• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

کلوب هواداران منچستر یونایتد

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
راستی یادم رفت رشفورد علاوه بر مصدومیت مارسیال لحظه آخر مدیون مصدومیت ویل کین هم بود که اصن تو لیست قرار گرفت :D
ولی سرعت و فیزیکش عالی بود
اسکولز هم بعد بازی میگفت شوت زن خیلی خوبی هم هست و از پشت محوطه هم زیاد گل زده.
تبریک بابت برد!!!!
ای آقا این رشفورد بود و نه اشفورد، من این همه داشتم فکر میکردم که کیه این اشفورد و از کجا اومده!!!!:D:D:D
گزارشگره فرانسوی بود و خیلی غلیظ صحبت میکرد!!!!!:D
خوب یه برد اوردیم تو عمر مربیگری فن خال که نتیجه بیشتر از 3 گل اختلاف داشت، البته این تیمه که پوکیده بود ولی خوب باز هم برد بود...
ببینید فرق خرید با بازیکن با انگیزه جوونی که از تیمهای پایه میاد، چقدره؟!!!!!
ولی چه فایده که همه چیز بعداز این بازی برمیگرده به روال گذشتش، مثل همیشه...
کلا هر جوری فکر میکنم، نمیخوام موو به تیم بیاد، به شکلی که الان فکر میکنم حتی اگه فن خال رو تحت فشار قرار بدیم که همیشه انتحاری بازی کنه، اونوقت نگهش داریم تا سال دیگه، ولی مطئنم که هیچی ازش در نمیاد و موو هم که بیاد، اصلا کاری به استعدادهای باشگاه نداره و فقط بازیکن میخره، تو بد هچلی هستیم...
به این چنگال که اصن اعتباری نیست×
ولی بازم همینجوری انتحاری پیش بریم تیم از این بحران درآد لااقل ته فصل تیم درب و داغون و له نیست که فقط مو بتونه جمعش کنه، میدونی چی میگم؟
تو یه وضعیت استیبل اگه بتونه تحویل بده تیمو گزینه های بهتر از مو هم میتونه باشه برامون، مخصوصاً با تعریفی که رئیس از پوچتینو کرد و رابطه بسیار خوبش با بازیکنای جوون، خدارو چه دیدی؟ شاید یهو پوپتینو یا حتی خود گیگزی سرمربی بودن فصل بعد :D

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
خودم رو چشم زدم. گفته بودم بازی‌هایی که بقیه نمی‌بینند رو من می‌بینم و گزارش می‌کنم. امشب کلا یادم نبود بازی داریم!!
از بس درگیر اخبار انتخابات و بحث و جدل تو شبکه‌ها بودیم که هیچ سری به اینجا نزدم. چند دقیقه قبل اومدم اینجا دیدم اصلان جان داره میگه بازی داریم ... ای دل غافل!!

خلاصه ده دقیقه پایانی رو دیدم. جند تا نکته رو گزارشگر انگلیسی گفت که فکر کردم شاید برای اونایی که نشنیدن جالب باشه:
1. بهترین بازیکن (به نظر اون شاید، آمارها رو نمی‎دونم) همین راشفورد بوده. انصافا هم گلش خیلی قشنگ بود.
2. اخیرا ممفیس به طور اختصاصی با گیگز کار میکنه و داره خودش رو به دست میاره و اگر همینطوری ادامه بده، میشه امیدوار بود به آیندهء درخشان.
3. در هیچ لحظه‌ای از بازی تماشاگران اسم مورینیو رو نیاوردن.
4. احتمالا مصدومیت مارسیال از ناحیه همسترینگه. که معنیش میتونه فاجعه باشه

و حالا حرف‌های نغز و گهربار من:
این بازی چند تا نکته مثبت داشت.
یکی این که خیلی جوان اومدن تو زمین و نشون دادن که عجب پشتوانه‌ای داریم!! اما این انتظار که برای بازهای اصلی هم، چنین ترکیبی به میدون بره، خیلی دور از ذهنه. تیم مقابل ما، در حد محلات بود. اما عالی بودن. دقیقا به خاطر اینکه هیچ چیزی برای از دست دادن نداشتند. باید میدید که بعد از سوت پایان بازی، تو قیافه‌شون، کوچکترین اثری از ناراحتی نبود. بیشتر مثل این بود که یک رویا محقق شده. اونا تو استادیومی تاریخی با تیمی تاریخی بازی کرده بودند. همش مشغول سلفی گرفتن بود. یک عده شون هم مرتب از استادیوم و تماشاگرها عکس میگرفت. برد دلچسبی بود اما باید توجه داشت که مقابل کی؟
ممفیس به شهادت حرفهای شما و همین مدتی که دیدمش، داره میشه بازیکنی که قرار بود باشه. امیدوارم.
دو بازی پیاپی با دو تیم خیلی ضعیف بازی داشتیم. امیدوارم همین مطلب، نقطهء شروعی باشه برای احیاء روحیه از هم گسیختهء تیم.

