برگزیده های پرشین تولز

کلوب هواداران تیم ملی و لیگ برتر انگلیس

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
خب بازیهای این هفته ی لیگ برتر هم تمام شد . یکی از کم حادثه ترین هفته ها رو پشت سر گذاشتیم نه صدر جدول تغییر چندانی کرد و نه گلزن های اول لیگ (آنلکا - رونالدو) تونستن گلی بزنن :

جدول لیگ :

http://www.************/files/1vso37p20xp2x8jdj2s2.jpg​

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
خبر جدید : کارتون کول برای 5 سال با وست هم به توافق رسید

جدول گلزنان :

http://www.************/files/5kqkrwpsjcbn71mdad27.jpg​

پ ن : برای زیاد نشدن حجم صفحه یه پست جدید گذاشتم تا عکس ها زودتر باز بشه . از این به بعد عکس ها رو اتچ میکنم

live for what?

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
374
خب امروز دوتا دربی مهیج هست تو لیگ برتر

منچستر سیتی Vs منچستر یونایتد

من خیلی از منچستر یونایتد خوشم نمیاد اما دوست دارم امروز سیتی رو نابود کنه. چون سیتی با مدیران احمقش میخوان با پول فوتبال رو نابود کنن. منچستر سیتی خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنید به بن بست میخوره. سایر تیمهای نمیذارن اینجوری با پول بی صاحب و بی زحمتی که عربها آوردن فوتبال نابود بشه! اما امشب گل بارون منچستر سیتی میتونه یه شب عالی باشه.

آرسنال Vs چلسی

خب تنها نقطه ضعف آرسنال آلمونیاست
همیشه من کلی بازیکن محبوب داشتم تو آرسنال - البته تو چلسی هم همینطورمثل زولا و دسایی
البته تقابل جدیدی نیست اما جذاب هست اگر اشلی کول و آنلکا بازی کنند مقابل تیم سابقشون و از این طرف هم گالاس
برد آرسنال در کنار برد یونایتد میتونه یه روز ایده آل درست کنه برام تو لیگ برتر این فصل

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184

من خیلی از منچستر یونایتد خوشم نمیاد اما دوست دارم امروز سیتی رو نابود کنه. چون سیتی با مدیران احمقش میخوان با پول فوتبال رو نابود کنن. منچستر سیتی خیلی زودتر از اون چیزی که فکرش رو بکنید به بن بست میخوره. سایر تیمهای نمیذارن اینجوری با پول بی صاحب و بی زحمتی که عربها آوردن فوتبال نابود بشه! اما امشب گل بارون منچستر سیتی میتونه یه شب عالی باشه.

15.gif

1899% موافقم. دستت درست!

حالا مال هر چی بگیم این Monarch میگه تو ضد انگلیسی هستی و ... ولی واقعا حالم از این روشی که سیتی در پیش گرفته به هم میخوره. متاسفم برای امثال روبینیو که حضور در تیم بزرگی مثل رئال (حتی اگه در اوج نباشه) رو هم فدای پول این عربها و تیم بی هویتی مثل سیتی کرد!

با اینکه از منچستر بدم میاد ولی امیدوارم یه حالی از این سیتی بگیره امروز.

کلا من فقط با لیورپول حال میکنم تو انگلیس. درسته مالکان اینها هم اجنبی هستن! ولی لیورپول به نظر نمیاد تیمی باشه که درصدد خریدن موفقیت و تاریخ و ... با پول مفت باشه. هنوز هم که هنوزه موفق ترین تیم انگلیس هستن. مثل تیم هایی مثل چلسی و حالا سیتی دنبال این نیستن که در همه پست ها بهترین بازیکن ها رو بخرن. بازیکن های متوسط هم کم ندارن همین الان، ولی به عنوان یک "تیم" واقعا خوب کار میکنن - بنیتز هم به نظرم بهترین تاکتیسین لیگ برتره. انشاالله امسال قهرمان هم بشن تا کمی از دست این یکنواختی قهرمانی های چلسی و منچستر راحت بشیم!

