• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

M@rteza

Registered User
لایک‌ها
515
1080p رزولیشین بزرگتری داره از اون بزرگتر 2K , 4k هستن

البته فریم و ریت مهمه و نوع کدکی که بکار رفته روی کیفیت تصویر تاثیر داره

kia_martan

Registered User
لایک‌ها
4,057
اره کیفیت عالیش که فکر کنم بشه همون blurey full hd 1080p
اون ادرس که دادی 720 رو گذاشته که دانلود کردم ولی تعریف چندانی نداشت. دنبال بهترین کیفیتش هستم (البته spark گذاشته ولی نتونستم تو تورنت و ... پیدا کنمش) تاینی موویز هم گذاشته با حجم حدود 5 گیگ که پارت بندی شده هستش و ...

Zootopia 2016 1080p BluRay x264-SPARKS-[5.46GB]

http://4upld.com/10Ss2

007saeed

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
1080p رزولیشین بزرگتری داره از اون بزرگتر 2K , 4k هستن

البته فریم و ریت مهمه و نوع کدکی که بکار رفته روی کیفیت تصویر تاثیر داره
فکر نکنم 1080p تاثیر زیادی روی اندازه ی تصویر داشته باشه، شایدم داشته باشه ولی فکر کنم بیشتر روی کیفیت متمرکز هستش
الان من فیلم و ... با کیفیت هایی مثل 480 یا 720 دانلود میکنم ولی اندازه ی تصویر بزرگتر هستش (یعنی توی تی وی فیت هستش با کل صفحه نمایشگر)

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
اره قشنگه ولی اونطوری که کاربرا گفتن دوبله ش زیاد به دل نمیشینه
الان اون 720 رو دانلود کردم ولی زیاد خوب نیست.
-----------
یک سوال
کدوم نوع از کیفیت و ... هاست که اندازه ی تصویر بزرگتره؟
@EmpireWorld @aalireza439 @AhangCity.CoM
بیشتر فریم ریت مهمه تا رزولوشن
اگه میخوای کیفیت تصویر خیلی بالا باشه نسخه 1080p ریلیز های سورس رو بگیر مثه RARBG و SPARK

007saeed

کاربر فعال
لایک‌ها
3,202
بیشتر فریم ریت مهمه تا رزولوشن
اگه میخوای کیفیت تصویر خیلی بالا باشه نسخه 1080p ریلیز های سورس رو بگیر مثه RARBG و SPARK
من کلا متوجه این کیفیت و نوع و ... شون نشدم
مثلا این فیلم حجم کم ولی اندازه ی تصویر بزرگ هستش (وقتی که توی تی وی پخش میکنم قشنگ از هر 4 طرف فیت هستش با صفحه نمایش)
کیفیت: TC 1080p
http://3tinyz.com/tt3040964
ولی این با حجم زیاد ولی اندازه ی تصویر کشیده (بالا و پایینش موقع پخش توی تی وی مشکی هستش) = کیفیت تصویر خیلی خوبه
کیفیت: BluRay 1080p Full HD
http://3tinyz.com/tt2948356

amir_coolboy

Registered User
لایک‌ها
902
دوستان برای افزونه all in one seo به غیر از بخش Home page settings که باید
عنوان صفحه ی اصلی و توضیحات رو نوشت تنظیمات دیگه ای که نداره نه ؟
همین حالت دیفالت باشه اوکیه ؟

