرض کنید کالا قاچاق میکرده ) پس کم کم میره سراغ مش روبا ت الکلی و بعد مواد و بعد از اون س لا ح و همینجوری الا آخر....
اون س لا ح میاد و کجا استفاده میشه ؟ سرقت از بانک , طلا فروشی , منازل , درگیری های خیابانی , درگیری های خانوادگی , زور گیری , بیشتر شدن گنگ ها در شهر و در نهایت رعب و وحشت و قتل انسان ها پس اونایی که جنس قاچاق میخرن باعث کشته شدن همون انسان ها میشن یعنی باعث کشته شدن خودمون!
اون مواد میاد و بین مردم و جوونا پخش میشه , مصرف میشه , باعث مشکلات خانوادگی میشه باعث کودک آزاری قتل و طلاق , باعث فقر میشه و فقر باعث یه سری مشکلات دیگه و .... و در نهایت باعث بسیاری از مشکلات جامعه , پس اونایی که جنس قاچاق میخرن باعث میشن مشکلات در جامعه پدید بیاد!
اگه یکبار و فقط یکبار هم که شده رنگ لوله اسلحه رو از نزدیک ببینید وقتی به طرفتون نشونه گرفته شده , اگه برق لبه تیز چاقو و قمه رو نزدیکتون دیدید,بدونید که اگه هیچ کس اون کالای قاچاق رو نمیخرید الآن شما توی اون موقعیت نبودید.
اگه یه قاچاقچی نتونه جنسشو بفروشه و سود بکنه هیچ وقت به کارش ادامه نمیده.کی باعث میشه این همه مشکلات به وجود بیاد ؟ خود ما ! وقتی یه جنس که از مسیر قانونی وارد شده 1 میلیون باشه و جنس قاچاقش 900 هزار اون جنس قاچاق رو میخریم و پیش خودمون میگیم وای چقد سود کردیم!
این سود هم پس ناپاکه
همون دوست قاچاقچی میاد توی تهران بهترین رستوران رو میزنه و شما شام رو میخورید و بعدشم میگید به به چه خوب بود بازم بیایم اما همین پول غذا باعث بزرگتر شدن همون شخص میشه.
نتیجه حرفام اینه که :
هر کاری که مردم انجام میدن باز هم به خودشون بر میگرده چه خوب و چه بد

من اصلا آدم مذهبی نیستم ولی انسانیت ربطی به دین نداره ولی اینو بدونید که هممون مقصریم توی همه چی پس نباید به همدیگه ایراد بگیریم وقتی مثل همیم.
هروقت شما تونستی از 1 میلیون ارزون تر خریدن جنس قاچاق بگذری به اون کسی که 1 میلیارد سود میکنه بگو از 1 میلیاردش بگذره!
هر وقت شما تونستی از لذت موقت بگذری به اون کسی که همیشه با پولش غرق در لذت بگو پولشو بده بره تا دیگه لذت نبره!
و خیلی هر وقت های دیگه
کسی که نتونه از یه چیزه کوچیک بگذره قطعا از بزرگشم نمیگذره
توجه: مقودم از من و تو و شما شخص خاصی نبود و همینطوری برای اینکه مخاطب قراردادن صحیح باشه استفاده کردم
صفحه قبل من عرض کردم دلال پول وسط نمیزاره! ولی خوب به اشتباه از لفظ دلال استفاده میشه.به اینجور افراد سرمایه گذار گفته میشه

kasra03

Registered User
لایک‌ها
276
يكي از مزاياي نبودن دلال در همين آمريكا هست! در سفر جاده اي يه كشاورزي ميوه هاي باغشو هم قيمت سوپر ماركت هاي وسط شهر ميفروخت!! فقط مزيتش تازگيش بود كه از سر زمين چيده شده بودن!