H-C

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
414
من هم موافقم. واقعا اینجوری مدیریت کردن یعنی نابود شدن فوتبال !

جالبه پیشنهاد عجیب هم میدن ! بوفون وقتی یوونتوس سری ب رفت این تیم رو ترک نکرد، بعد توقع دارن به خاطر پول به انگلیس بیاد. از میان تمام اینها یه آبراموویچ بود که یه چیزهایی از مدیریت سرش میشه.

امیدوارم امشب یونایتد منفجرشون کنه.

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17

آرسنال Vs چلسی

خب تنها نقطه ضعف آرسنال آلمونیاست
همیشه من کلی بازیکن محبوب داشتم تو آرسنال - البته تو چلسی هم همینطورمثل زولا و دسایی
البته تقابل جدیدی نیست اما جذاب هست اگر اشلی کول و آنلکا بازی کنند مقابل تیم سابقشون و از این طرف هم گالاس
برد آرسنال در کنار برد یونایتد میتونه یه روز ایده آل درست کنه برام تو لیگ برتر این فصل

امروز خیلی خسته بودم بازی اول رو ندیدم . فقط گل رونی رو صدام کردن دیدم . میگم آلمونیا همیشه نقطه ی ضعف بود امروز برعکس همیشه یکی از نقاط قوت بود . بازی اول که به ضرر آرسنال تموم شد . منچستر نباید می برد . اون تقابل بازیکن های قبلی دو تیم که گفتی هم از نکات جالب بود ولی جالب ترش این بود که وقتی توپ میومد زیر پای گالاس تماشاگر ها هو نمی کردنش در صورتی که اشلی کول توی امارات از این جهت اصلا در امان نیست .

15.gif

1899% موافقم. دستت درست!

حالا مال هر چی بگیم این Monarch میگه تو ضد انگلیسی هستی و ... ولی واقعا حالم از این روشی که سیتی در پیش گرفته به هم میخوره. متاسفم برای امثال روبینیو که حضور در تیم بزرگی مثل رئال (حتی اگه در اوج نباشه) رو هم فدای پول این عربها و تیم بی هویتی مثل سیتی کرد!

با اینکه از منچستر بدم میاد ولی امیدوارم یه حالی از این سیتی بگیره امروز.

کلا من فقط با لیورپول حال میکنم تو انگلیس. درسته مالکان اینها هم اجنبی هستن! ولی لیورپول به نظر نمیاد تیمی باشه که درصدد خریدن موفقیت و تاریخ و ... با پول مفت باشه. هنوز هم که هنوزه موفق ترین تیم انگلیس هستن. مثل تیم هایی مثل چلسی و حالا سیتی دنبال این نیستن که در همه پست ها بهترین بازیکن ها رو بخرن. بازیکن های متوسط هم کم ندارن همین الان، ولی به عنوان یک "تیم" واقعا خوب کار میکنن - بنیتز هم به نظرم بهترین تاکتیسین لیگ برتره. انشاالله امسال قهرمان هم بشن تا کمی از دست این یکنواختی قهرمانی های چلسی و منچستر راحت بشیم!

میگم حالا بیا توی این تاپیک هم یه دعوا راه بندازیم :D . مرد مومن من کی طرفداری الکی از لیگ یا کشوری کردم که بخوام بگم تو ضد انگلیسی هستی؟ :D

در مورد منچستر سیتی : ببین اینا بعد از مدت ها که توی لیگ زیر سایه ی چهار قدرت بزرگ بودن دارن به هر دری میزنن که خودشون رو از یه تیم درجه دو بودن خلاص کنن . یادته که نیوکاسل هم یه مدتی شروع کرده بود به جمع کردن بازیکن های نسبتا بزرگ؟ لوکه , اوون , امره , دیمین داف و ... ولی نتونست . کم آوورد . حتی نزدیک بود بره دسته یک .

