برگزیده های پرشین تولز

کلاهبرداری فیشینگ در ایسام

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
ایسام پول زیادی در قبال فقط تبلیغات میگیرد همین و بس
جالبتر اینکه شما به فروشنده های برتر ایسام نگاه کنید 99 درصد اینها چند 10تا امتیاز منفی فروش هم دارند :ROFLMAO:😂

Last edited:

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
اگر حداقل ایسام در قبال تعرفه فعلی که از کالاهای گرانقیمت دریافت میکرد حداقل بصورت واسطه اول کالا به ایسام فرستاده میشد و بعد از تست و چک شدن کالا در خصوص سلامت فیزیکی و کارکرد و بعد برای خریدار ارسال میشد حداقل کمی از این تعرفه دریافتی توجیه میشد
این مسئله مرجوع کردن کالها توسط خریدار که کالایی را اسیب زده و بعد مرجوع بکند واقعا به ایسام و فروشنده ها اسیب میزند مخصوصا اینکه کالا گرانقیمت هم باشد

/m\

Registered User
لایک‌ها
144
بنظرم ایسام در هر صورت باید "معامله امن" رو تضمین کنه فرقی نداره مقصر چه کسی هست.
حتی اگر پول توسط پلیس فتا هم بلوکه بشه ایسام باید پول فروشنده رو پرداخت کنه
و خودش شکایت رو پیش ببره که البته از سایت پولکی ای مثل ایسام بعیده همچین کاری

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
دوست گرامی تفسیر پست من (و بقیه پستها) و همچنین پاسختون چیزی نیست جز سفسطه کردن. یک ماه وقت من بعلاوه یک میلیون ضرر بعلاوه استرسی که خواسته یا ناخواسته به آدم وارد میشه برای بنده مهم هست شاید برای شما مهم نباشه! سایتی که داره کمیسیون میگیره باید پاسخگو باشه. سایت دیوار نبوده مجانی باشه. فروشنده ای که در این سایت فروشگاه اختصاصی داره اول باید توسط همین سایت اعتبارسنجی بشه که اصلا جنسی رو که ادعا میکنه میتونه تهیه کنه یا خیر؟ حالا یه فروشنده تخلف کرد و این ممکنه پیش بیاد. چرا امکان دادن امتیاز منفی برای اون فروشنده و آگاهی دادن به بقیه خریداران رو به من ندادن؟ مشخصه. چون امتیاز منفی باعث کم شدن مشتری و به طبع اون کم شدن درآمد این سایت میشه. کلام آخر (دیگه پاسخی به تفسیرهای مغرضانه شما نخواهم داد): برای سایت ایسام اولویت اول فقط کسب درآمد و پول هست به همین علت جای قابل اطمینانی برای خرید و فروش نیست. والسلام

آقا محسن عزیز و آقای @md70 گرامی
الان من متوجه نمیشم اینکه میگین ایسام باید اعتبار سنجی کنه وقتی یکی ادعا میکنه میتونه جنس از دوبی بیاره آیا واقعا میتونه یا نه یعنی چی . اصلا سازوکار ایجاد یه همچین سیستم اعتبار سنجی ای چیه و چقدر هزینه مالی و حقوقی داره . بیاد ضمانت نامه بانکی بگیره . آیا تو قوانین ایسام همچین قابلیتی هست که اگر یکی نتونه کالایی رو تو مدت زمانی که ادعا کرده موجود کنه شما میتونی بهش منفی بدی که الان میگی ایسام نمیزاره همچین کاری بکنم . من فکر نکنم همچین قانونی باشه .

اگر همچین قابلیتی بود براش کدنویسی میشد و یه پیج ایجاد میکردن و فروشنده باید یه بخشی از مبلغ کالایی که ادعا کرده میخواد بیاره رو به حساب ایسام میریخت تا اگر نتونست به وعدش عمل کنه جریمه سنگینی بشه . من فکر میکنم این فقط یه قرارداد شفاهی بین شما و فروشنده بوده و ارتباطی به ایسام نداشته . یه سری چیزا هست منو شما دو عزیز متوجه نمیشیم چون تو اون حرفه نیستیم . پاراگراف زیرو خوب بخونید خواهشا .

یه گیم آنلاین شوتینگ(تفنگی) هست به اسم بتل فیلد فایر استورم . بازیه اینجوری که داخلش شما ممکنه 5 تا تیر از اسلحه کلاشینکوف بخوری ولی باز بتونی خیلی راحت بعد تزریق یه آمپول پاشی و دوباره 5 تا تیر دیگه بخوری . شاید تا پایان بازی 40 تا تیر اسلحه سنگین بخوری ولی نمیری و آخر بازی بتونی خیلی راحت بندری برقصی . ولی تو دنیای واقعی که اینجوری نیست ! یه تیر بخوری خون ریزی میکنی بعد چند دقیقه میمیری مثل بازی Arma3 . اما چرا از هر 1000 نفر یکی میره آرما3 ولی 999 نفر میان بتل فیلد و کالاف دیوتی . آیا کسی مردن به سبک دنیای واقعی رو دوست نداره ؟

طرح یه همچین سوالی هیچ کمکی بهمون نمیکنه . بلکه سازنده بازی باید اینو بپرسه از خودش که گیمرها چجوری بمیرن بیشتر جذب بازی میشن . الان که شما میگی ایسام بیاد ضمانت نامه بانکی بگیره از کسی که میگه هفته دیگه از دوبی جنس میارم یا بزاره من بهش امتیاز منفی بدم خب آیا اینکار باعث میشه سایت ایسام میزان خریدو فروش داخلش بره بالا و تعداد بازدیدش بیشتر بشه ؟ چرا وقتی میدونی هیچ ضمانتی برای تحقق وعده ی فروشنده در راستای موجود کردن کالا تو ایسام نیست باز به حرفش اعتماد میکنی و پولتو پس نمیگیری تا آسیب روحی و مالی نبینی .

محسن جان اگر ایسام میزاشت تو امتیاز منفی بدی به اون طرف اونوقت یک میلیون ضرر مالی و اسیب روحی ای که دیدی برات جبران میشد و حسابی سر کیف میومدی ؟ شما و یوزر md70 انسانهای خوبی هستین ولی من چون یه کوچولو بهترم و حتی اگر تو لحظه وعده دادن فروشنده مطمئن بودم که میتونم هفته دیگه بهش فیدبک منفی بدم ولی باز پولمو پس میگیرفتم میرفتم از جای دیگه به قیمت روز میخریدم .

مسئاله این است :
گزینه 1 . خرید کالا به قیمت روز و جلوگیری از آسیب روحی روانی و ضرر یک میلیون تومانی
گزینه 2 . متقبل شدن ضرر مالی یک میلیون تومانی و متحمل شدن آسیب روحی روانی در ازای دادن یک فیدبک منفی به غضنفر

شما یبار عمر میکنی . ماشین زمانم نداریم . هیچوقت ده کیلو طلارو پس نزن بگو نمیخوام ولی بزارید بجاش فیدبک منفی بدم . اگر برای مقصر بودن بخواهیم از واحد متر استفاده کنیم و شما بتونی به من اثبات کنی تو این قضیه ایسام یک متر مقصره من میگم شما یک کیلومتر مقصری .
حالا بیا تاپیک بزن ایسام دزده ممد ربیعی هم تایید کنه ببینم جبران خسارت میشه براتون (سبک جمله راعفی پور طور بود)

آدم پول بیشتر بده و جنس رو ببینه و بخره خیلی بهتره از اینترنتی

منم فکر کردم دیدم اگر حضوری از دیوار شهر خودم بخرم خیلی بهتر از پرشین و ایسام و شیپور هستش . ملت با ایسام که پولو پیش خودش نگهمیداره سرشون کلاه میره بعد یه عده دنبال این هستن تو دیوار و شیپور داخل همه استانا سرچ کنن و خرید کنن .

