برگزیده های پرشین تولز

کاهش عجیب بازدید سایت " لطفا پاسخ بدید "

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
داداش یه دوستی تاپیک زده که هم سه ماه بیشتر سایتش رو نساخته و هم هر روز حدود 5 شیش تا مطلب بیشتر نمیذاشته و ایشون تو کمتر از 6 ماه رسیده به 20 هزار آی پی در روز از گوگل .
بنده یه سایت داشتم با 7 سال قدمت و هر روز بیش از10 مطلب میذاشتیم که گوگل تعداد بازدید ما رو از 25 تا 30 هزار آی پی به 1000 رسوند و علنا نابودمون کرد .
حالا شما میشه تحلیل کنید چطور این اتفاق افتاده ؟ طبق کدوم اصل و کدوم قانون گوگل همچین برخوردی شده ؟
به نظر من گوگل حرف مفت زیاد میزنه . تا یک و نیم سال پیش خوب بود یعنی قابل تحمل بود اما بعدش با آپدیت های مسخرش سایت های با قدمت بالای زیادی رو نابود کرد . جالب اینجاست اون سایت ها هیچ خلافی شامل خرید بک لینک و پاپ آپ و ... مرتکب نشده بودند که یکیش خود ما بودیم .
الان وبمستری شانسی شده یه روز گوگل حال میکنه یه سایت میره بالا یه روز حال نمیکنه میزندش زمین . فقط این وسط اسپمرها و سایت های بزرگ کپی کار به شدت مورد حمایت گوگل شدن چون به چشم دیدم که سایت اسپمری که یک ماه تاسیس شده بود مطالب اختصاصی سایت 7 ساله ما رو کپی پیست اتوماتیک میکرد که حتی واترمارک عکس ما و فیلم ما بود بعد این سایت تو گوگل رنک اول میگرفت و سایت ما میرفت صفحه چندم . هه
چند تا سئوکار آوردیم کلی هزینه کردیم آخر هیچکس نفهمید مشکل چیه و گوگل چشه .
فقط یک کلام
قانون گوگل حرف مفته
اره منم تاپیک اون دوست رو دیدم, برای منم خیلی سوال بود چنین چیزی چه طور ممکنه, فکر میکنم عددها رو اشتباه نوشته, شاید امارگیر عجیب و غریبی داشته و طبق گوگل وبمستر و انالیزتیکس نگفته!! چنین چیزی تقریبا غیرممکنه!
----
منم یک سایت دارم که روزانه یک مطلب اختصاصی و گاها انحصاری میزنم داخلش, تقریبا هم بالا 3000-5000 هزار کلمه هر مطلبش هست, کاملا سئو شده و طراحی تصاویر اختصاصی ... (حدودا تا به امروز 1.1m کلمه داخلش نوشته شده) تا قبل از سال 2020 با قدمت 7 ماه تعداد ای پی ها بالای 5k رسید و مدام در حال رشد بود. از شروع ژآنویه داره کم کم میاد پایین و الان رسیده به 3k ای پی .... !! حکمت چیه نمیدونم.

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
قانون گوگل حرف مفته
سلام
من تا دو سال پیش در کل حس می‌کردم گوگل داره به سمت بالا آوردن مطالب بهتر پیش میره ولی به قول شما از ۱.۵ سال پیش به این طرف آپدیت‌ها عجیب شده! یه جورایی رندم سایت‌ها بالا پایین میشن و در کل هم به نفع سایت‌های قدیمی کپی‌کار و اسمپر شده به نظر من. البته خیلی موارد رو شک داشتم تست کردم و هیچ اتفاق خاصی نیافتاد. مثلاً بک‌لینک خریدن، اصلاً نتیجه‌ی محسوسی نداشت!

