• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
چندباری سعی کردم با nodejs پروژه های ساده php رو پیاده کنم ولی به دلیل این که با syntax php خیلی آشنا بودم نتونستم .
آیا کامپایلری براش نیست که php رو بتونه کانورت یا کامپایل کنه تا به تدریج یاد بگیریم ؟ یا حداقل یه cheatsheet خاصی که معادل سازی کرده باشه توابع پر کاربرد رو .
آیا چیزی مثل phpclasses.org که توسعه گرا و کامینیوتی محور (!!) باشه برای nodejs هم هست ؟ یا باید چرخ از اول اختراع کنیم توش ؟

چرا هر چی پیش میریم و سخت تر میشه کارت , قیمتت پسرفت میکنه :))
شما دل به کار ندادی دیگه :( اصن با قیمت روحانی هم کسی گیر نمیاد البته :D

ch6

Registered User
لایک‌ها
80
سلام
دوستان برد مودم رو چقد میشه افزایش داد ؟ یا یک مودم با برد بالا معرفی کنید ممنون

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
اینم مثل همونه که
koivbqfh3o8ntvevq64i.jpg

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
سلام دوستان
کسی هاست رایگان داره که قطع نشه؟؟؟
الان توی vvs یه هاست زدم عین قورباغه میپره یه لحظه فعال نیست
ممنون

اینا همشون نماینده youhosting هستن.
از هاست رایگان پارسپک استفاده کن

اینم مثل همونه که
koivbqfh3o8ntvevq64i.jpg
@afshin313 اشاره کرد، اینا همشون نماینده یو هاست هستن :general601:
پس هیچ تفاوتی ندارن

(البته پارس پک از خودش هاست میده)

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
چندباری سعی کردم با nodejs پروژه های ساده php رو پیاده کنم ولی به دلیل این که با syntax php خیلی آشنا بودم نتونستم .
آیا کامپایلری براش نیست که php رو بتونه کانورت یا کامپایل کنه تا به تدریج یاد بگیریم ؟ یا حداقل یه cheatsheet خاصی که معادل سازی کرده باشه توابع پر کاربرد رو .
آیا چیزی مثل phpclasses.org که توسعه گرا و کامینیوتی محور (!!) باشه برای nodejs هم هست ؟ یا باید چرخ از اول اختراع کنیم توش ؟
آقا نری سمت nodejs ها :D این @aalireza439 داره توطئه میکنه علیه PHP :D
توی php استفاده از pakage manager اجباری نیست، شما به جای اینکه به دانلود پکیج ها و کتابخونه ها نگاه کنید به تعداد سوالات امروز stackoverflow نگاه کنید:
http://stackoverflow.com/tags
سهم امروز پی اچ پی 742 سوال، و سهم node.js برابر 138 سوال! هنوز که هنوز php بیشترین طرفدار رو داره. هر وقت وردپرس و امثال اون از php جدا شدند شما هم جدا بشید، در غیر اینصورت به نظر من کارتون رو سخت میکنید.
یک خبر خوش هم اینکه PHP 7 داره میاد و من آمارشو گرفتم خیلی داره پیشرفت میکنه، از مهمترین تغییراتش:
1- از موتور جدیدی استفاده میکنه که حتی از سریعترین JIT های موجود برای PHP هم سرعتش بیشتره، حتی از HHVM هم سریعتر خواهد بود، حداقل 5-6 برابر سرعت بهتر میشه.
2- Asynchronous هم به این زبان اضافه میشه و یکی از ویژگی هایی که Node.js بهش مینازید تعطیل میشه :D هر چند قبلا هم کلاس های زیادی واسه اضافه کردن این قابلیت به php ساخته بودن
3- multi threading میشه و از تمام هسته های CPU به خوبی پشتیبانی میشه، هر چند قبلا هم http://pthreads.org/ بود! (این قبلا بودن ها خیلی معنی میده، این همه زمان که واسه توسعه PHP صرف شده یک شبه دود نمیشه بره هوا)
4- type juggling
و ...

