• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

یه سوال تکراری: مجبورم با 10 تومن یه کار و کاسبی راه بندازم: چیکار کنم راهنمایی کنید

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
داداش نمیدونم به حرفای بچه های اینجا تا چه حد اهمیت میدی ولی باور کن من نوعی بد شما رو نمیخوام ( نه تنها من بلکه همه عزیزانی که راهنماییت کردن ) . از نزدیک دیدم کسانی رو که دل رو زدن به دریا و آخرشم کارشون به طلاق و دادگاه کشید . نمیدونم شما چندسالتونه ولی قبل از ازدواج دوتا فاکتور مهم وجود داره :
1. روشن شدن تکلیف سربازی
2. داشتن یه کسب و کار مناسب
اگه میخوای بعد از ازدواجت بری سربازی بدون داری بزرگترین اشتباه زندگیت رو میکنی . اگرم نمیخوای بری که اصن بحثش جداس ( ولی یادت نره انتخابت واسه کار هم محدود میشه ) . پس یا برو خدمتت رو تموم کن برگرد یا دنبال معافیت باش .
تو اجتماع امروزی ما مورد دوم حتی از مورد اولم مهمتره . دیگه گذشت اون دورانی که با 10 تومن عروس میبردی خونه بخت بعدشم تا لنگ ظهر تنگ بغلش میخوابیدی میگفتی خدابزرگه بالاخره رزق و روزیمون رو میرسونه.
دخترای امروزی خرج دارن . شاید شما الان یه هزار تومنی هم تو جیبت نباشه خیلی سخت نگیری ولی اگه متاهل باشیو این اتفاق بیفته بدون که بیچاره شدی !
دختر امروزی توقع داره عروسی براش بگیری که چشم تمام دخترای فامیل کور شه . زیاد به جزئیات نمیپردازم ولی شما تا حالا تو تالارهای برگزاری عروسی رفتی بپرسی قیمت غذاهاشون چجوریه ؟
آقا مواظب باش .
اشتباهی رو نکن که دیگران کردن و حیف و صدحیف که دیگه راه برگشتی براشون نبود.
تا زمانی که زندگیت سر و سامان نگرفته فکر ازدواج رو حتی به مغزت راه نده.
خوش باشی...
تایید میشه. دوست من ازدواج کرد همین چند وقت پیش ، کار به ماه نکشید دخترو مهریه رو اجرا گذاشت الان در حال استراحت پشت میله هاس :دی
ممنون
ولی فک کنم دوستان بد متوجه شدن منظورمو
من منظورم این نبود که با 10 تومن میخوام زن بگیرم
پول تالارو کادو مادو و اینا رو ددی میده
خونه هم داریم پس اجاره خونه ندارم
این 10 تومنم برا تسته
یعنی بابام گفته اگه با این 10 تومن تونستی کاسبی راه بندازی یعنی عرضه کار کردن داری میشه زن بگیری
البته سربازیو واقعا حرف دوستانو قبول دارم مشکل بزرگیه
ولی اگه متاهل باشی میندازنت شهر خودت یه صبح تا ظهر میری عین کارمند
اگه میخوام کاسبی راه بندازم واسه بعد اموزشیه که عصرا بتونم یه درامدی دربیارم
دلیل اینکه میخوام ازدواج کنم اینه که من چون احتمالا بعد خدمت میخوام ادامه تحصیل بدم اگه بخوام منتظر این باشم که یه کار ثابت پیدا کنم بعد زن بگیرم تا اون موقع پیر شدم دیگه:D

ددی گفته بهت 10 تومن میدم برو کار و کاسبی راه بنداز ، تو هم می خوای اون پولو توی نت سرمایه گذاشری بکنی؟ به هیچ وجه اینکارو نکن.
این 10 تومنم از دست میدی همون 2 زار اعتبار که پیش ددی داری دیگه اونم نداری.
جسارتا شغل پدرتون چیه؟
خودتون قبلا چه کارایی کردین؟ تخصص خاصی دارین؟

miim

Registered User
لایک‌ها
451
تایید میشه. دوست من ازدواج کرد همین چند وقت پیش ، کار به ماه نکشید دخترو مهریه رو اجرا گذاشت الان در حال استراحت پشت میله هاس :دی

ددی گفته بهت 10 تومن میدم برو کار و کاسبی راه بنداز ، تو هم می خوای اون پولو توی نت سرمایه گذاشری بکنی؟ به هیچ وجه اینکارو نکن.
این 10 تومنم از دست میدی همون 2 زار اعتبار که پیش ددی داری دیگه اونم نداری.
جسارتا شغل پدرتون چیه؟
خودتون قبلا چه کارایی کردین؟ تخصص خاصی دارین؟
پدرم استاد دانشگاه بازنشسته
نه من تا الان مشغول درس خوندن بودم فوق دیپلم مکانیک دارم کار خاصی هم نکردم نه تو بازار نه جای دیگه
فامیل و اشناهامونم اکثرا کارمندن و بازاری کم داریم
نه قصدم این نیست تو نت سرمایه گذاری کنم نت یکی از گزینه هاست ولی ترجیحا بیرون از نت باشه بهتره

ArashMiniStar

Registered User
لایک‌ها
8,091
برو همون سربازیت رو پس کن تا مرد بشی! ازدواج قبل سربازی اشتباهه! نظر شخصی

Sent from my HUAWEI Y511-U30 using Tapatalk
نه اتفاقا اگه بنا به ازدواجه مهم نیس قبل باشه یا حینش یا بعدش!