من دیگه چشمام باز نمیشه. شب خوش :general402::general402:

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
الان شنگولید بزارید یکی دو بازی دیگه فن خال جوری گند بزنه که بخوره تو برجکتون :D هنوزم اون برد چهار گله مقابل سیتی یا سه گله مقابل تاتنهام در فصل پیش یادم نرفته که چقدر امیدوار شدم ولی در ادامه ... چرخه ای که بطور متناوب تکرار شده
تا حداقل ده بازی رو بصورت پیاپی و کم نوسان خوب بازی نکنن شخصا دلم رو نه به این بردها خوش می کنم و نه به آینده ی تیم

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
الان شنگولید بزارید یکی دو بازی دیگه فن خال جوری گند بزنه که بخوره تو برجکتون :D هنوزم اون برد چهار گله مقابل سیتی یا سه گله مقابل تاتنهام در فصل پیش یادم نرفته که چقدر امیدوار شدم ولی در ادامه ... چرخه ای که بطور متناوب تکرار شده
تا حداقل ده بازی رو بصورت پیاپی و کم نوسان خوب بازی نکنن شخصا دلم رو نه به این بردها خوش می کنم و نه به آینده ی تیم
مهدی جان در این که هیچ شکی نیست...
فقط داریم خودمون رو گول میزنیم با این حرفا و کمی میخوایم از غممون کم بشه، و الا تیمی که در رده پنجم جدول EPL هستش و سهمیه هم عمرا نمیگیره، از UCL تو دور گروهی حذف شده و احتمال حذفش تو بازی بعدی یوفا زیاد هستش، دیگه دل و دماغ نمیزاره واسه آدم...
یکی از دوستان @Silvan هم یه پست زده بود از نتایج بازیهای رفت یوفا و مقایسه تیمهای انگلیسی با اسپانیایی، فکر میکنم نتایج این هفته رو هم بزنه، بد نیست...;)

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
برد رو تبریک میگم ببینید درسته ونگال با اشتباهاتش تیم رو به اینجا رسونده البته ونگال و مدیریت تیم و ناکارآمد با هم در‌بحران شریک هستن ولی منچستر یونایتد سرمایه انسانی عظیمی در درون خود باشگاه داره کسی مثل اسکولز رونالدو میگه خیلی چیزها ازش یاد گرفته یا همین نیکی بات و گیگز و ...ما یک ساختاری داشتیم که به خوبی کار میکرد و سرمایه انسانی بزرگی داشت و داره حالا با رفتن مهره ی بزرگی مثل سرالکس توازن قدرت به هم ریخت و تیم به بحران رفت ولی من بارها گفتم بازم میگم ما تیمی نیستیم که به دلیل نداشتن ساختار مجبور به خرید هنگفت بشیم یا مربی تبلیغی مثل مورینیو رو اضافه کنیم یونایتد بعد از سرالکس هم باید مدل خودش رو پیدا کنه من شک ندارم اگر ما با جوونها بازی کنیم و ببازیم و کسی مثل بلان یا گیگز یا نویل در کنار تیم باشه و از تجربه اسکولز و ... هم استفاده بشه در بخش تمرینات و مدیریت فوتبالی تیم میتونیم دوباره اوج بگیریم الان با این شرایط با اینکه بعیده ولی تنها راه برون رفت از بحران نتیجه گرفتن ونگال و سپردن تیم در یک شرایط بهتر به یک نفر مثل گیگز یا یک نفر از خود باشگاهه....نمیشه با یک برد جلوی تیم دسته چندمی به ونگال امیدوار شد ولی امشب نشون داده شد ما آلترناتیوهای دیگه ای غیر از خریدهای پر سر و صدا و آوردن یک مربی نامی داریم و اون آلترنتیو هم پیگیری سنت خود باشگاه ولی به شکل امروزیه....اما قسمت دردناک قضیه اینه که مدیا دست بردار منچستر نیست و هرجوری هست میخوان خواسته های خودشون رو عملی کنند و شرایط داره جوری پیش میره که ما چاره ای جز نادیده گرفتن پتانسیل درونی باشگاه و انتخاب هایی که اونا میخوان نداشته باشیم البته این تقصیر مدیریت باشگاهه که تیم رو وارد چنین بحرانی کرده

