برگزیده های پرشین تولز

گفتگو پیرامون مسایل مربوط به بخش پاکت پی سی

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خوب همان طور که می بینید ، یک ساب فروم دیگر هم اضافه شد . با نام مباحث عمومی، من تاپیک هایی که دوستان پیشنهاد کرده بودند جایش عوض شود ، را جابجا کردم ، با این حال اگر فکر می کنید یک تاپیک باید برود آنجا یا یک تاپیک اشتباه رفته آنجا ، همین جا مطرح کنید
موفق باشید

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
دوستان تشکر از این که نظرات خودتون رو می نویسید
:hmm:

A.GH.N

Registered User
لایک‌ها
115
یک ایده جدید به نظرم رسیده ، دلیل ش هم بحث استاد شهرام خان بود با یکی از کاربران قدیمی اینجا ، با اینکه هر دو کم لطفی کردند و بر خلاف قوانین فروم در ترد های نامربوط پست زدند ، اما ایده ای مهم را مطرح کردند:

به نظر شما ، فروم می بایست که چگونه اداره شود ، به صورت یک سایت وارز در بیاید که عموما به دلیل اینکه کرک کننده برنامه ها ما نیستیم ، لینک های مستقیما کپی شده از فروم های خارجی یا نهایتا یک virtual drive که شامل اینگونه فایل ها باشد عرضه شود یا اینکه یک سایت تخصصی ش کنیم ، که برنامه ها صرفاً معرفی می شوند ، یا نهایتا به صورت غیر عمومی ، لینک داده می شوند؟ می دانم ایده بلند پروازانه ای ست ، ولی فکر می کنم که چیزی که فروم ما را از دیگر فروم های پی پی سی برجسته کرده ، برنامه هایی که همه امروز قادرند پیداش کنند نیست ، حضور چند برنامه نویس حرفه ای قوی ست و چندین تحلیل گر صاحب نظر در مورد دنیای موبلیتی و پی پی سی .

خوشحال می شوم نظرات شما را بدانم
سلام دکتر جان
ممنون این قدر به خاطر فروم زحمت می کشید!
راستش من هم از وقتی دیدم که این فروم رو کرک برداشته و همه فقط یا سریال می خوان یا کیجن (چه فرقی داشت!) دیگه تو سایت نیمدم! (مهم نیست!) کرک و سریال فقط بخش های خیلی جزءی باید محسوب بشن نه اینکه چند تاپیک فقط برای درخواست کرک مطرح شه!
قبلا تو این فروم از پاکت پی سی های مختلف رویو گذشته می شد یا همیشه بحث های تخصصی خود شما با مثلا آقا فرهاد یا حسین آقا رو می دیدیم و استفاده می کردیم ولی الآن همچین چیزایی نمی بینم. شایدم مشکل خودم بوده که کم اومدم و هنوز همجین بحث هایی تخصصی تر باشه.
ببخشید زیاد صحبت کردم

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
سلام دکتر جان
ممنون این قدر به خاطر فروم زحمت می کشید!
راستش من هم از وقتی دیدم که این فروم رو کرک برداشته و همه فقط یا سریال می خوان یا کیجن (چه فرقی داشت!) دیگه تو سایت نیمدم! (مهم نیست!) کرک و سریال فقط بخش های خیلی جزءی باید محسوب بشن نه اینکه چند تاپیک فقط برای درخواست کرک مطرح شه!
قبلا تو این فروم از پاکت پی سی های مختلف رویو گذشته می شد یا همیشه بحث های تخصصی خود شما با مثلا آقا فرهاد یا حسین آقا رو می دیدیم و استفاده می کردیم ولی الآن همچین چیزایی نمی بینم. شایدم مشکل خودم بوده که کم اومدم و هنوز همجین بحث هایی تخصصی تر باشه.
ببخشید زیاد صحبت کردم

