• پایان فعالیت بخشهای انجمن: امکان ایجاد موضوع یا نوشته جدید برای عموم کاربران غیرفعال شده است

✅ بحث و گفتگو بین وبمسترها

Business plan

کاربر فعال کسب درآمد از اینترنت
کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
فعالیت و کارکرد این سایت ها چطوریه؟
  1. باشگاه لبو فروشان جوان نسخه سلطنتی! این سایت چه جوری دارم اسپم میکنه؟ هیچ مطلبی از خودش نداره ولی رتش بالا هست
    iranianuk.com
  2. سایت کلیپ ipvo.ir که در رزبلاگ ساخته شده و محل بارگذاری ویدئو های اون از آپارات و... هست و از خودش منابعی استفاده نکرده - چطوری این کار رو کرده روی رزبلاگ؟!
  3. سایت iitineraries.biz با مطالب یک شبه ایجاد شده و غیر کپی - این مطالب از کجا اومده و چطوری همه را در مدت کوتاهی گذاشته روی سایت؟
  4. سایت های اسپمر از یوتیوب و اینستاگرام که خودشون نمیگن اسپم عنوان viewer و دیدن میزارن چطوری بالا میان وقتی مطالبشون تمام کپی هست؟ کپی رایت / پنالتی / اسپم گوگل و... هم ندارن! googletune.com - piknu.com
https://forum.persiantools.com/threads/راهنمایی-در-مورد-کارکرد-و-فعالیت-چند-تا-سایت.920590/#post-12509094

مممنون از پاسختون.
ولی متاسفانه من حدود 1 ماه پیش اینکار رو انجام دادم و پیوند هام رو تغییر دادم...............منتها فکر میکردم خودش خود به خود درست میشه......اما الان که لینک ها رو تو گوگل سرچ و گوگل تولز دیدم که خطای 404 میده خیلی لینک ها.

و تو تولز هم خطای ریداکت میده.....

الان باید راهکاری باشه یا پیدا کنه تا تموم لینک ها رو درست کنم؟
حذف لینک+رفع ارور در وبمستر تولز کار کاملا بی فایده ای هست چون گوگل لینک خراب را دائم حذف نمیکنه و یه مدت بعد برمیگرده!!! نمیدونم چرا دائم حذف نمیکنه
راه حل ریدایرکت 404 هست

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
ریدایرکت 404 هست
بازم ممنون.

خب الان اگه بخوام ریدایرکت 404 رو انجام بدم......بهترین و ساده ترین راهش چیه؟
ایا میشه کل لینک هام رو اینطوری درست کنم.....اخه بالای 500 تا پست شاید باشه.....
اگه بشه همه رو با هم انجام بدم خیلی خوب میشه؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
بازم ممنون.

خب الان اگه بخوام ریدایرکت 404 رو انجام بدم......بهترین و ساده ترین راهش چیه؟
ایا میشه کل لینک هام رو اینطوری درست کنم.....اخه بالای 500 تا پست شاید باشه.....
اگه بشه همه رو با هم انجام بدم خیلی خوب میشه؟
سرچ کنی افزونه هست برای ریدایرکت 404

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
سرچ کنی افزونه هست برای ریدایرکت 404
سرچ کردم..............

و طبق این لینک به این اموزش رسیدم.....که باهاش ظاهرا تونستم تمام ادرس های سایتم رو به ادرس جدید یکتاشون ریدایرکت 404 کنم...

-ادرس اموزش:http://respinatech.com/تغییر-پیوند-یکتا-بدون-خطا/

اما بعدش که وارد گوگل وب مستر شدم و خواستم لینک هام رو برای گوگل fetch ثبت کنم بازم ارور داد.....طبق همین عکسی اپلود میکنم..........الان نمیدونم این اروری که گوگل میده و لینک هام ثبت نمیشه از همون تغییر پیوند های یکتا هست......یا جای دیگه کارم ایراد داره؟ پس بنظرتون چکار کنم تا گوگل دیگه اون ایراد رو نگیره؟

ممنون.