من آخر نفهمیدم چرا وقتی ی احمق یا ساده لوح اشتباه میکنه شما باید تاوان بدی
شما لپ تاپتو فروختی بدون خلاف و کلاه برداری
اینجا اون شخصی که به خاطر ساده لوح بودنش پول رو به باد داده باید صبر کنه تا دزد دستگیر بشه نه شما

نظر منم دقیقا همینه
یه سوال جالب : الان یکی عابربانک منو بدزده بره باهاش 1 کیلو طلا بخره از یه مغازه ای . بعد بره اون 1 کیلو طلارو بده یه مغازه دیگه ای 2 کیلو نقره بگیره . بعد بره اون 2 کیلو نقره رو بده به یه مغازه دیگه ای 4 کیلو برنز بگیره . الان پلیس فتا پول منو از کی میگیره بهم پس میده ؟
1 . طلا فروش
2 . نقره فروش
3 . برنز فروش
4 . سارق
5. ایسام

سوال مهمتر :
اگر آقای احکامی از طریق کانال ایسنتاگرام با کلاهبردار معامله میکرد بعد پلیس فتا زنگ میزد به اقای احکامی میگفت که پول لپتاپت سرقتی باید بدیش به ما برگردونیم به صاحبش و صبر کنی تا لپتاپو از کلاهبردار بگیریم باز یه عده پروفسور میومدن میگفتن ایسام دزده !

تقریبا همه قبول دارن که موقع فروش کالا وقتی شکایت میشه ایسام چشم بسته حقو به خریدار میده و این وسط اصلا به خودش زحمت هیچ تحقیقی رو نمیده
اما با این وجود شورای حل اختلاف ایسام زمانی رو برای تحقیق نمیذاره و چشم بسته قبول میکنه که حق با خریداره!

آقای @md70 عزیز مورد محسن توتی رو بالا توضیح دادم ولی دو مورد دیگم بود یکی یوزر اطلس1370 و یوزر محمد سعدی که گفتین چرا ایسام نمیره پا به پای خریدار تست کنه کالارو بفهمه حق با کیه . باید در جوابت بگم ایسام چرا باید هزارتا کارشناس استخدام کنه تا برن قدم به قدم با خریدار انواع تست های کارت گرافیک و پمپ آب کشورزی مدل آنجلو سه زمانه و صندلی دندانپزشکی تمام اتوماتیک مدل sk184 و دستگاه جوشکاری مدل Scarf84 و هزارو یک نوع کالای دیگه تو تخصص ها و زمینه های مختلفو تست کنه . اصلا از کجا معلوم کارشناس بتونه تصمیم درستی بگیره و بعدا کارش به دادگاه نکشه . تو همین فروم ممکنه ادمین با دانش کامپیوتری ناکافی نتیجه تاپیک شکایتو 180 درجه عوض کنه . پس بهتره مثل مشکل اقای احکامی و فانتوم2 آقای شعبانی که کارشناس پاور هستن بیان نظر بدن و تاپیکو تموم کنن .

من مخالفم باهات که میگی اپراتور ایسام که تخصص نداره چرا نمیاد دخالت کنه ببینه حق با کیه . این باز برمیگرده به همون بیزنس مجازی در حد کلان که باید بتونیم از بعد حقوقی و مالی تجزیه تحلیل انجام بدیم تا بتونیم قضاوت کنیم . اینکه منو شما نشستیم یه گوشه میگیم لنگش کن درست نیست . باید رو تشک کشتی باشی . منو شما رو تشک دیگه ای هستیم . به تشک شماره دو میریم جایی که حسن یزدانی با جردن باروفز مسابقه داره این سیه چرده چغرو بد بدن . حریفو قوس میکنه . مثل برقو باد به سرو کول حریف خودش میزنه . چهااااار امتیاز .

Last edited:

aligolshani66

Registered User
لایک‌ها
295
سلام.ایسام‌ سایت واسطه گری نیست،سایت اخاذی هست.
تعرفه واسطه گری ملک،خودرو .... همه چی بین ۱ تا ۲ درصد هست،اما ایسام ۲٪ تا ۲۵٪ اون هم برای خدماتی که شامل نگه داری پول میشه.پول هم تو حسابشون میمونه و سود و امتیاز وام و اعتبار و ... هم که براشون داره. بعد چه هرینه ای میکنند؟! ۲ تا خط تلفن و اپراتور گذاشتند که جواب تلفن بدند،همین!
سود خالص یعنی این :
https://esam.ir/service/Help.aspx?order=3_4
البته از بی عرضگی خودمون هست که حداقل یه رقیب براش درست نکردیم که اینجوری میتازونه....

تی پاکس هم فقط برای فروشنده ها که کارشون رو راحت میکنه (تحویل و بسته بندی و پس کرایه و ...) خوب هست،درسته کمی زودتر از پست تحویل میده اما با هزینه بسیار بیشتر،الخصوص توی پس کرایه.اگر نیاز به خدماتشون داشته باشید، میفهمید با کیا طرفید.یه چند بار با پشتیبانی تماس بگیرید ببینید چقدر فقط باید پشت تلفن الاف بشید.شرایط بسیار عجیب و غریب پرداخت خسارت هم که بماند! (مورد داشتم طرف داده خودشون بسته بندی کردند،زمان تحویل شکسته بود،گفتند فیلمش باید از زمان بسته بندی تا زمان باز کردن رو بدی تا مشخص باشه کالا خودش مشکل نداشته!!!!)

شما باید کلی پیگیری کنی تا به پولت یا جنست برسی،اما حداقل میتونی با امتیاز دادن تو لینک های زیر، باعث اطلاع رسانی دیگران هم بشید :

موفق باشید.

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
جناب en.ahkami

شما همین الان از ایسام درخواست کنید پول شما رو سریعا برگشت بزنن
از شما نه چیزی دزدی شده، نه از شما کلاه برداری کردند و نه شما در این موضوع نقشی داشتید (پیام بدید و دقیقا همین رو بنویسید)؛ از ایسام کلاه برداری و دزدی شده و ایسام مسئول 100 درصدی جبران خسارت به شماست

ایسام می تونه به شما زنگ بزنه بگه عدم ارسال بسته رو پیگیری کنید؛ ولی اگر شما عدم بسته رو پیگیری می کنید بیشتر این کمک به ایسام هست نه کمک به خودتون، چون ایسام مسئول هست نه شما

اگر پول شما رو پس ندادن پلیس فتا رو در جریان بزارید تا حساب های شرکتشون رو ببندن (باید ببندن)

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
IMG-20211218-WA0003.jpgاسباب بازی برگشت خورده امروز
متاسفانه حالا من بد بسته بندی کردم و یا اداره پست فشار گذاشته روش اون تکه کوچک شکسته بود خریدار هم عودت داد
حدود ۱۰۰ هزار زیان
IMG-20211218-WA0002.jpg
خریدار هم حق داره چون پول وسیله سالم داده.
ولی خب برای این عکس گذاشتم که هم دوستانی که اینترنتی کار میکنن در بسته بندی کوتاهی نکنن.من احتمال زیاد میدم تقصیر خودم بوده.
دوم اینکه چشم پوشی خوب هست .

Last edited:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
درود
کیف کردم با نوع صحبت کردنتون
کسی که منطق تو حرفش باشه رو خیلی دوست دارم

ببین من اصلا از این تاپیک خبر نداشتم تا اینکه یکی منو تگ کرد یا منشن کرد(نمیدونم کدومش درسته) که بیا از ایسام دفاع کن سنگشو به سینه بزن .
هیچ جا هم تا به این لحظه نیومدم بگم ایسام خوبه . اگر همچین چیزی بود شک نکن یوزر srx190d (سجاد تی ان تی :ROFLMAO: ) پیدا میکرد لینک میداد .
ولی میگم بیا بحث ایسام و دیوارو جدا کنیم چون شما گفتین تو ایران همه دنبال سلب مسئولیت هستن . اول بحث دیوارو شروع و تموم کنیم بعد بریم جواب سوالتون در مورد ایسام و همین دستمون .

پست شماره 84 تاپیک که برای خود من هستو اگر بخونی داخلش میگم تو سایت دیوار که توش کار میکنم و ازش راضی هستم کلی سرم کلاه رفته ولی تجربه کسب کردم . مثلا بعد اینکه دو دفعه توسط آگهی هایی که درش نوشته بود فروش بعلت مهاجرت سرم کلاه رفت تازه فهمیدم خونه خالی ای که طرف داخلش فقط یه کنسول و یه تلویزیون قدیمی 20 اینچ داره برای تست کنسول یا کلا خونه ای که توش هیچی نیست برا اینه که طرف کالای تعمیریشو که ایرادش تو تست کوتاه مدت مشخص نمیشه رو بندازه و بعد بره از اون خونه تا تو یا بیخیال رفتن دم اون خونه بشی یا اگه رفتی زنگ اون خونه رو زدی کسی جوابتو نده . حالا باز من تخصص پیدا کردم و میفهمم ایراد کنسولو تو همون لحظه ولی پدری که 60 سالشه اومده برا بچش بخره چی .

