• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
تو مورد شما ، نور از بالا میتابه (به این مدل تابش نور میگن نور کلیدی)، بعد اون پایین یک سایه ایجاد شده که سمت راست نور کمتری بهش رسید (دلیل اش اینکه اون المنت یکم به سمت بالا خم شده) و تیره تر هست.
حالا یک سوالی که پیش میاد ، شما مسلماً یک منبع دارید ، که از بالا میتابه و تنها روی یک المنت طراحی تون تاثیر گذاشته (سایه ایجاد کرده) ، چرا روی سایر المنت های شما تاثیری نداره ؟ (از نظر منطقی بودن هم درست نیست ، البته تو جامعه ما از این موارد زیاد دیده میشه :android01: ، نوری که تنها به بعضی افراد خاص می تابه ، خوب بهتره برگردیم سر بحث خودمون :دی)
شما 2 کار میتونید انجام بدید ، اول اینکه بیاد اثر تابش نور رو روی تمام اجزای طراحی تون اعمال کنید یا اینکه کلا اون سایه رو بردارید تا اون تناقض از بین بره.

یه اسمایل بود قبلا بهش میگفتیم :292: بگردی پیداش میکنی .. اینجا خیلی به درد میخورد !
اندازه گرفتی که نحوه نمایش سایه روی المان و نحوه تابش نور هم در یک راستا هستن یا نه ؟ :D

CodeElite

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
11
بلاخره بعد 10 روز بدبختی تونستم گوشی و لپتاپمو ک دزد برده بود برگردونم دیشب | حالا این مهم نیست 1 هفته اس شروع کردم دارم php یاد میگیرم دیشب عموم از اونور آموزش MEAN برام فرستاد گفت اینارو هم یاد بگیر! یه ذره دیدم هنگیدم کسی اینحا با جاوا اسکریپت و MEAN آشنایی داره به صورت خلاصه و ساده به من توضیح بده چـــــــــــــــیــــ شــــــــــــــده ؟

Last edited:

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
یه اسمایل بود قبلا بهش میگفتیم :292: بگردی پیداش میکنی .. اینجا خیلی به درد میخورد !
اندازه گرفتی که نحوه نمایش سایه روی المان و نحوه تابش نور هم در یک راستا هستن یا نه ؟ :D
من چشام از خط کش دقیق تره ، :android02:

mean یه فریمورک سمت سرور برای node.js هست. ( node.js = جاوا اسکریپت سمت سرور )
فریمورک خوبیه ولی دیتابیس MySQL ساپورت نمیکنه.
به اون صورت نمیشه گفت که یک فریمورک هستن ، مجموعه از ابزارها هستن(MongoDB , Angular.js , Express.js , Node.js) که کار رو برای شما راحت تر میکنن (از نظر تولید کد تو زمان صرفه جویی میشه)
من یک عقیده ای دارم ، اینکه "هر چی کد کمتر بشه ، کنترل هم کمتر میشه" ، الان به جای MEAN می تونی از MERN به صورت (MongoDB , React.js , Express.js , Node.js) خودت به صورت مجزا استفاده کنی.

Mean Stack فورک اصلی اش اینه https://github.com/linnovate/mean
آدرس سایتش هم اینه http://mean.io/

یک فورک هم برای Mysql داره https://github.com/jpotts18/mean-stack-relational

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
اگه کلا طراحی وب به این سمت بره که جاوا اسکریپت هم سمت سرور اجرا بشه انصافا از لحاظ امنیت و سهولت و سازگاری پیشرفت فوق العاده ای هست اما به نظرتون چه قدر فراگیر میشه؟ یعنی ممکنه 5 سال دیگه کدِ سمتِ کلاینت منسوخ بشه!؟ بعدش الان هاستها سازگارن با این؟

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
نیازمند یک شخص معتبر برای آماده سازی یه اسکریپت ( ساخت پلان و قیمت گزاری و ... )+ پرداخت هزینه خفن : )))

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
اساتید اگه بخوایم یه فایل فارسی رو توی نت پد ویندوز سیو کنیم و بدیم به یک بشر که فونت و زبان فارسی رو سیستمش نیست

باید با چه انکودینگی سیو بشه ؟

mahdi.b20

Registered User
لایک‌ها
1,406
اساتید اگه بخوایم یه فایل فارسی رو توی نت پد ویندوز سیو کنیم و بدیم به یک بشر که فونت و زبان فارسی رو سیستمش نیست

باید با چه انکودینگی سیو بشه ؟
با ورد ذخیره کن و گزینه embed font را تیک بزن
یونیکد utf8 باشه

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
داستان چیه، تو این هفته کلی سایت فیلتر شده :|