در مورد پولپاشی و خرج زیاد : اینا الان دارن قوانین قدیمی لیگ جزیره رو هم زیر سوال میبرن . عموما لیگ انگلیس لیگ بازیکن محوری نبود . یه لیگ مجموعه محور بود نمیگم اصلا بازیکن بزرگ توی لیگ نبود . بیشتر گرایششون هم به بازیکن های همون منطقه ی خودشون (ولز و اسکاتلند و ...) بود . بهترین های منچستر توی بهترین دوره ش کیا بودن؟ سولسشر . شرینگهام . کول . دوایت یورک . یا همون آرسنال . تونی آدامز . دیوید سیمن , سول کمپل , آنری یا همین الان تری , اشلی کول , لمپارد , رونی , جرارد , کریس رونالدو که هیچکدومشون نام فوتبالی نبودن هر چند بعد ها توی همین لیگ نام فوتبالی شدن . اما الان با تزریق پول وضعیت یه خرده عوض شده .کلا اگه این تزریق از روال خودش خارج نشه خیلی بد هم نیست ضمن اینکه این مساله فراگیر نیست . الان فقط چلسی و من سیتی دارن اینجوری پیش میرن . ببین مثلا آرسنال یا منچستر توی این جور موارد چقدر اخلاقی عمل میکنن .با اینکه امکانش رو دارن بودجه شون صرف این جور ولخرجی ها نمیکنن .

جالبه پیشنهاد عجیب هم میدن ! بوفون وقتی یوونتوس سری ب رفت این تیم رو ترک نکرد، بعد توقع دارن به خاطر پول به انگلیس بیاد. از میان تمام اینها یه آبراموویچ بود که یه چیزهایی از مدیریت سرش میشه.

امیدوارم امشب یونایتد منفجرشون کنه.

من درست نمی دونم ولی فکر نکنم قانونی وجود داشته باشه که بشه روند سرمایه گذاری خارجی ها رو متوقف کرد هر چند خود انگلیسی ها هم بعد از قضیه ی چلسی و منچستر و این اواخر من سیتی یه خورده روی این قضیه حساس شدن . کلا جواب دادن این سرمایه گذاری روی چلسی باعث شده چشم ها یه خورده سمت لیگ انگلیس برگرده . در مجموع بدبین نیستم اونجوری که تو میگی . همین سرمایه گذاری هم خیلی به ضرر لیگ تموم نشده . یه قطب به قطب های فوتبال انگلیس و اروپا اضافه شده :cool:

sJaguar

کاربر فعال موبایل و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
1,591

بنظر من ربطي به نابود شدن فوتبال نداره.
فك كردين تيم هايي مثه ميلان رئال و چلسي و ... كه خون بقيه باشگاهارو ميمكن و بازيكنارو ذب ميكنن كمتر از اينا هزينه مي كنند؟

نه دوست عزيز

پس تا حالا با اونا فوتبال نابود نشده با اين يكيم نميشه.

Radiohead

مدیر بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
184
میگم حالا بیا توی این تاپیک هم یه دعوا راه بندازیم :D . مرد مومن من کی طرفداری الکی از لیگ یا کشوری کردم که بخوام بگم تو ضد انگلیسی هستی؟ :D

در مورد منچستر سیتی : ببین اینا بعد از مدت ها که توی لیگ زیر سایه ی چهار قدرت بزرگ بودن دارن به هر دری میزنن که خودشون رو از یه تیم درجه دو بودن خلاص کنن . یادته که نیوکاسل هم یه مدتی شروع کرده بود به جمع کردن بازیکن های نسبتا بزرگ؟ لوکه , اوون , امره , دیمین داف و ... ولی نتونست . کم آوورد . حتی نزدیک بود بره دسته یک .

