برگزیده های پرشین تولز

کوهنوردی و سنگنوردی

Fantasio

Registered User
لایک‌ها
76
به نقل از roozen :
میدان منیریه ، چند تا مغازه هست که لوازم کوه می فروشه .
البته چند تا شرکت هم هستن که لوازم کوه وارد می کنن ولی اگر نمی خوای حرفه ای کار کنی ، به دردت نمی خورن .

برای آماتورها : کفش کوهپیمایی نرمال ، کوله یک روزه . و بقیه خورده ریزا که همه می دونن .
آقا ممنون که جواب دادین ، متشکرم.

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
منم سنگنورد ام. خیلی از دیواره های کشور رو تا الان صعود کردم. خودم الان خرم آباد هستم. ( لرستان )

یه دیواره ها و کوههایی داره که تو دنیا تک هستن. هر سال خیلی از کوهنورد ها و سنگ نورد های خارجی

واسه سعود میان اونجا. یه عکس از صعود خودم به یکی از دیواره های کوه یافته می ذارم.

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
اینم یه عکس از ما :happy:

68kp6i1.jpg

EhsanHF

Registered User
لایک‌ها
1
بابا حرفه ای !
دیواره خیلی قشنگیه . شبیه دیواره های اخلمد ما هست .

coolzero

Registered User
لایک‌ها
3
خوش به حالت . من تیم کوهنوردی دانشگامون که بودم ( تو اصفهان) هر جمعه 5 صبح با ماشین دانشگاه میرفتم جاهای مختلف
یه بار رفتیم طرف روستای گاخ کده تو 4 محال بختیاری
جاتون خالی راهنمای گروه راه رو گم کرد:blink: مسیری که قرار بود زیاد سخت نباشه و فوقش 4 ساعته باشه تبدیل شد به مبارزه برای زندگی
واقعا پر هیجان شده بود
از مسیرهایی رد شدیم که بعدا باورمون نمیشد( آدم وقتی برا جونش مبارزه میکنه . تازه خیلی از توتناییهاشو رو میکنه) هوا تاریک شده بود ما هنوز تو دشت و جنگل داشتیم میگشتیم تا مسیر رو پیدا کنیم و به روستا برسیم صدای گرگ و شغالها که دراومد هم یکم ترسیدیم :f34r:
چیزی نمونده بود که به خاطر تاریکی هوا و نداشتن چراغ مجبور شیم شبرو همونجا بمونیم که یه دفعه دیدیم گروه یه دانشگاه دیگه آتیش روشن کردنو داد میزنن همین باعث شد آخرین لحظاتی که هوا روشن بود اردو رو پیدا کنیم
وگرنه شب باید با گرگ و شغالا میجنگیدیم:lol:
البته ناگفته نماند صبه زود با عبور گله بزغاله ها از رومون بود که بیدار شدیم!
داستان خیلی داشت مثلا محلیای اونجا منو دیده بودن و گیر 4 پیچ دادن که من یه دختر رو به اسم فرزانه بگیرم:wacko: حالا دختر نگو پنجه آفتاب: موهاش ریزش داشت کور هم بود!
خلاصه هنوزم کسی اینو یادش نرفته
با تیم کویر هم رفتیم که خیلی خوش گذشت عکسهای خوبی هم گرفتیم . بچه ها یه غار هم نزدیک نطنز رفتن که خیلی بهشون خوش گذشت وولی نشد برم
از این برنامه ها کسی اینجا میشناسه؟ من خیلی دوست دارم دوباره تو یه گروه از این مسافرتا بریم:blush:

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
تو کوه نوردی و سنگ نوردی به یه لحظاتی بر میخوری که به خودت فحش میدی که چرا از راحتی خودتو انداختی تو درد سر.

ولی کلا کوه خیلی به آدم آرامش میده.

neo2

Registered User
لایک‌ها
184
این تاپیک رو آوردم بالا چون دیدم خیلی وقته " کوه نوردی و سنگ نوردی " داره خاک میخوره.

