برگزیده های پرشین تولز

کراوماگا (کارشناس متخصص lord viper )

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
اینها به جز مطلب آخر چند تا از مطالبی بود در مورد کراوماگا که با عنوان "دفاع شخصی" در تاپیک اصلی نوشته بودم .در فرصت بعدی مطالب تخصصی تری رو خواهم گذاشت .باز هم عذر میخوام از طولانی بودن مطالب .مطلب کوتاه نمیتونه کامل باشه و مطلب ناقص نوشتن در قاموس من نیست :)

خاطر نشان میکنم که این سبک هم مثل بقیه سبک ها چند شاخه داره که با هم اختلاف نظر هایی در جزییات دارند و من چون تنها منبع آموزشیم یک سری فیلم و کتاب محدود بوده پس نمیتونم به تمام نظرات و رویکردها آگاهی و اشراف داشته باشم و فقط اون چیزی که خودم یاد گرفتم با و با برداشت ناقص خودم درک کردم نقل کردم براتون

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
نه متاسفانه آشنایی ندارم
با قوانین ایجاد تاپیک آشنا نیستم .این تاپیک رو هم مدیر فروم ایجاد کرده
فکر میکنم باید با جناب میلاد نینجا صحبت کنید :)
با سلام
شما در رابطه با رشته کیوشو سلف دیفنس تحقیق کردی ؟،دفاع شخصی با استفاده از نقاط حساس در بدن ، من یکمدت این رشته رو کار میکردم واقعاً جالب بود ، مدرک مربیگری درجه سه این رشته رو هم دارم ، یک تاپیک راجبش ایجاد کنید لطفاً بنده هم در راستای اضافه کردن مطالب کمکتون خواهم کرد .
موفق باشید.

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
ممنون از شما و مطالب این تاپیک رو حتما دنبال خواهم کرد
راجع به اون مطلبی که گفتید راجع به امادگی ذهن 100% موافقم باهاتون . اصلا تا از ادم زورگیری نشه شاید اهمیت امادگی ذهن رو نفهمه
یه شخص معمولی وقتی تو خیابون راه میره اگه یکی صداش کنه ممکنه اصلا تو دفعه اول نشنوه . یا وقتی دوستش جفتش رد میشه اصلا نبینتش ( یعنی کلا حواسش اینجا نیست)
دیگه چه برسه به اینکه چند تا گردن کلفت با قمه و شمشیر بریزن روش و عربده بکشن ! مطمئنا تا طرف بخواد بفهمه چی شده زورگیرا نه تنها پولاشو بردن بلکه 100 متر هم دور شدن از اونجا !
تو موقعیت های تجاوز هم همینه . تا طرف نصف شب از خواب بلند شه و بفهمه چی شده دست و پاشو بستن و ... فرق هم نمیکنه استاد ایکیدو باشه یا وینگچون یا قهرمان المپیک! اگه ذهنش اماده نباشه کارش تمومه
دقیقا همینطوره که شما میفرمایید .

یک سالی هست که مطالعه جدیدی نداشتم .خوشحال میشم اگر مطلبی در زمینه دفاع شخصی واقعگرایانه برخوردید اینجا بگذارید تا بنده و بقیه دوستان هم استفاده کنیم :)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دقیقا همینطوره که شما میفرمایید .

یک سالی هست که مطالعه جدیدی نداشتم .خوشحال میشم اگر مطلبی در زمینه دفاع شخصی واقعگرایانه برخوردید اینجا بگذارید تا بنده و بقیه دوستان هم استفاده کنیم :)
بله به روی چشم
تیم واریور هم که گفته بودین یکی از سمینارهاشون رو دیدم . واقعا کارشون خوبه مخصوصا formaggio و jean michelle lehro
راستی یه سوال : تو کشور اسرا... سربازی اجباریه ؟ چون همه رزمیکاراشون انگار یه دوره ای تو IDF خدمت کردن...

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
یه سوال دیگه هم دارم استاد . با توجه به اینکه حقوق خوندین
اگه کسی به قصد کشت با چاقو به ما حمله کنه و در حین درگیری اسیب جدی ببینه مثل قطع بیضه یا مرگ اونوقت ما مجرم محسوب میشیم ؟! در صورتی که بهرحال دفاع متناسب با حمله بوده دیگه . یعنی بر اساس کشته شدن خودمون دفاع انجام دادیم

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
تیم واریور واقعا کارشون عالیه .خیلی جامع و به روز هم هست .تا جایی که میدونم اجباریه و دخترها هم باید خدمت سربازی رو بگذرونند