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
به نظر من دنیای وب داره میره سمت api :D مثلا سرور رو با node بنویسی و کلاینت با angular با این کار بیشتر روی سخت افزار کاربر فشار میاد تا سرور. (یه جورایی مثل بازی آنلاین میشه فقط اطلاعاتی که تغییر میکنن برای کلاینت ارسال میشه نه کل صفحه )
در مورد اون بخشی که بولد/قرمز کردم بیشتر توضیح میدی؟ چه طوری از سخت افزار کاربر استفاده میکنه؟ angular چیه؟

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
مگه تا حالا با جاوا اسکریپت کار نکردی ، Node.js همش جاوا اسکریپته ، فقط برای شروع باید با مفاهیمی مثل برنامه نویسی Non-blocking ، برنامه نویسی غیر همزمان ، برنامه نویسی رویداد محور ، نحوه استفاده از CallBack ها ، آشنایی با کلوژها (فانکشن ها تو درتو) آشنا باشی دیگه بقیه اش هم آشنایی با پایه با جاوا اسکریپت و بعد هم نوشتن یک اپلیکیش آزمایشی و بعد بوم !! دیگه کارت تمومه .

آقا نری سمت nodejs ها :D این @aalireza439 داره توطئه میکنه علیه PHP :D
توی php استفاده از pakage manager اجباری نیست، شما به جای اینکه به دانلود پکیج ها و کتابخونه ها نگاه کنید به تعداد سوالات امروز stackoverflow نگاه کنید:
http://stackoverflow.com/tags
سهم امروز پی اچ پی 742 سوال، و سهم node.js برابر 138 سوال! هنوز که هنوز php بیشترین طرفدار رو داره. هر وقت وردپرس و امثال اون از php جدا شدند شما هم جدا بشید، در غیر اینصورت به نظر من کارتون رو سخت میکنید.
یک خبر خوش هم اینکه PHP 7 داره میاد و من آمارشو گرفتم خیلی داره پیشرفت میکنه، از مهمترین تغییراتش:
1- از موتور جدیدی استفاده میکنه که حتی از سریعترین JIT های موجود برای PHP هم سرعتش بیشتره، حتی از HHVM هم سریعتر خواهد بود، حداقل 5-6 برابر سرعت بهتر میشه.
2- Asynchronous هم به این زبان اضافه میشه و یکی از ویژگی هایی که Node.js بهش مینازید تعطیل میشه :D هر چند قبلا هم کلاس های زیادی واسه اضافه کردن این قابلیت به php ساخته بودن
3- multi threading میشه و از تمام هسته های CPU به خوبی پشتیبانی میشه، هر چند قبلا هم http://pthreads.org/ بود! (این قبلا بودن ها خیلی معنی میده، این همه زمان که واسه توسعه PHP صرف شده یک شبه دود نمیشه بره هوا)
4- type juggling
و ...

توطئه کجا بود ما خودمون با php خاک کیبورد خوردیم :android06:
در مورد پکیج ها ، مگه تو Node.js استفاده از پکیج ها اجباری هست ؟ دلیل استفاده زیاد از npm در Node.js این هست که ، واقعا پروژه هاش کاربردی هستن و اکثرشون هم به صورت فعال توسعه داده میشن ، اونقدر پروژه فعال زیاده ، آدم تعجب میکنه ، این همه دولوپر کار زندگی ندارن !

در مورد stackoverflow بیشتر سوال های Node.js با تگ Javascript ثبت میشه ( دلیل اش هم اینکه Node.js اصولا همون جاوا اسکریپته سمت سروره ) ، پس اینجا هم جاوا اسکریپت طرفدارهای بیشتری داره :android06:

در مورد Asynchronous شدن php تو نسخه 7 ، همین الان اش هم php پروژه هایی مثل reactphp وجود داره ، تمام امکانات برنامه نویسی غیر همزمان Node.js رو در اختیار تون میزاره ، اما دلیلی که برای برنامه نویسی غیر همزمان Node.js ترجیح داده میشه اینکه Node.js تو این زمینه به یک بلوغ رسیده و php تا بخواهد به این سطح برسه دیگه از قافله عقب مونده.
بعدش تمام این چیزهایی که در PHP7 گفتی همش اما و اگره ، بزار هر وقت منتشر شده ، اونوقت ببینیم چند مرده حلاجه.

