• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

گپ و گفتگوی طرفداران عکس و عکاسی!

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
سلام داش حسین
دادا من کلا میخواستم بدونم این مقوله hdr کلا چیه
مگه نمیشه من عکس رو با ی دوربین معمولی بگیرم بعد با نرم افزار اونو به hdr تبدیل کنم ؟

hdr مخفف کلمه high dynamic range هست.یعنی یه سیطره ی زیادی از رنگ ها رو در بر میگیره

این مقاله رو بخون:

آشنایی با تکنیک HDR در عکاسی

این یکی هم آموزشیه و خوبه:

http://www.honarmag.com/1389/11/hdr/

ببین.تو عکاسی و با دوربین شما هیچ وقت نمیتونی با گرفتن یک عکس کل رنگ های سوزه رو به تصویر بکشی.حالا این تکنیک علاوه بر کامل شدن این رنگ بندی.کمک میکنه که عکس شما دینامیک تر بشه.
تو این مدل عکاسی شما به یه دوربین احتیاج داری که مود دستی و یا همون manual رو داشته باشه.و یا از طریق مود av یعنی اولویت دریچه ی دیافراگم بتونی سیطره ی ev و یا کمک نور رو به دلخواه تغییر بدی.مثلا" اگر دوربینت رو روی مود av بگذاری و ev دوربینت بین -3 تا +3 باشه شما باید سه تا عکس با نورسنجی مختلف بگیری.یکی روی -3.یکی روی 0 و یکی دیگه روی +3.اونوقت یکی از عکس ها تاریک میشه.یکی روشن تر و یکی خیلی روشن.و بعد با نرم افزار این سه تا عکس رو مرج میکنی.و اگر هم دوست داشته باشی میتونی با فوتوشاپ نقاطی رو که احتمال میدی رنگ ها از بین رفته رو دوباره ادیت کنی.
اگر روی مود منوال کار میکنی هم باید با تغییر سرعت شاتر این کار رو بکنی.مثلا" به دلخواه سه تا سرعت شاتر رو انتخاب کنی و بعد عکس بگیری.توصیه ای اینه که حتما" از سه پایه استفاده کن

برای نرم افزار هم من با Photomatix Pro 4.0.1 کار میکنم.حجم زیادی نداره.
اگر یه سرچ بکنی نحوه ی کار باهاش رو هم نوشتند.
حالا اگه مطالب گیجت کرد بگو تا دوباره توضیح بدم

DivxCntr

Registered User
لایک‌ها
164
hdr مخفف کلمه high dynamic range هست.یعنی یه سیطره ی زیادی از رنگ ها رو در بر میگیره

این مقاله رو بخون:

آشنایی با تکنیک HDR در عکاسی

این یکی هم آموزشیه و خوبه:

آموزش عکاسی HDR از سیر تا پیاز! | مجله هنر

ببین.تو عکاسی و با دوربین شما هیچ وقت نمیتونی با گرفتن یک عکس کل رنگ های سوزه رو به تصویر بکشی.حالا این تکنیک علاوه بر کامل شدن این رنگ بندی.کمک میکنه که عکس شما دینامیک تر بشه.
تو این مدل عکاسی شما به یه دوربین احتیاج داری که مود دستی و یا همون manual رو داشته باشه.و یا از طریق مود av یعنی اولویت دریچه ی دیافراگم بتونی سیطره ی ev و یا کمک نور رو به دلخواه تغییر بدی.مثلا" اگر دوربینت رو روی مود av بگذاری و ev دوربینت بین -3 تا +3 باشه شما باید سه تا عکس با نورسنجی مختلف بگیری.یکی روی -3.یکی روی 0 و یکی دیگه روی +3.اونوقت یکی از عکس ها تاریک میشه.یکی روشن تر و یکی خیلی روشن.و بعد با نرم افزار این سه تا عکس رو مرج میکنی.و اگر هم دوست داشته باشی میتونی با فوتوشاپ نقاطی رو که احتمال میدی رنگ ها از بین رفته رو دوباره ادیت کنی.
اگر روی مود منوال کار میکنی هم باید با تغییر سرعت شاتر این کار رو بکنی.مثلا" به دلخواه سه تا سرعت شاتر رو انتخاب کنی و بعد عکس بگیری.توصیه ای اینه که حتما" از سه پایه استفاده کن

برای نرم افزار هم من با Photomatix Pro 4.0.1 کار میکنم.حجم زیادی نداره.
اگر یه سرچ بکنی نحوه ی کار باهاش رو هم نوشتند.
حالا اگه مطالب گیجت کرد بگو تا دوباره توضیح بدم

مرسی حسین جان بابت توضیح کاملت
والا دوربین حرفه ای که ندارم ، میخواستم با همین عکسایی که با گوشی گرفتم یا تو نت هست جلوه hdr بهشون بدم
اما تو فکرش هستم ی دوربین بگیرم
پس اساس کار hdr کار روی چند عکس هست که در آخر به صورت ترکیبی یه عکس به ما تحویل میده !

