برگزیده های پرشین تولز

گام‌ به گام لینوکس

voltan

Guest
لایک‌ها
2
یه سوال بی ربط ولی برای خودم مهم

به نظرتون من از چه نگارش ( ورژن ) لینوکسی برای کار های خودم استفاده کنم

نیاز های من هم این هاست

تایپ بدون مشکل فارسی

بتونم زمپ تحت لینوکس رو روش نصب کنم

یه منسجر قوی ( ترجیا یاهو منسجر لینوکس)

یه مرور گر قوی مثلا فایر فاکس( که فکر نکنم مشکلی باشه)

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
نیازهای شمارو هر توزیعی میتونه برآورده کنه و بنظر من شما یه توزیع ساده و شسته رفته میخوایی که کاملاً هم یوزرفرندلی و راحت تر از بقیه باشه که بنظر من Ubuntu میتونه گزینه مناسبی باشه. Mandriva هم گزینه بعدیه!
نکته: هردو این توزیعها براحتی پارتیشنهای ویندوز هم ساپورت میکنن یعنی بصورت اتوماتیک پارتیشنهای ویندوزی رو mount میکنن در صورتیکه توی اغلب توزیعهای لینوکس شما باید این عملو دستی انجام بدی که این عمل مطمئناً برای کاربرانی که از ویندوز و لینوکس در کنار یکدیگر استفاده میکنن چندان خوشایند نیست :) ضمن اینکه توی ساپورت فارسی محیط Gnome اوبونتو واقعاً عالی عمل میکنه که صدالبته بصورت Default قابلیت تایپ فارسی نداره!

در مورد بروزر هم بصورت پیش فرض از موزیلا فایرفاکس استفاده میکنه، زمپ رو میتونی از وب سایت رسمیش دانلود کنی و مسنجر قوی Gaim هم بصورت پیش فرض توی محیط Gnome موجوده. فکر کنم همه نیازهاتونو براحتی جوابگو باشه!

Mahmoud58

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
7
دوستان عزیز ! کسی اینجا میتونه اطلاعات کاملی به زبان فارسی در مورد لینوکس به ما بده ؟!!!

جریان این سیستم عامل لینوکس ملی به کجا رسید ؟!!

kakoo

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
1

حقيقتش اين است که شما اول بايد به يک سيوال جواب دهيد:

از يک لينوکس فارسی چه انتظاری داريد؟

بعد ميتوان نسخه های فارسی شده لينوکس را ارزيابی کرد!

برای من که بجز پشتيبانی از خط فارسی، چيز ديگری از لينوکس نميخواهم، parsix و ...
به بازيچه ميمانند چرا که debian خودم همين کار را برايم ميکند.
برای آنان که ميخوهند تاريخ و ... همه به فارسی شود چرا که شرکت و کار و بارشان
به آن وابسته است، خو بايد ديد که آيا اين نسخه های فارسی شده لينوکس آن انتظارات
را براوروده ميکنند يا نه!

voltan

Guest
لایک‌ها
2
هوموک
راستش من بالا نوشتم دقیقا چیا میخوام
یه سوال بی ربط ولی برای خودم مهم

به نظرتون من از چه نگارش ( ورژن ) لینوکسی برای کار های خودم استفاده کنم

نیاز های من هم این هاست

تایپ بدون مشکل فارسی

بتونم زمپ تحت لینوکس رو روش نصب کنم

یه منسجر قوی ( ترجیا یاهو منسجر لینوکس)

یه مرور گر قوی مثلا فایر فاکس( که فکر نکنم مشکلی باشه)

و یه چیزی که یادم رفت یه ادیتور قوی که بتونه فایل های سی اس سا و اچ تی ام ال و جاوا و پی اچ پی رو ویرایش کنه این خیلی برام مهمه چون تمام کار های من با مرورگر نت فقط این ادیتور برام مهمه

فدورا کور نصب کنم خوبه؟ یا چیز دیگه ای؟

Raeesi

Registered User
لایک‌ها
222
ربای نرم افزارهای جانبی دیگه، مهم نیست از چه توزیعی استفاده کنین! چون تقریباً همه برنامه های تحت لینوکس برای همه توزیعها موجودن! حتی اگه بسته نصابشون نباشه، سورس کدشو میتونی پیدا کنی و از طریق اون خودت کامپایل و نصب کنی پس غصه این قسمتشو نخور :) فدورا هم ریلیز خوبیه و لایبریریهای زیادی داره

mahdi11

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
ممنون.
من واسه اولین باره میخوام از Linux استفاده کنم، یکی از دوستان پیشنهاد داد که اگه اولین باره از یکی از توزیع‌های زنده استفاده کن تا اگه دیدی که نیازت رو برطرف میکنه بعدا OS کل کامپیوتر رو تغییر بدی.
اولین پیشنهادش هم Ubuntu بود و گفت که اگه خواستی ویندوز رو به لینوکس تغییر بدی بهترین گزینه‌ات SUSE هست. میخواستم نظر شما رو هم بدونم.
شنیدم که اکسپلورر نداره لینوکس و همش باید از خط فرمان استفاده بشه مخصوصا برای دسترسی به فایلهای سیستمی. درسته؟
wha%5B1%5D.gif