فایل های ضمیمه

• Untitled.png
    Untitled.png
    187.5 KB · نمایش ها: 3

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
وارد گوگل وب مستر شدم
گوگل را فراموش کن اون هیچ کمکی بهت نمیکنه بجز گزارش دادن و خودت باید ارور را رفع کنی
تمام ادرس های سایتم رو به ادرس جدید یکتاشون ریدایرکت 404 کنم...
اگر میخوای 500 تا لینک را به لینک جدید ریدایرکت کنی با افزونه یا اچ تی اکسس میشه این کار رو کرد ولی خیلی طول میکشه باید حوصله داشته باشی
کد بزن یا با افزونه کل 404 را ریدایرکت کن به صفه اصلی
سرچ کردم..............
داخل مخزن وردپرس سرچ کن نه اونجا

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
گوگل را فراموش کن اون هیچ کمکی بهت نمیکنه بجز گزارش دادن و خودت باید ارور را رفع کنی

اگر میخوای 500 تا لینک را به لینک جدید ریدایرکت کنی با افزونه یا اچ تی اکسس میشه این کار رو کرد ولی خیلی طول میکشه باید حوصله داشته باشی
کد بزن یا با افزونه کل 404 را ریدایرکت کن به صفه اصلی

داخل مخزن وردپرس سرچ کن نه اونجا

-ممنون.

از مخزن وردپرس این افزونه All 404 Redirect to Homepage رو دانلود و فعال کردم.............بعد طبق اموزشش ادرس های سایتم رو همگی که خطای 404 داشته باشن به صفحه اصلی سایتم Redirect کردم.

اما مشکل دوم اینکه من اگه کاری به ارور گوگل تولز نداشته باشم................اما چطوری بتونم پست ها رو از روش fetch تو وب مستر برای ایندکس سریعتر ثبت کنم با توجه به اون اروری که میده؟
در واقع فکر میکنم مشکل اولم الان حل شده ولی باید فکری به حال مورد دوم کنم؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
-ممنون.

از مخزن وردپرس این افزونه All 404 Redirect to Homepage رو دانلود و فعال کردم.............بعد طبق اموزشش ادرس های سایتم رو همگی که خطای 404 داشته باشن به صفحه اصلی سایتم Redirect کردم.

اما مشکل دوم اینکه من اگه کاری به ارور گوگل تولز نداشته باشم................اما چطوری بتونم پست ها رو از روش fetch تو وب مستر برای ایندکس سریعتر ثبت کنم با توجه به اون اروری که میده؟
در واقع فکر میکنم مشکل اولم الان حل شده ولی باید فکری به حال مورد دوم کنم؟
هیچ راهی نداره - کل سایت بهم ریخنه و باید صبر کنی تا گوگل خودش لینک ها را عوض کنه fetch فایده ای نداره - محدوده نمیتونه 500 تا بزنه

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
هیچ راهی نداره - کل سایت بهم ریخنه و باید صبر کنی تا گوگل خودش لینک ها را عوض کنه fetch فایده ای نداره - محدوده نمیتونه 500 تا بزنه

فکر کنم کل مشکلم حل شد.....فقط الان زمان میخواد.....مثلا بعد از چند هفته گوگل لینک هایی که رایداکت کردم رو خودش به صفحه اصلی سایتم منتقل کنه.

اما مشکل دوم هم حل شد.....ایراد از این بود که وقتی ادرس مطلبم رو تو وب مستر ثبت میکردم .....یه www کم میزاشتم.

به هر حال ممنون از شما کمک کردید تا مشکلات سایتم حل شه:)

