• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کارت ملی هوشمند

blake

Registered User
لایک‌ها
531
ولی بازم باید هر وقت جایی می ریم همه مدارک همراه خودمون ببریم ..... الان همه مدارک هم که در دست تعویض هست ... کارت ملی ...شناسنامه ... کارت پایان خدمت ... گواهینامه

اگر اینجور باشه که همه مشخصات درون کارت قرار داده بشه دیگه فکر نمیکنم نیاز باشه همه کارت ها رو ببری
مثلا فرض کن یه جا پلیس شما رو به خاطر مثلا سرعت غیر مجاز میگیره و شما کارت ملی رو میدین به پلیس
پلیس هم تو ماشینش یه دستگاه داره که میتونه حافظه داخل کارت رو نشون بده
و وقتی اطلاعات تو کارت رو دید میتونه بفهمه شما کی گواهینامه گرفتی - چه گواهینامه ای گرفتی - تاریخ تعویضش کی هست و اینا
اینجوری دیگه نیاز نیست همه کارت ها رو ببری

AMD 99

Registered User
لایک‌ها
2,319
شما کاری به سایت نداشته باش برا اینکه اگه توجه کنی تو سایت این رو هم نوشته(بخش سوالات متداول):
  • آیا با دریافت کارت هوشمند ملی، کارت شناسایی ملی من باطل خواهد شد؟
    آری. کارت هوشمند ملی جایگزین کارت شناسایی ملی بوده و در صورت دریافت کارت هوشمند، کارت شناسایی ملی شما فاقد اعتبار بوده و باطل خواهد شد.

سری قبل رفتم یکی از همین دفاتری که گفتم که یه سوال بپرسم دیدم چند نفر کارت ملی قبلیشون دستشون بود و تو صف وایساده بودن . حتی دیدم چندتا پیرمرد رو که اومده بودن برا کارت ملی جدید(یعنی یه پیرمردی که مثلا 60 70 سال سن داره کارت ملی نداره؟؟؟!!!)
    برید بگیرید با من ;):D بعدشم تازه اگر قرار باشه به شما ندن وقتی توی سایت مشخصاتت رو وارد کردی و چند روز بعد خواستی پیگیری کنی،اگر شامل شما نشه سایت بهتون میگه شما کارت ملی داری و هنوز نوبت شما نشده پس چیزی از دست نمیدی
;) سپاس به خاطر رفع نــــگرانی بنده ! اقدام میکنیم انشاالله :general406:

912

Registered User
لایک‌ها
472
بالاخره کسایی که کارت ملی هم دارن میتونن بگیرن؟؟؟

amindead

Registered User
لایک‌ها
171
اگر اینجور باشه که همه مشخصات درون کارت قرار داده بشه دیگه فکر نمیکنم نیاز باشه همه کارت ها رو ببری
مثلا فرض کن یه جا پلیس شما رو به خاطر مثلا سرعت غیر مجاز میگیره و شما کارت ملی رو میدین به پلیس
پلیس هم تو ماشینش یه دستگاه داره که میتونه حافظه داخل کارت رو نشون بده
و وقتی اطلاعات تو کارت رو دید میتونه بفهمه شما کی گواهینامه گرفتی - چه گواهینامه ای گرفتی - تاریخ تعویضش کی هست و اینا
اینجوری دیگه نیاز نیست همه کارت ها رو ببری
فعلا تک تک کارت ها رو هوشمند میکنند، چند سال بعد با طرح جدید یکپارچه سازی کارت ها دوباره پول میگیرن و این روند همچنان ادامه دارد

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
فعلا تک تک کارت ها رو هوشمند میکنند، چند سال بعد با طرح جدید یکپارچه سازی کارت ها دوباره پول میگیرن و این روند همچنان ادامه دارد
کسی موفق شده این کارت هوشمند رو بگیره؟

ra3ou1

Registered User
لایک‌ها
48
تا جایی که اطلاع دارم می توانید کارت رو تحویل بدید و کارت جدید رو بگیرید

البته من یکی - دو ماه پیش کارتم گم کردم رفتم برای المثنی گفتن هنوز کارت قدیمی صادر می شود

الهه.آتش

Registered User
لایک‌ها
2,400
تا جایی که اطلاع دارم می توانید کارت رو تحویل بدید و کارت جدید رو بگیرید

البته من یکی - دو ماه پیش کارتم گم کردم رفتم برای المثنی گفتن هنوز کارت قدیمی صادر می شود
شما هم کارت المثنی قدیمی گرفتین؟

parviz_r

کاربر فعال بخش کار و سرمایه
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
18,050
احراز هویت تنها از طریق شماره ملی
رییس سازمان ثبت احوال کشور گفت: بالغ بر ۱۰۰ دستگاه اجرایی و بالغ بر ۳۲ هزار نقطه در سراسر کشور به پایگاه اطلاعات جمعیت متصل هستند که فقط با وارد کردن شماره ملی افراد مراجعین خود را احراز و تصدیق کنند.

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
من 3-2 روز پیش کارت ملی هوشمندم رسید.هوا هورا من چقدر خوشبختم

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
ولي ديگه واي به حالمون
تمام جيك و پيك زندگيمونو ميدونن
اين كارت ملي هوشمند هم فك كنم يجورايي يه سرور مركزي پشتش باشه كه اطلاعات تمام كارت هاي اصلي مثه گواهينامه،كارت خدمت،مشخصات فردي،سو سابقه و ...
همه و همه رو با كارت ملي سينك بكنه
در واقع ميشه كارت شهروندي !

تمام اطلاعات زندگيمون تو يه كارت ...

Sent from my iPhone using Tapatalk

stifler

Registered User
لایک‌ها
1,410
یه توضیحی میدی چجوری گرفتی؟
رفتم یکی از این دفاتر پیشخوان بهم گفت میخوای واسه کارت ملی هوشمند اسمتو رد کنیم؟ 3500 میشه! گفتم اوکی
بعد چند روز از پست باهام تماس گرفتن گفتن فلان روز نوبتته بیا.منم پا شدم رفتم کاراشو انجام دادم
بعد از 3-2 ماه هم کارت میاد شایدم بیشتر طول بکشه!!!
قبل از عید 20 تومن میگرفتن نفری الان انگار شده 30 و خورده ای! عکس هم به زور خودشون میگیرن! شما ببری قبول نیست!

بالا