• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

یه سوال تکراری: مجبورم با 10 تومن یه کار و کاسبی راه بندازم: چیکار کنم راهنمایی کنید

shareads

Registered User
لایک‌ها
494
نمیدونم واقعا به توصیه دوستان توجه می کنید یا مانند اکثر تاپیک های اینچنینی، بعد از شنیدن نظرات کاربران، بدون درنظر گرفتن دیدگاه های سایرین، کار خودتون رو انجام میدید!

نظر بنده:
در مورد مسئله ای که عنوان نمودید، چند مشکل واقعا بزرگ وجود داره. (هرچند که شاید به نظر شما این مشکلات کوچیک باشن ولی وقتی باهاشون مواجه شدید، به عمق فاجعه پی می برید!)

1- بدون کارت پایان خدمت، هیچ کسب و کار قانونی نمی تونید انجام بدید.

2- برای وارد شدن به هر شغلی، مهمترین چیز تجربه است و نه سرمایه. یعنی شما برای هر کاری اول باید چندین سال، شاگردی اون کار رو انجام بدید وگرنه هرچقدر هم سرمایه داشته باشید ولی بی تجربه باشید، احتمال شکستتون فوق العاده بالا میره. (توجه کنید که همه شغل ها -حتی ساده ترینشون- نیاز به تجربه داره)

3- شما وقتی درحال انجام خدمت سربازی هستید، تمام انرژی و توانتون گرفته میشه و بعید میدونم که فرصت و توانایی کارکردن در بعدازظهرها رو داشته باشید.

4- انجام همزمان سربازی + کارکردن + شروع زندگی مشترک فشار خیلی خیلی زیادی بهتون وارد می کنه و وسط راه قطعا کم میارید. چون هر کدوم از اون سه کار (سربازی/شروع کار/شروع زندگی) به تنهایی استرس و فشار زیادی برای فرد ایجاد می کنه.

در مجموع من فکر می کنم، شما داری خیلی عجله می کنی. پیر شدن چیه!؟ کلی فرصت داری...

Last edited:

miim

Registered User
لایک‌ها
451
من جات بودم با زن ایندم میرفتم اینور اونور کل 10 تومن رو میخوردیم و صفا سیتی بعد هم به ددی میگفتم پولو که از بانک گرفتم یه موتوری اومد ازم زدش 10 تومن دیگه بده:D
رو پیشنهادت فکر میکنم:D
ولی اونجوری پدرزنم میاد دست دخترشو می گیره می بره میگه تو عرضه نداشتی 10 تومنو نگه داری اونوقت دختر منو میخوای نگه داری؟:p

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
نازنین اول برو یه کف دستی بزن بیا .
خوب فکر زن گرفتن پریده. اشتباه مطلقه تو این شرایط زن بگیری .
دو راه داری .. یا پاشی بری سربازی ... یا درست حسابی بری سمت کار .
سربازی چیزی نیست که رفتی اومدی کار برات مثل هلو ریخته باشه ... میخوای کارگر بشی .. خوب پایان خدمت نمیخواد... میخوای جواز کسب بگیری بابات رو ببر واسه اون بگیر ...
تو این مملکت راه دررو زیاد هست.
مهمترین پارامتر اون بخش کار تو هست... الان کار رو میخوای چیکار کنی رو این فکر کن.

miim

Registered User
لایک‌ها
451
اگر زیاد بی گدار به آب بزنی زود تر پیر میشی من فوق رو هم گرفتم سربازی هم رفتم الان هم یه پسر دارم 27 سالم هم بیشتر نیست
ای خدا خیرت بده حرف دل ما رو زدی
خب ببین چقد خوبه زود بچه دار شی:rolleyes:

miim

Registered User
لایک‌ها
451
نمیدونستم تو پی تی انقد فضای منفی علیه ازدواج وجود داره:D
حالا دوستان من بیشتر تاکیدم رو این قسمت بود که با 10 تومن چیکار کنم اون قسمت ازدواجشو فعلا بی خیال شید:p

Undisclosed2

Registered User
لایک‌ها
353
اقا جریان از این قراره که قراره زن بگیرم:rolleyes:سربازی هم دارم.بابام گفته با این 10 تومن اگه کار و کاسبی راه انداختی دامادت می کنم.حالا شوما بگید من چیکار کنم
حتما لازم نیست درامدش خیلی بالا باشه.درامد معقول
تاکسی و وانت و اینجور چیزام نباشه
به نظرتون چیکار کنم؟
ممنون

آخه درآمد معقول با 10 تومن یعنی چقدر ؟

الان خط فقر فکر کنم دور و بر دومیلیون باشه !