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
منم یک سایت دارم که روزانه یک مطلب اختصاصی و گاها انحصاری میزنم داخلش, تقریبا هم بالا 3000-5000 هزار کلمه هر مطلبش هست, کاملا سئو شده و طراحی تصاویر اختصاصی ...
روی افزونه‌های سئو به نظرم زمان بزارید صرفاً وقتتون رو تلف کردید البته همه یوست رو نصب میکنن رو وردپرس ولی من اصلاً فیدبک مثبتی نگرفتم ازش. حذف و نصب کردنش رو تست کردم فرق محسوسی نداشته!! البته چند سال پیش داشت الان دیگه نداره.
در مورد طول مقالات خیلی طولانی کار کردید!!! من یه مقایسه بین مطالب کوتاه و بلند با موضوعات مختلف و در واقع رندم داشتم، به این رسیدم که بازدهی مطالب کوتاه در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه بهتر بوده علی‌رغم اینکه خیلی از سایت‌ها میگن ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ تا بهتره، خب بازدیدشون بیشتره ولی نسبت بازدید به زمانی که صرف تهیه کردن مطلب شده رو مقایسه می‌کنم، کوتاه‌ها برتری دارن.
مثال دقیق‌تر بزنم: ۲۰ مطلب با طول متوسط ۱۵۶۰ کلمه، ۱.۸ برابر ۲۰ مطلب با ۵۳۰ کلمه ورودی داشته. یعنی تقریباً ۳ برابر زمان صرف شده و ۱.۸ برابر ورودی دریافت شده که منطقی نیست.
البته یه مطلبی می‌طلبه که بلند باشه و جامع، خب همین کارو باید کرد و جامع نوشت اما یه موضوع یا سوال می‌طلبه که کوتاه جواب داده بشه به شکل مقاله، خب باید کوتاه کار کرد. بیخودی بلند و کوتاه نوشتن هر دوش مضره.

MixMkv

Registered User
لایک‌ها
137
روی افزونه‌های سئو به نظرم زمان بزارید صرفاً وقتتون رو تلف کردید البته همه یوست رو نصب میکنن رو وردپرس ولی من اصلاً فیدبک مثبتی نگرفتم ازش. حذف و نصب کردنش رو تست کردم فرق محسوسی نداشته!! البته چند سال پیش داشت الان دیگه نداره.
در مورد طول مقالات خیلی طولانی کار کردید!!! من یه مقایسه بین مطالب کوتاه و بلند با موضوعات مختلف و در واقع رندم داشتم، به این رسیدم که بازدهی مطالب کوتاه در حدود ۵۰۰ تا ۸۰۰ کلمه بهتر بوده علی‌رغم اینکه خیلی از سایت‌ها میگن ۲۰۰۰ ۳۰۰۰ تا بهتره، خب بازدیدشون بیشتره ولی نسبت بازدید به زمانی که صرف تهیه کردن مطلب شده رو مقایسه می‌کنم، کوتاه‌ها برتری دارن.
مثال دقیق‌تر بزنم: ۲۰ مطلب با طول متوسط ۱۵۶۰ کلمه، ۱.۸ برابر ۲۰ مطلب با ۵۳۰ کلمه ورودی داشته. یعنی تقریباً ۳ برابر زمان صرف شده و ۱.۸ برابر ورودی دریافت شده که منطقی نیست.
البته یه مطلبی می‌طلبه که بلند باشه و جامع، خب همین کارو باید کرد و جامع نوشت اما یه موضوع یا سوال می‌طلبه که کوتاه جواب داده بشه به شکل مقاله، خب باید کوتاه کار کرد. بیخودی بلند و کوتاه نوشتن هر دوش مضره.
ممنون که پاسخ کامل ارائه میدین.
بله صحبت شما ممکنه از جهاتی کاملا صحیح باشه و نتیجه مثبت به همراه داشته باشه. اما به شخصه بر این باور هستم هر مطلبی که میزنم باید در بهترین شرایط خودش باشه.
مطالب بلند هستند اما اینکه بیخودی طولانی شده باشن, اینطور نیست. شاید کاربردی به معنای واقعی نباشه اما بی فایده هم نیست!
حالا با این مطالب طولانی تا قبل از ژانویه نتیجه خوبی میگرفتیم و اکثر مطالب با کلمه کلیدی های مربوط به خودشون لینک اول گوگل بودیم اما الان که بعضی پست های قدیم رو نگاه میکنم (پست های که مدتها نتیجه اول بودم) الان اومده نتیجه 2-3 !

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
به هر صورت من تجربه‌ی شخصیم رو گفتم شاید عمومیت نداشته باشه.
امروز باز هم متریک SEM بالا رفته. مال آمریکا که ۹.۳ شده!! آپدیت بزرگ قبلی که ۱۴ ژانویه استارت خورد، رو برخی زبان‌ها حتی روی وب پارسی خیلی اثر شدیدی داشت. سه روز هم طول کشید ... حالا هنوز یه ماه نگذشته که دو بار آپدیت نیمچه بزرگ داشتیم و امروز هم باز به نظر آپدیت بزرگ داریم. آپدیت سه هفته پیش واقعاً بعضی سایت‌های معمولی رو به شدت نابود کرد، معلوم بود یه سوتی‌ها و مشکلاتی داره. توی ۳ هفته ۳ بار گوگل تلاش کرده وضعیت رو درست کنه. امیدوارم هر چه زودتر این خرابکاری گوگل درست بشه.
Untitled.png