ms368

Registered User
لایک‌ها
8,738
عزیز من کلا کارم با پریمیر و افتره
برا افتر رم مهمه
ولی برا پریمیر رم اولویت اصلی نیست برات
صد درصد هاردت رو با یه اس اس دی عوض کن و حتما هم یادت باشه هم برنامه رو اس اس دی نصب باشه هم راشهایی که استفاده میکنی رو روی اس اس دی باید بریزی تا پریمیر از اس اس دی بخونه. هاردت الان حتی 7200 نیست 5200 که پیر میکنه رسما آدمو تو پریمیر
خیلی خیلی تاثیر داره
سی پی یو هم مهمترین تاثیر رو تو پریمیر داره. سی پی یوت ضعیفه برا فول اچ دی 60 فریم
اقا ممنون
در واقع خیلی خیلی پیرم کرده :D
دوربین من نیمه حرفه ایه و فیلمایی که ذخیره میکنه فرمت xavc-s هست که نرخ بیتش 50mbs هست (برا fhd/60fps)
وقتی که fps و نرخ بیتو کم میکنم خیلی کار تو پریمیر اسون میشه ولی از اون طرف کیفیت و سرعت فیلم پایین میاد که اصلا جالب نیست با دوربینی که 4k و نرخ بیت 100mbs فیلمبرداری میکنه بخای اینجوری استفاده کنی
متاسفانه هزینه زیادی نمیتونم کنم و نمیتونم cpu رو عوض کنم (هرچند اصلا نمیدونم میشه عوضش کرد یا نه)
فعلا نظرم روی همون ssd هست که انتخابم سامسونگ 860 evo با ظرفیت ۲۵۰ گیگه و البته قیمت ۸۰۰ تومن
دوستان نظری ندارن ؟
با ۸۰۰ بودجه، انتخاب های دیگه ای به جز ssd دارم؟

siavash-61

Registered User
لایک‌ها
444
اقا ممنون
در واقع خیلی خیلی پیرم کرده :D
دوربین من نیمه حرفه ایه و فیلمایی که ذخیره میکنه فرمت xavc-s هست که نرخ بیتش 50mbs هست (برا fhd/60fps)
وقتی که fps و نرخ بیتو کم میکنم خیلی کار تو پریمیر اسون میشه ولی از اون طرف کیفیت و سرعت فیلم پایین میاد که اصلا جالب نیست با دوربینی که 4k و نرخ بیت 100mbs فیلمبرداری میکنه بخای اینجوری استفاده کنی
متاسفانه هزینه زیادی نمیتونم کنم و نمیتونم cpu رو عوض کنم (هرچند اصلا نمیدونم میشه عوضش کرد یا نه)
فعلا نظرم روی همون ssd هست که انتخابم سامسونگ 860 evo با ظرفیت ۲۵۰ گیگه و البته قیمت ۸۰۰ تومن
دوستان نظری ندارن ؟
با ۸۰۰ بودجه، انتخاب های دیگه ای به جز ssd دارم؟
کلا برای بالا بردن سرعت پخش ریئل تایم در پریمیر دو تا گزینه در اولویت هستند
سی پی یو و استوریج
شما سی پی یو رو نمیتونی الان با این قیمت‌های کذایی دلار با ۸۰۰ تومن عوض کنی حداقل باید ۴-۵ تومن هزینه کنی
ولی اس اس دی رو میتونی و تاثیرش شدیدا محسوس خواهد بود. فقط یادت باشه حتما فوتیجهایی که استفاده می‌کنی حتما روی اس اس دی باشه تا از اونجا خونده بشه.
4k هم که کلا با این سخت افزارت کلا دورشو خط بکش

Alex2019

کاربر تازه وارد
لایک‌ها
30
ببخشید میتونم یه سوال بپرسم شما چند مدت زحمت کشیدید تا سایتتون برسه به اینهمه ip بنظرتون باز سایتتون جای رشد و پیشرفت داره؟اگه اشتباه نکنم شما نوشته بود از 80k فقط 25k ورودی گوگل هستن.............پس بقیه کاربراتون چی میشن؟ یعنی بصورت مستقیم وارد سایت شما میشن و به عبارتی کاربر وفادار سایتتون حساب میشن؟

اما در مورد نکته دومی که نوشتید...یادمه قدیمترا که وب مستر بودم ...مثلا میخواستم از روش پاپ اپ درامد زایی کنم...حتی یه سیتم درست حسابی نبودش.....اوناییم که بودن همشون پاپ اپ ها رو کم و زیاد میشمردن اون هم ای پی نهایت 2 تومن...........اما بعد از مدت ها که امدم سراغ وب مستری دیدم اوضاع پاپ اپ ها بهتر شده...هم قیمتشون.....هم اینکه دیگه سیستم های فیک و تقلب کار کم شدن.....و فقط چند تا سیستم مناسب هستن...

