برگزیده های پرشین تولز

کلاس های آمادگي، كتب و اطلاعات درباره آزمون های TOEFL, FCE, IELTS, GRE

Yasaman1111

Registered User
لایک‌ها
46
با سلام
از شما اساتید خواهش میکنم که منو راهنمایی کنید. زبان من در حد متوسط هستش، 4 سال پیش تا pre advance کانون رفتم ولی الان خیلیاش رو فراموش کردم. حالا میخواهم برای آمادگی تافل کلاس زبان بروم. البته مثل فرهیختگان فقط مکالمه نباشه و تا حدی گرامر و لغت رو آموزش بده! ( برام یادآوری بشه)
شما کدوم آموزشگاه رو به من پیشنهاد میکنید؟ یکی از دوستام میگفت برو سفیر وقتی زبانت قوی شد از اونجایی که سفیر تافل نداره بعدش برو مقدماتی تافل رو تو دانشگاه بخون نظر شما چیست؟
با تشکر

منظورت همين فرهيختگان دانشگاهه كه من اينجا زدم؟؟؟
من خودم همه‌ي كلاساي فرهيختگانو رفتم. فقط مكالمه نيست كه...براي مكالمه كتاباي ‌Top Notch & Summit رو درس ميده. ولي براي تافل و آيلتس همه چيزو درس ميدن...

Yasaman1111

Registered User
لایک‌ها
46
خوب از اونجایی که آزمون تافل نفش مهمی تو تحصیلات تکمیلی داره این تاپیک رو باز کردم.
من خودم دوست دارم از همین الان برم تو کارش که فردا تو ارشد و اینا سرم بی کلاه نمونه.
فقط خیلی آشنایی ندارم.اصولا" دوره هایی که واسه تافل می ذارن (تو موسسه های خصوصی و ...) چقدر به ادم کمک می کنه و ایا خود وزارت علوم این دوره ها رو برگزار نمی کنه؟
بعدشم محتواش بیشتر چیه.زبان تخصصی یا مکالمه با تلفیقی از هر دو؟ وبه طور متوسط چقدر زمان می بره.

دوست عزيز من توضيح كامل رو در مورد تافل و آيلتس و تافل دكتري و نحوه‌ي آمادگي براي تافل و آيلتس رو تو وبلاگم گذاشتم ديگه نخواستم اينجا دوباره بزارم چون خيلي طولاني مي‌شد.

در ضمن بستگي به سطح زبانت داره اگه زبانت خوبه كه چند ماه بيشتر كار نداره.

http://weblog.farhikhtegan.com

Last edited:

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
با سلام و خسته نباشید

من اکثر صفحات رو خوندم اما میخاستم باز هم به من راهنمایی کنید

راستش میخواستم راهنماییم کنید که برای آزمون کارشناسی ارشد که بتونم اکثر سوالات کنکور که بیشتر vocab و درک مطلب و یه چند تا سوال گرامر هست رفتن به کلاسهای کدوم دوره و گرفتن کدوم یک از تافل یا آیلتس رو پیشنهاد میفرمایید؟

راستش من الان ترم 7 هستم و میخام تا حدود 6-7 ماه آینده هر کدوم که بیشتر کاربرد داره را بگیرم ؟

و بفرمایید که کلاسهای کدوم موسسه خیلی خیلی خوب هست ؟
من زبانم اگه از 100 در نظر بگیرید 25-30 هست . ممنون میشم راهنماییم کنید بیشتر چون اطرافم فرد آشنایی نیست
البته من شیرازم اگر میشناسید جای خوب ازین دوره های 6-7 ماهه که میگند ممنون میشم

بیشتر برای امتحان کارشناسی ارشد میخام . که تا 6-7 ماه آینده فشرده روی زبانم کار کنم که زبانو روی 90درصد بزنم . و بقیه وقت و هم دروس دیگر

ممنون از راهنماییتون پیشاپیش

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
سلام دوستان عزیـــز

من دانشجو هستم (سال دوم) رشته مهندسی ، قبلنا زبانم خوب بود،واقعا خوب بود ..منظورم از خوب بود اینه که درک خوبی از زبان داشتم..اما این دوسالی که دانشجو شدم خوندن و یادگیری زبان انگلیسی رو کاملا گذاشتم کنار (یعنی فراموش کردم که زبانی هم هست!)..