herkool2000

Registered User
لایک‌ها
392
اره منم تاپیک اون دوست رو دیدم, برای منم خیلی سوال بود چنین چیزی چه طور ممکنه, فکر میکنم عددها رو اشتباه نوشته, شاید امارگیر عجیب و غریبی داشته و طبق گوگل وبمستر و انالیزتیکس نگفته!! چنین چیزی تقریبا غیرممکنه!
----
منم یک سایت دارم که روزانه یک مطلب اختصاصی و گاها انحصاری میزنم داخلش, تقریبا هم بالا 3000-5000 هزار کلمه هر مطلبش هست, کاملا سئو شده و طراحی تصاویر اختصاصی ... (حدودا تا به امروز 1.1m کلمه داخلش نوشته شده) تا قبل از سال 2020 با قدمت 7 ماه تعداد ای پی ها بالای 5k رسید و مدام در حال رشد بود. از شروع ژآنویه داره کم کم میاد پایین و الان رسیده به 3k ای پی .... !! حکمت چیه نمیدونم.
البته با این حرکت هایی که گوگل میزنه عجیب هم نیست.خوب وقتی یه تعداد سایت در عرض چند روز بازدید شون به یک دهم میرسه ، چند سایت دیگه جاشو میگیره حالا می خواد سایت تازه تاسیس باشه یا قدیمی.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
----
والا این دوستمون ادعا کرده که سایت رو فروخته 30 میلیون . قطعا خریدار اگر یک جو عقل داشته باشه آمار رو از گوگل چک کرده و آمارگیر الکی رو قبول نکرده .
اینجا دو حالت پیش میاد . یا اینکه استارتر این تاپیک از اول داره دروغ میگه همه چیز رو از آمار تا قیمت فروش یا واقعیت میگه .
اگر دروغ میگه که دهنش سرویس اگر راست میگه دهن گوگل سرویس اما در هر دو صورت دهن ما سرویسه .

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
سلام
من تا دو سال پیش در کل حس می‌کردم گوگل داره به سمت بالا آوردن مطالب بهتر پیش میره ولی به قول شما از ۱.۵ سال پیش به این طرف آپدیت‌ها عجیب شده! یه جورایی رندم سایت‌ها بالا پایین میشن و در کل هم به نفع سایت‌های قدیمی کپی‌کار و اسمپر شده به نظر من. البته خیلی موارد رو شک داشتم تست کردم و هیچ اتفاق خاصی نیافتاد. مثلاً بک‌لینک خریدن، اصلاً نتیجه‌ی محسوسی نداشت!
سلام . یادمه اصرار داشتید بر مطالب اختصاصی نوشتن و حتما کپی نشدن و با دست نوشتن و میخواستید پیگیر بشید ببینید نتیجه چی میشه .
خیلی کنجکاوم بدونم بعد این مدت نتیجه داده سایت هایی که تخصصی روش کار کردید و مطلب رو با دست نوشتید ؟
البته همیشه یه سوال ذهنم رو مشغول کرده و اونم اینه گوگل چطور میفهمه یه مطلب کپی شده از مثلا یه ورد هست یا دست نویس ؟ حالا اگر کپی از سایتی باشه میشه گفت میتونه تشخیص بده که البته دیدم که برعکس تشخیص داده و اسپمرا قدرت گرفتند اما اگر کپی از سایت دیگه ای نباشه از کجا میتونه بفهمه کپی شده یا دست نویس بوده ؟

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
سلام . یادمه اصرار داشتید بر مطالب اختصاصی نوشتن و حتما کپی نشدن و با دست نوشتن و میخواستید پیگیر بشید ببینید نتیجه چی میشه .
خیلی کنجکاوم بدونم بعد این مدت نتیجه داده سایت هایی که تخصصی روش کار کردید و مطلب رو با دست نوشتید ؟
البته همیشه یه سوال ذهنم رو مشغول کرده و اونم اینه گوگل چطور میفهمه یه مطلب کپی شده از مثلا یه ورد هست یا دست نویس ؟ حالا اگر کپی از سایتی باشه میشه گفت میتونه تشخیص بده که البته دیدم که برعکس تشخیص داده و اسپمرا قدرت گرفتند اما اگر کپی از سایت دیگه ای نباشه از کجا میتونه بفهمه کپی شده یا دست نویس بوده ؟