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
فکر نکنم 1080p تاثیر زیادی روی اندازه ی تصویر داشته باشه، شایدم داشته باشه ولی فکر کنم بیشتر روی کیفیت متمرکز هستش
الان من فیلم و ... با کیفیت هایی مثل 480 یا 720 دانلود میکنم ولی اندازه ی تصویر بزرگتر هستش (یعنی توی تی وی فیت هستش با کل صفحه نمایشگر)
1080p یعنی رزولوشن 1080*1920 ، 720p یعنی 720*1280 ، 480p یعنی 480*720. (تو اینا 1080p از لحاظ اندازه از همه بزرگتره)
اینکه اون رزولوشنی که میگی تو تی وی فیت میشه به خاطر نسبت تصویر هست که تو تی وی شما به اون شکله.
از لحاظ رزولوشن (اندازه تصویر) الان فکر کنم 8k از همه بزرگتر باشه ، که همچین فیلمهایی گیر نمیاد (من ندیدم جایی) ، 4k من دیدم بعضی سایتها زدن.
اگه فیلمی میخوای که هم کیفیت عالی داشته باشه هم سورس آسون گیر بیاد واسه دانلودش 1080 بلوری های GECKOS,CHD,SPARKS,RARBG و ... رو بگیر.
اینا واسه مواقعی هست که یه تی وی با سایز و کیفیت خیلی بالا داشته باشید اگه نه انکودرهای ShAaNiG و MkvCage به نظر من بهترینن (نظر شخصی)
اگه میخوای بقول خودت فیت بشه تو تصویر اول ببین رزولوشن تی وی تون چیه بعد تصمیم بگیر چی میخوای دانلود کنی.

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
مثلا این فیلم حجم کم ولی اندازه ی تصویر بزرگ هستش (وقتی که توی تی وی پخش میکنم قشنگ از هر 4 طرف فیت هستش با صفحه نمایش)
ولی این با حجم زیاد ولی اندازه ی تصویر کشیده (بالا و پایینش موقع پخش توی تی وی مشکی هستش) = کیفیت تصویر خیلی خوبه
این دوتا اگه اسکرین شاتشون رو ببینی رزولوشنهاشون فرق داره.
کتاب جنگل 1028*1920 که به 1080 واقعی نزدیکتره.
زوتوپیا 808*1920.
دقیقا نمیدونم علت این موارد چیه ، حدس میزنم به سورس اصلی فیلم و نوع فیلم برداری و ... مربوط باشه.

EmpireWorld

همکار بازنشسته
لایک‌ها
7,770
ببین مثلا همین کیفیت TC یا HDTC این از روی پرده نمایش فیلم برداری میشه ولی چون دوربینش قوی تره کیفیت بیشتری هم نسبت به Cam یا HDCam داره
بعد از این دو نسخه HDRip و WEBRip هست که کیفیتشون از دو تای قبلی بهتره ولی بازم مثه بلوری نیس
بعد از دو نسخه بالایی هم WEB-DL و بعد از اون هم BluRay هستش که خود بلوری دو تا نسخه داره یکیش سورسه یکیشم انکد شده ست
اینا از نظر کیفیت تصویر و صداست ولی از لحاظ اندازه صفحه یا رزولوشن بیشترینش همون 4k و ایناس که 4k و بالاترش فعلا زیاد در دسترس نیس و آدم های کمی هم دنبالش هستن
در کل اگه کیفیت به همراه اندازه بزرگ میخوای ریلیز های 1080p سورس رو بگیر

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
این دوتا اگه اسکرین شاتشون رو ببینی رزولوشنهاشون فرق داره.
کتاب جنگل 1028*1920 که به 1080 واقعی نزدیکتره.
زوتوپیا 808*1920.
دقیقا نمیدونم علت این موارد چیه ، حدس میزنم به سورس اصلی فیلم و نوع فیلم برداری و ... مربوط باشه.
توضیحاتت کاملا درست بود
اینم بگم که ابعاد فیلم هم مهم هست مثلا ی جا خوندم ابعاد فیلم های قدیمی صدا و سیما 4:3 هست ( الان که اچ دی شده ) ولی داخل فیلم های کیفیت خوب معمولا 16:9 هستش حالا اگر مانیتور یا تی وی شما هم همین سایز رو پشتیبانی کنه دیگه اون حاشیه های مشکی بوجود نمیاد ( در کل یعنی اگر ابعاد فیلم و ابعاد استاندارد تی وی یکی باشه تصویر کامل هست )
نسبت تصویر 4:3 یعنی چهار واحد برای پهنا و سه واحد برای ارتفاع آن در نظر گرفته شده است.