الان میخام شروع کنم به یادگیری زبان..من با بعضی از افراد صحبت کردم میگفتن کلاسای ترمی بیخوده ، باتوجه به سابقه ای که از رفتن به این کلاسا داشتم خودم اینو تایید می کنم ، یکی از اساتید سابق زبانم بهم پیشنهاد داد که خودم کتاب و سیدی بگیرم و شروع کنم به خوندن..میخاستم نظر دوستان را در این مورد بدونم و اینکه چه کتاب هایی را معرفی می کنید (برای IELTS) و برای مکالمه چه روش و کتاب هایی را معرفی می کنید....

خیلی کتاب های مقدماتی مدنظرم نیست چون درسته خیلی لغت فراموش کردم اما پایه واژگانم آن چنان ضعیف نیست و درک مطلب زبانم هم خوبه..اما با گرامر همیشه مشکل داشتم

در مورد مدت زمانی هم که برای یادگیری زبان مدنظرم هست هم..شما دوسال را درنظر بگیرید (اگرچه میدونم زودتر میشه تموم کرد)

یک خواهش ، لطفا اسم کتاب ها و نحوه ی مطالعه کتاب ها رو دقیق بفرمایید که راحت بتونم تهیه کنم...

تنک یو سو مـــاچ!!

alicraft

Registered User
لایک‌ها
2
آخ زدی تو خال من هرکیو میخوام نصیحت کنم میگم کلاس زبان نرو
من خودم زبانمو توی یک سال از صفر به صد رسوندم (البته به نسبت خودم که هیچی بارم نبود)
الان هم به جایی رسیدم که تمام فیلم ها رو 65% میفهمم ولی خوب نمیتونم حرف بزنم ایشالا اینو هم با راهنمایی بچه ها قوی میکنم

alicraft

Registered User
لایک‌ها
2
ببین من خودم یه جا نوشتم که در عرض 1 سال خودمو کشتم زبانمو از 0به 100 رسوندم (به نسبت خودم) یه سال تموم کلمو کردم تو ماهواره فقط سی ان ان گوش کردمو کتاب داستان خوندم الان که من در خدمت شما هستم فقط فقط اخبار انگلیسی گوش میدم و در حدود 80% میفهمم ولی از لحاظ صحبت یخورده ضعیفم و دامنه لغاتم هم خوبه بدک نیست فیلم های آمریکایی هم در حد 65% میفهمم آخه همش پوره اسلنگ (اصطلاح عامیانه) است باسه همین میتونی اینکارو بکونی وقت زیادی اصلا نمیگیره به جای آهنگ گوش کردن زبان گوش کن و تو اتوبوس کتاب بخون

Portre.Ir

Registered User
لایک‌ها
1,348
سلام دوستان عزیـــز

من دانشجو هستم (سال دوم) رشته مهندسی ، قبلنا زبانم خوب بود،واقعا خوب بود ..منظورم از خوب بود اینه که درک خوبی از زبان داشتم..اما این دوسالی که دانشجو شدم خوندن و یادگیری زبان انگلیسی رو کاملا گذاشتم کنار (یعنی فراموش کردم که زبانی هم هست!)..

الان میخام شروع کنم به یادگیری زبان..من با بعضی از افراد صحبت کردم میگفتن کلاسای ترمی بیخوده ، باتوجه به سابقه ای که از رفتن به این کلاسا داشتم خودم اینو تایید می کنم ، یکی از اساتید سابق زبانم بهم پیشنهاد داد که خودم کتاب و سیدی بگیرم و شروع کنم به خوندن..میخاستم نظر دوستان را در این مورد بدونم و اینکه چه کتاب هایی را معرفی می کنید (برای IELTS) و برای مکالمه چه روش و کتاب هایی را معرفی می کنید....