از ۲ سال پیش که سایت یکی از دوستان با مطالب کپی نتیجه‌ی بسیار بدی گرفت به این ور دیگه بحث کپی پیست رو اصلاً تست نکردم. البته منظورتون از دست‌نویس رو متوجه نشدم!
مطلب خب ۴ حالت داره:

یا از سایت دیگری کپی پیست شده
یا از سایت دیگری کاملاً یا نصفه‌نیمه بازنویسی شده
یا ترجمه از یک یا چند منبع
و یا کاملاً اختصاصی

خب طبعاً حالت آخر بهتره از نگاه گوگل، ولی تنها فاکتور بحث کیفیت مطالب نیست.

مقایسه باید بین دو سایت با شرایط مساوی باشه. یه سایت قدیمی با انبوهی از مطالب و تعداد زیادی بک‌لینک واقعی که چندین سال آپدیت روزانه و منظم میشه، با یه سایت نوپا نمیشه مقایسه کرد.

تو این ۱.۵ سال اخیر کلی گوگل آپدیت داده، ولی نکته‌ی جالب اینه که یه سایت خیلی قدیمی داشتم، با ۲۰۰ مطلب کاملاً اختصاصی که شبیه‌اش تو سایت‌های فارسی نیست به نوعی. این سایت تو آپدیت‌های مختلف نوسانش خیلیییییی کم بوده و هنوز بازدیدش شبیه چند سال قبله!!! البته مطالب هم خبری نبودن که تاریخ انقضاء داشته باشن.
به هر حال از این آپدیت‌های گوگل شخصاً راضی نیستم و همش سایت‌های کپی‌کار زیر ۵۰ ایران رو در جایگاه خوبی نگه داشته متأسفانه در حالی که از مطالب خیلی سایت‌های جدید کپی میکنن حتی کار به شکایت میکشه!

MOHAMMAD026_1

مدیر بخش ویژه وب مستر
مدیر انجمن
لایک‌ها
8,688
دوستان چند روز گذشته افت بازدید یا افزایش نداشتید؟
الگوریتم آپدیت شده؟

Setarehzi1369

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام و احترام
امروز یکهو از ساعت 10 صبح کاهش آمار عجیبی داشتیم که در تمام ساعات روز ادامه داشت و هم اکنون هم ادامه داره .
آیا برای سایت شما هم پیش اومده ؟ دلیل این کاهش آمار رو کسی میدونه ؟
ممنون میشم پاسخ بدید
سلام
متاسفانه سایت ما هم بعد از قطعی اینترنت ترافیکش افت کرده
فکر کنم نیاز به محتوای جدید داره

alireza1411

Registered User
لایک‌ها
260
دوستان چند روز گذشته افت بازدید یا افزایش نداشتید؟
الگوریتم آپدیت شده؟
سلام
آپدیت که بوده بله ولی رو وب فارسی اثر شدیدی نذاشت. برخی سایت‌های ۱۰ ۲۰ درصد کاهش یا افزایش داشتن. یکی از آپدیت‌های کوچیک به نظرم با اختلالات اینترنت چند روز پیش هم‌زمان بود.

M.B.N

Registered User
لایک‌ها
203
بازدید ها در چه وضعیه ؟:rolleyes:

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
سلام دوستان
یه نکته جالب توجه در مورد گوگل متوجه شدم خواستم نظر شما رو هم بدونم .
تا جایی که من یادمه تا قبل از آپدیت ها سایت هایی که فیلتر بودند حداقل در جست و جوهای ای پی های ایران در رنک های بالا نبودند اما بعد آپدیت ها الان هر چیزی سرچ بدیم سایت های فیلتر رنک های بالای گوگل رو دارند . مثلا هر مورد سیاسی که سرچ بدید سایت بی بی سی ، دویچه وله ، رادیوفردا و سایت هایی که در کشورهای فرانسه و سایر فعالیت میکنند لینک های یک گوگل هستند .
جالبه که چطور با اینکه فیلتر هستند و باز نمیشن برای مردم ایران این ها رنک های اول رو میگیرند .
تو خیلی از کلمات بی بی سی رنک یک شده . مثلا شما میزنید محمدرضا پهلوی رنک یک برای ویکیپدیا است و رنک دو برای بی بی سی هست .
نکته جالب تر اینه وقتی سرچ میدید " آمار رای ایران " با همچین موضوعاتی که کل سایت ها روش بحث میکنند سایت های صفحه اول همشون همون سایت های فیلتر هستند یعنی بی بی سی ، رادیوفردا ، دویچه وله ، خبرگزاری فرانسه و سایت های ایرانی در صفحات بعدی هستند .
برای آمار کرونا هم سرچ بدید همینطور هست و بی بی سی و دویچه وله اولند .
شما هم همچین موضوعی رو مشاهده کردید یا خیر ؟ نظرتون در این مورد چیه ؟ به آدرس دامین برمیگرده یا شیطنت گوگل برای ایران به نظرتون ؟