AslanSalarkia

همکار بازنشسته
لایک‌ها
22,271
در اون که شکی نیست اصن!
ولی خب تو این دوران داغون و مزخرف حیفه یه بازی باحال و قشنگ با این همه نکته مثبت هم میبینیم بخوایم تلخش کنیم با فکر مشکلات لاینحل ؛-)

Sent from my XT1254 using Tapatalk

hamed599

Registered User
لایک‌ها
2,677
اینکه بعضی از دوستان خیلی زیاد از مورینیو متنفر هستن رو میتونم درک کنم . اما اینکه اگه بیاد بدرد نمیخوره و نتایج یک هیچ و .. بدرد نمیخوره رو نمیتونم .الان مثلا ما نتایجی که گرفتیم همش 6هیچ و 7 هیچ بوده خود فرگوسن هم کم اینطور نتایجی نمیگرفت من که ترجیح میدم دو فصل همش یک هیچ ببریم و دوباره برگردیم و اعتبار سابق رو پیدا کنیم بعدش یکی مثل گیگز بشه سرمربی در حال حاظر با این گند هایی که در خرید بازیکن زده استاد فلسفه و ما با اونهمه خرج یه بازیکن درست و حسابی و قابل اتکا نداریمهمون یک هیچ هم غنیمته که با این مدل مدافعین شک دارم همونم در دسترس باشه
دیگه اینکه در صورتی که مورینیو بیاد مطمئنا جدایی یکی دو بازیکن تاثیر گذار تیم مثل دخیا قطعا سخت خواهد بود چون تجربه نشون داده کسی که سیتم دفاعی تیم براش مهمه اولین و مهمترین قسمت فاز دفاعی رو دروازه بان میدونه . در کل اگه شخصیت تیم به فنا بره که دو سه فصل هست داره میره دیگه خود فرگوسن هم نمیتونه جمعش بکنه.الان مورینیو بره میلان این تیم میتونه برگرده من که فکر نمیکنم چندین ساله با تصمصم های غلط تیمشونو به فنا دادن به این سادگی نیست برگشتن

alinajafi_q

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
8
احساس خیلی عجیبیه دوست ندارم ونگال بمونه ولی اگر بره با شرایط فعلی فقط مورینیو منتظرمونه و این برای من از چاله به چاهه...
باختن به این تیم حتی با تیم جوانان هم هیچ بهانه ای نداره هر چند که ونگال تا دلت بخواد بهونه داره و از مصدوم بگیر تا خراب کردن پنالتی همه بهانه ها رو هم تو دفترش یادداشت میکنه که بعد باخت بیاد بگه....
سلام
بدون شک مورینیو بیاد منچستر برای رقابت با گوردیولا میاد و حریفش نمیشه و فقط منچستر رو به گند میکشه
البته این به این معنی نیست که مورینیو مربی خوبی نیست نه مربی بزرگی هست ولی گواردیولا تو سیتی با اون بازیکنا و مورینیو با این تیم
فقط یه چیز خنده دار میتونه اتفاق بیوفته اون اینه که سیتی سهمیه نگیره اون موقع قیافه گواردیولا دیدنی هست
تو مربی گری فقط فرگی ولاغیر
چه میکرد با یه مشت بچه
یاعلی

