• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

گپ و گفتگوی طرفداران عکس و عکاسی!

saeedtz

Registered User
لایک‌ها
6,803
عکس خوب رو دوربین خوب نمیگیره ؛ عکاس خوب میگیره و دوربین فقط ابزاره این کاره .... ابزار خوب کمک کننده هست ولی نه 80 درصد ... شاید 10 درصد ... همه چی بستگی به این داره که شما زیباییه عکس رو در چی بدونی
شما تمام عکس های ماندگار تاریخ رو پیدا کن و ببین چند درصد اون عکس ها با دوربینی گرفته شدن که کیفیت اون دوربین از دوربین های گوشی های موبایل امروزی بیشتر بوده . من خیلی ها رو دیدم که یه دوربین گرانقیمت دست گرفتن ولی حتی نتونستن یه عکس معمولی از یه سوژه عالی با اون دوربین بگیرن

من بیشتر منظورم روی کیفیت عکس بود

اون عکسایی که توی تاریخ شما میگید خیلی‌ خوبن و دوربین ساده ایم داشتن زیبایشون از جهته اون برهه خاص از تاریخ یا اون سوژه خاص مثل جنگ،پیروزی یا همچین چیزی بود

اما از نظر کیفیت شما یه دوربین خفن بده به یه عکاسه آماتور ببین چه عکسی‌ میگیره بعد یه دوربین معمولی‌ بده به یه استاد عکاسی عکسش‌ چنگی به دل‌ نمی‌زنه!

کلا نظرم اینه که پیشرفت تکنولوژی باعث شده عکسای خیلی‌ زیبای ببینیم اونم از عکاسای خیلی‌ آماتور! :)

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
عکس خوب رو دوربین خوب نمیگیره ؛ عکاس خوب میگیره و دوربین فقط ابزاره این کاره .... ابزار خوب کمک کننده هست ولی نه 80 درصد ... شاید 10 درصد ... همه چی بستگی به این داره که شما زیباییه عکس رو در چی بدونی
شما تمام عکس های ماندگار تاریخ رو پیدا کن و ببین چند درصد اون عکس ها با دوربینی گرفته شدن که کیفیت اون دوربین از دوربین های گوشی های موبایل امروزی بیشتر بوده . من خیلی ها رو دیدم که یه دوربین گرانقیمت دست گرفتن ولی حتی نتونستن یه عکس معمولی از یه سوژه عالی با اون دوربین بگیرن

بی خبر میری.بی خبر میای.سعید.میدونی چند وقته پستی ازت ندیدم :(

mahi58

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
11,288
سعید خوش برگشتی...
80017141419553187871.gif

A R @ M

همکار بازنشسته خاطرات ، سینما و تلویزیون
کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
10 روز هم زمان میبره.یه کم دندون رو جیگر بذار.به نظر من برو سراغ بخش خاطرات.از بچگی هات بگو و خاطره هات

دیوار کوتاهه آیا؟:D

p30room

Registered User
لایک‌ها
3,562

A R @ M

کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
پاشو برو بخش خودت :دی
جای تو رو تنگ کردم مگه؟:D
نه بابا
چون تو بخش آزاد نمیتونه رجیستر بشه گفتم بفرستمش پیش شما.هواش رو داشته باشی:D
ای بابا شما هم ک فقط زحمت دارید واسه آدم:Dایشششششش:D(شوخیدمممممممم)
حالا بفرستش ببینم چکار میتونم بکنم
حتی میتونه کلاس های آموزشی هم براش برگزار کنه :دی طریقه درست اسپم دادن :D
خودتم کلاس لازمی ..منتظرتم:D
دیدی چ محترمانه تاپیک میبندم؟:D

HoP

همکار بازنشسته
لایک‌ها
2,422
ای بابا شما هم ک فقط زحمت دارید واسه آدم:Dایشششششش:D(شوخیدمممممممم)
حالا بفرستش ببینم چکار میتونم بکنم

صَب کن صَب کن.این حق کپی رایت ایـــــشش رو رد کن بیاد.2000تومن میشه.قابل نداشته بید
smilie_ugly_053.gif

//

pXc.jpg

A R @ M

کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
صَب کن صَب کن.این حق کپی رایت ایـــــشش رو رد کن بیاد.2000تومن میشه.قابل نداشته بید

