• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

گفتگوی فروشگاه های اینترنتی ایران

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
خیلی وقته , تقریبا دوسال پیش مسئول قسمت فروشگاه های اینترنتی اداره پست به منم گفت بیا از خود پست پنل بگیر ولی خوب من با پارس پیک قرارداد داشتم .
بعدشم دیگه هیچ وقت دوباره نگفتن , البته فکر کنم پروژشون در این مورد شکست خورد چون اگر موفق بودن حتما یه قانون میزاشتن که همه مجبور بشن از خود پست پنل بگیرن.
ضمنا لزومی نداره حتما COD استفاده کنی , تصویه اکید هم میکنم که استفاده نکنی . خودت مستقیم درگاه بانکی بگیر پولت بره تو جیب خودت .
COD یعنی کار از تو , سود بردن از شرکت واسط و اداره پست
اگه جنسا قیمتشون بالای 40 ت باشه ملت حاضرن نقدا بخرن ازم؟؟
و اینکه خودم یه چیزی به ذهنم رسیده اما نمیدونم عملی هست یا نه ; اینه که برای خرید از خریدار خواسته بشه که 15-20 درصد از کل مبلغ رو نقدا قبل رسیدن جنس به دستش پرداخت کنه... تا نه برای اون سنگین باشه اعتماد کردن(ریختن کل پول) و نه من ضرر کنم به خاطر خرید غیر نقدی یا نقدی با مشتری کم...
این شدنی هست به نظرت؟
بعد یه سوال دیگه اگه نقدا خرید کنن من چطور باید جنسو برسونم دستشون؟

GamesWorld

کاربر فعال ارزهای دیجیتال
فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
اگه جنسا قیمتشون بالای 40 ت باشه ملت حاضرن نقدا بخرن ازم؟؟
و اینکه خودم یه چیزی به ذهنم رسیده اما نمیدونم عملی هست یا نه ; اینه که برای خرید از خریدار خواسته بشه که 15-20 درصد از کل مبلغ رو نقدا قبل رسیدن جنس به دستش پرداخت کنه... تا نه برای اون سنگین باشه اعتماد کردن(ریختن کل پول) و نه من ضرر کنم به خاطر خرید غیر نقدی یا نقدی با مشتری کم...
این شدنی هست به نظرت؟
بعد یه سوال دیگه اگه نقدا خرید کنن من چطور باید جنسو برسونم دستشون؟
خرید نقدی بستگی به اعتبار فروشگاه داره , مثلا بعضی از افراد هستند همیشه برای شروع یه جنس قیمت پایین میخرن تا فروشگاه رو تست کنند. بعد که اطمینان حاصل شد موارد مورد نیاز رو خریداری میکنند.
شما چطور میخوای از مشتری درخواست کنی 20% از مبلغ رو نقدا پرداخت کنه ؟ در سیستم فروشگاهی همچین چیزی نداریم . شما پرداخت در محل یا پرداخت آنلاین .
سوال آخر هم متوجه نشدم منظور شما چیه . خوب خیلی واضح و ساده هست وقتی جنسی نقدا خریداری میشه با پست یا تی پاکس یا هر سیستم حمل و نقل دیگه برای خریدار ارسال میکنید دیگه .

SiSil1

Registered User
لایک‌ها
135
خرید نقدی بستگی به اعتبار فروشگاه داره , مثلا بعضی از افراد هستند همیشه برای شروع یه جنس قیمت پایین میخرن تا فروشگاه رو تست کنند. بعد که اطمینان حاصل شد موارد مورد نیاز رو خریداری میکنند.
شما چطور میخوای از مشتری درخواست کنی 20% از مبلغ رو نقدا پرداخت کنه ؟ در سیستم فروشگاهی همچین چیزی نداریم . شما پرداخت در محل یا پرداخت آنلاین .
سوال آخر هم متوجه نشدم منظور شما چیه . خوب خیلی واضح و ساده هست وقتی جنسی نقدا خریداری میشه با پست یا تی پاکس یا هر سیستم حمل و نقل دیگه برای خریدار ارسال میکنید دیگه .
20 درصد یعنی بصورت نقدی با درگاه بانکی پرداخت کنه بقیه مبلغ رو وقتی جنس رسید دستش(که مطمئن شم سر کاری نیست)
سوال اخرمم این بود که من اگه نخوام با پست و واسطه ها کار کنم و ارسال اجناسمو با اونا تنظیم کنم چطور باید خودم برسونمشون دست مشتریها؟ مثلا با یه موتوری قرارداد ببندمو دربست در اختیار من باشه؟ یا خودم ببرم بدم دستشون ...یا چی؟:general410:

Last edited:

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
20 درصد یعنی بصورت نقدی با درگاه بانکی پرداخت کنه بقیه مبلغ رو وقتی جنس رسید دستش(که مطمئن شم سر کاری نیست)
سوال اخرمم این بود که من اگه نخوام با پست و واسطه ها کار کنم و ارسال اجناسمو با اونا تنظیم کنم چطور باید خودم برسونمشون دست مشتریها؟ مثلا با یه موتوری قرارداد ببندمو دربست در اختیار من باشه؟ یا خودم ببرم بدم دستشون ...یا چی؟:general410:
من فکر نکنم سیستمی باشه که بشه درصدی رو به عنوان پیش پرداخت دریافت کنید و بعد الباقی رو بعدا . چون درگاه بانک براساس مبلغ جنس شما فاکتور صادر میکنه . شما هر قیمتی که برای جنستون بزارید همون به بانک ارسال میشه و فاکتور میشه.
برای اینکار تنها راهش این هست که مستقیم بصورت تلفنی از شما جنس خریداری کنه و شما توافق کنید که ایشون مبلغی رو به شماره حساب شما پرداخت کنه و الباقی رو بعد از دریافت
در مورد ارسال هم فکر کنم شما متوجه منظور من نشدید , ارسال با پست به این منظور نیست که شما درصدی از فروشتون رو به پست بدید .
اگر با پست نمیخواید کار کنید جنس رو چطور برای خریدار میفرستید ؟

agahico.com

Registered User
لایک‌ها
54
می خوام فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم .
یه مقدار راهنمایی می خواستم ! اگر امکانش هست دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.
1- اصلا فروشگاه اینترنتی راه انداز کنم یا نه ؟
2- از چه سیستمی برای راه اندازی سایت استفاده کنم ؟ اپن کارت ، توماتوشاپ و...
3- با کدوم شرکت واسطه پستی قرارداد ببندم !؟ ایران مارکت ، آسمان وب ، پارس پیک و ...
4- چه کار کنم فروش داشته باشم
5- چه پیشنهاداتی دارید که شما خودتون تجربه کردید ، چه مثبت چه منفی ؟

اگر میشه راهنمایی بفرمایید
با تشکر

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
می خوام فروشگاه اینترنتی راه اندازی کنم .
یه مقدار راهنمایی می خواستم ! اگر امکانش هست دوستان راهنمایی کنند ممنون میشم.
1- اصلا فروشگاه اینترنتی راه انداز کنم یا نه ؟

بستگي داره كه چه محصولي براي فروش داريد ؟
و از چه طريقي در اينترنت ميخوايد اون رو بفروشيد

2- از چه سیستمی برای راه اندازی سایت استفاده کنم ؟ اپن کارت ، توماتوشاپ و...

سيستم هاي رايگان و اوپن سورس اكثرا خوبن
مثلا من بيشتر به وردپرس مسلط هستم و راحت ميتونم با وردپرس يه فروشگاه خوب براي خودم بزنم
ولي ممكنه شما با پرستا شاپ راحت تر باشي و وردپرس براي شما خوب نباشه

3- با کدوم شرکت واسطه پستی قرارداد ببندم !؟ ایران مارکت ، آسمان وب ، پارس پیک و ...

هيچ كدام
محصول رو نقدي بفروشيد

4- چه کار کنم فروش داشته باشم

تبليغات هدفمند بسته به نوع محصول

5- چه پیشنهاداتی دارید که شما خودتون تجربه کردید ، چه مثبت چه منفی ؟

اگر میشه راهنمایی بفرمایید
با تشکر

با سيستم هاي واسطه كار نكنيد (يه سرچ بزنيد چند تا تاپيك پيدا ميكنيد در خصوص معايب اين سيستم ها)
فروش فقط نقدي باشد
اگر واقعا قصد داريد كه در زمينه فروش اينترنتي وارد بشيد شروع كنيد
اگر قصد تست و آزمايش داريد وارد نشيد

agahico.com

Registered User
لایک‌ها
54
بستگي داره كه چه محصولي براي فروش داريد ؟
و از چه طريقي در اينترنت ميخوايد اون رو بفروشيد

سيستم هاي رايگان و اوپن سورس اكثرا خوبن
مثلا من بيشتر به وردپرس مسلط هستم و راحت ميتونم با وردپرس يه فروشگاه خوب براي خودم بزنم
ولي ممكنه شما با پرستا شاپ راحت تر باشي و وردپرس براي شما خوب نباشه

هيچ كدام
محصول رو نقدي بفروشيد

تبليغات هدفمند بسته به نوع محصول

با سيستم هاي واسطه كار نكنيد (يه سرچ بزنيد چند تا تاپيك پيدا ميكنيد در خصوص معايب اين سيستم ها)
فروش فقط نقدي باشد
اگر واقعا قصد داريد كه در زمينه فروش اينترنتي وارد بشيد شروع كنيد
اگر قصد تست و آزمايش داريد وارد نشيد

ممنون از راهنمایی شما ، قصد جدی هست و محصولم هم سعی می کنم خاص و یونیک باشه !

راجب تبلیغات به نظرتون تو وب سایت ها بیشتر جواب میده ( تبلیغات بنری ) یا قرار گرفتن تو صفحه اول گوگل یا تبلیغات پاپ آپ و ...

اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
ممنون از راهنمایی شما ، قصد جدی هست و محصولم هم سعی می کنم خاص و یونیک باشه !

راجب تبلیغات به نظرتون تو وب سایت ها بیشتر جواب میده ( تبلیغات بنری ) یا قرار گرفتن تو صفحه اول گوگل یا تبلیغات پاپ آپ و ...