Noel Gallagher

کاربر فعال موسیقی و فوتبال
کاربر فعال
لایک‌ها
15,857
اینکه بعضی از دوستان خیلی زیاد از مورینیو متنفر هستن رو میتونم درک کنم . اما اینکه اگه بیاد بدرد نمیخوره و نتایج یک هیچ و .. بدرد نمیخوره رو نمیتونم .الان مثلا ما نتایجی که گرفتیم همش 6هیچ و 7 هیچ بوده خود فرگوسن هم کم اینطور نتایجی نمیگرفت من که ترجیح میدم دو فصل همش یک هیچ ببریم و دوباره برگردیم و اعتبار سابق رو پیدا کنیم بعدش یکی مثل گیگز بشه سرمربی در حال حاظر با این گند هایی که در خرید بازیکن زده استاد فلسفه و ما با اونهمه خرج یه بازیکن درست و حسابی و قابل اتکا نداریمهمون یک هیچ هم غنیمته که با این مدل مدافعین شک دارم همونم در دسترس باشه
دیگه اینکه در صورتی که مورینیو بیاد مطمئنا جدایی یکی دو بازیکن تاثیر گذار تیم مثل دخیا قطعا سخت خواهد بود چون تجربه نشون داده کسی که سیتم دفاعی تیم براش مهمه اولین و مهمترین قسمت فاز دفاعی رو دروازه بان میدونه . در کل اگه شخصیت تیم به فنا بره که دو سه فصل هست داره میره دیگه خود فرگوسن هم نمیتونه جمعش بکنه.الان مورینیو بره میلان این تیم میتونه برگرده من که فکر نمیکنم چندین ساله با تصمصم های غلط تیمشونو به فنا دادن به این سادگی نیست برگشتن

دقیقا
در حمایت از تاکتیک مورینیو باید بگم ما یه بار تو فوتبال از لحاظ نفراتی ضعیف تر از تیم مقابل بودیم یادی از استاد مورینیو کردیم و تاکتیک ایشون رو سر لوحه کارمون قرار دادیم . تو دقیقه اول بازی یورش بردیم سمت دروازه حریف یه گل زدیم بعد همه ریختیم تو دفاع شرکت واحد تشکیل دادیم :D تو کل بازی یه نفر جلو بود بقیه ما همه تو دفاع بودیم و اینگونه بود که بازی رو بردیم :cool: شخصا یه شوت خیلی محکم رو هم از رو خط دروازه با فکم در اوردم تا یه هفته احساس می کردم هالیفیلد بهم هوک راست زده:D:D:D

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
خوب این هم از حرفای ... :
1.JPG
اصلا خیلی راحت میگفت دیگه خودم گل زدم و نه رشفورد...
تیم میر..نه، همه مقصرن غیر از خودش، اما اگه یه اتفاق خوبی بیوفته، من بودم!!!!!!:general208::general208::general208:
یاد حرفای خود روزنامه نگارهای هلندی افتادم که از همه این چیزها گفته بودن 2 سال پیش، فکر میکنم یه سری کمبود داشته تو زندگیش این بشر...
موندم اگه مارسیال مصدوم نمیشد و در آخرین لحظه این بچه تو زمین نمیرفت، اصلا آقا ولش کن، کی اخراج میشه؟؟

Last edited:

Mehdiwol

Registered User
لایک‌ها
20,249
خوردیم به لیورپول :| دیگه مسابقات اروپایی هم برامون حال و هوای لیگو داره :|
ولی خوشبینم به صعود ، درسته منچستر مشکلات زیادی داری ولی بردن لیورپول جزو اونا نیست:general711:

Old Ali

کاربر افتخاری موسیقی
لایک‌ها
3,530
ما تیمی نیستیم که به دلیل نداشتن ساختار مجبور به خرید هنگفت بشیم یا مربی تبلیغی مثل مورینیو رو اضافه کنیم یونایتد بعد از سرالکس هم باید مدل خودش رو پیدا کنه
کاملا با این حرف موافقم. این موضعی بود که من هیچ وقت ازش نگذشتم اما موضوع اینه که برای این هدف‌گذاری، همراهی دو عامل اساسی وجود داره.
صبر هواداران و انتخاب بهینهء مربی.
اگر ما با جوونها بازی کنیم و ببازیم و کسی مثل بلان یا گیگز یا نویل در کنار تیم باشه
حسین جان متاسفانه فکر نمیکنم حرف از تحمل باخت و ناکامی، خریداری داشته باشه. و این همون پاشنهء آشیل منطق من و شماست.
ما آلترناتیوهای دیگه ای غیر از خریدهای پر سر و صدا و آوردن یک مربی نامی داریم
برای عدم حمایت از این پیشنهاد چند مورد از موارد بسیار زیاد رو یادآوری کنم. چندین فصله که تقریبا یک جملهء ثابت در زمان نقل و انتقالات (از زمان مویس و بعد فنخال) میخونیم:
کی رو خریدیم؟ چرا این‌ها رو نمی‌اندازیم بیرون؟ مهاجم، هافبک، مدافع در حد ستاره میخوایم. این تیم هیچی نمیشه ...
به عبارتی همیشه بیش از اون که به داشته‌های خودمون فکر کنیم، بر خلاف سنت همیشگی تیم، بدنبال ستاره‌های دیگه بودیم. فراموش نکنیم که وقتی دی‌ماریا رو خریدیم، خیلی‌ها در حد ارگاسم، حالی به حالی شدن :D و همون موقع من گفتم منچستر تیمی نیست که ستاره بخره. منچستر ستاره میسازه و شاید هم بفروشه. اما حتی وقتی ستاره میخره، ستاره‌اش کسانی هستن که یا ظاهرا در حال تموم شدن هستند و یا کسی روشون حسابی باز نمیکنه. مثال‌های مشهورش فن درسار و قاتل شیک‌پوشه.
مدیا دست بردار منچستر نیست. البته این تقصیر مدیریت باشگاهه که تیم رو وارد چنین بحرانی کرده
مدیا میخواد بفروشه و شاید تا سالها، نتونه کسی مثل مورینیو رو پیدا کنه که اینقدر شهوت دیده شدن داشته باشه و در نتیجه براشون خوراک و تیتر ایجاد کنه.
رسانه‌ها، دو قطبی مسی-رونالدو ساختن و تمام تلاششون این بوده که این دو قطبی شکسته نشه. هشت سال هست که دنیا رو درگیر این قیاس احمقانه کردن. این وسط جوری با بازیکن‌هایی مثل زلاتان، اشنایدر، روبن، مولر ... برخورد شده که اصلا نتونن وارد این فضا بشن. چون فروش پایین میاد.

