• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
به طور کلی تو لینوکس اگر جای یه فایل رو نمیدونی میتونی با locate filename.txt مثلا دنبال filename.txt بگردی ( اگر خطا داد اول دستور : updatedb رو اجرا کن و حتما باید دسترسی ریشه داشته باشی )
اگر هم دنبال یه نرم افزار میگردی که کجا نصب شده از دستور which mysql استفاده کن ( مسیر فایل اجرایی رو بهت میده مثلا : /usr/local/bin/mysql )
توی اوبونتو هم معمولا پکیج های .deb که دانلود میشن تو این مسیر ذخیره میشن مگر این که تو تنظیمات عوض شده باشه : /var/cache/apt/
تو این آدرس /var/cache/apt/ که گفتی بود، واقعا ممنون خیلی به دردم خورد.
تا دیروز فکر می کردم باید دوباره همشون رو دانلود کنم :|

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
اینا همش شعاره :D
برای ویندوز یه برنامه گرفتم امکاناتش از Cmd بیشتره. اسمش console 2 هست.
برای node زیاد فرق نداره ویندوزی باشی یا لینوکسی. هرچند استایل مک رو بیشتر دوست دارم برا کار با node

هنوز روبات ننوشتم اگه خواهان داشته باشه میتونم بنویسم. اگه مطالبش بر اساس شهر مرتب بشه میتونم با تفکیک شهر شماره ها رو استخراج کنم.
این ها شعار نیست ، حقیقته :android01:

علیرضاخان فکر کنم شما تو لینوکس حرفه ای باشی! من از طریق همین دستور apt-get کلی برنامه روی سیستم دانلود و نصب کردم اونها رو چطور میتونم روی یه سیستم دیگه هم نصب کنم؟ منظور این هست که فایلی که اول دانلود میکنه کجا ذخیره میکنه تا اون رو به سیستم دیگه کپی کنم و نیاز به دانلود نباشه و فقط مراحل نصب رو انجام بدم.
در مورد توزیع های زیبا هم من pearos یکبار استفاده کردم خیلی شیک بود. شبیه اپل بود :دی
خوب حالا دوستان گفتن ، من یک توضیح مختصری در مورد نحوه عملکرد نصب و حذف نرم افزارها تو توزیع های دبیانی بدم.

تو ابونتو (ابونتو هم بر پایه دبیان هست) ما دو چیز دارم ، یکی dpkg (the package manager) و یکی هم APT

dpkg یک نرم افزاری هست که وظیفه نصب ، حذف ، بروزرسانی ، اینکه چه برنامه هایی نصب شده ، چه نسخه ای از اونها هست و.. همه این کارها رو از طریق فایل های آرشیو .deb انجام میده (این آرشیوها روشی هستن که بسته های نرم افزاری منتشر میشن)

وظیفه APT هم جستجو و پیدا کردن و دانلود بسته ها و اجرا کردن dpkg تا اون بسته ها رو نصب ، حذف یا بروزرسانی کنه ، البته APT فقط یک کار نداره و کارهای زیادی انجام میده ، برای مثال شما وقتی یک بسته رو می خواهی نصب میکنی ، APT میاد چک میکنه ، ببینه پیش نیازهای اون بسته نصب هست یا نه ، اگر نبود اونها رو دانلود میکنه و برای dpkg میفرسته.

حالا نحوه دانلود توسط APT به این صورت هست ، فایل ها خورد خورد که دانلود میشه میره تو پوشه partial/ (تو همون مسیر /var/cache/apt/archives هست ) بعد وقتی کامل شد منتقل میشه به مسیر /var/cache/apt/archives .
این های فایل های .deb تو پوشه کش همیشه هست ، اون هم برای اینکه اگر یک موقع نیاز شد دم دست باشه و البته پاک کردنشون هم هیچ مشکلی نداره ، می تونی با دستی پاک کنی یا از این دستور استفاده کنی : sudo apt-get clean

online.days

Registered User
لایک‌ها
76
سلام
دوستان برا اینماد اقدام کردم به محصولات سی دیم گیر داده میگه باید مجوز ارشاد باشه
یکی از دوستان گفت یه محصولات دیگه ای بزار موقت تا اینمادو گرفتی بعد....
میخاستم بینم کسی تجربشو داره ؟ چه محصولی بزارم؟ بعدا نمیان چک کنن به مشکل بخورم؟
مرسی

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767
این ها شعار نیست ، حقیقته :android01:

خوب حالا دوستان گفتن ، من یک توضیح مختصری در مورد نحوه عملکرد نصب و حذف نرم افزارها تو توزیع های دبیانی بدم.

