برگزیده های پرشین تولز

کراوماگا (کارشناس متخصص lord viper )

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
استاد اگه وقت کردید تکنیکای دفاع چوب / باتوم تلسکپی و ... رو هم اموزش بدید . با قوانین بخش هم فکر نکنم مغایرت داشته باشن چون بهرحال فنون دفاعی هستن ..

بنده مدرک و حکمی از جایی ندارم .نظر لطف شماست :)

والا با چوب بلند هیچگونه آشنایی ندارم و تا حالا کار نکردم .ولی در زمینه باتوم تلسکوپی و روش تمرینش یک مقداری تجربه دارم .اگر کسی به این سلاح های کوتاه و ضربه ای علاقه داشته باشه جواب سوالش رو میتونه در سبک اسکریما پیدا کنه (تو ایران هست ولی باز از کیفیتش اطلاعی ندارم)

چشم ،مطلب بعدی در مورد باتوم تلسکوپی خواهد بود

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
یک مطلب قدیمی در مورد دومین سلاح رایج در کراوماگای شهری که خوشبختانه هم حمل انواع غیر نوک تیزش مجازه و هم مثل چاقو خطرناک نیست :

yawara یکی از سلاح هایی که به دلایل زیادی شخصا اون رو میبسندم قرار بود یه سزی مطلب بزارم در مورد سلاحهای دفاع شخصی مناسب شرایط امروز که توش در مورد یاوارا نوشتم

شخصا خیلی به Yawara/ Kubotan /Koppo علاقه دارم
happysmiley.gif

به دلایل عدیده که انشالله در اون مطلب میګم خدمتتون

یاوارا سلاح جدیدی محسوب نمیشه و نمیشه اون رو یک اختراع دونست
حدود ۱۹۳۰ برفسور Frank Matsuyama یاوارا رو برای استفاده بلیسبه قولی اختراع کرد .... هدف این بود که جایګزین باتوم باشه و سلاح کمکی بلیس
ګفته میشه که فنون یاوارا از تانتوجتسو مخصوصا tsuki waza اومده
زمانی که نمیخواستن خونی ریخته بشه تانتو رو از غلاف در نمیاوردن و همونطوری استفاده میکردن
در دوره ای هم بین نیروهای بلیس به شدت محبوب بوده ولی الان یاوارا جتسو بیشتر در مدارس جوجیتسو آموزش داده میشه و مثل سابق محبوب نیست

این منابع رو خودم استفاده کردم و به شدت در این زمینه توصیه میکنم :

Bruce Tegner : Stick Fighting
Masaaki Hatsumi : Stick Fighting

البته توجه داشته باشین که مفهوم سنتی یاوارا امروزه تغییر کرده و یاوارا میتونه به جای یک استوانه چوبی در سایز مشخص به هر شکل و از هر جنسی باشه
مثلا یک چراغ قوه کوچک و فلزی یک یاوارا محسوب میشه (میدونین که بنده همه چیز رو مدرن دوست دارم
biggrinsmiley.gif
)
خودتون هم میتونید یاوارای دلخواه خودتون بسازید ... کاری نداره
این 3 سلاح واقعا عالی هستن مخصوصا وقتی حریف از لحاظ فیزیکی سرتره . اینو وقتی فهمیدم که واسه شوخی با یه خودکار کوبیدم به کتف یکی از همکلاسیای دانشگاه:D طرف از درد دیگه نمیتونست جزوه بنویسه:D
وایپر جان یاوارا و کوباتون و کپو تفاوت خاصی با هم دارن ؟

شرمنده تعداد سوالا زیاد شد:rolleyes:

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
Lord Viper عزیز بازگشتتون رو تبریک می گم مطالبتون مثل قدیم فوق العاده و زیبا و درست هستند.باتشکر:):)

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
این 3 سلاح واقعا عالی هستن مخصوصا وقتی حریف از لحاظ فیزیکی سرتره . اینو وقتی فهمیدم که واسه شوخی با یه خودکار کوبیدم به کتف یکی از همکلاسیای دانشگاه:D طرف از درد دیگه نمیتونست جزوه بنویسه:D
وایپر جان یاوارا و کوباتون و کپو تفاوت خاصی با هم دارن ؟
شرمنده تعداد سوالا زیاد شد:rolleyes:

خواهش میکنم .این چه حرفیه
مهمترین نکات قوتشون : 1- قابل حمل بودن 2- مخفی بودن 3- همیشه در دسترس بودن 4- قابلیت کنترل آسیبی که وارد میکنند .مثل جاقو یا چماق نیست که بکشه یا بشکنه . با اینام میشه ولی دست خود آدمه 4- مجاز بودن (نوک تیز یا برنده اگر نداشته باشه)

والا نه واقعا . البته koppo و kubaton خیلی به هم نزدیکتر هستن .اکثر kubaton ها دو تا جای بند برای تبدیل شدن به koppo هستن
یاوارا اما ساده تره و تنوع کمتری داره ،به نسبت این دو تا بزرگتر هست و به خاطر پهن بودن دو طرف آسیب کمتری میزنه .در کل اینها بیشتر یک مفهوم هستند تا یک سلاح .ماژیک وایتبرد و چراغ قوه کوچک و یک تکه چوب هم میتونه یکی از اینها باشه

تو عکس بهتر مشخص میشه، این یاوارا :
250px-Yawara.jpg
این koppo که تفاوتش با kubaton تو این بند هست :
koppodomed2.jpg
و این هم چند نوع kubaton بعضی هاشون 2 تا سوراخ برای تبدیل شدن به koppo دارن و در کل تنوع بیشتری دارن :
KUBATON FINGER GRIP.jpg TS-KDBFK_540.jpgKubaton.JPG
شخصه مدل خودکاری یا همون خودکار خودمون رو ترجیح میدم .kubaton محسوب میشن .جای بند هم داره یکیشون :
rick-hinderer-modular-kubaton-deluxe-set-aluminum-3-large.jpg
این رو خوشم اومد .هر خودکار فلزی که یک تکه باشه (از اینها که از وسط میچرخه نباشه) و بدنش هم ترجیحا زبر و دندانه دار و نسبتا کلفت باشه کار این رو میکنه .هم شیکه و هم کاربرد برای نوشتن دارن و کسی نمیتونه بهشون گیر بده

kubaton-tactical-pen.jpg

Last edited:

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
tactical pen ها به عنوان ابزار دفاع شخصی توسط خیلی از سازنده های سلاح ساخته می شن مثل شرکت uzi یا greber یا Smith and Wesson که [URL='http://www.amazon.com/gp/product/B00B0BD3W0/ref=as_li_ss_tl?ie=UTF8&camp=1789&creative=390957&creativeASIN=B00B0BD3W0&linkCode=as2&tag=tactpens-20']Gerber 31-001880[/URL] تقریبا می شه گفت بهترینشه.اما ابزار دفاع شخصی یه مشکلی که دارند بعضیا شون قابلیت حمل در هواپیما یا مکان های دیگه امنیتی رو ندارند و به عنوان سلاح حساب می شه اما بعضیا شون دارای Aircraft grade که اجازه حمل در هواپیما رو هم می ده. ولی در کل مفهوم Improvised Weapons مهم که lord viper عزیز هم بش اشاره کرد. با تشکر:):)

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
درود
با اجازه جناب lord viper یه سری تکنیکای دفاعی رو میخوام با دوستان به اشتراک بذارم . البته این تکنیکا حاصل دیدن ویدیو های چنتا استاد کراو بوده و مسلما روش های بهتری هم هست

دفاع زیرگیری

یه فرد معمولی در مقابل زیر گیری بجای اینکه تکنیکای عجیب اجرا کنه ( مثل بعضی باشگاههای دفاع شخصی ) میاد هردوپاشو از دسترس مهاجم خارج میکنه و کاملا خم میشه . ... مثل این عکس ( البته اینجا کشتی گیر هستن ) اگه اشتباه نکنم بهش میگن Sprawl

7052.JPG

تو کراوماگا هم سعی شده همه فنون به عکس العمل طبیعی بدن نزدیک باشه پس :
پاهاتون رو به همین شکل طبیعی از دسترس مهاجم خارج کنید و همزمان دستاتونو حلقه کنید دور گردن مهاجم ( کلینچ ) و صورتشو 2-3 بار بکوبید کف زمین . بعدش میتونید سریع فرار کنید یا اگه خواستید بمونید : با یه دست سر مهاجم رو تو همون حالت نگه دارید و با دست دیگه با مشت به سرو صورتش بکوبید !
همونطور که استاد وایپر هم گفتن اگه قهرمان المپیک بخواد زیرگیری کنه هیچ کاری نمیتونید انجام بدین ! ولی درصد اینکه ما با قهرمان المپیک روبرو شیم تقریبا صفره !

