برگزیده های پرشین تولز

کمک در رابطه با اشنایی با سبک کیو کشین

2640144892

Registered User
لایک‌ها
244
برا دعوا خیلبونی میخوای برو موی تای البته برا اینکه بدن ساخته شه باید خیلی زحمت بکشی ولی عضلاتت میشه اهن دیگه هرکیم بهت ضربه زد خیالی نیست خودش اذیت میشه در کنارش جوجیتسو رو پیشنهاد میدم کیک بوکسینگ

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
نمیدونم ...
اما حقیقتش بیشتر ضربات تو شکم بود اما جالب اینجاست من اصن یادم نمیاد درد شکم و از این حرفا داشته باشم اونموقع ...
نوع مشت هم جوری بود که از پایین به سمت بالا میومد اسم حرکتو یادم نمیاد ...ولی خب حرکت دراز نشست زیاد داشتیم یه روز در میون هم مبارزه بود ...

همچین ضربه هایی واقعا خرناکن و اگه بسیار محکم باشن باعث ترکیدن تهال میشن!!

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
برا دعوا خیلبونی میخوای برو موی تای البته برا اینکه بدن ساخته شه باید خیلی زحمت بکشی ولی عضلاتت میشه اهن دیگه هرکیم بهت ضربه زد خیالی نیست خودش اذیت میشه در کنارش جوجیتسو رو پیشنهاد میدم کیک بوکسینگ

کیک بکسینگ خوبه؟؟

pooria-ir

Registered User
لایک‌ها
2,424
عزیز من 3 سال کار کردم یوکوشین کاراته ماتسویی
دان 1 هم دارم،سوالی داری بپرس در حد توانم جواب میدم

deeas_eng

Registered User
لایک‌ها
11
نمیدونم ...
اما حقیقتش بیشتر ضربات تو شکم بود اما جالب اینجاست من اصن یادم نمیاد درد شکم و از این حرفا داشته باشم اونموقع ...
نوع مشت هم جوری بود که از پایین به سمت بالا میومد اسم حرکتو یادم نمیاد ...ولی خب حرکت دراز نشست زیاد داشتیم یه روز در میون هم مبارزه بود ...

شیتا اوچی

burt

Registered User
لایک‌ها
112
از تاریخ شروع تاپیک مقداری میگذره اما بد ندونستم چند نکته رو به عنوان فردی که 2 سال فول کنتاکت و 3 سال کیوکوشین کار کرده عرض کنم.
اولا بنده خیلی تمرینات رو سرسری میگرفتم و بسیار اشتباه کردم :(
کیوکوشین برعکس فرمایش بعضی از دوستان سبکیه که اگه رو خودت و اعصابت کنترل نداشته باشی بلاشک بازنده ای.
اول اخلاق بعد آرامش.
اگه برای دعوا میخواید اصلا پیشنهاد نمیشه چون میزنین مردم رو به فنا میدید و ممکنه نشه هیچ وقت یه دعوای مسخره رو جبران کرد...
آسیب دیدگی خیلی به ندرت اتفاق میفته چون سبکیه که آزاده و شما علم این رو داری که هر لحظه ممکنه هر ضربه ای بخوری.مثل سیکهای کنترلی نیست که انتظار نداری اما یه ضربه محکم میاد داغون بشه آدم....
بدن رو بسیار قوی میکنه.اول تمرین واقعا حتی میشه گفت آدم گاهی احساس مرگ میکنه مثلا وقتی استاد باشکاه مبارزه 10 نفره رو دستور میده.یا وقتی جلسه بدنسازی میشه...اما در نهایت بعد از مدتی تمرین ورزشکار میشه آدمی که ضربه رو میخوره و میتونه تحمل کنه و بعضا درد یه چیز عادی میشه که اذیتت نمیکنه!
بابت حمله هم ضربات کاملا کاربردی و ویران کنندس!هیچ وقت یه حرکت نمایشی در کیوکوشین نمیبینید و اگه کسی حرکت نمایشی انجام بده واقعا پسندیده نیست.
ضربات قائدتا به نقاط حساس مجاز بدن (از بالا ترقوه-دیافراگم-دنده های شناور) برای ضربات دست و (رون از داخل و خارج) برای ضربات پا.
ضربه پا به سر هم کم وجود نداره اما زیاد استفاده نمیشه اما خدا نکنه یکیش بیاد....
فلسفه جالبی درباره کمربندها وجود داره که نشون میده وقتی کمربند مشکی رو گرفتی تازه اول راه یادگیری درست قرار میگیری:
  • نارنجی: آغاز طلوع خورشید کیوکوشین کاراته
  • آبی: ورزشکار احساس می‌کند که در آسمان است و احساس غرور خاصی دارد
  • زرد: شروع تابش آفتاب کیوکوشین کاراته به روح و جسم کاراته کا
  • سبز: آغاز رویش و جوانه زدن
  • قهوه‌ای: در این مرحله ورزشکار سر به زیرتر و خاکی تر از قبل شده
  • مشکی: آغاز تاریکی و اینکه ورزشکار متوجه می شود چیز زیادی از کاراته نمی‌داند و در ابتدای راه است.