در مورد پولپاشی و خرج زیاد : اینا الان دارن قوانین قدیمی لیگ جزیره رو هم زیر سوال میبرن . عموما لیگ انگلیس لیگ بازیکن محوری نبود . یه لیگ مجموعه محور بود نمیگم اصلا بازیکن بزرگ توی لیگ نبود . بیشتر گرایششون هم به بازیکن های همون منطقه ی خودشون (ولز و اسکاتلند و ...) بود . بهترین های منچستر توی بهترین دوره ش کیا بودن؟ سولسشر . شرینگهام . کول . دوایت یورک . یا همون آرسنال . تونی آدامز . دیوید سیمن , سول کمپل , آنری یا همین الان تری , اشلی کول , لمپارد , رونی , جرارد , کریس رونالدو که هیچکدومشون نام فوتبالی نبودن هر چند بعد ها توی همین لیگ نام فوتبالی شدن . اما الان با تزریق پول وضعیت یه خرده عوض شده .کلا اگه این تزریق از روال خودش خارج نشه خیلی بد هم نیست ضمن اینکه این مساله فراگیر نیست . الان فقط چلسی و من سیتی دارن اینجوری پیش میرن . ببین مثلا آرسنال یا منچستر توی این جور موارد چقدر اخلاقی عمل میکنن .با اینکه امکانش رو دارن بودجه شون صرف این جور ولخرجی ها نمیکنن .

عجیبه... تقریبا با حرف هات موافقم منهای یک مورد. اصلا فکر نمیکنم منچستر کم ولخرجی کرده باشه... نگاهی به مبالغی که از سال 2000 به اینور دادن بنداز... فردیناند، رونی، هارگریوز، برباتف، اندرسون، نانی، ... . شاید به تنها خرید های برگی محسوب نشن ولی وقتی جمع بزنی متوجه میشی احتمالا فقط رئال و چلسی میتونن از نظر ولخرجی با منچستر برابری کنن.

هنوز که هنوزه وقتی به 30 میلیون پوندی که برای برباتف دادن فکر میکنم مخم سوت میکشه...

من فکر نمیکنم منچستر سیتی موفق بشه. بازیکن های خوب دیوونه که نیستن بیان راهی تیمی بشن که حتی در لیگ قهرمانان هم نیست و اصلا هم تضمینی نیست که بتونن به اون سطح برسن. یه خورده بیش از حد این سران و مالکان سیتی دارن رویا پردازی میکنن.

بنظر من ربطي به نابود شدن فوتبال نداره.
فك كردين تيم هايي مثه ميلان رئال و چلسي و ... كه خون بقيه باشگاهارو ميمكن و بازيكنارو ذب ميكنن كمتر از اينا هزينه مي كنند؟

نه دوست عزيز

پس تا حالا با اونا فوتبال نابود نشده با اين يكيم نميشه.

خب در آرسنال و کار های ونگر چیزی وجود داره به نام poaching ! یعنی با یه قرارداد خوب، استعداد هایی که باشگاه های دیگه تا یه سنی پرورش دادن رو میکشونه به آرسنال. من به شخصه نظری راجع به خوب بودن یا بد بودن اینکار ندارم، ولی میدونم خیلی از هوادار های باشگاه ها از دست این روش ونگر دل شون خون ئه!

در مورد "خون مکیدن" و قرار دادن اسم میلان کنار این عبارت باید بگم آخرین باری که میلان بازیکنی رو واقعا با پول خرید روی کاستا بود و اون هم سال 2001! (شاید بشه نستا رو هم اضافه کرد که یکسال بعد از کاستا اومد ولی اون موقع لاتسو مجبور شده بود نستا رو بفروشه) مدت هاست روش میلان عوض شده و خسیس بازی و خرید های مقرون به صرفه جای ولخرجی های قبلی رو گرفتن. اصلا قابل مقایسه نیست با روش تیم هایی مثل چلسی و منچستر و رئال و حالا من سیتی.

من نمیدونم رو چه حسابی این حرف رو زدید...

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
در مورد "خون مکیدن" و قرار دادن اسم میلان کنار این عبارت باید بگم آخرین باری که میلان بازیکنی رو واقعا با پول خرید روی کاستا بود و اون هم سال 2001! (شاید بشه نستا رو هم اضافه کرد که یکسال بعد از کاستا اومد ولی اون موقع لاتسو مجبور شده بود نستا رو بفروشه) مدت هاست روش میلان عوض شده و خسیس بازی و خرید های مقرون به صرفه جای ولخرجی های قبلی رو گرفتن. اصلا قابل مقایسه نیست با روش تیم هایی مثل چلسی و منچستر و رئال و حالا من سیتی.

