• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

Hamidreza23

Registered User
لایک‌ها
4,509
با کیبورد تیکن بازی میکنییییییی؟
فکر کنم به خاطر این بازی حداقل ۳ ۴ تا دسته روی پلی وان و پلی ۲ به فاگ دادم :D
نه دسته دارم :D
اینهمه از ویندوز تعریف میکنید ، روی یک سیستم قدیمی (سی پی دو هسته ای ، فرکانس 1.6 و رم 3 گیگ) یک ویندوز 8.1 نصب هست و یک ابونتو 12.04 .
تو ویندوز مرورگر ها (هم کروم و فایرفاکس) 5 دقیقه طول میکشه لود بشه و تازه مثل این ماشین قدیمی باید بزاری یکم درجا کار کنه گرم بشه تا بتونی باهاشون کار کنی :دی
حالا تو ابونتو همون مرورگرها کمتر از چند ثانیه باز میشن و قابل استفادن !
حالا بگید ویندوز بهترینه ، مفت نمی ارزه.
ویندوز بهترینه :|
یادش بخیر روحمونو زنده کردی چه حالی میداد تو کلوب میرفتیم 99 یا کراش زدنی و ....
من الان کراش دارم + تیکن 3 و 5 و 6 :D

LordShadows

Registered User
لایک‌ها
843
اینهمه از ویندوز تعریف میکنید ، روی یک سیستم قدیمی (سی پی دو هسته ای ، فرکانس 1.6 و رم 3 گیگ) یک ویندوز 8.1 نصب هست و یک ابونتو 12.04 .
تو ویندوز مرورگر ها (هم کروم و فایرفاکس) 5 دقیقه طول میکشه لود بشه و تازه مثل این ماشین قدیمی باید بزاری یکم درجا کار کنه گرم بشه تا بتونی باهاشون کار کنی :دی
حالا تو ابونتو همون مرورگرها کمتر از چند ثانیه باز میشن و قابل استفادن !
حالا بگید ویندوز بهترینه ، مفت نمی ارزه.
کی تعریف کرده اینهمه اونم تو این تاپیک همش از ویندوز بیچاره بد میگید:D
ولی اوبونتو بهتره الان یک ماه نمیشه دارم فقط از اوبونتو استفاده میکنم خیلی باش حال میکنم اونقدری هم که میگن سخته نیست
فقط یک هفته باش کار کنه یکی دیگه ولش نمیکنه

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
نه دسته دارم :D

ویندوز بهترینه :|

من الان کراش دارم + تیکن 3 و 5 و 6 :D
دمت گرم برو یه دست بزن خاطراتت زنده بشه

من شبیه ساز نصب کرده بودم چند ماه پیش دهنم سرویس شد از بس سرباز کوچولو بازی کردم :D

rizak

Registered User
لایک‌ها
704
ما بالاخره نفهمیدیم 98 بود یا 99
والا نمیبدونم میرفتیم کلوب میگفتیم اونم میزاشت
اااه یاد اون موقع افتادم که با 100 تا تک تومنی نیم ساعت بازی میکردیم ...

چقدر پول ایران بی ارزش شد :|

Dex

Registered User
لایک‌ها
314
والا نمیبدونم میرفتیم کلوب میگفتیم اونم میزاشت
اااه یاد اون موقع افتادم که با 100 تا تک تومنی نیم ساعت بازی میکردیم ...

چقدر پول ایران بی ارزش شد :|
من ۱۵ دقه ای ۱۰۰ میدادم
هروقت امتحان داشتیم هزارتومنی تو کشو میدزدیدم میرفتم دفتردار کلاسو میبردم کلوب و سوالارو ازش میگرفتم میخوندم :general107:
بعد بابام فهمید و به خاطر اینکه دزد بار نیام رفت قسطی یه ps1 واسم خرید و هفته اول به خاطر شورش در کشتی رفت تعمیرگاه

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
ویندوز بهترینه.
اوبونتو هم خوبه نصب دارمش ولی محدودیتاش زیاده!
من دنبال نرم افزار فیلمبرداری از صفحه ، دانلود منیجر و... گشتم یه سری پیدا کردم ولی شاید 10 درصد برنامه هایی که برای ویندوز هست قدرت نداشتن هیچکدوم. یا مثلا کرک Intellij idea رو میخواستم برای لینوکس پیدا نمیشد، فقط exe داشت باید تو ویندوز کرک اجرا کنی، کد بگیری، دوباره بری لینوکس کد رو استفاده کنی.
برای کارایی مثل وبگردی خوبه.
مهم ترین مزیتش کنسولش هست که هنوز برای ویندوز مشابهش رو پیدا نکردم :D

