• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

amir7310

همکار بازنشسته بازارچه
لایک‌ها
17,669
برای یکی از بچه ها که سایت موزیک داشت سه چهارتا اخطار فرستاده بودن که اون بنده خدا هم ایمیل به دستش نرسیده بوده و از هیچی خبر نداشته یهو زدن کل سایتشو فیلتر کردن.
والا سایت من ترفند کامپیوتره..الکی الکی اخطار میدن :((
حدف اکانت بیتالک اخه کجاش مشکل داره ک فیلش کردن :((

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
یکی به من بگه این سایت دقیقا کارش چیه؟

https://www.algolia.com/
Build Unique Search Experiences Hosted Search API that delivers instant and relevant results from the first keystroke
این سایت یک سرویس (SaaS) برای ساخت امکان جستجو برای اپلیکیشن یا وب سایت تون میده.
به طور ساده تر بخواهم بگم ، فرض میکنیم شما یک وب سایت دارید که مثلا نیاز به جستجوی لحظه ای (instant search) داره ، شما میایید برای ذخیره سازه داده ها از یک دیتابس سنتی مثل Mysql یا یک دیتابس NoSql مثل MongoDB استفاده میکنید.
حالا شما اگر بخواهید برای سایتتون یک بخش جستجو ایجاد کنید، ساده ترین راه برای Mysql استفاده از LIKE برای MongoDB هم text index هست ، مشکلی که این روش ها دارن ، راه حل های خیلی ضعیفی هست ، نتیجه کار خیلی راضی کننده نیست ، به علاوه برای داده های بالا از نظر کارایی به خصوص برای Mysql خوب نیستند.
حالا یک راه حل جایگزین برای ایجاد یک بخش جستجوی منعطف و با کارایی بالا استفاده از نرم افزارهای مخصوص این کار هست ، از نمونه های محبوب هم میشه به Solr و ElasticSearch اشاره کرد .
حالا برای استفاده از این نرم افزارها باید شما این نرم افزارها رو روی سرو فعلی تون یا روی یک سرور جدید نصب کتید (تو این حالت باید یک Api برای ارتباط با اپلیکیشن تون ایجاد کنید ، ElasticSearch پیشفرض REST API هست) ، استفاده این نرم افزارها هیچ بدی نداره ، این نرم افزارها به خودی خودشون اونقدر قدرتمند هست که تمام نیازهای شما رو برطرف کنن ، برای مثال ElasticSearch اونقدر قوی هست که ، باهاش میشه یک موتور جستجوگر مشابه گوگل باهاش راه اندازی کرد !
تنها مشکل این هست که ، شما برای استفاده از این نرم افزارها نیاز به نصب ، کانفیگ و نگهداری دارید ، شاید برای استفاده های بزرگ و تجاری مناسب باشه ، اما برای کارهای کوچیک خیلی به صرفه نیست.

سایت هایی algolia میان با یک قیمت معقول امکاناتی که اون نرم افزارها بالا دارن رو در اختیارتون قرار میدن و شما میتونید بدون هیچ نگرانی در مورد نصب و راه اندازی و نگهداری یک سزویس جستجوی کامل داشته باشید.

orginalfilm

کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
1,539
اونقدی روش زحمت کشیدم که به همین آسونیا نزارم بهدست کسی بیفته
بعدشم کل نرم افزار فقط یه رابط بین کاربر و سروره و همه کارها رو سرور انجام میشه و عملا کرک یا ... اون به 0 میرسه مگه اینکه دسرسی به روت سرور داشته باشی تازه اونجا هم تا بیای بفهمی چی به چیه 2 ماه میکشه :D
یه نمونش ببین همین نماینده پیشنهاد 20 تومنی داد :
مشاهده پیوست 904079

ولی خو نمی ارزه این همه زحمت و پیدا کردن یه راهو ... به راحتی از دست بره :)

اینایی که تو میگی همین اپ رایگانس که تو نت پره همون تله پاپ هست که کرک شدشه و کار نمیکنه اصن
شما هم به این بنده خدا مشکوکین؟؟؟ یا اهل api ! آیا حرف ایشان شدنیست ؟ اونم ب این شدت ک یارو بیاد بگه من از فلانی ام مجبوری بفروشی!!! یاد فصل اخر فرار از زندان افتادم