این وسط چیزی که داره به باد میره، فلسفهء باشگاهه. چیزی که من بهش معتقدم و مخالفینم بارها بهم گوشزد کردن که این تفکر، قدیمیه و دنیا عوض شده و دنیای امروز با دوران خاطرات ما فرق داره ...
خلاصه حسین‌آقا شما که "کاربر خاطرات" هستید و من هم "اولد". عتیقه‌ایم انگار ;)

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
علی جان ممنون از پست خوبت من موافقم که وقتی کسی حرف از سنت باشگاه میزنه بیقه میان وسط و میگن شرایط عوض شده ولی منظور از سنت یک چیزی نیست که به مفهوم خاص توی ذهنها جا داره حرف من اینه که یک ساختاری در منچستر حاکمه و به واسطه اون ساختار پتانسیلهایی در درون خود باشگاه هست توضیح دادم که ما بازیکنانی داشتیم که میتونن الان کمک بزرگی در کادر ***** و مدیریتی تیم باشند البته خیلی ها معتقدند همین باقی مونده منچستر دهه نود هم باید جارو بشه و مورینیو باید با یک کادر کاملا جدید برای کل باشگاه بیاد ولی فکر میکنم ساختن چنین زیربنایی سالها شاید یک قرن طول بکشه خوب اگر سیاست گذاری ما مثل سیتی باشه دیگه چه فرقی بین ما و سیتی هست؟؟ شما ببینید تیمی مثل بایرن مونیخ میاد از ساختار خودش باشگاه و پتانسیلهای لیگی که توش هست حداکثر استفاده رو میکنه و حتی برای پول در جریان در لیگ انگلیس هم نقشه دارن یا بارسلونا یک روندی رو طی میکنه که خیلی از خط خودش بیرون نمیزنه و اگر کسانی رو اضافه میکنه در راستای اهداف خود باشگاهه...این با چشم دوختن به خاطرات تیم فرق داره اینکه شما همیشه چشمت رو باید به نداشته هات بدوزی و با داشته هات حرکت کنی همه جا یک قانونه برای پیشرفت ما داشته هامون یک ساختار متمرکز و خوب بود که سالها کار میکرد و زیرساختهایی رو ایجاد کرد و نداشته هامون هم بعد از فرگی یک مدیر خوب بالای سر تیم و یک **** مناسب برای تیمه...اتفاقا مثلا میلاد هم داره همین رو میگه حالا به یک زبان دیگه اینکه مورینیو به عنوان یک مربی که همه میدونن چه جور شکل کاری داره و بیاد و بخواد خیلی ها رو از تیم بندازه بیرون و یک تیم جدید بسازه میشه همون سیرکی که توی ریال و چلسی و سیتی در جریانه...خوب شاید با این شکل بشه جامهایی رو بدست آورد خوب این تیمها هم جام گرفتن ولی دیگه این منچستر جدید با هدایت مورینیو و خریدهای چندصد میلیونی تبدیل میشه به ریال شعبه منچستر و نه اون منچستر یونایتدی که همه در خاطره ها دارن ضمن اینکه با این مدیریت نمیشه اون سیرکی که در اونجاها در جریانه هم راه انداخت چون اونها بازیگرای خوبی مثل آبراموویچ یا پرز و شیوخ عرب رو دارن و مدیرهای ما دست و دلشون هم مثل اونها به سبک اونها به خرج کردن و تعویض نمیره شما فکر کن که ونگال توی یکی از اون سه تیم مذکور بود و اخراج نشده بود...