من با کلاه رفتن سر خودم و بقیه هیچ مشکلی ندارم و هیچوقت به کسی که سرش کلاه میره نمیگم احمق . حتی با چند دفعه(از یک شیوه) کلاه رفتن سر کسی هم مشکلی ندارم . اما کسی که میدون آزادی قرار میزاره گرافیک 1080ti از طرف میگیره و میاد خونه میبینه خرابه بعدش میاد اینجا تاپیک میزنه میگه دیوار دزده ناراحتم میکنه . اون چیزی هم که باعث ناراحتیم میشه نه فروشندست نه خریدار و نه حتی نحوه خریدو فروش . این ناراحتم میکنه که طرف میاد میگه دیوار دزده . اخه چقدر کج فهمی . بعد من میام تو تاپیکش میگم داداش دیوار هیچ تقصیری نداره این وسط . اونوقت یوزر srx190d میگه چرا از این سایتا دفاع الکی میکنی .

الان این جمله یوزر D34tH بخون لطفا

یوزر D34tH میگه این دیوار فلان فلان شده اومده زرنگ بازی دراورده و خودشو کشیده کنار . فروشنده و خریدارو انداخته به جون هم نشسته یه گوشه کلاهبرداریارو میبینه هارهار میخنده .

الان من تو ذهنم سوال ایجاد میشه که دیوار چیکار باید بکنه این وسط ؟ پاشه بیاد چند مرتبه کف دستشو محکم بکوبه به قفسه سینش و با صدای بلند بگیه غمیت نباشه داداش گلم من پول گرافیک 1080ti بهت میدم نیازی نیست بری با اون یارو دست به یقه بشی یا ازش شکایت کنی .

خب به دیوار چه ربطی داره طرف رفته میدون آزادی گرافیک گرفته اومده خونه دیده خرابه . خود دیوارم گفته من هیچ سودی از معاملتون نمیبرم پس اگه بلد نیستی جنس دست دو خریدو فروش کنی برو بتمرگ خونت از دیجیکالا جنس اکبند گارانتی دار سفارش بده .

_____________________________________________________________________________________

و اما بحث ایسام
الان شما از من میپرسی در مورد استارتر آقای احکامی آیا ایسام داره درست عمل میکنه . من قبلش میخوام اجازه بدی عزیزانی که اومدن تو این تاپیک از ایسام ایراد گرفتنو نظراتشونو برای شما نقد کنم ببینیم واقعا ایراد از ایسام یا نه بعدش بریم سراغ مشکل آقای احکامی عزیز .

مورد اول : یوزر @mohsentotti عزیز که میتونید با کلیک روی اسپویلر زیر نظر ایشونو بخونید
درود خدمت دوستان
من هم مدتی هست که دیگه تو ایسام فعالیت نمیکنم و به بقیه هم توصیه میکنم همین کار رو بکنن. نه مدیریت و قانون درست حسابی داره و نه پشتیبانی خوبی. فقط و فقط پول براشون مهم هست. چند ماه قبل یک خرید از این سایت انجام دادم که فروشنده بخاطر تامین کالا از مثلا دبی! در تاپیک فروشش خواستار تمدید مهلت ارسال چند هفته ای کرده بود که من هم طبیعتا قبول کردم و پول به حساب ایسام واریز شد. بعد از اتمام مهلت هرچقدر به فروشنده پیام دادم هیچ پاسخی نداد. ایسام هم گفت فروشنده فروش رو کنسل کرده! فقط در این بین چند میلیون پول بنده در حساب این سایت مزخرف خوابیده بود و بعد از یکماه همون کالا رو مجبور شدم یک میلیون گرونتر بخرم. جالب اینجاست که این فروشنده (که اصلا بعید میدونم وجود خارجی داشته باشه و فکر میکنم این سایت فقط برای گرفتن پول و گذاشتن در حساب خودش فروشنده فیک درست میکنه) بدون هیچ امتیاز منفی براحتی داره هنوز فعالیت میکنه! اگر کالایی لازم دارید برید از بازار گرونتر بخرید ولی از این سایت خیر. موفق باشید .

آقا محسن میگه اومده از یکی تو ایسام جنس خریده(فقط واریز پول به حساب ایسام) بعد طرف گفته الان موجود ندارم ولی تو پولو بزا تو حساب ایسام باشه دست بهش نزن من چند هفته دیگه برات میارم از دبی . آقا محسنم میگه من به حرفت اعتماد میکنم و منتظر میمونم . بعد چند هفته طرف دیگه اصلا جواب نمیده و فروشو کنسل میکنه و ایسام هم پولو برمیگردیونه به آقا محسن . الان تقصیر ایسام این وسط چیه ؟

_____________________________________________________________________________________

مورد دوم : یوزر @Atlas1370 عزیز که برای خوندن نظرشون باید روی اسپویلر زیر کلیک کنید
آقا یه کلام. ایسام دزده . فقط به فکر جیب خودشه. هر روزم یه چیز جدید در میاره برای تلکه کردن فروشنده ها.
من کارت گرافیک فرستادم طرف یه کارتن دیگه نشون داده بود گفته بود کارتنت له شده و کارتت شکسته. حالا هرچی من میگم بابا این کارتن من بود نه اون هیچکس باورش نمیشد اخرشم از مبلغ کارت کم کردن برام ریختن

ایشون میگن خریدار یک ادم مریضی بود که اومده بود یه کارتن دیگه ای رو برداشته زده دربو داغونش کرده و نشون ایسام داده گفته یوزر اطلس1370 گرافیک شکسته برام فرستاده . این دقیقا همون چیزیه که من چهار روز پیش تو پست شماره 59 تاپیک گفتم که آقا سیستم ایسام اینجوری که ممکنه گیر آدم مریض بیوفتی . اگر این ریسکو میپذیری واردش شو اگر نه برو بزا بقیه که قبول میکنن بوسیله ایسام پول دربیارن . الان اینکه طرف سادیسم داشته و اومده با پا کوبیده رو کارتن لهش کرده و گرافیکو شکونده بعد عکسشو برا ایسام فرستاده ایسامم پولشو پس داده یعنی ایراد از ایسام ! مگه ایسام تو قوانینش نگفته مسئولیت سالم رسیدن کالا با خریداره و کالای ارسالی باید سالم به دست خریدار برسه ؟ خودتو بزا جای ایسام . از کجا بفهمه کالا واقعا تو پست آسیب دیده یا خریدار خرابش کرده ؟

مورد سوم : یوزر @RPG 8 عزیز که برای خوندن نظرش باید روی اسپویلر زیر کلیک کنید
چند سال قبل با دوستی آشنا شدم که یکی از وارد کننده های بنادر هستن و داخل ایسام کلی کالا فروخته بودند(خودمم ازشون خرید داشتم وهمونجا آشنا شدم) این دوستمون همیشه200-300تاکالا برای فروش داشت ومنم هر ازگاهی میرفتم ببینم چیزی داره که به دردم بخوره یانه. ولی یکروز دیدم موجودی کالاش صفره!
ازش پرسیدم چیشده؟ گفت یه روز به یکی از مدیران ایسام توی سایت تلوزیون فروختم وطرف بعد ازاینکه بسته رو گرفت کالارو تایید نمیکرد باهاش تماس گرفتم وگفت باید چندروز تست کنه تلوزیون رو تامطمن بشه سالمه!(تلوزیون کاملا نو واکبند )خلاصه که بعد از چندین روز معطلی باهام تماس گرفتن گفتن تلوزیون سوخته وپولو برگردوندیم و دستگاهو پس فرستادیم!
بنده خدا بعد ازاون قضیه درگیر شکایتو این حرفا شده بود .نفهمیدم کارش به کجارسید اما بعد ازاون قضیه خیلی سعی کردم که جنس تواین سایت نفروشم.
اصلاحیه: الان دیدم مجددا جنساشو توایسام موجود کرده،گویا مشکلش حل شده

ایشون هم میگن دوستشون برای یکی از یوزرای سایت ایسام که دست بر قضا مدیر ایسام از آب درومدن تلویزیون فرستاده بعد اون یارو(مدیر ایسام) بیمار روانی بوده و اول از همه اومده مدت زمان تائید سلامت کالا که گویا یک روز بوده رو برای اکانت خودش به چند روز افزایش داده با سوءاستفاده از قدرت ادمینیش و بعد از اونم اومده از قصد زده تلویزیونو سوزونده با جریان برق فشار قوی . آخرشم اومده گفته تلویزیونت سوخت و پولشو برگردونده به حساب خودش . الان اگر فرض کنیم گفته RPG8 واقعیت باشه باز نمیتونیم بگیم ایراد از ایسام هستش .