اگر براي اولين بار مي خواهي از لينوكس استفاده كني وكاربر حرفهاي ويندوز هستي بهترين گزينه استفاده از لينوكس سوزه است(NOVELL SUSE) اين توزيع از بهترين ومحبوبترين توزيع هاست وبا 5 سي دي ارائه مي گردد
همراه خود پك كامل نرم افزاري دارد نصب بسيار سريع وهوشمند دارد و علاوه بر همه ي اينها كاملا رايگان وقابل به روز رساني اپديت ودريافت نرم افزار هاي جديد است
علاوه بر همه اينها چندين گروه وسايت در ايران از ان حمايت مي كنند ومي تواني راهنمايي هاي لازم را از انها بپرسي
گروه ما براي اولين بار در كشور بطور كامل از اين توزيع حمايت وپشتيباني مي كند
ما براي اولين بار در ايران اين 5 سي دي را همراه با يك سي دي نرم افزار هاي جانبي دفترچه يراهنماي نصب واموزش نرم افزار توليد كرده ايم كه به زودي وارد بازار مي گردد
ولي تاقبل از ورود ان مي تواني به سايت ما بيايي وسوالات خود را بپرسي ,سي دي ها را سفارش بدهي:
www.sahle.ir
[email protected]
[email protected]
;);):wacko:;);)

jalim

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
با سلام
سوال من اینکه میشه سورس های لینوکس را دستکار ی کرد ؟چطوری؟
چطوری میتونم مودم خودم رو در لینوکس بشناسونم نسخه لینوکس من opensuselinux10.2

car20

Registered User
لایک‌ها
2
با سلام و خسته نباشید :
چند تا سوال داشتم :
1- لینوکس فدورا چطوره , خوب , بد , معمولی ؟
2- در کنار ویندوز لینوکس هم می خوام داشته باشم اما زیاد فضا برای لینوکس ندارم , حداقال فضای لازم برای نصب و راه اندازی لینوکس جهت تست آزمایشی و فراگیری گام به گام آن چقدر باشه خوبه ؟
3-در هنگام بوت شدن کامپیوتر با داشتن دو سیستم عامل آیا زمان کافی برای انتخاب سیستم عامل مورد نظر وجود دارد ؟ ( مثل زمانی که چند تا ویندوز داریم و در عرض 30 ( پیشفرض ) می توانیم ویندوزمان را انتخاب کنیم و در غیر این صورت ویندوز پیشفرض اجرا می گردد و این زمان را می توان زیاد و یا کم کرد , با نصب لینوکس آیا این امکان کاهش یا افزایش زمان بارگذاری سیستم عامل را داریم ؟ اگر داریم چطور ؟
خوب ممنون می شوم این سوالات را برای من کاربر تازه کار توضیح بدین یک دنیا ممنونم . بدرود

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام
سوال من اینکه میشه سورس های لینوکس را دستکار ی کرد ؟چطوری؟
چطوری میتونم مودم خودم رو در لینوکس بشناسونم نسخه لینوکس من opensuselinux10.2

معمولا چون متن باز هستند امکانش هست. شما میتونی با توجه به نیاز خودت تغییراتی رو ایجاد کنی.

مودم شما چی هست؟ از نوع دایال آپ یا adsl ؟

NEONAZ

Registered User
لایک‌ها
8
با سلام و خسته نباشید :
چند تا سوال داشتم :
1- لینوکس فدورا چطوره , خوب , بد , معمولی ؟
2- در کنار ویندوز لینوکس هم می خوام داشته باشم اما زیاد فضا برای لینوکس ندارم , حداقال فضای لازم برای نصب و راه اندازی لینوکس جهت تست آزمایشی و فراگیری گام به گام آن چقدر باشه خوبه ؟
3-در هنگام بوت شدن کامپیوتر با داشتن دو سیستم عامل آیا زمان کافی برای انتخاب سیستم عامل مورد نظر وجود دارد ؟ ( مثل زمانی که چند تا ویندوز داریم و در عرض 30 ( پیشفرض ) می توانیم ویندوزمان را انتخاب کنیم و در غیر این صورت ویندوز پیشفرض اجرا می گردد و این زمان را می توان زیاد و یا کم کرد , با نصب لینوکس آیا این امکان کاهش یا افزایش زمان بارگذاری سیستم عامل را داریم ؟ اگر داریم چطور ؟
خوب ممنون می شوم این سوالات را برای من کاربر تازه کار توضیح بدین یک دنیا ممنونم . بدرود

۱. همه توزیع ها خوب هستند و با توجه به نیازتون باید انتخاب کنید.
۲. اگر مشکلی نداری از دیسک های زنده استفاده کنید. حداقل برای نصب چیزی در حدود۶ یا ۷ مگ هم کافیه. البته برای تست!
۳. بله زمانی وجود دارد و میتوان این زمان رو هم دستکاری کرد و کم و زیاد کرد.