هنوز هم ریویو گذاشته میشه ... هنوز هم بحث و تبادل نظر هست ... فقط مثل همه ی ایران ، جور کارها رو افراد معدودی میکشند . افرادی که در جهت اطلاع رسانی و حل مشکل دیگران مصمم هستند بسیار کم هستند ، گلایه ای هم نیست ، اونقدر مردم درگیر هستند که به این چیزها نمیرسند !!!! بعضی وقت ها که توی فروم های غیر ایرانی گشت میزنیم چیزهایی رو میبینیم که خدا کنه در مردم ایرانی هم ظهور کنه ... احترام ، ادب ، تلاش بی وقفه برای کمک بدون چشمداشت ، صبر ... اینها چیزایین که کمتر در فروم های داخلی دیده میشه .
اینجا فروم خوبیه چون بچه ها واسه رسیدن به اون نقطه ی "انجمن" واقعا تلاش میکنند ...
من چون تازه شروع کردم و کسی و چیزی نیستم بهتر از اساتید میدونم ، چون از کنار همون ها اومدم ، متاسفانه خیلی ها جهت رفع مشکل خودشون میان و بعدش هم میرند .
اگه نگاهی به ساب فروم ها بندازید نشانه هایی از نکات مورد اشارتون رو میبینید
کم لطفی نکنید . فقط تعداد افراد کم هست . همین
ممنون از اینکه پی گیر هستید

imate_pda2k

PocketPC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
18
باور كن دانيال جان چند بار اينجا اومدم اما مشكلي نديدم كه بخام مطرح كنم به جز چند مورد كوچيك كه فكر كنم نيــاز به گفتنش نباشه :blush:

manuelcalavera

زيبــا بود :blush:

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
تنها چیزی که من به ذهنم میرسه و قبلا مهرداد گفته بود :)

به نظرم یه قسمت جدید باز کن دانیال مثلا به اسم ریویو بچه ها از پاکت پسی ها و هرکی از بچه ها بیاد مثلا درباره... نظر بده بعد خلاصه همه رو جمع کنیم و به یه نتیجه ای برسیم و همون رو بزاریم برا استفاده عموم:)

باز ممنون بابت زحمتهایی که میگشی:):rolleyes:

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
تنها چیزی که من به ذهنم میرسه و قبلا مهرداد گفته بود :)

به نظرم یه قسمت جدید باز کن دانیال مثلا به اسم ریویو بچه ها از پاکت پسی ها و هرکی از بچه ها بیاد مثلا درباره... نظر بده بعد خلاصه همه رو جمع کنیم و به یه نتیجه ای برسیم و همون رو بزاریم برا استفاده عموم:)

باز ممنون بابت زحمتهایی که میگشی:):rolleyes:

حسین من هنوز با پیشنهادت موافق نیستم ، دلیلم رو هم نوشتم، فکر میکنم اون طوری باید از چند صدایی بودن فروم جلوگیری کنیم ، وگرنه سر اینکه معیار درستی کی باشه ، مرتب باید بحث و جدل کنیم.

به نظر م اما ، می شه یک طور دیگه پیش بریم ، اونم اینه که ، هرکس داوطلب هست ، از پی دی ای خودش در ساب فروم تازه تاسیس مباحث عمومی ، یک مرور بگذاره
فرمت ش رو هم یا می تونید از سایت های مرور معتبر عاریه بگیرید یا بگید یکی از اساتید یک قالب بده
موفق باشی

FrankenStein

مدیر بازنشسته
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
20
حسین من هنوز با پیشنهادت موافق نیستم ، دلیلم رو هم نوشتم، فکر میکنم اون طوری باید از چند صدایی بودن فروم جلوگیری کنیم ، وگرنه سر اینکه معیار درستی کی باشه ، مرتب باید بحث و جدل کنیم.