مثال بخوام بزنم مثل این میمونه یکی از مدیران سایت آمازون بیاد به یه دختر زیر 18 سال تو آمریکا تجاوز کنه بعد من بیام بگم امازون دزده و سیستم خریدو فروشش ایراد داره . مدیر ایسام اومده یه قانون جدیدی (نه قانون ایسام) فقط برای خرید تلویزیون دوست RPG8 ایجاد کرده و باهاش سر فروشنده رو کلاه گذاشته . خب این چه ربطی به قانون اصلی ایسام داره . اگر مهلت تائیدو زیاد نمیکرد و تو همون یک روز مهلت تست تلویزیون میسوخت حکم چی بود ؟ واقعا مدیر ایسام مریض روانی که از قصد بزنه تلویزیونو بسوزونه ؟ یا اینایی که از بندر یا بانه جنس ارزون میارن درصد خرابی جنساشون بالاست ؟ RPG8 عزیز الان که اصلاحیه زدی رو پستت و میگی دوستت برگشته به ایسام یعنی فهمید کالایی که فروخته بود ایراد داشت و مدیر ایسام مریض روانی نبوده ؟ اگر اینطوره پس چرا شما اومدی میگی ایسام دزده کسی جنس توش نفروشه ؟ میشه از دوستت بپرسی چرا برگشته به ایسام و بیای اینجا دلیلشو با جزئیات کامل توضیح بدی .

مورد چهارم : یوزر @Vlasek عزیز که میتونید با کلیک روی اسپویلر زیر مشکلش با ایسامو بخونید
از فروش جنسهایی که ذاتاً تله شاپینگند و واسه خالی کردن جیب ملت تولید و وارد میشن میتونید سلامت و تعهد اخلاقی ایسام رو تشخیص بدید...

این جنسایی که میگینو ایسام گذاشته برا فروش یا یوزرای ایسام ؟ این جنسایی که میگین هرکی بفروشه بی اخلاقه تو دیوار و شیپور و دیجیکالا و مغازه های محلمون نیست ؟ توی Amazon و ebay و newegg و alibaba نیست ؟ آیا جلوگیری از آگهی شدن کالاهایی که میگین باعث این نمیشه الکسای ایسام در مقایسه با رقباش بیاد پایین ؟ آیا این جنسا با توجه به شرایط اقتصادی بد کشور ما مشتری خاص خودشونو ندارن (مثلا شاید یکی فقط پول خرید مسواک باربی 4 هزار تومنی داخل مترو را داشته باشه نه اورال بی 40 هزار تومنی) . الان من بیام تو ebay کالای بیکیفیت بزارم یعنی ebay تعهد اخلاقی نداره ؟ چجوری ebay بفهمه جنسی که توش اگهی شده باکیفیت یا بیکفیت ؟ ارزش داره تعداد زیادی پرسنل و بودجه رو بزاره برای اینکار ؟ آیا فیدبکهای خریدارا نباید باکیفیت و بیکفیت بودن یه کالارو تعیین کنه ؟

مورد پنجم : یوزر @73mohamadsaadi عزیز که برا خوندن نظرش باید رو اسپویلر زیر کلیک کنید
من ترازو شیاومی برای خریدار پلمپ ارسال کردم، بعد از یک هفته تست شکایت کردن که خراب هست
بهشون اطلاع دادم که روی موکت و فرش اطلاعات درست نیست و باید روی موزاییک یا سرامیک و .... باشه ولی چه فایده آخرش عودت دادن وقتی رسید خودم تست کردم فیلم و عکس فرستادم که سالم هست و طرز استفاده رو باید درست انجام بدین ولی چه فایده ، ایشون می‌گفت تازه اگر خریدم یکی دیگه ارسال کنید گفتم که این درصورت خرید همین دستگاه ارسال میشه چون مشکلی نداره, جواب این بود که از چشم من افتاده

یه ترازو فرستادن و به طرف گفتن داداش رو فرش تست نکن رو سطح سفت مثل موزائیک تست کن ولی طرف انقدر نادان بوده هی رو فرش تست میکرده . خلاصه اینکه خریدار به ایسام گفته کالا سالم نیست و پس فرستاده پولشو پس گرفته . یعنی دقیقا اجرای سیستم ایسام به شکل اصولی . الان ایراد ایسام چیه ؟

و اما مشکل آقای احکامی عزیز
از نظر من ایشون اصلا با ایسام مشکلی ندارن
ببین مراحل اینجوری بوده که میگم
پلیس فتا زنگ زده به ایسام گفته این مبلغ از کارت سرقتی به حساب شما ریخته شده و شما حق ندارید دست به این پول بزنید که خب ایسام باید بگه چشم

بعد اینکه اصلا پلیس فتا تو جریان نیست که این پول بخاطر چه فرایندی از کارت سرقت شده به حساب ایسام ریخته شده فقط به صاحب حسابی که پول بهش منتقل شده میگه حق انتقالشو نداری . خود ایسام اینجا میاد به آقای احکامی زنگ میزنه میگه پلیس فتا به من گفته به این پول دست نزنم شما اگر میتونی جلوی رسیدن بستتو بگیر .

چه بسا اگر خود ایسام بدون اطلاع به آقای احکامی زنگ میزد به دفتر تیپاکس شعبه زاهدان و بهشون میگفت بسته رو تحویل ندین ولی باز تیپاکس مثل همین الان سهل انگاری میکرد و بسته رو تحویل کلاهبردار میداد اونوقت اقای احکامی به ایسام میگفت خب چرا به خودم نگفتی زنگ بزنم تیپاکس پیگیری کنم مانع رسیدن بستم بشم . ایسام چه جواب قانع کننده ای داشت بده به آقای احکامی ؟ اگه ایسام میگفت بخدا ما به تیپاکس گفتیم و متصدی دفتر شعبه زاهدان گفت خیالت راحت بسته رو تحویل نمیدیم آیا آقای احکامی باور میکرد که واقعا ایسام پیگیر نرسیدن بسته بود ؟ قطعا باور نمیکرد و فکر میکرد دروغ میگه که بسته تحویل داده شده . آخرش میخواست همین اتفاقی(پاراگراف بنفش رنگ زیر) بیوفته که آقای احکامی تعیف کردن :

"دوستان ساعت 3 بعداز ظهر تیپاکس شعبه زاهدان به یک آن گوشی را برداشت من گفتم آقا این بسته که بهت اعلام کردن تحویل ندی چی شده؟؟! گفت هنوز نرسیده گفتم باباجون تو سیستم میزنم نوشته در حال توزیع!! بعد گفت بارکد بخون بارکد خوندم گفت اره دادیم راننده توزیع کنه! الان بهش ز میزنم تحویل نده! بابا چرا اینقدر مردم آزاری مگه بهت اعلام نکردن که نباید تحویل بدی؟! هیچی دوستان چشمتون روز بد نبینه پیامش اومد که بسته به گیرنده تحویل داده شد!"

اصلا یه سوال خیلی مهم . یعنی ایسام میخواست دلسوزانه تر و مجدانه تر از آقای احکامی پیگیر نرسیدن بسته توسط تیپاکس به دست کلاهبردار باشه ؟ قطعا نه . کسی که این وسط حرفش برو داشت و میتونست یه کاری کنه سرهنگ شیر سماور زاده از دایره جنایی پلیس فتا بود که اونم اصلا تو جریان نبود و تا بخواد بیاد تو باغ که این پول چرا به حساب ایسام ریخته شده و در ازای اون فرد سارق چه چیزی قرار دریافت کنه کار از کار گذشته .