----------
در عالم ثبوت (روی کاغذ و در عالم ذهنیات) شما مجرم نیستید .ولی در عالم اثبات و عمل احتمال محکومیت شما زیاده .چون باید بتونید اثبات کنید که دفاع شما متناسب با حمله بوده .اگر شواهد کافی نباشه (که معمولا نیست وقتی تنها تو خونه یا بیابون گیرتون میارن) محکوم میشید .انداختن بار اثبات به روی دوش مدافع کار رو خراب میکنه .مشکل اینجاست که شما چطور میخواید به قاضی اثبات کنید که شخصی که شبانه وارد خانه شما شده قصد تجاوز داشته و شما به تناسب عمل کردید ؟ قانوت میگه از کجا معلوم که فقط به قصد بردن مال شما نیومده بوده ؟ باید بتونید اثبات کنید که به این قصد گرفتن جان شما اومده که اینکار به جز در موارد خیلی استثنایی ممکن نیست . از طرف دیگه در فقه شما حق ندارید به خاطر دفاع از مالتون به شخصی آسیب فیزیکی وارد کنید .ممکنه اون بعدش بره زندان ولی شما هم باید دیه اون رو بدید ...

پیش اومده که برای دختری که متجاوز خودش رو به قتل رسونده حکم قصاص صادر شده .وقتی در این حالت چنین چیزی به علت نبود ادله کافی ممکنه دیگه در موردی که شما میگید تکلیف مشخصه متاسفانه

در قانون قدیم اینطور بود و این قانون سال پیش عوض شده و زمزمه هایی امید بخشی هم مبنی بر تغییر این قانون و افتادن بار اثبات متناسب "نبودن" دفاع به دوش دادستان در قانون جدید به گوش میرسید . نمیدونم در نسخه نهایی که تصویب شد هم ایت تغییر بود یا خیر . هنوز کتاب های اساتید مطرح در نیومده که با اطمینان بشه گفت در قانون جدید تکلیف چیه .تا اون موقع خیلی روی تبریه شدن نباید حساب کرد

Last edited:

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
توجه : تحقیقات و علاقه بنده و سایر دوستان به این سبک صرفا از لحاظ دفاع شخصی و بحث علمی و تکنیکی قضیه بوده و فارغ از منشا و مبدا این سبک و فرهنگی که سعی دارن به همراهش به زور به دنیا ارایه کنند هست .

علم نزد هر کسی باشه آموختش مستحبه .به خصوص که در زمینه دفاع شخصی وضعیت آشفته ای وجود داره و بهتره در همچین محیط امنی به این نیاز پاسخ داده بشه تا ....

هدف اینه که این فنون رو کاملا از فرهنگ کشور مبدا پاک کنیم و ازش به صورت کاملا بومی و مستقل و بدون اشاره به منشا استفاده کنیم .امیدوارم که نیت خالصانه ما با چیز دیگه اشتباه گرفته نشه

Last edited:

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
از تمام دوستانی که گذارشون به این تاپیک میفته تقاضا دارم که از این پس تا جایی که ممکنه اشاره ای به منشا و مبدا این سبک نکنن تا خدایی نکرده سوتفاهمی برای کسی پیش نیاد

با تشکر از همکاری دوستان و اساتید عزیز

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
خوش آمدی امیدوارم مثل همیشه فعال باشید
با تشکر از شما
ببر سیاه

soroosh potter

Registered User
لایک‌ها
322
تا اینجا این طوری که من از صحبت های دو استادم جناب لرد وایپر و جناب رضا برداشت کردم کلا باید قید آموزش حضوری واسه کراوماگا رو زد . اگه لطف کنید لینکی معرفی چیزی از چند تا مجموعه خوب بزارین...
ضمنا ممنون از تاپیک فوق العادتون

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
این مطلب رو تو تاپیک جیت کاندو گذاشته بودم ولی فکر کردم اینجا هم کپی کنم . البته این برداشت شخصی من از اصل دفاع و حمله همزمان تو خلع سلاح هست

راستش بنده اطلاعات تخصصی راجع به کراو ماگا ندارم ولی فکر میکنم شباهت هایی با جیت کان دو داره
تو کراو واسه دفاع چاقو هم دقیقا همین اصل رو بیان میکنن یعنی وقتی حریف مسلح به چاقو میخواد به سمت شما یورش بیاره همش فکر میکنه که شما نهایت کاری که بتونید انجام بدین اینه که ضربه رو سد کنید . یعنی هیچوقت فکر نمیکنه که بخواید بهش حمله کنید !
پس وقتی شما همزمان با دفاع ضربه چاقو یه مشت یا کف گرگی به سر مهاجم میزنید در واقع هم از لحاظ روحی بهش ضربه میزنید و هم جسمی ! از لحاظ روحی چون اساسا تصورش رو هم نمیکرده که ضربه بخوره و درنتیجه غافلگیر میشه ( مخصوصا اگه قبلش با التماس ازش بخواید بهتون اسیب نزنه )
و از لحاظ جسمی هم چون بهرحال یه ضربه محکم به سرش اصابت کرده
در نتیجه واسه چند صدم ثانیه دچار شوک میشه و همون لحظه بهترین فرصت واسه قفل کردن دست مسلح مهاجم و ضربه زدن به بیضه و .... بقیه ماجرا
فکر میکنم این شباهت های اندک بین وینگ چون - جیت کان دو و کراو ماگا به دلیل اینه که همشون واسه درگیری های بدون قانون طراحی شدن...

