• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
لول . نه بابا . پست میزنه برای تگ هاش از گوگل استفاده میکنم برای همین تگ هاش برام خیلی مهمه . پست ها زیاده برای همین تگ هم زیاده .

آهان . آره بابا این که هست . tune شده هم هست + این که mysql 5.6 برای query cache از type های مختلفی پشتیبانی میکنه . من رو کش داخلی و بعد از اون روی memcache داخلی خود mysql گذاشتم . ( چون 5.6 خودش memcache داره )
خود دیتابیس حجم زیادی نداره ( حدود 1.5 گیگ هست ) . مساله اینه که با یک سری پارامتر باید تعداد سطر های درگیر در کوئری رو کم کرد . با limit و id between و دیگر operator های محدود کننده باز هم row_examined در حدود 300 هزار هست برای همین کوئری هاش دائم کند میشن و سرور overload میشه .
پ.ن : از innodb استفاده کردم که row level lock کنه باز هم نشد . ایندکس ها رو تغییر دادم و از stored هم استفاده کردم . از fixed row type تو myisam هم استفاده کردم . نتیجه نداد .
باید یک Query Execution Plan داشته باشی ، یعنی همون کاری که خودت انجام دادی ، کاری کنی که یک اجرای کوئری موثر داشته باشی ، بار هر بار اجرا تعداد ردیف ها کمتری رو درگیر کنی.
این بخش ها بخون شاید موثر بود.
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/optimization.html
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/execution-plan-information.html

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
عاقا من موندم این 20پاپ آپ چرا رتبه الکساش اینجوریه..با اینکه همه میدونن کلاه برداره و باهاش کار نمیکنن اما بازم 800 ایرانه
کی گفته همه میدونن؟o_O
فقط اونایی میدونن که تو پی تی و انجمن های همسایه هستن:)

amirnaeeni

Registered User
لایک‌ها
22
سلام. من تا حالا برا سایتم بک لینک نگرفتم . از کجا بگیرم ؟ تاثیر داره ؟ حدود قیمتش چقده ؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
باید یک Query Execution Plan داشته باشی ، یعنی همون کاری که خودت انجام دادی ، کاری کنی که یک اجرای کوئری موثر داشته باشی ، بار هر بار اجرا تعداد ردیف ها کمتری رو درگیر کنی.
این بخش ها بخون شاید موثر بود.
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/optimization.html
http://dev.mysql.com/doc/refman/5.6/en/execution-plan-information.html
آخرش به این نتیجه رسیدم که بیام کوئری ها رو با اعداد رندوم کم کنم و بزارم تو همون id between . با php بین 1 تا 200 هزار یک عدد رندوم تولید میکنه و بعد از اون تا 30 تا بعدش رو میخونه . row_examined از 300 هزار رسید به حدود 2000 سطر . اونم دیگه فعلا نمیرسم کاریش کنم . ولی فعلا خوب شده

M O H 4 M M 4 D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
102
@mohsenshahbazi
این رو یه نگاه بنداز
دستکاریش کنی همونی میشه که میخوای! (فک کنم)
PHP:
<html><head><title>total tags</title>
<?php
require('wp-load.php');
?>
<li><?php wp_tag_cloud( 'smallest=8&largest=22&number=900' ); ?></li>

miladgraph

همکاربازنشسته
لایک‌ها
6,018
سلام. من تا حالا برا سایتم بک لینک نگرفتم . از کجا بگیرم ؟ تاثیر داره ؟ حدود قیمتش چقده ؟
یک مورد تو امضام موجوده
تاثیر که داره ولی همه چی بسته به خرید و مدیریت بک لینک های شما داره

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
@mohsenshahbazi
این رو یه نگاه بنداز
دستکاریش کنی همونی میشه که میخوای! (فک کنم)
PHP:
<html><head><title>total tags</title>
<?php
require('wp-load.php');
?>
<li><?php wp_tag_cloud( 'smallest=8&largest=22&number=900' ); ?></li>
خب چرا همچین کردی ! smallest , largest رو بزار روی یک عدد ثابت مثلا 14 و از پارامتر format=flat استفاده کن . اینجوری خودش بدون استایل میده بیرون . هرجوری بش استایل بدی مثلا همین li همونطوری نشون میده .

پ.ن : لول . فک کردم این میاد اون کلمه ها رو درست میکنه و میخوای نتیجه اش رو استایل بدی !!!
اینو استفاده کرده بودم . این از کوئری دستی بیشتر فشار میاره .

M O H 4 M M 4 D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
102
عاقا من موندم این 20پاپ آپ چرا رتبه الکساش اینجوریه..با اینکه همه میدونن کلاه برداره و باهاش کار نمیکنن اما بازم 800 ایرانه
با popupads . ir کار کن، شمارش خوب + واریزی داره

M4U

Registered User
لایک‌ها
238
سلام دوستان من میخوام ببینم چه جوری میتونم مراسم یک هیئت رو به صورت آنلاین پخش کنم البته صوتی.
باید حتما رادیو راه اندازی کنم؟
چه جوری. هر چی سرچ کردم اموزشی نتونستم که جامع باشه پیدا کنم.
چه جوری میشه icecast رو روی ویندوز 2008 راه اندازی کرد(سرور من هم 3 گیگ رم با 4 هسته سی پی یو داره)
من میخوام یک خروجی از میکسر بگیرم و وصل کنم کامپیوتر و از این ورودی،صدا به صورت انلاین پخش بشه

M O H 4 M M 4 D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
102
سلام دوستان من میخوام ببینم چه جوری میتونم مراسم یک هیئت رو به صورت آنلاین پخش کنم البته صوتی.
چه جوری میشه icecast رو روی ویندوز 2008 راه اندازی کرد(سرور من هم 3 گیگ رم با 4 هسته سی پی یو داره)
من میخوام یک خروجی از میکسر بگیرم و وصل کنم کامپیوتر و از این ورودی،صدا به صورت انلاین پخش بشه
منظورتون پخش آنلاین رو سایت هست؟
اونم با اینترنت ایران عایا؟

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
صوت که ساده است . حتی بعضا هاست های مخصوص رادیو اینترنتی هم هست .
شما باید icecast رو روی سرور لینوکسی داشته باشید و بعد با استفاده از winamp icecast client صوت رو بفرستید براش .
یا اینکه از flash media server استفاده کنید که کلاینت ویندوزی هم داره .

M4U

Registered User
لایک‌ها
238
صوت که ساده است . حتی بعضا هاست های مخصوص رادیو اینترنتی هم هست .
شما باید icecast رو روی سرور لینوکسی داشته باشید و بعد با استفاده از winamp icecast client صوت رو بفرستید براش .
یا اینکه از flash media server استفاده کنید که کلاینت ویندوزی هم داره .
سرورم ویندوزش 2008
من icecast رو برای ویندوز دانلود کردم و اجراش کردم. بعد پلاگین oddcast رو برای وینمپ دانلود کردم. و مشخصات هاست رو دادم ولی کانکت نمیشد و ارور
unable connect to socket
میداد

M O H 4 M M 4 D

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
102
سرورم ویندوزش 2008
من icecast رو برای ویندوز دانلود کردم و اجراش کردم. بعد پلاگین oddcast رو برای وینمپ دانلود کردم. و مشخصات هاست رو دادم ولی کانکت نمیشد و ارور
unable connect to socket
میداد
فایروال رو غیر فعال کنید و تست کنید.
+ چک کنید پورت اتصال باز باشه (هم مقصد و هم مبدا)

بالا