من اگر جای ایسام بودم و پلیس فتا فقط به من اطلاع میداد که پول سرقتی هستش ولی این حق انتخابو در اختیارم میزاشت که پولو به حساب آقای احکامی واریز کنم یا برگشت بزنم مطئنا واریز میکردم به حساب آقای احکامی . مثل اینکه من کارت یکیو سرقت کنم برم باهاش کل جواهر فروشی یه نفرو بخرم بعد پلیس بیاد همه پول صاحب جواهر فروشیو بگیره بگه این پول سرقتی بوده . الان بین سارق و جواهر فروش و کسی که علاوه بر عابربانکش رمز عابر بانکش هم به سرقت رفته کدوم یک مستحق تنبیه هستن ؟

من اگر بخوام به ترتیب مقصران رو اعلام کنم اول فتا 80% بعد تیپاکس 20% بعد ایسام 0% . باز من عالم مطلق نیستم و اگر فکر میکنید تو مورد آقای احکامی ایسام مقصر هستش توضیح بدین و بگین به این دلیل ایسام تقصیر کاره . برا اینکه یخورده هم بخندین بعد خوندن یه همچین پست طولانی ای میتونید این کلیپو ببینید .
سلام برادر عزیز به هیچ عنوان ایراد گرفتن نبود فقط تجربه ای بود که گفتم چون بعضی اوقات پیش میاد باید تقبل کرد, حتی مغازه دار هم براش پیش میاد.من خودم وقی خریدار میخواد عودت بده اصلا اصرار بر چیزی نمیکن و همیشه هم میگن بهشون که
۱ هزینه پستی +مبلغ دلبخواه شما رو میتونم عودت بدم که راضی باشید
۲-برگشت کالا چنانچه ایراد دار بود واقعا یا تقصیر از من بوده با هزینه پستی خودم برگشت میخوره . اگر هم برگشت سلیقه ای بود با هزینه خریدار عودت داده میشه چون در ایسام در اصل عودت کالا با هزینه خریدار هست , مگر اینکه توافقی شده باشه
ولی مورد ترازو چون دوست عزیزی که خرید کرده بود میگفت که از ترازو خوشم اومده و مدتیه میخوام بخرم سعی کردم طرز استفاده رو بگم ولی فایده نداشت الان ایشون اگر از جای دیگه بخرن باز هم به همین مشکل بر میخورن. چه میشه کرد 1639821725189-2022718558.jpg
خودم ترازو نداشتم دیگه گذاشتم برای خودم برای وزن کردن بسته هم خوبه☺

Last edited:

amir-fekry

Registered User
لایک‌ها
43
مسخره ترین قسمتش اینه ک فتا ازاول به ایسام ک زنگ میزد بایدمیگفت ادرس روبدید برای خریدی ک شده تا بریم دستگیرش کنیم یا برای پاره ای از سوالات بتونیم تو زاهدان بازخواستش کنیم در کلانتری چیزی و صحبت بشه وغیره..ن اینکه مسایل دست نگه دارید و اطلاع بدید و طرف فروشنده بره جلوگیری کنه و... شاید اصلا طرف خریدار دزد،چندین پرونده دزدی و کلاهبرداری براش باشه ک اونوقت باید دستگیری بشه و احتمال اشتباهی پیش اومدن ویا احتلاف مساله مالی دیگه نیست ک احترام فرد رو بخایم نگه داریم و حق مطالبه گری

کلاهبرداری تازه ما از زندان داشتیم ک میلیاردها تومان با دزدیهای کوچک حداکثر زیر سه میلیون-حداکثر مبلغ انتقال کارت- انجام شده طی 3 ماه یا بیشتر،حداقل سه ماه آزگار اونم از بیش از 300-500 نفر، ازطریق تلفن وتماس توزندان!!! بعد اینجا هیچ سرهنگی و افرادتو زندان و.. هم نفهمیدن اونم همون ماه اول بااولین پرونده و مشخص شدن شماره تماس و..ک بقیه متضرر نشن ک خب اصلا امکان وقوع همچین چیزایی از معجزات الهی هست ک در کشورعزیزمون فقط رخ میتونه بده.

us12

Registered User
لایک‌ها
410
کوتاهی از ایسام بوده نه شما، نه فتا و تیپاکس ...
ایسام باید ساز کاری داشته باشه که هرکسی نتونه با کارت دزدی داخلش خرید کنه.
شما به جای شکایت از تیپاکس از ایسام شکایت کنید زودتر به نتیجه میرسید.
فرض را بذارید بجای محصول فیزیکی ، محصولات مجازی و اینترنتی را فروختید و به محض واریز پول محصول به دست خریدار رسیده ...

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
سلام برادر عزیز به هیچ عنوان ایراد گرفتن نبود فقط تجربه ای بود که گفتم چون بعضی اوقات پیش میاد باید تقبل کرد, حتی مغازه دار هم براش پیش میاد

درود آقای سعدی گرامی
دمتون گرم که اگر ایرادی از جانب شما باشه قبول میکنید و بیخودی گردن پست یا ایسام نمیندازین
اصلا هیچکدوم از این پستایی که داخل این تاپیک هستن هیچ ارتباطی با ایسام ندارن
حتی پست اول تاپیک هم من وقتی برای یوزر md70 تو پست شماه 114 کامل توضیح دادم و بعد ایشون رفت پست اول تاپیکو دومرتبه خوند فهمید که ایسام این وسط هیچکارست . اینم عین جمله یوزر md70 :
"در مورد استارتر هم درسته الان که باز پستشو خوندم می بینم که این وسط اصل کم کاری گردن پلیس فتاس که واقعا عملکردش به عنوان یه دستگاه اعمال قانون جای بسی تاسف داره!! حق با شماست!"

ولی باز یه عده قبول ندارن . الان شما نظر استاد ربیعی رو بخون تو پست شماره 127 . من عین نظر ایشونو این زیر میارم تا باهم آنالیز کنیم ببینیم چقدر از موضوع رو متوجه شده . قسمتای قرمز رنگ سخنان استاد هستن و قسمتای سیاه رنگ تحلیل من :

استاد : "شما همین الان از ایسام درخواست کنید پول شما رو سریعا برگشت بزنن"
جواب : داداش پلیس فتا به ایسام گفته حق نداری به این پول دست بزنی !!! الان پلیس به شما بگه از تهران خارج نشو پا میشی میری تایلند ؟

استاد : "ایسام می تونه به شما زنگ بزنه بگه عدم ارسال بسته رو پیگیری کنید؛ ولی اگر شما عدم بسته رو پیگیری می کنید بیشتر این کمک به ایسام هست نه کمک به خودتون، چون ایسام مسئول هست نه شما"
جواب : ایسام اگر خودش عدم توزیع بسته رو پیگیری میکرد کار اشتباهی مرتکب میشد . دلیلشم تو چنتا پاراگراف انتهایی پست شماره 114 توضیح دادم که چرا اینکارش اشتباهه(از یه پاراگراف قبل از پاراگراف بنفش رنگ بخون) .

استاد : "اگر پول شما رو پس ندادن پلیس فتا رو در جریان بزارید تا حساب های شرکتشون رو ببندن (باید ببندن)"
جواب : استاد ایسام اگر پولو بریزه به حساب آقای احکامی پلیس فتا حساباشو میبنده چون تخطی از قانون کرده و حرف پلیس فتارو گوش نداده . بعد تو میگی اگر ایسام گفت پولو نمیریزم زنگ بزن پلیس فتا !!! زنگ بزن چی بگه . بگه سلام پلیس فتا خوبی آقا میگم این ایسامه بود بهش گفته بودی پولو نریزه به حساب من . الان میخواستم بهش زنگ بزنی بگی پولو بریزه به حساب من .