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
راستی به پست قبلی اینو اضافه کنم : اگه مهاجم موهاش بلند بود میشه بجای کلینچ موهای مهاجم رو بگیرید و .....

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
دفاع بغل کردن یا به قول خارجیا bear hug

بغل کردن یا کمرگیری هم تو درگیری های خیابونی پیش میاد و هم تو موقعیت های تجاوز . معمولا متجاوزا اول قربانی رو بلند میکنن و میندازن تو ماشین و بعد ....
پس یاد گرفتن این تکنیک خیلی ضروریه !
بغل کردن به دو صورت اجرا میشه
1- دستای مدافع هم قفل باشه 2- دستای مدافع ازاد باشه
تو این پست راجع به اولی میخوام صحبت کنم
Front Bear Hug Over Arms BJJ.jpg

خب اولین کار برای پرتاب نشدن اینه که خم بشید و وزن بدن رو بندازید رو پاها تا مهاجم نتونه به راحتی از زمین بلندتون کنه . و اگه به عکس دقت کنید میبینید دستای مدافع تو فاصله خیلی کمی از بیضه مهاجم هستن پس همزمان با خم شدن با هر دو دست به بیضه مهاجم ضربه بزنید
با این ضربه یه فاصله کوچیک بینتون بوجود میاد و بعدش خیلی سریع با هر دو دست مهاجم رو بگیرید و چندین ضربه زانو و لگد به بیضه اش بزنید تا بالاخره مهاجم ولتون کنه ! و بعدش چند ضربه ی ارنج و مشت و زانو و ....... تا مهاجم بیفته و بتونین فرار کنین
و اضافه کنم هر ضربه ای که مهاجم میخوره باعث میشه ازتون دورتر بشه دست خودش هم نیست و بطور غریزی میخواد از بیضه اش محافظت کنه
پس بطور خلاصه شامل 3 مرحله شد
1-خم شدن و همزمان ضربه زدن به بیضه مهاجم ( با هر دو دست )
2-گرفتن مهاجم و ضربه زدن با زانو به بیضه ( تا اینجا مهاجم ولتون کرده )
3- ضربات ارنج زانو کله و ....... تا وقتی مهاجم بیفته و بتونید فرار کنید
اینم بگم اصلا دنبال قفل مفصل و این حرفا نباشید چون وقتی دستای مهاجم رو قفل کردید احتمالا یه نفر با بطری یا چوب از پشت میزنه تو سرتون !!! باید سریع تموم کنیم و در بریم..
فیلم خیلی گویا تر هست ولی متاسفانه الان به یوتیوب دسترسی ندارم . همزمان تو یوتیوب کلیپشو نگاه کنید و این پست رو هم مرور کنید
هیچ نیازی هم به تمرین تو معبد شائولین یا استفاده از نیروی چی نبود:D:D:p:p
و در نهایت عرض کنم من در حدی نیستم که بخوام چیزی رو به کسی یاد بدم و این پستا هم بخاطر اینه که میخوام با کمک اساتیدی که کراوماگا کار کردن اشتباهاتمو اصلاح کنم

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
و یه نکته .. این فنون رو نباید شل و ول اجرا کرد ! باید با نهایت قدرت و سرعت و وحشیگری اجرا کرد تا به نتیجه رسید

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
استاد حق مطلب زیبایتان را محفوظ نگه دارید
با توجه به پیوست لینک زیر:
http://forum.persiantools.com/threads/اطلاعیه-ویژه-بخش-رزمی.538592/
والا استاد اگه کسی بخواد کپی کنه هر چقدر هم بگیم بازم کپی میکنه
و تو طراحی جدید سایت هم مثل اینکه پستا قابلیت ویرایش ندارن

miladninja

همکاربازنشسته ورزش های رزمی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,022
والا استاد اگه کسی بخواد کپی کنه هر چقدر هم بگیم بازم کپی میکنه
و تو طراحی جدید سایت هم مثل اینکه پستا قابلیت ویرایش ندارن
اشکالی نداره
در انتهای مطالبتون حتما ذکر کنید حداقل میزبان متوجه میشه که مطلب مختص خودتان و بخش است
ممنون از توجه شما