به نظر م اما ، می شه یک طور دیگه پیش بریم ، اونم اینه که ، هرکس داوطلب هست ، از پی دی ای خودش در ساب فروم تازه تاسیس مباحث عمومی ، یک مرور بگذاره
فرمت ش رو هم یا می تونید از سایت های مرور معتبر عاریه بگیرید یا بگید یکی از اساتید یک قالب بده
موفق باشی

حرفت درسته:)

قالب همونی که مهرداد داده سعی میگنم خودم اول از همه یه ریویو از گوشیها بدم:)

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8

موفق باشی

جناب دانیال این مسئله کاملا صحیح هست اما نه برای فرومی که 4 نفر eten دارن 500 نفر ویزارد 20 نفر o2 کلی از پی دی ای ها هم که کلا نیست ، اگرم اسم یه سریش میاد اونم برای اینه که یه سری شاید بخوان اون پی دی ای رو بخرند ( یه روزی )
با این حساب مجموع ریویو ها مثلا از 100 تا پی دی ای موجود میشه 6 -7 تا !
چون واقعا تنوع گوشی که اینجا زیاد نیست
تنوع سلیقه ی خرید و علاقه زیاد هست
من فکر میکنم یک تیم بهتره تشکیل بشه و با تایید اون ها ریویو گذاشته بشه
اینجوری نوشته ها هم یکدست تر انتخاب میشه هم حرفه ای تره

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
حرفت درسته:)

قالب همونی که مهرداد داده سعی میگنم خودم اول از همه یه ریویو از گوشیها بدم:)

ای ناقلا:cool:

جناب دانیال این مسئله کاملا صحیح هست اما نه برای فرومی که 4 نفر eten دارن 500 نفر ویزارد 20 نفر o2 کلی از پی دی ای ها هم که کلا نیست ، اگرم اسم یه سریش میاد اونم برای اینه که یه سری شاید بخوان اون پی دی ای رو بخرند ( یه روزی )
با این حساب مجموع ریویو ها مثلا از 100 تا پی دی ای موجود میشه 6 -7 تا !
چون واقعا تنوع گوشی که اینجا زیاد نیست
تنوع سلیقه ی خرید و علاقه زیاد هست
من فکر میکنم یک تیم بهتره تشکیل بشه و با تایید اون ها ریویو گذاشته بشه
اینجوری نوشته ها هم یکدست تر انتخاب میشه هم حرفه ای تره

قربان ، همچنان بر نظر خودم پافشاری می کنم ، که اگر بخواهیم افرادی رو از دادن مرور محروم کنیم ، به مشکلات عدیده ای ، نظیر آنچه قبلا در فروم موبایل بوجود می امد بر می خوریم. این طوری خودمان را می اندازیم میان این دعوا که حق کیست؟

ولی من فکر می کنم ، اولا اگر کسی به خودش زحمت می ده و یک مرور استاندارد تولید می کنه ، حتما به اندازه کافی سرش می شه.
دوما ، من فکر می کنم ، رقابت اوضاع رو بهتر می کنه ، یادتون باشه بهترین مرور گر های دنیا ، هیچ کدوم رو شرکتی انتخاب نکرده ، برعکس وقتی دیدن سایت هاشون بازدید کننده زیاد داره ، بهشون دستگاه برای تست دادن

موفق باشید

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
فکر کنم اگه بچه ها بعد از ok گرفتن از مدیر " ریویوی ترجمه شده ی خودشون " رو بذارن با کمی ادیت و اضافه نمودن عکسها در فایل زیپ بصورت اتچ که صفحه هم کم حجم باشه خیلی خوبه ... اینجوری بدون اینکه ختما کسی گوشیو داشته باشه میتونیم ریویو برای کاربرا ارائه بدیم ...
چون الان بچه ها دنبال گوشی های جدیدن ... ماشاالله همه الان دنبال قیصر و این چیزان اما از طرفی کو تا یکی بخره و از دستگاهش ریویو بده و از یه طرفم بعضی دوستان سراغ متن های انگلیسی نمیرن ...
نظرتونو با ترجمه ی متن تنها با تغییرات شخصی و تصحیحات و اتچ عکس ها در اتچمنت بدین ...
ممنون