فرستاده شده از GLX Spider1Sِ من با Tapatalk

elco

Registered User
لایک‌ها
211
شما هم به این بنده خدا مشکوکین؟؟؟ یا اهل api ! آیا حرف ایشان شدنیست ؟ اونم ب این شدت ک یارو بیاد بگه من از فلانی ام مجبوری بفروشی!!! یاد فصل اخر فرار از زندان افتادم

فرستاده شده از GLX Spider1Sِ من با Tapatalk
نه داداش شدنی نیست خالی بندیه اصن همچین چیزی وجود نداره شما جدی نگیر
یکی اینو isendads.com تو پی وی بهم نشون داد حالا نمیدونم درسته یا نه ولی از شانس گند منم که شده این راه لو رفته و کم کم داره میفته دست همه ...
اشتباه اصلیرو خود من مرتکب شدم که عمومی گفتم همچین کاری شدنیه و ملت رفتن دنبالش و احتمالا با سابقه ای که ملت ایران تو استفاده نادرست دارن به زودی تلگرام میفهمه و میبنده حالا باس بریم سراغ یه راه جدید :(
به قول معروف خودم کردم که لعنت بر خودم ;)

elco

Registered User
لایک‌ها
211
گفتم خودت استفاده کن به کسی نگو گوش ندادی.
آره بخدا خریت همیشه از خودمه سادگیو رفیق بازی باعث شد تا هرکی هرچی خواست بگم چشم آخرشم یه سریا به خودشون اجازه بدن خیلی راحت تهمت بزنن و ...
البته اون سایت رو چک کردم این راهی که من دارم نیست و کلا متفاوته و اون ارسال تبلیغات هست که نمیدونم چرا زده افزایش اعضای کانال !!!
مام میشیم مث بقیه :)
یه کانال با 2 میلیون عضو میساختی 2 میلیارد میفروختیش :general707: (با اون قیمت گذاری که قیامت داشت :D )
والا الآن کانال با 470K دارم ولی نمیدونم چرا کسی نمیخره حدود 350 تاش عادیه و بقیش با همین نرم افزارم اد کردم ولی ریزش زیاد نداشت و همه موندن
اون قیامت احتمالا مث این تاپیک امیر تتلو چیزی زده بوده :D
یه چیزی که خیلی ادمو میسوزونه اینه که دیروز واس یکی انجام دادم 20K که بانک رو خودش داده بود
از این بانک حدود 6 هزاتاش عضو تلگرام نبودن و اد نشدن و کلا 14 هزارتا اد شدن از این 14 هزارتا حدود 2 هزارتا لفت دادن
حالا طرف میگه کارت کلاه برداریه و باید 20K اضافه کنی وگرنه ازت شکایت میکنم
از دیروزه نتونستم بهش بفهمونم که عزیزم وقتی طرف عضو تلگرام نیست چطوری ادش کنم به کانال میگه نمیدونم فقط انجام بده :|
حاظرم بشینم کل فصل سری موازی درس مدار الکترونیک رو واس مادربزرگم توضیح بدم اما گیر یه همچین مشتری ای نیفتم :|

javadth

کاربر فعال پرشین تولز، همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
15,990
آره بخدا خریت همیشه از خودمه سادگیو رفیق بازی باعث شد تا هرکی هرچی خواست بگم چشم آخرشم یه سریا به خودشون اجازه بدن خیلی راحت تهمت بزنن و ...
البته اون سایت رو چک کردم این راهی که من دارم نیست و کلا متفاوته و اون ارسال تبلیغات هست که نمیدونم چرا زده افزایش اعضای کانال !!!
مام میشیم مث بقیه :)

والا الآن کانال با 470K دارم ولی نمیدونم چرا کسی نمیخره حدود 350 تاش عادیه و بقیش با همین نرم افزارم اد کردم ولی ریزش زیاد نداشت و همه موندن
اون قیامت احتمالا مث این تاپیک امیر تتلو چیزی زده بوده :D
یه چیزی که خیلی ادمو میسوزونه اینه که دیروز واس یکی انجام دادم 20K که بانک رو خودش داده بود
از این بانک حدود 6 هزاتاش عضو تلگرام نبودن و اد نشدن و کلا 14 هزارتا اد شدن از این 14 هزارتا حدود 2 هزارتا لفت دادن
حالا طرف میگه کارت کلاه برداریه و باید 20K اضافه کنی وگرنه ازت شکایت میکنم
از دیروزه نتونستم بهش بفهمونم که عزیزم وقتی طرف عضو تلگرام نیست چطوری ادش کنم به کانال میگه نمیدونم فقط انجام بده :|
حاظرم بشینم کل فصل سری موازی درس مدار الکترونیک رو واس مادربزرگم توضیح بدم اما گیر یه همچین مشتری ای نیفتم :|