من بیشتر از یه هفته باهاش کار کردم الان تقریبا ولش کردم :D

دوستان شماره های سایت div@r خریدار داره ؟
لینوکس محدوده ! شعار لینوکس ، آزادی هست.
لینوکس رایگانه !
بسیاری از کتابخانه و اپلیکیشن ها به صورت Native برای لینوکس توسعه داده شدن
لینوکس یک موهبتی به خط فرمان داره
تو لینوکس همه چی آسون تره ، برای مثال نصب فایرفاکس ، برای ویندوز اول باید برای سایت موزیلا ، فایل نصبی رو دانلود کنی و بعد فایل نصب رو اجراش کنی و چندتا Next همینطوری بزنی تا برات نصب بشه ، اما تو لینوکس کافیه خط فرمان رو باز کنی و این دستور رو بزنی sudo apt-get install firefox همین ! (البته این فایرفاکس روی بیشتر توزیع ها پیشفرض هست ، صرفا جهت مثال گفتم)
لینوکس رو خیلی راحت میتونی شخصی سازی کنی ، لینوکس این امکان رو بهت میده تا محیط که نیاز هات رو برطرف میکنه رو انتخاب کنی.
در مورد رابط کاربری هم تو این چند سال اخیر لینوکس جهش خیلی بزرگی داشته ، الان توزیع هایی هست از نظر زیبایی با ویندوز 10 برابری میکنن .
در مورد برنامه ها شما حتما خوب نگشتی ، مثلا برای دانلود منیجر FlareGet رو نصب کن (نسخه رایگانش) همه امکانات IDM رو داره (جالبه نسخه رایگان ویندوزش تعداد کانکشن ها رو روی 2 تا محدود میکنه ، اما لینوکس محدودیتی نداره !)
الان شما خودت Node.js کار میکنی ، ببین روی لینوکس راحت تری یا ویندوز ؟ برای من که ویندوز عذاب آوره با اون command prompt آشغال .

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
ویندوز بهترینه.
اوبونتو هم خوبه نصب دارمش ولی محدودیتاش زیاده!
من دنبال نرم افزار فیلمبرداری از صفحه ، دانلود منیجر و... گشتم یه سری پیدا کردم ولی شاید 10 درصد برنامه هایی که برای ویندوز هست قدرت نداشتن هیچکدوم. یا مثلا کرک Intellij idea رو میخواستم برای لینوکس پیدا نمیشد، فقط exe داشت باید تو ویندوز کرک اجرا کنی، کد بگیری، دوباره بری لینوکس کد رو استفاده کنی.
برای کارایی مثل وبگردی خوبه.
مهم ترین مزیتش کنسولش هست که هنوز برای ویندوز مشابهش رو پیدا نکردم :D

من بیشتر از یه هفته باهاش کار کردم الان تقریبا ولش کردم :D

دوستان شماره های سایت div@r خریدار داره ؟
چنتا شماره داره تقریبا؟ تفکیک استانی یا شهری داره؟
ما نشستیم به پیشنهاد یه فلان فلان شده ای کلی وقت گذاشتیم 20k شماره از یکی از همین سایتا (اون هم کاملا تفکیک شده) کشیدیم بیرون 1قرون دستمون رو نگرفت. (اصلا هروقت به پیشنهاد این یارو گوش کردم ضرر کردم:general705:)

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
ما نشستیم به پیشنهاد یه فلان فلان شده ای کلی وقت گذاشتیم 20k شماره از یکی از همین سایتا (اون هم کاملا تفکیک شده) کشیدیم بیرون 1قرون دستمون رو نگرفت. (اصلا هروقت به پیشنهاد این یارو گوش کردم ضرر کردم:general705:)
شماره ها موضوع بندی خاصی داره ؟ پیشنهاد ویژه دارم برات که یه چیزی هم توش داشته باشه :D

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
اینا همش شعاره :D
برای ویندوز یه برنامه گرفتم امکاناتش از Cmd بیشتره. اسمش console 2 هست.
برای node زیاد فرق نداره ویندوزی باشی یا لینوکسی. هرچند استایل مک رو بیشتر دوست دارم برا کار با node

هنوز روبات ننوشتم اگه خواهان داشته باشه میتونم بنویسم. اگه مطالبش بر اساس شهر مرتب بشه میتونم با تفکیک شهر شماره ها رو استخراج کنم.
اگه با تفکیک شهر و شغل خارج کنی احتمالا مشتری میشه واسش. برای من فقط تفکیک شغلی داشت.
شماره ها موضوع بندی خاصی داره ؟ پیشنهاد ویژه دارم برات که یه چیزی هم توش داشته باشه :D
بلی ، از لحاظ شغلی کاملا تفکیک شده.