iranexplorer.net

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
2,151
سلام دوستانچ
تا جایی که من یادمه تا قبل از آپدیت ها سایت هایی که فیلتر بودند حداقل در جست و جوهای ای پی های ایران در رنک های بالا نبودند اما بعد آپدیت ها الان هر چیزی سرچ بدیم سایت های فیلتر رنک های بالای گوگل رو دارند . مثلا هر مورد سیاسی که سرچ بدید سایت بی بی سی ، دویچه وله ، رادیوفردا و سایت هایی که در کشورهای فرانسه و سایر فعالیت میکنند لینک های یک گوگل هستند .
جالبه که چطور با اینکه فیلتر هستند و باز نمیشن برای مردم ایران این ها رنک های اول رو میگیرند .
تو خیلی از کلمات بی بی سی رنک یک شده . مثلا شما میزنید محمدرضا پهلوی رنک یک برای ویکیپدیا است و رنک دو برای بی بی سی هست .
نکته جالب تر اینه وقتی سرچ میدید " آمار رای ایران " با همچین موضوعاتی که کل سایت ها روش بحث میکنند سایت های صفحه اول همشون همون سایت های فیلتر هستند یعنی بی بی سی ، رادیوفردا ، دویچه وله ، خبرگزاری فرانسه و سایت های ایرانی در صفحات بعدی هستند .
شما هم همچین موضوعی رو مشاهده کردید یا خیر ؟ نظرتون در این مورد چیه ؟ به آدرس دامین برمیگرده یا شیطنت گوگل برای ایران به نظرتون ؟

رنک بی جهت برای یک سایت بوجود نمیاد. کاربران بیشتری bbc رو منبع بهتری برای دریافت اطلاعاتشون در باره اون موضوع دونستن و لذا کلیک بیشتری شده.
لذا گوگل اونو بالا میاره. به همین سادگی.
این مساله هیچ ربطی به قدمت و دفعات آپدیت یک سایت هم نداره. بلکه رفتار کاربران با نتایج جستجو ست که مهمه و گوگل اونو ملاک ارزشمندی میدونه.
حتی اگر موضوع سایت ربطی به محتوای مدنظر کاربر نداشته باشه.

شما در یک سایت فروشگاه پوشاک هم میتونی 5 تا وبلاگ درباره قوانین ملک و معامله (که برای کاربر مفیده) قرار بدی و صفحه اول گوگل باشی.
من اینا رو تست کردم که میگم.

رفتار شناسی خواسته کاربر موقع جستجو خیلی مهمه. اولین فاکتور گوگل در نتایج فقط همینه.

akisar

Registered User
لایک‌ها
440
رنک بی جهت برای یک سایت بوجود نمیاد. کاربران بیشتری bbc رو منبع بهتری برای دریافت اطلاعاتشون در باره اون موضوع دونستن و لذا کلیک بیشتری شده.
لذا گوگل اونو بالا میاره. به همین سادگی.
این مساله هیچ ربطی به قدمت و دفعات آپدیت یک سایت هم نداره. بلکه رفتار کاربران با نتایج جستجو ست که مهمه و گوگل اونو ملاک ارزشمندی میدونه.
حتی اگر موضوع سایت ربطی به محتوای مدنظر کاربر نداشته باشه.

شما در یک سایت فروشگاه پوشاک هم میتونی 5 تا وبلاگ درباره قوانین ملک و معامله (که برای کاربر مفیده) قرار بدی و صفحه اول گوگل باشی.
من اینا رو تست کردم که میگم.