کارت خوراک نماینده های مجلسه
بیا تلگرام روش بیشتر بحث کنیم ببینیم چی میشه

نرخات بر اساس بانک شماره های طرفه دیگه ؟
نرم افزار فیلتر شماره تلگرام نداری ؟

R_e_z_a

Registered User
لایک‌ها
1,803
مطمعنی ؟
من پیشنهاد 20 میلیونی هم دارم اما ندادم :)
به یکی هم که 1 ماهه اجاره دادم اومد زرنگی کنه بفروشه یا .... که سریع مسدود شد
نرم افزار شما نیست شما تو کانال اد میکنید اینا میان یه گروه میسازن و اد میکنن و اخرش حذف میکنن در اصل همون ارسال پیام میشه (این روش هم چند ماهی هست داره انجام میشه )
نمونه اش هاست ایران برای من فرستاده
Untitled-2.jpg

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
دوستان کسی وردپرس فارسی ۴٫۴٫۱ آپدیت کرده؟ مشکلی پیش نیومده؟

elco

Registered User
لایک‌ها
211
من هنوز متوجه نشدم چجوری اد میکنی. اون لینکی که قدیما گذاشتی بودی از api تلگرام مربوط به ارسال پیام بود اصلا اضافه کردن کاربر نداره.
میتونی یه برنامه بدی بهشون که عضو های تلگرام رو از شماره معمولی جدا کنه (یه برنامه دیده بودم همچین کاری انجام میداد ui هم نداشت با کنسول کار میکرد) برای همچین برنامه هایی terms of service هم باید تعریف کنی بگی مسئولیت لفت ها با ما نیست خودتون زنجیری چیزی بیارید کاربرو ببندید به کانال :D
همیشه پیچیده ترین راه ها تو ساده ترین راه ها هستش یه زمون که تو آشیانه جو هکری گرفته بود :D برای مثال ( بیشتر رو وردپرس ) وقتی میخواستم یه راه نفوذی پیدا کنم راه دوری نمیرفتم و راه های ساده رو امتحان میکردم یهو میدیدی شد و جواب داد دقیقا مثل همین تلگرام ( خوراکم آزمون و خطاست )
من کار شاقی نکردم اگر یادت باشه حتی اصلا به فکرم نرسیده بود این کار و داشتم اپ ارسال پست به کانال رو اوکی میکردم که یهو تو این ایدرو دادی و منم تست کردم دیدم خیلی راحت شد
یعنی اگر راهشو بفهمی از خنده میترکی یه مثال ساده میزنم امیدوارم متوجه بشی :
برای این کار حتما باید یه ربات به عنوان مدیر اد شه به کانال
حالا کریتور که کانالو ساخته اگر همین ربات بتونه خودشو به عنوان کریتور معرفی کنه چی میشه ؟ میتونه 200 تا عضو اد کنه حالا اصل کار اینجاست که ما میایم یه کاری میکنیم هرچقد که یوزر اد شد هیچ تغییری تو اون محدودیت نشه و مثل اولش هنوز 200 تارو بزاره اد کنه که مربوط میشه به همون ارسال پست :D
خلاصه ترینش میشه : یه نفر میتونه 100 کیلو بار ببره ولی 10 نفر میتونن 1000 کیلو ببرن و ...
یعنی ساده ترین راه :D
همیشه ضربرو از جایی میشه زد که حتی طرف فکرشم نمیتونه بکنه !
من ترسم فقط از اینه که این همه سفارش هست نتونم انجام بدم و تلگرام بفهمه و راهشو ببنده ( دیگه پشت دستمو داغ میکنم چیزیو عمومی نگم دمت گرم فهموندی بهم )