گفتم عدالت هم رعایت بشه
39.gif

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
علاقه مند شديم
يكي از ته ترجيحا جنوب شهر بياد به من اموزش بده

SEP/\H/\N

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
1

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
اين سنگنوردي كه تو سالن انجام ميشه تو تهران كجاها هست؟

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
صخره نوردي با سنگ نوردي فرق داره؟

Damn

Registered User
لایک‌ها
630
خيلي ممنونم از راهنمايي هاي دوستان

H_R

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
17
چه تاپیک باحالی !

کسی پایه راه انداختن گروه کوه نوردی سبک هست توی این انجمن ؟ مثلا دو هفته یک بار 5 شنبه ها از دربرند بریم ایستگاه 5 توچال از توچال بیایم پایین ؟ ( یا مسیر هایی در این سطح و یا حتی سبک تر ؟ )

OMID 1353

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1
من با اينكه راهم دوره پايم

تاپيك خوبيه ولي بقول دوستان خيلي مهجوره. بيائيد دوباره راهش بندازيم. كوهها يه عالم ديگه هستند. زيبائي، سختي، آب و هوا، آسمان، حيواناتش و همه چيزش متفاوت است. من بهترين لحظات عمرم رو تو كوه گذروندم.
(من چوپان نيستم;)) عاشق كوه هستم.

با نظر H_R موافقم. مي تونيم يه برنامه خوب تدارك ببينيم كه همه اعضاي علاقمند باشند. هفته اول مهرماه چطوره!

فقط اينجا رو تنها نذاريد.

keyvansk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
سلام
من این ورزش رو جدیدا کشف کردم . با کوه نوردی در ۳ ماه ۲۵ کیلو لاغر کردم!
یه سوال هم داشتم آیا کلاس کوه نوردی برای افراد مبتدی مثل من وجود داره؟
من در بالا رفتن مشکل ندارم ولی توی پایین امدن جاهایی که یه کم شیبش زیاده میترسم و هزار مکافات!!
ممنون میشم راهنمایی کنید.

keyvansk

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
36
سلام
یه سوال دیگه هم داشتم ، من به صخره نوردی هم علاقه مند شدم آیا با وجود اینکه از ارتفاع ترس دارم می تونم این رشته رو شروع کنم؟

Last edited:

ALPINER

Registered User
لایک‌ها
49
سلام
یه سوال دیگه هم داشتم ، من به سخره نوردی هم علاقه مند شدم آیا با وجود اینکه از ارتفاع ترس دارم می تونم این رشته رو شروع کنم؟

راجع به كلاسهاي كوهنوردي بايد عرض كنم كه هيئت هاي استانها و شهرها دوره هاي كوهپيمائي، كارآموزي سنگ نوردي، آموزش برف و يخ، امداد و نجات كوهستان، مربيگري و.. را برگزار مي كنند. اگر مي خواهيد كوهنوردي را آكادمي و درست ادامه بدهيد و اتفاقي براي سلامتي و جانتان نيافتد 2 راهكار اصلي پيشنهاد مي گردد:
1- عضو يكي از گروههاي كوهنوردي شهر شويد. چون نه تنها از تجربه افراد گروه استفاده مي كنيد. بلكه در قالب گروه بطور حساب شده و در فصلهاي مناسب به كوهپيمائي مي پردازيد.
2- حتماً در دوره هاي آموزشي شركت كنيد. كوهنوردي سنتي زياد دوام نخواهد داشت و يا آسيب مي بينيد و يا اين ورزش را بايد ترك كنيد.

ترس از ارتفاع معمولاً بخاطر عدم آمادگي ذهني و جسمي مي باشد. اگر پس از يك فصل هنوز ترس وجود داشت شايد بخاطر فيزيولوژي بدن باشد. ولي معمولاً با كوهنوردي و حضور در برنامه هاي مختلف اين آمادگي در ذهن و بدن ايجاد مي شود و ترس از بين مي رود. امتحان كنيد. من هم اينجوري بودم!;)

بالا