نخیرم اینو اولین بار من گفتم
129fs4468377.gif

حالا زودتر پاشو برو تا عوض 2 تومن 20 تومن ازت نگرفتم
905.gif

• Like
Reactions: HoP

p30room

Registered User
لایک‌ها
3,562
جای تو رو تنگ کردم مگه؟:D

خودتم کلاس لازمی ..منتظرتم:D
دیدی چ محترمانه تاپیک میبندم؟:D

یه مقدار باید خشونت بستن تاپیک رو بیشتر کنی حتی میتونی بعدشم میتونی قبل بستن تاپیک یه جمله یادگاری هم بنویسی :D تا بیشتر حرص طرف درآد :دی

A R @ M

کاربر فعال
لایک‌ها
5,482
یه مقدار باید خشونت بستن تاپیک رو بیشتر کنی حتی میتونی بعدشم میتونی قبل بستن تاپیک یه جمله یادگاری هم بنویسی :D تا بیشتر حرص طرف درآد :دی

تو مدیر شی چی میشی:D
نه بابا گناه دارن
محترمانه میبندم تازه پی ام میدن تشکر و عذرخواهی هم میکنن:D

S.M.H

‏‎کاربر فعال خاطرات و آشپزي و خوراکي ها
کاربر فعال
لایک‌ها
6,608
سلامننعلیکم

چه خبلا؟ چه کار موکونن؟

- Saman -

Registered User
لایک‌ها
761
سلامننعلیکم

چه خبلا؟ چه کار موکونن؟

و عليكم السلام !

خبر خاصي نيست كه نيست !

موسيقي با طعم سنتي ميل مي كنيم . دارم آلبوم مرغ خاموش از استاد شجريان گوش ميدم .

نمي دونم كسي اينجا طرفدار مسابقات فرمولا وان هست يا نه . اما دوست دارم عكسي ار آرشيو شخصي خودم اينجا بذارم . البته اگر دوستان خوششون بياد بيشتر هم مي ذارم!

Felipe Massa, Ferrari - Formula 1 Chinese Grand Prix 2007

MAS_CHS_202c0b.jpg

شرح:

تيم پيت استوپ در حال تعويض تاير ها و سوختگيري اتومبيل فرمولا وان فليپه ما سا هستند . در مجموع حدود 25 نفر كه 4 گروه 4 نفره مسئول تعويض تاير هاي هر سمت هستند . دو نفر يكي در جلو و ديگري در عقب كار جك گيري را انجام مي دهند . 3 نفر مسئول نگه داري لوله سوخت و اتصال آن به اتو مبيل هستند در حالي كه 3 نفر هم مشغول پاكسازي كلاه كاسگت راننده و قسمتهاي سيال مانند ورودي هاي هواي رادياتور و احيانا 2 نفر در حال تنظيم مجدد بال هاي جلو يا عقب هستند . يك نفر مسئو ليت نگه داري تابلوي هشدار دهنده اي را دارد كه اعلام گر ايست و حركت هست . و نفري هم نيز كپسول آتش نشاني را نگه مي دارد و در نهايت فردي نيز بر اوضاع كاملا نظارت دارد ...

اين در حالي هست كه پيت استوپ در فرمولا وان بين 5 تا 8 ثانيه طول مي كشد و تمامي اين افراد مانند فنري از جاي خود پريده و به سرعت وظيفه محول له خودشان را انجام مي دهند. به اين مي گويند كار گروهي !

البته اين را هم عرض كنم كه تصوير مر بوط به سال 2007 هست . در حالي كه هم اكنون بر طبق قوانين جديد عمل سوخت گيري ديگر انجام نمي شود . لذا زمان پيت استوپ در حال حاضر به حدود 5 ثانيه و احتمالا كسري كمتر و يا بيشتر طول مي كشد ...

و شب دوستان هم به خير . اميد وارم كه روزه و نماز هاتون در اين ماه مبارك قبول درگاه حق تعالي باشد ...