یک نکته دیگه در مورد Node.js (جاوا اسکریپت) وجود داره ، اینکه الان جاوا اسکریپت همه جا هست ، از مرورگرتون گرفته تا سیستم های pc ، موبایل و... یکی از رویاهای برنامه نویس ها اینکه با یک زبان برنامه نویسی بتونن همه جا کد بنویسن ، این کار با جاوا اسکریپت در حال به وقوع پیوستنه.
به نظر من باید واقع بینانه فکر ، وقتی برای انجام کاری ابزاری بهتری وجود داره ، چرا ازش استفاده نکنیم ؟

اینو رو هم یادم رفت بگم ، من قصد مقایسه Node.js و php رو ندارم ، اون آماری هم که نشون دادم ، جهت مقایسه Node.js با یک رقیب برای نشون دادن مقیاس میزان استفادش بود.

Last edited:

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
@aalireza439
@Hamidreza23
@دیگر دوزتان

سایتی میشناسید که کلمات انگلیسی رو در عبارت یا جمله به کار برده باشه؟
نمیخوام وقتی به کلمه ای که رسیدم سرچ کنم یه سایت مد نظرمه که کلا به این منظور باشه کاراییش
مثلا به صورت پی ای اف یا پیج داشته باشه برای هر کلمه (چون کلمه خاصی مد نظرم نیست)

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
بالاخره تونستم یه هاست رایگان خوب و بدون قطعی پیدا کنم و روش وردپرس راه بندازم
بیست لایت
ولی هنوز موفق به گرفتن دامنه tk نشدم

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
@aalireza439
@Hamidreza23
@دیگر دوزتان

سایتی میشناسید که کلمات انگلیسی رو در عبارت یا جمله به کار برده باشه؟
نمیخوام وقتی به کلمه ای که رسیدم سرچ کنم یه سایت مد نظرمه که کلا به این منظور باشه کاراییش
مثلا به صورت پی ای اف یا پیج داشته باشه برای هر کلمه (چون کلمه خاصی مد نظرم نیست)
منظورت یک دیکشنری آنلاین هست که برای هر کلمه یک مثال با جمله داشته باشه ؟

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
منظورت یک دیکشنری آنلاین هست که برای هر کلمه یک مثال با جمله داشته باشه ؟
بیشتر منظورم یک سایت هست که برای همه کلمه ها ( :android06: ) چندین مثال به صورت جمله داشته باشه ( کلمه رو در چندین جمله با معانی مختلفش به کار برده باشه)

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
این وردپرس هم با خودش درگیره
حالا من موندم اینو کجای دلم بزارم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
7citi6b6e8ka5sbtqqm4.jpg

فارسی نمینویسه
اگر راه حلی دارین بفرمایید
ممنون

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
بیست لایت
زد گیگ هم نماینده "youhosting.com" هس :android06:
توجه کنی 20 گیگ فضا، 200 گیگ پهنای باند میده! + کنترل پنل هم دقیقا مثل اون یکی سایت ها امثال xzn.ir هس:android07:

signul

Registered User
لایک‌ها
938
بیشتر منظورم یک سایت هست که برای همه کلمه ها ( :android06: ) چندین مثال به صورت جمله داشته باشه ( کلمه رو در چندین جمله با معانی مختلفش به کار برده باشه)
اون قبلنا من کتابشو دیدم
dictionary oxford elementary
یه چیزی تو همین مایه ها :D

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
زد گیگ هم نماینده "youhosting.com" هس :android06:
توجه کنی 20 گیگ فضا، 200 گیگ پهنای باند میده! + کنترل پنل هم دقیقا مثل اون یکی سایت ها امثال xzn.ir هس:android07:
درسته ولی اینیکی قطع نمیشه

signul

Registered User
لایک‌ها
938
بیست لایت
یه هاست ارزون قیمت در حد 10 تومن 15 تومن بخر تا کارت راه بیفته
این رایگان ها فایده ای ندارن کلا