Sent from my C6903 using Tapatalk

a162

Registered User
لایک‌ها
291
شما کدوم شهری؟

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
پدرم استاد دانشگاه بازنشسته
نه من تا الان مشغول درس خوندن بودم فوق دیپلم مکانیک دارم کار خاصی هم نکردم نه تو بازار نه جای دیگه
فامیل و اشناهامونم اکثرا کارمندن و بازاری کم داریم
نه قصدم این نیست تو نت سرمایه گذاری کنم نت یکی از گزینه هاست ولی ترجیحا بیرون از نت باشه بهتره
اینکه پدرت استاد دانشگاه امتیازی حساب تمیشه که شما هم استاد بشی؟ درستون بخون تو هم استاد بشو (البته اگه اینکه پدرت استاده امتیاز حساب میشه)
نه اتفاقا اگه بنا به ازدواجه مهم نیس قبل باشه یا حینش یا بعدش!
Sent from my C6903 using Tapatalk
اتفاقا خیلی مهمه
شما کدوم شهری؟
شما چرا هر چی که تابلوئه رو یا شک داری یا می پرسی؟ :دی
محل سکونتش رو نگاه کن نوشته مشهد دیگه :دی

Last edited:

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اینکه پدرت استاد دانشگاه امتیازی حساب تمیشه که شما هم استاد بشی؟ درستون بخون تو هم استاد بشو (البته اگه اینکه پدرت استاده امتیاز حساب میشه)

شما چرا هر چی که تابلوئه رو یا شک داری یا می پرسی؟ :دی
محل سکونتش رو نگاه کن نوشته مشهد دیگه :دی
خب اگه دکترا بگیرم که شاید اینکه پدرم استاد دانشگاست بهم کمک کنه که استاد بشم حالا تا اون موقع خیلی مونده
بعد این تو نقل دوستمون اتفاقا خیلی مهمه اخرشو از خودت اضافه کردی؟ :دی چون تو متن اصلیش نبود

mohzamohza

Registered User
لایک‌ها
115
ممنون
این 10 تومنم برا تسته
یعنی بابام گفته اگه با این 10 تومن تونستی کاسبی راه بندازی یعنی عرضه کار کردن داری میشه زن بگیری
دلیل اینکه میخوام ازدواج کنم اینه که من چون احتمالا بعد خدمت میخوام ادامه تحصیل بدم اگه بخوام منتظر این باشم که یه کار ثابت پیدا کنم بعد زن بگیرم تا اون موقع پیر شدم دیگه:D
دوست من ببین بدون سربازی پروانه کسب میدن:D به ما که ندادن . مجبور شدیم اول بریم سربازی

mohzamohza

Registered User
لایک‌ها
115
خوب ما هم اون تیکه راه همینجوری کار کردیم البته تو اینترنت نه تو مغازه:D

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
دوستمون نکته ضریفی اشاره کردن برا مجوز کاسبی باید پایان خدمت داشته باشین بعدش یه سوال شما هفته پیش 300 میلیون داشتی الان شده 10 م

یه توصیه برادرانه بهت میکنم سعی کن تو زندگیت رو پا خودت وایسی حتی اگه بابات تنها میلیونر ایرانم باشه حمالی کن ولی دسترنج خودت بخور بعدها که خیلی از زندگیت گذشت این حرفمو درک میکنی این حرفا الان شاید مفهومی نداشته باشه ولی گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ؟؟ الان جوونی یکم تو مغزت شور جوونی ولی زندگی مشترک خیلی چیزا میخواد حداقلش بلوغ و پول کلا برای دوستان دیگم توصیه میکنم همیشه تو کاراشون دو فردای دیگه در نظر داشته باشن چون دو فردای دیگه باید بچه ای صالح و عاقل تحویل جامعه بدیم شاید بیشتر این انحررافات اجتماعی از بی فکری و بی برنامگی چووناس که مهترین بخش زندگیشون که بچه اس اصلا در نظر نمیگیرن میشه بچه ای مثل شیخ پردل تحویل جامعه داد و میشه یه جوون خلافکار تحویل جامعه بدیم

arrow2014

Registered User
لایک‌ها
736
دوستمون نکته ضریفی اشاره کردن برا مجوز کاسبی باید پایان خدمت داشته باشین بعدش یه سوال شما هفته پیش 300 میلیون داشتی الان شده 10 م