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
فکر کنم اگه بچه ها بعد از ok گرفتن از مدیر " ریویوی ترجمه شده ی خودشون " رو بذارن با کمی ادیت و اضافه نمودن عکسها در فایل زیپ بصورت اتچ که صفحه هم کم حجم باشه خیلی خوبه ... اینجوری بدون اینکه ختما کسی گوشیو داشته باشه میتونیم ریویو برای کاربرا ارائه بدیم ...
چون الان بچه ها دنبال گوشی های جدیدن ... ماشاالله همه الان دنبال قیصر و این چیزان اما از طرفی کو تا یکی بخره و از دستگاهش ریویو بده و از یه طرفم بعضی دوستان سراغ متن های انگلیسی نمیرن ...
نظرتونو با ترجمه ی متن تنها با تغییرات شخصی و تصحیحات و اتچ عکس ها در اتچمنت بدین ...
ممنون

این هم بد نیست ، ولی چطوره این مرور های خارجی رو از داخلی ها جدا کنیم ، مثلا من حدود دو سال پیش که اتم به دستم رسید ، یک مرور کاملا خودی نوشتم ، نه اینکه بهتره یا بدتره ، بیشتر به این دلیل که به بازار مصرف ایرانی توجه داشت و یکی از بهترین های اون موقع رو روبروی این مقایسه کرده بودم.
منظورم این هست که ، وقتی یک مرور خارجی نوشته می شه کلی روی اینکه مصرف چیپ ست وای فایش چقدره یا اینکه با اکسچنج راحت کار می کنه یا نه نوشته می شه که اصلا به درد ما نمی خوره. ولی اگر از سایت هایی که فروشنده این دستگاه ها نیستن ، و سایت های معتبر مرور ، یک ریویو رو کسی فرصت کنه و ترجمه کنه ، فکر میکنم کمک بزرگی می شه به دوستانی که زبان انگلیسی شون ضعیف تر هست

موفق باشید

manuelcalavera

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
8
بله ... منظورم از ادیت های شخصی هم همین چیزا بود ... میتونه خیلی کمک کنه ... به طور مثال میشه اینکار رو کرد که وقتی یه گوشی جدید میاد و کسی می خواد اینجا معرفی کنه ، ریویوشو بنویسه بعد نظرات از ادامش بیاد
مثلا در مورد ترد فعلی جناب بحرین که در مورد قیصر درست کردند ، اینجوری از این به بعد باشه که اول ازش یه ریویوی فارسی به عنوان پست اول ترد گذاشته بشه و بعدش هم همه شروع به نظر دادن بکنند ...

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
بله ... منظورم از ادیت های شخصی هم همین چیزا بود ... میتونه خیلی کمک کنه ... به طور مثال میشه اینکار رو کرد که وقتی یه گوشی جدید میاد و کسی می خواد اینجا معرفی کنه ، ریویوشو بنویسه بعد نظرات از ادامش بیاد
مثلا در مورد ترد فعلی جناب بحرین که در مورد قیصر درست کردند ، اینجوری از این به بعد باشه که اول ازش یه ریویوی فارسی به عنوان پست اول ترد گذاشته بشه و بعدش هم همه شروع به نظر دادن بکنند ...

بسیار خوب ، از این پس همین کار رو می کنیم ، می تونیم در مباحث عمومی مطرحش کنیم
خوبه؟

king_dani

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
5
خواستم اول بدین وسیله از تمامی دوستان تازه کارو قدیمی که بدون کمترین توجهی به اخطار من مبنی بر اسپم محسوب شدن هر پستی در ترد نرم افزار غیر معرفی نرم افزار ، حتی پستی شامل " دوست گرامی اینجا جای این پست ها نیست" تشکر کنم که 20 پست آخر فروم نرم افزار رو به خودشون اختصاص داده بودند
فعلا 5 نفری رو فرستادم به مرخصی استحقاقی

دوم هم خواستم بگویم من با هماهنگی ادمین ها ، می خواهم مدیر جدید معرفی کنم ، نظرات خودتون رو بنویسید

GracIouS

Pocket PC کاربر فعال
کاربر فعال
لایک‌ها
6
خوب دکتر یه ترد جدید باز کن برای انتخاب مدیر جدید
تا ما هم بیایم و حسین و شوور بدیم بره!

بالا