خیلی کتاب های مقدماتی مدنظرم نیست چون درسته خیلی لغت فراموش کردم اما پایه واژگانم آن چنان ضعیف نیست و درک مطلب زبانم هم خوبه..اما با گرامر همیشه مشکل داشتم

در مورد مدت زمانی هم که برای یادگیری زبان مدنظرم هست هم..شما دوسال را درنظر بگیرید (اگرچه میدونم زودتر میشه تموم کرد)

یک خواهش ، لطفا اسم کتاب ها و نحوه ی مطالعه کتاب ها رو دقیق بفرمایید که راحت بتونم تهیه کنم...

تنک یو سو مـــاچ!!

می تونید برای شروع و آشنایی اولیه با امتحان IELTS از کتاب vocabulary for IELTS و new insight to IELTS استفاده کنید این 2 تارو که تموم کردید برید سراغ سری کتابهای آزمون کمبریچ که 8 کتاب هستش سری های اول نسبتا آسون تر هستن از اونا شروع کنید. خوبیه این کتابها این هستش که آزمون های رسمی هستن.
در کنارش برای آشنایی با لیسنینگ می تونید از سایت بی بی سی استفاده کنید که با لحجه بریتیش آشنا بشید.
سراغ منابع متفرقه نرید همین هارو با تمرکز بخونید موفق می شید. منابع IELTS خیلی زیاد هستن من فکر می کنم این گستردگیشون آدم رو گیج می کنه من سعی کردم منابع خوب رو معرفی کنم فعلا از همینا شروع کنید حالا بعدا برای تمرین بیشتر ریدینگ می شه یه کتاب گرفت و از روش تمرین کرد.

تو اینترنت سرچ کنید کلی سایت پیدا می شه که نکات خیلی خوبی در مورد مهارتهای مختلف توش هست.

English Lord

کاربر فعال سریال های تلویزیونی
کاربر فعال
لایک‌ها
97
با سلام و خسته نباشید

من اکثر صفحات رو خوندم اما میخواستم باز هم به من راهنمایی کنید

راستش میخواستم راهنماییم کنید که برای آزمون کارشناسی ارشد که بتونم اکثر سوالات کنکور که بیشتر vocab و درک مطلب و یه چند تا سوال گرامر هست رفتن به کلاسهای کدوم دوره و گرفتن کدوم یک از تافل یا آیلتس رو پیشنهاد میفرمایید؟

راستش من الان ترم 7 هستم و میخام تا حدود 6-7 ماه آینده هر کدوم که بیشتر کاربرد داره را بگیرم ؟

و بفرمایید که کلاسهای کدوم موسسه خیلی خیلی خوب هست ؟
من زبانم اگه از 100 در نظر بگیرید 25-30 هست . ممنون میشم راهنماییم کنید بیشتر چون اطرافم فرد آشنایی نیست
البته من شیرازم اگر میشناسید جای خوب ازین دوره های 6-7 ماهه که میگند ممنون میشم

بیشتر برای امتحان کارشناسی ارشد میخام . که تا 6-7 ماه آینده فشرده روی زبانم کار کنم که زبانو روی 90درصد بزنم . و بقیه وقت و هم دروس دیگر

ممنون از راهنماییتون پیشاپیش
با وجود تاخیر طولانی بهرحال برای افراد دیگه هم این جواب مناسبه:

برای آزمون ارشد سری کتاب های زیادی هستن برای vocab هست که معروف ترینش 504 هست.اگه کسی بخواد خیلی خوب وقت بذاره کتاب های 5000 کلمه و 1100 و ... هم هست. برای گرامر هم toefl grammar flash و english grammer in use

چون خودم در شیراز هستم جایی رو توصیه نمیکنم.یکی از بهترین موسسات کنکوری در شیراز فاضل هست.ولی خب من شخصا اعتقادی به این موسسات که واسه خودشون دکه پول درست کردن ندارم.
شما اگه زبانت نسبتا خوبه همینا رو بخون در حد عالی مطمئن باش کمتر از 90-95 درصد نمیزنی.البته اگه عالی بخونی که مو لای درزش نره.