نسبت تصویر 16:9 یعنی شانزده واحد برای پهنا و نه واحد برای ارتفاع آن در نظر گرفته شده است. ( به همین دلیل به این نوع تصویر می گن wide یا عریض )
-------------------------------------------------------------------
این توضیحات هم داخل سایتی بود که جالبه :
نسبت تصویر 4:3 در تلویزیون های قدیمی کاربرد دارد. از این نسبت تصویر نمی توان برای تماشای فیلمهای HD استفاده کرد زیرا قسمتی از تصویر را از دست خواهید داد ولی نسبت تصویر 16:9 که مخصوص تلویزیونهای صفحه عریض است برای تماشای هر دو حالت مناسب بوده و می توانید به راحتی به تماشای هر فیلمی بپردازید. نکته ای که در این بین وجود دارد اینست که اگر با تلویزیون های صفحه عریض ، فیلمی که با نسبت 4:3 ساخته شده است را ببینید ، تصویر در وسط صفحه قرار می گیرد و دور آنرا سیاه خواهد بود. دلیل این امر کوچک بودن اندازه ی تصویر در قیاس با اندازه ی تلویزیون صفحه عریض است.

get

نمونه ای از تصویر 4:3 در تلویزیون صفحه عریض (16:9)
----------------------------------------------------------------

مورد دیگه هم اینکه بین انکودر ها ShAaNiG و MkvCage و Ganool و YIFY خیلی عالی هستن انکودر spark هم جزء ضعیف ها حساب میشه
در مورد رزولوشن های مختلف در مثلا 1080 اینه که هر انکودر تنظیمات خاص خودش رو داره مثلا گانول ممکنه کیفیت صدا و رزولوشن تصویر رو نسبت به شانیگ بیشتر بگیره که خوب اخر سر حجم هم بیشتر میشه

پ.ن : IMAX هم که فوق العاده تصویر بزرگ هست و بیشتر بدرد سینما می خوره ( من رو مانیتور اصلا راضی نیستم )
پ.ن : کسی ادرس سایت های انکودر ها به غیر از گانول رو داره؟

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
توضیحاتت کاملا درست بود
اینم بگم که ابعاد فیلم هم مهم هست مثلا ی جا خوندم ابعاد فیلم های قدیمی صدا و سیما 4:3 هست ( الان که اچ دی شده ) ولی داخل فیلم های کیفیت خوب معمولا 16:9 هستش حالا اگر مانیتور یا تی وی شما هم همین سایز رو پشتیبانی کنه دیگه اون حاشیه های مشکی بوجود نمیاد ( در کل یعنی اگر ابعاد فیلم و ابعاد استاندارد تی وی یکی باشه تصویر کامل هست )
نسبت تصویر 4:3 یعنی چهار واحد برای پهنا و سه واحد برای ارتفاع آن در نظر گرفته شده است.

نسبت تصویر 16:9 یعنی شانزده واحد برای پهنا و نه واحد برای ارتفاع آن در نظر گرفته شده است. ( به همین دلیل به این نوع تصویر می گن wide یا عریض )
-------------------------------------------------------------------
این توضیحات هم داخل سایتی بود که جالبه :
نسبت تصویر 4:3 در تلویزیون های قدیمی کاربرد دارد. از این نسبت تصویر نمی توان برای تماشای فیلمهای HD استفاده کرد زیرا قسمتی از تصویر را از دست خواهید داد ولی نسبت تصویر 16:9 که مخصوص تلویزیونهای صفحه عریض است برای تماشای هر دو حالت مناسب بوده و می توانید به راحتی به تماشای هر فیلمی بپردازید. نکته ای که در این بین وجود دارد اینست که اگر با تلویزیون های صفحه عریض ، فیلمی که با نسبت 4:3 ساخته شده است را ببینید ، تصویر در وسط صفحه قرار می گیرد و دور آنرا سیاه خواهد بود. دلیل این امر کوچک بودن اندازه ی تصویر در قیاس با اندازه ی تلویزیون صفحه عریض است.

get

نمونه ای از تصویر 4:3 در تلویزیون صفحه عریض (16:9)
----------------------------------------------------------------