الان آقای محمد سعدی @73mohamadsaadi عزیز شما پست بچه هارو که بخونی همه متفق القول یه چیزیو میگن . یه حرف اشتباه . همه میگن حالا که ایسام داره این همه تعریف میگیره باید سازوکار رفتن ما با فضاپیما به سیاره عطارد رو فراهم کنه . این جملات زیرو بخون لطفا :

ایسام باید ساز کاری داشته باشه که هرکسی نتونه با کارت دزدی داخلش خرید کنه
تعرفه واسطه گری ملک،خودرو .... همه چی بین ۱ تا ۲ درصد هست،اما ایسام ۲٪ تا ۲۵٪ اون هم برای خدماتی که شامل نگه داری پول میشه.
اگر حداقل ایسام در قبال تعرفه فعلی که از کالاهای گرانقیمت دریافت میکرد حداقل بصورت واسطه اول کالا به ایسام فرستاده میشد و بعد از تست و چک شدن کالا در خصوص سلامت فیزیکی و کارکرد و بعد برای خریدار ارسال میشد حداقل کمی از این تعرفه دریافتی توجیه میشد
سایتی که داره کمیسیون میگیره باید پاسخگو باشه. سایت دیوار نبوده مجانی باشه. فروشنده ای که در این سایت فروشگاه اختصاصی داره اول باید توسط همین سایت اعتبارسنجی بشه که اصلا جنسی رو که ادعا میکنه میتونه تهیه کنه یا خیر؟
خیلی فرق میکنه چون داره کمیسیون زیادی میگیره و باید در قبال این هزینه خدمات زیادی ارائه بده
نمیشه که چشمشو ببنده و بگه خودتون حواستونو جمع کنید سرتون کلاه نره پس ما این هزینه رو میدیم که چی بشه؟!

این نقل قولای بالا یه بخشی از صحبتای دوستان بود نه همش . شاید چندبرابر این تو تاپیک باشه اگر بگردی یا هزار برابرش تو فروم که همه میگن حالا که ایسام مثل دیوار رایگان نیست پس بیاد ساروکاری درست کنه که ما بتونیم با خانواده بریم فضا بگردیم . من یه سوال از شما میپرسم آقای سعدی :

اگر من بیام یه سایت بزنم و داخلش بگم 100 میلیون تومن میگیرم و براتون یه لیوان چایی میارم . بعد شما بیای 100 میلیون بریزی به کارت من و من برات یه لیوان چایی بیارم بعد شما بگی یک بیسکوئیت هم بیار لطفا بگم نمیارم بعد بگی دارم 100 میلیون میدم خب یه بیسکوئیت هم بیار مگه چی میشه باز من بگم گفته بودم فقط یه لیوان چایی نگفته بودم بیسکوئیتم میارم آیا من مرتکب اشتباهی شدم و باید از من شکایت بشه ؟

شماهایی که همه فقط یاد گرفتین بگین حالا که ایسام مثل دیوار رایگان نیست و کلی تعرفه میگیره . دو دقیقه وقت گذاشتین تا اول قانون ایسامو خوب بخونید بعدش بشینید فکر کنید که اگر به فلان مشکل بخورم چی میشه و کی مقصره ؟

اصلا آقایان :
محسن توتی
علی گلشنی
md70
adobe audition
us12

چرا یه سایت مثل ایسام نمیزنید که قابلیتهای زیرو داشته باشه :
1 . تعریفه 1 درصدی .
2 . ساروکاری داشته باشه که وقتی فروشنده میگه هفته دیگه از دوبی جنس میارم بفهمه راست میگیه یا دروغ . (براورد هزینه های حقوقی و مالی نیاز داره)
3 . چندصد کارشناس که روش تست چند میلیون قطعه رو بلد باشن و بتونن تشخیص درست بدن اگه قطعه خراب بود ایرد از کیه . (براورد هزینه های حقوقی و مالی نیاز داره)
4 . اتخاذ سازوکاری که کسی نتونه داخلش با کارت دزدی خرید کنه .
5 . ایجاد سیستمی که بتونه بفهمه بسته داخل پست آسیب دیده یا خریدار از قصد خراب کرده بسته رو .

قسمت کدنویسی و دولوپمنت سایت رو هم بدین به استاد محمد ربیعی (مدظله العالی) فوق تخصص توپولوژی های نامنظم و چریکی . ایشون قابلیت سرچ کالا در کل خاورمیانه و خاوردور رو به سایتتون اضافه کنه .

هزینه ای هم که نداره . آقای گلشنی گفتن کل هزینش اینه :
بعد چه هرینه ای میکنند؟! ۲ تا خط تلفن و اپراتور گذاشتند که جواب تلفن بدند،همین!

الان که همه چی جوره دیگه :
بخش اتاق فکر و ایده پردازی اون افرادی که اسم بردم با رنگ بنفش .
بخش IT و کدنویسی استاد ربیعی که یه تنه براتون بالا میاره سایتو .
بخش لجستیک و بروآرد هزینه هم آقای گلشنی .

دیگه فقط میمونه گذاشتن دست سر زانو و یه یاعلی باصدای بلند . به قول شاعر که میفرمایند :
ز بار اولم ساقی ولی بود
ولی دیدم که ذکرش یا علی بود

واقعا اگر بخواهید بهونه ای بیارید که نمیشه او نمیزارنو نمیتونیمو سنگ اندازی میکننو فلانو بهمان میفهمم که حق با آقای گلشنی هست که میگن :
البته از بی عرضگی خودمون هست که حداقل یه رقیب براش درست نکردیم که اینجوری میتازونه....

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
برای مثال سایت lioncomputer بخش کالای کارکرده در مقابل تست کالا و قطعه درصدی از خریدار دریافت میکند( انتخابی است ) که دقیقا کار واسطه بهمراه تست دقیق کالا را انجام میدهند ببینید این درصدی که دریافت میشود در قبالش چند کار مهمی هم انجام میشود و این را با ایسام مقایسه کنید :)
البته همان lion هم بدون اشکال نیست و برای ثبت کالای دست دوم قوانین سختگیرانه و زمانبری دارد :|

• Like
Reactions: /m\

mohammad_rabiyi

Registered User
لایک‌ها
753
ایسام باید ساز کاری داشته باشه که هرکسی نتونه با کارت دزدی داخلش خرید کنه.

درود به شما

اگر مجلس قانون بزاره که اطلاعات کارت با اطلاعات شخص در وبسایت یکسان باشه این یک دردسر بزرگ برای مردم میشه

ایسام باید پول جناب en.ahkami رو پس بده

پلیس فتا هم زنگ زده به ایسام، زنگ نزده جناب en.ahkami !!!

طرف حساب ایسام، پلیس فتا هست، طرف حساب جناب en.ahkami هم ایسام هست.

این موضوع کاملا واضح و روشن هست

ایسام باید از جیب خودش پول لپتاپ رو پرداخت کنه، اینکه پلیس فتا چی به ایسام گفته یا وبسایت ایسام هک شده بوده یا اطلاعات ایسام از بین رفته، ربطی به جناب en.ahkami نداره

جناب en.ahkami شما برید پیش یک وکیل تا براتون شکوایه بنویسه، ببرید شورای حل اختلاف، تقاضای جریمه و پرداخت پول وکیل و شکوایه و هزینه دادرسی هم کنید، چون همه رو ایسام باید به شما پرداخت کنه

us12

Registered User
لایک‌ها
410
این نقل قولای بالا یه بخشی از صحبتای دوستان بود نه همش . شاید چندبرابر این تو تاپیک باشه اگر بگردی یا هزار برابرش تو فروم که همه میگن حالا که ایسام مثل دیوار رایگان نیست پس بیاد ساروکاری درست کنه که ما بتونیم با خانواده بریم فضا بگردیم . من یه سوال از شما میپرسم آقای سعدی :

اگر من بیام یه سایت بزنم و داخلش بگم 100 میلیون تومن میگیرم و براتون یه لیوان چایی میارم . بعد شما بیای 100 میلیون بریزی به کارت من و من برات یه لیوان چایی بیارم بعد شما بگی یک بیسکوئیت هم بیار لطفا بگم نمیارم بعد بگی دارم 100 میلیون میدم خب یه بیسکوئیت هم بیار مگه چی میشه باز من بگم گفته بودم فقط یه لیوان چایی نگفته بودم بیسکوئیتم میارم آیا من مرتکب اشتباهی شدم و باید از من شکایت بشه ؟

شماهایی که همه فقط یاد گرفتین بگین حالا که ایسام مثل دیوار رایگان نیست و کلی تعرفه میگیره . دو دقیقه وقت گذاشتین تا اول قانون ایسامو خوب بخونید بعدش بشینید فکر کنید که اگر به فلان مشکل بخورم چی میشه و کی مقصره ؟

کاربر طبق قوانین ایسام محصول برای فروش گذاشته و طبق همان قوانین بعد از پرداخت وجه و اعلامی که ایسام به کاربر در خصوص تایید پرداخت داشته، کالا را ارسال کرده، اینکه ایسام سرش کلاه رفته ، اینکه چرا میشه داخل ایسام با کارت دزدی خرید کرد، اینکه اصلا واقعا آیا شخص سومی در کار هست و یا تیم ایسام داره با کارت های دزدی خرید میکنه و ... همش مربوط به ایسام میشه و ربطی به کاربر و زیاده خواهی کاربر نداره، کاربر دقیقا فقط همان چایی را میخواهد، نه بیسکوییت را ...