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
سلام بچه ها خوبین؟
من چند روز کم بودم چه خبر هاست؟ :) همه چی آرومه؟
حسین قلق دوربین دستت اومد؟
من که الان یه چند وقتی میشه اصلا وقت نکردم دست به دوربین بشم دلم واسه دوربینم تنگ شده

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
سلام بچه ها خوبین؟
من چند روز کم بودم چه خبر هاست؟ :) همه چی آرومه؟
حسین قلق دوربین دستت اومد؟
من که الان یه چند وقتی میشه اصلا وقت نکردم دست به دوربین بشم دلم واسه دوربینم تنگ شده

سلام حامد.بد نیستیم
حدودا" آره.چند تایی عکس گرفتم که بد نشده در کل.
امروز بعد از ظهر اگه کسی نه نیاره گفتم بچه های فامیل رو بیارند خونه ی مادر بزرگ گرام.تا چند تا عکس ازشون بگیرم
اگه نخواند که مشکل به وجود بیارند و ناز نیاند فکر کنم عکس های خوبی بشه.
این عکس زیری رو تو اف بی هم گذاشته بودم.فکر کنم عکس بدی نشده در کل

IMG_4677RR.jpg

راستی علی هم که همکار شده.خداییش بازده ی این تاپیک رو ببینید.کافیه یه کم فعالیتتو نرو این جا افزایش بدید تا یک پست جدید بگیرید :D

hameddam

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
1,409
سلام حامد.بد نیستیم
حدودا" آره.چند تایی عکس گرفتم که بد نشده در کل.
امروز بعد از ظهر اگه کسی نه نیاره گفتم بچه های فامیل رو بیارند خونه ی مادر بزرگ گرام.تا چند تا عکس ازشون بگیرم
اگه نخواند که مشکل به وجود بیارند و ناز نیاند فکر کنم عکس های خوبی بشه.
این عکس زیری رو تو اف بی هم گذاشته بودم.فکر کنم عکس بدی نشده در کل

مشاهده پیوست 178218

راستی دیگه نمینوسی حسین؟
به به عکس خوبی شده اما چیز هایی که به نظرم میرسه کاش محیط پشت بکگراند رو یه جایی میذاشتی که یه دست باشه
و یه تز دیگه هم دارم البته نیاز به فلاش هست
همین حالت رو تو یه محیط تاریک میذاشتی سیگار یه کم روشن باشه نور و دود داشته باشه زمان شاتر رو زیاد میکردی و فلاش میزدی چند تا یه حتی با یه چراغ قوه دستی چند باز نور بده اگه فلاش دم دست ندارم

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
راستی دیگه نمینوسی حسین؟
به به عکس خوبی شده اما چیز هایی که به نظرم میرسه کاش محیط پشت بکگراند رو یه جایی میذاشتی که یه دست باشه
و یه تز دیگه هم دارم البته نیاز به فلاش هست
همین حالت رو تو یه محیط تاریک میذاشتی سیگار یه کم روشن باشه نور و دود داشته باشه زمان شاتر رو زیاد میکردی و فلاش میزدی چند تا یه حتی با یه چراغ قوه دستی چند باز نور بده اگه فلاش دم دست ندارم

چرا حامد.منتها بیشتر تو دو تا تاپیکی که تو امضام هست.دیشب هم نصف یک داستان رو این جا نوشتم ولی نشد بقیه اش رو بنویسم.پاکش کردم رفت
آقا ما سر این عکس اوضاعی داشتیم که نگو.بک گراند رو کمی خلوت کردم.بعد میخواستم یه چیز دیگه بردارم که اون لیوان دلستر چپ شد فرش رو به گند کشید :D
از اون ور ته سیگارا هم ریخت تو خیسی اون سینی.
قبول دارم حرفت رو.باید بک گراند خلوت تری انتخاب میکردم.این رو یهوویی گرفتم در اصل.اما اون پشتی باید میبود به نظرم.
این جا سیگاری رو هم که میبینید محافظ مگنت یه تیوتر کوچیکه :D
در مورد تزت هم فکر کنم جالب بشه.منتها باید فاصله ی دوربین رو کمی بیشتر کنم و بک گراند بیشتر معلوم باشه.چون وقتی از نزدیک عکس میگیرم فلاش نمیتونه هم هی محیط رو پوشش بده(مخصوصا" سوزه که حدودا" وسط کادره)
ایده ی خوبیه.باید روش کار کنم.تا حالا از این جور عکس ها نگرفتم ولی.فکر کنم باید روش وقت بگذارم تا خوب بشه.
چراغ قوه هم تو فکرشم.میخوام چند تا LED بگیرم و خودم یه چیزی طراحی کنم.فکر کنم چیز جالبی بشه

p30room

Registered User
لایک‌ها
3,562
اشتباه گرفتی :دی

118428.jpg

سامان

عاشق فرمول یکم . الان بیشتر اخبارش رو دنبال میکنم ولی چند سال پیش همه مسابقات زنده رو تو یورو اسپورت میدیدم

بالا