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
ground fighting در کراو ماگا :

عرض کنم که تو کراو ماگا بدترین حالت مبارزه درگیری رو زمین هست . چون علاوه بر اسیب پذیر بودن جلوی مهاجم هر لحظه ممکنه دوستاش هم بیان و ....
تو کراو هم تاکید روی زمین نخوردن هست ولی خب فنون خاک هم داره
ولی تو سایت های خارجی بعضیا این مفهوم رو اشتباه فهمیدن . یعنی فکر کردن مبارزه رو خاک کراوماگا مثل MMA و BJJ و ... هست که این کاملا غلطه ( در ادامه دلیلشو خواهم گفت)
به دوستان عزیز هم توصیه میکنم اگه راجع به کراوماگا میخواید تحقیق کنید تو خود سایت های کراوماگا برید نه سایت های رزمی دیگه
همونطور که ارمین عزیز هم گفتن کراوماگا کامل ترین سبک رزمی نیست یعنی اینجور نیست که برای همه چی دفاع تعریف کرده باشه ! مثلا دفاع در برابر فنونی مثل kimura و armbar و ... وجود نداره
دلیلش هم مشخصه ! همین کشور خودمون رو در نظر بگیرید . اگه یه اوباش یه فرد معمولی رو بزنه زمین میاد روش kimura میزنه ؟؟؟؟ مسلما نه ! وایمیسته و با لگد طرف رو میزنه یا میشینه و مشت میزنه یا خفه میکنه
تو کراو هم فقط واسه این شرایط دفاع وجود داره ... ( البته خودشون هم میگن برداشتن یه تیکه سنگ یا اجر از هر فنی بهتره )
حتی کسی که کاملترین سبک رزمی رو کار کرده باشه ( که البته وجود نداره) ممکنه نتونه تو یه درگیری خیابونی که فقط چند ضربه خاص زده میشه از خودش دفاع کنه
حالا یه سری اساتید واسه جذابیت بیشتر اومدن فنون bjj رو هم بعنوان Ground fighting کراو ماگا اموزش میدن ! که خب ممکنه جالب باشه ولی تو واقعیت چندان بدرد بخور نیست
مثلا فکر کنید تو خیابون رو یه نفر triangle choke بزنید خب نفر دوم میاد با لگد لهتون میکنه !
تو dvd ای که از یکی از بزرگترین شاگردای بنیانگذار سبک داشتم میگفت تو کراوماگا وقتی افتادین رو زمین هر چه سریعتر بلند شدن مهمه و اگه دیدید کسی این فنون رو با کراوماگا قاطی کرده بدونید دارید وقتتون تلف میکنید !

.......................................

در مورد فنون رهایی :

این فنونی که تو پستای قبلی عرض کردم به این معنی نیست که کراوماگا یه سبک تدافعیه . بلکه کاملا هجومیه و اعتقاد دارن برای کمتر ضربه خوردن باید بیشتر حمله کرد ! یعنی به این شکل نیست که برای هوک و اپرکات و یقه و خفه کردن و .... بیان فنون مجزا اموزش بدن ! اصلا اینجوری نیست
این خفه کردن و بغل کردن و .... مال وقتیه که دارید با مهاجم صحبت میکنید یا دارید رد میشید بعد یهو میاد قفلتون میکنه
وگرنه تو وسط درگیری باید مدام به نقاط حساس مهاجم مثل چشم و بیضه و ... ضربه زد تا اصلا فرصت نکنه کاری انجام بده
البته با توجه به قوانین جدید مثل اینکه دیگه نمیشه اموزش داد چون همه ضربات کراوماگا خطرناک هستن ! مثلا تو همین دو تکنیکی که گفتم معمول ترین ضربه زانو به بیضه بود !!
با تشکر
کپی هم با ذکر منبع ( حالا پس فردا دبیر سبک جیت کاندو کالی اسکریما میاد میگه این اصول مال سبک ما هستش :D:D:p:p)

Last edited:

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
عالی عالی عالی
ممنون از شما reza_vc عزیز

بسیار کامل و گویا بیان کردید مطالب رو :)

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
تمام مطالبی که گفته شد صحیحه
فقط یک نکته موقع خوندن مطلب bear hug به ذهنم رسید

اینکه در صورت گاز گرفتن گوش ،گردن و ... بسته به قد مهاجم خیلی کارها راحت تر میشه .دندان یک سلاح طبیعیه که از بچگی بهمون یاد دادن هرگز ازش استفاده نکنیم .