پ.ن: سایت منم امروز شد :(

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اگه کلا طراحی وب به این سمت بره که جاوا اسکریپت هم سمت سرور اجرا بشه انصافا از لحاظ امنیت و سهولت و سازگاری پیشرفت فوق العاده ای هست اما به نظرتون چه قدر فراگیر میشه؟ یعنی ممکنه 5 سال دیگه کدِ سمتِ کلاینت منسوخ بشه!؟ بعدش الان هاستها سازگارن با این؟
چقدر فراگیر میشه ؟ الان هر جای میری صحبت از جاوااسکریپته ، برای مقایسه بهتره یک نگاهی به آمار پکیج منیجر های زبان های php و Node.js بندازیم
اول تعداد پکیج ها :
NPM (Node.js) : 143,900
Packagist (PHP) : 57,483
آمار دانلود ماه اخیر :
NPM (Node.js) : 1,260,743,454
Packagist (PHP) : 65,000,000
اینجاست که باید گفت هولی شت ! ، متاسفانه تو ایران مثل همیشه از تکنولوژی روز عقبیم ، Node.js محجور مونده.
این هم منابع آمارها : https://www.npmjs.com/ https://packagist.org/statistics

در مورد هاستینگ هم کسی که با Node.js کار میکنه فرقی نداره تو لوکال یا سرور باشه ، باید همیشه خط فرمان دسترسی داشته باشه ، مطمئنا هیچ مشکلی با راه اندازی Node.js نداره.
الان بهترین پیشنهاد استفاده از سرورهای مجازی ابری هست .
من هیچوقت فرق mean.io و meanjs.org رو متوجه نشدم. توضیحات جفتش یکیه.
تاحالا از mean استفده نکردم، sails برای پروژه های بزرگ و express برای کارای کوچیک استفاده میکنم.
sails یه خوبی که داره وقتی model رو میسازی خودش restful api میسازه ( سرور تقریبا نیازی به کد نویسی نداره )
از دانشگاه خلاص بشم به meteor هم یه سری میزنم :D
از نظر امکانات تقریبا 90 درصد یکی هستن ، نویسنده جفتشون هم یک نفر هست ، این دستمون Amos Haviv مثل اینکه اول که MEAN.io شروع کرده بعد از اینکه MEAN.io رفته زیر نظر شرکت Linnovate تصمیم گرفته خودش یک فورک جدید بزنه از اون شرکت جدا بشه ، حالا چرا اینکار رو کرده دیگه به خودش مربوط.
یک خوبی MEAN.io اینکه تعداد پکیج هاش بیشتره و تیم توسعه اش فعال تره.

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
سلام دوستان
کسی هاست رایگان داره که قطع نشه؟؟؟
الان توی vvs یه هاست زدم عین قورباغه میپره یه لحظه فعال نیست
ممنون

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
چقدر فراگیر میشه ؟ الان هر جای میری صحبت از جاوااسکریپته ، برای مقایسه بهتره یک نگاهی به آمار پکیج منیجر های زبان های php و Node.js بندازیم
اول تعداد پکیج ها :
NPM (Node.js) : 143,900
Packagist (PHP) : 57,483
آمار دانلود ماه اخیر :
NPM (Node.js) : 1,260,743,454
Packagist (PHP) : 65,000,000
اینجاست که باید گفت هولی شت ! ، متاسفانه تو ایران مثل همیشه از تکنولوژی روز عقبیم ، Node.js محجور مونده.
این هم منابع آمارها : https://www.npmjs.com/ https://packagist.org/statistics

در مورد هاستینگ هم کسی که با Node.js کار میکنه فرقی نداره تو لوکال یا سرور باشه ، باید همیشه خط فرمان دسترسی داشته باشه ، مطمئنا هیچ مشکلی با راه اندازی Node.js نداره.
الان بهترین پیشنهاد استفاده از سرورهای مجازی ابری هست .

از نظر امکانات تقریبا 90 درصد یکی هستن ، نویسنده جفتشون هم یک نفر هست ، این دستمون Amos Haviv مثل اینکه اول که MEAN.io شروع کرده بعد از اینکه MEAN.io رفته زیر نظر شرکت Linnovate تصمیم گرفته خودش یک فورک جدید بزنه از اون شرکت جدا بشه ، حالا چرا اینکار رو کرده دیگه به خودش مربوط.
یک خوبی MEAN.io اینکه تعداد پکیج هاش بیشتره و تیم توسعه اش فعال تره.

چندباری سعی کردم با nodejs پروژه های ساده php رو پیاده کنم ولی به دلیل این که با syntax php خیلی آشنا بودم نتونستم .
آیا کامپایلری براش نیست که php رو بتونه کانورت یا کامپایل کنه تا به تدریج یاد بگیریم ؟ یا حداقل یه cheatsheet خاصی که معادل سازی کرده باشه توابع پر کاربرد رو .
آیا چیزی مثل phpclasses.org که توسعه گرا و کامینیوتی محور (!!) باشه برای nodejs هم هست ؟ یا باید چرخ از اول اختراع کنیم توش ؟
چرا هر چی پیش میریم و سخت تر میشه کارت , قیمتت پسرفت میکنه :))

بالا