نرم افزار شما نیست شما تو کانال اد میکنید اینا میان یه گروه میسازن و اد میکنن و اخرش حذف میکنن در اصل همون ارسال پیام میشه (این روش هم چند ماهی هست داره انجام میشه )
نمونه اش هاست ایران برای من فرستاده
مشاهده پیوست 904143
آره رضا جون دقیقا منم اولش به javadth گفتم همینو
ولی خو میشه گفت طرف تا 20% کار رو رفته اگه بفهمه برای کانال هم میشه همین کاروکرد احتمالا بتونه موفق بشه ولی خب فک نکنم بتونه چون پرسیدم و به عنوان مشتری گفتم یه همچین چیزی میخوام میگه امکان نداره زیاد امتحان کردیم نمیشه :D
ولی طرف داره میگه افزایش عضو هرکی ببینه و بخره بفهمه این نیست فردا من گذاشتم فک میکنه همونه و گند میزنه فروش ...

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
آره منم آپدیت کردم مشکلی نداشت
فقط یادت باشه ترجمه ها رو هم بروزرسانی کنی

elco

Registered User
لایک‌ها
211
من اپدیت کردم بدون مشکل اپدیت شد
باید آپدیت کنی مشکل امنیتی داره
مشکل امنیتی نبود مربوط میشد به ارسال ساس که تو خروجی فقط 1 یا 0 میداد که عملا برای هکر به هیچ دردی نمیخوره فقط میشد ازش استفاده کرد تعداد کوئری یا .. رو دید

یه چیزی :
هر آپدیتی اومد سریع به روز رسانی نکنید و صبر کنید چند روز بگذره و مشکلاتش مشخص بشه و بعد آپدیت کنید
خوبی وردپرس هم همینه من خودم هنوز از نسخه 3.8 استفاده میکنم چون تو نسخه های بعدی تا 3.4.2 فک کنم یه سری مشکلای امنیتی بود و بعدش حل شد
واس همین تو هر نسخه ببینید اگر چیزی اضافه شده و به دردتون میخوره آپدیت کنید وگرنه بهتره همون نسخه بمونید

ap3

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
2,936
مشکل امنیتی نبود مربوط میشد به ارسال ساس که تو خروجی فقط 1 یا 0 میداد که عملا برای هکر به هیچ دردی نمیخوره فقط میشد ازش استفاده کرد تعداد کوئری یا .. رو دید

یه چیزی :
هر آپدیتی اومد سریع به روز رسانی نکنید و صبر کنید چند روز بگذره و مشکلاتش مشخص بشه و بعد آپدیت کنید
خوبی وردپرس هم همینه من خودم هنوز از نسخه 3.8 استفاده میکنم چون تو نسخه های بعدی تا 3.4.2 فک کنم یه سری مشکلای امنیتی بود و بعدش حل شد
واس همین تو هر نسخه ببینید اگر چیزی اضافه شده و به دردتون میخوره آپدیت کنید وگرنه بهتره همون نسخه بمونید
منم اکثرا میزارم یکی دو هفته بعد آپدیت میکنم چون خیلی وقتها خودشون بعد از یه هفته یه اصلاحیه میزنن و ایراداتی که کاربران تو این یه هفته بعد از آپدیت رو بهشون گفته بودن درست کنند.

elco

Registered User
لایک‌ها
211
مشکل اینه که من همون 200 تا رو هم نمیتونم با api اد کنم. تو داکیومنت چیزی درباره یوزر اد کردن به کانال نیست.
نه دیگه واس اد کردن کاری با api نداریم اون برای انه که پست بفرسته و ربات فعال بشه ( برای فعال شدن نیاز به ارسال پست داره یه چیزی تو مایه های همون start هر ربات )
خب این ایدرو انداختی تو سرم منم یه کوچولو راهنماییت میکنم البته اینجا نه پ.خ از سادگی کار شاخ در میاری :D

elco

Registered User
لایک‌ها
211
این یکی دیگه کار ایرانه به اثراعیل و عمریکا ربطی نداره :D

همین راهنمایی های کوچیک جرقه های بزرگی میتونه بزنه :general601::D
دقیقا
دیدی که خودت یه کوچولو گفتی من چیو پیدا کردم
حالا پ.خ فرستادم بخون که ایشاالله اوک کنی :D خدایی سادگی راهشو دیدی ؟

aalireza439

کاربر فعال وب مسترها
کاربر فعال
لایک‌ها
7,670
بالا