مثلا در جوجیتسو برزیلی زمان زیادی رو به رهایی از قفل ها با استفاده از تکنیک های پیچیدی اختصاص میدن .ولی تو اکثر این سناریو ها اگر از دندانها درست استفاده بشه خیلی راحت میشه کار مدافع.

اشکال طرز فکر یک ورزشکار اینه که فقط دست و پا رو به رسمیت میشناسن و اکثرا به کل از سر غافل هستن .هم گاز گرفتن و هم کله زدن فنون فوق العاده و کارساز و کاربردی ای هستن .قویترین عضله در بدن یک انسان قلب اون نیست .بلکه عضله فک انسانه .گاز گرفتن زیاد نکته نداره :

1- با تمام قوا گاز بگیرید و از نتیجه احتمالی نترسید. البته فقط فقط در خطر واقعی - در دعواهای پوچ گاز گرفتن به دلیل ایجاد کبودی، زخم عمیق و خونریزی و کنده شدن گوشت دیه بسیار سنگینی گردن شما میندازه

2- برای ایجاد درد بعد از قفل شدن فک روی بدن مهاجم به خارج و بیرون بکشید و اگر تونستید یک مقدار هم به سر پیچش بدید .به غیر از ایجاد درد شدید این کشیدن سیستم دفاعی خودکار بدن مهاجم رو وادار به حرکت به سمت مخالف شما میکنه و این دقیقا چیزیه که شما میخواید .این همون غریزه ایه که باعث میشه موقع نزدیک شدن چیزی به چشم پلک به صورت خودکار بسته بشه و دست بیاد جلوی صورت

3 - در صورت امکان هنگام گاز گرفتن از سر خودتون محافظت کنید .از شایع ترین ضرباتی که برای مقابله با گاز گرفتن زده میشه کوبیدن مشت به سر هست و چون گاز درد شدیدی ایجاد کرده و هدف ضارب اینه که شما زودتر رها کنید قدرت این مشت بیشتر از حالت عادی خواهد بود .

4- گاز گرفتن یک وسیله برای رهاییه .طولانی مدت از اون استفاده نکنید و وقتی اون شما رها کرد بلافاصله شما هم رها کنید .در کل این فرصت رو به مهاجم بدید که بدون اینکه مجبور به حمله به شما بشه از درد فرار کنه .به نظر شخصی من نهایتا 3 ثانیه .بعد از این مدت رها کنید .چون بعد این شوک درد از بین میره یک مقدار و مهاجم به خودش میاد و ممکنه ضربه های بدی بهتون بزنه اگر هنوز رها نکرده باشین .

یادتون باشه که هدف اصلی شما فرار از اون موقعیته

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
commando krav maga

این مطلب رو اول تو تاپیک نیروهای نظامی گذاشته بودم ولی چون یه جورایی این سبک به کراوماگا ربط داره کپیش کردم

حق این مطلب متعلق به بخش رزمی سایت persiantools هست

تو این پست میخوام راجع به commando krav maga یا همون ckm صحبت کنم . منبع این مطلب ویکی انگلیسی و جناب ارمین ( lord viper ) و فروم های خارجی کراوماگا هست .
خب در نگاه اول به نظر میرسه این سبک " نسخه ای از کراو ماگا باشه که به کماندوها اموزش میدن " ولی خب این کاملا اشتباهه و شباهت بسیار بسیار کمی بین commando krav maga و krav maga هست .
ckm یه سبک رزمی برای نبرد تن به تن هست که بوسیله شخصی به اسم moni aizik ابداع شده
Aizik مدرک رسمی مبنی بر اینکه اصلا کراوماگا کار کرده باشه هم نداره مثل اینکه . ولی تو جودو و جوجیتسو تجربه خوبی داره و چنتا مقام قهرمانی جودو هم داشته
تو فروم های خارجی دید چندان خوبی نسبت به aizik ندارن چون میگن از اسم کراوماگا داره سواستفاده میکنه ( البته حق هم دارن )
و همچنین تو تبلیغاتش ادعا کرده جزو کماندوهای ویژه بوده که بازم مدرک قابل قبولی ارائه نکرده برای این ادعاها . کلا فنون سبکش بیشتر بر اساس جاخالی و خارج شدن از مسیر ضربه هست که احتمالا ریشه در سبکهای قبلیش یعنی جودو و جوجیتسو داره و هیچ ربطی به کراوماگا نداره... تا اینجا به نظر میرسه کماندو کراوماگا هم یه چیزی مثل کونگ فو فایتینگ و موی تای رنجر و این سبکهای من در اوردی باشه که تو ایران نمونش رو زیاد داریم !
ولی اینجوریا هم نیست ........!!