تو ابونتو (ابونتو هم بر پایه دبیان هست) ما دو چیز دارم ، یکی dpkg (the package manager) و یکی هم APT

dpkg یک نرم افزاری هست که وظیفه نصب ، حذف ، بروزرسانی ، اینکه چه برنامه هایی نصب شده ، چه نسخه ای از اونها هست و.. همه این کارها رو از طریق فایل های آرشیو .deb انجام میده (این آرشیوها روشی هستن که بسته های نرم افزاری منتشر میشن)

وظیفه APT هم جستجو و پیدا کردن و دانلود بسته ها و اجرا کردن dpkg تا اون بسته ها رو نصب ، حذف یا بروزرسانی کنه ، البته APT فقط یک کار نداره و کارهای زیادی انجام میده ، برای مثال شما وقتی یک بسته رو می خواهی نصب میکنی ، APT میاد چک میکنه ، ببینه پیش نیازهای اون بسته نصب هست یا نه ، اگر نبود اونها رو دانلود میکنه و برای dpkg میفرسته.

حالا نحوه دانلود توسط APT به این صورت هست ، فایل ها خورد خورد که دانلود میشه میره تو پوشه partial/ (تو همون مسیر /var/cache/apt/archives هست ) بعد وقتی کامل شد منتقل میشه به مسیر /var/cache/apt/archives .
این های فایل های .deb تو پوشه کش همیشه هست ، اون هم برای اینکه اگر یک موقع نیاز شد دم دست باشه و البته پاک کردنشون هم هیچ مشکلی نداره ، می تونی با دستی پاک کنی یا از این دستور استفاده کنی : sudo apt-get clean
بهترین توزیع لینوکس واسه من تازه کار چیه؟ :D
خوشگلم باشه بدک نیس

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
لینوکس محدوده ! شعار لینوکس ، آزادی هست.
لینوکس رایگانه !
بسیاری از کتابخانه و اپلیکیشن ها به صورت Native برای لینوکس توسعه داده شدن
لینوکس یک موهبتی به خط فرمان داره
تو لینوکس همه چی آسون تره ، برای مثال نصب فایرفاکس ، برای ویندوز اول باید برای سایت موزیلا ، فایل نصبی رو دانلود کنی و بعد فایل نصب رو اجراش کنی و چندتا Next همینطوری بزنی تا برات نصب بشه ، اما تو لینوکس کافیه خط فرمان رو باز کنی و این دستور رو بزنی sudo apt-get install firefox همین ! (البته این فایرفاکس روی بیشتر توزیع ها پیشفرض هست ، صرفا جهت مثال گفتم)
لینوکس رو خیلی راحت میتونی شخصی سازی کنی ، لینوکس این امکان رو بهت میده تا محیط که نیاز هات رو برطرف میکنه رو انتخاب کنی.
در مورد رابط کاربری هم تو این چند سال اخیر لینوکس جهش خیلی بزرگی داشته ، الان توزیع هایی هست از نظر زیبایی با ویندوز 10 برابری میکنن .
در مورد برنامه ها شما حتما خوب نگشتی ، مثلا برای دانلود منیجر FlareGet رو نصب کن (نسخه رایگانش) همه امکانات IDM رو داره (جالبه نسخه رایگان ویندوزش تعداد کانکشن ها رو روی 2 تا محدود میکنه ، اما لینوکس محدودیتی نداره !)
الان شما خودت Node.js کار میکنی ، ببین روی لینوکس راحت تری یا ویندوز ؟ برای من که ویندوز عذاب آوره با اون command prompt آشغال .

من الان تمام سرو کارم با ETABS و AUTOCAD هست، شما بگو چه طوری لینوکس نصب کنم؟؟؟؟؟؟

در ضمن ویندوز اصلا مشکل سرعتی نداره، من با این سیستم، فایرفاکس را زیر 5 ثانیه لود میکنم (ویندوز 7) البته کروم بیشتر میشه چون خیلی رم میخوره

upload_2015-5-4_16-57-50.png

Tikweb

Registered User
لایک‌ها
136
من الان تمام سرو کارم با ETABS و AUTOCAD هست، شما بگو چه طوری لینوکس نصب کنم؟؟؟؟؟؟

در ضمن ویندوز اصلا مشکل سرعتی نداره، من با این سیستم، فایرفاکس را زیر 5 ثانیه لود میکنم (ویندوز 7) البته کروم بیشتر میشه چون خیلی رم میخوره

مشاهده پیوست 798545
در لینوکس برای هر چیزی جایگزین وجود داره
http://linuxreview.ir/1392/6/نرم-افزارهاي-آزاد-معادل-3d-studio-max‎-و-autocad/
نرم افزار blender و draftsight هم جایگزین مناسبی برای اتوکد هست فایل های اتوکد هم باز میکنه
اما خب صددرصد هیچ نرم افزاری مثل خود autocad یا 3dmax و.. نمیشه

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
در لینوکس برای هر چیزی جایگزین وجود داره
http://linuxreview.ir/1392/6/نرم-افزارهاي-آزاد-معادل-3d-studio-max‎-و-autocad/
نرم افزار blender و draftsight هم جایگزین مناسبی برای اتوکد هست فایل های اتوکد هم باز میکنه
اما خب صددرصد هیچ نرم افزاری مثل خود autocad یا 3dmax و.. نمیشه
من بجای فتوشاپ GIMP زدم ولی اصلا راضی نیستم. فتوشاپ کجا و این کجا! درکل بنظرم بهتره بر اساس نیازی که هرکس داره بره سراغ یک سیتسم عامل. برای بعضی ها شاید لینوکس یک سیستم عامل فوق العاده حساب بشه و برای برخی ها اصلا شاید کوچکترین ارزشی نداشته باشه.