به نظر من ما اگر میخوایم ريال بشیم اول باید پیشکسوتهایی مثل فرگی چارلتون و اسکولز و حتی خاطرات بازبی و دیگران رو فراموش کنیم یک مالک قطری باحال خرپول هم پیدا کنیم بعد بیایم یک تیم به طور کل جدید بسازیم...حالا سوال من از این دوستان اینه شما چرا هوادار یونایتد هستید؟؟ خوب آلترنتیو برای این سبک باشگاه داری زیاده و میشه بینشون انتخاب کرد من هم اگر یونایتد مالک سرمایه دار آنچنانی بیاره و مورینیو و خرید های چندصدمیلیونی از منچستر نه تنها که دل میکنم بلکه ازش متنفر هم ممکنه بشم...

mehrdad201

همکار بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
17,805
تو لیگ اروپا هم خوردیم به لیورپول

Sent from my MediaPad 10 FHD using Tapatalk

plsboy

Registered User
لایک‌ها
21,502
باید بگم که از این دور یوفا هم رد میشیم به مرحمت قرعه عالی و یه فرصت دیگه پیدا کردیم که در طول یک فصل باز هم به لیورپولی ها بخندیم!!!!:D:D:D:general304::general304::general304:
کاملا با این حرف موافقم. این موضعی بود که من هیچ وقت ازش نگذشتم اما موضوع اینه که برای این هدف‌گذاری، همراهی دو عامل اساسی وجود داره.
صبر هواداران و انتخاب بهینهء مربی.
علی جان با این قسمت که باید مربی درست انتخاب کنیم موافقم ولی با صبر طرفداران اصلا موافق نیستم، اول اینکه مگه طرفدارای منچستر چند سال باید صبر کنن برای باز سازی یه تیم؟؟ مگه این تیم تو دسته 2 بازی میکرده؟؟ تازه همین الان هم همه طرفدارایی که میان تو ورزشگاه از تیم و بازیکنها تا دقیقه 90 حمایت میکنن، حتی از فلینی...
حسین جان متاسفانه فکر نمیکنم حرف از تحمل باخت و ناکامی، خریداری داشته باشه. و این همون پاشنهء آشیل منطق من و شماست.
باز هم اصلا موافق نیستم، این تیم 3 فصل هستش که در اوج فلاکت هستش، یه چیزی من از فلاکت میگم و شما هم یه چیزی میشنوی، این فلاکت واسه هیچ تیمی در حد تیمهای درجه 1 یا 2 اروپا وجود نداشته که همچین نتایج و رکوردهایی رو ثبت کنه در عرض 3 سال گذشته که مشخصا به 4 سال هم میکشه، تازه اگه فصل دیگه مربی مورینیو باشه، بتونیم یه جام حذفی و یا چیز دیگه ای بگیریم و گرنه که موو هم باید حداقل 1 سال روی این تیم کار کنه...
برای عدم حمایت از این پیشنهاد چند مورد از موارد بسیار زیاد رو یادآوری کنم. چندین فصله که تقریبا یک جملهء ثابت در زمان نقل و انتقالات (از زمان مویس و بعد فنخال) میخونیم:
کی رو خریدیم؟ چرا این‌ها رو نمی‌اندازیم بیرون؟ مهاجم، هافبک، مدافع در حد ستاره میخوایم. این تیم هیچی نمیشه ...
اشتباهه؟؟!!! آیا این تیم چیزی شد؟؟ حرف خیلی از دوستان مشخص هستش، وقتی بخاری از مربی بلند نمیشه، شما بازیکن تاپ میخری تا واست نتیجه بازی رو بگیره، چیزی که با دیماریا باید انجام میشد ولی این قضیه رو فراموش کرده بودیم که امکان داره مربی یه احمقی باشه که بازیکنهارو هم خراب کنه...
البته من یکی از همون اولش گفتم که دیماریا نمیتونه با سبک بازی تو انگلیس بسازه ولی باز هم در ابتدای حضورش که چقدر خوب بود و در ادامه فصل بد و بدتر شد به مرحمت سرمربی...
به عبارتی همیشه بیش از اون که به داشته‌های خودمون فکر کنیم، بر خلاف سنت همیشگی تیم، بدنبال ستاره‌های دیگه بودیم. فراموش نکنیم که وقتی دی‌ماریا رو خریدیم، خیلی‌ها در حد ارگاسم، حالی به حالی شدن :D و همون موقع من گفتم منچستر تیمی نیست که ستاره بخره. منچستر ستاره میسازه و شاید هم بفروشه. اما حتی وقتی ستاره میخره، ستاره‌اش کسانی هستن که یا ظاهرا در حال تموم شدن هستند و یا کسی روشون حسابی باز نمیکنه. مثال‌های مشهورش فن درسار و قاتل شیک‌پوشه.
خیر علی جان، تا وقتی که رئیس وجود داشت، میشد گفت که این حرفت درسته ولی بعداز رفتنش، انجام همچین چیزی غیرممکن هستش و هیچ مربی وجود نداره که حتی بتونه یک دهم کارهای رئیس رو هم انجام بده، شما بهمون جمله رئیس فکر کن که در حال حاضر هیچ جایی نمیتونید دیگه همه ستاره های فوتبال رو جمع کنید و در تمام دنیا پراکنده هستن، شما هیچ جای دنیا هیچ تیمی رو پیدا نمیکنید که بتونه با سرمایه های باشگاهش تیم داری بکنه، اگر هم بکنه، جاش هیچ وقت تو صدر نیست(اتلتیک بیلبائو)، تمام تیمهای موفق دنیا الان مهمترین بازیکنهای تیمشون رو میخرن و اصلا جای انکار وجود نداره، بارسا، رئال، بایرن، میشه گفت الان سیتی و PSG هم داره به همون گروه ملحق میشن...