ميلان زياد بازيكن ميگيره! همين بازار نقل انتقالا رو ببينيد مثلا نمونش رونالدينيو ! و ... 2 تا بازيكن مارو هم گرفتن ... شانس آورديم هنوز وگر نه بيشتر خروجي ميديداديم رو به ميلان البته اينتر هم در اين زمينه دستي داره بس دراز!
اين اواخر هم دوباره گير داده به بازيكناي ما همش به آدبايور ون پرسي و ... پيشنهاد هاي وسوسه انگيز ميده.

Last edited:

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
عجیبه... تقریبا با حرف هات موافقم منهای یک مورد. اصلا فکر نمیکنم منچستر کم ولخرجی کرده باشه... نگاهی به مبالغی که از سال 2000 به اینور دادن بنداز... فردیناند، رونی، هارگریوز، برباتف، اندرسون، نانی، ... . شاید به تنها خرید های برگی محسوب نشن ولی وقتی جمع بزنی متوجه میشی احتمالا فقط رئال و چلسی میتونن از نظر ولخرجی با منچستر برابری کنن.

هنوز که هنوزه وقتی به 30 میلیون پوندی که برای برباتف دادن فکر میکنم مخم سوت میکشه...

من فکر نمیکنم منچستر سیتی موفق بشه. بازیکن های خوب دیوونه که نیستن بیان راهی تیمی بشن که حتی در لیگ قهرمانان هم نیست و اصلا هم تضمینی نیست که بتونن به اون سطح برسن. یه خورده بیش از حد این سران و مالکان سیتی دارن رویا پردازی میکنن.

خب با بقیه ی حرفا که موافقی در مورد اون یه مورد : نمی دونم میشه روی این خرید های منچستر اسم بی اخلاقی رو گذاشت یا نه (اگه خرید های چلسی و رئال رو مثلا بی اخلاقی بدونیم) . مثلا همون هارگریوز رو مدت ها منچستر دنبالش بود (شاید دو سال تمام) . کلا قبول دارم منچستر باشگاه ثروتمندیه و در جذب بازیکنهایی که میخواد خیلی سریع تر و بهتر از لیورپول و ارسنال عمل میکنه . شاید هم به خاطر همون دلیل (بزرگ نبودن اسم بازیکن هایی که جذب میکنه) که گفتی باشه که ولخرجی هاش در نظر یه علاقه مند خیلی به چشم نمیاد . ضمن اینکه اون برابری ولخرجی چلسی و منچستر رو (با وجود اینکه از میزان ریز پولی که توی این راه خرج کردن خبر ندارم) خیلی قبول ندارم . ببین در عرض یکی دو سال (نمیگم از سال 2000) چلسی روی چند مورد انگشت گذاشت و چندتا بازیکن درجه یک رو با قیمت های نجومی به خدمت گرفت .

خب در آرسنال و کار های ونگر چیزی وجود داره به نام poaching ! یعنی با یه قرارداد خوب، استعداد هایی که باشگاه های دیگه تا یه سنی پرورش دادن رو میکشونه به آرسنال. من به شخصه نظری راجع به خوب بودن یا بد بودن اینکار ندارم، ولی میدونم خیلی از هوادار های باشگاه ها از دست این روش ونگر دل شون خون ئه!