با هر منطقی به این قضیه نگاه کنید ایسام باید خسارتی که به کاربر وارد شده را جبران کند و راه فراری رو به جلو وجود ندارد .

Last edited:

maddex2

Registered User
لایک‌ها
175
من در ایسام خیلی فروش داشتم و خوشبختانه تا الان غیر از این مورد مشکل بزرگی نداشتم (در فروش). حرف هایی که شما میگید درست. ولی راه حل کار کردن در ایسام فیلم گرفتن قبل از ارسال از همه چی به نام خریدار است. مثلا پاور سالم فروخته بودم خریدار شکایت کرد که کلا پاور کلا خرابه! (دوبار این اتفاق افتاده!) بدون هیچ مدرکی و فقط حرف. من چون از قبلش تست دقیق گرفته بودم به نام خودش فیلمشو فرستادم حل اختلاف و وجه برام ازاد شد. فقط شاید یکم الافی یا اعصاب خورد کنی داشته باشه
دقیقا با همین راه حلی ک گفتید سر مملکت کلاه میذارن طرف یه فیلم از سلامت هارد فرستاده بود درصورتی ک مشخص نبود مال چ زمانی هست فیلمش و با همون تونست رای بگیره و 400 تومن 5 سال پیش سرمون کلاه گذاشتن هنوز ک هنوز سمت ایسام نمیرم

maddex2

Registered User
لایک‌ها
175
درود آقای سعدی گرامی
دمتون گرم که اگر ایرادی از جانب شما باشه قبول میکنید و بیخودی گردن پست یا ایسام نمیندازین
اصلا هیچکدوم از این پستایی که داخل این تاپیک هستن هیچ ارتباطی با ایسام ندارن
حتی پست اول تاپیک هم من وقتی برای یوزر md70 تو پست شماه 114 کامل توضیح دادم و بعد ایشون رفت پست اول تاپیکو دومرتبه خوند فهمید که ایسام این وسط هیچکارست . اینم عین جمله یوزر md70 :
"در مورد استارتر هم درسته الان که باز پستشو خوندم می بینم که این وسط اصل کم کاری گردن پلیس فتاس که واقعا عملکردش به عنوان یه دستگاه اعمال قانون جای بسی تاسف داره!! حق با شماست!"

ولی باز یه عده قبول ندارن . الان شما نظر استاد ربیعی رو بخون تو پست شماره 127 . من عین نظر ایشونو این زیر میارم تا باهم آنالیز کنیم ببینیم چقدر از موضوع رو متوجه شده . قسمتای قرمز رنگ سخنان استاد هستن و قسمتای سیاه رنگ تحلیل من :

استاد : "شما همین الان از ایسام درخواست کنید پول شما رو سریعا برگشت بزنن"
جواب : داداش پلیس فتا به ایسام گفته حق نداری به این پول دست بزنی !!! الان پلیس به شما بگه از تهران خارج نشو پا میشی میری تایلند ؟

استاد : "ایسام می تونه به شما زنگ بزنه بگه عدم ارسال بسته رو پیگیری کنید؛ ولی اگر شما عدم بسته رو پیگیری می کنید بیشتر این کمک به ایسام هست نه کمک به خودتون، چون ایسام مسئول هست نه شما"
جواب : ایسام اگر خودش عدم توزیع بسته رو پیگیری میکرد کار اشتباهی مرتکب میشد . دلیلشم تو چنتا پاراگراف انتهایی پست شماره 114 توضیح دادم که چرا اینکارش اشتباهه(از یه پاراگراف قبل از پاراگراف بنفش رنگ بخون) .

استاد : "اگر پول شما رو پس ندادن پلیس فتا رو در جریان بزارید تا حساب های شرکتشون رو ببندن (باید ببندن)"
جواب : استاد ایسام اگر پولو بریزه به حساب آقای احکامی پلیس فتا حساباشو میبنده چون تخطی از قانون کرده و حرف پلیس فتارو گوش نداده . بعد تو میگی اگر ایسام گفت پولو نمیریزم زنگ بزن پلیس فتا !!! زنگ بزن چی بگه . بگه سلام پلیس فتا خوبی آقا میگم این ایسامه بود بهش گفته بودی پولو نریزه به حساب من . الان میخواستم بهش زنگ بزنی بگی پولو بریزه به حساب من .

الان آقای محمد سعدی @73mohamadsaadi عزیز شما پست بچه هارو که بخونی همه متفق القول یه چیزیو میگن . یه حرف اشتباه . همه میگن حالا که ایسام داره این همه تعریف میگیره باید سازوکار رفتن ما با فضاپیما به سیاره عطارد رو فراهم کنه . این جملات زیرو بخون لطفا :

اصلا آقایان :
محسن توتی
علی گلشنی
md70
adobe audition
us12

چرا یه سایت مثل ایسام نمیزنید که قابلیتهای زیرو داشته باشه :
1 . تعریفه 1 درصدی .
2 . ساروکاری داشته باشه که وقتی فروشنده میگه هفته دیگه از دوبی جنس میارم بفهمه راست میگیه یا دروغ . (براورد هزینه های حقوقی و مالی نیاز داره)
3 . چندصد کارشناس که روش تست چند میلیون قطعه رو بلد باشن و بتونن تشخیص درست بدن اگه قطعه خراب بود ایرد از کیه . (براورد هزینه های حقوقی و مالی نیاز داره)
4 . اتخاذ سازوکاری که کسی نتونه داخلش با کارت دزدی خرید کنه .
5 . ایجاد سیستمی که بتونه بفهمه بسته داخل پست آسیب دیده یا خریدار از قصد خراب کرده بسته رو .

قسمت کدنویسی و دولوپمنت سایت رو هم بدین به استاد محمد ربیعی (مدظله العالی) فوق تخصص توپولوژی های نامنظم و چریکی . ایشون قابلیت سرچ کالا در کل خاورمیانه و خاوردور رو به سایتتون اضافه کنه .

هزینه ای هم که نداره . آقای گلشنی گفتن کل هزینش اینه :

الان که همه چی جوره دیگه :
بخش اتاق فکر و ایده پردازی اون افرادی که اسم بردم با رنگ بنفش .
بخش IT و کدنویسی استاد ربیعی که یه تنه براتون بالا میاره سایتو .
بخش لجستیک و بروآرد هزینه هم آقای گلشنی .

دیگه فقط میمونه گذاشتن دست سر زانو و یه یاعلی باصدای بلند . به قول شاعر که میفرمایند :
ز بار اولم ساقی ولی بود
ولی دیدم که ذکرش یا علی بود

واقعا اگر بخواهید بهونه ای بیارید که نمیشه او نمیزارنو نمیتونیمو سنگ اندازی میکننو فلانو بهمان میفهمم که حق با آقای گلشنی هست که میگن :
اینارو به ایسام نشون بدین دیگه هزینه واسطه ازتون نمیگیرن یه تنه مرز های جانب داری رو جابه جا کردید

Adobe Audition

Registered User
لایک‌ها
89
دقیقا با همین راه حلی ک گفتید سر مملکت کلاه میذارن طرف یه فیلم از سلامت هارد فرستاده بود درصورتی ک مشخص نبود مال چ زمانی هست فیلمش و با همون تونست رای بگیره و 400 تومن 5 سال پیش سرمون کلاه گذاشتن هنوز ک هنوز سمت ایسام نمیرم
شخصا کالایی با قیمت بالای 40میلیون در ایسام فروختم ولی در حساب و کتاب نهایی و بجز مبلغ تعرفه و مالیت باز هم 200-300 هزار تومان از مبلغ نهایی کمتر محاسبه شد که هیچ دلیلی واسش نوشته نشده بود و بعد از مکاتبه با پشتیبانی اصلا جوابگو نبود و پیگیری نکردند!!! این دزدی نیست ؟

ماه پیش قصد فروش یک کارت گرافیک اکبند در ایسام داشتم بقیمت 33 میلیون که با این وضعی که دارند منصرف شدم و در همین فروم پرشینتولز بدون دردسر فروختم