در ادامه حرفت هم باز هم باید بگم که اصلا موافق نیستم، چون اصلا درست نیست، کی گفته که منچستر ستاره نمیخره؟؟؟ فردیناند، اسمیث، رونی، برباتف، کانتونا، کریک و دخیا کسانی بودن که رئیس موفق به خریدنشون شد و کسایی مثل رونالدینیو که تو هواپیما مسیرش از منچستر به بارسلونا عوض شد، سانچز و واران هم همینطور، فکر نمیکنم که RVP فوتبالش تموم شده بود که به منچستر اومد...
رئیس ستاره میخرید و ستاره ترشون میکرد، ولی الان همچین چیزی امکان نداره با مربی های فعلی، پس باید یه تغییری داده بشه تو سیاست باشگاه داری و دنبال خاطرات نباید بود، مثل سیاست خنده داری که میگفتید و به قول شما باید تا 10 سال دیگه هم فن خال رو حلوا حلوا میکردیم...
این وسط چیزی که داره به باد میره، فلسفهء باشگاهه. چیزی که من بهش معتقدم و مخالفینم بارها بهم گوشزد کردن که این تفکر، قدیمیه و دنیا عوض شده و دنیای امروز با دوران خاطرات ما فرق داره ...
علی جان، ما این همه تعریف میکنیم از این بچه های جوون، ولی آیا واقع گرایانه هستش؟؟ نه!!!!!!
چون با 3-2 تا وینگر جوون یه تیم فوتبال درست نمیشه، دخیا دروازه بانمون هستش که بهترین بازیکن چند فصل اخیرمون بوده، دفاع های میانی ما، اسمالینگ و بلیند و روخو و جونز، همه خریده شدند(اسمالینگ و جونز در زمان رئیس) بازیکنهای خط میانی ما، کریک، شواینی، اشنیدرلین و مهمترین بازیکنهای خط میانی ما در چند فصل اخیر، هررا و ماتا، خریده شدن، به نظرت الان کلورلی اینجوری برای تیم میتونست بازی کنه یا فلچر؟؟
مهاجمهامون رو خودت ببین که کی هستش و چطور عمل کرده...
علی جان شرمندتم، تفکرت اصلا عملی نیست و خیلی قدیمی هستش...:general504:
الان در تمام دنیا، تیمهایی که میخوان حرفه ای عمل کنن و از سرمایه های باشگاهشون هم استفاده کنن، بازیکنهای مورد نیازشون رو میخرن و از تیمهای پایه، جوونهاشون رو کم کم و در زمانهای مناسب به جاشون بکار میبرن تا هم به بازیکنهاشون استراحت بدن و هم فرصت تجربه و پیشرفت رو به جوونهاشون بدن و اگر شد، اون جوونهارو به قیمت مناسب هم بفروشن، درصورتیکه نیازی بهشون نداشته باشن...
تمام بحث بنده این هستش که همه این چیزهایی که شما تو ذهنش هستی، فقط با داشتن کسی مثل رئیس قابل انجام بود، پس اگه منچستر میخواد هنوز بزرگ باقی بمونه، باید تفکر و سیاستش رو عوض کنه، شاید تفکر وودوارد از کپی برداشتن از روی تیمی مثل رئال درست باشه، ولی شما باید اینجوری فکر کنید که رئال به دنبال گزینه دوم یا سوم نمیره و همیشه به دنبال بهترین انتخاب هستش، دلیل موفق نشدن منچستر تو این چند سال همین هستش...
PS​
واسه من هم اگه بخوام طرفدار این تیم بمونم، بهترین گزینه این هستش که ما از قدیمی های باشگاه در تیم کسی رو داشته باشیم و بتونیم از جوونهای با انگیزه استفاده کنیم و بازی تهاجمی منچستر ادامه پیدا کنه تا اون چیزهایی که باعث شد طرفدار این باشگاه بشم از بین نره، چیزی که شاید بیش از 90 درصد طرفدارای این تیم رو به خودش جذب کرد، سبک بازی و جوونهایی بود که تو این تیم ستاره میشدن، شما مطمئن باش اگه همچین چیزی ادامه پیدا کنه، جام هم به دنبالش خواهد بود...
شاید این حرفم به مزاق دوستان خوش نیاد، ولی من بزرگترین دلیل از دست دادن 2 جام UCL مقابل بارسا رو رئیس میدونم(ناراحت نیستم از دستش و خوشحال هم نیستم بابت از دست دادنشون) بخاطر اینکه بازیکنهای بزرگ هستن که سرانجام بازیهای بزرگ رو رفم میزنن و این دلیلی بود که ما 2تا فینال CL رو به بارسا باختیم، ما خط میانی فوق العاده ضعیفی داشتیم در هر دو بازی و بازی رو کاملا(حداقل در فینال دوم) از دست داده بودیم، و با اطمینان میگم که اگه ما خط میانی بهتری داشتیم یا ستاره های بهتری داشتیم که بتونن واسه ما در یک لحظه نتیجه بازی رو عوض کنن، مطمئن باشید که ما 2 فینال رو از دست نمیدادیم...