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
تا اینجا این طوری که من از صحبت های دو استادم جناب لرد وایپر و جناب رضا برداشت کردم کلا باید قید آموزش حضوری واسه کراوماگا رو زد . اگه لطف کنید لینکی معرفی چیزی از چند تا مجموعه خوب بزارین...
ضمنا ممنون از تاپیک فوق العادتون

شما لطف دارید

بنده مجاز نیستم لینک بدم کلی میتونم به اون سمت راهنماییتون کنم .برای آشنایی سری تیم warriors که یک گروه فرانسوی هستند رو پیشنهاد میکنم .فقط کراوماگا نیست البته ،سامبوی روسیه هم هست .این کلیپ تبلیغاتی سمینار سومشون هست :

فیلم های آموزشی این سبک جدیدا در کشور خودمون و در مراکزی که محصولات آموزشی رزمی میفروشند هست و فروش اینترنتی هم دارن اکثرا .ولی میتونید با جستجوی کلمه krav maga در سایت های torrent خودتون اونها رو دانلود کنید

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
فکر میکنم این شباهت های اندک بین وینگ چون - جیت کان دو و کراو ماگا به دلیل اینه که همشون واسه درگیری های بدون قانون طراحی شدن...

در ادامه صحبت شما دلیل این شباهت اینه که سبک کراوماگا یک سبک تلفیقیه که یک سری از اصول بنیادین خودش رو از وینگ چون گرفته

هر دو سبک کراوماگا و جت کاندو به شدت وام دار وینگ چون هستند .البته من در مورد جت کاندو فقط شنیدم این رو ولی کراوماگا رو اطمینان دارم

------------

یک نکته ای هم در مورد دفاع از چاقو به ذهنم رسید
شخصی که سلاح در دست داره معمولا تمام اتکا و تمرکز و انرژی ذهنیش به روی سلاح و اون دستی هست که سلاح در اون قرار داره .بنابراین با گرفتن دستی که سلاح در اون هست تمام فکر و ذکر اون فرد میشه آزاد کردن اون سلاح و از چیزهای دیگه غافل میشه .توصیه میشه از این فرصت استفاده کرده و به نقاط حساس بدن مهاجم در حالی که حواسش به چیزی جز سلاح نیست حمله کنید (دفاع و حمله همزمان)

در کل شانس موفقیت در برابر چاقو با دست خالی خیلی خیلی کمه .بهترین گزینه ها به ترتیب فرار ،پیدا کردن یک سلاح برای مقابله و بعد از اون همین روش تهاجم و دفاع همزمان هست که شما گفتید .

مثلا اگر کسی در موقعیتی که توان فرار نداشتید شما رو گیر انداخت و فاصله خیلی نزدیک نبود پیشنهاد من شکستن بطری دلستر به سبک وسترنی/کافه ای هست یا برداشتن سنگ و آجر و بعد قدرت نمایی و در خونه آخر اینها نبود دفاع با دست خالی

در مواردی که غافلگیر نشدید ولی راه فراری هم ندارید یک استنس حرفه ای با سلاح با نشون دادن اینکه شما نترسیدید و تمرکز دارید و وارد هستید و این اکثر مواقع تو دل مهاجم رو خالی میکنه .حتی اگر واقعا ترسیده باشید و کار با اون سلاح رو بلد نباشید باز هم یکم شک میکنه تو شروع حمله .حتی لازم نیست مانور بدید .اگر همونطور مثل سنگ با نگاه خیره و تهاجمی به مهاجم نگاه کنید احتمال اینکه جمع کنه بره زیاده :))

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
توجه : یکی از سبکهایی که شباهت به کراوماگا داره سبک وینگ چون هست .چون کراوماگا قسمتی از اصول بنیادینش رو از سبک وینگ چون گرفته

اگر دوستان حتما تمایل دارن به یک آموزش مشابه کراوماگا اما به صورت حضوری و منسجم، با محوریت و اولویت دفاع شخصی اولین پیشنهاد بنده در بین سبک های موجود در ایران سبک وینگ چون هست .بنده اطلاعاتی از شرایط و اساتید این سبک ندارم و اینکه کدومشون بهتر هستند .