feri23

Registered User
لایک‌ها
193
می تونید برای شروع و آشنایی اولیه با امتحان IELTS از کتاب vocabulary for IELTS و new insight to IELTS استفاده کنید این 2 تارو که تموم کردید برید سراغ سری کتابهای آزمون کمبریچ که 8 کتاب هستش سری های اول نسبتا آسون تر هستن از اونا شروع کنید. خوبیه این کتابها این هستش که آزمون های رسمی هستن.
در کنارش برای آشنایی با لیسنینگ می تونید از سایت بی بی سی استفاده کنید که با لحجه بریتیش آشنا بشید.
سراغ منابع متفرقه نرید همین هارو با تمرکز بخونید موفق می شید. منابع IELTS خیلی زیاد هستن من فکر می کنم این گستردگیشون آدم رو گیج می کنه من سعی کردم منابع خوب رو معرفی کنم فعلا از همینا شروع کنید حالا بعدا برای تمرین بیشتر ریدینگ می شه یه کتاب گرفت و از روش تمرین کرد.

تو اینترنت سرچ کنید کلی سایت پیدا می شه که نکات خیلی خوبی در مورد مهارتهای مختلف توش هست.
ممنونم دوست عزیز ، راهنمایی تون خیلی مفید بود ، می بخشید با تاخیر جواب دادم

beelzebub123

Registered User
لایک‌ها
26
دوستان كلاسهاي تافل جهاد دانشگاهي دانشگاه تهران براي تافل خوبه؟ چون ميخوام برم تعيين سطح بدم

farzane_b

Registered User
لایک‌ها
2
سلام دوستان می شه یه راهنمایی بدید؟ من می خوام یه آزمون بین المللی شرکت کنم ، فقط واسه مدرکش واسه کار. (یعنی واسه خارج رفتن نه)
یه چند ترمی IELTS گذروندم، اما زیاد با تو خونه خوندن فرق نداشت .ولی مطمئن نیستم قبول می شم یا نه . به نظرتون چی شرکت کنم که هم به درد بخوره مدرکش و هم هزینه آزمونش مناسب تر باشه؟ FCE,CAE یا IELTS

phoenix_i06

Registered User
لایک‌ها
175
امتحان تافل iBT چند وقت یکبار برگزار میشه و بنظرتون بهترین مرکز در تهران برای امتحان کجا هست؟
همین سوال رو در مورد امتحان GRE General هم دارم.

ممنون

narges.11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
من در listening خیلی مشکل دارم ،کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟

kia47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18

9780521709750.jpg

سال 2008 | 176 صفحه | ISBN: 9780521709750 | 47,8 MB |
pdf_icon.gif

توضیحات:
کتاب «واژگان کمبریج برای آزمون IELTS همراه با پاسخ» واژگان مورد نیاز دانشجویان در آزمون IELTS را پوشش می‌دهد. کتاب حاضر در هر درس، تمرین و تست به دانشجویان ارائه می‌دهد. این کتاب شامل راهنمایی مفید در مورد چگونگی موفقیت در آزمون IELTS می‌باشد و بخش‌های خاص از جمله زبان مورد نیاز برای توصیف داده‌ها و فرآیندها را به طور ماهرانه‌‌ای در بر می‌گیرد. این کتاب توسط منابع بین‌المللی و دانش‌آموخته‌گان این رشته گردآوری شده تا اطمینان حاصل شود که لغات و کلمات در زمینه‌های اصلی ارائه شده و خطاهای واقعی یادگیرنده را شامل گردد.

book.gif
برگ‌های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می‌دهند. "فرانسوا ولتر"

kia47

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
18

9781607148494.jpg

سال 2011 | 588 صفحه | ISBN: 9781607148494 | 42,2 MB |
pdf_icon.gif

توضیحات:
آزمون GRE برای فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها و معمولا در مقاطع بالاتر از کارشناسی، به منظور اجازه ورود به مقطع فوق لیسانس در علوم، هنر، تجارت، علوم انسانی و … برگزار می‌شود.
با افزایش تعداد متقاضیان مقطع تحصیلات تکمیلی و در نتیجه افزایش تعداد شرکت‌کنندگان آزمون GRE و نیز بازبینی‌های اساسی در ساختار آزمون، کسب نمره GRE بالا برای پیشی گرفتن از رقبا بسیار مهم است.
این کتاب یک مرجع کامل است که به دانشجویان در کسب نمره بالاتر در GRE کمک می‌کند.