Last edited:

batoobato

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
6,559
میلاد عزیز حرف هایی که زدی خیلی از بخش هاش رو قبول دارم مشخصا نمیشه فقط با تکیه بر آکادمی در سطح اول فوتبال موند حتی رییس هم خرید میکرد ولی ما ساختار خودمون رو داشتیم و میدونی دارم از ساختاری حرف میزنم که توی اون محصولات خود باشگاه عهده دار کارهای مختلف میشن و سرمایه در جریان به درستی ورود و خروج پیدا میکنه مثل کاری که بایرن مونیخ داره انجامش میده......حالا به سبک خودمون
خوب با فرض من ما باید بعد از رییس با توجه به داشته هامون مدل خودمون رو بدست بیاریم ولی این چجوری امکان پذیره؟بالا گفتم که سیاست خرید ستاره و آوردن یک مربی مثل مورینیو فقط باعث به تعویق انداختن مشکل برای مدتی میشه و جواب ما نیست مگراینکه مدیریت هم به شکل کلی عوض بشه و یک قطری یا یک فرد در مسلک شیوخ عرب کار رو بدست بگیره؟میدونم تو هم موافق اینجور ریخت و پاش کردن نیستی ولی الان با شرایط موجود چه میشه کرد؟ به شخصه معتقدم زمان از دست رفته و باید دسامبر ونگال اخراج میشد و یک نفر دیگه جایگزین میشد تا بلکه تیم برگرده ولی اگر نخوایم اینو بگیم و فکر کنیم از همین لحظه قراره تصمیمی گرفته بشه اون تصمیم چیه؟ شما فکر کن الان جای وودی انتخاب شدی و تمامی قدرت هم بهت داده شده...دی

بالا