امیدوارم سر بزنید و جواب رو ببینید

mr.epidem

Registered User
لایک‌ها
65
گور بابات

medadnoki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا در مورد نصب linux suse توضيح دهيد......ممنون

medadnoki

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
لطفا در مورد نصب linux suse توضيح دهيد.....ممنون!

PARADISO1

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلام دوستان
من دو هفته از اوبونتو استفاده کردم و از دیروز به سفارش دوستان سیوس نصب کردم آخه می گفتن جالبتر و بهتر و قدرتمند تره و درکل از همه لحاظ بهتره...
آیا واقعا موارد بالا درست هستند ؟
و یک سوال مهم دیگه که جوابش خیلی برام مهمه ممنون میشم راهنمایی کاملی برام بزارین.
ویژوال استودیو دات نت روش نصب میشه که از vb استفاده کنم و میشه با sql یا oracle ارتباط برقرار کرد یا نه ؟
بازم تشکر می کنم.
در ضمن من شدیدا در زمینه لینوکس تازه کار می باشم.

Datis0

Registered User
لایک‌ها
42
سلام دوستان
من دو هفته از اوبونتو استفاده کردم و از دیروز به سفارش دوستان سیوس نصب کردم آخه می گفتن جالبتر و بهتر و قدرتمند تره و درکل از همه لحاظ بهتره...
آیا واقعا موارد بالا درست هستند ؟
و یک سوال مهم دیگه که جوابش خیلی برام مهمه ممنون میشم راهنمایی کاملی برام بزارین.
ویژوال استودیو دات نت روش نصب میشه که از vb استفاده کنم و میشه با sql یا oracle ارتباط برقرار کرد یا نه ؟
بازم تشکر می کنم.
در ضمن من شدیدا در زمینه لینوکس تازه کار می باشم.

سلام برای پرسش http://forum.persiantools.com/t60353-page20.html مراجعه کنید
اگه اینجا مدیری چیزی داره جابجا کنه لطفا :)

خوب سوال اول یه جورایی علایق شخصیه
اینیم که شما می گی من تا حالا اسمشم نشنیدم :D شاید چون فارسی نوشتید نمی تونم بخونم (‌اینجا هم جک کردم : List of Linux distributions - Wikipedia, the free encyclopedia )

ولی من همیشه برای مصرف عادی Ubuntu رو پیشنهاد می کنم

بله اکثر این برنامه ها تحت Wine در لینوکس هم قابل اجرا هستند البته اگه دات نت کار می کنید نیاید لینوکس بهتره ! ( دقیقا بگید برای چی می خواید بهتر راهنمایی می کنم )

عمو میلاد

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
67
سلام برای پرسش http://forum.persiantools.com/t60353-page20.html مراجعه کنید
اگه اینجا مدیری چیزی داره جابجا کنه لطفا :)

خوب سوال اول یه جورایی علایق شخصیه
اینیم که شما می گی من تا حالا اسمشم نشنیدم :D شاید چون فارسی نوشتید نمی تونم بخونم (‌اینجا هم جک کردم : List of Linux distributions - Wikipedia, the free encyclopedia )

ولی من همیشه برای مصرف عادی Ubuntu رو پیشنهاد می کنم

بله اکثر این برنامه ها تحت Wine در لینوکس هم قابل اجرا هستند البته اگه دات نت کار می کنید نیاید لینوکس بهتره ! ( دقیقا بگید برای چی می خواید بهتر راهنمایی می کنم )
اگه کسی صدامو میشنوه بهتون پیشنهاد میکنم ایشونو مدیر کنید ک این بخش بی مدیر نمونه

saeed engine

محروم از فعالیت تجاری
محروم از فعالیت تجاری
لایک‌ها
300
ببخشید که سوالمو اینجا می پرسم:
من توی نصب ubuntu 11.10 مشکل دارم و دایما crash میشه و از طرفی علاقه بسیاری برای کار کردن با این سیستم عامل دارم از اساتید گرامی خواهش می کنم من شاگرد رو در این زمینه راهنمایی کنید.میخام کنار ویندوز باشه.

بالا