خب منم معتقد نیستم که میلان داره خون فوتبال رو میمکه یعنی اصلا معتقد هستم هیچ تیمی خون فوتبال رو نمیمکه . بهتره هر کس روش خودش رو داشته باشه . بذاریم من سیتی هم کار خودش رو بکنه . نهایتا توی فوتبال چیزهایی به اسم افتخار و مرام هست که سر جاش باقی میمونه .شاید به عنوان یه آرسنالی بیشترین گله رو من و امثال من باید از این ولخرجی ها داشته باشیم ولی خب به نظرم نهایتا کار درسته که نتیجه ش موندگاره

اما در مورد ونگر : منظورت فابرگاسه دیگه؟ کلا روی این قضیه خیلی حرف میزنن .تو گفتی نظری نداری ولی : من که نمی دونم جذب یه بازیکن با استعداد از راه قانونی از یه تیم چه اشکالی میتونه داشته باشه .این قدرت یه مربی بزرگ رو می رسونه که اینقدر دقیق به اوضاع فوتبال اروپا آشناست که استعداد ها رو درست شناسایی میکنه و برای آووردن بازیکنی مثل ریس حتی قریب به 60 بار نماینده هاش رو برای دیدن بازیش می فرسته . فکر میکنم دلیل مانور روی این مورد (فابرگاس) توسط رسانه ها اینه که توی این قضیه ی به خصوص یه طرف ماجرا بارسلوناست شاید برای سیستم استعداد یابی بارسلون یه ننگ محسوب میشه که یکی از بهترین هافبک های جهان که از قضا اسپانیایی هم هست یه دفعه از لیگ انگلیس و شهر لندن سر در بیاره . احتمالا اگه بازیکنی از لیگ برزیل اینجوری جذب میشد اینهمه حرف و حدیث پشتش نبود .

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
اگه از ديدگاه اينكه فوتبال يه تجارت نگاه كنيم حرف دوستان متينه و با مونارك عزيز هم موافقم هر كسي راه خودش رو بره.

صحبت از آرسنا شد:
همه بازي آرسنال رو ميپسندن اما همه ميدونيم در تيم هاي سطح خودش كمترين پول رو صرف خريد ميكنه در حاليكه يكي از ثروتمندترين باشگاههاي دنياست و تقريبا سالانه 200 ميليون پاند سود خالص داره. اما آيا همه بازي تيم چلسي كه صد ها ميليون پوند بازيكن داره رو مثه آرسنال دوست داره؟

كلا يه مثال زدم كه اولا پول خوشبختي نمياره! :دي
دوما همه فوتبال خريد بازيكن نيست.

sasan s

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
3,123
بالاتر از مسي و تورس ، كريستيانو رونالدو مرد سال فوتبال اروپا شد

خبرگزاري فارس: مهاجم پرتغالي تيم فوتبال منچستريونايتد انگليس، عنوان مرد سال فوتبال اروپا را از آن خود كرد.

به گزارش خبرگزاري فارس و به نقل از نشريه معتبر فرانس فوتبال، كريستيانو رونالدو جايزه مرد سال فوتبال اروپا را براي نخستين بار از آن خود كرد و صاحب توپ طلا شد.
در اين راي گيري كه توسط روزنامه فرانسوي انجام گرفت، وي بالاتر از ليونل مسي آرژانتيني و فرناندو تورس اسپانيايي قرار گرفت و اين افتخار را بدست آورد.
ميشائيل بالاك، كاپيتان تيم ملي آلمان در اين رده بندي در مكان نوزدهم قرار گرفت.
مجله فرانس فوتبال در شماره روز سه شنبه(امروز) خبر داد، رونالدو در راي گيري ورزشي نويسان اين نشريه صاحب 446 امتياز شد ودر صدر قرار گرفت. ليونل مسي 281 و فرناندو تورس 179 امتياز گرفتند.
قرار است رونالدو در مراسمي كه توسط اين نشريه در پاريس انجام مي گيرد، جايزه خود را دريافت كند.
منابع خبري انگليس در روزهاي اخير خبر از ورود عكاس هاي فرانس فوتبال به انگليس دادند و انتخاب اين بازيكن را فاش ساختند.

Last edited:

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
متاسفانه یا خوشبختانه از شنیدن این خبر خیلی خوشحال نشدم :( . بازیکنی هست که اخلاق نداره . به شدت مغرور و کمی هم بی ظرفیت .کلا این پرتغالی ها یه خورده مشکل دارن الان شنیدم که مورینیو گفته که ترجیح میدادم یکی از بازیکن های ذخیره ی تیم من به این عنوان دست می یافت تا اینکه رونالدو بخواد انتخاب بشه . کلا رونالدو شخصیت ه تبدیل به اسطوره شدن رو نداره . شاید این حرفم درست نباشه ولی فکر میکنم هیچوقت یه بازیکن کامل (کامل از هر جهت و نه فقط از لحاظ فنی) نمیشه .

