• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

khunires

مدیربخش کاروسرمایه *فروشنده معتبر
لایک‌ها
4,947
ممنون برای توضیحات خعلی خوب بود :D
خب من مثلا میخوام ببنیم چطور این خازن و دیود و ... کارشونو انجام میدن ؟ چطور طراحی میشه که فلان کارو انجام بده و مثلا چطور با نرم افزار میتونه صحبت کنه :d
مثلا شما چطور میتونی یه دستگاهو خودت با سخت افزارش بسازی ( مثال میگما :D منظورم اینکه دنبال چیزی هستم که از پایه همرو توضیح داده باشه از ساخت سخت افزار تاااا چگونگی ارتباطش با نرم افراز)
یه کتاب کامل برای درک این چیزا میخوام

یدونه کتاب نیس! بالای 200 شایدم 500 کتاب مختلف باشه اینا! خیلی پیچیدس! :android30:
پایه کارت میخوای شروع کنی باید اول قطعات و کارایشون و ظرفیتشون رو بشناسی! فیزیک، شیمی، ریاضیت باید خیلی قوی باشه تا بتونی اینارو به هم ربط بدی!
چون تعداد لینک ها خیلی زیاد بود اینجوری بگم بهتره - توی گوگل بزن: برنامه نویسی برای سخت افزار
کتاب ها و فیلم های آموزشی رو برات میاره...

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
یدونه کتاب نیس! بالای 200 شایدم 500 کتاب مختلف باشه اینا! خیلی پیچیدس! :android30:
پایه کارت میخوای شروع کنی باید اول قطعات و کارایشون و ظرفیتشون رو بشناسی! فیزیک، شیمی، ریاضیت باید خیلی قوی باشه تا بتونی اینارو به هم ربط بدی!
چون تعداد لینک ها خیلی زیاد بود اینجوری بگم بهتره - توی گوگل بزن: برنامه نویسی برای سخت افزار
کتاب ها و فیلم های آموزشی رو برات میاره...
یعنی اینو بزنم روش ساختارش و .. میاره ؟ با تعداد کتاب مشکل نیست :D
سرچ میزنم ببینم چی میاره ممنون :general410:

signul

Registered User
لایک‌ها
938
@aalireza439
@l3est
برای اینکه بدونم سخت افزار چطور کد هارو متوجه میشن و عملیات انجام میدن روش باید دنبال یه مبحثی باشم؟ منظورم اینه که چطور یه قطعه فیزیکی رو طراحی میکنن که این کارا رو میکنه
کتابی چیزی میخوام ولی نمیدونم اسم این مبحث چیه
به همون مدار منطقی مربوطه ؟
حسابی میحوام از پایه باشه توضیحا تش :rolleyes:
اول از همه باید مدار منطقی بلد باشی و بدونی گیت ها چین و تمرینات زیادی با اینها حل کنی و زبان سخت افزار رو بری یاد بگیری مانند VHDL یا verilog بعد با این زبان سخت افزار اون چیزیو که می خوای بسازی بعد پیاده سازیش کنی یه برد دیگه هم هست به نام FPGA که برد بسیار پرکاربردیه برو راجع به این هم تحقیق کن می فهمی چیه

آره سخت افزار بودم ولی انصراف دادم خیالم راحت شد بخدا D:

برای یادگیری اینکه سخت افزار رو به قول معروف زنده کنی تا یه کاری انجام بده باید در واقع شما رشته نرم افزار رو هم بدونی، برنامه نویسی C و ++C و ویژال بیسیک یا هرچیزی که به برنامه نویسی ختم میشه رو باید خیلی حرفه ایی یاد بگیری، یادت باشه رشته سخت افزار اگه بتونی مخ برنامه نویسی باشی به راحتی دکترا میگیری و حقوقت هست در کمترین حالت ماهی 15 میلیون و کارت میشه توی دیتاسنترها و تیم های بازی سازی دنیا! چون دکترای سخت افزار خیلی محدود داریم توی دنیا و تو ایران خیلی دانشگاه های محدودی هستن (در حدود 15 تا) که دکتراشو تدریس میکنن.
یک استاد ما داریم دکترای معماری کامپیوتر داره و خدایش خیلی خیلی بلده و کارشم درسته الان فقط دانشجو هایی که علاقه داشته باشن به سخت افزار جذب می کنه و باهاشون کار می کنه تا یه چی یاد بگیرن به دانشجوهاش بسیار تا بسیار سخت می گیره
ولی ماهی 15 تومن حقوق نداره :|
بسیاری از دانشگاه ها اونو می خوان ولی نمی ره و از خداش هست یکی بخواد یه چیزی یاد بگیره و ایشون یادش بده البته می گه خودتون برید یاد بگیرید و دنبالش بگردید و مرحله به مرحله به من مراجعه کنید تا راهنماییتونم بکنم الان پروژه داده که یک سوئیچینگ شبکه طراحی کنند
برای درس معماریش در پایان ترم از منه دانشجو می خواد که یک CPU براش با کد VHDL طراحی کنم و بهش تحویل بدم اگه ببینه من دانشجو دارم تلاش می کنم خیلی خیلی خوشحال می شه و کمک می کنه تا بتونی تکمیلش کنی
در یک کلام واقعا کارش درسته