peymanfm7

Registered User
لایک‌ها
94
یه هاست ارزون قیمت در حد 10 تومن 15 تومن بخر تا کارت راه بیفته
این رایگان ها فایده ای ندارن کلا
رایگان گرفتم دستم راه بیافته با روش و شکل و شمایلش
حالا میشه راهنماییم کنین چجوری تو وردپرس فارسی بنویسم؟ هرچی مینویسم ؟؟؟ میزاره

behnamy

Registered User
لایک‌ها
463
در مورد اون بخشی که بولد/قرمز کردم بیشتر توضیح میدی؟ چه طوری از سخت افزار کاربر استفاده میکنه؟ angular چیه؟
ببینید دوست عزیز برعکس اون موردی که شما گفتید که چه خوب میشه تا 5 سال دیگه همه چی بره سمت سرور، دقیقا داره برعکسش اتفاق میفته، یعنی روز به روز سمت سرور لاغرتر و سمت کاربر چاق تر میشه، مثلا همین انجمن ساز زنفورو (که جدیدتره)، نسبت به vb به سرور کمتر فشار میاره، واسه این که سمت کلاینت چاقتره! مثلا شما توی vb بخوای یک پست بدی، پست رو وقتی ارسال میکنی کل صفحه refresh میشه و این یعنی واسه کل صفحه، سرور باید بره همه اجزای صفحه رو دوباره از دیتابیس بخونه، و یا مثلا تمام این بنرهای تبلیغاتی که بالای سایت هستش و حجمش هم زیاده رو دوباره واسه کاربر بفرسته، ولی وقتی توی زنفورو این کار با ajax انجام میشه، فقط همون قسمت پست ها، یک پست جدید اضافه میشه و لازم نیست کل صفحه دوباره لود بشه و این همه عکس های بنر لود بشه دوباره و کلی پهنای باند مصرف بشه، یا که مثلا روی نام کاربری ها که کلیک میکنی اول یک باکسی میاره و یک اطلاعاتی رو نشون میده و اگر چیزای بیشتری میخواستی از اون نام کاربری، روی لینک های اون باکس کلیک میکنی. ولی توی vb اگر فقط میخواستم آخرین زمان آنلاین شدن یکی رو ببینی، روی نام کاربری که کلیک میکردی میرفت توی صفحه پروفایل اون کاربر دیگه! همه این ها یعنی سمت کلاینت چاق شدن، angular هم یک فریمورک جاوا اسکریپت هستش که کار طراحی اپلیکیشن تحت وب رو راحت میکنه، مثل بارزش جیمیل هستش، مثلا توی جیمیل روی اون tab های primary inbox یا social یا promotion یا ... که راحت کلیک میکنی و بین بخش های صفحه بدون refresh جابه جا میشی به لطف همین js هستش، یا مثلا اتوماتیک هر چند ثانیه یک request داده میشه به سرور تا بررسی کنه آیا ایمیل جدیدی واستون اومده یا نه، و دیگه نیازی نیست شما رفرش کنی تا سرور بره کل صفحه رو لود کنه که حتی ممکنه خبری از ایمیل جدید هم نباشه و الکی refresh کرده باشی! این یعنی همون کم شدن فشار از روی سرور و انجام کارها روی سخت افزار کاربر! که خیلی هم خوبه.

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
تو این زمینه این سایت http://www.urbandictionary.com حرف نداره ، برای هر لغت تمام حالات مختلف اش رو با معنی اش و کاربرد معنی اش تو جمله نوشته ( تماما هم به وسیله کاربرهاست ) خیلی سایت خوبیه.
من هر وقت یک لغتی که تو دیکشنری معنی نداره ، یا معنی که داره با جمله جور نیست از این سایت استفاده میکنم .

پ.ن: بعضی اوقات بعضی از کاربرهای دیوث ، جمله های خیلی با حال خنده داری مینویسن ، دیگه همچین معنی اش رو میفهمی دیگه عمرا یادت بره :android06:
یک نمونه : :android06:
blowjob
What happens to experimental 12-year-old boys if left alone around a vacuum cleaner for extended periods of time.
Prepubescent boys all know where to get good blow jobs--the utility closet.

blowjob
Something I am very, very good at...and I swallow.

Last night I got down on my knees and gave him the best blowjob of his life.

بالا