یه توصیه برادرانه بهت میکنم سعی کن تو زندگیت رو پا خودت وایسی حتی اگه بابات تنها میلیونر ایرانم باشه حمالی کن ولی دسترنج خودت بخور بعدها که خیلی از زندگیت گذشت این حرفمو درک میکنی این حرفا الان شاید مفهومی نداشته باشه ولی گیرم پدرت فاضل از فضل پدر تو را چه حاصل ؟؟ الان جوونی یکم تو مغزت شور جوونی ولی زندگی مشترک خیلی چیزا میخواد حداقلش بلوغ و پول کلا برای دوستان دیگم توصیه میکنم همیشه تو کاراشون دو فردای دیگه در نظر داشته باشن چون دو فردای دیگه باید بچه ای صالح و عاقل تحویل جامعه بدیم شاید بیشتر این انحررافات اجتماعی از بی فکری و بی برنامگی چووناس که مهترین بخش زندگیشون که بچه اس اصلا در نظر نمیگیرن میشه بچه ای مثل شیخ پردل تحویل جامعه داد و میشه یه جوون خلافکار تحویل جامعه بدیم

iranadsense

Registered User
لایک‌ها
2,412
خب اگه دکترا بگیرم که شاید اینکه پدرم استاد دانشگاست بهم کمک کنه که استاد بشم حالا تا اون موقع خیلی مونده
بعد این تو نقل دوستمون اتفاقا خیلی مهمه اخرشو از خودت اضافه کردی؟ :دی چون تو متن اصلیش نبود
با تشکر ادیت شد
دوست من ببین بدون سربازی پروانه کسب میدن:D به ما که ندادن . مجبور شدیم اول بریم سربازی
به نکته ضخیمی اشاره کردی.

mohzamohza

Registered User
لایک‌ها
115

به قول همین دوستمون اول برو مثل مرد سربازیتو بکن میشه قضیه درسایی که میزاری ترم آخر ولی گرفتنش هرچی میگذره سخت تر میشه. بعد هم اگر میخوای گریه نکنی و دلت نشکنه و از این حرفا کارت که مطمئن شد و خیالت از بابت کار راحت شد این دفعه برو دنبال زن و زندگی. مثل فرومولای ریاضی می مونه اگر این ترتیب را نگزرونی نمیگم نمیشه ولی زیاد اذیت می شی تنها تفاوتش با فرمول اینه که میشه پاکش کرد و درستش کرد ولی اگر تو زندگیت اشتباه کنی دیگه پاک کردنش با کرام الکاتبینه.
یا علی

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
دادا پیر میشم چیه خب یکم تحمل کن:D

mohzamohza

Registered User
لایک‌ها
115
دادا پیر میشم چیه خب یکم تحمل کن:D
اگر زیاد بی گدار به آب بزنی زود تر پیر میشی من فوق رو هم گرفتم سربازی هم رفتم الان هم یه پسر دارم 27 سالم هم بیشتر نیست

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
مجوز کسب رو میشه به اسم پدر یا برادر که سربازی رفته گرفت یا اگه با کسی شریکه که سربازی رفته به اسم اون گرفت مشکلی نداره

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
ممنون
این 10 تومنم برا تسته
من جات بودم با زن ایندم میرفتم اینور اونور کل 10 تومن رو میخوردیم و صفا سیتی بعد هم به ددی میگفتم پولو که از بانک گرفتم یه موتوری اومد ازم زدش 10 تومن دیگه بده:D

Mr.Diyaco

Registered User
لایک‌ها
85
سلام ...
من توصیه میکنم شما سربازی بری بیای بعد کار پیدا کنی بعدا در حال کار کردن ادامه تحصیل بدی سپس به ازدواج فکر کنی ...
نمیدونم شما چند سالتونه ولی یک چیزایی هست که من تجربه کردم بد نیست برات بگم
سال 84 من دانشجو شدم ... 6 ماه به صورت اتفاقی پاره وقت کار کردم جایی چون تا اون موقع کار نکرده بودم به صورت روتین بهم خیلی مزه داد کم کم یادم رفتم دانشجوام هستم حالا زد جو زن گرفتن هم بهمون دست داد .... به خودم اومدم دیدم زنرو که نگرفتیم شکر خدا چون تجربه کار هم نداشتیم چندان .... 5 سال درجا زدیم تا کمی توی شغلم جا افتادم ( چون دست و بالم خالی بود ) از سال 89 کارم افتاد روی غلطک و تونستم خونه و دفتر کار بخرم مشکل سربازیمم حل کردم ( معافی گرفتم ) تازه بعد این سال ها یادم افتاد برگردم برم درس بخونم ....
اگر خدا قسمت کنه سال جدید میخوام برم خواستگاری ....
شاید اگر اون سال 84 تجربه الانو داشتم خیلی سریعتر و بهتر پیشرفت می کردم
پسر جماعت سال به سال ذهنش بهتر و بیشتر رشد میکنه ... نمیخوام بزنم توی ذوق کسی .... ولی تا وقتی کار ندارید به فکر ازدواج نباشید
دست و پای آدمو میبنده ..... خیلی ممکنه بتونی پیشرفت کنی ولی با ازدواج زودهنگام خودتو اثیر میکنی اون بنده خدا رو هم دچار مشکل میکنی
برای ازدواج هیچوقت دیر نیست ....

بالا