چون باید عاشق این رشته باشی و ریاضی رو خیلی دوس داشته باشی! 90% همش ریاضی و محاسباته که من اصلا حس و حالشو ندارم! روانپزشکی خیلی باحالتره بیشترم به خلقیات من میخونه! اینو هم دکتراش درآمدش کمتر از اون نیست اونم با این وضعیت روانی جهان!
بنده تا به این حالا اصلا ندیدم که اینقدر ها به ریاضی هم ربط داشته باشه با این حرفت که می گی 90 درصد ریاضیه کاملا خالفم
فقط تو این رشته باید خلاق باشی و ایده های خوبی بتونی پیاده سازی کنی که سرعت رو زیاد کنه هزینه رو کم

نرم افزار یا علوم کامپیوتر چطوره ؟
علوم کامپیوتر اصولا با ریاضی بیشتر در ارتباطی در کل تو این رشته به ریاضی بیشتر توجه دارن و اهمیت می دن ولی برنامه نویسی هم یاد می دن
رشته نرم افزار و سخت افزار در لیسانس هیچ فرقی با هم ندارن و درس هاشون مثل همن تقریبا ولی تو فوق لیسانس تخصصی می شه
همون استادی که چند خط بالا صحبتش رو کردم می گه نمره و درس و بزارید کنار هدفتون یه چیز باشه که توی دانشگاه یه تخصصی یاد بگیرید نمره اصلا ارزش نداره می گه من کسی و می شناسم که در دانشگاه دولتی معدلش هست 19 ولی هیچی یاد نداره و هیچ کس هم بهش کار نمی ده ولی کی دیگه رو میشناسم که معدلش 11.60 هست ولی چندین و چند تا تخصص داره که پروژه های زیادی بهش پیشنهاد می دن ولی خود طرف وقتش رو نداره انجام بده شما بیشتر به یادگیری بها بدید می گه دانشگاه فقط راهو به شما نشون می ده خودتون باید برید طرفش

khunires

لایک‌ها
4,947
یک استاد ما داریم دکترای معماری کامپیوتر داره و خدایش خیلی خیلی بلده و کارشم درسته الان فقط دانشجو هایی که علاقه داشته باشن به سخت افزار جذب می کنه و باهاشون کار می کنه تا یه چی یاد بگیرن به دانشجوهاش بسیار تا بسیار سخت می گیره
ولی ماهی 15 تومن حقوق نداره :|
بسیاری از دانشگاه ها اونو می خوان ولی نمی ره و از خداش هست یکی بخواد یه چیزی یاد بگیره و ایشون یادش بده البته می گه خودتون برید یاد بگیرید و دنبالش بگردید و مرحله به مرحله به من مراجعه کنید تا راهنماییتونم بکنم الان پروژه داده که یک سوئیچینگ شبکه طراحی کنند
برای درس معماریش در پایان ترم از منه دانشجو می خواد که یک CPU براش با کد VHDL طراحی کنم و بهش تحویل بدم اگه ببینه من دانشجو دارم تلاش می کنم خیلی خیلی خوشحال می شه و کمک می کنه تا بتونی تکمیلش کنی
در یک کلام واقعا کارش درسته

راجع به حقوق خارج از کشور اینقدره! ایران که واسه فیلسوفه مغز و اعصاب هم ارزش قائل نمیشن!!!