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
مرسی حسین جان بابت توضیح کاملت
والا دوربین حرفه ای که ندارم ، میخواستم با همین عکسایی که با گوشی گرفتم یا تو نت هست جلوه hdr بهشون بدم
اما تو فکرش هستم ی دوربین بگیرم
پس اساس کار hdr کار روی چند عکس هست که در آخر به صورت ترکیبی یه عکس به ما تحویل میده !

فکر نکنم با دوربین گوشی بتونی این کار رو بکنی.باید یک دوربین با تنظیمات دستی داشته باشی.هر چه دوربینت حرفه ای تر باشه خوب عملا" رنگ بندی عکست هم بهتر میشه.
آره.باید چند تا عکس گرفت و با هم مرج کرد.
مخلصتیم.وظیفه بوده داداش

- Saman -

Registered User
لایک‌ها
761
منم تا 5 , 6 سال پیش مستمر دنبال میکردم ولی الان نه چندان دیگه حال و حوصله نگاه کردن رو ندارم فقط اخبارش رو نگاه میکنم تا سال 2006 شوماخر بهترین بود تا چند وقت پیش هم آلونسو . الان فکر کنم یه سالی هست که مسابقه نداده خبری ازش ندارم

پس كه اين طور . اما چرا ؟ به نظر من بد نيست بعضي مسا بقا ت رو ببيني. اما بيشتر پيست هاي معروف و زيبا ! به نظر من تماشاي فرمولا وان هميشه هيجان انگيز بوده و هست . فقط گاهي او قات جدا خسته كننده ميشه . اما باز ساعتي رو به سير سريع ترين اتومبيل هاي روي زمين گذراندن خالي از لطف نيست !

راند بعدي در بلژيك هست (بعد از 3 هفته فكر كنم) كه پيشنهاد مي كنم كه حتما ببيني :

12_Belgium_72dpi.jpg

اشپا فرانكور شامپ يا به اختصار اشپا . پيست معروفي هست كه در دامنه كوه آردن بلژيك قرار داره . و يكي از ويراژهاي منحصر به فرد در بين تمامي پيستهاي فرمولا وان داره به نام Eau Rouge كه سرعت اتومبيلهاي فرمولا وان در حين گذر از اين ويراژ قريب بر 250 كيلو متر بر ساعت هست.

نمايي بسيار زيبا از اين ويراژ:

adm8XyXZ.jpg

سامان جان این عکس فورمول یکت خیلی تمیزه.دمت گرم.

خيلي خوشحالم كه خوشت اومده ! در حقيقت اون عكس يكي از بهترين هايي كه دارم ( از آرشيو شخصي خودم‌ ) . همگي با dpi بالا هستند و از وب سايت هاي به خصوص مي گيرم ... و اين را هم به خاطر گل روي شما قرار ميدم :

Ferrari F2008

adusSM7B.jpg

سايز اصلي (3640x2386) .

من باالنفسه از طراحي و استايل F2008 خيلي خوشم مياد . اتومبيل ابهت خاصي داره . البته اين را هم خاطر نشان كنم كه بعد از سال 2008 به خاطر تغيير اساسي در قوانين ظاهر و نماي اتومبيل ها هم به كلي تغيير كرد و به نظر من زشت تر شدند ! البته باز در يكي دو سال گذشته بهتر ( و بدتر ) شده !

hossein137

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
10,757
دیگه همه مدیر پدیر و همکار ممکار شدن دیگه نمیان اینجا :(

وقتی کسی از بچه ها نیست بیایم چی بگیم؟ :(
نمیدونم میتونم برم یا نه.باید بشینم برای کنکور بخونم.صبح تا ظهر کار.بعد از ظهر درس.میخوام چند وقتی بی خیال این جا بشم و یا کمتر بیام.

S.M.H

‏‎کاربر فعال خاطرات و آشپزي و خوراکي ها
کاربر فعال
لایک‌ها
6,608
نمیدونم میتونم برم یا نه.باید بشینم برای کنکور بخونم.صبح تا ظهر کار.بعد از ظهر درس.میخوام چند وقتی بی خیال این جا بشم و یا کمتر بیام.

ارشد؟؟

p30room

Registered User
لایک‌ها
3,562
کلا اینجا رو یادم رفته بود
attachment-92526d1324584365-kskpp2ecebejo7eofxi.gif

عكس بي نظيره !
مي توني منبع عكس رو قرار بدي ؟ مي خوام بدونم كه در كجا و چطور گرفته شده . ممنون ميشم :happy:

آره خیلی قشنگه .
راستیتش خودم اسم عکاسش رو گشتم ولی چیزی دستگیرم نشد پیدا کردم حتما اینجا قرار میدم

Last Post: August 5th, 2012, 11:59 PM
:(

میبینی امیر انگار همین دیروز بود به همدیگه تو این تاپیک تیکه مینداختیم :D

منم باید بشینم برا کنکور بخونم :( از به عقب برگشتن خیلی متنفرم از اینکه بشینم کتاب هایی رو که خوندم دوباره بخونم

:lol:
نه بابا.کارشناسی

سربازی رو میخوایی چیکار کنی ؟

23 تا.عواقب زندگیه

از من چند ماه کوچکتری :دی احترام بزار
mocking-with-tongue-sticking-out-smiley-emoticon.gif

بالا