مورد دیگه هم اینکه بین انکودر ها ShAaNiG و MkvCage و Ganool و YIFY خیلی عالی هستن انکودر spark هم جزء ضعیف ها حساب میشه
در مورد رزولوشن های مختلف در مثلا 1080 اینه که هر انکودر تنظیمات خاص خودش رو داره مثلا گانول ممکنه کیفیت صدا و رزولوشن تصویر رو نسبت به شانیگ بیشتر بگیره که خوب اخر سر حجم هم بیشتر میشه

پ.ن : IMAX هم که فوق العاده تصویر بزرگ هست و بیشتر بدرد سینما می خوره ( من رو مانیتور اصلا راضی نیستم )
پ.ن : کسی ادرس سایت های انکودر ها به غیر از گانول رو داره؟
SPARKS فکر کنم کارش یه مرحله قبل از کار گانول ، شانیگ و ... باشه (با توجه به حجمش) با اینا قابل مقایسه نیست.
یه انکودر هم بود (وای فای) یه بار کلا منحل شد دوباره فکر کنم انکود ازش میاد بیرون نمیدونم همون گروه هست یا نه کیفیت خیلی خوبی داشت منهای صدای ۶کاناله (گانول ، شانیگ ، ام کا وی کیج و... 1080 هارو معمولا با صدای 6کانال میزنن)
گانول معمولا حجم هاش کمتر از شانیگ و ام کا وی کیج هست کیفیتش هم کمتره برای کسی که حجم کم میخواد مناسبتره.
سایتهارو من کامل داشتم اما الان فقط همینارو دارم :
shaanig.com
mkvcage.com
ganool.ag
yify.unlocktorrent.com/movie الان دیگه بالا نمیاد.
300mbfilms.co نیترو (چند روز پیش فیلی شد)
واسه سریال هم اکثرا از سایت mRS ( :general206: ) استفاده میکنن
minirlss.net

پ.ن : الان @aalireza439 میاد 3-4 صفحه راجع به کیفیتها و جد و آبادشون توضیح میده :D:D:D

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
SPARKS فکر کنم کارش یه مرحله قبل از کار گانول ، شانیگ و ... باشه (با توجه به حجمش) با اینا قابل مقایسه نیست.
یه انکودر هم بود (وای فای) یه بار کلا منحل شد دوباره فکر کنم انکود ازش میاد بیرون نمیدونم همون گروه هست یا نه کیفیت خیلی خوبی داشت منهای صدای ۶کاناله (گانول ، شانیگ ، ام کا وی کیج و... 1080 هارو معمولا با صدای 6کانال میزنن)
گانول معمولا حجم هاش کمتر از شانیگ و ام کا وی کیج هست کیفیتش هم کمتره برای کسی که حجم کم میخواد مناسبتره.
سایتهارو من کامل داشتم اما الان فقط همینارو دارم :
shaanig.com
mkvcage.com
ganool.ag
yify.unlocktorrent.com/movie الان دیگه بالا نمیاد.
300mbfilms.co نیترو (چند روز پیش فیلی شد)
واسه سریال هم اکثرا از سایت mRS ( :general206: ) استفاده میکنن
minirlss.net

پ.ن : الان @aalireza439 میاد 3-4 صفحه راجع به کیفیتها و جد و آبادشون توضیح میده :D:D:D
یه سوال فرق بین
Zootopia (2016) 720p BRRip
و
Zootopia (2016) 720p BluRay
چی هستش؟

Ehsan_king99

Registered User
لایک‌ها
6,516
عجب بحث های خسته کننده ای میکنید :D، من همیشه 720 دانلود میکنم رو لپتاپ میبینم کیفیت هم عالیه
:general609:

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
یه سوال فرق بین
Zootopia (2016) 720p BRRip
و
Zootopia (2016) 720p BluRay
چی هستش؟
تو ایران هیچی:D معمولا هر دوتا رو واسه بلوری ریپ استفاده میکنن ، وقتی یکم تخصصی تر میشه (مثل تاینی) بلوری به ریلیزهای CHD,RARBG,SPARKS و... (حجم حدودی 3-20 گیگ) میگن بلوری ریپ هم به ریلیزهای گانول و ... (حجم جدودی 500مگ تا 3-4گیگ)
اما نسخه اولیه فیلم (همون 25-50 گیگی) رو میگن بلوری.(BluRay Disc)
(BDRip (BluRay Disc Rip نسخه ای هست که مستقیما از روی دیسک بلوری (50 گیگابایتی) انکود میشه.
BRRip هم به نسخه های انکود شده از روی BDRip.
l3eat هم تو پست بالایی گفته.
تفاوت عمدشون تو بیت ریتشون هست ، از لحاظ رزولوشن و ... یکین.

@Ehsan_king99 بحث خیلی شیرینی هست که ، من که خیلی علاقه دارم .

AhangCity.CoM

Registered User
لایک‌ها
1,907
تو ایران هیچی:D معمولا هر دوتا رو واسه بلوری ریپ استفاده میکنن ، وقتی یکم تخصصی تر میشه (مثل تاینی) بلوری به ریلیزهای CHD,RARBG,SPARKS و... (حجم حدودی 3-20 گیگ) میگن بلوری ریپ هم به ریلیزهای گانول و ... (حجم جدودی 500مگ تا 3-4گیگ)
اما نسخه اولیه فیلم (همون 25-50 گیگی) رو میگن بلوری.(BluRay Disc)
(BDRip (BluRay Disc Rip نسخه ای هست که مستقیما از روی دیسک بلوری (50 گیگابایتی) انکود میشه.
BRRip هم به نسخه های انکود شده از روی BDRip.
l3eat هم تو پست بالایی گفته.
تفاوت عمدشون تو بیت ریتشون هست ، از لحاظ رزولوشن و ... یکین.

@Ehsan_king99 بحث خیلی شیرینی هست که ، من که خیلی علاقه دارم .
اره متوجه شدم پس با این وجود فیلم هایی که ایران فیلم می زاره و می نویسه BluRay با اونایی که تاینی می زاره و می نویسه BRRip یکی هستن درسته؟(منظورم فیلم های حجم بین 500 مگ تا دو سه گیگ هستش )

MR-S

Registered User
لایک‌ها
7,680
اره متوجه شدم پس با این وجود فیلم هایی که ایران فیلم می زاره و می نویسه BluRay با اونایی که تاینی می زاره و می نویسه BRRip یکی هستن درسته؟(منظورم فیلم های حجم بین 500 مگ تا دو سه گیگ هستش )
آره اینا دقیقا یکین ، درستش همون BRRip هست.
من چنتا فیلم تو ایران فیلم دیدم قبلا از گانول و ام کا وی کیج بودن.

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825
سایت اسپم جدید چی رو بورسه الان ؟ =))

mohsenshahbazi

همکار بازنشسته
کاربر فعال
لایک‌ها
3,825

اولالا .... اینو که من 3سال پیش زدم هر ثانیه 150-200 تا محصول میزد از همه سیستمها هم میتونست بزنه . مخصوصا پادینایی ها . ایران مارکت / پایگان و این چیزا . اولاش خوب میفروختم ولی بعد اسپم شد با این محتوا کاملا تصادفی و تولید شده بود .

غیر از این چی الان مد شده ؟ این سایت بلاگ ریدر ها به کجا رسیدن ؟ آقا ما یه 6 ماه نبودیم انگار دنیا کلا عوض شده !

siavashx

کاربر فعال
لایک‌ها
6,667
این بعضی تبلیغاتش +18 چیکارش کنم دیگه نیاد؟ :|

مشاهده پیوست 932739

پ ن: میدونستین با اسکرین گرفتن و پیست کردن توی پی تی خودش آپ میکنه؟ :D
منم قبلا مثه تو چسبیده بودم به KM اما از وقتی با اینا اشنا شدم دیگه اونو پلیر نمیدونم:D
اگه پلیر سبک میخوای => MPC-BE
pot player م هست که از KM خیلی سر تره:general601:

بالا