همونطور که قبلا گفتم راه دیگه هم کار کردن یکی از سه سبک بوکس یا کیک بوکسینگ یا موی تای همراه با یادگیری از طریق محصولات آموزشی هست .

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
خوش آمدی امیدوارم مثل همیشه فعال باشید
با تشکر از شما
ببر سیاه

ممنون از لطف ش
و با تشکر از اضافه کردن اسم بنده به عنوان تاپیک
امیدوارم که بتونم اینجا مفید واقع بشم :)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
توجه : یکی از سبکهایی که شباهت به کراوماگا داره سبک وینگ چون هست .چون کراوماگا قسمتی از اصول بنیادینش رو از سبک وینگ چون گرفته
اگر دوستان حتما تمایل دارن به یک آموزش مشابه کراوماگا اما به صورت حضوری و منسجم، با محوریت و اولویت دفاع شخصی اولین پیشنهاد بنده در بین سبک های موجود در ایران سبک وینگ چون هست .بنده اطلاعاتی از شرایط و اساتید این سبک ندارم و اینکه کدومشون بهتر هستند .

همونطور که قبلا گفتم راه دیگه هم کار کردن یکی از سه سبک بوکس یا کیک بوکسینگ یا موی تای همراه با یادگیری از طریق محصولات آموزشی هست .
البته وینگ چون تو ایران اوضاع چندان خوبی نداره . یه عده اومدن واسش مسابقات گذاشتن و کمیته داوران درست کردن ! یه عده هم دارن با سمینار ها و شهریه های زیاد جیبشون رو پر میکنن . یه عده هم اومدن یه سبک من دراوردی ساختن و اسمشو گذاشتن مادر وینگ چون !
نکته جالب اینه سبک خودشون رو اصیل میدونن و میگن خانم نگ مویی باعث ضعف وینگ چون شده:D:D

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
بله متاسفانه .ولی خوشبختانه چون وینگ چون برای دفاع شخصی کارها یه راه و وسیله هست نه هدف و جنبه هنر رزمی بودن سبک برای ما حایز اهمیت نیست میتونیم راحت تر از کنار این مسایل درون سبکی عبور کنیم ،چون تفاوت سبکها خیلی روی ما تاثیر نمیگذاره .پیشنهاد بنده اینه که ببینند کدوم استاد تمرکز بیشتری رو دفاع شخصی داره .مدتی دنبالش بودم ولی به دلیل همین آشفتگی ها که شما فرمودید موفق به انتخاب استاد نشدم

اون زمان ویدیو کلاس یک استادی رو در آپارات دیدم که تمرکز زیادی رو سناریوهای دفاع شخصی داشت و از ذکر نامش معذورم .نهایتش اگر خوب نبود به سراغ استاد دیگه میشه رفت .جز آزمون و خطا نیست متاسفانه

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
سبک های دیگری به عنوان جایگزین کراوماگا وجود داره که در ایران حضور بسیار کمرنگی دارند ولی امکان اینکه در کشورهای مادرشون که به ما نزدیک هم هستند بدون دردسر اونها رو یاد بگیرید وجود داره .این 2 سبک رو به دلیل پیچیدگی نمیشه با فیلم یاد گرفت

1 - کالی اسکریما / کالی kali
2 - پنجاک سیلات / سیلات silat

این سبکها بومی سه کشور فیلیپین ،اندونزی و مالزی هستند و مشکلی برای یادگیری اونها نخواهید داشت .فقط زمانبر هستند .کراوماگا در کار با سلاح و خلع سلاح به شدت تحت تاثیر این دو سبک هست .دوستانی که میخوان تصوری داشته باشند از این 2 رشته :

- در مبارزات فیلم های سه گانه bourne از سبک کالی اسکریما استفاده شده
- در مبارزات فیلم های taken 1 & 2 از کراوماگا و کالی اسکریما استفاده شده

سلاحی که عکس پروفایل بنده هست اسمش کارامبیته
از سلاح های اصلی این دو سبک هست

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
استاد اگه وقت کردید تکنیکای دفاع چوب / باتوم تلسکپی و ... رو هم اموزش بدید . با قوانین بخش هم فکر نکنم مغایرت داشته باشن چون بهرحال فنون دفاعی هستن ..

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
اصلاحیه : یک چیزی اشتباه شد در مطلب قبل .در سری bourne بیشتر از پنجاک سیلات استفاده شده .

Last edited:
بالا