الان هم خودم دارم با یکیشون کار میکنم.....که واقعا تا حالا که عالی بود.....هم شمارشش هم مبلغ به ازای ip ----امیدوارم همین طور بمونن.

به هر حال اگه دوست داشتید بهتون معرفیش کنم تو پیغام خصوصی حتما بهم بگید شاید بدرتون خورد.....و امتحان کردید و اوضاع درامدتون بهتر شد.
الان نزدیک 8 ساله که سایت رو دارم و چندسالی هست که چندتا نویسنده ثابت دارم و روزی حداقل 2 تا پست اختصاصی میزنم
سایت هایی که تو زمینه سایت من هستند،بعضی هاشون تا 10 برابر من هم ای پی دارند و جای پیشرفت هست ولی من خودم نمی تونم باهاشون رقابت کنم!!
بله اکثر کاربرای سایت، بازدید کننده های ثابت سایت هستند و بصورت مستقیم وارد سایت میشن
البته دیگه خودم هم خسته شدم از وبمستری و خیلی وقت گیره . خودم به شخصه با اینکه درامد خوب و بدون دردسری داره ولی میخوام بذارم کنار و یک شغلی داشته باشم که هیچ ارتباطی با کامپیوتر و اینترنت نداشته باشه
الانم که دانشگاهم بعد از 8 سال تموم شده!! میخوام تو تخصص خودم کار کنم

ali998

Registered User
لایک‌ها
779
دوستان هاست بک آپ خوب و قیمت مناسب کجا بگیرم؟

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
ممنون از پاسختون و تجریباتی که نوشتید.

اره باهاتون موافقم وب مستری بعضی اوقات خیلی رو اعصاب هستش؟

-خب خدا رو شکر شما تحصیلاتتون رو ادامه دادید و تو شاخه مورد علاقه تون امیدوارم موفق باشید.

فقط یه سوال داشتم درباره هزینه های سایت....مخصوص هاست.......
من میخوام بخش سریال و فیلم های ایرانی و انیمیشن سایتم رو فعال کنم........یعنی میخوام لینک فیلم ها رو بصورت مستقیم قرار بدم..بنظرتون اینکار به صرفه هستش؟در این مورد شما با توجه به تجربه تون چه پیشنهادی دارید؟

الان ip سایتم نهایت 1000 تاست......ولی خب اگه بیشتر شه مثلا 10000 تا شه انوقت چی؟

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
ممنون از پاسختون و تجریباتی که نوشتید.

-خب خدا رو شکر شما تحصیلاتتون رو ادامه دادید و تو شاخه مورد علاقه تون امیدوارم موفق باشید.

من میخوام بخش سریال و فیلم های ایرانی و انیمیشن سایتم رو فعال کنم........یعنی میخوام لینک فیلم ها رو بصورت مستقیم قرار بدم..بنظرتون اینکار به صرفه هستش؟در این مورد شما با توجه به تجربه تون چه پیشنهادی دارید؟

الان ip سایتم نهایت 1000 تاست......ولی خب اگه بیشتر شه مثلا 10000 تا شه انوقت چی؟
فیلم حتی انیمیشن هم فیلتر میکنن

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
فیلم حتی انیمیشن هم فیلتر میکنن

خب هر فیلمی رو که نمیگم...........

بصورت مجاز کار کنی ....مثل خیلی از این سایت های معروف (مثلا با سرچ دانلود فیلم ایرانی) تو گوگل خیلی هاشون رو میشه دید؟
اپ توی-سلام دانلود-هستی دانلود و ..... که نمونه های معروف این مورد هستند.