sasanss22

Registered User
لایک‌ها
28
از تاریخ شروع تاپیک مقداری میگذره اما بد ندونستم چند نکته رو به عنوان فردی که 2 سال فول کنتاکت و 3 سال کیوکوشین کار کرده عرض کنم.
کیوکوشین برعکس فرمایش بعضی از دوستان سبکیه که اگه رو خودت و اعصابت کنترل نداشته باشی بلاشک بازنده ای.
اول اخلاق بعد آرامش.
اگه برای دعوا میخواید اصلا پیشنهاد نمیشه چون میزنین مردم رو به فنا میدید و ممکنه نشه هیچ وقت یه دعوای مسخره رو جبران کرد...
آسیب دیدگی خیلی به ندرت اتفاق میفته چون سبکیه که آزاده و شما علم این رو داری که هر لحظه ممکنه هر ضربه ای بخوری.مثل سیکهای کنترلی نیست که انتظار نداری اما یه ضربه محکم میاد داغون بشه آدم....
بدن رو بسیار قوی میکنه.اول تمرین واقعا حتی میشه گفت آدم گاهی احساس مرگ میکنه مثلا وقتی استاد باشکاه مبارزه 10 نفره رو دستور میده.یا وقتی جلسه بدنسازی میشه...اما در نهایت بعد از مدتی تمرین ورزشکار میشه آدمی که ضربه رو میخوره و میتونه تحمل کنه و بعضا درد یه چیز عادی میشه که اذیتت نمیکنه!
بابت حمله هم ضربات کاملا کاربردی و ویران کنندس!هیچ وقت یه حرکت نمایشی در کیوکوشین نمیبینید و اگه کسی حرکت نمایشی انجام بده واقعا پسندیده نیست.
ضربات قائدتا به نقاط حساس مجاز بدن (از بالا ترقوه-دیافراگم-دنده های شناور) برای ضربات دست و (رون از داخل و خارج) برای ضربات پا.
ضربه پا به سر هم کم وجود نداره اما زیاد استفاده نمیشه اما خدا نکنه یکیش بیاد....
فلسفه جالبی درباره کمربندها وجود داره که نشون میده وقتی کمربند مشکی رو گرفتی تازه اول راه یادگیری درست قرار میگیری:
  • مشکی: آغاز تاریکی و اینکه ورزشکار متوجه می شود چیز زیادی از کاراته نمی‌داند و در ابتدای راه است.
سلام همیشه کسی هست که صدای یک حرفه ای رو بشنوه بسیار عالی بود من مدت هاست که کار نمیکنم کاراته سبک بسیار زیبا و مرموزی هست ریشه ی چینی داره بعد به اکیناوا اورده شد توسط سامورایی ها پیشرفت داده شد و توسط یک کره ای به این کیو کوشینی که میبینیم تبدیل شده
تکنیک های مورد علاقه من: جودان ماواشی گری و اوشیرو
از نظرات دوستان استفاده کردم

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام من هم کیوکوشین کار میکردم دهه هفتاد متاسفانه به دلیل محدودیت باشگاه ها در آن زمان و تلاقی تایم ورزشی با کلاسهای درسی رها کردم و بعدها توفیق نشد تا کمربند قهوه ای هم رفتم الان شنیدم دیگه خود کیوکوشین شاخه شاخه شده ولی فکر کنم مال ما همون ماتسوشیما باشه چون شنیدم سن سی مون که الان سبک ماتسویی کار میکنه خیلی دوست دارم ادامه بدم اما سنم بالاست و اینکه باشگاه مناسب نزدیک خونمون که ساعت اون هم صبحها باشه نیست اکثرا غروب هستن کسی میدونه لطفا راهنمایی کنه ضمنا من اون موقع عشق کومیته بودم گمونم الان هم باید تو این بخش کار کنم

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
سلام من یه مربی خانم حرفه ای سبک کیوکوشین میخوام که برم خصوصی پیشش یاد بگیرم سمت غرب تهران و ترجیحا صبح کلاس بذاره قبلا کار کردم لطفا راهنمایی کنید

+Salman

Registered User
لایک‌ها
215
کلا من کیوکوشین کار کردم 2 سال خیلی آسیب زیاد داره ولی بعد 1 سال در مقابل آدمای عادی غول میشی
علاقه زیاد به درگیری میخواد این سبک وگرنه خیلی زود زده میشی

+Salman

Registered User
لایک‌ها
215
اول اخلاق بعد آرامش.
واقعا نظر پخته ای بود

نسیم یار

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
31
من نوجوانی 3 سال کیوکوشین کار کردم

Mohammad Star

Registered User
لایک‌ها
1,674
:general609:دمتون گرم همه ی نظرا رو خوندم به جز چندتایی بقیش مفید بود

roshi.whitewolf

Registered User
لایک‌ها
1,450
فقط فتح یک کوه کافی نیست
اویاما 2کوه را فتح کرد
و برای پیشرفت هنرش مجبور شد به شیوه خودش تا 20 کوه دیگر را فتح کند
حالا او ارباب قله هاست
بروس کسی بود که او را دید و با او رفت
وقتی به استاد ایپ وانگ گفت یک نفر در آمریکا گفت تو هنوز نمی دونی سرعت و مبارزه چیه
ایپ لبخندی زد و گفت او راست می گوید
نیازی به مبارزه نبود، بروس درسش را از اویاما فرا گرفته بود

بالا