39318151_scaled_135x265.jpg

Moni Aizik شاید ادعاهاش دروغ باشه و پولی مدرک مربی گری بده ولی هر کی ویدیو هاش رو دیده باشه میفهمه کارش خوبه مثلا یکی از کارهای جالبش اینه که موقع تمرین به چاقو یه ماده قرمز رنگ میزنه درنتیجه هر ضربه ای که اون شخص مدافع بخوره مشخص میشه پس هنرجوهاش باید اینقدر تمرین کنن تا تعداد این ضربات رو به حداقل برسونن . یا مثلا واسه خلع سلاح بعضی وقتا با کف دستش قسمت تیز چاقو رو میگیره و خلع سلاح میکنه !! استدلالش هم اینه که وقتی جون در خطر باشه ادم نباید از زخمی شدن انگشتاش بترسه . خب مسلما چنین کسی دید واقع گرایانه ای به درگیری و دفاع شخصی داره .
هم چنین ازیک طی چندین دوره به نیروهای نظامی کانادا و جامائیکا و افسران پلیس و همینطور یگان های ضربت( S.W.A.T ) اموزش داده که خب مشخص میکنه بهرحال سیستمش کاربردیه !
تو این لینک هم میتونید عکساش رو ببینید .
http://www.commandokravmaga.com/html/law_enforcement_military.html
photo_59.jpg

DSCN0428.jpg

Last edited:

reza_vc

Registered User
لایک‌ها
1,650
قسمت اول :
شرمنده اگه طولانی شد.....

نمیدونم این ویدیو رو قبلا لینک کردم یا نه ولی

this is the reality of knife attacks

http://www.aparat.com/v/iYNHM
تو این ویدیو فرد مسلح با ضربات چاقو چند پلیس رو ناکار میکنه !

این در حالیه که پلیس ها در همه جای دنیا تعدادی تکنیک رو برای دفاع چاقو اموزش میبینن....

حالا چرا خیلی از این تکنیکا تو واقعیت به کار نمیاد :

همونطور که دوستان بارها تو تاپیک اصلی گفتن حتی یه دفاع شخصی کار حرفه ای جلوی فرد مسلح به چاقو شانس زیادی نداره

متاسفانه یا خوشبختانه تو جامعه رزمی ما مد شده که میگن رزمیکار هیچوقت درگیر نمیشه در نتیجه "بعضی" از اساتید دفاع شخصی که ادعا میکنن فنونشون جلوی اوباش جواب میده خودشون هیچ سابقه درگیری نداشتن !
به قول استاد میلاد " هنر رزمی بستگی به شخصیت استاد داره ولی روش های جنگی بستگی به تجربه استاد داره"

پس کسی که سابقه درگیری با اشرار رو نداشته چجور میخواد تو 20 جلسه زنده موندن مقابل لات های چاقوکش رو یاد بده ؟؟؟

مهم نیست کمربندش چه رنگیه یا از کدوم فدراسیون حکم داره

دان9 هم باشه 3 تا چاقوکش بهش حمله کنن کارش تمومه

تو باشگاهها اکثرا این روش ها رو برای دفاع چاقو اموزش میدن :

عقب نشینی : خب با عقب نشینی شما چیزی عوض نمیشه ! مهاجم دوباره میاد و میزنه ! هرچقدر برید عقبتر مهاجم میاد جلوتر ! با عقب نشینی فقط "ابتکار عمل " رو به مهاجم میدین و شانس خودتون رو کمتر میکنین واسه زنده موندن

تازه ممکنه گیر کنید گوشه دیوار یا یه نفر از پشت قفلتون کنه

------------------------------------------------------------------

خارج شدن از مسیر ضربه : ضربه فرد چاقوکش خیلی سریعتر از اونیه که شما بخواین از مسیر ضربش خارج شین

بعد یه مورد دیگه که هست اینه که مهاجم 1 ضربه نمیزنه ! میاد جلو و BOOM BOOM BOOM !!!!