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
قیمت دامنه از 35 تومن شده 157 تومن!!!(نت افراز)
هزینه نگهداری سایت و دامنه چندین برابر همین چند ماه پیش شده، طرف تو خارج چندغاز پول دامنه و هاست بده ما هم اینجا...
دوستان دامینر چی کار میکنید با این وضعیت؟ حتی یه دامنه هم نمیشه ثبت کرد

########

یکی از دوستان گفت داخل کد زیر بجای آیپی میشه دامنه سایت اسپمر رو هم وارد کرد!
اگر بجای آی پی ، آدرس سایت مقابل را بزنم مشکلی پیش نمیاد و طبق استاندارد هست؟ دامنه بدون http باید گذاشت اگر این کد کار کنه؟
دامنه را بزنم ساب دامین رو هم حساب میکنه؟
یه منبع میخوام که بفهمم این کار طبق استانداره یا نه

order allow,deny
deny from 1.2.3.4
deny from 1.2.3.4
deny from 1.2.3.4
allow from all

meysam313

Registered User
لایک‌ها
82
الان نزدیک 8 ساله که سایت رو دارم و چندسالی هست که چندتا نویسنده ثابت دارم و روزی حداقل 2 تا پست اختصاصی میزنم
سایت هایی که تو زمینه سایت من هستند،بعضی هاشون تا 10 برابر من هم ای پی دارند و جای پیشرفت هست ولی من خودم نمی تونم باهاشون رقابت کنم!!
بله اکثر کاربرای سایت، بازدید کننده های ثابت سایت هستند و بصورت مستقیم وارد سایت میشن
البته دیگه خودم هم خسته شدم از وبمستری و خیلی وقت گیره . خودم به شخصه با اینکه درامد خوب و بدون دردسری داره ولی میخوام بذارم کنار و یک شغلی داشته باشم که هیچ ارتباطی با کامپیوتر و اینترنت نداشته باشه
الانم که دانشگاهم بعد از 8 سال تموم شده!! میخوام تو تخصص خودم کار کنم

-ممنون از پاسختون و تجریباتی که نوشتید.

hady1364

کاربر قدیمی پرشین تولز
کاربر قدیمی پرشین تولز
لایک‌ها
543
دوستان
با پریمیر کار میکنم، حین کار با فیلمهای FHD خام با فریم ۶۰ سرعت سیستم (لپتاپ) خیلی پایینه و اذیت میشم
لپتاپم مشخصاتش اینه
cori5 3230 2.60Hz 3mb cache - 6GB ddr3 1600MHz- 1T 5200 - GeForce 740m 2gb up to 4gb
لپتاپ همیشه به برقه و از باطری خیلی کم استفاده میشه، حجم هارد فقط ۲۰٪ استفاده کردم، نرم افزارهای خیلی کمی نصب کردم، روزانه هم temp رو خالی میکنم
windows 8.1 pro
450 برا رتقا گذاشتم کنار، نمیدونم باید رم رو ارتقا بدم یا هارد ssd بگیرم

چه کنم ؟
با لپ تاپ اصلا کارهای پردازش گرافیکی توصیه نمیشه. لپ تاپ سیستم خنک کننده خوبی نداره خیلی زود حتی با کول پد برای قطعاتش بخاطر گرمای زیاد مشکل پیش میاد. تو این گرونی هم واقعا نمی ارزه بخوایی هزینه تعمیر لپتاپ رو بدی
اگه با کافی نتی جایی که سیستم پی سی داشته باشه همکاری کنی یا اینکه سیستم رو برای چند ساعتی اجاره کنی بهتره. می تونی تنظیمات پریمیر رو اونجا انجام بدی و بذاری خودش کارها رو انجام بده. بعد که تموم شد هم بری فایل نهایی رو برداری. اونایی که کار تدوین فیلم های عروسی رو انجام میدن اکثرا سیستم های قوی ای دارن. دو هفته دیگه با شروع محرم و صفر بیکار میشن و می تونی سیستم اونا رو هم اجاره کنی
اگه هم بتونی یه سرور (چه مجازی و چه اختصاصی) قدرتمند تهیه کنی و از منابع اون استفاده کنین که دیگه عالیه

Business plan

کاربر فعال
لایک‌ها
14,223
بالا