بنده تا به این حالا اصلا ندیدم که اینقدر ها به ریاضی هم ربط داشته باشه با این حرفت که می گی 90 درصد ریاضیه کاملا خالفم
فقط تو این رشته باید خلاق باشی و ایده های خوبی بتونی پیاده سازی کنی که سرعت رو زیاد کنه هزینه رو کم

آره عزیز درسته، من میگن ریاضی بخاطر اینکه Base یا همون پایه رشته کامپیوتر همش با دیفرانسیل و آمار و معادلاته، شاید خیلی از دانشجوها مثل خود من تو این رشته بودن از ریاضی و فیزیکش گلایه داشتن که مزخرف هستش و ازین حرفا! ولی در صورتی که همه ی محاسبات سخت افزاری و نرم افزاری برمیگرده به همین ریاضی ها

کلا به عقیده من: دانشگاه و علم آکادمیک 1% هم اهمیت نداره و هیچ تاثیری تو پیشرفت و روند زندگی افراد نداره! جز اینکه 4 تا 8 سال علم اخلاق به آدم یاد بده! هرآنچه که فرد بهش دست پیدا میکنه و عامل موفقیتش میشه 2 عامله: پولدار بودن فرد - نخبه بودن فرد تو کار خودش

یا فرد باید باباش یا خودش پولدار باشن که بتونه یه کاری برای خودش راه بندازی و سرمایه رو 2 برابر یا 10 برابر کنه!
یا فرد باید مخ باشه و نخبه که اون هیچ ربطی به دانشگاه نداره و فرد فقط خودش باید بره دنبال کتاب های مختلف!

siavashx

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
از کجا بدونم تبلیغات متنی که خریدم فالو هست ؟
الان view selection source که روی متن تبلیغات سایته میکنم به صورت زیره
HTML:
<p><a target="_blank" href="http://site.ir">عنوان سایت</a></p>
خب این فالووه دیگه
واسه نوفالو اینطوریه
<p><a rel="Nofollow" href="http://site.ir" target="_blank">عنوان سایت</a></p>

• Like
Reactions: Dex

signul

Registered User
لایک‌ها
938
راجع به حقوق خارج از کشور اینقدره! ایران که واسه فیلسوفه مغز و اعصاب هم ارزش قائل نمیشن!!!

آره عزیز درسته، من میگن ریاضی بخاطر اینکه Base یا همون پایه رشته کامپیوتر همش با دیفرانسیل و آمار و معادلاته، شاید خیلی از دانشجوها مثل خود من تو این رشته بودن از ریاضی و فیزیکش گلایه داشتن که مزخرف هستش و ازین حرفا! ولی در صورتی که همه ی محاسبات سخت افزاری و نرم افزاری برمیگرده به همین ریاضی ها

کلا به عقیده من: دانشگاه و علم آکادمیک 1% هم اهمیت نداره و هیچ تاثیری تو پیشرفت و روند زندگی افراد نداره! جز اینکه 4 تا 8 سال علم اخلاق به آدم یاد بده! هرآنچه که فرد بهش دست پیدا میکنه و عامل موفقیتش میشه 2 عامله: پولدار بودن فرد - نخبه بودن فرد تو کار خودش

یا فرد باید باباش یا خودش پولدار باشن که بتونه یه کاری برای خودش راه بندازی و سرمایه رو 2 برابر یا 10 برابر کنه!
یا فرد باید مخ باشه و نخبه که اون هیچ ربطی به دانشگاه نداره و فرد فقط خودش باید بره دنبال کتاب های مختلف!

یه سری درسا هستن تو هر رشته ای که مجبوری پاسشون کنی
مثل این فیزیک و ریاضی شاید ربط داشته باشه به کامپیوتر ولی یه چیز هایی درس می دن به آدم که هیچ فایده ای نداره
با حرف آخرتم موافقم :D

khunires

لایک‌ها
4,947
آقا کسی برنامه نویس اندروید بلده اینجا؟؟؟
یه مشکل خیلی کوچیک در عین حالا تو برنامه بزرگ دارم:android09:

Background توی Listview چجوری رنگ بدم بهش؟
توی همین Listview چجوری به نوشته هاش رنگ بدم؟!