3 ضربه 4 ضربه 5ضربه و ... با سرعت خیلی زیاد و پشت سر هم میزنه

اگه هم فرز باشین و از مسیر ضربه اول بتونین خارج شین ضربات بعدی رو میخورین

این دقیقا مشکل خیلی از سبکهای سنتی هست ! و روی سناریوهایی کار میکنن که مهاجم از دور میاد و فقط یه ضربه میزنه ولی تو دنیای امروز دیگه اینجور نیست و خلافکارا یه ضربه نمیزنن

واسه این مورد این ویدیوها رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/RUEy0
http://www.aparat.com/v/ZDtHK

-----------------------------------------------------------------

ضربه نزدن به مهاجم : بعضی اساتید بخاطر قضیه دیه و دفاع مشروع میگن ضربه نزنید که حق هم دارن. ولی واقعا بدون ضربه زدن دفاع کردن خیلی خیلی سخته . چون به محض اینکه دست مهاجم رو بگیرید هرکاری میکنه که خودشو خلاص کنه از لگد به بیضه بگیرید تا کله زدن و هل دادن و ...

وقتی هم ضربه به بیضتون بخوره دیگه دست خودتون نیست و میفتین رو زمین بعدش اون چاقو کش عصبانی خدا میدونه چه بلایی سرتون میاره

واسه این مورد هم این ویدیو رو انتخواب کردم

http://www.aparat.com/v/ld3Am

---------------------------------------------------------------
دفاع چاقو و بعد ضربه زدن به مهاجم : این روش نسبت به روش های قبل به نظر من بهتره و شانس بیشتری داره این ویدیویی هم که در ادامه میذارم مال یکی از اساتید سبک سیلات هست

http://www.aparat.com/v/hi4Ip

----------------------------------------------------------------

کراوماگا این روش ها رو مردود میدونه و روش خودش رو ارائه میده ( بازم میگم اینا برداشت های شخصی من هست )

خب حالا ببینیم کراو چی میگه تو این زمینه

حتما میدونید که این سبک بارها تو نبردهای مرگ و زندگی امتحانشو پس داده ( و نه تو فستیوال کیش و نمایش هفته نیرو انتظامی!! )

کپی با ذکر منبع

پایان قسمت اول

Last edited:

silent killer

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
93
عالی بود منتظر قسمت بعد هستم شدیدا.تشکر:):)

Lord Viper

Registered User
لایک‌ها
823
عالی بود .در مورد اون کلیپ حمله با چاقو به سه پلیس
یک نکته ای اضافه کنم :

اگر شما بر فرض مثال مسلح به سلاح کمری باشید و سرعت عمل و تکنیک شمل هم در حد نیروهای نظامی عادی باشه و شخصی با چاقو شروع از فاصله 10 متری شما به دویدن کنه .احتمال اینکه شما قبل از شلیک چند ضربه چاقو بخورید خیلی خیلی بیشتره از شانس اصابت گلوله به اون شخصه .ضربه چاقو هم از نظر آماری 3 برابر کشنده تر از اصابت گلوله ست .بر عکس چیزی که تو فیلم ها نشون میدن اکثریت موارد اصابت گلوله منجر به مرگ و حتی از پا افتادن انسان نمیشه .کم نبوده مواردی که در اونکسانی که شیشه و قرص روانگردان مصرف کردن بعد از اصابت 10 تا 15 گلوله عادی به ناحیه شکم و سینه باز به حمله ادامه دادن .

بنابراین منطقیه که دفاع در مقابل چاقو با دست خالی در برابر اشرار اگر با روش های واقع گرایانه باشه 90% منجر به شکست میشه ،با راه هایی که ورزشهای رزمی یاد میدن 99% منجر به شکست میشه .البته اشرار وارد معمولا به زخم های غیر کشنده اکتفا میکنن .از ناوارد ها و بچه جقله ها باید ترسید

بالا