در هر حال باید به منچستر و همین طور لیگ برتر تبریک گفت . سال بسیار خوبی رو پشت سر گذاشتن . قهرمانی در جام باشگاه ها و الان هم انتخاب بهترین بازیکن از این تیم و از این لیگ . ضمن اینکه اسم دروگبا هم به عنوان نامزد های نهایی بهترین بازیکن آفریقا دیده میشه (هر چند خیلی بعیده به این عنوان دست پیدا کنه)

sJaguar

کاربر فعال
لایک‌ها
1,591
من چون طرفدار پرتغال هستم خوشحال شدم .
مباركش باشه.

ManUtd1998

کاربر فعال موبایل
کاربر فعال
لایک‌ها
20
بنظرم فقط دو گزینه برای تصاحب این توپ وجود داشت ، رونالدو و مسی

و خب طبعا چون بارسا فصل قبل ، فصل ناامید کننده ای رو پشت سر گذاشت و بر عکس اون منچستر فصل موفقی در لیگ و بخصوص لیگ قهرمانان پشت سر گذاشت شانس رونالدو بالاتر رفت.

!?*mahsa*?!

Registered User
لایک‌ها
1
توپ طلاي 2008 بهترين مقصد را انتخاب كرده؛ ويترين افتخارات كريستيانو رونالدو.

مهاجم پرتغالي كه با هنرش منچستريونايتد را در فصل گذشته به قهرماني ليگ برتر و ليگ قهرمانان رساند، شايسته‌ترين فرد براي تصاحب عنوان بهترين بازيكن جهان بود. او در كنار تكنيك نابش كه مهار او را براي هر مدافعي سخت مي‌كند، با زدن 42 گل براي منچستريونايتد (13 گل در ليگ برتر، 8 گل در ليگ قهرمانان) نشان داد كه در 23 سالگي به بازيكني كامل و سرنوشت‌ساز تبديل شده. او پس از اينكه در سال گذشته بعد از كاكا در رتبه دوم رده‌بندي توپ طلا ايستاد، اين بار با 446 امتياز (از مجموع 480 امتياز)، اكثريت مطلق آرا را به خود اختصاص داد. 77 نفر از 96 خبرنگار كشورهاي مختلف جهان، رونالدو را در راس فهرست 5 نفره منتخب‌شان قرار داده‌اند و نام او در فهرست همه اعضاي هيات‌داوران فرانس فوتبال ديده مي‌شود.

درخشش او با پيراهن منچستريونايتد و تاثير او در دو قهرماني اين تيم در فصل گذشته به حدي بود كه نمايش متوسط او در يورو 2008 با تيم‌ملي پرتغال هم نتوانست تاثيري در آرا داشته باشد. بدين ترتيب او پس از اوزه بيو (1965) و لوئيز فيگو (2000) سومين پرتغالي است كه به اين افتخار دست پيدا مي‌كند. در ميان ستارگان همه ادوار منچستريونايتد هم او بعد از دنيس لاو اسكاتلندي (1964)، بابي چارلتون انگليسي (1966) و جرج بست (ايرلندي)، چهارمين بازيكني است كه نامش در فهرست برندگان توپ طلا ثبت مي‌شود.

مايكل اوون در سال 2001 آخرين بازيكن ليگ برتري پيش از رونالدو است كه به اين عنوان رسيد. رونالدو كه از بازيكنان پرورش‌يافته در اسپورتينگ ليسبون است پس از درخشش در يك بازي دوستانه مقابل منچستريونايتد، مورد توجه سرالكس فرگوسن قرار گرفت و در سال 2003 و در حالي كه تنها 18 سال داشت به اين باشگاه پيوست.