هیچ رقمه نتوستم پیدا کنم چجوریه توی Eclipse!!! :android23:

farshad-fr4

Registered User
لایک‌ها
743
سلام

طراح قالب اینجا هستش؟؟؟
یه قالب مثل سایت
bourse24 . ir
بخوام چقدر هزینه داره؟؟؟

smartapp

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
0
سلان دوستان.
کسایی که با نرخ تبلیغات آشنایی دارن میشه بگن سایتی که روزانه 2000 آی پی داره و 1000 تاش گوگله ، بنر های مختلفش چقدر ماهیانه باید فروخته بشه؟

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
چند وقتیه که درایو c الکی داره پر میشه ، فکر کنم روزی چند صد مگابایت پر میشه
خیلی کارا کردم ، تونستم چند گیگ فضا آزاد کنم ولی جلوی روند پر شدن رو نمیگیره

چکار کنم ؟ نمیخوام ویندوز عوض کنم

ویندوز 7

babapooldar

Registered User
لایک‌ها
1,044
آقا کسی برنامه نویس اندروید بلده اینجا؟؟؟
یه مشکل خیلی کوچیک در عین حالا تو برنامه بزرگ دارم:android09:

Background توی Listview چجوری رنگ بدم بهش؟
توی همین Listview چجوری به نوشته هاش رنگ بدم؟!

هیچ رقمه نتوستم پیدا کنم چجوریه توی Eclipse!!!

برنامه نویس باید برای هرچیزی از گوگل کمک بگیره همین و بس اینو سرچ کن

change android listview text color

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
چند وقتیه که درایو c الکی داره پر میشه ، فکر کنم روزی چند صد مگابایت پر میشه
خیلی کارا کردم ، تونستم چند گیگ فضا آزاد کنم ولی جلوی روند پر شدن رو نمیگیره

چکار کنم ؟ نمیخوام ویندوز عوض کنم

ویندوز 7
الان l3est میاد میگه ccleaner نصب کن:D

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
این آهنگ زیبا رو گوش کنید ، معنی اش بگید @zgg123 براتون ترجمه کنه :android18:
http://trainbit.com/files/4794401884/Artik_pres._Asti_DJ_Vincent__amp__DJ_Diaz_Remix.mp3
بین همه آهنگایی که لینک دادی این از همه بدتر بود!
چه رمیکس سخیفی داشت انگار هی موزیک قطع و وصل میشد ، نصف آهنگ هم اینطوری بود :
Snapshot_2015-04-30_231343.png

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
بین همه آهنگایی که لینک دادی این از همه بدتر بود!
چه رمیکس سخیفی داشت انگار هی موزیک قطع و وصل میشد ، نصف آهنگ هم اینطوری بود :
مشاهده پیوست 796794
آره ، خودمم قبول دارم ، میکس اش ابتدایی بوده ، اما از صدای زنه خوشم میاد ، پس حرف الکی نزن ، آهنگ قشنگی هست .
بعدشم ، یک هدفون درست حسابی بگیر ، تا بفهمی آهنگ چی هست یا نه :android32:
در آخر ، این چه برنامه عتیقه ای هست باهاش آهنگ گوش میدی ؟ JetAudio هست ؟

signul

Registered User
لایک‌ها
938

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
آره ، خودمم قبول دارم ، میکس اش ابتدایی بوده ، اما از صدای زنه خوشم میاد ، پس حرف الکی نزن ، آهنگ قشنگی هست .
بعدشم ، یک هدفون درست حسابی بگیر ، تا بفهمی آهنگ چی هست یا نه :android32:
در آخر ، این چه برنامه عتیقه ای هست بهاش آهنگ گوش میدی ؟ JetAudio هست ؟
کلا دوتا هدفون دارم ، یکی somic ازین معمولیا (تو کافی نتا زیاد هست:D) مربوط به 5-6 سال پیش:general505:
یکی هم انرژی سیستم 20 تومنی مربوط به 2-3 سال پیش:general507:
Potplayer

Milad._.R

Registered User
لایک‌ها
1,203
الان یه اسکرین از حجم تک تک فولدر ها گرفتم ، چند روز آینده چک میکنم ببینم دقیقا کدوم فولدر حجمش زیاد میشه :|

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
این فکر کنم واسه پاکسازیه
مشکل من پر شدن روزانه هست ، هر چی هم خالی کنم بازم به مرور پر میشه
معلوم هم نیست دقیقا کجاش پر میشه
خودم هم روی سیستم قبلیم همچین مشکلی داشتم اون زمان راه حلی واسش پیدا نکردم (وقتی خالی بود 2-3تا فایل سنگین میریختم داخلش بعد وقتی فضای خالی نیاز داشتم اونها رو دیلیت میکردم:general509:)

این شاید کمکت کنه :
https://www.google.com/?gws_rd=ssl#q=++Filling+c+drive

بالا