رفتار شناسی خواسته کاربر موقع جستجو خیلی مهمه. اولین فاکتور گوگل در نتایج فقط همینه.
آخه وقتی سایت فیلتر هست و برای آی پی های ایران باز نمیشه چطور بازدیدکنندگان رفتن توش و ازش لذت بردن که گوگل آوردتشون لینک یک و صفحه یک ؟
کاربران ایرانی که سرچ میدن وقتی با بی بی سی رو به رو بشن نمیتونن وارد شن که بخوان به گوگل نخی بدن برای ارزشمند شدن لینک بی بی سی .
بعد دقیقا منظور شما از رنک کدوم رنکه ؟ مگه رنک درست و حسابی هم داریم . ما سایتمون با 7 سال سابقه و رنک خوب نابود شد و یک سایت با یک ماه سابقه و بدون رنک تمام مطالب ما رو کپی کرد و اومد لینک یک . الان کدوم رنک سایت زیر چند ماه بهتر از سایت هفت ساله هست که با کپی مطالب سایت هفت ساله میاد لینک یک گوگل ؟
من حس میکنم گوگل داره دستکاری میکنه اللخصوص در سایت های فارسی زبان و داره یه سری سایت رو خودش بیشتر ارزش گذاری میکنه بدون توجه به کاربر و نظر کاربر . اینستاگرام و فیسبوک و توئیتر و ... که در آمریکا هستند هم تو چند سال اخیر زیاد از این شیطنت ها کردند . بعید نیست گوگل هم تحت فشار کارهایی کرده باشه برای فارسی زبانان .
البته این نظر شخصی منه و دوستان اگه نظری دارند در این باب خوشحال میشم بشنوم .

parsteam

Registered User
لایک‌ها
97
سلام دوستان
سلام بله درسته منم چند وقته متوجه شدم اکثر چیزهایی که سرچ میکنم اول این سایتها رو میاره. کمپانی ها با هم در ارتباطن و با هم قرارداد همکاری منعقد میکنن بده بستان دارن با هم
اگر نگیم موضوع بخاطر شرایط گذاری ریشه اکثر این کمپانی هاست که یکیه
شما بهترین سایت ایرانم باشی بعد که فیلتر بشی به واسطه پایین امدن نرخ کلیک و بازدید در سراشیبی سقوط قرار میگیری مگر اینکه گوگل دستکاری کنه بالا نگهت داره

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,660
حدود 3 ماه پیش آپدیت الگوریتم سنگین اومد
تقریبا هر 75 روز یک بار الگوریتم عوض میشه. طبق تجربه چند ساله ای که داشتم
عجیبه این آپدیته هنوز نیومده..

asadira

Registered User
لایک‌ها
707
آخه وقتی سایت فیلتر هست و برای آی پی های ایران باز نمیشه چطور بازدیدکنندگان رفتن توش و ازش لذت بردن که گوگل آوردتشون لینک یک و صفحه یک ؟
کاربران ایرانی که سرچ میدن وقتی با بی بی سی رو به رو بشن نمیتونن وارد شن که بخوان به گوگل نخی بدن برای ارزشمند شدن لینک بی بی سی .
بعد دقیقا منظور شما از رنک کدوم رنکه ؟ مگه رنک درست و حسابی هم داریم . ما سایتمون با 7 سال سابقه و رنک خوب نابود شد و یک سایت با یک ماه سابقه و بدون رنک تمام مطالب ما رو کپی کرد و اومد لینک یک . الان کدوم رنک سایت زیر چند ماه بهتر از سایت هفت ساله هست که با کپی مطالب سایت هفت ساله میاد لینک یک گوگل ؟
من حس میکنم گوگل داره دستکاری میکنه اللخصوص در سایت های فارسی زبان و داره یه سری سایت رو خودش بیشتر ارزش گذاری میکنه بدون توجه به کاربر و نظر کاربر . اینستاگرام و فیسبوک و توئیتر و ... که در آمریکا هستند هم تو چند سال اخیر زیاد از این شیطنت ها کردند . بعید نیست گوگل هم تحت فشار کارهایی کرده باشه برای فارسی زبانان .
البته این نظر شخصی منه و دوستان اگه نظری دارند در این باب خوشحال میشم بشنوم .
زمانی این سایت‌ها برای کاربران ایرانی غیرقابل دسترس بودند که استفاده از فیلترشکن‌ها محدود بود نه الان که حتی بچه‌ها هم یه فیلترشکن رو گوشیشون نصبه و دائم روشنه.
منم با کاربر iranexplorer.net موافقم، رتبه گرفتن این مدل سایت‌ها مهم‌ترین دلیلش می‌تونه بی اعتمادی کاربران ایرانی به سایت‌های داخلی باشه و اکثراً خبرگزاری‌های خارجی رو منابع معتبرتری می‌دونند و بیشتر روی این نتایج کلیک می‌کنند.

بالا