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,990

اون 3.500 تومنی که بهت دادم مفت چنگت بز خور Squidward.png

javadth

کاربر فعال
لایک‌ها
15,990

اون 3.500 تومنی که بهت دادم مفت چنگت بز خور مشاهده پیوست 798129

payam-nice

Registered User
لایک‌ها
3,274
لینوکس محدوده ! شعار لینوکس ، آزادی هست.
لینوکس رایگانه !
بسیاری از کتابخانه و اپلیکیشن ها به صورت Native برای لینوکس توسعه داده شدن
لینوکس یک موهبتی به خط فرمان داره
تو لینوکس همه چی آسون تره ، برای مثال نصب فایرفاکس ، برای ویندوز اول باید برای سایت موزیلا ، فایل نصبی رو دانلود کنی و بعد فایل نصب رو اجراش کنی و چندتا Next همینطوری بزنی تا برات نصب بشه ، اما تو لینوکس کافیه خط فرمان رو باز کنی و این دستور رو بزنی sudo apt-get install firefox همین ! (البته این فایرفاکس روی بیشتر توزیع ها پیشفرض هست ، صرفا جهت مثال گفتم)
لینوکس رو خیلی راحت میتونی شخصی سازی کنی ، لینوکس این امکان رو بهت میده تا محیط که نیاز هات رو برطرف میکنه رو انتخاب کنی.
در مورد رابط کاربری هم تو این چند سال اخیر لینوکس جهش خیلی بزرگی داشته ، الان توزیع هایی هست از نظر زیبایی با ویندوز 10 برابری میکنن .
در مورد برنامه ها شما حتما خوب نگشتی ، مثلا برای دانلود منیجر FlareGet رو نصب کن (نسخه رایگانش) همه امکانات IDM رو داره (جالبه نسخه رایگان ویندوزش تعداد کانکشن ها رو روی 2 تا محدود میکنه ، اما لینوکس محدودیتی نداره !)
الان شما خودت Node.js کار میکنی ، ببین روی لینوکس راحت تری یا ویندوز ؟ برای من که ویندوز عذاب آوره با اون command prompt آشغال .
علیرضاخان فکر کنم شما تو لینوکس حرفه ای باشی! من از طریق همین دستور apt-get کلی برنامه روی سیستم دانلود و نصب کردم اونها رو چطور میتونم روی یه سیستم دیگه هم نصب کنم؟ منظور این هست که فایلی که اول دانلود میکنه کجا ذخیره میکنه تا اون رو به سیستم دیگه کپی کنم و نیاز به دانلود نباشه و فقط مراحل نصب رو انجام بدم.
در مورد توزیع های زیبا هم من pearos یکبار استفاده کردم خیلی شیک بود. شبیه اپل بود :دی

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766
علیرضاخان فکر کنم شما تو لینوکس حرفه ای باشی! من از طریق همین دستور apt-get کلی برنامه روی سیستم دانلود و نصب کردم اونها رو چطور میتونم روی یه سیستم دیگه هم نصب کنم؟ منظور این هست که فایلی که اول دانلود میکنه کجا ذخیره میکنه تا اون رو به سیستم دیگه کپی کنم و نیاز به دانلود نباشه و فقط مراحل نصب رو انجام بدم.
در مورد توزیع های زیبا هم من pearos یکبار استفاده کردم خیلی شیک بود. شبیه اپل بود :دی
فکر کنم تو پوشه tmp ذخیره میشه حاج پیام :دی

afshin313

Registered User
لایک‌ها
3,767

zgg123

کاربر فعال عکس و عکاسی
کاربر فعال
لایک‌ها
37,766

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
نه اونجا نیست خان :general705:
به طور کلی تو لینوکس اگر جای یه فایل رو نمیدونی میتونی با locate filename.txt مثلا دنبال filename.txt بگردی ( اگر خطا داد اول دستور : updatedb رو اجرا کن و حتما باید دسترسی ریشه داشته باشی )
اگر هم دنبال یه نرم افزار میگردی که کجا نصب شده از دستور which mysql استفاده کن ( مسیر فایل اجرایی رو بهت میده مثلا : /usr/local/bin/mysql )
توی اوبونتو هم معمولا پکیج های .deb که دانلود میشن تو این مسیر ذخیره میشن مگر این که تو تنظیمات عوض شده باشه : /var/cache/apt/

بالا