Sent from my iPhone using Tapatalk

mmf66

Registered User
لایک‌ها
417
اینجوری هم که دوستان میگن نیست هر محصولی یک قیمتی داره
همین کشاورزها میرن وام 4 درصد میگیرن برای کشاورزی با پولش میرن دلالی میکنن یا خیلیهاشون با زمینخواری پولدار شدن الکی جو ندین کشاورزها هیچی ندارن بدبختن باور کنید قشر کارگر از همه ضعیفترن
کشاورزی پول خوب داره هر کی بگه نداره الکی گفته

arasdeco`

Registered User
لایک‌ها
55
بگذریم از این حرفها کسی خدمات یا محصولی داره که در غرب کشور بشه فروخت .؟
کسی هست دوست داشته باشه یه بار بازار یابی کنه درامد دائمی داشته باشه ؟
اگر این سبک کاری مناسب این تاپیک نیست بگید تا حذف کنم .

rezidentevil

Registered User
لایک‌ها
832
من نمی دونم کلمه دلالی چرا توی ایران انقدر بار منفی داره !
در تمامی کشور های توسعه یافته این کار یه بیزینس کاملا موفق و قانونی و مورد احترام هست و رگ های اقتصادی اونها حساب می شه

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
من نمی دونم کلمه دلالی چرا توی ایران انقدر بار منفی داره !
در تمامی کشور های توسعه یافته این کار یه بیزینس کاملا موفق و قانونی و مورد احترام هست و رگ های اقتصادی اونها حساب می شه
فکر کنم علتش فرهنگ مردم باشه , متاسفانه هرچیزی بین مردم ما دیر جا میوفته:
سرمایه گذار یه زمانی منفور بود و باعث شد اقتصاد ایران با دفع اون ها تا مرز برشکستگی پیش بره ولی الآن مردم رو آموزش میدن که سرمایه دار بشن و پیشرفت بکنن.
بستن کمربند ایمنی باید چندین سال طول بکشه تا بین مردم جا بیوفته (البته با زور جریمه !)
حرکات مارپیچ و خیلی چیزای دیگه هم مونده که کم کم درست میشه ولی تا درست شه :general208: تو اتوبان ماشینه میخاد بیاد تو دلت (!) مجبوری ترمز بکنی که بیاد جلو تو :eek:
خییییلی چیزای دیگه هست که نمیشه گفت چون خطر بن شدگی داره :D:general705:

davodmg

Registered User
لایک‌ها
1,311
بگذریم از این حرفها کسی خدمات یا محصولی داره که در غرب کشور بشه فروخت .؟
کسی هست دوست داشته باشه یه بار بازار یابی کنه درامد دائمی داشته باشه ؟
اگر این سبک کاری مناسب این تاپیک نیست بگید تا حذف کنم .
دوست عزیز فکر کنم اگه یه تاپیک توی همین بخش باز کنید نتیجه بهتری بگیرید و بیشتر دیده بشه;)
شما غرب کشور زندگی میکنید یا اونجا کسی رو دارید؟

افتک!!

Registered User
لایک‌ها
8,853
چی نوشتم :rolleyes:o_O:general105::general509::):general406:

جالب بود. ممنون :D

به نظر من هنوز اکثریت ملت ایران تفکرات کمونیستی دارن و نمیخوان تجارت آزاد را قبول کنند- البته هرجا که به نفعشون باشه قبول میکنن :D-... اقتصاد کلان ایران هم قسمتیش کمونیستیه و قسمتیش کپیتالیستی...هیشکی هم تکلیف خودشو نمیدونه :p

karafarin

Registered User
لایک‌ها
266
حالا بهترین دلالی چیه؟ چه کالایی؟؟ میوه، خودرو ،ملک یا.....؟

arasdeco`

Registered User
لایک‌ها
55
دوست عزیز فکر کنم اگه یه تاپیک توی همین بخش باز کنید نتیجه بهتری بگیرید و بیشتر دیده بشه;)
شما غرب کشور زندگی میکنید یا اونجا کسی رو دارید؟
سلام من ساکن غرب کشور هستم و ترجیح میدم در همین قسمت کار بکنم

ollg

Registered User
لایک‌ها
11
اي بابا راه پول داري بگين :|||

بالا