تاکسی و وانت و اینجور چیزا چشه مگه ؟ میتونی یکی بگیری بدی دست یه آدم بیکار برات کار کنه 50 - 50 ، صرفا به این فکر نکن که الزاما باید خودت بشینی پشت فرمون ! فقط کافیه یه آدم حسابی پیدا کنی

راه دیگه اینه که همون 10 تومن رو بذاری بانک چند ماه بعد چندبرابرشو وام بگیری بزنی به یه کار حالشو ببری .

اصن به چه کاری علاقه داری خودت ؟؟؟

Last edited:

Undisclosed2

Registered User
لایک‌ها
353
بعدشم میدونی یه عده از مردم با وانت چقدر درآمد دارن ؟ راحت از یه نصف روزشون 100 تومن کاسبن .

اتفاقا یجا بحث درآمد پیک موتوری این پاساژا بود ، اگه بدونی چه درآمدایی دارن !

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
ای خدا خیرت بده حرف دل ما رو زدی
خب ببین چقد خوبه زود بچه دار شی:rolleyes:
دیر بچه دار شی هم به نفع خودته هم به نفع بچه. مثلا 40 سالگی خوبه واسه بچه دار شدن
به نفع خودته چون تا 40 سالگی خرج و دغدغه فکریت کمتره ، به نفع بچت هست چون 30 سالگیش که تو 70 سالت میشه میمیری:D و هرچی که تا اون سن جمع کردی میرسه به بچت و بچت هم حال میکنه

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
بعدشم میدونی یه عده از مردم با وانت چقدر درآمد دارن ؟ راحت از یه نصف روزشون 100 تومن کاسبن .

اتفاقا یجا بحث درآمد پیک موتوری این پاساژا بود ، اگه بدونی چه درآمدایی دارن !
بچه ی استاد دانشگاه پیک موتوری شه؟

Adin

Registered User
لایک‌ها
769
و خداوند کفه دست را افرید ...

گفتی کفه دست .. من رفتم خونه یکی از رفقای مجردم ... دیدم دو تا پلاستیک فریزر رو پر کرده آب گرم .. شرمگاهش رو میکرد لای اون دو تا پلاستیک ! نبــوغ ایرانی تو دنیا حرف اول رو میزنه !
107.gif

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
گفتی کفه دست .. من رفتم خونه یکی از رفقای مجردم ... دیدم دو تا پلاستیک فریزر رو پر کرده آب گرم .. شرمگاهش رو میکرد لای اون دو تا پلاستیک ! نبــوغ ایرانی تو دنیا حرف اول رو میزنه !
107.gif
:D
این قدیمیه که
بعد اون نایلون فریزرا پاره میشه:p

koosharz

Registered User
لایک‌ها
9,547
معــامله ات مگه خار داره که پاره میشه ..
یه سنبــاله نرم بکش خو بهش صاف و صوف شه :دی
داش نمیخوام وارد جزعیات شم
اینجا جاش نیس وگرنه وصفی از معامله ام مینوشتم

miim

Registered User
لایک‌ها
451
107.gif
ببینید آدم ازدواج نکنه به چه روزی میفته:D

Chuck N00b

Registered User
لایک‌ها
245
به همین خیال باش. برمیاد که میخوای ازدواج سنتی انجام بدی. در ازدواج سنتی زن مثل یک کالاست پس، ببخشید، ولی جز یکی ازون دهاتیاش با این وضع گیرت نمیاد! دایی من یک مغازه داره و یک شرکت، به سن 25 سالگی، دو سال و نیم طول کشید تا یک خانواده حاظر شد دخترشو بده بهش. خدمتشم تموم کرده بود.

پیشنهاد میکنم به صورت مدرن ازدواج کنی. اینکارا به دنیای جدید نمیاد.

بالا