سرمربي اسكاتلندي در بدو ورود رونالدو، پيراهن شماره 7 افسانه‌اي باشگاه را كه پيش از اين در اختيار بازيكناني مانند جرج بست، كانتونا و بكام بود، برخلاف ميل جوان پرتغالي به او داد تا به همه بفهماند آينده درخشاني را براي او پيش‌بيني مي‌كند. رونالدو نزد فرگوسن به خوبي رشد كرد و به تدريج از دريبل‌هاي نمايشي‌اش كم كرد تا به بازيكني در خدمت تيم تبديل شود. او بعد از قهرماني‌ دوجانبه منچستر با افشاي علاقه‌اش به انتقال به رئال‌مادريد تابستاني جنجالي داشت ولي سرالكس فرگوسن او را متقاعد به ماندن كرد و در حال حاضر تا سال 2012 با منچستريونايتد قرارداد دارد.

در رده‌بندي توپ طلاي 2008 مسي در رده دوم ايستاده. هنرنمايي نابغه آرژانتيني در سال گذشته كمتر از رونالدو نبود ولي عملكرد ضعيف بارسلونا كه منجر به فصلي بدون جام شد تاثير زيادي داشت تا داوران شماره 7 يونايتد را ترجيح بدهند. با اين وجود مسي 21 ساله كه تابستان امسال با آرژانتين به قهرماني المپيك پكن رسيد، در صورتي كه به نمايش فوق‌العاده‌اش در فصل جاري ادامه بدهد، مي‌تواند برنده آتي توپ طلا باشد.

بازيكنان اسپانيايي هم پس از قهرماني مقتدرانه اسپانيا در يورو 2008، حضور پررنگي در اين فهرست دارند. فرناندو تورس كه زننده گل قهرماني در فينال يورو 2008 به آلمان بود، در ليورپول هم فصل فوق‌العاده‌اي داشت تا با 179 امتياز در رتبه سوم بايستد. پس از او ايكر كاسياس، بهترين دروازه‌بان يورو 2008 و كاپيتان اسپانيا با 133 امتياز قرار دارد.

كاسياس در ديدار مقابل ايتاليا در يك‌چهارم‌نهايي با مهار دو پنالتي ستاره تيمش بود و با مهارهاي استثنايي‌اش نقش زيادي در قهرماني رئال‌مادريد در لاليگا داشت. ژاوي هرناندز هافبك اسپانيا هم كه به عنوان بهترين بازيكن يورو 2008 انتخاب شد با 97 امتياز در رتبه پنجم است. كاكا برنده توپ طلاي 2007 در فصل ضعيف ميلان به دليل مصدوميت‌هاي فراوان فروغ هميشگي را نداشت تا با 31 امتياز در رتبه هشتم بايستد.

C.Ronaldo0912-md.jpg

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
این هفته , هفته ی عجیبی بود .هر چهار تیم مدعی مساوی کردن حتی چلسی و لیورپولی که توی زمین خودشون بازی میکردن این وسط فقط Aston Villa بود که تونست با 4 گل بولتون رو بزنه . اتفاقی که در جدول گلزنان افتاد هم این بود که آنلکا یه گل دیگه زد تا تعداد گل هاش رو به 13 برسونه و از اونطرف Agbonlahor بازیکن مورد علاقه ی کاپلو با دو گلی که در مقابل بولتون برای تیمش استون ویلا زد تونست خودش رو با 9 گل به جمع مدعی ها اضافه کنه . خب آدبایور هم با 7 گل داره خودش رو می سونه اگه آنلکا خیلی فاصله نگیره رقابت کریس رونالدو و ریبینیو و آنلکا و آدبایور برای کسب عنوان بهترین گلزن دیدنی میشه

De Monarch

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
17
نتایج :

http://www.************/files/p9i9eiuxe9umx8br6ojo.jpg​

جدول :

http://www.************/files/lwy5wc8b53wvrrf2bzjf.jpg​

مش غلام حسین

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
نمیدونم با این 8 امتیاز اختلاف آرسنال قهرمان میشه یا نه !

بالا