اگر امکانش هست راهنمایی بفرمایید

خواهش ميكنم
باز نگفتيد محصول چي هست , محصول خاص و يونيك مثلا ميتونه موبايل باشه يا ميتونه لباس باشه ...
هر كدوم از اينها بحثش جداست , براي يه محصول تبليغات بنري خوبه يه محصول ديگه گوگل ...

agahico.com

Registered User
لایک‌ها
54
نه دی وی دی ها و سی دی های آموزشی هست محصول ! حالا تو این فیلد چه پیشنهادی دارید !؟

MihanV

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
30,423
نه دی وی دی ها و سی دی های آموزشی هست محصول ! حالا تو این فیلد چه پیشنهادی دارید !؟

براي محصولات آموزشي بهترين كار تمركز روي گوگل هست براي قرار گرفتن در صفحات اوليه

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
بچه ها چند تا سوپر مارکت اینترنتی داریم؟
به جز فینال

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
خلاصه از دیروز تعرفه نجومی پست تغییر کرد و کاهش داده شد. ولی خوب تو همین 1 هفته خداتومن دودره کردن بی سرو صدا

agahico.com

Registered User
لایک‌ها
54
بچه ها چند تا سوپر مارکت اینترنتی داریم؟
به جز فینال

اولین گروهی که من دیدم این کارو انجام داد ، چاره بود ، بعدا البسکو و فینال هم اضافه کردند .
chare.ir
albasco.com

یه چک بکنید !

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
اولین گروهی که من دیدم این کارو انجام داد ، چاره بود ، بعدا البسکو و فینال هم اضافه کردند .
chare.ir
albasco.com
یه چک بکنید !
سپاس
سوپر مارکت های اینترنتی میان و میرن , من ندیدم یکی دائم فعالیت باشه ...

این به خاطر اینه که طرف تا حالا نرفته فلان شهر اما انتظار داره مشتری داشته باشه.
سودشون کمه!
من یه برنامه دارم که توی شهر به شهر گسترش بدم.
آروم اما درست و حسابی.

Mohammad_Vazin

Registered User
لایک‌ها
1,190
خوبی یه سوپرمارکت اینترنتی اینه که شرکت ها سایت ندارند و فروش آنلاین براشون به صرفه نیست تمام شرکت ها...
پس میشه به عنوان یه مزیت برای اینکه یه شبکه ایجاد کرد و به عمده فروشها سرویس داد استفاده کرد...

GamesWorld

فروشنده معتبر
لایک‌ها
6,714
هر دم از این باغ بری میرسید !!
امروز یکی از مشتری ها تماس گرفت که بسته رو آوردن من نبودم برام یه برگه گذاشتن , رفتم پست تحویل بگیرم میگن خرید اینترنتی و تحویل در محل بوده باید 49 تومن بدی !! :eek: در صورتیکه مشتری مبلغ رو آنلاین پرداخت کرده !!
حالا نکته اساسی این داستان کجاست ؟ نکته اساسی اینجاست که من اصلا سیستم پرداخت در محل ندارم !! تمامی بسته ها بصورت شخصی برای خریداران ارسال میشه
حالا چطور میشه که پست از مبلغ سفارش این خریدار اطلاع داره و یه فاکتور جعلی رو بسته زده و درخواست پول کرده ؟:eek:

1900cd

Registered User
لایک‌ها
119
هر دم از این باغ بری میرسید !!
امروز یکی از مشتری ها تماس گرفت که بسته رو آوردن من نبودم برام یه برگه گذاشتن , رفتم پست تحویل بگیرم میگن خرید اینترنتی و تحویل در محل بوده باید 49 تومن بدی !! :eek: در صورتیکه مشتری مبلغ رو آنلاین پرداخت کرده !!
حالا نکته اساسی این داستان کجاست ؟ نکته اساسی اینجاست که من اصلا سیستم پرداخت در محل ندارم !! تمامی بسته ها بصورت شخصی برای خریداران ارسال میشه
حالا چطور میشه که پست از مبلغ سفارش این خریدار اطلاع داره و یه فاکتور جعلی رو بسته زده و درخواست پول کرده ؟:eek:
احتمالا مشتری سر به سرتون گذاشته یا....

saeedsaresangi

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
14
خوبی یه سوپرمارکت اینترنتی اینه که شرکت ها سایت ندارند و فروش آنلاین براشون به صرفه نیست تمام شرکت ها...
پس میشه به عنوان یه مزیت برای اینکه یه شبکه ایجاد کرد و به عمده فروشها سرویس داد استفاده کرد...
آقا این سایت tajtehran.com واسه خرید گوشی سایت معتبری هست یا نه ؟
آخه نه نماد اعتماد الکترونیک داره و نه تو ستاد ساماندهی ثبت شده ( ببخشید جای مناسبی سوال نکردم ) آخه نمیدونستم باید از کجا سوال کنم.

sepehrdl

Registered User
لایک‌ها
128
سلام دوستان عزیز تو فروشگاه ساز های رایگان کدومش از همه بهتره؟

بالا