book.gif
خواندن کتابهای خوب، در حکم مکالمه با انسانهای شرافتمند گذشته است. "دکارت"

Bella_aster

مدیران قدیمی
لایک‌ها
2,615

9780521709750.jpg

سال 2008 | 176 صفحه | ISBN: 9780521709750 | 47,8 MB |
pdf_icon.gif

توضیحات:
کتاب «واژگان کمبریج برای آزمون IELTS همراه با پاسخ» واژگان مورد نیاز دانشجویان در آزمون IELTS را پوشش می‌دهد. کتاب حاضر در هر درس، تمرین و تست به دانشجویان ارائه می‌دهد. این کتاب شامل راهنمایی مفید در مورد چگونگی موفقیت در آزمون IELTS می‌باشد و بخش‌های خاص از جمله زبان مورد نیاز برای توصیف داده‌ها و فرآیندها را به طور ماهرانه‌‌ای در بر می‌گیرد. این کتاب توسط منابع بین‌المللی و دانش‌آموخته‌گان این رشته گردآوری شده تا اطمینان حاصل شود که لغات و کلمات در زمینه‌های اصلی ارائه شده و خطاهای واقعی یادگیرنده را شامل گردد.

book.gif
برگ‌های کتاب به منزله بالهایی هستند که روح ما را به عالم نور و روشنایی پرواز می‌دهند. "فرانسوا ولتر"
دوست عزیز
ممنون از پست خوبتون... لطف کنین لینک مستقیم رو قرار بدین (نه ارجاع به سایتی دیگر)
من در listening خیلی مشکل دارم ،کسی میتونه منو راهنمایی کنه؟
سری کتاب های Tactics for listening خوبن... ولی هیچی به اندازه ی گوش کردن به صحبت یک انگلیسی زبان مفید نیست... یعنی اخبار گوش کردن - فیلم دیدن... فوق العاده جواب میده

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898
آخ زدی تو خال من هرکیو میخوام نصیحت کنم میگم کلاس زبان نرو
من خودم زبانمو توی یک سال از صفر به صد رسوندم (البته به نسبت خودم که هیچی بارم نبود)
الان هم به جایی رسیدم که تمام فیلم ها رو 65% میفهمم ولی خوب نمیتونم حرف بزنم ایشالا اینو هم با راهنمایی بچه ها قوی میکنم

سلام
یکسال حدودا روزی چند ساعت میخوندید و کلا روی زبان چه لغت . چه اخبار . چه گوش میدادید ؟
ممنون

farzad.sadeshi

Registered User
لایک‌ها
898

سلام
وقتتون بخیر

من از لحاظ لغت در حد 3000-3500 واژه یعنی تقرسیبا لغات 504 و یک سری لغات ESSENTISL WORD TIFLE رو بلد هستم
میخواستم یک مدرک معتبر بگیرم و هم برای رفتن به کلاس و هم برای وقت گذاشتن جهت یادگیری و .. حدود 8-9 ماهی تقریبا روزی 4-5 ساعت وقت بگذارم
چون صبح ها سر کار هستم

هدفم هم بیشتر هم جهت موفقیت در دکترا هست و موفقیت در زمینه ی کاری و یک نیم نگاهی به خارج
اما بیشتر دو مورد اول هست

به نظرتون با این وقتی که میخوام بگذارم و تقریبا واژگان محدودی که آشنا هستم گرفتن کدوم مدرک رو میتونم براش شروع کنم و مناسب ترم هست ؟

tofle ?
gre ?
tolimo ?
mche ?

یا ...

لطفا راهنمایی کنده بنده رو واقعا ازتون ممنون میشم

سپاسگزار

بالا