Quen

کاربر فعال هنرهای نمایشی
کاربر فعال
لایک‌ها
3,806
نرم افزار FactorAsana بسیار برنامه خوبی هست برای فاکتور زدن.
فاکتورهای چاپی اش خیلی شکیل و حرفه ای درمیاد. من از نسخه رایگانش استفاده میکنم و کامل هم هست...

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
میشه جزییات بیشتر رو پ.خ کنید؟
والا جزئیات خاصی نداره، خلاصه مفید خدمتتون گفتم
cxs رو سرورتون دارید ک؟ ی اسکریپت همینطوری بریزید رو هاست و با cxs اسکن کنید متوجه میشید

Tikweb

Registered User
لایک‌ها
136
والا جزئیات خاصی نداره، خلاصه مفید خدمتتون گفتم
cxs رو سرورتون دارید ک؟ ی اسکریپت همینطوری بریزید رو هاست و با cxs اسکن کنید متوجه میشید

تست میکنم نتیجه رو اعلام میکنم

Poets Of Fall

کاربر فعال عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
486
ملت از 20script.ir چیزی دانلود نکنید، تو همه اسکریپت هاش شل گذاشته :|
این فقط مربوط به اون سایت نیست ، شما هر اسکریپت یا فایلی رو که از منبع غیر مطمئن ( غیر از نویسنده یا شرکت تولید کننده ) تهیه کنید بلاخره یه جاییش یه باگ یا شل یا کدی برای نفوذ گذاشتن .
همن اسکریپت ها ها قالب هایی که مجانی پخش میشه ، یا یه نفر میاد قالب یا اسکریپت یه نفر دیگه رو میذاره 5000 تومن برای فروش هم همینه . ( من خودم خیلی هاش رو دیدم )

MOHAMMAD026_1

مدیر بازنشسته
لایک‌ها
8,693
این فقط مربوط به اون سایت نیست ، شما هر اسکریپت یا فایلی رو که از منبع غیر مطمئن ( غیر از نویسنده یا شرکت تولید کننده ) تهیه کنید بلاخره یه جاییش یه باگ یا شل یا کدی برای نفوذ گذاشتن .
همن اسکریپت ها ها قالب هایی که مجانی پخش میشه ، یا یه نفر میاد قالب یا اسکریپت یه نفر دیگه رو میذاره 5000 تومن برای فروش هم همینه . ( من خودم خیلی هاش رو دیدم )
دقیقا!
منم میدونستم همچین داستانی هست، اما مطمئن نبودم ک شدم
حرفای این دوستمون رو جدی بگیرید

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
1- هک سیستم پرداخت Heartland

زمان رخداد: مارس 2008

ضربه: 134 میلیون کارت اعتباری در معرض نقض SQL قرار گرفتند تا نرم افزار جاسوسی که بر روی سیتسم داده این شرکت نصب شود.

هیات منصفه فدرال آمریکا متهمان این اقدام ،'آلبرت گونزالز' و دو همدست روسی اش را در سال 2009 تحت تعقیب قرار داد.

گونزالس یکی از مغزهای متفکر این حمله بعد از گناهکار شناخته شدن توسط قضات فدرال، در مارس 2010 میلادی به 20 سال زندان برای جرایم ارتکابی محکوم شد.

هنوز هم آسیب پذیری ادامه دارد. بسیاری از اپلیکیشن های وب پایه یکی از رایج ترین شکل حملات محسوب می شود.

2- شرکت ها TJX

تاریخ رخداد : دسامبر 2006

ضربه : اطلاعات کارت های اعتباری 94 میلیون نفر در معرض حمله قرارگرفت.اظهارات ضد و نقضیضی در خصوص چگونگی این حمله وجود دارد.

برخی تصور می کنند که این حمله به دست گروه از هکرها و با استفاده از یک سیستم رمزگذاری داده ها صورت گرفته است که طی آن اطلاعات ضعیف کارت های اعتباری کاربران را در طول یک انتقال بی سیم بین دو فروشگاه به سرقت رفته است.

‏TJX، یکی از شرکت های خرده فروشی ماساچوست آمریکاست. در این حمله نیز 'آلبرت گونزالس' به همراه 11 تن از همراهانش متهم شناخته شدند و برای این اقدام نیز به 40 سال زندان محکوم شدند.

بالا