یک نگاه به فروشنده های منتخب :LOL:😂 ایسام بیاندازید تقریبا همشون یه چند تایی امتیاز منفی قرمز و... دارند مثل اینکه فروشنده های منتخب هم صرفا بخاطر فروش بالا بوده ولی بیشتر بنظر میاید که فروشنده های منتخب کلاهبردار بودند مثل خود ایسام

اگر فکر میکنید در فروشگاه ایسام هیچ دست دلال و سودجویی از سمت پشتیبانی این سایت نیست اشتباه میکنید چون خودشان هم کاسبی میکنند

Last edited:

73mohamadsaadi

Registered User
لایک‌ها
221
@73mohamadsaadi
ترازو چند است مهندس
با سلام وعرض ادب
ناقابل هست دوست عزیز
لینک زیر برای فروشگاه هست ودر صفحه میتونید ببینید
اگر قصد خرید داشتین حتما قبلش اطلاع بدین تا کد تخفیف تقدیمتون کنم

mostafajan

Registered User
لایک‌ها
1,008
اینارو به ایسام نشون بدین دیگه هزینه واسطه ازتون نمیگیرن یه تنه مرز های جانب داری رو جابه جا کردید

حق با شماست
ایسامو دیوارو دیجکالا شیپورو پرشینو لیونو اسنپو تپسیو تیپاکسو پستو ... همه دزدن
شما مردم ایران خوبین . فقط نمیدونم چرا وضعتون اینه

یک نگاه به فروشنده های منتخب :LOL:😂 ایسام بیاندازید تقریبا همشون یه چند تایی امتیاز منفی قرمز و... دارند مثل اینکه فروشنده های منتخب هم صرفا بخاطر فروش بالا بوده ولی بیشتر بنظر میاید که فروشنده های منتخب کلاهبردار بودند مثل خود ایسام

راست میگی من الان تو ebay هم که نگاه کردم همه اونایی که فروش بالا داشتن امتیاز منفیشون صفر بود و غیر ممکن بود مثلا یکی یه ترازو بخره و بعد اتمام مهلت تست اونو اشتباهی رو فرش تست کنه بعد نتونه پس بده بجاش بیاد فیدبک منفی بده یا یکی یه گوشی بخره و بعد بخواد به بهانه نداشتن فونت فارسی پس بده ولی حق اینکارو نداشته باشه و بجاش فیدبک منفی بده .

قانون دادن فیدبک در سایت ایسام :
فیدبک ها (نظرها)، چگونه در امتیاز کاربران محاسبه می شود؟
اگر خریدار نظر مثبت را انتخاب کند، یک امتیاز مثبت به فروشنده تعلق می گیرد.
اگر خریدار نظر منفی را انتخاب کند، یک امتیاز منفی به فروشنده تعلق می گیرد.
اگر خریدار نظر قابل قبول را انتخاب کند، هیچ امتیازی به فروشنده تعلق نمی گیرد.

من نمیدونم چرا شماها با دوزار تجربه تو مقایسه سایتای خریدو فروش خارج و داخل کشور و همینطور یه قرون تجربه تو زمینه قضا در محیط مجازی و بیزنس اینترنتی درحد کلان میاید در مورد این سایتا نظر میدین . امان از جهل مرکب که بزرگترین دشمن انسان .

تعریف جهل مرکب (بدیترین نوع جهل) :
جهل مرکب، مقابل جهل بسیط بوده و به این معنا است که انسان چیزی را نداند و از نادانی خویش نیز آگاه نباشد، بلکه اعتقاد داشته باشد از کسانی است که بر همه امور آگاهی دارد .

یه سوالم ازت داشتم عشقم ممنون میشم جواب بدی . شما فرمودی :
ماه پیش قصد فروش یک کارت گرافیک اکبند در ایسام داشتم بقیمت 33 میلیون که با این وضعی که دارند منصرف شدم و در همین فروم پرشینتولز بدون دردسر فروختم

اگه بعدفروش گرافیکت تو پرشین تولز یه همچین مشکلی برات پیش میومد یعنی پرشین تولز دزده ؟

کاربر طبق قوانین ایسام محصول برای فروش گذاشته و طبق همان قوانین بعد از پرداخت وجه و اعلامی که ایسام به کاربر در خصوص تایید پرداخت داشته، کالا را ارسال کرده، اینکه ایسام سرش کلاه رفته ، اینکه چرا میشه داخل ایسام با کارت دزدی خرید کرد، اینکه اصلا واقعا آیا شخص سومی در کار هست و یا تیم ایسام داره با کارت های دزدی خرید میکنه و ... همش مربوط به ایسام میشه و ربطی به کاربر و زیاده خواهی کاربر نداره، کاربر دقیقا فقط همان چایی را میخواهد، نه بیسکوییت را ...

با هر منطقی به این قضیه نگاه کنید ایسام باید خسارتی که به کاربر وارد شده را جبران کند و راه فراری رو به جلو وجود ندارد .

داداش اون بحث بیسکوئیت مربوط به اون صحبت جنابعالی بود که گفتی چرا ایسام سازوکار تشخیص کارت سرقت شده نداره . ماستارو نریز تو قیمه ها . خب نمیتونستی پنج دقیقه ناقابل وقت بزاری قوانین ایسامو بخونی یا قبل ثبت نام ازشون سوال کنی تا بفهمی ایسام بیسکوئیت(سازوکار تشخیص کارت سرقتی) نداره که بعدا نگی پس بیسکوئیتم کوش ؟

اینی هم که میخوای بری از ایسام شکایت کنی باید بری تو پلیس فتا شکایت کنی . وقتی هم بری دادگاه و به قاضی بگی ایسام پولمو نمیده اونم میگه ما خودمون به ایسام گفتیم پولتو بهت نده وگرنه ایسام که از خداش بود پول تورو بده و تعرفشو برداره . یه مثالم زدم ولی مثل اینکه نمیخواهید بفهمید . الان آقای احکامی از طریق اینستاگرام لپتاپو میفروخت و پول میومد تو حساب خودش بعد پلیس فتا پولو بلوکه میکرد اونوقت آقای احکامی میخواست بره از کی به کجا شکایت کنه ؟ مگه قانون نمیگه پول سرقتی تو هر مرحله ای باید بلوکه بشه تا تعیین تکلیف بشه . خب پلیس فتا هم همینکارو کرده . پس دیگه شکایت چی و از کی و به کجا ؟

اومدی میگی "برای چی باید بشه تو سایت ایسام با کارت دزدی خرید کرد"
یعنی چی آخه !!! شماها چرا انقدر بچه هستین . مگه تو amazon و ebay نمیتونی با کارت خاله یا دوستت خرید کنی ؟ جان من یکم فسفر بسوزونید من پولشو میدم .
از اونطرف ببین استاد ربیعی (دامت برکاته) چی فرمودن . به والله که نیم ساعت از دهنم داشت کف سر میرفت بعد خوندن پست ایشون :

مجلس قانون بزاره که اطلاعات کارت با اطلاعات شخص در وبسایت یکسان باشه

یعنی همین الان از سرگیری مذاکرات برجام از دستور کار خارج شد و دکتر محمدباقر قالیباف خواب رو برخودش حرام کرده افتاده دنبال طرح لایحه دوفوریتی ایشون در مجلس . فقط موندم چرا بقیه جاهای دنیا مثل amazon و ebay و alibaba و newegg و صد میلیون سایت دیگه میشه با کارتی که مشخصاتش با اکانتت یکی نباشه هم خرید کنی . چقدر بدبختن بقیه مردم دنیا . کاش اونا هم یکی مثل دکتر استاد ربیعی داشتن تو کشورشون .

هرکی میاد تو تاپیک میگه ایسام چرا سازوکار فلان نداره چرا قابلیت بهمان نداره چرا تعرفش اینجوریه چرا اونجاش اونجوریه . خب آقای گلشنی که گفتن هزینه زدن یه سایت مثل ایسام دوتا خط تلفن . کدنویسیشم با جناب دکتر توپولوژی . ایده هم که الی ماشالله همه دارن میدن فقط یکی باید گردآوری کنه در قالب چندین جلد رساله . برید یه سایت بزنید دیگه . منتظر چی هستین . مشکل چیه ؟

Last edited:
بالا